Tweede plaats voor GGN Richting Parijs bij de Roparun Skatebaan Limmen slechts kwestie van tijd Hortus Bulborum kijkt terug op succesvol seizoen nmiEfi Publieksdag archeologische opgraving Limmen druk bezocht Heilooër Schilderclub ABC exposeert in Limmen Activiteiten Castricummer Wim Sminia te gast bij Castricum 105 Terrein Duin en Bosch decor voor grote calamiteit Jongerencentrum De Bakkerij derde in Donkey Shot voetbaltoernooi at Mondial Aad de Wit verhuizingen naar leerbedrijf van het jaar Jongerencentrum Conquista Anjeractie 2003 afgesloten Raad vergadert over Voorjaarsnota en Bestuursrapportage Avondvierdaagse Akersloot weer een groot succes Spinnenspreekuur in De Hoep LIMMEN - In verband met het gebrek aan medewerkers boven de 21 jaar, is Conquista vanaf heden alleen nog op de zaterdag geopend. Dit blijft in ieder geval zo tot na de grote vakantie. Help Conquista zo gauw mogelijk uit de brand en meld je aan als vrijwilli ger bij Esther Schaap, tel 072- 5053095 of bij Jos Hollander tel. 072- 5052966, zodat ze na de grote vakan tie weer volledig open kunnen. Programma voor zaterdag 31 mei Kinderen: 4 t/m 12 jaar. Nog een paar weken en dan is het alweer de grote vakantie. Maar voor het zover is, heeft Conquista nog een paar leuke programma's voor je in petto! Op zaterdagochtend 7 juni kan je bij de kinderwerkgroep alles maken wat je maar wilt. Er is ontzet tend veel knutselmateriaal aanwezig, dus leef je uit! De ochtend begint om 10.30 uur en is tot 12.00 uur. Tussendoor is er een pauze met een glaasje limonade. Entree 1 euro. *Tieners: 12 t/m 15 jaar Zaterdag 7 juni is er zo'n lekkere dis coavond voor jullie, met de nieuwste hits. Natuurlijk kun je ook gebruik maken van de computers die er staan. De deur gaat open om 19.00 uur en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren: vanaf 16 jaar Het jongerencafé is zaterdagavond geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin in een gezellige avond? Conquista is the place tb be! De entree is gratis. Woensdag 11 juni Roefeldag De medewerkers van Conquista zijn momenteel druk bezig met het bel len naar bedrijven voor medewer king aan de Roefeldag. Conquista hoopt net als vorig jaar weer vol doende bedrijven warm te krijgen voor het roefelen. Roefelen betekent kennismaken met diverse bedrijven uit Limmen en omgeving. De kinderen van groep 6 en 7 wor den op school door een brief en aan meldingsformulier geïnformeerd over de roefeldag die plaatsvindt op 11 juni. Op de Roefeldag gaan de kinderen in groepjes op de fiets of wandelend en onder begeleiding naar de bedrijven waar zij hun ogen de kost mogen geven. Zij zullen daar worden ontvangen door een mede werker van het bedrijf die het een en ander gaat vertellen over het bedrijf zelf. Dat is nog niet alles want zij mogen ook nog een kijkje nemen in de ruimte waar het productieproces operationeel is. Bovendien kunnen zij alle vragen stellen die zij maar willen. Lijkt het je niet eens leuk om te weten hoe bijvoorbeeld een worst wordt gemaakt, hoe koekjes worden gebakken en hoe een politie- of brandweerwagen er van binnen uit ziet? De kinderen krijgen hierdoor een betere kijk op de uiteenlopende beroepen en misschien draagt het een steentje bij tot het nemen van een beslissing richting de toekomst. AKERSLOOT - Vorige week heeft de estafetteploeg van Groep Gerechts deurwaarders Nederland Richting Parijs een mooie tweede plaats behaald tijdens de Roparun. De ploeg met hier in de plaatsgenoten Peter Burger, Edith Corts en Irna en Rob Kramer deed voor de vijfde keer mee aan de langste non-stop estafette ter wereld. Bij de vorige editie werd een vierde plaats behaald en in 2001 stonden ze met een derde plaats op het podium in Parijs. Alle deelnemende ploegen proberen bij de Roparun zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het goede doel. De gesteunde doelen hebben allemaal te maken met de zorg en behandeling bij mensen met kanker. Direct vanaf de start wist de ploeg van GGN Richting Parijs voorin mee te komen. De ploeg van Rho Delta, team 17, wist vrij snel na de start