Rode Kruis afdeling Heiloo stelt zich voor u Wethouder Opdam over het verkeer Rie en Wim Koevoets 65 jaar getrouwd Grote reünieavond bij Danscentrum Ranzijn Nieuw restaurant TUMI opent binnenkort haar deuren Locaties en getoonde werken Kunstroute Heiloo ié, Ui iw U m ,Oud worden op deze manier is erg leuky A UITKIJKPOST - 4 JUNI 2003 - PAGINA 6 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18,00-20.00 uur. f HEILOO 7 urgerzaken burgerlijke stand gemeente heiloo tot en met 25 mei 2003 »- fvalbrengplaats Let op! Wijziging datum legen rolemmers HEILOO - In de laatste week van deze maand wordt er weer gecollecteerd door het Rode Kruis. Uw gave wordt goed besteedmaar om een indruk te geven van ons werk stellen enke le vrijwilligers zich de komende weken aan u voor in de Uitkijkpost. Deze week zijn dat Nel van Beek van de Welfare en Henny Post-Meijer van de telefooncirkel. Nel van Beek Nel van Beek en haar vrijwillig sters werken op verschillende plaatsen in Heiloo met onder andere veel textiel aan het Welfare werk. Wat is eigenlijk de Welfarebij het Rode Kruis? Om dat aan de weet te komen spraken wij met Nel van Beek. Nel van Beek: „Welfare in Heiloo bij het Rode Kruis bestaat al bijna 33 jaar. Het was Wil Bakker die de zaak opstartte, nadat iemand anders het daarvoor geprobeerd had maar het niet van de grond kreeg. In 2003 zijn wij met nog tientallen dames wekelijks bezig om mooie dingen te maken". Als zij dat zegt komt er een mevrouw binnen die een mooie tas laat zien. Het borduurwerk is kunstig met ander materiaal tot een tas ver werkt en echt de moeite waard om te bezitten. „Kort geleden was Welfare in het winkelcen trum 't Loo. Daar werden weer veel artikelen verkocht. Ons werk is tweeledig, want naast het feit dat de dertig dames die bij Welfare zijn aangesloten, breien, borduren, haken of op een ander manier creatief bezig zijn, wordt er ook gezel lig gepraat met elkaar. Het leuke van ons werk is dat wij met de opbrengst van de arti kelen die wij verkopen anderen kunnen helpen aan geld voor zaken die daar weer dringend nodig zijn. Belangrijk voor toe komstige deelnemers is dat wij geen contributie kennen. En dat wij giften aan andere instanties kunnen geven. Binnenkort kunnen wij weer een gift van circa E 500 doen". Bent u geïnteresseerd in Welfarebel dan met Nel van Beektel. 072-5330633. Henny Post-Meijer Wat is nu zo'n telefooncirkel eigenlijk. Henny Post-Meijer vertelt daar over in haar knus se onderkomen: „Ik kwam in contact met het Rode Kruis, middels een advertentie. Eerlijk gezegd reageerde ik niet meteen maar pas een maand later. Dat is al weer flink wat jaartjes geleden en inmiddels doe ik dit werk met veel plezier. Een telefooncirkel is in feite een stuk veiligheid en controle voor oudere mensen. Elke morgen om half negen start een vrijwilliger en belt de eer ste deelnemer van de cirkel. Deze belt de tweede op de lijst en deze belt vervolgens weer de volgende. Zo doet men in een half uur het rondje en de cirkel eindigt weer bij de vrijwil ligster. Als er nu iemand niet opneemt dan gaat de vrijwillig ster kijken wat er aan de hand is. Als er inderdaad iets niet in orde is, dan neemt men onmiddellijk het initiatief om familie of instanties te waar schuwen. Soms komt het ook voor dat mensen vergeten dat ze gebeld kunnen worden. Dan krijg je duizend excuses aan geboden. Ook kan het zijn dat mensen door deze contacten bij elkaar op visite gaan. Kortom het is een sociaal gebeuren dat voor mensen op hogere leeftijd heel erg belang rijk is. Veel mensen die deelne mer