Videofilm over tramlijn Alkmaar-Bergen Zomerfeest Overkerck Leo Tromp na 44 jaar met pensioen mmx Weemoedige terugblik op historische tram Bello Popkoor Spijkergoed in sportcafé Het Vennewater pil on Laatste bijeenkomst tekenmedium Paula Schirmer ededelingen Kip met droge rijst I J Adressen Activiteiten UITKIJKPOST - 28 MEI 2003 - PAGINA 6 ^tNTf HEILOO Raadhuisplein 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Waterschapsverkiezingen kent stempercentage van 26,5% Wijziging Algemene plaatselijke verordening 2000 Verleende collectevergunning HW«K»rf vervolg van pagina 4 Meer informatie Voor meer informatie of locatiemeldingen kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwar tier heeft dinsdagavond 20 mei 2003 de uitslag van de bestuursverkiezingen bekendgemaakt. In totaal 312.610 stemgerechtigden hebben hun stembiljet op de bus gedaan. Dat is een opkomst van 26,5%. Er zijn 1.180.850 stembiljetten verzonden. Het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwar tier is verdeeld in 3 kiesdistricten. Kiesdistrict B betreft de gemeenten: Alkmaar, Bergen, Bever wijk, Castricum, Harenkarspel, Heemskerk, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk, Uitgeest en Velsen (deels). In dit district zijn gekozen: Ongebouwd Dhr. J.W.C. van Schagen Gebouwd Mw. E. C.M. Cornelisse-Putter (Elly) Dhr. CJ.M. Stam (Kees) Dhr. A.H. van der Leij André) Bedrijfsgebouwd Dhr. K. Schaafsma Ingezetenen Dhr. R.O. Emanuel (Ruud) Mw. Y. Bosch (Yvonne) Dhr. J.A. de Boer (Sjaak) Dhr. H. Wesselius (Henk) Dhr.J. Wentink (Jan) Dhr. B.J. Admiraal (Bas) Dhr. G.M. Groot (Genie) Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 6 mei 2003 een wij ziging heeft vastgesteld van de artikelen 4.2.2.2 en 4.2.3.3. van de Algemene plaatselijke verorde ning (APV) 2000. Deze wijziging betreft de uitbreiding van de lijst in te zamelen huishoudelijke afvalstoffen met o.a. platglas, metaal, puin (schoon), bouw- en sloopafval en de ter inzameling aan te bieden huishoudelijke afvalstoffen met asbest, grof tuin afval en bouw- en sloopafval, en de wijziging van glas in verpakkingsglas en metaal in metaal (geen verpakkingsmetaal). De wijziging treedt in werking op 5 juni a.s. Het wijzigingsbesluit ligt voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Tegen betaling van de verschuldigde leges kunt u een afschrift van het wijzigingsbesluit verkrijgen. Meer informatie Voor nadere informatie omtrent de inhoud van deze wijzigingen kunt u terecht bij de heerJ.A. Rijnbeek, afdeling VROM, tel. (072) 535 67 34. Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Algemene Nederlandse Gehandicapten Organi satie (ANGO) van 1 tot en met 7 juni a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. REGIO - Sinds vrijdag is een unieke, historische film verkrijgbaar op video en DVD. De Groenendal Video Groep uit Castricum, een clubje tram- en treindeskundigen, heeft de oude bio scoopjournaals uit de archieven van de NOS doorzocht en op le wijze tot een fraaie vii taire gemaakt. De historische film is voorzien van deskundig commentaar over Bello en de rijtuigen die centraal staan in de documentaire 'Bello, stoom tussen Alkmaar en Bergen Het mooiste zit meteen aan het begin. In fraaie zwart-wit beelden trekt Bergen van de jaren 1920 voorbij. Een vriendelijk plaatsje, uitnodigend voor mensen die zich willen ontspannen. Als dagjesmens of in de tientallen pen sions en hotels voor wat langere duur. Zulke beelden waren op veel plaatsen in Nederland langs bijna de hele Noordzeekust te vinden. In de 19e eeuw begon het verschijnsel 'badgast' in zwang te komen. Eerst