IMMEN Circus Bavaria komt in juni naar Akersloot Babybeurs groot succes Gemeente Castricum valt in de prijzen Fietsen in de groene ruimte van Castricum Publieksdag archeologische opgraving Limmen Gezelligheid troef tijdens Familie-Straten toernooi tapiitern gordijnen karpetten I dinsdag t/m zaterdag geopend Adressen Aandacht voor culturele agenda Het Collectief exposeert ^Activiteiten gelezen worden Rijksweg 127 Limmen J I vrijdagavond geopend Verkeersexamen groot succes Jongerencentrum Conquista Het mantelzorgcafé is weer open Introductiecursus gitaar bij Toonbeeld Stadswandeling historische vereniging Alkmaar Diverse korte projecten in de Ateliers van Artiance Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten in Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. CASTRICUM - Het verkeersexa- men dat vorige week door de leerlin gen van groep 7 van diverse is afge legd is door alle leerlingen gehaald. De 431 leerlingen uit Akersloot, Castricum en Limmen zijn allemaal geslaagd voor het praktijkexamen. Op 6 en 11 juni krijgen alle leerlingen dus een diploma uitgereikt door bur gemeester Emmens-Knol. De uitrei king is in het Corso theater in Castricum, hier krijgen alle leerlin gen daarna een film te zien. Grutten tussen de kleertjes en andere babyspulletjes. De beurs werd een enorm succes en wordt in november herhaald. CASTRICUM - Afgelopen zondag werd in De Bloemen in Castricum de tweede babybeurs gehouden. Op deze halfjaarlijkse beurs kan men allerhande tweedehands artikelen kopen en ver kopen: van kleertjes, speelgoed, schoentjes, fietsjes, fietszitjes, kinder stoeltjes, badzitjes, badmeubeltjes, krui ken en van flessenwarmers tot boxen. Ook deze tweede beurs met allerhande tweedehands babyartikelen was een groot succes. Baby's, peuters en kleu ters groeien ten slotte razendsnel uit hun kleding. Bovendien veranderen de interesses, niveau en behoeften ook bijna per maand. Kinderwagens, kle ding, speelgoed en veel andere artike len blijven echter vele jaren van goede O» GO CU CU kwaliteit. Natuurlijk kan alles steeds nieuw worden aangeschaft en wegge gooid, maar het kopen en verkopen op deze beurs is - behalve veel goedkoper - ook een stuk milieuvriendelijker. Initiatiefnemers en jonge moeders Mascha de Jager, Yvonne Beerse en Meliss Valkering uit Limmen besloten vorig jaar tot het organiseren van de eerste Limmer babybeurs in Conquista. Al bij de opening bleek dat er een gro tere ruimte gezocht moest worden. Vanwege de grote belangstelling wordt nu gedacht aan een vaker terugkerend evenement op meerdere locaties in Noord-Holland. De volgende beurs in De Bloemen zal plaatsvinden op zon dag 23 november. AKERSLOOT - Binnenkort rolt een stoet bontgekleurde wagens Akersloot binnen. Het is de karavaan van het Circus Bavaria dat voor de 16de maal een tournee maakt door België en Nederland. In de grote circustent van 1700 m3 is zitplaats voor 500 bezoekers. In de rood/gele chapiteau presenteert de directie Bart de Vrind en Hedwige Poppe wederom een afwisselende show van artiesten, clowns en dieren. Er zijn verschillende dressuren te bewonde ren: Miss Rafaele brengt een vrijheids dressuur van vier ezels en zij is te bewonderen in een act met boerderij dieren. In Westernsfeer laat zij honden, een geit, een gier, een ezel, een pony en een wild zwijn hun kunsten vertpnen. In het tweede deel van het programma zien de bezoekers deze ravissante Belgische met een tableau van ara's, duiven en papegaaien. Miss Suleika brengt groot en klein in de manege en professor Bartelli laat zijn wonder- paardje Andy de krant bezorgen, hoe pels vangen, ballonnen jongleren, bloe men plukken en nog veel meer. Ouderwets variété Ook het ouderwetse variété is ruim vertegenwoordigd. Het Trio Faltynys uit Praag jongleert zeer behendig en vol overgave. Aloude circuskunst, maar kostumering