IIViMEN IMME Commissie Redt het Dorpspark geeft de moed niet op Stichting Woonzorg Lage Weide vraagt gemeentegarantie nieuwbouw de Cameren OPEN HUIZEN ROUTE Succesvolle dag voor Waterskiclub Akersloot Afscheidsreceptie voor H. Lamers en W. Emmerik van Pax Christischool Adressen Activiteiten Jeugdvakantiecocktail van start Bedrijven open tijdens Roefeldag 18 JUNI 2003-PAGINA 13 Aanleg skatebaan Limmen houdt de gemoederen nog immer bezig 21 juni 2003 Storey Club ERA Novocaine en De Samboras in de www.era.nl I Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen 'Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot ,18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten in Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), I Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - De skatebaandie al lang geleden was gepland in de kern Limmenkomt er als het aan de gemeente Castricum ligt. De baan moet worden gebouwd aan de Vuurbaak/Middenweg^ zo dicht mogelijk bij de parkeerplaatsen tegenover sporthal d'Enterij. De aanleg gaat in augustus van startzo is de planning. Als alles goed gaatf kunnen de ska ters de skatebaan dan in september in gebruik nemen. Onlangs hebben burgemeester en wet houders (B&W) besloten dat de Limmer skatebaan komt aan de Vuurbaak en Middenweg. Dat besluit heeft lang op zich laten wachten omdat er veel aandacht is besteed aan het ver werken en laten meewegen van de inge komen reacties. Belangrijke overwegin gen bij de keus voor de Vuurbaak/Middenweg waren dat het park centraal gelegen is in de kern, dat de jeugd van Limmen massaal de voor keur geeft aan deze locatie, dat het park is opgezet als Brink, omdat de gemeen teraad van Limmen destijds al de duide lijke voorkeur had voor deze locatie (maar het vervolgtraject niet heeft kun nen afronden in verband met de fusie) en dat het park relatief groot is zodat een verantwoorde inpassing goed moge lijk is. Bezwaren In november 2001 is er door omwonen den van het dorpspark de Enterij een bezwaar ingediend tegen het besluit van de toenmalige gemeente Limmen, tegen de aanleg van een skatepark in dit dorpspark. Tijdens een informatiea vond, georganiseerd door de toenmalige gemeente Limmen, zijn er veel tegenre acties van omwonenden gekomen. De jongeren in Limmen konden in april tij dens een aparte avond direct hun mening geven over schetsontwerpen voor de uiteindelijke inrichting en de mogelijke locaties. Geen vergunning nodig In april 2002 ontvingen de omwonenden een eerste reactie van de gemeente Castricum. In verband met de fusie bleek de tijd nog niet rijp om een besluit te nemen. Een geplande hoorzitting werd geannuleerd. In juni 2003 kwam een reactie op het bezwaar van novem ber 2001. Volgens de gemeente is het nu, door een wijziging in de Woningwet, mogelijk om een skatepark zonder ver gunning aan te leggen. Het vervolgtra ject is daarom behoorlijk korter dan van tevoren ingepland was. Dat komt door dat definitief is gekozen voor kleinere skate-elementen (naar aanleiding van de bijeenkomst van 4 april 2003), en de wijziging van de Woningwet per 1 janu ari 2003. De voorgestelde elementen zijn volgens de gewijzigde Woningwet namelijk vergunningvrij. Voor het plaat sen van de skate-objecten is daarom volgens de gemeente geen verdere bouwvergunningsprocedure nodig. Om de skatelocatie afwisselend te maken, is gekozen voor een combinatie van skate- elementen. Zo komt er een funbox met verschillende hellingsvlakken en drie contra-objecten zoals een bank of een quarter-pipe met verschillende hellings vlakken, en een curb- of groundrail. Alles is gemaakt van beton en staat op een asfaltvloer van ongeveer 400m2. De baan wordt afgemaakt met bankjes, beplanting en prullenbakken. Geluidsoverlast De buurtbewoners zijn er echter niet zo zeker van dat het skatepark zonder slag of stoot mag worden aangelegd. Zo heb ben twee leden van de commissie Redt het Dorpspark op donderdag 5 juni een oriënterend gesprek gehad met eén advocaat. Dit naar aanleiding van infor matie dat dit heerschap een geluids- onderzoek heeft afgedwongen in de gemeente Langedijk. In verband