afstand te nemen van de ande re ploegen. Deze ploeg had van tevoren aangekondigd het parcoursrecord van 29 uur en 40 minuten te willen breken. Voor de GGN Richting Parijs ploeg was duidelijk dat ze daar niet mee konden strijden maar ze waren zich wel bewust dat ze zich in de strijd om de overige podiumplaatsen konden mengen. Na zon 30 km wisten ze de tweede plaats in te nemen. Hierna ontspon zich een langdurige strijd om deze plek. In eerste instantie met de ploegen van Tieleman EECV, het team Midden-Brabant en de ploeg van IYAMA uit Akersloot. Vooral de Tieleman EECV ploeg bleek in het verloop van de strijd een hard nekkige tegenstander. Waar de anderen eerder moesten afhaken bleef het ver schil tussen beide teams lange tijd schommelen tussen de vijf en tien minu ten en pas zo'n 75 km voor de finish zagen ze in dat iedere aanval werd afge slagen. In het laatste stuk liep de voor voor de zieke medemens'. Donderdag avond kwam het eerste team over de finish en vrijdagmiddag rond 14.00 uur kwam het laatste team binnen. Honderdeenenzeventig teams hebben LIMMEN - Op donderdag 29 mei was de archeologische opgraving in Limmen voor publiek opengesteld. Er werden rondleidingen gegeven door archeologen van het AAC (Amsterdams Archeologisch Centrum van de Universiteit van Amsterdam) onder leiding van Silke de Lange. Onder andere werd verteld waarom deze opgravingen worden uitgevoerd, wat er inmiddels aan vondsten is gedaan, en wat de archeologen nog ver wachten tegen te komen. Limmen bevindt zich in het Oer-IJ- gebied (grofweg tussen Amsterdam, Haarlem en Alkmaar). Op het terrein bevinden zich net onder de bouwvoor, de grond die de boer bewerkt, archeo logische sporen uit de vijfde eeuw voor Christus tot de 14de eeuw na Christus. Die sporen geven informatie over de geschiedenis van het gebied. Dit onder zoek wordt gedaan omdat deze sporen heel kwetsbaar zijn en verloren dreigen te gaan. Om dat te voorkomen worden ze zorgvuldig blootgelegd, ingetekend en gedocumenteerd tijdens deze opgra ving. Tot op heden zijn verschillende vondsten gedaan. Onder meer huizen, waterputten, gebruiksvoorwerpen en menselijke resten. Verder zijn er platte gronden gevonden van wel 20 boerde rijen. sprong op nummer drie nog op tot 23 minuten. Na 30 uur en 53 minuten kwam het team van GGN Richting Parijs in de wijk Dugny bij Parijs over de finish. Een gemiddelde van 16,74 km per uur. Ruim anderhalf uur sneller dan ze in voorgaande edities waren geweest. Dit met 1 uur en 20 minuten achter stand op de winnaar, team 17. Een geweldig moment voor de acht lopers en veertien begeleiders van het team. Emotioneel vanwege de geleverde prestatie maar ook vanwege het feit waarom deze loop is. 'Samen iets doen LIMMEN - De skatebaan die al lang geleden was gepland in de kern Limmen komt er. De baan wordt gebouwd aan de Vuurbaak/ Middenwegen de aanleg gaat in augustus van start, zo is de plan ning. Als alles goed gaatkunnen de skaters de skatebaan dan in september in gebruik nemen. De locatie Onlangs hebben burgemeester en wet houders (B&W) besloten dat de Limmer skatebaan komt aan de Vuurbaak en Middenweg. Dat besluit heeft lang op zich laten wachten omdat er veel aandacht is besteed aan het ver werken en laten meewegen van de ingekomen reacties. Belangrijke over- LIMMEN - Van 6 juni tot en met 6 augustus houdt schilderclub A.B.C. een tentoonstelling in het voormalige gemeentehuis van Limmen. De nu al ruim drie jaar functionerende schilderclub A.B.C. (Acryl Beweging Cadans), die in Heiloo werkt onder begeleiding van de bevoegde en erva ren leraar Iwan J.A. de Groot, houdt voor het eerst een grote tentoonstel ling. De 30 leden van de schilderclub hebben allen, dat wat zijzelf de moeite van het schilderen waard vonden, geko zen naar aanleiding van schetsen, foto 's, stillevens, modellen of portretten. De begeleider laat al zijn schilderende leden volkomen vrij in hun keuze. Dit- betekent in de praktijk, dat er een veel heid is van onderwerpen, voor elk wat wils. Iwan de Groot: „Ik probeer vanuit een bepaalde basis die ik in korte tijd