Zwanger? Gewijzigde openingstijden gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen Met vnjwilligersvacaturebank vraag en aanbod Graag voor 13 juni reageren! HEILOO aad en (raads)commissies Commissie Bestuurlijke Zaken m ouwen en wonen Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.l De laatste jaren zijn er nieuwe regels gekomen met betrekking tot het erkennen van kinderen en de mogelijk heid van naamskeuze. Onderstaand in het kort informatie die van belang is als er een kind komt, ook in relatie met nationaliteit. Als ouders gehuwd zijn en er wordt een kind geboren, dan is het een kind van beiden. Ouders hebben bij het eerste kind de mogelijkheid voor keuze van de achter naam van de vader of de moeder. Deze keuze kan gedaan worden voor de geboorte van het kind of uiterlijk bij geboorte-aangifte. Wel dienen beide ouders als er keuze wordt gedaan in per soon aanwezig te zijn. Doen ouders geen keuze dan krijgt het kind de naam van vader. Elk volgend kind met dezefde ouders krijgt dezelfde achternaam als het eerste kind. De ouders hebben van rechtswege het gezag. Nationaliteit wordt direct gere lateerd aan vader en moeder. Niet-nederlandse nationaliteiten kunnen meestal worden gewaarborgd door registratie bij autoriteiten van het betreffende land, maar is veelal afhanke lijk van het in dat land geldende recht. Als de moeder ongehuwd is en er is een partner die het kind wil erkennen, dan zijn er de volgende mogelijkheden: erkennen tijdens de zwangerschap (erkenning ongeboren vrucht). Door de ambtenaar van de burgerlijke stand wordt een akte opgemaakt, waarin de gegevens van de moeder en de erkenner worden vastgelegd, alsmede een even tuele naamskeuze. Als het kindje wordt geboren dan zijn bij geboorte-aangifte deze zaken al geregeld. - erkennen tijdens de geboorte-aan gifte. Veelal wordt gekozen voor de naam van de erkenner en moet de moeder persoonlijk bij de aangifte aanwezig zijn. Dit kan problemen geven zo vlak na de geboorte. Daar naast werkt de erkenning niet terug tot aan het tijdstip van geboorte. Als het kind of de moeder komt te over lijden voor de aangifte, dan kan het kind alleen erkend worden door tussenkomst van de rechter. Ook het verkrijgen van de Nederlandse nationaliteit is sinds kort beperkt. Ais de erkenner Nederlander is en de moeder heeft een vreemde nationaliteit, dan In verband met 2e pinksterdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op maandag 9 juni a.s. de gehele dag gesloten. Zie voor wijzigingen in de ophaaldata van de afvalemmers in de rubriek Reinigingsdienst elders op deze pagina. De eerstvolgende avondopenstelling van de Publieksbalie is op maandag 16 juni a.s. tussen 18.00 en 20.00 uur. Op dinsdag 10 juni a.s. vergadert de com missie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Mededelingen van de voorzitter - Toelichting stand van zaken drugsoverlast in de stationsomgeving - Instemmen met jaarverslag en jaarrekening 2002 Meldkamer Noord-Holland Noord - Herziene begroting SNK en GGD 2003 - Startdocument strategievorming - Voortgang gebruiksvergunningen - Discussie op verzoek van NCPN over regle ment ongewenste omgangsvormen; art 15 - Ter kennisname stukken - Ingekomen stukken en voorstel van afdoening Commissie Openbare Ruimte Op woensdag 11 juni a.s. vergadert de commissie Openbare Ruimte. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Mededelingen van de voorzitter - Instemmen met het investeringsvoorstel vervanging openbare verlichting - Instemmen met uitvoering en financiële consequenties parkeergarage in de stationsomgeving. Instemmen met het onderzoek naar bebouwing op parkeerplaats Holleweg - Stand van zaken herschikking HSV-complex - Realisering van één landgoedwoning locatie hoek Kapellaan-Hoogeweg - Ter kennisname stukken Commissie Maatschappelijke Zaken Op donderdag 12 juni a.s. (Let op: gewijzigde dag in verband met pinksteren) vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken. De verga dering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Mededelingen van de voorzitter - Presentatie over de tot standkoming van het Subsidieboek - Instemmen met het verslag 2002 over de uitvoering Algemene bijstandswet (Abw), wet Inkomensvoorzieningen Oudere en gedeeltelijk Arbeidsongeschikte werkne mers (IOAW) en wet Inkomens voorzieningen Oudere en gedeelteüjk Arbeidsongeschikte gewezen Zelfstandigen (IOAZ) - Discussie op verzoek van de NCPN over campingbewoners die niet als ingeze tenen worden aangemerkt - Ter kennisname stukken Monumentencommissie Op woensdag 11 juni a.s. vergadert de Monu mentencommissie. De vergadering begint om 15.30 uur in de B&W-kamer van het gemeen tehuis. Agenda 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Notulen 16 april 2003 4. Bouwplannen: Ter advisering - Kennemerstraatweg 81 Ter advisering - schetsplan van Foreestlaan 8 Ter kennisname - gebruiksvergunningen Willibrord (hoofdgebouw) en Witte kerk 5. Cultuurhistorische inventarisatie Zandzoom 6. Archeologie, actuele ontwikkelingen 7. Voortgang inventarisatie gemeentelijke monumenten 8. Voorhchtingsactiviteiten: Open Monumen tendag 2003 9. Rondvraag krijgt het kind in dit geval niet meer automatisch de Nederlandse national!- teil. Pat kan pas ua üiie jaai opvoeding en verloopt dan via een optieprocedure, die geld kost en werkt niet terug. Dus als de moeder ongehuwd is en er is een partner die het kind wil erkennen, dan is het gewenst om tijdens de zwan gerschap een akte van erkenning ongeboren vrucht op te laten maken. Ook bij erkenning geldt dat elk volgend kind van beiden dezelfde naam krijgt als het eerste kind. De moeder krijgt van rechtswege het gezag, de erkenner niet. Daarvoor moet een apart verzoekschrift worden ingediend bij de rechtbank. Meer informatie Meer informatie kunt u verkrijgen bij de publieksbalie Burgerzaken, telefoon (072) 535 67 22. Als u een akte van erkenning (ongeboren vrucht) wilt laten opmaken, dan kunt u hiervoor telefonische een afspraak maken (072) 535 67 18. De gemeente geeft in de periode 2003-2004 een extra impuls aan het vrijwilligers werk in Heiloo. Het doel daarbij is het aantal vrijwilligers in Heiloo in ieder geval op hetzelfde peil te houden en het aantal jongere vrijwilligers in Heiloo te verhogen. Tijdens dit project wordt er onder andere twee maal per jaar een zogenaamde the mabijeenkomst georganiseerd voor alle vrijwilligers van Heiloo, om de waardering voor de inzet van vrijwilligers te tonen, en om de deskundigheid van deze zelfde vrijwilligers op diverse terreinen te vergroten. PI Vanaf het eerste moment van het pro ject is de coördinator vrijwilligersbeleid overspoeld door telefoontjes en e-mails van zowel organisaties die vrijwilligers zoeken, als mensen die graag vrijwilli gerswerk willen doen. Daarom heeft de gemeente als eerste werk gemaakt van het opzetten van een systeem waarin vraag en aanbod van vrijwilligers op elkaar afgestemd kunnen worden. En dat is gelukt! De gemeente is er trots op u de vrijwilli- gersvacaturebank te kunnen presenteren en nodigen u uit om op woensdag 18 juni van 19.30 uur tot 21.30 uur in het Open Huis de eerste themabijeenkomst bij te wonen. Deze bijeenkomst is geheel gewijd aan de vnj willigersvacaturebank. Programma Tussen 19.30 uur en 19.45 uur vindt de ontvangst plaats. Om 19.45 uur opent wethouder R. Bos de avond en vertelt de vrijwilligerscoördinator over het tweeja rige project van de gemeente. Daarna presenteert de gemeente de vrijwilli- gersvacaturebank. U kunt dan zien dat de vnjwilligersvaca turebank gekoppeld is aan de website van de gemeente, maar dat er ook mogelijkheden zijn voor mensen die niet de beschikking hebben over een com puter, of die graag begeleiding willen bij het gebruik van de vrijwilligersvacature- bank. We gaan ook in op wat u als organisatie of als vrijwilliger concreet