en muziek zijn van deze tijd. Bijlen, lasso's, messen en zwepen zijn in vertrouwde handen bij de india- nenshow van de Colorado's. Wanneer Colorado geblinddoekt messen op zijn squaw afvuurt en deze wordt vastge bonden op een draaiende schietschijf, wordt de adem ingehouden. Miss Helena vertoont halsbrekende toeren aan het verticale koord. Monsieur d'Artagnan balanceert glazen en vazen op dolken en degens op een hoogte v.an bijna 5 meter. Het Duo Enrico tart de wetteen der zwaartekunst op de rola-rola en Eugen Berousek maakt ijzingwekkende acro batiek aan een zwaaiende mast, en voert gelijk een (onschuldige) striptea se uit. Circus Bavaria komt naar Akersloot aan de Roemersdijk met voorstellingen op zaterdag 7 juni om 15.00 en 19.00 uur, zondag 8 en maandag 9 juni om 15.00 uur. Kaartverkoop aan de kassawagen van 11.00 tot 12.30 uur en een uur voor de aanvang der voor stelling. Entreeprijzen van 7 tot 11 euro. LIMMEN - In verband met het gebrek aan medewerkers boven de 21 jaar, is Conquista vanaf heden alleen nog op de zaterdag geopend. Dit blijft in elk geval zo tot na de grote vakan tie. Help Conquista zo gauw mogelijk uit de brand en meld je aan als vrij williger bij Esther Schaap, tel 072- 5053095 of bij Jos Hollander tel. 5052966, zodat ze na de grote vakan tie weer volledig open kunnen. Programma voor zaterdag 31 mei Kinderen 4 t/m 12 jaar Op zaterdagochtend 31 mei gaan ze bij de kinderwerkgroep klimpoppet- jes maken. Deze ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. Tussendoor is er een pauze met een glaasje limonade. Entree 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Zaterdag 31 mei is er Popcornavond. Dit belooft een avond vol verrassin gen. De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is zaterdagavond geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin in een gezellige avond? Conquista is the place to be! De medewerkers heten je graag welkom! De entree is gratis. er bij Johwin Rijksweg te CASTRICUM - Al geruime tijd publi ceert het Educatief Beraad een cultu rele agenda. Die is er voor bedoeld om culturele activiteiten en evenementen van non-profitinstellingen af te stem men en te promoten. Deze agenda is ook digitaal beschikbaar via de websi te van Toonbeeld (www.toonbeeld.tv). Veel instellingen maken inmiddels gebruik van deze mogelijkheid om meer bekendheid te geven aan hun uitvoeringen en om afstemming met CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomsten van het mantelzorgcafé Castricum zijn de eerste woensdag van de maand. Op 4 juni van 19.30 tot 21.00 uur is het café weer open in het Rode Kruisgebouw, van Speijkkade 61 te Castricum. Welkom zijn mensen, die meer of minder zorgen voor een part ner, een ouder, kind of goede vriend(in) en daar soms de handen vol aan hebben. Het is een ontmoetings plek om in ongedwongen sfeer met elkaar ervaringen uit te wisselen met anderen die in dezelfde omstandigheid zitten. Deze avonden zijn bedoeld voor mantelzorgers uit de hele regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest etc. Er zijn geen kosten aan deze avonden verbonden. Het mantelzorgcafé is een initiatief van het Steunpunt Mantelzorg IJmond, het Rode Kruis en de CALgemeente. Wie deze avond wil bijwonen en daar voor hulp nodig heeft voor een thuis blijver kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. CASTRICUM - De gemeente Castr icum is als beste gemeente van de provincie Noord-Holland uit de bus gekomen in een onderzoek naar klantvriendelijkheid door het bureau Media Del Arte uit Amersfoort. Het onderzoek bij 500 gemeenten in Nederland naar klantvriendelijkheid is nog niet helemaal afgerond. De resultaten van 100 gemeenten wor den op dit moment nog bekeken. Castricum scoort hoog met een 8,4 het gemiddelde is een 5,5. Castricum is de beste in de provincie en hoort tot de