als instructie aan de groep geef, wan neer ik denk dat de groep eraan toe is of op verzoek van de leden, de mensen zelfstandig te laten werken. Dat is mogelijk omdat ik ieder persoonlijk begeleid op zijn/haar eigen niveau. Op de tentoonstelling is dus allerlei werk te zien in ook nogal wat verschillende technieken. Ook valt de persoonlijke visie van de schilder op, geen twee schilderijen zijn identiek. Juist dat heel persoonlijke vind ik de kracht van de formule. Het is voor mij als begeleider het leukst als mensen zo zelfstandig mogelijk hun eigen werkwijze, hun eigen 'handschrift' ontdekken en te merken dat ze verbaasd zijn, dat ze op deze wijze zo'n goed schilderij kunnen maken." De expositie van zo'n 40 werken is tij dens de openingsuren van het gemeentehuis, maandag. Tot en met donderdag,.van 8.30 tot 16.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur te zien.De officiële opening* waarop iedereen welkom is, vindt plaats op vrijdag 6 juni om 11.00 uur in de hal van het voormalig gemeentehuis, Zonnedauw 4 te Limmen. CASTRICUM - De Anjercollecte heeft 6.717,78 euro opgebracht. Meer vereni gingen en instellingen meldden zich aan dan vorig jaar. Zij mogen eenderde van het bedrag (2.239,26 euro) onderling ver delen en hebben daarvan inmiddels bericht ontvangen. Het resterende bedrag, 4.478,52 euro, wordt overge maakt naar het Prins Bernhard Cultuurfonds, dat.veel projecten op het gebied van cultuur en natuurbehoud in onze provincie zal kunnen ondersteunen. wegingen bij de keus voor de Vuurbaak/Middenweg waren dat het park centraal gelegen is in de kern, dat de jeugd van Limmen massaal de voor keur geeft aan deze locatie, dat het park is opgezet als "Brink", dat de gemeenteraad van Limmen destijds al de duidelijke voorkeur had voor deze locatie (maar het vervolgtraject niet heeft kunnen afronden in verband met de fusie) en dat het park relatief groot is zodat een verantwoorde inpassing goed mogelijk is. Op de zes voorgestelde locaties hebben bewoners, gebruikers en andere geïnte resseerden in de inzageperiode kunnen reageren. De jongeren in Limmen kon den in april tijdens een aparte avond direct hun mening geven over schets ontwerpen voor de uiteindelijke inrich ting en de mogelijke locaties. Zonder vergunning Het vervolgtraject is behoorlijk korter dan van tevoren ingepland was. Dat komt doordat definitief is gekozen voor kleinere skate-elementen (naar aanlei ding van de bijeenkomst van 4 april 2003), en de wijziging van de Woningwet per 1 januari 2003. De voorgestelde elementen zijn volgens de gewijzigde Woningwet namelijk ver- gunningvrij. Voor het plaatsen van de skate-objecten is daarom geen verdere bouwvergunningsprocedure nodig. De mensen die in november 2001 bezwaar schriften indienden naar aanleiding van het raadsbesluit van de gemeente Limmen, worden nog apart per brief benaderd. Wat komt er? Om de skatelocatie afwisselend te maken, is gekozen voor een combinatie van skate-elementen. Zo komt er een funbox met verschillende hellingsvlak- ken en drie contra-objecten zoals een bank of een quarter-pipe met verschil lende hellingsvlakken, en een curb- of groundrail. Alles is gemaakt van beton en staat op een asfaltvloer van onge veer 400m2. De baan wordt afgemaakt met bankjes, beplanting en prullenbak ken. Even geduld a.u.b. Momenteel zijn de gekozen elementen in bestelling. Over ongeveer acht weken worden ze geleverd; in augustus kan de aanleg van start gaan. In totaal duurt de aanleg drie tot vier weken, afhankelijk van het weer. Vooral voor het aanbrengen van het asfalt is het weer van belang: het mag niet regenen en de buitentemperatuur moet mini maal 15 graden zijn. Als alles meezit, kan de skatebaan in september in gebruik worden genomen. de loop volbracht en een groot deel daarvan was er getuige van dat het team van GGN Richting Parijs op vrijdag avond in de grote tent een sensationele huldiging kreeg. Met het aan deze loop meedoen heeft de ploeg via sponsors en diverse acties 23.000 euro bijeengebracht wat overge maakt gaat worden aan de Stichting Roparun. CASTRICUM - Op donderdag 5 juni 2003 vergadert de gemeenteraad in de raadzaal van het gemeentehuis in Castricum. De vergadering begint om 17.00 uur en is openbaar. Bewoners kunnen gebruik maken van het spreek recht (indien u hiervan gebruik wilt maken dient u zich ten minste 24 uur voor aanvang van de raadsvergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer B. Fink, tel: 0251-661370. Tijdens de vergadering staan de voorjaarsnota en de bestuursrapportage centraal. Agenda: Behandeling Voorjaarsnota 2003 en le Bestuursrapportage 2003 a. Eerste termijn: Algemene beschou wing raad (tot 18.30 uur) b. Reactie college (19.15 tot 19.45 uur) c. Tweede termijn: Raadsdebat (20.15 tot 21.45 uur) d. Besluitvorming (22.00 tot 23.00 uur) foto MSP LIMMEN - Op 12 mei werden de poor ten van de Hortus Bulborum in Limmen weer gesloten. De vrijwilligers van de Hortus Bulborum, ook wel de 'Schatkamer van bloembollen' genoemd, kijken terug op een zeer geslaagd seizoen. Dit jaar bestond de Hortus 75 jaar, wat onder andere werd gevierd met een speciale Open Dag op 19 april. Deze dag genoten maar liefst 1500 bezoekers een uitgebreide rondlei ding door de bijzondere tuin, waarin ruim 2500 verschillende soorten tulpen, narcissen, hyacinten, en ander bolgewas sen bloeien. Ook is de organisatie verheugd te kun nen melden dat er veel donateurs bij zijn gekomen, die door hun bijdrage het voortbestaan van de Hortus Bulborum mogelijk maken. Daarnaast hebben diverse bezoekers een tulp of hyacint geadopteerd, waardoor hun naam voor taan is verbonden aan deze bloem. In totaal zijn er een kleine 6000 bezoe kers geweest, die het seizoen 2003 tot een zeer succesvolle hebben gemaakt. Elk voorjaar (van begin april tot ruim half mei) kleuren de velden van de Hortus Bulborum in de meest uiteenlo pende tinten. In deze tuin worden oude bolgewassen bewaard, die commercieel nauwelijks meer interessant zijn om te kweken. De Hortus Bulborum heeft als doel om deze rassen in stand te houden. De oudste tulp stamt uit 1595 en de oud ste narcis uit 1603. De tuin van de Hortus Bulborum is gelegen aan de Zuidkerkenlaan te Limmen en is tegen een kleine vergoeding te bezichtigen (voor groepen met rondleiding) gedu rende de bloeitijd van de bolgewassen. AKERSLOOT - Ondanks een bijzon der regenachtige dinsdag is de Akersloter avondvierdaagse weer een succes geworden. De wandelafstanden werden tussen de buien door afge werkt, zodat iedereen droog is binnen gekomen. Het aantal deelnemers is in vergelijking met het vorige jaar toege nomen. De wandelaars werden vier dagen verrast door de vele mooie plek jes in en rondom Akersloot. Bij de finish werden de deelnemers onthaald met bloemen, applaus en muziek van de Fanfare en werden allen gedeco reerd voor hun prestatie. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerwêg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de dubbel expositie van Masja de Graaf en Christa Lübbren Zij exposeren sinds 1 juni in het Gemaal 1879 te Akersloot elke zondag in juni en juli van 13.30 tot 16.30 uur. Tevens is het gebouw en de technische installatie etc. te bezichtigen en op 6 juli maaldemonstratie met de installatie. Toegang E 1,-, kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel: 0251-313286 of 0251-313253 voor groepen en/of scholen. Johwin Slaapcomfort Tot eind augustus zijn er bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg te Limmen schilderijen te zien van Freddy Arends-Kattenbeld. Bij elkaar vormen de aquarellen en pastels een evenwich tige expositie van uitstekend in de slaapkamer passende schilderijen, die voor een heel voordelige prijs worden aangeboden. Gemeentehuis Limmen Van 6 juni tot en met 6 augustus houdt schilderclub A.B.C. een tentoonstelling in het voormalige gemeentehuis van Limmen. De expositie van zo'n 40 wer ken is tijdens de openingsuren van het gemeentehuis, maandag. Tot en met donderdag,.van 8.30 tot 16.