met extra te nemen geluidswerende maatre gelen en daardoor hogere kosten heeft de gemeente Langedijk uiteindelijk afgezien van de plaatsing van een skate park. Slechts één omwonende had in deze kwestie bezwaar ingediend! Enkele regionale juristen houden zich momenteel bezig met de zaak. Zij heb ben op 11 juni een brief aan het college van B&W gestuurd, waarin zij nogmaals de gemeente proberen te overtuigen af te zien van deze 'overhaaste besluitvor ming'. Hoge hekken Nu de gemeente heeft laten weten geen bouwvergunning nodig te hebben voor de plaatsing van de objecten vervalt voor de omwonenden en overige belanghebbenden een belangrijk juri disch procedureel middel. Onderzoek naar de gevolgen van geluidsoverlast en geluidsbelasting op verschillende momenten van de dag zijn volgens de woordvoerder niet aan de orde geweest. Tevens laat een van de betrokken juristen weten dat zijn cliënten zeer geïnteresseerd zijn hoe door de gemeen te de aanzuigende werking die het ska tepark heeft op hangjongeren kan wor den geminimaliseerd of worden uitge sloten. In de brief wordt verder aange haald dat er in andere landen ervaring is opgedaan met overlast rond skatepar- ken en skatebanen. In Australië, Canada en de VS van Amerika worden rondom skateparken hoge hekken geplaatst, die na zonsondergang worden gesloten door de beheerder. Dit ter voorkoming van overlast door andere dan de beoog de gebruikers van de skatevoorziening. Via een raadslid van de gemeente Castricum is vernomen dat in buurge meente Heemskerk intensief door de politie langs het skatepark wordt gesur veilleerd, en dat in Uitgeest in plan De Kleis de skatebaan zelfs is verwijderd, in afwachting van een niet-overlast veroor zakende locatie. De bewoners vragen zich af waarom de gemeente niet kiest voor een locatie waar nauwelijks geluidsoverlast zal zijn, bijvoorbeeld bij het zwembad. De nieu we beheerder van het zwembad Limmen ziet zelfs goede mogelijkheden voor het skatepark bij het zwembad, en is desnoods bereid om de baan te ope nen en te sluiten als deze wordt voor zien van hekken. Volgens welingelichte bronnen houdt ook landschapsarchitecte Ank Bleeker zich momenteel bezig met de zaak. Zij laat in haar plan de ruimte in het midden van het park duidelijk open zodat deze intact blijft als voetbalveldje en als terrein waarop evenementen kun nen worden georganiseerd. In haar bele ving zou het skatepark meer naar het noorden, naast de jeu de boulesbaan moeten liggen, en moet de asfaltlaag waarop de skate-elementen worden geplaatst verzonken worden aangelegd, zodat het uitzicht op het groen niet wordt verstoord. Juridische strijd Het woord is nu aan de gemeente. Het juristenteam heeft de gemeente aange boden nogmaals in overleg te treden om een locatie te kiezen die minder overlast voor omwonenden veroorzaakt en te praten over maatregelen die de te ver wachten overlast van de skatevoorzie ning tot een minimum zal beperken. Mochten beide partijen niet tot een oplossing komen dan kan er volgens het team nog een hevige juridische strijd gaan woeden. Momenteel zijn de geko zen elementen in bestelling. Over onge veer acht weken worden ze geleverd; in augustus kan de aanleg volgens de gemeente> Castricum van start gaan. In totaal duurt de aanleg drie tot vier weken, afhankelijk van het weer. Vooral voor het aanbrengen van het asfalt is het weer van belang: het mag niet regenen en de buitentemperatuur moet mini maal 15 graden zijn. De gemeente Castricum laat in haar persbericht van 27 mei weten dat als alles meezit, de ska tebaan in september in gebruik kan worden genomen. LIMMEN - Als gevolg van een afkeu ring van het huidige zorgcentrum de Cameren in Limmen eind jaren negentig bleek na onderzoek dat het behouden van de ouderenzorg in Limmen alleen door vervangende nieuwbouw door de Stichting Woonzorg Lage Weide reali seerbaar was. In de huidige en straks in de nieuwe de Cameren wordt en zal de ouderenzorg en -verpleging door de Stichting Partners in de Zorg (voorheen Stichting de Rietlanden en nu een over koepeling van vele centra in midden Kennemerland) verzorgd worden. Behoud