Forumdiscussie over j ongerenhuis vesting OPEN HUIZEN ROUTE Als ik later oud ben.... In Touch women resource management schenkt schilderijen aan De Vijfhoek Abraham wordt geëerd met eigen naambordje Reconstructiewerkzaamheden Kennemerstraatweg brieven UITKIJKPOST -18 JUNI 2003 - PAGINA 10 Afzwemmen zwembad Loos 21 juni 2003 ERA www.era.nl Drankrijder Dansen in de Ypsalon Capucijners De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijl een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hante richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaat Schot voor de boeg Voorjaarsnota 2003 en gatenkaas Rommelmarkt Onze Lieve Vrouw ter Nood Huisartsenpraktijk Ypsalon presenteert psychometrie Vrouwen in de bijstand Nieuwe cursus EHBO Zomeractiviteiten AVVH HEILOO - Op 3 juni werd er door leerlingen van zwembad Loos in de Beeck in Bergen afgezwommen voor het C-diploma van het Zwem ABC. Voor dit diploma moeten de kinderen over een goede conditie beschikken want het is een uitgebreid programma wat ze moeten afleggen. De school slag en rugslag moeten heel netjes worden gezwommen, maar ook wordt er, met kleding, een lange afstand gezwommen waarbij ze over een vlot moeten klimmen en er onderdoor dui ken. De borst- en rugcrawl is een lastige slag om te zwemmen maar dit werd door alle kinderen perfect uitge voerd. Namens de nationale raad zwemdiploma's was aanwezig de heer Kamst. Hij was zeer tevreden over het resultaat. Allemaal geslaagd. De geslaagden zijn: Diploma C Eva v. Bergen Henegouw, Thijs de Boer, Swen v. Haperen, Lisan Kok, Tijn Kooien, Lotte Mars, Jochem Schaap, Michelle Schut, Lisanne Smit, Dennis Spaan, Iris v.d. Steen, Bas Tambach, Josee Visser, Mitchel Zwart. Op 4 juni werd er bij Zwembad Loos afgezwommen voor het Kleuter brevet. Dit brevet is voor de kinderen die al aardig op weg zijn naar het A-diplo ma. Ze zwommen met kleding een hele baan op de borst en op de rug. Alle kinderen deden erg hun best en waren allemaal geslaagd. Kleuterbrevet Eline de Vries, Shen Denholm, Ramon Verver, Kyra Warners, Mike Olgers, Tim Gast, Moyra Min, Vince Delis, Maaike Kuijper, Annastasia Smollinsky, Lucas Harlaar, Nick Nagelhout, Elise Spaan, Floor Hoek, Isabelle Pronk, Kim Bakker, Louise v.d. Molen, Roos Ooijevaar, Isa Beek, Teun Bergsma, Martijn Wierenga, Bram Bolten, Sonny Stiegelis. HEILOO - Jongerenhuisvesting is van daag de dag een van de grotere proble men in de regio, dus ook in Heiloo. Jongeren willen graag zelfstandig gaan wonen en willen graag in hun geboorte stad blijven wonen. Zelfstandige woon ruimte betekent dat je de beschikking hebt over een eigen voordeur met daar achter je eigen keuken, douche en toi let. Stichting Jeugd en Jongeren vindt dit thema een zaak die de alle jonge inwo ners van Heiloo aangaat. Vandaar dat het initiatief genomen is om een forum discussie over jongerenhuisvesting voor alle jonge inwoners van Heiloo te organiseren in samenwerking met de politieke partijen; VVD, D66, Heiloo 2000, Groenlinks, PVDA, Woning stichting Heiloo en gemeente Heiloo. Bij een forumdiscussie geeft een panel (van al dan niet deskundigen) aanzet tot een discussie over een bepaald thema, aan de hand van hun mening over stellingen die betrekking hebben op het thema. Het publiek wordt daar na uitgenodigd hierover mee te discus- HEILOO - In opdracht van de gemeente Heiloo verricht Ballast Nedam Infra Noord West de recon structie aan de Kennemerstraatweg. Op maandag 30 juni starten de werkzaam heden aan het gedeelte van de Kennemerstraatweg tussen de Van Foreestlaan en de Laan van Zeeman. Deze reconstructiewerkzaamheden zul len tot medio augustus plaatsvinden. Er is bewust gekozen voor de zomer vakantieperiode. Deze periode is rela tief rustig wat betreft gemotoriseerd verkeer» zodat de