top in Nederland. Het bureau heeft zich voorgedaan als inwoner en twee vragen gesteld via de e-mail aan 500 gemeenten in Nederland. Zij hebben onderzocht hoe snel er reactie kwam op de vra gen, of de antwoorden in 'normaal Nederlands'geformuleerd worden, hoe de kwaliteit van de antwoorden was en hoe de service van de gemeen te was. Castricum heeft buitenge woon hoog gescoord op alle onderde len. De aanleiding voor het onder zoek was een soortgelijk onderzoek van een jaar geleden uitgevoerd door het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Het Ministerie heeft ook onderzoek gedaan naar klantvriende lijkheid van gemeente via de nieuwe media, de e-mail en websites. Het bureau Media Del Arte was nieuws gierig of er bij de gemeenten inmiddels een verandering was opge treden. Zodra alle resultaten binnen zijn krijgen alle gemeenten de defini tieve uitslag. activiteiten van andere instellingen mogelijk te maken, maar het kan nog beter. Ook de verenigingen en instel lingen in de kernen Akersloot en Limmen worden graag uitgenodigd hun activiteiten aan te melden. Dit kan via een mail aan Toonbeeld: tnbeeld@xs4all.nl. Ook is het mogelijk om de agenda via de mail thuisge stuurd te krijgen, stuurt u dan via de mail een tekst met als onderwerp Qulturele Agenda Castricum'. CASTRICUM - Op zaterdag 7 en 14 juni vindt er van 10.00 tot 11.00 uur bij Toonbeeld een korte introductiecursus gitaar plaats. In deze korte beginners cursus wordt er, in groepsverband, een vooruitblik gegeven op de inhoud van de Basiscursus gitaar die in september zal starten. Inhoud van de cursus is liedbegeleiding met akkoorden, akkoordaanslag en ritme in popsongs, tokkeltechniek, inzicht krijgen in de toonopbouw van de gitaar en een voor proefje van het noten lezen op de gitaar. Muzikale voorkennis of instrumentale vaardigheid is beslist niet vereist. De cursussen gitaarakkoorden, basiscur sus gitaar, en vervolgcursussen zitten al jaren in het aanbod van Toonbeeld en het afgelopen jaar hebben ruim 60 beginnende gitaristen met veel plezier de basiscursus gevolgd. Kosten van deze cursus bedragen E 15,- Voor aan melden of informatie belt u Toonbeeld, tel. 0251-659012. ALKMAAR - Op donderdag 29 mei zet Het Collectief haar deuren open. In het prachtige pand van ateliers Kerrebijn aan het Luttik Oudorp in Alkmaar wordt een groepstentoonstel ling gehouden in het eigen atelier van het collectief. Beeldhouwwerk, schilde rijen en keramiek geven een gevarieerd overzicht van de verschillende technie ken waarin gewerkt wordt. Stuk voor stuk hebben de leden een kunstzinnige opleiding gevolgd of volgen nog lessen aan een van de centra voor beeldende kunst in Alkmaar. De expositie is geopend op donderdag 29 mei van 13.30 tot 17.00 uur, vrijdag 30 mei van 13.30 tot 17.00 uur, zaterdag 31 mei van 11.00 tot 17.00 uur en zondag 1 juni van 11.00 tot 17.00 uur. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN! ALKMAAR - De historische vereni ging Alkmaar houdt op dinsdagavond 3 juni haar tweede stadswandeling dóór de Spoorbuurt. Verzamelpunt 19.30 uur in de hal van het Murmellius Gym nasium, Bergerhout 1. De heer Hoek geeft een korte inleiding over het glas in lood raam. Na afloop wordt u een kopje koffie/thee aangeboden in de Belloschool. Leden en belangstellen den zijn welkom. LIMMEN - Op donderdag 29 mei van 10.00 tot 17.00 uur wordt de archeologi sche opgraving in Limmen voor publiek opengesteld. Er worden ieder uur rond leidingen gegeven door archeologen van het AAC (Amsterdams Archeologisch Centrum van de Universiteit van Amsterdam) onder lei ding van Silke de Lange. De opgraving op privéterrein 'De Krocht', hóek Rijksweg/Zeeweg in Limmen, wordt uitgevoerd in opdracht van de provincie Noord-Holland door het Amsterdams Archeologisch Centrum van de Universiteit van Amsterdam. Limmen bevindt zich in