m Heiloo Sports and Promotions OPEN HUIZEN ROUTE A" ir Dames tennisvereniging HSV kampioen Heilooër fietscrossers willen scoren op thuisbaan Oosthonk 601 Dartstoernooi Uitwisselingsscholieren nemen afscheid van Heiloo Prijswinnaars kleur- wedstrijd Hobbyfarm s gelezen worden P..LITIE "Sn 83 UITKIJKPOST -18 JUNI 2003 - PAGINA 11 DVW Zeevissen Het 45 jarig jubileumfeest van TIOS gaat beginnen Opbrengst Roparun ruim 2,2 miljoen euro Vangsten zoals nooit vertoont bij HSV Kennemerland 21 juni 2003 ERA HEILOO BERICHTEN Bedrijvenviswedstrijd Uitslagen Double Stars Auto's gestolen www.era.nl Hogedijk Open voor de 22ste keer van start Lotenverkoop Zonnebloem Bezoek aan het museum van de St. Willibrordus stichting Zomeractiviteiten in het Trefpunt \:.s: Een lekker zonnetje en een lading zand op de grond zorgde voor een optimaal strandsfeertjebij het voetvolleytoernooi van Oud Inn. (foto MSP) HEILOO - Zondag werd het voetvolley toernooi gehouden bij Oud Inn, wat een groot succes is geworden. De medewer kers begonnen om 7.00 uur met opbou wen en om 10.00 waanden de aanwezigen pp de Heerenweg zich echt in een tro pisch paradijs. De zon was volop aanwe zig en de aankleding van het evenement maakte het helemaal af, mensen hadden echt het idee dat ze zich op het strand gevonden. Daar tussendoor baande een kwalitatief sterk deelnemersveld zich een weg. En er werd fanatiek gespeeld om uiteindelijk de felbegeerde wisselbeker in ontvangst te mogen nemen. Er waren in de loop van de middag een hoop kij kers en iedereen was erg tevreden. De mensen op de Heerenweg waanden zich e^ht in de strandsferen. bJa eerst zes poule wedstrijden te hebben gespeeld bleven er acht teams over die zich plaatsten voor de kwartfinales. Ook in de kwartfinale moest er net als bij de poule wedstrijden in 13 minuten bepaald worden wie zich kon kwalificeren voor de halve finales. Bij de laatste acht zag je ^1 dat er op het scherpst van de snede werd gespeeld, en de eindstanden lagen dan ook dicht bij elkaar. In de halve finale speelden TPL tegen de Aloha Beach Boys en de andere halve finale ging tussen Puccini en het Dream team. TPL dat zich bewust was dat als ze wilde winnen ze de vorm moesten heb ben als bij het toernooi van Foresters, kon de tropische temperaturen duidelijk niet aan en ging met 32-19 onderuit. Mede dankzij de altijd controlerende Dennis Nanne (tevens ook de vedette van de eer ste editie van het Oud Inn Beach Voetvolley toernooi) konden de Aloha Beach Boys zich opmaken voor de fina le. In de andere halve finale speelden Puccine tegen een mix van Hsv en Foresters het alom bekende Dreamteam. Maar dat er af en toe rare dingen kunnen gebeuren op zo'n dag bleek om 18.00 uur toen na een bloed stollende partij op het scorebord de winst prijkte in het voordeel van Puccini. Puccini, bestaande uit Mare Abcouer, Martin de Vre, Remco Bruin en de heer Tromp zorgde voor een verrassende wen ding tijdens dit toernooi. In de finale speelde Puccini tegen de Aloha beach Boys. Omdat de laaghan gende zon duidelijk in het voordeel van een team kon zijn besloot de organisatie af te wijken van de huisregels. De partij duurde ditmaal 2 x 10 minuten zodat beide teams te maken hadden met ver blindende zon. Al vrij vroeg in de partij nam Puccini de leiding en kon het zelfs uitlopen maar the Beach Boys wist zich te hervatten en knokte zich terug. Gewisseld van helft werd er een achter stand van 20-18. De tweede helft was nog spannender en het publiek kreeg waar voor zijn 'geld'. Ook nu ging het weer gelijk op en zelfs na 20 minuten was er een stand van 34-34, maar de heren Jan Schoorl, Dennis Nanne, Jan Baltus Dennis Bruin van de Aloha Beach Boys hadden de langste adem en wonnen de partij met 36-34 en konden zich de winnaars noemen van de eerste editie van het Oud