ouderenzorg in Limmen Het bestuur van de Stichting Woonzorg Lage Weide heeft een duidelijke doel stelling voor ogen, namelijk het nieuw realiseren, behouden en voor de toe komst veilig stellen van een modern ouderenzorg-en ouderenverpleegcen- trum in Limmen. Dit is vooral gebaseerd 'op het gegeven dat de gelden die nu de nieuwbouw mogelijk maken mede uit de gemeenschap van Limmen gekomen zijn. Door het beschikbaar stellen van de grond van de Stichting Woonzorg Lage Weide en de inbreng van haar eigen ver mogen, onder meer gevormd door de verkoop van de aanleunwoningen aan Woningstichting Li-ak, werd nieuwbouw door de Stichting Woonzorg Lage Weide financieel haalbaar. Hoewel de mogelijkheid aanwezig was van opgaan in de nieuwe stichting Partners in de Zorg heeft de Stichting Woonzorg Lage Weide er nadrukkelijk voor gekozen om zelfstandig te blijven. Door zelfstandig te blijven is het moge lijk om maximaal invulling te geven aan de doelstelling van de stichting, namelijk het behouden, optimaliseren en vernieu wen van de ouderenzorg in Limmen. Gemeentegarantie Voor de financiering van de nieuwbouw zijn er dan twee mogelijkheden, nl. Met of zonder gemeentegarantie. Finan ciering met gemeentegarantie betekent een lager rentepercentage dat voor de totale exploitatieduur een voordeel van E 1.724.500,- oplevert. Een bedrag dat als geheel aan de ouderenzorg besteed kdat voor de totale exploitatieduur een voordeel van E 1.724.500) oplevert. Een bedrag dat als geheel aan de ouderen zorg besteed kan worden. Door het college van burgemeester en wethouders van Castricum is op 4 febru ari 2003, tot grote teleurstelling van het bestuur van Stichting Woonzorg Lage Weide, besloten geen medewerking te verlenen aan het verstekken van een gemeentegarantie. CASTRICUM - Op maandag 30 juni gaan voor het zesde jaar de vakantieac tiviteiten voor kinderen, onder de noe mer Jeugdvakantiecocktail in Castricum van start. Vijf weken lang wordt een mix van spannende en leuke activiteiten georganiseerd door de Stichting Welzijn Castricum voor kin deren in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Alle jongens en meisjes uit Castricum, Bakkum, Akersloot, Limmen en de Woude zijn van harte welkom bij tal van organisaties die meedoen en hun deuren open zetten. Een greep uit de activiteiten van de eerste week: bij Berg en Bal kan geklommen en getennist worden, bij het JET, de Castricumse knutselclub, kun je een prachtige houtcreatie maken en vanaf de Hoep ga je met kabouter Pim door de duinen. Activiteiten in de andere weken zijn: strandspelen door de Reddingsbrigade, een matrozenspel in de bibliotheek, jeu de boules door de Stetters, squashen, klimmen en tennissen door Berg en Bal, speurtocht door Kids for Animals, bosspelen door Die Bogenheimers, streetdance, trampoline springen met Dos en knutselen, muziek, en acroba tiek door Toonbeeld. Voor opgave en informatie kan gebeld worden met de Stichting Welzijn Castricum van 9.00 tot 12.00 uur. Het telefoonnummer is 06-30734406. Het is helaas niet mogelijk een boodschap in te spreken. De kosten zijn E 2,30 per activiteit, te betalen bij aanvang van de activiteit. Behalve wanneer je mee wilt doen aan de activiteit van Kids for Animals dan mag je je bij het loket van de Stichting Welzijn van tevoren komen opgeven en betalen. Het adres is Ontmoetingscentrum Geesterhage, Geesterduinweg 5 (achter de bibliotheek). Ook ligt er een over zicht klaar van alle activiteiten en voor welke leeftijdsgroep ze bestemd zijn. Als argumenten worden het huidig beleid, het voorkeursadvies van KPMG en de mate van risico's gebruikt. Het bestuur van Stichting Woonzorg Lage Weide heeft de door de gemeente gebruikte risico-argumenten door onaf hankelijke instellingen laten onderzoe ken waarbij is gebleken dat de gebruikte argumenten als niet relevant of van geen doorslaggevende betekenis beoordeeld werden. Ondanks voorstellen van de Stichting Woonzorg Lage Weide t.a.v. vergaande maatregelen om vermeende rtisico's te beperken, controle uit te laten oefenen en zelfs een vetorecht op beste dingen van exploitatieresultaten vol