kunt doen met de vnjwilligersvacature bank. Tot slot beantwoorden wij al uw vragen over dit onderwerp. Aanmelden In verband met de organisatie van deze avond vragen wij u vriendelijk aan te geven met hoeveel personen u op deze avond aanwezig zult zijn. De antwoord- strook elders op de pagina kunt u vóór 13 juni en zonder postzegel opsturen naar de gemeente Heiloo, antwoord nummer 1525, 1850 VB Heiloo. U kunt ook telefonisch doorgeven dat u bij deze bijeenkomst aanwezig wilt zijn. Dit kan via telefoonnummer (072) 535 66 66. Dit niet meer nodig als u gereageerd heeft op de brief die de gemeente naar vereni gingen en organisaties heeft gestuurd. Wij zien uw komst op 18 juni om 19.30 uur in het Open Huis (Het Loo 22) met belangstelling tegemoet! Meer informatie Voor meer informatie over de bijeen komst of vrijwilligersbeleid in het algemeen kunt u contact opnemen met mevrouw Gertia Warmenhoven van de afdeling Welzijn, telefoonnummer 072) 535 66 84 op maandag, dinsdag en donderdag. Wij komen naar de themabijeenkomst op 18 juni 2003 in het Open Huis met personen De naam van onze organisatie is: Sturen naar Gemeente Heiloo, antwoordnummer 1525,1810 VB Heiloo Meer informatie Voor meer informatie kunt u op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55. Welstandscommissie Op dinsdag 10 juni a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstel lenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planin diener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 28 mei 2003. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: - De Blinkenlaan 29, vergroten van een woning en garage; - Groenelaan 13, vergroten van een woning; - Middelhof 27, vergroten van een woning met een erker; - Vierakkers 3, vergroten van een woning met een dakopbouw; - Westerweg 179, vergroten van een woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet-openbaar zijn, op vrijdag 6 juni a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoon (072) 535 66 66. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aan vragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Wildtlaan 1 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0076) Kennemerstraatweg 35 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0049) Kennemerstraatweg 81 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2003/0017) Rector Frederiklaan 16 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0129) Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. parkeerterrein 'De Loet' - plaatsen gezond heidszorggebouw tijdelijke huisartsenpraktijk voor de duur van max. 5 jaar (reg.nr. 2003/0030) Commandeurslaan 7 - vergroten woning (keuken) (reg.nr. 2003/0098) Het Bleekveld 5 - vergroten woning (dakopbouw en serre) (reg.nr. 2003/0075) Van Merlenlaan 15 - plaatsen berging (reg.nr. 2003/0118) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuwbouwplan hoek Maas Gees- teranusweg en Frederica's Hof via art. 19, lid 2 Wet R.O. lijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan het voorgenomen plan voor het oprichten van een woongebouw (4 appartementen) met parkeerkelder op de hoek Maas Geesteranusweg Fredericas Hof (locatie Kruiskerk) na sloop van de bestaande bebouwing op dit perceel. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan "Oost". De huidige bestemming "maatschappelijke doeleinden" zal worden gewijzigd in de bestemming "woondoel- einden". Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrij stellingsprocedure. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 5 juni 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen; 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker I van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti veerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Lees verder op pagina 6 jke nummers Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmoge-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4