het Oer-IJ- gebied (grofweg tussen Amsterdam, Haarlem en Alkmaar). De provincie Noord-Holland is hier gestart met een project 'Behoud en Beheer van Archeologische Vindplaatsen'. Veel archeologisch waardevolle terreinen, de enige informatiebron over de vroege geschiedenis van Noord-Holland, wor den vaak ongemerkt langzaam maar zeker vernietigd. De provincie gaat nu onderzoeken welke vindplaatsen op welke manier beheerd kunnen worden zodat de archeologische sporen behou den blijven. Daarbij is uitgangspunt om zoveel mogelijk sporen in de bodem te bewaren, zonder op te graven. Sommige vindplaatsen zijn echter al teveel aange tast. Via de opgraving in Limmen wil de provincie Noord-Holland onder meer aan belangstellenden laten zien dat schijnbaar doodgewone weilanden essentiële hoofdstukken uit onze vader landse geschiedenis in zich dragen, maar dat die hoofdstukken door onop lettendheid voor altijd (ongelezen) ver loren kunnen gaan. Op het terrein bevinden zich net onder de bouwvoor, de grond die de boer bewerkt, archeologische sporen uit de vijfde eeuw voor Christus tot de 14de eeuw na Christus. Die sporen geven informatie over de geschiedenis van het gebied. Dit onderzoek wordt gedaan omdat deze sporen heel kwetsbaar zijn en verloren dreigen te gaan. Om dat te voorkomen worden ze zorgvuldig blootgelegd, ingetekend en gedocumen teerd tijdens deze opgraving. Tot op heden zijn verschillende vond sten gedaan. Onder meer huizen, water putten, gebruiksvoorwerpen en mense lijke resten. Verder zijn er plattegron den gevonden van wel 20 boerderijen. Het terrein is toegankelijk vanaf 10.00 uur. Er is beperkte parkeergelegenheid en bezoekers worden verzocht met de fiets of te voet te komen. Bij binnenkomst ontvangt de bezoeker een folder met onder andere informatie over deze opgraving, het archeologiebe- leid van de provincie Noord-Holland en de geschiedenis van het gebied. Inlichtingen: Judith van Beckhoven- /Rob van Eerden, tel. 023-5143551/4012. CASTRICUM - Zee, strand, duinen, bossen en de duincampings zijn onlos makelijk met Castricum en Bakkum verbonden. Behalve de eigen inwoners weten ook vakantiegangers en dagjes mensen dat te waarderen. Maar ook de open groene ruimte tussen de dorps kernen Castricum-Bakkum, Limmen en Akersloot, met z'n strandwallen en strandvlakten, wint aan populariteit, vooral bij fietsrecreanten. Heel bijzon der is dat de woonkernen Castricum en Bakkum midden in de voormalige binnendelta van het Oer-IJ liggen. Het Oer-IJ stond ooit in verbinding met de zee, maar na verlanding verstonden de Friezen de kunst om in dit drassige gebied te overleven. Al voor het begin van de jaartelling bouwden ze hier hun nederzettingen. Opgravingen in Castricum en Limmen hebben dat aan getoond. Kortom, de groene ruimte van Castricum is zo uniek dat er wel gesproken wordt van een aardkundig monument. De vorig en dit jaar georganiseerde Landschapsdag, maar ook de uitge brachte Schulpvaartroute, hebben zeker bijgedragen aan de waardering voor het landschap. In de routebe schrijving wordt veel aandacht besteed aan de landschappelijke en cultuur historische waarden.Van binnenduin- rand tot Alkmaardermeer bestaat het buitengebied uit weilanden met gra zend vee, sloten en vaarten, kleine meertjes, het Alkmaardermeer en historische dijkjes. Maar ook molens ontbreken niet. Het in de beschrijving genoemde kapellet je, gebouwd van stenen van het myste rieuze kasteel van Akersloot, gaat schuil gaat achter een vorig jaar gebouwde garage. Als een sieraad slin gert De Schulpvaart zich door het landschap. Dit is een natuurlijke water weg, die met de daarop aansluitende waterwegen tot in de 20ste eeuw een belangrijke vaarweg was, waarover het vrachtvervoer tussen Castricum, Limmen en Akersloot, maar ook van en naar het Alkmaardermeer plaats vond. Naar deze vaart is De