overlast voor bewo ners en overige gebruikers van de weg bemerkt blijft. Door gehele afsluiting van het betreffende gedeelte van de Kennemerstraatweg blijft de veilig heid van de bewoners en de werkne mers van Ballast Nedam gewaarborgd en kunnen de werkzaamheden sneller verlopen. Omleiding gemotoriseerd verkeer en bussen tijdens de werkzaamheden Het betreffende gedeelte van de Kennemerstraatweg zal voor het doorgaand gemotoriseerde verkeer afgesloten worden. Dit verkeer wordt vanuit Alkmaar richting Heiloo en vanuit Heiloo richting Alkmaar via Egmond aan den Hoef of bedrijven terrein Boekelermeer omgeleid door middel van omleidingsborden. De voet- en fietspaden aan beide kan ten van de Kennemerstraatweg blij ven beschikbaar. De bussen van Connexxion worden gedurende deze periode omgeleid en de haltes op de Kennemerstraatweg ter hoogte van de werkzaamheden zijn tijdens de werk periode buiten gebruik. De Con- nexxion-bussen rijden dan ook vanaf 30 juni een andere route vanaf Heiloo naar Alkmaar, en omgekeerd. De ver vangende halte van Heiloo Station NS ligt ten zuiden van de Stationsweg. De tijdelijke route van buslijnen 167/168 is als volgt: Vanaf de halte Heiloo (Stationsweg) via de Rijksweg (N203), rechtsaf sieren Het panel bestaat uit een gevari eerde groep mensen en een voorzitter, die na de discussie per stelling met een conclusie komt. Een discussieleider zal de discussie in goede banen leiden. Deze forumdiscussie gaat over jonge renhuisvesting in Heiloo. Dat gaat niet alleen de jongeren aan, maar ook de politiek, de woningstichting en de gemeente. Het doel van deze discussie is om erachter te komen in hoeverre de jonge inwoners en de verschillende partijen bezig zijn met dit onderwerp en om de stand van zaken te peilen bij alle betrokkenen en de jongeren zelf. Wat doen de verschillende instanties aan dit probleem? De discussie vindt plaats op donderdag 26 juni om 20.00 uur in de grote zaal van jongerencentrum BukBuk aan de pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. De discussie zal geleid worden door Wouter Hakhof. Voor meer informatie: e-mail: jongerenwerk@bukbuk.nl of tel. 072-5321048. Roy Bosch krijgt een beker overhandigt nadat hij deopstelwedstrijd heeft gewonnen. HEILOO - Maandag omstreeks 05.00 uur controleerden agenten op de Pastoor van Muijenweg een 21-jarige automobilist uit Heiloo op drankge bruik. De man blies aan het bureau 375 ug/1 en kreeg een proces-verbaal. HEILOO - Op zaterdagavond 21 juni wordt een countryavond gehouden in de Ypsalon. De avond zal in het teken staan van Line-dance. De avond wordt verzorgd door de line-dancegroep The Dancing Boots. Deze groep bestaat uit vijf enthousiaste dames uit de Zaan streek. Voor de kleinsten begint de avond om 19.00 uur. Voor de volwasse nen en jong volwassenen begint de avond rond 21.00 uur. De entree is gra tis. De Ypsalon vindt u aan de Hupht 4, in het park tegenover de supermarkt. Voor meer informatie kunt u bellen met Joke Beers, tel. 072-5337818. Stationsweg, Kanaalweg, Boekeler- dijk, de Boekelemeer, via de Ommering en de Heilooër Tolweg naar Alkmaar. Vanaf Heiloo (Stationsweg) naar Alkmaar (Kennemerstraatweg) wordt niet gestopt. Dit geldt ook voor de omgekeerde richting. De dienstregeling van de lijnen 167/168 blijft ongewijzigd. Echter de aankomsttijden in Alkmaar en Beverwijk zijn 3 tot 4 minuten later dan volgens de dienstregeling. Overlast De bewoners van de woningen aan de Kennemerstraatweg ter hoogte van de werkzaamheden en de bewoners van het Blockhovepark zijn door mi,ddel van een bewonersbrief door de gemeente geïnformeerd over de komende werkzaamheden. De wonin gen aan de Kennemerstraatweg blij ven bereikbaar. De bewoners kunnen echter wel enige hinder ondervinden bij het bereiken van hun woning. De