voor de wel- gestelden, maar al snel werd de weg naar massa-toerisme ingeslagen, waardoor er behoefte ontstond aan een vervoermiddel tussen stad en strand. Overvolle tram richting kust Voor Alkmaar-Bergen werd direct gedacht aan een stoomtram. De HSM kreeg op 21 juli 1905 het explotatie- contract voor de lijn Alkmaar-Bergen Binnen toegewezen. De verlenging naar Zee liet nog vier jaar op zich wachten en werd tot 1915 alleen in de zomermaanden gebruikt. In de jaren dat het busvervoer nog in de kinderschoenen stond, was in de zomermaanden elke tram tussen Alkmaar en Bergen een overvolle tram. Zó druk was het dat de HSM zelfs dubbeldekkers moest inzetten. De film toont ons de vele strandbezoe- kers, waarvan de badgasten fraai aan gekleed naar het strand gaan, de heren gekleed in kostuum en de dames met bloemetjesjurken tot aan de enkels en iedereen uiteraard voorzien van een fraai hoofddeksel. Een groot verschil met de hedendaagde strandbezoeker. Het verkeer beperkte zich in die dagen nog grotendeels tot koetsjes en veel fietsers. Bij aankomst van de tram was het een grote drukte van belang in het hart van Bergen. Voor de pension gasten werden zelfs hutkoffers met kleding in de bagagewagen meege- zeuld en de fiets werd evenmin verge ten. Het begrip Bello Het begrip Bello is nu zo sterk gekop peld aan de lijn Alkmaar-Bergen of zelfs aan één bepaalde stoomlocomo tief, dat we zouden vergeten dat 'Bello' in heel Nederland de bijnaam was voor de stoomtram of de lokaalspoor weg. De wet schreef namelijk voor dat de locomotieven op zulke lijnen in de bebouwde kom, bij overwegen en andere punten van gevaar, van hun aanwezigheid moesten doen horen door een duidelijk belsignaal. En de bijnaam was gauw geboren. Veel fascinerende beelden uit de jaren vijftig tonen ons dat toen een dagje strand vanuit Alkmaar nog altijd begon met een feestrit met Bello. In de film kom je Bello overal tegen, bij het vertrek uit Alkmaar, langs het Noordhollands Kanaal, bij de splitsing te Koedijk, in Bergen-Binnen met zijn imposante station en natuurlijk door de duinen richting strand. Concurrentie maakt einde aan Bello Er werd echter al veel concurrentie ondervonden van het eigen vervoer van de strandbezoekers en Bello heeft stemmende sloopritten naar de NS werkplaats te Haarlem en de degrada tie van Bello tot een soort monument in Bergen-Binnen. Wederopstanding Maar ook de wederopstanding van Bello komt gelukkig ruim in beeld. Prachtige opnamen van het algeheel herstel met als hoogtepunt de bouw van een nieuwe ketel in Tilburg. Op geheel ambachtelijke wijze wordt de ketel wederom geklonken en kan Bello na een grondig herstel aan een tweede leven op de lijn Hoorn- Medemblik beginnen. Deze film ein digt dan ook met uitgelezen shots van de 7742 met de eveneens subliem gerestaureerde tramrijtuigen. Al die herinneringen van de oudere generatie zijn nu heel toegankelijk voor latere generaties. Deze film is dan zijn langste tijd gehad, vanaf 15 februari 1953 wordt er 's winters al niet meer gereden. Het laatste jaar breekt aan en op de lijn resten nog slechts 15 rijtuigen en 4 dienstvaardige locs, een heel verschil met de jaren voor de oorlog. Toen werd er op warme dagen een halfuurdienst naar zee gereden en bestonden alle trams uit 9 rijtuigen. Toen het eenmaal duidelijk was dat het autoverkeer het ging winnen van de knarsende wagonnetjes was het snel gedaan met het romantische beeld van Bello rijdend door Bergen. De gevolgen bleven niet uit. De film toont de allerlaatste rit zoals deze in het Polygoon bioscoopjournaal verscheen met dé zo karakteristieke