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur te zien.De officiële opening, waarop iedereen welkom is, vindt plaats op vrij dag 6 juni om 11.00 uur Bezoekerscentrum De Hoep Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum heeft drie nieuwe exposities. Prachtige foto's van de fotografen van Natura brengen de lente in beeld en de twee andere exposities gaan over de kleinste en grootste dieren op de wereld: spinnen en dinosaurussen. De Hoep is alle dagen van de week geo pend, tussen 10.00 en 17.00 uur. Er zijn doorlopend allerlei activiteiten, excur sies, filmprogramma's en exposities te zien en te beleven. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251-661066, informatie over en boeken van excursies: 0800-7966288. Toonbeeld Onder het motto Met kunst de markt op organiseert de Tentoonstel lingscommissie van Toonbeeld een Regionale Kunstmarkt die bedoeld is voor individuele amateurkunstenaars uit Castricum en omstreken. Ook dit jaar wordt aangesloten bij de bekende Kunstfietsroute. De Kunstmarkt zal gehouden worden op zondag 22 juni op het terrein van Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6 in Castricum, en is geo pend voor publiek van 11.00 tot 17.00 uur. Als u 'wilt deelnemen aan deze markt kunt u een inschrijfformulier ophalen bij Toonbeeld tijdens kantoo ruren: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00. tot 16.30 uur Jan van Nassaustraat 6, Castricum of bellen met tel. 0251- 659012. Of e-mail toonbeeldwil@hot- mail.com. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn wisselende tentoonstellingen te zien. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. Raadhuis Castricum In de hal van het raadhuis staan zes poppentaferelen, van de hand van mevrouw Dijkstra-Lammers, uit de tijd van Ot en Sien. Bij elk tafereel heeft ze een bijpassend verhaaltje geschreven. De openingstijden van het raadhuis zijn op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Ingezonden mededeling CASTRICUM - Drie hulpverlenings diensten - politie, ambulance (GHOR) en brandweer - in actie tijdens een grootschalige praktijkoefening op het terrein van Duin en Bosch, vorige week. Op het terrein was een groot, complex ongeluk geënsceneerd, waarbij meerde re 'slachtoffers' waren betrokken. Ongeveer 80 personen werden tijdens de oefening getraind in de praktijk, waar onder de leden van het 'coördinatieteam plaats incident' (CTPI). In dit team zijn operationeel leidinggevenden van de drie diensten vertegenwoordigd, die ervoor moeten zorgen dat de drie dien sten goed samenwerken. De brandweer stond uiteindelijk met eenheden uit Castricum, Akersloot, Limmen en enke le regionale eenheden, voor redding, brandbestrijding, hulpverlening en bestrijding van de gevaarlijke stoffen. CASTRICUM - Op Tweede Pinksterdag, maandag 9 juni, wordt de laatste uitzending van 'Jantjes PC' van dit seizoen uitgezonden. In dit door Frank van Hove en Jan Castricum gemaakte programma, dat bol staat van tips op het gebied van vrijetijdsbeste ding, cursussen, lezingen en uitgaan, wordt wekelijks ook een artiest extra uitgelicht. Dit keer komt Wim Sminia alles vertellen over de legendarische Amerikaanse comédienne Fanny Brice. Speciaal over deze vrouw heeft Sminia, samen met zijn zoon Martijn, de website www.brice.nl gemaakt. Gezien de wereldwijde belangstelling voor deze website, is deze geheel in de engelse taal opgezet. Over het leven van Fanny Brice CASTRICUM - Laat je moeder lek ker griezelen en neem haar mee naar het speciale spinnenspreekuur van Ron Adams (van Artis) op zondag 8 juni in bezoekerscentrum De Hoep te Castricum. Ron kan fantastisch vertellen over zijn 8-potige vriendjes. Natuurlijk neemt hij spannende spinnen mee zoals de vogelspin. Het spreekuur hoort bij een spinnenten- toonstelling in De Hoep waar onder andere de Mexicaanse roodkniespin en de Argentijnse rietpootspin te zien zijn. Er zijn twee aanvangstijden voor het spreekuur: 13.00 en 15.00 uur. Je hoeft niet je eigen spin mee te nemen maar kunt wel al je vragen kwijt aan Ron. Bezoekerscentrum De Hoep is te vinden aan de Zeeweg te Castricum en dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251 - 661066. zijn twee films gemaakt met in de hoofd rol Barbra Streisand: Funny Girl en Funny Lady. Wie kent niet het beroemde lied: Second hand Rose Er zullen in de uitzending diverse liedjes en wetens waardigheden te horen zijn. De experti se van Wim over Fanny Brice is zelfs zó groot, dat musicaltycoon Joop van de Ende gebruik maakte van Wim zijn ken nis bij het opzetten van de Nederlandse musicalversie van Funny Girl destijds met Simone Kleinsma in de hoofdrol. Jan Castricum en Wim Sminia kennen elkaar al jaren van hun radiowerk bij OSU, de helaas niet meer bestaande lokale radio-omroep van Uitgeest en omstreken. 