woningen aan de Kennemer straatweg zullen te allen tijde bereik baar zijn voor de hulpdiensten. De hulpdiensten zullen in geval van nood de fietspaden gebruiken om bij de woningen te komen. Onderdeel van meerjarenonderhoud Bovengenoemde werkzaamheden maken deel uit van de reconstructie werkzaamheden van de hele Ken nemerstraatweg. Deze werkzaamhe den worden in gedeelten uitgevoerd over een periode van acht jaar. Indien nodig wordt gedurende de periode voorafgaand aan deze werkzaamhe den klein onderhoud gedaan, zoals het opvullen van scheuren en gaten. In het contract is bovendien bepaald, dat Ballast Nedam Infra Noord West de wegvakken na reconstructie nog gedurende tien jaar onderhoudt. De laatste wegvakken zullen hierdoor pas na 18 jaar door de aannemer in onder houd aan de gemeente worden over gedragen. Informatie Op de website www.kennemerstraat- weg.nl is vanaf eind juni meer infor matie vinden over de werkzaamheden. HEILOO - Onze voormalige dorpsge- note Roos Jansen is aan het conserva torium voor het examen tweede fase of uitvoerend musicus dwarsfluit cum laude afgestudeerd. HEILOO - In de Uitkijkpost heeft u regelmatig kunnen lezen over de samenwerking van de Paulusschool en Stichting Ouderenwerk Heiloo. Groep 8 is komen biljarten in het Trefpunt, senioren hebben over de oorlog ver teld en...alle leerlingen deden mee aan de opstelwedstrijd. Zij maakten allemaal een opstel met als titel: Als ik later oud ben.... Deze opstellen wer den door een groep senioren gelezen en zij zochten de beste uit. Dat was nog een hele klus, elk verhaal had zijn charme. Na lang wikken en wegen kwam er een winnaar uit de bus: Roy Bosch. Afgelopen vrijdag was het zover, de winnaar werd in de groep bekend gemaakt en ontving uit handen van dhr van Ginkel een prachtige beker! Natuurlijk kan er maar een winnaar zijn, maar ook alle andere leerlingen ontvingen een cadeautje. Door dhr Baas was namelijk van alle opstellen een mooi boekje gemaakt. Met als extra toegevoegd zeven verhalen van senioren met als titel: Toen ik vroeger jong was... Dit is het winnende opstel: Als ik later oud ben.... Als ik later oud ben bestaat er geen oor log meer. Alle presidenten zijn vrienden en zijn bereid elkaar te helpen. Als ik oud ben is er geen asfalt meer, maar hangen er speciale rails boven de grond. Aan die rails hangen allemaal voertui gen. In alle soorten en maten, net als bij auto's. Die rails hangt hoog boven de grond omdat kinderen dan op de grond kunnen blijven spelen zonder dat ze worden overreden. De voertuigen komen vooruit met stroom. In de tijd dat die railsen er zijn zijn de huizen veel moderner.Als je je huis binnen wilt moet je je vinger op een plaatje leggen en tegelijk je stem inspreken. Dan gaat de deur open en als je zegt "dicht" gaat ie automatisch dicht. Je hebt een intelli gente robot in huis die afwisselend voor je kookt afwast en boodschappen voor je doet. Omdat mijn robot veel werk opknapt kan ik een luchtje scheppen in het park. Iedereen heeft een robot en heel veel geld. Er bestaat geen mens die arm is. Ik heb op mijn zolder een fleischman treinbaan aangelegd, waar mee ik in mijn vrije tijd mee speel. Zondag ga ik met mijn twee zoons en vrouw naar de kerk. Dan loop ik naar mijn stationkamer en stap in mijn zes persoons auto. Het is 600 kilometer "vliegen" maar we zijn er in een uurtje. Tijdens de rit komen we langs heel veel bos en zien we heel veel verschillende dieren. Ook vogels die eigenlijk in de tropische gebieden horen te leven. Dat komt doordat er een soort schild over het bos heen zit. Daarin wekken ze de juiste tempratuur en vochtigheid in op. Zo zijn er verschillende klimaten in Nederland. Na een uurtje zijn we er. We luisteren naar de woorden van de priester. Na een half uur luisteren, mogen