stem van Philip Bloemendaal. Triest We blijven nog even bij de kip. Heeft u genoten van het recept van vorige week? Nu een recept van NN, dat erg gemakkelijk te maken is, maar dat mij heel smakelijk lijkt. Ik denk dat het recept voor 2 personen geldt. Maar dat is natuurlijk een beetje afhankelijk of u 'een grote eter' bent. U kunt er vast wel mee uit de voeten. Kip met droge rijst U heeft nodig: 1 dubbele kipschnitzel met kipkruiden en dat snijdt u aan blokjes. Dat 5 minuten licht doorbra den (u zult dus wel wat boter of olie moeten gebruiken). Dan 3 grote uien erbij en nog eens 5 minuten laten mee braden. Een blik perziken laten uitlekken en vervolgens een klein blikje tomaten puree erbij doen. Dat samen even laten sudderen (heel zacht ca. 10 minuten). Als je er van houdt kun je nog wat verse champignons en een gele paprika mee braden. Perziknat er later doorroeren. Dit heerlijke gerecht wordt gegeten met droge rijst. De inzend(st)er neemt aan dat u wel weet hoe u dat moet klaarmaken. Mij lijkt dat u de droge rijst eventueel ook nog enigszins kunt 'aankleden' met een gefruit uitje en/of wat gebakken champignons. Voorgerecht Als voorgerecht kunt u hierbij een frisse salade opdienen. Hierbij kunt u uw fantasie volop laten meespelen. Als basis neemt u wat gemengde sla, een lente-uitje, wat notenolie (erg lek ker), limoensap of balsamico azijn, tomaat en zachte kruidenkaas. Gewenste hoeveelheden sla spreiden over de borden en bestrooien met de fijngesneden lente-ui. Tomaat ontvel len (inkerven en even in kokend water leggen), in plakken snijden en op de sla-ondergrond draperen. Vervolgens bolletjes zachte kruiden kaas op de tomaat en het geheel besprenkelen met de gemaakte dres sing van notenolie en limoensap of azijn Wijntip Als wijn bij het hoofdgerecht past ook nu weer een lichte Loire-wijn. bij voorbeeld een Touraine Gamay. Maar ook een koel gedronken rosé zal er prima bij smaken. Nog steeds zijn (sorry, blijven) we benieuwd naar uw favoriete recept Stuur het ons toe en wij kunnen onze lezers en lezeressen er weer blij mee maken, U kunt ze als volgt aan ons toezendenPer post aan het adres: redactie de Uitkijkpost, Postbus 68, 1850 AB Heilooof per E-mail: redactie@uitkijk- post.nl. Namens uw medelezers alvast bedankt HEILOO - Popkoor Spijkergoed bestaat inmiddels alweer 4,5 jaar. Begonnen met een paar popnummers en een optreden in de achtertuin van een van de koorleden, zijn ze inmiddels uitgegroeid tot een ervaren popkoor met eigen installatie en een uitgebreid repertoire. Met veel plezier wordt er elke keer aan een nieuw nummer gewerkt en wordt er voor gezorgd dat een volgend optreden weer goed in elkaar zit. Op 7 juni gaat Spijkergoed het seizoen weer afsluiten met een optreden in sportcafé Het Vennewater, waar ze onder begeleiding van Jan Jaap Langereis oude en nieuwe nummers ten gehore zullen brengen. De avond wordt afgesloten met een lekker stuk je muziek waarbij iedereen even kan dansen of meezingen. Iedereen die zin heeft in een avond zang, muziek, dans en een drankje is welkom in sportcafé vanaf 20.30 uur. Toegang is gratis. beslist een aanrader voor hen die de beelden van Bello nog in hun herinne ring koesteren en geeft tevens een fraai beeld van de strandgenoegens en de sfeer in Bergen in de jaren twintig. De geschiedenis over de teloorgang van deze oude tramverbinding is te koop zowel op video als op DVD bij de boekhandels in Egmond aan Zee: Dekker en Dekker Boekhandel, Voorstraat 141. Heiloo: De Schrijverij, He eren weg 140 en Deutekom Boeken en Tijdschriften, Heerenweg 67-69. Informatie is ver krijgbaar