Schulpvaartroute vernoemd. Deze fietsroute is ongeveer 31 kilometer lang. Routebeschrijving Hoewel de routebeschrijving begint bij station Castricum, kan men ook starten bij de kerk van Limmen of die van Akersloot. Financiële medewerking van fusiegemeente Castricum heeft het mogelijk gemaakt deze uitgave in kleur uit te brengen. De Schulpvaartroute is voor E 2,- verkrijgbaar. Een eerder uitgebrachte fietsroute is de Sint Aagtendijkroute. Deze fietsroute ontleent zijn naam aan de Sint Aagtendijk, die in het verleden een belangrijke rol gespeeld heeft in de waterhuishouding van Midden- Kennemerland. Na het verlies van zijn waterkerende functie, werd de dijk opgenomen in de Stelling van Amsterdam en kreeg daarmee een militaire verdedigingsfunctie toege deeld. De 29 kilometer lange fietsroute leidt u langs het dit jaar geopende industrieel erfgoed park 'De Hoop' bij Uitgeest, over dijken en langs forten, door aantrekkelijke weidelandschap pen, maar ook langs kastelen. De rou tebeschrijving begint bij station Castricum, maar men kan ook starten bij het gemaal Meldijk te Uitgeest of vanaf de Hervormde kerk in het cen trum van Heemskerk. De prijs van deze routebeschrijving is 2,75 euro. Beide fietsrouteboekjes zijn in Castricum te koop bij de VVV en in de winkel van Landschap Noord- Holland. Bovendien is de Schulp vaartroute in Limmen te koop in de winkel van Stuifbergen, Kerkweg 42 en in Akersloot bij Veldt's Toko in de Akerhof. LIMMEN - Afgelopen vrijdag tot en met zondag stonden voor veel inwo ners van Limmen in het teken van (voetbal) activiteiten. VV Limmen had wederom een Familie-Straten toernooi georganiseerd en daaraan deden maar liefs 80 teams mee. Hoewel men van de 'Olympische gedachte' uitging, name lijk dat meedoen belangrijker is dan winnen, werd er toch menig sportief robbertje uitgevochten op de velden van W Limmen. Uiteraard werd er gevoetbald, maar ook werden er rode draadspelen gehouden, waarbij de deelnemers het moesten hebben van doorzettingsvermogen en een portie geluk. Zo moesten er bij het rugbyspel eerst vragen worden beantwoord, alvo rens men,al stuiterend, met een bal naar een groot bord met gaten moest zien te komen, om daar de bal door heen te werpen, uiteraard het liefst door het vak met de hoogste puintens- core. De deelnemer op de foto deed mee aan het tweede rode draadspel, dat kratten stapelen betekende. Deze moesten via een hindernisbaan veilig naar de ande re kant van het veld gedragen worden. Hoewel de meeste deelnemers met zoveel mogelijk kratten tegelijk naar de overkant probeerden te komen, pakt deze jongen het slimmer aan. Precies genoeg kratten om nog net te kunnen tillen, en zonder te vallen de overkant halen. mmm Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de dubbelex positie van Masja de Graaf en Christa Lübbren Zij exposeren vanaf 1 juni in het Gemaal 1879 te Akersloot elke zon dag in juni en juli van 13.30 tot 16.30 uur. Tevens is het gebouw en de technische installatie etc. te bezichtigen en op 1 juni en 6 juli maaldemonstratie met de instal latie. Toegang E 1,-, kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel: 0251- 313286 of 0251-313253 voor groepen en/of scholen. Johwin Slaapcomfort Tot eind augustus zijn Slaapcomfort aan de Limmen schilderijen te zien van Freddy Arends-Kattenbeld. Bij elkaar vormen de aquarellen en pastels een evenwichti ge expositie van uitstekend in de slaap kamer passende schilderijen, die voor een heel voordelige prijs worden aange boden. Gemeentehuis Limmen Nog tot 5 juni loopt de expositie van Esther van Tilburg uit Limmen met por tretten van 'echte' Limmers: inwoners van Limmen die iedereen kent en die kleurrijk of opvallend zijn. Deze exposi tie in het gemeentehuis (Zonnedauw 4, geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.30 en 13.30 tot 16.00 uur) is slechts een