we weer weg. Mc Donalds is pas failliet gegaan (geen wonder) dus daar konden we niet eten. We eten voordat we naar huis gaan wat bij restaurant "Koffie". Na een broodje gezond en koffie stap pen we in onze "vliegend auto"en gaan we naar huis. Zo ziet mijn dagelijks leven eruit. Ik heb niet veel werk en de president van Nederland is een robot. Een slimme robot! Roy Bosch Kifram HEILOO - Op 16 juni zijn vier kunst werken onthuld door Marieke, één van de kinderen van het orthopeda gogisch dagcentrum De Vijfhoek in Heiloo. De schilderijen zijn gemaakt door de Alkmaarse kunstenares Nancy Stikkelman. Kinderen van De Vijfhoek hebben tekeningen gemaakt van de vier seizoenen. Nancy heeft deze tekeningen gebruikt als inspira tie voor haar schilderijen. Biggetjes en kippen voor het voorjaar, een vro lijke zon voor de zomer, wolken en donder voor het najaar en een sneeuwpop voor de winter. De Vijfhoek is een dagcentrum voor kinderen met een verstandelijk en/of meervoudige handicap. Het dagcen trum is onderdeel van de Stichting Voorzieningen Gehandicapten Noord-Kennemerland. In Touch women resource manage ment uit Limmen is gespecialiseerd in de werving en selectie van hoog opge leide vrouwen voor vaste en interim posities. Tevens bieden zij coaching en managementtrainingen aan voor vrouwen. Jaarlijks schenkt In Touch een deel van de omzet aan goede doe len ten behoeve van kinderen. Deze schenking bestaat uit jaarlijkse dona ties aan de Stichting Maak een droom waar, De Regenboogboom en Plan Nederland. Daarnaast kiest In Touch women resource management elk jaar voor een ander goed doel. Nancy Stikkelman, Elisa de Groot en Monic Bührs laten de kinderen van de Vijfhoek de andere schilderijen zien. Het schilderij op de achtergrond aan de muur is zojuist door Marieke geopend (foto UKP) Wie capucijners zegt, denkt aan de win ter en aan oude tijden. Want onze grootouders aten vaak capucijners met spek. En dat was een echt winterkostje. Vooral goed voor de mannen die zwaar werk moeten verrichten. Waarom dan nu een recept voor capucijners? Wel omdat je juist nu verse capucijners kunt kopen en die zijn heel lekker. Bovendien hoef je echt niet altijd spek te gebruiken. Je kunt er van alles mee doen. Dat blijkt wel uit onderstaand recept dat zowel met vlees als vegeta risch kan worden klaargemaakt. De hoofdbestanddelen zijn (2 3 per sonen): 1 kg. verse capucijners, 1 middelgrote ui, 2 teentjes knoflook en blokjes ham c.q. vegetarische ham of in blokjes gesneden andere soorten vleesvervan ger. (de hoeveelheid is vooral eigen keuze, maar reken in ieder geval op 100 gram per persoon. Voor het bakken en braden is olie of boter nodig. Verder kunt u facultatief gebruiken: wat creme fraiche, een beetje mosterd en wat groene kruiden. De capucijners doppen en wassen. Jonge capucijners met weinig water opzetten. Wat oudere capucijners met meer water. Kooktijd ca. 10-15 minu ten, maar oudere capucijners hebben meer kooktijd nodig. Intussen ui en knoflook snipperen, olie in de pan en ui en knoflook goed aanfruiten. Vervolgens de (vegetarische) ham toe voegen en lekker een poosje laten sud deren. Capucijners (uiteraard na afgie ten) en uienmengsel door elkaar men gen en nog even goed warm laten wor den (zout en peper naar smaak toevoe gen). U kunt de capucijners uitstekend combineren met gebakken aardappe len of gebakken krieltjes. Een bakje sla zorgt voor het frisse element. Als voorgerecht nemen we in dit geval niet zulke zware gerechten. Daarom nu een gerecht met venkel. Bestanddelen: 1 venkelknol, limoen of citroen, 1 kleine appel, alsmede voor de verdere vulling: een bakje zure room, een lepel sinaasappelsap, zout en peper en wat stukjes noten (walnoten). Was de venkelknol (snijd het groen eraf) en laat deze ca. 5 minuten