bij Groenendal Video Groep, Bleumerweg 2, 1901 MJ Castricum. De VHS band kost E 28,- en de DVD voorzien van Dolby Surround geluid E 34,-. HEILOO - Er was dit jaar weer een grote opkomst van belangstellenden voor het zomerfeest van Woon- en Zorgcentrum Heiloo, locatie Overkerck, dat afgelopen zaterdag 24 mei werd gehouden. Het zomerfeest, bestaande uit onder andere een rommel- en curiosamarkt, was een groot succes. Ondanks het slechte weer werd zowel de rommelmarkt, als de boeken, handwerk- en kaartenverkoop en de eethoek druk bezocht. Ook waren er nog enkele prijs winnaars. Bij het sjoelen was dit bij de jeugd Amy Meijne en bij de volwasse nen mevrouw Springer. De naam van de beer was Bommel, dit is geraden door mevrouw Ruys. De opbrengst van deze dag komt tep goede aan de acti viteiten van de bewoners van ons zorgcentrum. Mede door het inbrengen van spullen door inwoners van Heiloo, geschenken beschikbaar gesteld door relaties en niet te vergeten de inzet van alle vrijwilligers, is deze dag een groots festijn geworden, (foto: MSP) Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. PWN Waterleidingbedrijf Noord- Holland Voor storingen in de waterlevering: 0800-0232355 (dag en nacht) Voor alle overige informatie: 0800-2025 (op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur) RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuur op maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belangeloos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: J.H.J. Overmeer, Oudburgerlaan 40,1852 KP in Heiloo, tel: 5331654. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: T. Bakker-Bos, Het Zandstuk 50,1851 nRS Heiloo, tel. 5338883. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeg huis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestellen, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-culture le activiteiten voor 50 plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene Verbeek (secr.), Boekenstein 29,1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag open van 14.00 tot 16.30 uur Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, maandag t/m zaterdag geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Zondags is het bureau gesloten. Voor spoedeisende meldingen: 112. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor spoedeisende meldingen: 112. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Voor spoedeisende meldingen: 112 Wmm m mm ^WP IMP HEILOO - De Uitgeesternaar Leo Tromp, geboren op 10 juni 1938, gaat met pensioen. Nog steeds woonachtig in dit fraaie dorp, kwam hij op 21 okto ber 1959 in dienst bij Kosters Elektra. Dat betekent dat hij in oktober van dit jaar maar liefst 44 jaar werkzaam is voor het Heilooër bedrijf. Elke dag ging hij met de trein van Uitgeest naar Heiloo, later met de motor en weer later met de volkswa gen van de zaak naar de Westerweg. Drie generaties directie Kosters heeft Leo Tromp inmiddels meegemaakt. Opa Puk. Mart, Aad, Bert en nu Arnold en Alex Kosters. Bij zijn 40-jarig jubileum mocht Leo als cadeau als deeltijd-vutter gaan wer ken, en dat is een regeling die hem en zijn vrouw veel plezier heeft gedaan. Thans mag hij zich gaan richten op een nieuwe episode in het leven, namelijk het pensioen. Pensioen; een tijd waarin hij hoopt zijn hobby's, tennis, kampe ren, bridgen en napraten nog intensie ver en met veel plezier zal beleven. Hij wil alle mensen bij wie hij in de afge lopen 44 jaar als monteur in witgoed, audio, elektrastoringen en installatie werkzaamheden, en als aannemer heeft mogen werken, bedanken voor de fijne samenwerking. Het