Ruimactie (brom)fiets- wrakken NS Station Tentoonstelling 'Nijenburg 400 jaar'in de oude Pastorie Beddenrace Heiloo Kaartverkoop Timmerdorp Gemeente houdt eindelijk woord inzake verplaatsing huisartsenpraktijk Vinkenbaan start 14 juni krant Pinkstermenu Jllll I r I Ar HWa pe l la Dé HyfUtheek- winkel w BORDEN at p Slagerij Kramer rli HI I i SB LAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN VAN DER .,.1(072)5351000 Jl /-^AANBtHHNGiN C10Q0> www.vosmakelaardij .nl l.v.m. Pinksteren, kopij en advertenties uiterlijk voor vrijdag 6 juni 15.00 u. inleveren. Omdat ieder lis# Hypotheek nodig Inbraak woning FILETLAPJES 4 stuks5,00 gratis zakje barbecue direct VARKENSHAAS nic e 10,98 SUKADELAPPEN kiio 5,45 BIEFSTUKKEN 3 stuks,5,50 KOGELBIEFSTUKKEN e cn Italiaanse 'Carpaccio' Groentebouillon Kalfsbiefstuk in calvaclossaus met verse asperges Grand dessert 28,50 fl.p. Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 04 JUNI 2003 - 68e JAARGANG NO. 23 Ook op internet B HEILOO - De naamkeuze van het bedrijf is opmerkelijk. Mare Balf eigenaar van schildersbedrijf Spencerkwam op deze naam naar aanleiding van een grappige opmer king van een vriend. Hij woonde een tijdje als huisoppas in het leeg staande pand van Marks en Spencer in Amsterdam, om het kraken tegen te gaan. De link met mijn naam en de toevoeging van Spencer was al gauw gelegd. Ik vond het wel grap pig, kan goed de humor van dingen inzien en houd van dingen die niet voor de hand liggen. Vandaar dat ik Spencer een prima naam vond voor mijn zaak." Mare Bal is in 1995 als schilder begonnen. In het jaar 2000 liet hij zich inschrijven bij de Kamer van Koophandel als zelfstandige. Met niets gestart, maar door hard te werken en een goede mond-op- mond-reclame heeft Mare zijn bedrijf inmiddels aardig van de grond gekregen. Afwisseling „In de herfst van 2000 ben ik gevraagd om te helpen bij een trom- pluie schildering. Dit is een wand schildering met diepte en met meer dere dimensies waardoor er gezichts bedrog ontstaat. Zo zie je in eerste instantie bijvoorbeeld een straat die je zo in kunt lopen, terwijl van dicht bij bekeken blijkt dat het een beschilderde muur is. Dit project duurde vier maanden, waarin ik ben gaan nadenken over het starten van mijn eigen bedrijf. Aanvankelijk werkte ik veel samen met een deco ratieschilder uit Egmond aan den Hoef. Een van onze eerste projecten was het schilderen van 'Het Paleis' in Alkmaar, en ook het interieur van Klein Varnebroek hebben we gede coreerd." Uiteraard schildert Mare niet alleen bij bedrijven. Ook uw huis kan van binnen én van buiten worden geschil- In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. derd, en decoratieve wandafwerking is eveneens bespreekbaar. „Het leuke van deze twee verschil lende schildertechnieken is de afwis seling", is Mare Bal van mening. „Net als dat het leuk is om in Heiloo te werken en in Amsterdam te wonen. Zo heb je niet alleen de hectiek van de stad maar ook de rust en het gemoedelijke van een dorpse omge ving." Kosten besparen De van oorsprong uit Egmond afkomstige schilder heeft voorname lijk werk in de omgeving van Heiloo. „Veel mensen kennen mij toch nog van vroeger, of horen via kennissen dat ze mij maar eens moeten bellen", lacht Mare. Bovendien werkt hij sinds twee jaar veel samen met een collega uit Heiloo. Mare heeft nog een prima tip voor alle huiseigena ren. „Preventief onderhoud is heel belangrijk. Het houtwerk is wat dat betreft net het menselijk lichaam. Je kunt het goed onderhouden door gezond te leven en het heeft conse quenties als je er afbraak op pleegt. Op dezelfde manier verlengt goed onderhoud de levensduur van een te schilderen object. En dat betekent kosten besparen in de toekomst", rekent Mare snel voor. Uit ervaring weet Mare dat mensen vaak te laat bellen voor hun schilder klus. „Als ik word gebeld bladdert bij veel klanten de verf al van