koken. Daarna direct in koud water dompe len. Gebruik de buitenste venkelblade ren als vullinghouder. De overige bla deren in fijne stukjes snipperen. De appel schillen en in kleine blokjes snij den Besprenkelen met wat limoen- of citroensap (niet te veel, want anders gaat het zuur overheersen). De zure room met wat zout en peper mengen met de appel en de venkelstukjes. Goed mengen en de venkelbodems hiermee vullen. Het geheel garneren met de (wal-)noten en eventueel wat venkelgroen. Goed gekoeld opdienen. Verse capucijners heeft de indiener gekocht bij Paul Schut (staat met groente en fruit op dinsdag, vrijdag en zaterdag op winkelcentrum 't Loo achter Albert Hein), maar zal ook bij andere groente winkels wel te koop zijn. Vegetarische ham is o.m. verkrijgbaar bij AH. De wijn. Bij het voorgerecht past een lichte witte wijn en bij het hoofgerecht kan een rode Corbière of Minervois wijn worden geschonken. Maar ook andere wijnen zullen u ongetwijfeld prima smaken. Wij zijn en blijven geïnteresseerd in uw lievelingsrecepten, stuur ze naar redactie Uitkijkpost, Postbus 68,1850 AB Heiloo of per e-mail: edactie@uit- kijkpost.nl Veel kinderen van De Vijfhoek leven in hun eigen wereld. Geen besef van, en daardoor niet belemmerd door 'wat anderen ervan vinden'. Juist deze kinderen zijn zo authentiek dat wij als volwassenen veel van ze kun nen leren. Het is mooi om te zien dat dit soort voorzieningen het mogelijk maakt om kinderen de ruimte en veiligheid te geven om zichzelf te kunnen zijn. In Touch women resource manage ment heeft er daarom voor gekozen om dit jaar een schenking te doen aan De Vijfhoek. Voor het eerst in haar zesjarig bestaan is bewust gekozën voor een doel in de regio om de aandacht te vestigen op het goede werk dat ook dichtbij huis wordt verricht. HEILOO - Vorige week werd Johan Steenhoek, oprichter van STI Engineering BV en STI Industrial Technical Supplies BV aan de Hoefsmid I te Heiloo, 50 jaar. De Abraham werd, tot zijn grote verrassing, door het personeel, geeerd met een straatnaambordje aan de gevel van het bedrijf. Champagne, ballonnen en een spandoek maakten het feest compleet, (foto: MSP) Aan deze uitdrukking moest ik denken toen ik in de Uitkijkpost de ingezon den brief las van de huisartsen van Heiloo. Want de zin 'In deze tijd van landelijke schaarste in de huisartsen zorg zou er voorzichtiger met huisart sen omgegaan moeten worden' laat geen ruimte voor optimistische bespie gelingen in de geest van het zal wel meevallen. Wij als patiënten zijn blij met de aanwezigheid van goede huis artsen in onze gemeente en dat moet zo blijven. Om die reden dient er op korte termijn een adequate oplossing gezocht te worden zonder te vervallen in gesleep met cabins plus bijkomende kosten. Wellicht is het mogelijk dat de gemeente participeert in de aankoop van een daartoe geschikt huis op een locatie waar oudere patiënten (en dat zijn er veel) minder moeite mee heb ben. Het vraagt om een eenmalige investering waar ongetwijfeld alle par tijen in het belang van onze gezond heidszorg zich in kunnen vinden. En dan hoeven de betreffende huisartsen ook niet te wachten op de sloop van een kerk waar gezien de jarenlange procedures geen voortgang in valt te bespeuren. J.M. Langeveld Heiloo. Als één van de weinige inwoners van Heiloo was ik aanwezig op de publieke tribune in de raadszaal, toen de gemeenteraad op 2 en 5 juni j.l. de voorjaarsnota 2003 behandelde, het financieel perspectief 2004-2007. Lezing van het verslag van die behan deling in de Uitkijkpost van 11 juni j.l. roept bij mij de vraag op of de verslag gever en ik wel bij dezelfde vergade ring aanwezig waren. Het begint al met het achterwege laten van informatie over het belangrijkste deel van de discussies op maandag 2 juni. Er was