oude pand van Kosters Elektra, met rechts op de foto de toenmalige bedrijfsauto van Leo: een Volkwagen busje. Pensoioen betekent: eindelijk meer tijd voor zijn hobby tennissen. Oudheidskamer de Oude Pastorij Nijenburg en Heiloo vormen een onver brekelijke band. Ter gelegenheid van het vierhonderdjarig bestaan van deze band heeft de Vereniging Oud-Heiloo een ten toonstelling ingericht in de Oude Pastorie. Het thema van de tentoonstel ling is: Wonen en werken op Nijenburg. De tentoonstelling wordt geopend door de bewoners van Nijenburg, de heer en mevrouw Snethlage-van Foreest. De ope ning vindt plaats op zaterdag 24 mei, om 14.00 uur. In de bovenzaal van de Oude Pastory is een permanente tentoonstelling ingericht die een beeld geeft van de histo rie van Heiloo. Openingstijden: za 14.00 tot 17.00 uur en di 19.00 tot 21.00 uur. Galerie Van Lubeck Bij Galerie Van Lubeck, Kanaalweg 6 te Heiloo, exposeren van 23 mei tot 6 juli Jo Willems (surrealisme) en Anouk de Groot (bronzen beelden) hun werken. Op 25 mei wordt de tentoonstelling opgeluisterd met een openingsborrel. De Galerie is geo pend op vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur en is bereikbaar via tel. 072-5039905. Voor meer informatie kijk op www.vanlubeck.com. Beeldentuin/atelier JoSyl Op 16 mei wordt in de tuin van Jos en Sylvia van Onna aan de Rector Federiklaan 25 te Heiloo een beelden tuin geopend, waarin hun bronzen en ste nen beelden worden geëxposeerd. In hun atelier zijn schilderijen in diverse tech nieken te zien. Naast werken van Jos en Sylvia, vinden regelmatig tentoonstellin gen plaats van hedendaagse kunstenaars. De beeldentuin/atelier is t/m 28 septem ber geopend op vr, za en zo van 12.00 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak: tel. 5153766/ 06-44180439. Woon- en Zorgcentrum Heiloo Expositie van olieverfschilderijen van Jan Giling in de recreatiezaal van De Loet. Zijn werk uit Zuid-Frankrijk, Toscane en Heiloo brengt een oase van licht, kleur en warmte voor de bewoners van De Loet, die daar dagelijks van genieten. De wer ken zijn tot 30 juni te bezichtigen, tijdens openingsuren. Als u interesse heeft om te exposeren op een van de locaties van Woon- en Zorgcentrum Heiloo, dan kunt u contact opnemen met mw. Bijlhout, tel: 072-5330744. Het Open Huis In het Open Huis, boven winkelhof 't Loo, is een foto-expositie van Rob Zomerdijk, lid van fotoclub H.A.F, te zien. Na China gaat het deze keer om 25 foto's van India en Nepal, die tot eind juni zijn te bewonderen. Centraal Bureau Horizon College Tot en met 10 juni is in het Centraal Bureau Horizon College aan de Rechte Hondsbosschelaan 24 a, het werk van Jan Hopman te bezichtigen. Openingstijden van 09.00 tot 17.00 uur. Trudy Keyzer Onder de titel verbeelding exposeert Trudy Keyzer uit Heiloo dit jaar samen met Henny Mazurel uit Obdam schilderij en en beelden in steen en brons in het Brakenkerkje aan de Braken in Obdam. De openingstijden zijn van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag 24 en 25 mei, Hemelvaartweekend 29 mei tot en met 1 juni Pinksterweekend 7,8 eh 9 juni. op 25 en 29 mei en op 1 juni zal er van 13.00 tot 16.00 uur live muziek gespeeld worden, 't Brakenkerkje, Dorpstraat 38, Obdam. Voor info: tel. 0226-452320 of 072-5337293. Iwan de Groot Bij Rob Klerks open keuken in hotel Golden Tulip aan de Kennemerstraatweg zijn schilderijen van Iwan de Groot geëx poseerd. De tentoonstelling is te bezich tigen tot eind mei, na 16.00 uur- ook voor mensen die niet komen koken in Rob Klerks open keuken. Brasserie Wildschut Tot eind mei kunt u genieten van