10 jaar lang was Jan de regel matige gast in de O-subliem-uitzendin- gen van Wim op de dinsdagavond. Speciaal in de laatste uitzending van dit seizoen van 'Jantjes PC' op Castricum 105 vond Jan dan ook dat Wim niet mocht ontbreken. Jantjes PC wordt op maandag uitgezonden van 18.00-20.00 uur in de ether op 105.0 FM en op de kabel op 104.5 FM (in Castricum en Bakkum) en op 89.0 FM (in Akersloot, Limmen en op De Woude). Meer info over Castricum 105 is ook te vinden op de website www.castricuml05.nl. CASTRICUM - Bij Mondial Aad de Wit Verhuizingen aan de Castri cummer Werf in Castricum is de vreugde groot omdat het bedrijf gekozen is tot Leerbedrijf van het jaar van de provincies Noord- Holland en Utrecht. De driehonderd Erkende Verhuisbedrijven die in Nederland leerlingen opleiden tot vakbekwame verhuizers strijden ieder jaar om de titel leerbedrijf van het jaar. Een onafhankelijke commis sie bestaande uit mensen van VTL, de Savam en de Erkende Verhuizers, hebben het bedrijf bezocht en geno mineerd als een van de arie verhuis bedrijven die in aanmerking komen voor de titel Nederlands Leerbedrijf van het jaar. Mondial Aad de Wit Verhuizingen is een sinds 1929 bestaand verhuisbedrijf met de hoofdvestiging in Castricum. Onder leiding van directeur/eigenaar Jack Kuijper worden er jaarlijks twee leer lingen opgeleid tot vakbekwame ver huizers. Bij het bedrijf werken 17 verhuizers en men maakt sinds 2 jaar deel uit van Mondial movers, het landelijk net werk van Erkende Verhuisbedrijven. Hierdoor en door de mogelijkheid ook verhuizingen te combineren binnen de EMG, de European Moving Group met 400 verhuisbe drijven door heel Europa, kan men de klanten garanderen dat er een kwali tatief goede verhuizing wordt aange boden voor een aantrekkelijk tarief. CASTRICUM - Traditiegetrouw staat hemelvaartsdag voor de sportievelingen en aanmoedigers van jongerencentrum de Bakkerij in het teken van voetbal. Ieder jaar doet de Bakkerij met 2 of 3 teams mee aan het voetbaltoernooi dat Donkey Shot organiseert. Het toernooi biedt jon gerencentra uit de hele regio de gelegen heid tot een sportieve en gezellig dag. De opkomst was door het geweldige weer dan ook overweldigend, met 14 teams afkomstig van Donkey Shot, De Bakkerij, de Buk Buk, Parkhof, Kompleks, Spliff en Plubo's. De Bakkerij had zich opgegeven met twee teams, maar had door de grote opkomst van vrijwilligers en bezoekers van het centrum makkelijk 3 teams kun nen vullen. Door gebruik te maken van een groot aantal wisselspelers is toch iedereen aan voetballen toegekomen. De teams van de Bakkerij bestonden uit een getraind en een 'iets minder' getraind team. Het getrainde team heeft de afge lopen maanden van een gymzaal van de Bloemen gebruik gemaakt om ervaring met zaalvoetbal op te doen. Deze training heeft duidelijk zijn vruchten afgeworpen. Op de handbalveldjes in Heemskerk wist de Bakkerij na veel uitdagende partijen door te dringen tot de finale om de derde en vierde plaats. In een spannende wed strijd tegen Donkey Shot 2 wist de Bakkerij met een 3 - 0 overwinning de derde plaats te behalen. Het voetbaltoernooi heeft veel jongeren van De Bakkerij geïnspireerd om vooral door te gaan met sportieve uitingen. Iedereen die ook op een vriendschappe lijke manier wil voetballen, zonder vast team en wekelijkse verplichting, kan zich iedere dinsdag om 18.45 uur melden in de Bakkerij. Voor meer informatie: de Bakkerij, tel: 0251-654877, Bakkersplein 1 in Castricum.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 11