toen toch ook een verslag gever aanwezig? In die vergadering heeft met name de CDA-fractie in een goed en helder betoog, ondersteund door een diapresentatie, met cijfers aangetoond dat het collegevoorstel in de voorjaarsnota nog steeds financieel gatenkaas was. Het CDA toonde aan, dat het doel - een door de Provincie geëiste sluiten de begroting in 2006 - haalbaar was met een geringere extra-OZB verho ging: geen 23% maar ca. 10%. Wel op voorwaarde, dat' dé gemeente ook in de eigen organisatie zou snijden. Dus niet alléén de inwoners laten opdraai en voor de bezuinigingen via OZB- verhoging die al met al zou uitkomen op een (samengestelde) 50% Omdat het er pp leek dat ook (leden van) andere fracties mee zouden gaan met het CDA-voorstel, kwam het col lege al de volgende dag plotseling met een gewijzigd voorstel. Met daarin een paar boekhoudkundige bezuinigingen en de aankondiging van toch maar weer vele jaren tekort op de gemeen tebegroting. Maar heel belangrijk: geen bezuiniging op de gemeentelijke organisatie! Het dualisme houdt in, dat de gemeente raad een eigen verantwoordelijkheid heeft ten aanzien van het college. Ondanks dat hebben de wethouders van Heiloo 2000, PvdA en VVD hun fracties weten om te praten om het gewijzigde collegevoorstel te steunen. Vonden de fracties van Heiloo 2000, PvdA en VVD aanvankelijk ook het snijden in de gemeentelijke organisatie noodzakelijk én rechtvaardig om in 2006 tot een slui tende begroting te komen, bij de stem ming gingen zij akkoord met de vage toezegging van het college dat zoiets in de toekomst nog wel eens onderzocht zou kunnen worden. Het CDA-voorstel kreeg bij de stem ming steun van de oppositiepartijen Groen Links en de NCPN. Er waren uitingen van 'sympathie' van de college partijen voor het CDA-voorstel, maar meer ook niet. Kennelijk is alleen'dat laatste bij de verslaggever in het geheu gen blijven zitten. Tenslotte nog het volgende: de conclusie dat alle fracties positief gestemd waren over de voorjaarsnota is pertinent onjuist. Aléén de collegepartijen stemde voor. De oppositiepartijen CDA, Groen Links en NCPN stemden met kracht van argumenten tegen de voorjaarsnota! Henk van den Ham Heiloo. HEILOO - Zaterdag 21 juni wordt in het kapelbos van Onze Lieve Vrouw ter Nood een rommelmarkt gehouden ten behoeve van het ver nieuwende onderhoud van de kapel. Van 9.00 tot 16.00 uur zijn er, naast de rommelmarkt met tweedehands spullen, couponnen, antiek en curio sa, ook nog een aantal activiteiten zoals spelletjes voor de jeugd, rad van fortuin en een portrettekenaar Rien van Holland. Ook zijn e diver se versnaperingen r verkrijgbaar bij onder andere een poffertjeskraam en in het Oesdom koffie, thee, fris dranken en koeken. De goederen zijn bijeen gebracht door de middenstand van Heiloo en Limmen, en door diverse particulie ren. De rommelmarkt wordt afgeslo ten met de trekking van de aan deze activiteit verbonden loterij die om 17.00 uur in het Oesdom plaatsvindt. Het kapelbos is gelegen aan de Kapellaan te Heiloo. Naar aanleiding van uw artikel d.d. 04- 06-2003 betreffende de situatie van de huisartsenpraktijk Duif, schrijven we deze brief. We zijn namelijk van mening dat u in het artikel de ontstane situatie erg eenzijdig belicht. Ongewild zijn de betrokken huisartsen partij geworden in het probleem op de Vinkenbaan. Vanaf 1999! is er, naast een drukke huisartsenbaan, veel ener gie gestoken in het vinden van een goede oplossing. Meerdere beloftes en toezeggingen zijn gedaan door zowel gemeente als woningstichting, maar helaas zijn deze niet bewaarheid geworden. De door de betrokken huisartsen ongewenste tijdelijke verplaatsing van de cabins naar het parkeerterrein bij de Loet, lijkt een feit. Een klein deel van de patiënten van praktijk Duif woont