Inn beach Voetvolley toernooi. DEN-HELDER- De zeevissers van DVW hebben op zaterdag 14 juni hun tweede en wrakviswedstrijd voor dit jaar gevist met vier snelle motorboten yanuit Den-Helder. De 32 heren wisten ouder excellente pmstandigheden ruim 600 kilo vis te landen. Dit was voor namelijk kabeljauw en de vriezers pui len bij de meesten dan ook weer uit.Eenmaal bij het restaurant met de grote M in Den Helder konden de vier Weeglijsten naast elkaar gelegd worden en de prijzen worden verdeeld. Het word al gauw duidelijk dat er een grote schokgolf door de klassementen is heengegaan. Zelf het klassement aller tijden is volledig op zijn kop gezet door er met nog drie wedstrijden te gaan nu aL een kwart meer punten bijeen heb- béh gevist dan het topjaar 1998 in het geheel. Dagwinnaar is Hilbert van Weegel geworden met ruim 41 kilo vis. Tweede werd Roel den Nijs met hetzelfde gewicht maar minder vissen, beide zaten op de Blue Marlin en derde is Ronald Nieuwland op de Narwal geworden met ruim 35 kilo vis. Dick Oosterling heeft het record voor kool- vis en het record voor poon verbeterd en Emil Wijckelsma heeft het record vóór kleine pieterman verbeterd. Op de Öptimst 2 is Jerry de Jong bootwin naar geworden en op Het Sop was dat Gerrit IJnsen. Na deze wedstrijd wordt op 13 septem ber voor de tweedemaal dit jaar gevist met de Rival op de Waddenzee (voor deze wedstrijd zijn nog plekken vrij). Ook als niet DVW-lid kunt u, een keer een wedstrijdje meedoen om eens te zien hoe leuk het is om met DVW in zee, te gaan. Voor opgave of verdere informatie kunt u bellen met E. Wijckelsma, tel. 072-5337330 emil.wijc- kèlsma@hccnet.nl a R. Blok, tel. 072- 5336108. LfMMEN- TIOS nodigt iedereen uit om het feest ter ere van het 45-jarig bestaan van de vereniging mee te vie ren op zaterdag 21 juni. Een complete show wordt het, met alle groepen van TIOS als echte artiesten op de vloer, en we zullen jazz dans zien, dames bodys- ha,pe, keurgroep-turnen is er te zien, balfiek, acrobatisch kunsten, idolen- optreden, body-fit, circus kunsten, peu ters en kleuters, echt heel TIOS viert feest, de hele dag door. Muziek, show- duns, sport, feest, feest! Eh, alsof het nog niet genoeg is, er zul len door speciale groepen optredens gegeven worden, door te gekke acroba tische turn clowns, het spectaculaire touwtje springen Rope Skipping is te zi$n, niet gewoon meer, Rohnrad, iets dat u echt moet komen zien en meema ken. Als grote verrassing komt Renske Endel, van de wereld kampioenschap pen turnen. Zij komt haar fameuze balkoefening vertonen. En als echte beroemdheid en medaillewinnares komt ze ook handtekeningen uitdelen. Kortom, er valt veel te zien tijdens het jubileumfeest. Het feest begint om 10.30 uur in de Sporthal d'Enterij, en zal doorgaan tot ongeveer 15.30 uur. REGIO - Afgelopen zaterdag is in Rotterdam de opbrengst van de Roparun 2003 bekend gemaakt. De Roparun is de langste non stop hard loop estafette van Rotterdam naar Parijs die rond hemelvaartsdag gehou den is en waarbij de deelnemende ploegen geld inzamelen voor het goede doel. Alle 172 deelnemende teams heb ben afgelopen weken hun opgehaalde geld overgemaakt naar de Stichting Roparun en dit bleek in totaal een bedrag van ruim 2,2 miljoen euro te zijn. Het team van GGN Richting Parijs met daarin Edith Corts, Peter Burger en Irna en Rob Kramer uit Heiloo heeft ook hun bijdrage hieraan geleverd. Met diverse activiteiten en geld van sponsors hadden ze een bedrag van E 23.500,- bijeengebracht. Na hun tweede plaats tijdens de loop was dit ook een bedrag voor hen om trots op te zijn. De Stichting Roparun steunt met deze opbrengst allerlei doe len die de kwaliteit van leven bij men sen met kanker verbeteren onder het motto leven toevoegen aan de dagen waar geen dagen meer aan het