hardde het gemeentebestuur in haar standpunt. Het bestuur van Stichting Woonzorg Lage Weide blijft echter van mening dat er geen enkele belemmering is om de gemeentegarantie te verstrek ken en daarmede het ouderenzorg- en ouderenverpleegcentrum in de toekomst mee te helpen veilig stellen. Het tot nu toe gevoerde beleid van de Stichting Woonzorg Lage Weide heeft er immers voor gezorgd dat het realiseren van nieuwbouw mogelijk is geworden. Nieuwbouw is gestart Dankzij de gezonde financiële positie van de Stichting Woonzorg Lage Weide en met hulp van de dalende rentestand heeft de Stichting Woonzorg Lage Weide de financiering probleemloos bij Fortis Bank ondergebracht en is de bouw gestart. Dit betekent echter wel dat dankzij de halsstarrige houding van het college van Castricum aan de ouderen zorg een bedrag van E 1.724.500.- wordt onthouden. Voor alle duidelijkheid: dit bedrag behoeft niet door de gemeente Castricum te worden betaald doch vormt het voordeel van het lagere rente- Spetterende activiteiten tijdens open dag waterskiclub Akersloot, (foto MSP) AKERSLOOT - De Nederlandse waterskibond had voor afgelopen zon dag een open dag georganiseerd voor iedereen die wilde kennis maken met het waterskiën. Waterskiclub Akersloot heeft daarop ingehaakt en zij had in de Woudhaven aanlegsteiger gecreëerd voor vijf skiboten. Van daaruit mochten de mensen instap pen en een rondje meevaren in de boten en gingen toen op 'De Deilings' (de waterskihoek) proberen of de men sen ook op ski's konden staan. Dit was succesvol want 90% van de kandidaten lukte het na enige tijd om ook te blijven staan op de ski's. Dit was mede te danken aan de ervaren instructeurs die iedere boot had. De percentage dat voor de financiering met gemeentegarantie wordt behaald. Mede gezien de steeds moeilijker financiële situatie binnen de ouderenzorg in het algemeen en het steeds moeilijker ver krijgen van overheidsgelden in het bij zonder is het onbegrijpelijk dat de gemeente Castricum deze steun aan de ouderenzorg onthoudt. Verwacht moet worden dat het gemeentebestuur juist het behouden en vernieuwen van oude renzorg en -verpleging als belangrijke voorziening binnen haar gemeente op alle mogelijke wijzen ondersteunt! Laatste kans Het dualistisch bestel maakt het moge lijk dat de gemeenteraad het verstrek ken van de gemeentegarantie alsnog ini tieert en dat het college op haar schre den terugkeert en de ouderenzorg in Limmen de zo gewenste financiële ondersteuning geeft. De Stichting Woonzorg Lage Weide heeft inmiddels de raadsfracties benaderd met het drin gende verzoek om het verstrekken van een gemeentegarantie mogelijk te maken. Verwacht wordt dat in de maand juni dit verzoek onderwerp van gesprek van de raad is waarbij de verwachtingen, gezien het vooroverleg positief zijn. Een advies wil de stichting de gemeente nog graag meegeven: Laat in elk geval de gemeenteraad van Castricum de oude ren een zorg zijn! kandidaten kregen na afloop allemaal een waterskicertificaat. Vele mensen vroegen of de club volgend jaar dit weer organiseert. De Waterskiclub wil daar duidelijk aan meewerken aangezien ze deze zondag al 100 personen blij heeft gemaakt met de waterskisport. De vereniging is ook heel blij op De Deilings de laatste vijf jaar. Het ledenaantal stijgt duidelijk en de voorzieningen worden steeds beter. Wie meer wil weten over een lidmaat schap van de Akerslootse waterskiclub kan bellen met voorzitter Jos Leegwater, 0226-351434. Ook kan men een kijkje nemen op www.wscakersloot.nl of mail naar wsca- kersloot@wanadoo.nl. Een kijkje nemen bij een echte brandweerwagen, wie droomde daar als kind niet van? (foto UKP) LIMMEN - Een dag waarop de kinde ren van groep 6 en 7 de wereld van de grote mensen gingen ontdekken; is de dag waarop zij kunnen roefelen. Roefelen is een Vlaams woord en bete kent: nieuwsgierig maken. In en net bui ten Limmen zette 15 bedrijven hun deu ren op woensdag 11 juni open voor de jeugd van Limmen, om zo een kijkje te mogen nemen in de keuken van hun bedrijf. Conquista organiseerde ook dit jaar weer voor Limmen de Jantje Beton Roefeldag. In