de kozij nen of muren af. Dan ben je dus eigenlijk te laat, en kost het schilder werk een stuk meer. Goed bijhouden is echt geen overbodige luxe. Bovendien is het raadzaam een schil der op tijd vast te leggen. Mijn 'wachtkamer' zit deze zomer ook al aardig vol, al kan deze in de winter juist nog wel wat 'patiënten' gebrui ken. En anders ben ik u natuurlijk volgend seizoen graag van dienst!" Mare Bal is bereikbaar op tel: 020- 6739503 of 06-23888458 of e-mai: mare. bal@12move. nl. De van oorsprong Egmondse schilder Mare Bal vindt preventiej onderhoud heel belangrijk, (foto UKP) HEILOO - Zaterdagmiddag om 14:00 uur werd de tentoonstelling 400 jaar Nijenburg in de oude Pastorie officieel geopend. De huidige bewoners van het huis Nijenburg, de heer Snetlage en mevrouw Snetlage Van Foreest waren aanwezig om vrienden en familie te ontvangen voor de primeur. De heer Streefkerk, aangesloten bij de vereniging 'Oud Heiloo' vertelt met veel passie over de historie van het landgoed. De geschiedenis Dit fraaie landgoed gaat terug tot haar oorsprong in 1602 Het landgoed te Heiloo bestaat uit het huis Nijenburg, het omliggende park, het Heilooër Bos en een aantal landerijen. Het perceel bedroeg ooit 140 ha grond waarvan 70 ha bos dat later is overgedragen aan de Vereniging tot Behoud van N atuurmonumenten Op 12 januari van 1602 verleende Jacob Willemsz. van Ypelaan vergunning aan Cornelis van de Nijenburg (1530-1610) en diens schoondochter Margaretha tot het bouwen van een provisorisch huis op een stuk grond benoorden de Ypelaan (=Iepenlaan). Gerard (1576- 1636), zoon van Jan van de Nijenburg en Margaretha, bouwde op de plaats van het provisorische huis aan de Ypelaan een jachthuis. Gerard wordt beschouwd als de grondlegger van het huis Nijenburg. Het was echter diens kleinzoon Gerard van Egmond van de Nijenburg (1646-1712) die het huis omstreeks 1710 vergrootte en veran- HEILOO - In en rondom de stallingen bij het NS Station Heiloo worden regel matig (brom)fietswrakken aangetrof fen. Dit geeft een slordige aanblik en werkt verloedering in de hand. Boven dien nemen deze wrakken onnodig stallingruimte in beslag. Deze situatie is niet gewenst en daarom heeft de gemeente Heiloo zich voorge nomen wrakken van fietsen en brom fietsen periodiek te verwijderen. Op grond van artikel 5.1.11, lid 1 en 2, van de Algemene Plaatselijke Verordening is de gemeente gerechtigd foutief geplaatste (brom)fietsen en (brom) fietswrakken weg te halen. Er is sprake van een (brom)fietswrak, als het: - in onvoldoende staat van onderhoud verkeert (er is niet meer mee te rijden) - in verwaarloosde toestand verkeert (er is lang niet meer op gereden, de voormalige eigenaar heeft er kennelijk afstand van gedaan) - een geringe economische waarde heeft (er moeten meer kosten worden gemaakt voor het opknappen dan de waarde van de (brom)fiets is). Actieperiode In de periode van 3 tot en met 6 juni 2003 gaat de gemeente (brom)fiets- wrakken voorzien van een sticker met de waarschuwing dat het wrak binnen enkele dagen wordt verwijderd. De Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl De huidige bewoners van Huis Nijenburg de heer Sneltage en mevrouw Snetlage Van Foreest tijdens de opening, (foto: Ronlad Snijders) derde tot, in grote lijn, zijn huidige staat. Dit huis dat toen nog van hout was, is later geheel herbouwd tot het statige gebouw dat het Heilooër bos nu nog zo typeert. Enkele kenmerken zoals de plaats van de ingang zijn nog terug te vinden op oude tekeningen. Rondom dit huis is het landgoed Nijenburg gegroeid bij sommigen ook wel bekend als het 'Heilooer bos'. Gerard heeft slechts kort van zijn huis genoten, hij stierf in 1712. Het huis ver-" erfde op zijn dochter Maria, die als de rijkste vrouw van Noord-Holland gold. In haar testament van 1741 benoemde zij haar neven Cornelis en Nanning tot haar enige erfgenamen. Hierdoor kwam Nijenburg