leven kunnen worden toegevoegd. De doe len zijn o.a. projecten in allerlei zieken huizen, ondersteuning binnen stervens begeleiding huizen en vakantiehuisjes alwaar gezinnen waarin iemand met kanker tot rust kan komen. In totaal is er in twaalf jaar Roparun al voor ruim 13 miljoen Euro bijeenge- lopen. Ook in 2004 zal er in mei weer een loop gehouden worden. Dan ech ter zal de start in Parijs zijn en finishen de ploegen tussen de 30 en 45 uur later op de Coolsingel in Rotterdam. KOEDIJK - Hengelsportvereniging Kennemerland heeft de vijfde wed strijd van de Zomercompetitie gevist in het Noordhollandskanaal te Koedijk. Prachtige weersomstandigheden en ook vangsten die in het 70-jarig bestaan van de vereniging nog nooit eerder zijn voorgekomen. Een gemiddelde van ruim 15 kilo per deelnemer is al buiten gewoon en een vangst van de winnaar Hendrik Delbrugge van meer dan 38 kilo gevangen met de vaste stok is een nieuwe clubrecord. De 18 deelnemers wisten totaal 274 kilo en 550 gram te vangen, een absoluut record. Uitslag: Vak A 1. Hendrik Delbrugge 38.250 gram, 2. Willem Doove 16.800 gram, 3. Dolf Rijs 13.800 gram. Vak B 1. Nico Schouws 29.625 gram, 2. Jack de Vries 21.600 gram, 3. Hendrik Moole- vliet 20.500 gram. Volgende wedstrijd is de vierde wedstrijd van de Zomercompetitie op zondag 6 juli. «Noord-Holland Noord 112 0900- 88 44 HEILOO - Op zondag 22 juni wordt de jaarlijkse terugkerende bedrijven- viswedtrijd voor bedrijven en vereni gingen gehouden. Er wordt weer gevist in de vijvers in plan Oost. Verzamelen om 7.15 uur op de par keerplaats de Loet. Er wordt gevist van 8.00 tot 10.30 uur, waarna de prijsuitreiking volgt in de .sporthal, alsmede de grote verloting. U kunt zich laten inschrijven met een ploeg van 3 personen, inschrijfgeld E 9,- per ploeg, op een van de volgende adres sen: Harry Franse, De Waardt 41, te Heiloo, (072-5330111), Niek Stuifbergen, Abdijlaan 12 te Egmond- Binnen (072-5072132), Jan Walta, Luilaantje 18 te Egmond-Binnen (072-5063111), Ko Bakker, Hogeweg 191 te Limmen (06-10357451). Graag telefonisch opgeven voor 19 juni of schriftelijk met inschrijfformulier. HEILOO - Honk- en Softbal- vereniging Double Stars heeft afge lopen weekeinde als volgt gespeeld: Honkbal: Badhoevedorpl - Senl 11-13, Beaglesl - Sen2 12-12, Rangersl - Sen3 7-6, Sen3 - Rangersl 2-16, Sen4 - 0VV03 9-9, Sen4 - Herons3 11-6, Juni - Alcmaria 17-7, DSS - Juni 3-13, Jun2 - Vitesse 10-2, Koedijkl - Jun2 11-8, IW - Adsp 4-13 en 3-11, Koedijk - Pupl 7-5, Pirates3 - Pup2 18-7, Pup3 Urbanus2 19-21. Softbal: Terrasvogels3 - Damesl 5-11, Dames3 - Koedijk2 24-6, Adsp - Koedijk 22-4, Pup - DSS 1-13, Herenl - Beaglesl 18-3, Alcmaria - Heren3 13-31. HEILOO - Na 7 weken strijd en zweet druppels, is het damesteam HSV 1 wel verdiend in de bloemen gezet. Hoewel het team normaal gesproken uit zes dames bestaat, hebben deze vier de eer hooggehouden. Een glas champagne hadden ze zeker verdiend! Van links naar rechts: Irma Dekker, Simone Hanraads, Corlien Moleman, Kuiper en de twee mascottes Anouk Moleman en Maxime Kuiper. HEILOO - Tussen 01.00 en 07.00 uur is op 14 juni vanaf de oprit van een woning aan de Wilgenlaan een auto gestolen. Het betreft een grijze Opel Kadett met het kenteken NX-72-HN. HEILOO - De fietscrossbaan aan het Vennewater was vorige maand nog het strijdtoneel voor de elite uit heel Nederland bij de tweede wedstrijd om het Nederlands kampioenschap. Een spectaculaire wedstrijd die geken merkt werd door een uitstekende organisatie en supersnel verloop. Komende zondag zullen de aanstor mende talenten uit Noord Holland het gevecht aangaan op de baan van de Boscrossers. Fietscrosswedstrijden worden in Nederland verreden op een drietal niveaus: Nationaal, regionaal (oost, west, noord, zuid) en provinci aal. Het mag duidelijk