groepjes van 5 of 6 gingen de kinderen samen mpt een begeleider bij drie bedrijven kijken. Om 13.30 uur verzamelden 80 kinderen en 15 begelei ders zich bij Conquista. Na enig gepuz- zel wie er bij wie in het groepje zaten vertrokken, de groepjes om 13.50 uur. De groepjes gingen naar verschillende bedrijven. Zo kon je naar restaurant Gastronome, nagelstudio Nail Impressions, Kart World, Mensendieck, AH, Motaal aluminium, G.R Groot, Hotel Heiloo, Bloembinderij Suus, hoveniersbedijf Co. Min, Good Bookers, makelaardij Donkersloot, Zandbergen transport, de Bibliotheek en naar de Brandweer. Na een half uur a drie kwar tier gingen ze naar het volgende bedrijf en zo mochten alle kinderen in totaal drie bedrijven aandoen. Het was overi gens een erg leuk terugkomen in Conquista. De een had een leuk zelfge maakt boeketje mee, de ander zelfge bakken koekjes en weer een ander had een tas gekregen. En het leukste van alles was dat iedereen een erg leerzame en leuke middag had gehad. De Boerderij Bollenvelden en markante koppen inspireerden Annelies Vessies- Aardenburg en Esther van Tilburg dit keer voor hun expositie tijdens de jaar lijkse Kunstfietsroute in Galerie De Boerderij in Limmen. Een beeld van Limmen wordt geschetst aan de hand van schilderijen van kenmerkende plekken en portretten van karakte ristieke inwoners van dit bollendorp. De expositie is zondag 22 juni geopend van van 11.00 tot 17.00 uur. Galerie De Boerderij ligt aan de Uitgéesterweg 31 te Limmen (stop nr. 12). Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de dubbel expositie van Masja de Graaf en Christa Lübbren. Het Gemaal 1879 is elke zondag in juni en juli van 13.30 tot 16.30 uur geopend. Tevens is het gebouw en de technische installatie etc. te bezichtigen en op 6 juli maaldemon- stratie met de installatie. Toegang E 1,- kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel: 0251-313286 of 0251- 313253 voor groepen en/of scholen. Johwin Slaapcomfort Tot eind augustus zijn er bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg te Limmen schilderijen te zien van Freddy Arends-Kattenbeld. Bij elkaar vormen de aquarellen en pastels een evenwichtige expositie van uitstekend in de slaapkamer passende schilderij en, die voor een heel voordelige prijs worden aangeboden. Gemeentehuis Limmen Tot en met 6 augustus houdt schilder club A.B.C. een tentoonstelling in het voormalige gemeentehuis van Limmen. De expositie van zo'n 40 wer ken is tijdens de openingsuren van het gemeentehuis, maandag. Tot en met donderdag,.van 8.30 tot 16.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur te zien. Bezoekerscentrum De Hoep Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum heeft drie nieuwe exposities. Prachtige foto's van de fotografen van Natura brengen de lente in beeld en de twee andere exposities gaan over de kleinste en grootste dieren op de wereld: spinnen en dinosaurussen. De Hoep is alle dagen van de week geo pend, tussen 10.00 en 17.00 uur. Er zijn doorlopend allerlei activiteiten, excur sies, filmprogramma's en exposities te zien en te beleven. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251-661066, informatie over en boeken van excursies: 0800-7966288. Toonbeeld Onder het motto Met kunst de markt op organiseert de Tentoonstellings commissie van Toonbeeld een Regionale Kunstmarkt die bedoeld is voor individuele amateurkunstenaars uit Castricum en omstreken. Ook dit jaar wordt aangesloten bij de bekende Kunstfietsroute. De Kunstmarkt zal gehouden worden op zondag 22 juni op het terrein van Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6 in Castricum, en is geo pend voor publiek van 11.00 tot 17.00 uur. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn wisselende tentoonstellingen te zien. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072-5051823. Raadhuis Castricum In de hal van het raadhuis staan zes poppentaferelen, van de hand van mevrouw Dijkstra-Lammers, uit de tijd van Ot en Sien. Bij elk tafereel heeft ze een bijpassend verhaaltje geschreven. De openingstijden van het raadhuis zijn op werkdagen van 8.30 'tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. LIMMEN - Na 13 jaar hoofd van de Pax Christischool in Limmen te. zijn geweest verruilt Harry Lamers (51) zijn functie als hoofd van de school voor die van beleidsmedewerker bij de Stichting Kaprion. Hij kijkt hierbij tevreden terug op een dynamische periode met vele ontwikkelingen op het gebied van het basisonderwijs. Zijn huidige functie zal worden overgenomen door Kees AKERSLOOT - Vrijdag 20 juni zijn er twee bands in de Storey Club: Novocaine en De Samboras. Novocaine heeft al een keer opgetreden in de Storey Club. Zij spelen alternatieve rock muziek met Incubus en Linkin Park als hun grote voorbeelden. Voor De Samboras is het de eerste keer dat ze in Akersloot op het podium staan. De muziek die De Samboras maken kan het beste worden omschreven als Nederlandstalige Crossover. Muziek in de stijl van bands als Rage Against The Machine, Urban Dance Squad en Red Hot Chili Peppers, maar dan met Nederlandstalige rap. Deze band heeft al een ruime ervaring en heeft zelfs een paar optredens in de Melkweg op haar naam staan. De Storey Club gaat om 21.00 uur open en de entree is gratis. Kijk voor meer info op www. storey club. nl Harry Lammers Dekker (48) momenteel leerkracht groep 8 elders in de streek en middels scholing voorbereid op de functie van directeur. In augustus 1990 werd Harry Lamers benoemd door het toenmalige schoolbe stuur (SKOL) en viel meteen in de festi viteiten rond het 1250-jarige bestaan van Limmen. Door middel van deelname aan vele activiteiten raakte hij al snel vertrouwd met Limmen en de bewoners. De school groeide gestaag en er ontston den steeds meer ruimtelijke problemen, er moesten zelfs groepen in de koffieka mer en de aula les krijgen. Ook moesten er groepen naar de overkant naar de Corneliusschool met allerlei oversteek- problemen van dien. In 1995 volgde een reünie na semi- en permanente nieuw bouw. Al met al een school in beweging en niet alleen in de ruimtelijke zin. Aanvankelijk startte Lamers als groeps leerkracht, daarna ADV en vervanging van collega en tot slot alleen nog in de functie als directeur. Daarbij steeds getracht het contact met de kinderen zo veel als mogelijk te laten plaatsvinden. Met feesten als Sinterklaas, kerstontbijt, projectweken, musicals en deelname aan de schoolkampen van groep 8 wist hij dit vaak op een prettige wijze te bewerk stelligen. Ook de grote actieve betrok kenheid van vele ouders heeft hij als zeer positief ervaren. Hij is blij met de nieuwe uitdaging temeer daar hij via het Kaprion toch steeds contact .met de Pax Christischool zal kunnen onderhouden. Naast Harry Lamers gaat ook adjunct directeur Wim Emmerik (50) de basis school verlaten. Na 14 jaar werd het wel tijd voor veranderingen en vernieuwin gen. Deze heeft hij gevonden in de func tie van groepsleerkracht op de Radboudschool te Heiloo. Op 1 februari 1989 startte de onderwijsloopbaan van Wim Emmerik in Limmen op de Pax. Hij kreeg in groep 6 meteen de bijnaam de Highway-man (naar de gelijknamige tv- serie) Wim ziet ook terug op een periode waarin veel is gebeurd. De school groei de uit van 125 leerlingen naar ruim 400. En ook de vele onderwijskundige ont wikkelingen zijn aan hem niet voorbij gegaan. Vooral de kindgerichte specia listische aspecten van het onderwijs zorgden in het team voor meer individu ele benaderingen. Toch heeft naar zijn mening de groei en de veranderingen geen afbreuk gedaan aan de sfeer op school. Veel aardige collega's, ouders maakten het werken prettig en de kinde ren zorgden ervoor dat naast het lesge ven er altijd voldoende tijd en ruimte was voor de nodig humor. Net zoals collega H. Lamers heeft Wim Emmerik zijn periode bij het team en de leerlingen van de Pax Christischool als prettig en opbouwend ervaren. Op dins dag 24 juni tussen 17.00 en 19.00 uur zal er in de aula van de Pax Christischool een afscheidsreceptie worden gehouden en kunnen alle (oud-) leerlingen, ouders en (oud-) collega's onder het genot van een drankje en hapje afscheid nemen van de beide heren. Wim Emmerik

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 13