in de familie Van Foreest die tot nu het huis bewoond In zijn geschiedenis van 400 jaar heeft het gebruik van huis Nijenburg ver schillende accenten gekend. -Aanvankelijk was het een 'lustwaran de', een jachthuis, een buitenhuis, waar men voor het plezier, voornamelijk 's zomers, vertoefde. (1602- circa 1750) -Daarna werd het een regenten-resi dentie, aangekleed met de nodige staat sie en deftigheid, (circa 1750-circa 1850) -Nadien kreeg het huis meer het karak ter van landhuis, van waaruit de exploi tatie van het landgoed geschiedde, al bleven de bewoners bestuurlijk en poli tiek actief, (circa 1850-1928) -Vanaf 1928 is het vooral een familie huis waarin de bewoners het behoud van de rijke geschiedenis van het huis en allen die er woonden, voorop stellen. In deze tentoonstellingen zijn foto's, plattegronden en voorwerpen te zien uit de geschiedenis van het landgoed. Het huis was ooit inspiratiebron voor Anton Pieck en nazaten van Nicolaas Beets getuigen de tekeningen en boe ken die zijn bewaard. Bijzonder inte ressant is een orginele film uit 1936. Hierin is het 25 jarige huwelijke van de ouders van mevrouw van Foreest in huis Nijenburg te zien. De beelden geven een zeer goede indruk van het statige leven toen weer. De film bevat fragmenten van notabelen uit de regio en zeker interessant voor wie in de geschiedenis van Heiloo geïnteresseerd is. Hoewel flink op leeftijd, weet mevrouw Snetlage van Foreest tijdens de film zonder ook maar te aarzelen vrijwel alle namen op te noemen van personen die voorkomen op de foto's uit de 19e eeuw. Bezichtigen De tentoonstelling is te bezichtigen in de Oude Pastorie tot 31 augustus iede re dinsdagavond van 19:00 -21:00 uur en zaterdagmiddag van 14:00 - 17:00 uur toegangsprijs Voor leden is gratis, niet leden betalen o0.45. Daarna staat de volgende tentoonstelling in het thema 'de boerderij' van Heiloo. Wie meer informatie wil kan contact opne men met de heer Admiraal, secretaris van de verenging: 072-5330179 In de Heilooër klasse was er zelfs een heuse dubbeldekker die veel bekijks had. HEILOO - Onder zeer warme omstan digheden is zondag 1 juni de bedden race van Heiloo gehouden. Maar liefst 25 bedden verschenen aan de start van dit evenement, dat ondanks het mooie strandweer, veel toeschouwers trok. Het was een moeilijk parcours waar menig wiel sneuvelde en een aantal bedden de bocht uitvloog, mede door de hoge snelheden die de bedden de laatste jaren halen. In de heren-, gemengde- en damescate gorie was het een spannende strijd met steeds andere koplopers. Mike Tesselaar en Maarten Bruin wisten door een tempoversnelling op het eind de zege bij de heren te pakken. In de gemengde categorie waren het Els Dekker met William Ursem die door de jury als winnaar werden uitgeroe pen. Judith Groenland met Jeroen Kager hadden ten onrechte een ronde respons en werden daardoor terug gezet naar de tweede plaats. Bij de dames was het stuivërtje wisselen aan de kop maar uiteindelijk waren Yvonne van der Stok en Susanne Nieman te sterk voor de nieuwkomers Mirjan Kager en Moniek Seyts De uitslagen: Heren 1. Maarten Bruin/Mike Tesselaar - Haarlem/Heerhugowaard 2. Jacco Munster/Erik Manshanden - Hensbroek/hensbroek 3. Gerard Engel/Marcel van Schaik - St-Maartensvlotbrug/Schagen Gemengd 1. William Schipper/Els Dekker - Verlaat/Heerhugowaard 2. Jeroen Kager/Judit Groenland - Langedijk/Heerhugowaard 3. Siem Groot/Petra Kaandorp - Langedij k/Heiloo Dames Yvonne van der Stok/Susanne Nieman - Zaandam/St-Maartensvlotbrug Moniek Seyts/Miijan Kager - Langedijk Anne Groot/Dafne Hoogeboom - Langedijk Jeugd 1. Harmen en- Marten Korf age - Hensbroek 2. Lisa Groot /Bas schotten - Langedijk 3. Jilles Loos/Bart Klaver - Hensbroek Jeugd Heiloo Lotte Trigt /Chrissie Nanne Linsey Perre/Charlotte van der Aat Pascal Wiebering/Maartje Brink Senioren Heiloo Groep Patrik Robert Groep Bastiaan Groot Groep Leontien Vries APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... Heeft u mij nodigdan mag u dag en nacht bellen..." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HeilOO (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 www.definancielewereld.ri! HEILOO - Woensdag werd in een woning aan de Geestakker tussen 00.01 en 06.05 ingebroken. De dader heeft de woning kunnen binnen gaan nadat hij het slot van de deur heeft geforceerd. Gestolen zijn onder andere een Pioneer versterker, een Sony videoca mera, een portemonnee, een laptop en een Nokia mobiele telefoon. 3stuks V|3U geldig t/m zaterdag 6 juni Telefoon 5330991 eigenaren hebben dan nog de gelegen heid hun bezit zelf mee te nemen. Staan de (brom)fietswrakken er na enkele dagen nog, dan haalt de gemeente ze weg. Gedurende een periode van 14 dagen na het verwijderen van het wrak kan de eigenaar deze tegen betaling van een boete van E12,- ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente aan het Rosendaal 2 in Heiloo. HEILOO - De zaak Vinkenbaan in Heiloo: wie is er inmiddels niet van op de hoogte. Vorig jaar juli heeft de Woningstichting zonder vooroverleg met de bewoners een aantal verplaats bare units in de binnentuin van het appartementencomplex aan de Vinken baan geplaatst, waarin de tijdelijke huis artsenpraktijk de Duif is gevestigd. Een oplossing lijkt nu eindelijk voor handen. Alternatieve locatie Een kort briefje met daarin een aan kondiging. Dat was de manier waarop indertijd door de Woningstichting mel ding werd gemaakt van de plaatsing van de units in de binnentuin aan de Vinkenbaan. Naast onvoldoende infor matie aan de omwonenden waren er nog andere onvolkomenheden in de procedure. Dit was voor de gemeente lijk bezwarencommissie in oktober 2002 reden genoeg oni het college te adviseren de tijdelijke bouwvergunning voor huisartsenpraktijk de Duif in te trekken. Het college nam dit advies over en zocht naar alternatieve locaties voor de tijdelijke huisartsenpraktijk. De bewoners aan de Vinkenbaan heb ben zelf niet stil gezeten en deden het college een lijst van 40 alternatieve locaties doen toekomen. Uiteindelijk vond het college een plek in Oost, een wijk waarin geen huisarts gevestigd is. Een van de huisartsen had daar zelfs een praktijk gevoerd. Het college heeft de bewoners rondom de parkeerplaats de Loet uitgebreid geïnformeerd en hun bezwaren geïn ventariseerd. Uit inventarisatie van meningen van omwonenden bleek dat het college deze niet zwaarwegend genoeg vond om enkel op grond daar van af te zien van het voeren van een artikel 17 procedure. Vandaag staat in deze krant de aankondiging op de gemeentepagina. Traagheid Een tweede zomer met de units, op 7 meter pal voor hun deur aan de zonzij de. De bewoners aan de Vinkenbaan zijn allerminst blij dat de verplaatsing zo lang op zich laat wachten. Wet houder en burgemeester hebben eer der aangegeven zich ervoor in willen te zetten dat de units vóór de zomer zou den zijn verplaatst. De datum 1 april is weliswaar gecommuniceerd in brieven naar de bewoners en in de pers, maar helaas heeft de procedure meer tijd in beslag genomen dan ingeschat. Helaas heeft de gemeente geen strakke plan ning gemaakt en mogen de bewoners blij zijn met verplaatsing in juli. „Het wordt dan een groot feest!" vertellen de bewoners desondanks met enthousi asme. „De sfeer onderling is hier geluk kig nog altijd goed, dat is ook de reden dat wij niet hebben willen opgeven. We kunnen een boek vol schrijven van al het tegenwicht wat we hebben gekre gen maar dat heeft ons des te meer gesterkt in ons gevecht voor recht vaardigheid." Huisartsen De huisartsen zijn allerminst gelukkig met de aankomende verhuizing. Zij vre zen voor inkomstenderving en denken zeker vier weken hun praktijk te moe ten sluiten. Daarnaast hebben zij nog een rechtszaak lopen tegen de gemeen te omdat zij het niet eens zijn met het intrekken van de afgegeven bouwver gunning op de Vinkenbaan. Wel wat vreemd wanneer je bedenkt dat zij de bewoners in het begin goed konden begrijpen. 