zijn dat u op een wedstrijd in het kader van de Noord Holland Cup de grootste kans heeft uw eigen lokale talenten aan het werk te zien. Een groot aantal Boscrossers staat te popelen om op de thuisbaan te gaan scoren in de derde wedstrijd om de NHC uit een reeks van zes. De beste vijf resultaten tellen, dus mag iedere rijder een wedstrijd missen of schrap pen. Plaatsgenoten met kansen op de titel in hun klasse zijn: Frank Blom, die met een gebroken arm een wed strijd heeft moeten missen en Mike Sanches die ook al een wedstrijd heeft geschrapt, maar allebei nog volop in de race zijn. Falko de Graaf hoopt zijn derde zege op rij te boeken in de klas se Boys 10 jaar. De kampioen van vorig jaar in deze klasse, de eveneens uit Heiloo komende Paulo Kuyper zal zeker weer een greep willen doen naar de titel in zijn klasse Boys 11 jaar. Verder zijn er nog diverse Boscrossers van buiten de gemeente die goede papieren hebben voor een kampi oenstitel. Zo zijn vader Bert Volkers en zoons Lars en Jim ook in beeld voor de grote bekers. Met al deze rij ders worden niet alleen individueel resultaten gescoord, maar ook voor het Club team worden punten bij elkaar gereden. Dit is een apart klas sement van teams van de diverse deel nemende clubs. Zondag 22 juni is de laatste kans dit jaar om onze lokale rijders zo dichtbij aan het werk te zien. De tweede helft van de competi ties zal na de zomervakantie verreden worden op andere banen. En volgend jaar zullen diverse rijders doorge groeid zijn naar de zwaardere compe tities. Ga eens kijken naar een andere sport, die lekker dichtbij, in uw eigen gemeente beoefend kan worden! De wedstrijd begint om ongeveer 11.30 uur en de finales worden rond 15.00 uur gereden. De entree is gratis op de baan van Fcc de Boscrossers gelegen in het sportpark 't Vennewater. Boscrosser Falko op weg naar winst, (foto A de Graaf) HEILOO - Op zaterdag 21 juni vanaf 20.00 uur wordt er in het Oosthonk in Heiloo gestreden om de eerste plaats. Het dartstoernooi 601 is eigenlijk geen spelvorm dat bekend staat in de darts wereld, het is gewoon ontstaan in het Oosthonk waar elk jaar vier toernooien plaatsvinden waarop alle 180 worpen per persoon verzameld worden en dit laatste 601 toernooi leent zich bij uit stek om er in elk geval vaak voor te kunnen gaan. Dus de 180 King of the Oosthonk prijs wordt ook op deze avond uitgereikt. Tevens wordt op deze HEILOO - Zaterdag 21 juni gaat het Hogedijk Open tennistoernooi weer van start. Het is al weer voor de 22ste keer dat het toernooi verspeeld gaat worden op de acht verlichte french court banen van TC Hogedijk. Ook dit jaar is het aantal deelnemers ten opzichte van vorig jaar flink gegroeid. Er zijn nu ruim 400 inschrij vingen binnengekomen, die in 300 wed strijden zullen uitmaken wie er winnaar zullen worden in de diverse categorieën en speelsterktes. Er zullen enkel-, dub bel- en gemengd dubbelspelen worden gespeeld in 29 categorieën, variërend in speelsterkte van sterkte 3 (de ver gevorderden) tot sterkte 8 (mensen die wat minder lang/goed tennissen). De wedstrijden beginnen in het eerste weekend om 10.00 uur, en door de week om 16.30 uur. Op zondag 29 juni wor den alle finales gespeeld, waarbij rond de klok van 4 uur de finale van het altijd spectaculaire herendubbel 3 gespeeld wordt. Maar ook de andere partijen zul len zeker de moeite van het bekijken waard zijn. Buiten het tennis is er op het park natuurlijk nog van alles te beleven. De kantinecommissie heeft hierin uitste kend voorbereidend werk verricht en zal de toeschouwers graag voorzien van een drankje en een hapje. Op vrijdag 27 juni is de feestavond gepland. Tijdens deze avond zal een dj voor een gezellige sfeer zorgen. Ook het feit dat de TC Hogedijk dit jaar haar vijfde lustrum viert zal niet onge