in plan Oost, dit betekent dus een grotere afstand voor de overige, veelal oudere patiënten. Duidelijk mag zijn dat de praktijk bij verplaatsing lan ger dan 2 weken dicht zal zijn, en dat deze verplaatsing erg veel gemeen- schaps-(!) geld zal kosten. Door de betrokken partijen wordt daar erg gemakkelijk over gesproken. Geleidelijk aan hebben de huisartsen Sonja Voskuil en Gido van Bruggén het gevoel gekregen een (politieke) speelbal te zijn. Uw artikel wordt door hen dan ook als grievend en onrecht1 vaardig ervaren. In deze tijd van lande lijke schaarste in de huisartsenzorg zou er voorzichtiger met huisartsen omge gaan moeten worden. Er dient nu snél, in het belang van de eerstelijnsgezond heidszorg in Heiloo (en dus in het belang van alle inwoners van dezé gemeente) een goede oplossing te komen. De huisartsen van Heiloo. HEILOO - Op donderdagavond 19 juni zal het medium Sjoerd Hidma hel derziende waarnemingen doen aan de hand van de door het publiek meege brachte voorwerpen of foto's. Iedereen wordt in de gelegenheid gesteld een voorwerp of foto neer te leggen. Deze avond is de afsluiting van een seizoen met diverse spirituele avonden. Vanaf september worden weer een reeks nieuwe spirituele avon den gehouden. De avonden zullen een vaste plek krijgen op de eerste donder dag van de maand. Op zo'n avond kunt u natuurlijk ook alleen komen luiste ren en ervaren hoe verhelderend som mige waarnemingen voor een ieder kunnen zijn. Aanvang 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur), entree E 5,50. Informatie: 06-17138924. HEILOO - De stichting belangenbe hartiging uitkeringsgerechtigden Hei loo en omstreken wil graag in contact komen met vrouwen die een bijstands uitkering hebben. Dit om een ontmoe tingsgroep op te richten, om van gedachten te wisselen over de dagelijk se problemen en hoe die kunnen wor den opgelost. Daarnaast kan er bij voorbeeld eenmaal per maand over een bepaald onderwerp praten, of met elkaar koffie worden gedronken. De eerste ontmoetingsdag is op dinsdag middag 30 september van 14.00 tot 15.00 uur in de Bergeon, Bergeonstraat 30. Voor aanmelding of informatie kunt u zich wenden tot Gabrielle, tel. 072- 5337275 of Anouk, tel. 5334090. HEILOO - Op dinsdag 9 september start de EHBO vereniging Heiloo weer met een nieuwe cursus voor het Eenheidsdiploma EHBO, reanimatie en verbandleer. Voor deze cursus zijn nog enkele plaatsen vrij. De lesavonden zijn wekelijks met uitzondering in de vakantietijd, op de dinsdagavond in de vergaderzaal van de Badmintonhal, Het Zevenhuizen 46 te Heiloo. Voor inlich tingen en opgave bij Martin Vogelsangs, tel. 072-5338645 (na 18.00 uur). HEILOO - Op vrijdag 20 juni houdt de AVVH (Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo) een excursie naar de Open Tuinendagen in Amsterdam. Diverse eigenaren van Amsterdamse grachtenhuizen stellen hun tuin tér bezichtiging beschikbaar. De tuinen zijn open van 10.00 tot 17.00 uur. Wie zin heeft om mee te gaan kan voor informatie en opgave bellen naar: Anneke Kager, tel. 072-5332935 (tus sen 19.00 en 20.0Q uur). Voor woensdag 25 juni staat er een architectuur wandeling op het pro gramma over hetJava- en KNSM- eiland in Amsterdam. De wandeling begint bij het Java- eiland, waarvan het stedebouwkundig plan afkomstig is van Sjoerd Soeters.Langs onder meer de vier dwarsgrachtjes met loop- en fietsbruggetjes van Guy Rombouts en Monika Droste, de Imogirituin inge richt als herfsttuin en de Taman Sapituin ingericht als zomertuin. Op het KNSM- eiland worden het woon gebouw Piraeus, het gebouw van Emerald Empire en de 20 verdiepin gen hoge zwarte woontoren van archi tect Wiel Arets bezocht. Einde 12.30 uur KNSM- westkant. Opgave en; inlichtingen zie boven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10