zijn doen het voor de vei ligheid, maar ook voor een praatje", aldus Henny Post- Meijer die als coördinatrice de schema's opzet voor de cirkels en de contacten onderhoudt met de leidsters. Bent u geïnteresseerd in de telefooncirkel, belt u dan Henny Post-Meijer, tel. 072- 5339176. j Schoonmaken groene rolemmers Zomeractiviteiten VVVII Luilak in Ypestein --g Heiloo contact vervolg van pagina 4 geboorten Fay L. d.v. R.A.M. Drissen en l.E.C. van den Hout Nicolaas G.D. z.v. J.N.D. de Jager en A.H.M. de Hoop Aimée R. d.v. M. van Tuin en C.D. Nuhaan elders geboren Kees V. z.v. J.G.M. Pirovano en B. Duinmeijer MaxJ. z.v. B. Erich en J.M.T. van Huet Suzanne d.v. L.J. de Visser en E.M. Vriend Jeroen z.v. L.J. de Visser en E.M. Vriend Pieter C. z.v. P.J. de Lint en W.Y.J.M. Verhagen Marit d.v. R. van Bronkhorst en A.J. Bakker Kobus R.J. z.v. R.J. Hinken G.J.E. van den Maagdenberg Nadia E. d.v. E.A. den Breejen en J. Verspuij Sofie d.v. M. Klaver en P.C.M. Koot huwelijksaangiftenaangiften geregistreerde part nerschappen U.D. Margarita en K.M. de Goede P.W. Arntz en B.R. van den Berg huwelijken/geregistreerde partnerschappen MA Veltkamp en I.J.M. Overduin W.P.E. Kaandorp en R. de Morais MA Bruin en L.G.E. Huijsmans overleden J.H. van Laere B.P.E. Bernhard A. Pels L. Imminga J.W. Elders elders overleden J.J. Bruinsma wv Deunk Tweede Pinksterdag De groene rolemmers die op maandag 9 juni a.s. zouden worden geleegd, worden nu op don derdag 12 juni a.s. geleegd. Grofhuisafval Op maandag 9 juni en donderdag 12 juni a.s. wordt er géén grofhuisafval opgehaald. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. Nel van Beek Henny Post-Meijer HEILOO - Dinsdagavond 27 mei was wethouder Rob Opdam te gast bij radio Excellence, in het seniorenpro gramma 50-plus. Met presentator Bob van Unnik werden verkeersproblemen besproken, dit naar aanleiding van de aankomende afsluiting van de Kennemerstraatweg, eind juni. De heer Opdam erkende dat voor velen dit de nodige problemen zal ople veren. Op de vraag of dit niet anders had gekund, eerst de ene en daarna de andere weghelft, zei de wethouder: „Wij hebben het van alle kanten laten uitzoeken, in verband met de veilig heid". Daar Heiloo weinig ontsluitings wegen heeft dan de aangegeven omlei dingen, zal het verkeersprobleem in de directe omgeving er niet beter op wor den. Een ander verkeersprobleem is de Stationsweg met de kruising Kenne merstraatweg/ Kanaalweg. Het aanleg gen van een rotonde kan uitkomst bie den, maar. er is weinig ruimte. En de aansluiting met de A9 na de bouwstart voor plan Zandzoom? Volgens d eheer Opdam blijft men in onderhandeling met de gemeente Castricum. „En daar komen we vast wel uit". Wat verder de A9 betreft, de verlich ting tijdens de donkere periode is vaak een flipperkast. De verlichting gaat wil lekeurig aan en uit op niet verwachte momenten, wat de verkeersveiligheid beslist niet bevorderd. Hier wordt regelmatig over geklaagd. Wethouder Opdam ziet een mogelijkheid om dit in regioverband aan de orde te stellen. Programma 17 juni 20.00-21.00 uur Jazz orkesten uit New Orleans, de laat ste in een serie van 6 afleveringen. Samenstelling Alfred Cahn, presentatie Dini van Sluits 1 juli 20.00-21.00 uur: in memoriam aan Henk Betzema, een herhaling van zijn laatste documentaire een programma over Conny Stuart, met medewerking van Connie van der Zwaag. De groene rolemmers worden in week 24 voor de tweede keer dit jaar schoongemaakt, op dinsdag 10 juni, woensdag 11 juni, donderdag 12 juni en vrijdag 13 juni aanstaande. Wij vragen u de groene rolemmer na het legen wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer vóór 07.30 uur buiten te zetten en op de inhaaldag tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. 