enkele werken van kunstenares Shunyam in Brasserie Wildschut. Als u meer werk van haar wilt zien dan kunt u haar gale rie bezoeken in Amsterdam; Nieuwe Spiegelstraat 72, tel. 020-4215130, of haar site bezoeken: www.shunyam.nl. Bras serie Wildschut is alle dagen open van 11.00 tot 24.00 uur en is te vinden aan de Stationsweg 82, Heiloo. GGZ Noord-Holland-Noord Wisselende exposities, geopend van 13.30 tot 16.30 uur op vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag. Noordergeestkerk Wisselende exposities, naast werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer die in de kerk een tijdelijk atelier bezit. De Bergeon Expositie schilderijen Gerard van Velsen, op werkdagen tussen 13.30 en 16.30 uur aan de Bergeonstraat 30. Atelier TP Nieuwe expositie van de werken van Tine Poelsma, geïnspireerd door steenstructu ren. Atelier TP aan de Termijen 189, is elke woensdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur, of na tel. afspraak, tel. 072-5334596. Theo Boots Het werk van kunstschilder Theo Boots is op afspraak te bezichtigen, tel. 072- 5331120. Ab van Wij he Het werk van beeldhouwer Ab van Wijhe is op afspraak te bezichtigen, tel. 06-51491411. Maandag t/m donderdag is hij van 10.00 tot 16.00 uur in zijn atelier in de Kapellaan. Lucia Admiraal Objecten van klei en glas, elke eerste zaterdagmiddag van de maand vrij te bezichtigen aan de Pastoor van Muijenweg 98 of op afspraak, tel. 072- 5339490. Casa Design Expositie van Rina Snel, Winkelhof 't Loo 45. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Open elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. HEILOO - Ter afsluiting van het sei zoen bezoekt het bekende tekenmedi um Paula Schirmer op woensdag 4 juni Stichting 't Loo (gevestigd boven win kelcentrum 't Loo) in Heiloo. Van 20.00 tot 22.30 uur doet zij helderziende waarnemingen en tekent zij portretten van overleden dierbaren uit het publiek. Paula Schirmer is bekend van radio en televisie en van de vele optredens in het hele land. Ze is vaste columniste van het tijdschrift ParaVisie. Bovendien is ze medeoprichtster van het nieuwe spi rituele tijdschrift De Licht Gids. Bijzonder aan Paula is dat zij geen inductor (foto of voorwerp) nodig heeft om helderziende waarnemingen te doen en portretten van overledenen te tekenen. Paula is opgeleid door het beroemde tekenmedium Ivor James en de inmiddels overleden gidsenspecialist Jan Kleyn. Een bijeenkomst met Paula Schirmer begint met een uitleg van Paula over haar werkwijze. Daarna volgt een korte ontspanningsoefening, waar iedereen in de zaal aan mee kan doen. Vervolgens loopt Paula tussen de aanwezigen door en doet specifieke uitspraken, die maar op één persoon betrekking kunnen hebben. Als deze persoon zich kenbaar maakt, begint Paula met het tekenen van een overleden dierbare van deze persoon en geeft boodschappen voor de persoon door. Daarbij wordt uiteraard de privacy van de desbetreffende per soon in acht genomen. De boodschap pen worden op een dusdanige manier gebracht dat het voor de persoon in kwestie duidelijk is wat wordt bedoeld. Daarnaast vertelt Paula dingen die voor iedereen als levenslessen kunnen wor den opgevat. Het tekenen van Paula is te volgen op een groot scherm. Na afloop krijgen de aanwezigen het voor hen getekende portret, soms zelfs een combinatie van gezichten van twee overledenen, mee naar huis. Reserveren kan vanaf heden en is gezien de grote belangstelling aanbevo len. Kaarten kosten zeven euro per per soon. Reserveren kan bij C M Media, tel. 0299-416432

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6