'Zo dicht op de flat zou ik ook niet accepteren, we willen meewer ken aan een andere oplossing. We begrijpen dat jullie hier bezwaar tegen maken...' werd door de huisartsen gezegd. Ongemerkt voor hen neemt de irritatie in de flat echter nog steeds toe. Gistermorgen diende een rechtzaak bij de rechtbank te Alkmaar, waarin de huisartsen Voskuil en van Bruggen in beroep gingen tegen een verordening van het college van B W van de gemeente Heiloo. Deze verordening (die vandaag in deze krant, op de gemeentelijke infopagina, staat gepu bliceerd) omvat het intrekken van de vorig jaar verleende bouwvergunning aan de Woningstichting Heiloo. Door deze bouwvergunning kon de tijdelijke huisartsenpraktijk aan de Vinkenbaan worden gerealiseerd. Het intrekken van de vergunning door het college, verspoedigt de verhuizing van de tijde lijke huisartsenpraktijk naar de locatie de Loet. De huisartsen hopen met hun beroep tegen de verordening hun ver huizing uit te stellen. De rechtbank gaf echter vrijwel meteen aan, dat zij de huisartsen niet als belanghebbende partij beschouwd, omdat de huisartsen slechts huurders zijn van de woningstichting. In deze kwestie zijn de gemeente Heiloo en de Woningstichting Heiloo'de belangheb benden, die inmiddels samen een stap in de goede richting hebben gezet om de verhuizing van de huisartsenpraktijk te kunnen realiseren. Hierdoor is de kans groot dat het beroep van de huisartsen als niet ont vankelijk zal worden verklaard. Woningstichting De bewoners aan de Vinkenbaan uiten nog wel hun zorg over de rol van de Woningstichting. De ervaring leert dat ook de Woningstichting niet altijd even snel handelt. Zij zijn echter wel degene die dienen mee te werken aan de ver plaatsing en overleg horen te plegen- met hun huurders: de huisartsen. Niet in de laatste plaats om hun andere huurders- de bewoners aan de Vinkenbaan- nu eindelijk eens tege moet te komen. Bedenkend dat de zomer de beste peri ode is om te verhuizen mag worden verwacht dat ook de huisartsen hier inzet zullen tonen. Verhuizing is dan in de vakantieperiode met 1 a 2 weken te realiseren... HEILOO - Zaterdag 14 juni worden er weer Timmerdorpkaarten verkocht in het gebouw van de Hobbyfarm. Zoals gebruikelijk valt het timmerfeest in de laatste week van de schoolvakantie, dit jaar van 5 t/m 8 augustus. Het 27ste Timmerdorp biedt plaats aan maar liefst 600 kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar. Dit zijn wederom 50 kaarten meer dan vorig jaar. Met deze maatregel wil de organisatie voor zien in de steeds maar groter wordende vraag naar kaarten. De verkoop begint om 10.00 uur en vindt plaats in de Hobbyfarm (voorheen de Hofdijkschool) in Mariënstein. Ieder jaar is de belangstelling groot, daarom worden per persoon niet meer dan 3 kaarten verkocht. De prijs van de kaarten bedraagt E 8,- per persoon. Het enige waar de kinde ren zelf voor moeten zorgen zijn oude kleren, een paar schoenen met dikke zolen, hamer, knijptang, zaag, kwasten en een goed humeur. Timmerdorp zorgt voor de rest. Een tip voor ouders, koop nu alvast gereedschap, want tegen de tijd dat Timmerdorp plaats vindt zijn de goed kope exemplaren in Heiloo en omstre ken niet meer te krijgen. En geef uw kinderen toch vooral oude kleren mee, want de verfvlekken kunnen heel hard nekkig zijn! Wilt u meer informatie, of wilt u kijken naar de foto's van voorgaande jaren, neem dan eens een kijkje op de inter netsite van het Timmerdorp: http://www.timmerdorpheiloo.nl Regio Noord" Kennemertand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. brasseriewildschut.nl Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392 llfiili! Open: ma t/m zo 12.00 tot 24.00 uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1