kleine keuze uit de totale tentoon stelling die in juni tijdens de jaarlijkse kunstfietsroute te zien zal zijn. Het thema Limmen en zijn Limmers zal dan uitvoerig behandeld worden en te zien zijn in Galerie De Boerderij aan de Uitgeesterweg in Limmen. De tuin van kapitein Rommel In De tuin van kapitein Rommel, tegen over het station in Castricum is een bij zondere maritieme expositie te bewon deren. Zilte gedichten van Leo Bersee gecombineerd met eenvoudige zeeschil deringen van zijn moeder Anna Zonneveld bepalen de sfeer. De exposi tie loopt tot 31 mei. Openingsuren: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur. Bezoekerscentrum De Hoep Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum heeft drie nieuwe exposities. Prachtige foto's van de fotografen van Natura brengen de lente in be^ld en de twee andere exposities gaan over de kleinste en grootste dieren op de wereld: spinnen en dinosaurussen. De Hoep is alle dagen van de week geopend, tussen 10.00 en 17.00 uur. Er zijn doorlopend allerlei activiteiten, excursies, filmpro gramma's en exposities te zien en te beleven. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251-661066, informatie over en boeken van excursies: 0800-7966288. Toonbeeld Onder het motto Met kunst de markt op organiseert de Tentoonstellings commissie van Toonbeeld een Regionale Kunstmarkt die bedoeld is voor indivi duele amateurkunstenaars uit Castricum en omstreken. Ook dit jaar wordt aange sloten bij de bekende Kunstfietsroute. De Kunstmarkt zal gehouden worden op zondag 22 juni op het terrein van Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6 in Castricum. De markt is geopend voor publiek van 11.00 tot 17.00 uur. Als u wilt deelnemen aan deze markt kunt u een inschrijfformulier ophalen bij Toonbeeld tijdens kantooruren: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur Jan van Nassaustraat 6, Castricum of bellen met tel. 0251- 659012. Of e-mail toonbeeldwil@hot- mail.com. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn wisselende tentoonstellingen te zien. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aquarel len, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. Raadhuis Castricum In de hal van het raadhuis staan zes pop- pentaferelen, van de hand van mevrouw Dijkstra-Lammers, uit de tijd van Ot en Sien. Bij elk tafereel heeft ze een bijpas send verhaaltje geschreven. De ope ningstijden van het raadhuis zijn op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De uitslagen van de wedstrijden waren helaas bij het ter perse gaan van deze Uitkijkpost nog niet bekend, hopelijk leest u hierover volgende week meer... Scarfs Opperste concentratie tijdens het rode draadspel 'Kratten stapelen (foto MSP) ALKMAAR - In juni organiseert Artiance op beeldend gebied weer enke le korte projecten: Iedereen mag gratis meedoen met modeltekenen op het Canadaplein op zaterdagmiddag 14 juni. Terwijl orkesten en dansers van de muziekschool optreden op het podium, leert u onder begeleiding van een beel dend kunstenaar een figuur op het papier te zetten. Op zondag 15 juni, kunt u in de traditie van Rembrandt, in Alkmaars centrum stadsgezichten schet sen en in droge-naald-ets afdrukken in de Ateliers, ervaring is niet nodig, door de gebruikte techniek is het resultaat altijd verrassend! Iets heel anders is de dialezing over fotografie op dinsdag 17 juni, genaamd Van Vakantiekiekje tot Reisfotografie. Wanneer u ook wel eens teleurgesteld de afdrukken van uw rol letje vakantiefoto's bekijkt, omdat niets erop staat zoals u vefwachtte, dan heeft u vast iets aan de tips' en de voorbeelden over belichting, compositie en onder werpkeuze die tijdens deze lezing gege ven worden. Voor informatie over de projecten bel: Artiance, Centrum voor de Kunsten 072-5404335.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8