merkt voorbij gaan. HEILOO - In een aan een stichting in Heiloo aangeboden boek werd een geldbedrag aangetroffen. Het boek werd geruime tijd geleden aangeboden en de aanbieder hiervan is niet bekend. Namens de stichting wordt de rechtma tige eigenaar verzocht zich bij de politie te melden. Behoudens enkele vernielingen verliep de luilaknacht volgens de politie in Heiloo rustig. Aan een basisschool in Ypestein werden enkele vernielingen gepleegd. Ramen en ruiten werden beklad. De politie zag kans enkele jeugdigen staande te houden en perso nalia te noteren. De kosten van het verwijderen worden geraamd op ca. E 800,-. Het onderzoek is nog gaande. Verder werden enkele woningen aan de Tulpencroftlaan en Sandecamplaan en Heerenweg besmeurd. Bij een woning aan de Tulpencroftlaan werden door de brievenbus enkele vloeistoffen naar binnen gespoten waardoor schade aan behang en kleding ontstond. Het onderzoek naar de daders hiervan is gaande. De verantwoordelijken voor de vernieling aan de woning aan de Sandecamplaan zijn bekend geworden en hebben inmiddels de woning schoongemaakt. Op woensdag 11 juni werd tussen 10.00 en 11.30 uur en van 12.45 tot 15.00 uur gecontroleerd op het verkeersgedrag op de Zeeweg. Tijdens de eerste con trole werden 16 bestuurders geverbali seerd voor het overschrijden van de maximumsnelheid van 50 km. De hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 80 per uur Tijdens de tweede controle werden 23 bestuurders geverbaliseerd. Hier bedroeg de hoogst gemeten snel heid 85 km per uur. In een schuur van een woning aan de Heerenweg werd ingebroken. Uit de schuur werd een motorfiets van het merk Harley Davidson ontvreemd. Die werd kort daarop aangetroffen op de Haesackerlaan. De motorfiets was niet rijdbaar. De eigenaar was met repara tiewerkzaamheden bezig. De eigenaar van een personenauto van het merk Mazda deed aangifte van het vernielen van de auto. De vernieling werd gepleegd tussen zaterdag 7 en zondag 8 juni terwijl het voertuig in Baetenburg stond geparkeerd. De auto werd met goudkleurige verf bespoten. Op donderdag 12 juni werd tijdens de ochtend op twee locaties op de Zeeweg een verkeerscontrole gehouden. Tijdens de controle werden in totaal 17 bestuurders bekeurd voor het over schrijden van de maximumsnelheid van 50 km. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 79 km per uur. 's Middags werd van 14.15 tot 15.30 uur gecontro leerd. Zes bestuurders werden tijdens HEILOO - Vrijdag 20 juni staan de leden van de Zonnebloem afdeling Heiloo in het winkelcentrum 't Loo om loten te verkopen. Steun het werk van de Zonnebloem en koop deze loten. Mede door de opbrengst kun nen de activiteiten worden voortge zet. Wilt u meer weten over het werk van de Zonnebloem, dan kunt u die dag ook informatie verkrijgen van de medewerksters. Afdeling Heiloo heeft ongeveer 30 medewerksters die in totaal zo'n 120 gasten bezoeken. Nieuwe medewerksters zijn nog steeds meer dan welkom. avond de uitslag van de Oosthonk-ran- king bekendgemaakt en als je dit jaar op minimaal drie toernooien aanwezig bent geweest dan maak je kans op deze verrassingsprijs. Maar als je gewoon lekker wilt darten op deze avond dan kan dat natuurlijk ook. Op elk toernooi zijn natuurlijk de dagprijzen te winnen. Het inschrijfgeld bedraagt E 4,- per persoon en de zaal is om 19.00 uur geo pend in Heiloo aan de Oostkanter nummer 14. Heb je vragen bel 072- 5335179 (Paul graag tussen 18.00 en 19.00 uur bellen). HEILOO - Precies 10 maanden gele den kwamen de 36 uitwisselingsscholie ren die in het Rotary jeugd programma in Nederland zouden verblijven voor de oriëntatiecursus naar Heiloo. Ze zwermden daarna uit over heel Nederland en volgden ons onderwijs met uiteraard wisselend succes. Afgelopen zaterdag kwamen ze terug. Verbluffende