'HEILOO - Rie en Wim Koevoets vierden 25 mei hun briljanten bruiloft. In Klein Varnebroek keken zij met zo'n 80 familieleden terug op 65 jaar huwe lijksgeluk. Een week eerder sprak de Uitkijkpost met het diamanten echt paar. EHBO-feest Hoe het allemaal begonnen is vertellen beiden nog steeds met veel liefde en warmte voor elkaar: „Ik had mijn EHBO-examen gehaald en we vierden feest. Mijn man was zo'n type die destijds in Rotterdam vele feesten afliep. Hij gaf dan de portier een kwar tje en kon zo naar binnen. Hij was op dit feest met een vriend. Ik met een vriendin. Die vriend kwam naar me toe om te vragen of hij me thuis mocht brengen. Dat deed ik niet, ik was immers met mijn vriendin. Mijn man heeft toen nog een poging gewaagd en hij wist het tot een eerste afspraakje te brengen. Nou en toen volgden de ene afspraak na de andere", zo vertelt Rie. Dit alles was in 1934, na vier jaar ver kering zijn ze in '38 getrouwd. De eer ste twee jaar van huwelijk woonden ze in Rotterdam. Vervolgens werd Wim overgeplaatst naar Krommenie. Hij werkte bij de Verenigde Blik Fabrieken en werkte veel samen en kreeg les van Amerikanen. HEILOO - Al sinds 1 januari 2000 run nen zij Café de Wit aan de Heereweg in Heiloo: Jolande en Lex van der Aat. Binnenkort komt daar een restaurant bij. De voormalige pizzeria een paar deuren verder stond te koop en dit was het startsein voor deze twee sympathie ke Heilooërs om een nieuwe droom waar te maken. Eigen gezicht „Vrijdag 6 juni hopen we open te gaan. Ér moet heel veel werk gebeuren voor het naar onze zin is. Zo'n drie weken geleden hebben we de zaak gekocht. Alles is eruit gegaan, want ik wilde ons restaurant een heel eigen gezicht geven", zo vertelt een gedreven Jolande. „Er is niks meer over van wat erin zat, je herkent het gewoon niet meer". En alles wat Jolande zegt is waar. Wanneer we naar de Heereweg 138b lopen wordt er druk gezaagd, getim merd, gestuukt. Zo'n vijf man is aan het werk om restaurant TUMI op tijd klaar te hebben. „Een vriendin van mij die binnenhuisarchitect is, heeft ons enorm geholpen met ideeën. Zo hebben we de voorgevel een antracietkleur gegeven en het is de bedoeling dat op het raster bovenop de gevel onze naam en een soort logo, een Mexicaans figuurtje, gaat prijken. Mooi verlicht ook, dus aan alles is gedacht". De kleuren binnen zijn heel apart en anders dan anders. Rood, antraciet en RVS voeren de boe- ventoon. Dit is zelfs doorgevoerd in de keuken. Een blikvanger belooft ook de bar te worden: rood en voorzien van doorkijkkoelkastjes. Heel apart! Gevarieerd en betaalbaar Het is de bedoeling dat de kaart een mengeling wordt van Mexicaans eten, vlees/vis, maar de gasten kunnen ook genieten van pannenkoeken. Er kan een keuze gemaakt worden uit de menukaart, maar ook uit een week- schotel. Vegetarisch eten behoort ook tot de mogelijkheden en aan de kinde ren is ook volop gedacht! Aandachtspuntje is nog dat de kaart zeer betaalbaar zal zijn. Ervaring „We zitten al jaren in het horecavak" gaat Jolande verder, „we hebben bij voorbeeld zeven jaar in de Oude Inn gezeten, nu is dat in de verhuur. Het lijkt ons een enorme uitdaging om nu ook een restaurant te starten. Natuurlijk dromen we ervan dat TUMI alle dagen vol is. Het is alleen totaal anders dan het runnen van een café, dat merken we nu al. Er zullen zich ook wel dingen voordoen die we