staaltjes van taalbeheer sing werden getoond door Mexicaanse meisjes, de jongste uit de groep, een jongen uit Venezuela, meisjes uit Canada Aziatische jongeren. Maar natuurlijk ging het ze niet allemaal even gemakkelijk af. Veel hebben ze het afgelopen jaar aan elkaar gehad: ze deelden de problemen van aanpassing aan de Nederlandse cultuur, de omgang met hun pleegouders en pleegbroertjes en zusjes en vooral: ze trotseerden het klimaat öp de fiets waarbij menigeen kon vertellen over de dagelijkse 10 kilometer heen en terug tussen huis en school. Na de lunch verzorgden ze een werve lende show gebaseerd op het favoriete TV programma Idols. Er was een klom pendans maar natuurlijk ook een imita tie van Jamai inclusief bril. De Nederlandse jongelui die deze zomer voor een jaar naar het buitenland ver trekken (waaronder twee dames uit Heiloo) waren ook aanwezig. Ze had den de gelegenheid om heel even met hun toekomstige streekgenoten kennis te maken en adressen uit te wisselen. De buitenlandse jongelui die in Heiloo aan hun jaar in ons land begonnen ver trokken, samen met de scholieren van het zuidelijk halfrond die in januari zijn aangekomen, voor een reis langs vele Europese hoofdsteden. Ze werden uit geleide gedaan door Cecilia's street- band en zo'n driehonderd applaudisse rende aanwezigen. Maar voordat ze vertrokken was er nog een heel bijzon der moment. Nog niet eerder is in Nederland aan een jonge deelnemer aan dit program ma de hoogste onderscheiding voor inzet op het gebied van Rotary-idealen uitgereikt. Deze zogenaamde Paul Harris onderscheiding, genoemd naar de oprichter van Rotary International, is een teken van grote waardering. Die bijzondere eer trof de zeventienjarige Anna Tunggono voor haar inzet om door Benefiet concerten te geven, geld bijeen te brengen voor een kinderzie kenhuis in Eritrea. Rotary Club Heiloo deelde in de eer doordat een van die concerten hier, in theater de Beun, werd georganiseerd met een opbrengst van ruim 1800 euro. deze controle bekeurd voor dragen van de autogordel. het niet In de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 juni werd een op de oprit van een woning aan het Slimpad geparkeerde personenauto vernield. De eigenaar van de groene Ford Fusion zag zater dagmorgen 14 juni dat een van de achterlichten van de auto was vernield. De van de Wilgenlaan ontvreemde per sonenauto van het merk Opel type Kadett voorzien van kenteken NX_72- NH werd 's avonds op de Werkendelslaan teruggevonden. Het voertuig bleek vernield te zijn. De eigenaar van een Opel Astra kwam 's morgens tot de ontdekking dat gepoogd was in de auto in te breken. Hij trof de auto aan met een geforceerd portierslot. Omdat men niet in de auto is geweest wordt er niets vermist. De auto stond op de Werkendelslaan geparkeerd. Gevonden voorwerpen Enkele sleutels, pakketje van Claudia Strater inhoudende zwart truitje, kin derschoentje, spijkerjasje met stoffen portemonnee. HEILOO - Iedereen die al langere tijd in Heiloo of omgeving woont is wel bekend met de St. Willibrordus Stichting, het huidige GGZ-noord. In het museum maakt u kennis met de geschiedenis van de Stichting. De St. Willibrordus Stichting, een instelling voor psychiatrische patiënten, is in 1929 gesticht door de broeders van Onze Lieve Vrouwe van Lourdes. Tot de zeventiger jaren werden alleen mannen met een psychiatrische stoor nis opgenomen, daarna ook vrouwen. Medewerkers hebben door de jaren heen de geschiedenis van de psychia trie in het algemeen en van de St. Willibrordus Stichting in het bijzonder veilig gesteld. In het museum kunt u o.a. de volgende zaken bekijken: therapeutische attri buten, gebruiksvoorwerpen en meubi lair, publicaties, historische foto's en films, religieuze gewaden en kerkelijke gebruiksvoorwerpen, kunstnijver- heidsartikelen vervaardigd door broe ders en bewoners, medisch instrumen tarium, en tastbare herinneringen aan het dagelijks leven. U krijgt een rond leiding door een medewerker die zelf 30 jaar in de St. Willibrordus Stichting werkzaam is geweest. Het verzamelen is in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, en vervolgens wordt dan gezamenlijk naar de St. Willibrordus Stichting gelopen. Mocht u slecht ter been zijn, laat het dan even weten, dan wordt vervoer voor u geregeld. Dit uitstapje vindt plaats op woensdag 9 juli om 10.30 uur. Deze activiteit is gratis, maar men dient zich wel van tevoren even aan te melden. Dit kan telefonisch bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Heeft u ook zin om deze zomer actief bezig te zijn? Misschien is de cursus Mergelbeelden maken dan iets voor u. Of u nu beginnend of erva ren bent in het bewerken van Limburgs mergel, in deze korte cursus kunt u uw ei kwijt. Limburgs mergel is een zachte steensoort, waarbij u weinig kracht nodig heeft om dit te bewerken. De cursus is op 14 en 15 juli van 10.00 tot 15.00 uur en kost inclusief lunch 40 euro. Dit is exclusief materiaal dat u kunt kopen bij de docente. Fietsen door de duinen Op vrijdag 18 juli kunt u deelnemen aan een fietstocht door de duinen. De tocht start vanuit het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo en zal ongeveer 25 a 30 kilometer lang zijn. U hoeft geen uitmuntende condi tie te hebben, het is een recreatieve tocht. U kunt zich inschrijven tot 16 juli. Bij slecht weer gaat de tocht niet door. Een lunchpakket moet u zelf meenemen, er wordt onderweg 1 kopje koffie gedronken, vertrek om 10.00 uur. Voor zowel de cursus als de fietstocht kunt u zich aanmelden bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - De Hobbyfarm organiseert eens in de twee jaar een open dag. Deze keer, zondag 13 april, was het thema 'Beestachtig goed', dat verge zeld ging van een 'beestachtige goeie' kleurwedstrijd. De hoofdprijswinnaars kregen op vrijdagmiddag 6 juni hun eigen portret uitgetekend, uit handen van kunstenaar Trudy Keyzer. Na het bestuderen van verschillende foto's van de winnaars, ging Trudy met potlood aan de gang om een mooi por tret op papier te zetten. Stella van Mever met haar prachtige vlechten en Zeb de Haas met zijn ontdeugende koppie waren een leuke opdracht voor de kunstenaar, die deze als prijs beschikbaar had gesteld voor de kleur wedstrijd van de Hobbyfarm. De inlijsting werd verzorgt door Atelier Henny Mazurel in Obdam. Trudy en Henny werken wekelijks samen in hun atelier in Obdam en geven ook cursus sen beeldhouwen in steen of was en schilderen/tekenen in de Hofdijk. De tweede prijs ging naar Paris de Haas; zij kreeg een paarden dekbed overtrek, de derde prijs, een dierenat- las, ging naar Inge Molenaar, de vierde prijs was voor Lisanne de Groot; een knuffelbeest en de poedelprijs- een dieren memoryspel- ging naar Nina Twisk. Tijdens de drukbezochte open dag met verschillende (knutsel)acti- viteiten konden de kinderen ook de naam raden van een beer. Dit werd gewonnen door Heieen Huijsman voor de toepasselijke naam van 'Meneer Beer'. Het gewicht van de vogel (190 gram) werd geraden door Nancy Twisk. De Hobbyfarm is een knutselclub voor de jeugd vanaf 6 jaar. Deze club heeft zijn onderkomen in de Hofdijk. Wekelijks kan de jeugd hier onder begeleiding van vrijwilligers creatief bezig zijn met verschillende materia len. De belangstelling is zo groot dat er eigenlijk een extra groep gestart zou kunnen worden, maar dit kan alleen gerealiseerd worden als er genoeg vrij willigers zijn. Voor informatie, en/of opgave kunt u contact opnemen met Antoinette Bontje tel. 072-5338968 of Caroline Groenland, tel. 072-5334890.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 11