niet voorzien hebben, maar we denken met ons per soneel alles goed geregeld te hebben. We hebben een kok met ervaring aan getrokken en een soort bedrijfsleider die het restaurant gaat leiden. Dus dat zit wel goed!" „En natuurlijk het liefst tot twee uur 's nachts!,", voegt Lex lachend toe. Want wie na het eten nog even gezellig wil naborrelen, kan dat natuurlijk altijd bij Café de Wit. Openingstijden van TUMI zullen zijn: Weekdagen vanaf 17:00 uur en in het weekend vanaf 13:00 uur. Adres: Heereweg 138B, tel: 072-5321933. Het briljanten bruidspaar, (foto: Ronald Snijders) Verhuizen van de stad naar een dorp Rie en Wim verhuisden met een doch-' tertje van een jaar en de tweede op komst naar een vrijstaand huis in Krommenie. Daar ontdekten ze dat de mentaliteit van de inwoners toch wel heel anders was dan ze gewend waren in Rotterdam. Vooral Rie had moeite zich aan te passen, waar Wim natuurlijk veel aan het werk was. „Toch hebben we in de oorlogsjaren beter gewoond in Krommenie dan in Rotterdam. Na de oorlog wilde mijn vrouw weg uit Krommenie. Ik ging solliciteren en kon eigenlijk overal komen, maar vaak geen woning. Uiteindelijk ben ik terechtgekomen bij Metaalwaren- fabriek Hulskamp in Alkmaar. Eerst was het pendelen, maar we konden een woning ruilen met iemand aan de Stationsweg in Heiloo", vertelt Wim. Rie voelde zich nog steeds niet thuis in zo'n klein dorp. Maar ze ontdekte met uiteindelijk 5 dochters en een zoon dat de kinderen het prima naar hun zin hadden, vaak vriendinnetjes meena men en dat was haar ook heel wat waard. Wel werd Rotterdam nog vaak aangedaan voor familiebezoek en ook veel logés wisten de weg naar Heiloo te vinden. Vanuit de Stationsweg volgde nog een huis aan de Haesackerlaan, waar de familie Koevoets 38 jaar heeft gewoond. Harmonieus gezin Dat het diamanten echtpaar nog vrij gezond van lijf en leden is, mag zeker gezegd worden. Hoewel een gehoorap paraat uitkomst moet bieden en Wim HElLOO - Op woensdag 11 juni houdt de Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo (AVVH) een excursie naar het Landgoed Nijenburg. Myrthe Schuuring zal de deelnemers meenemen naar het landgoed Nijen burg, waarbij zij ingaat op diverse cul tuurhistorische aspecten van het huis en het omringende landgoed. Hieraan vooraf gaat een bezoek aan Nieuw Nijenburg, de voormalige Noorder geestkerk, waar men wordt rondgeleid langs de aldaar gehouden expositie over Nijneburg. Bij mooi weer wordt een picknick verzorgd op een gedeelte van de ronde O op het landgoed, anders wordt de lunch gebruikt in de expositieruimte. Inlichtingen en opgave bij Anneke Kager, tel: 072-5332935 (tussen 19.00 en 20.00 uur). na 3 hartinfarcten gedotterd moest worden, hopen zij nog vele gezonde en gelukkige jaren met elkaar te beleven. Ze houden van reizen, per trein. „De kinderen zeggen ook wel: we halen je op voor het weekend. We hebben een heel gezellig en harmonieus gezin." Rie houdt van klaverjassen en Wim van bil jarten. En met 9 kleinkinderen en het tiende achterkleinkind op komst is er altijd wel leven in de brouwerij. Dat ze erg op de familieband gesteld zijn, bewijst de gedachte achter het dia manten huwelijksfeest wel: „Het wordt een grootse familiereünie!" HEILOO - In de rubriek Bedrijf Belicht van twee weken geleden kon u lezen dat Ranzijn goede contacten onderhoudt met zijn (oud-)leerlingen. Twee van deze oud-leerlingen- Nils en Björn Blom- organiseren een reüniea vond op 13 juni in Danscentrum Ranzijn voor alle oud-leerlingen die bij Danscentrum Ranzijn hebben gedanst tot en met 2001. Zij willen hiermee de leuke tijd herleven die zij bij de dans school hebben gehad. Via e-mail en mond-tot-mondreclame wordt gepro beerd oud-leerlingen te bereiken. Danscentrum Ranzijn probeert hun, vrijwillige, inzet kracht bij te zetten door deze oproep in de krant. De avond begint om 21.00 uur en men kan gratis kaarten halen, bij het Danscentrum op vrijdag en zaterdag van 19.00 tot 21.00 uur. Haal deze kaar ten op tijd, zodat Ranzijn rekening kan houden met het aantal mensen dat komt. De avond wordt gestart met een wel komstdrankje, waarna de Sound Providers, afgewisseld met de dansle- raar Ranzijn die de wel bekende Barn- dans en/of de Swinging Blues nogmaals zal opfrissen, gevuld. Voor meer info: www.danscentrumran- zijn.nl of neem contact op met Nils of Björn op 072-5321340. HEILOO - Zaterdag 7 juni is het weer luilak in Ypestein. Vanaf 07.00 uur wordt per fiets of step vanaf de Ypsalon vertrokken om samen met de Fanfare en met blikken en andere lawaaidingen de bewoners van Ypestein wakker te maken. Na afloop krijgen alle kinderen een broodje en wat te drinken in de Ypsalon. Deelname is gratis. HEILOO - Gedurende de maand juni vindt een kunstroute plaats in Heiloo. Deze route wordt gevormd door een aantal etalages, beschikbaar gesteld door enkele winkeliers- vanaf het Stationscentrum tot en met 't Loo. Mensen uit Heiloo die op welke wijze dan ook 'kunst' creëren tonen in deze kunstroute enkele werken, die worden getoond in de aangeboden ruimtes. De getoonde werken en hun locaties zijn: Stationsweg Reformhuis Heiloo - Ineke Hienkens Gongriep (schilderijen) Schoenenwinkel Han Raads - Nel Tjaden (schilderijen) Dibbes - Renate Sombroek (schilderij- en) Juwelier Peek - Ditta Engel (beelden) Dilano Fashion- Rob ter Steege (schil derijen) en T.Verwer- Kraakman (beel den) Bloembinderij Henk Scholten - Cor Schoonhoven (glas in lood) en Gonnie van Dongen (schilderijen) Once Again - Jannie Diepeveen (schil derijen) Brasserie Wildschut - Theo Leering en A.C.Kweldam en T.Adrichem (schilde- Werk van T. Adrichem, Brasserie Wildschut te zien rijen), Jos en Silvia van Onna (beelden) en Ab Wijhe (beelden) Kapsalon C.J.Kappers - Jan Oudhoff (beelden) De Schrijverij - J.Muller (kalligrafie) Apotheek Heylo - Anneke de Jong (schilderijen). Heerenweg: Zonneveld optiek - Daphne Blekkenhorst (schilderijen) en Dieuwke Adolf-de Jager (keramiek). Van der Veldenstraat; Bas van der Laken lichtadvies - Wim Hopman en Elly Lange Rijs (schilderij en) 't Loo: Boekhandel Deutekom - H.Spruyt (schilderijen) Toerkoop Reisburo Zonvaart Waldemar Pohley ('schilderijen) Mayflower (woon kadoshop) - Marjolein van de Pol (schilderijen) en Lia Ruizeveld de Winter (beelden) Gall Gall - Martin Spierings en Herman J.Loggen (schilderijen) Tally Ho - R.Voerman (schilderijen) Inzet - Anneke Vreeker (schilderijen) Sporthuis Helling - Puck Hart (tekenin gen) en Frans de Jager (foto's) Bloembinderij Meerfleur - A.Quist Lodder (schilderijen). r«5«SSSi 3 Werk van Daphne Blekkenhorst, te zien bij Zonneveld optiek Wegens grote belangstelling voor de kunstroute, kunnen niet alle werken worden getoond in de diverse etalages. Ook in de Uitkijkpost is de ruimte beperkt, waardoor evenmin alle wer ken van de kunstroute kunnen worden 'belicht'. Wel zullen alle foto's te zien op de website www.artberry.nl. Voor meer informatie over de kunst route, de locaties en de getoonde wer ken, kunt u terecht bij Berry, tel: 072- 5339109. Werk van Waldemar Pohley, te zien bij Toerkoop Reisburo Zonvaart.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6