Literaire ochtend en voorlees wedstrijd tijdens manifestie op Nieuw Nijenburg OPEN HUIZEN ROUTE Avondvierdaagse in Heiloo wederom een groot succes krant w intratuin flliyiiiiï Dé HyiHitheek- winkel Kinderen uit Heiloo naar Paralympics in Polen ÊttËÈÈÊÈÈÈÊÊË eli APE L LA BORDEN Prij (072) 53510 00 Slagerij Kramer Euromenu Zomer weekendmenu 18 JUNI 2003 - 68e JAARGANG NO. 25 NIEUWSBLAD VOOR HEIL Ook op internet: Aanstaande zondag Park Golf Heiloo 21 juni 2003 ERA www.era.nl Informatieavond cliëntenparticipatie gehandicaptenbeleid www.vosmakelaardij.nl SATÉ VLEES kio €5,98 VARKENSSTEAKS 4 st 4,50 RIBLAPPEN 1 kiio 5,45 HETE KIPROERBAKREEPJES Hypotheek nodig Heiloo (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Mascotte Mode Geesterduin 54 Castricum Italiaanse "Carpaccio" Kogelbiefstuk met groene pepersaus Dame Blancheji €15,50 p.p. combinatie van div. Spaanse Tapas Entrecote met rode wijnsaus li Grand dessert €21,50 p.p. Open; ma t/m zo 12.00 tot 24.00 uur www.brasserieuiildschut.nl Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 14.30 uur. HEILOO - Tijdens de culturele manife statie Nieuw Nijenburg vinden enkele hedendaagse culturele activiteiten plaats die een link vormen met de cultu rele activiteiten die vroeger op landgoed Nijenburg plaatsvonden. Op literair gebied kwam in de tijd van de Romantiek een groep schrijvers en lite rair geïnteresseerden ofwel De Kring van Heiloo bij elkaar. Zondag kwamen de Heilooër schrijvers Margreet Schouwenaar, Jan van der Vegt en de heer H.G. ten Berge en een groot aantal literair geïnteresseerden in Nieuw Nijenburg - De Noorder Geest bijeen. Margreet Schouwenaar is schrijfster/ dichteres. Bekende dichtbundels van haar zijn onder andere 'Talen naar de Val' en 'Bezijden Tijd'. Dit jaar is haar publicatie 'Van het woord AH' uitgeko men en in december komt haar kinder boek 'Gijs geeft gas' uit. De heer Ten Berge is Neerlandicus/historicus en de schrijver van het hoofdstuk 'De Kring van Heiloo' in 'Heiloo voor en na Willibrord'. Jan van der Vegt heeft in het boek 'Noord Holland in proza, poëzie en prenten' een gedicht over Heiloo geschreven. Daarnaast is hij de auteur van onder andere 'Vuur onder de wereld' (monografie over Hendrik de Vries) en 'Aan de rand van de zee' (reis boek over de Hebriden). In 2000 heeft hij een uitgebreide biografie over Adriaan Roland Holst geschreven en in 2002 publiceerde hij over de bundel 'Een winter aan zee' van Roland Holst het essay 'Zes winters aan zee'. Zondagmiddag was er in het kader van de culturele manifestatie Nieuw Nijen burg in de Noordergeest een voorlees- middag met kinderen van groep 7/8 van basisschool De Springschans en de kin derboekenschrijvers Jaap-Wim van der Horst en Suzanne Buis. Een aantal kinde ren las een rondeel of verhaal voor over het Heilooerbos of de Kattenberg. Jaap- Wim en Suzanne voorzagen de werken van commentaar en lazen zelf ook voor. Avond picknick op de Ronde O Als laatste activiteit van de culturele manifestatie wordt op zaterdagavond 21 juni op de Ronde O in het Overbos een avondpicknick met live-muziek gehou den. Op een mooie zonnige dag is hier Deze twee kandidaten deden mee aan de voorleeswedstrijd in de Noordergeest, (foto MSP) Henk ten Berge leest voor uit zijn werk. (foto MSP) een prachtige zonsondergang te zien. Vanaf 19.30 uur is de plek ingericht en kan men, zolang er ruimte is, picknicken tot even na zonsondergang. Eten en drinken moet iedereen zelf meenemen, maar toetjes zijn ter plekke verkrijgbaar. Tussen 20.30 en 22.30 uur zal de Westfriese KLZMR banD spelen. Zij spelen vrolijke, maar tegelijk melancho lische klezmer muziek. Klezmer muziek is een mix van Oost-Europese, Balkan en Oriëntaalse muziek. Deze avond kunt u genieten van vrolijke dansmuziek, meditatieve stukken en een enkel lied. De Westfriese KLZMR banD speelde eerder in o.a. RASA te Utrecht, het Bavohuis in Amsterdam en de Drommedaris in Enkhuizen. De picknickplek is bereikbaar via de Stetlaan. Auto'.s en fietsen kunnen op het parkeerterrein voor ingang naar de Stetlaan geparkeerd worden. Vanaf hier kunt u de bordjes volgen. De picknick wordt gehouden met een knipoog naar het verleden. In 1839 bij het huwelijk van Cornelis van Foreest, o.a. lid van de Tweede Kamer, en Johanna Elisabeth Loopuyt werd de Westerlaan (nu Ronde O) met lampionnen verlicht. HEILOO - Aanstaande zondag wordt voor de tweede keer Park Golf Heiloo gehouden, een initiatief van de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden, ondersteund door de Condor Golf- en Countryclub. Het Park Golf evenement wordt gespeeld in het recreatiegebied Noorderneg en Zuiderneg in Heiloo. Behalve een gezellige en sportieve dag, hopen de 150 deelnemers op een hoge opbrengst voor de goede doelen waar voor wordt gespeeld: het Kindertehuis Antonius te Bakkum en Stichting Veldwerk, die momenteel in Nepal druk doende is met het oprichten van een opvanghuis voor straatkinderen. MAKELAAR HEILOO - Zoals al eerder in de Uitkijkpost aangekondigd op de gemeentepagina, wordt op woensdag 25 juni van 19.30 tot 21.00 uur een informatieavond over de vormgeving van de cliëntenparticipatie gehandi captenbeleid in Heiloo gehouden. Deze avond is speciaal bedoeld voor inwoners van Heiloo met een handi cap, een chronische ziekte en al die bewoners die gebruik maken van voorzieningen in het kader van de Wet voorzieningen Gehandicapten (WvG). Tijdens deze infoavond wordt u geïnformeerd over de manier waar op de conceptverordening in Heiloo tot stand is gekomen en de huidige vormgeving van de cliëntenparticipa tie. Het Platform in oprichting wil u graag informeren over een aantal actuele thema's. Daarnaast wil zij weten wie geïnteresseerd is om actief deel te nemen aan de activiteiten van het Platform. Het Platform hoopt dan ook op een grote opkomst. HEILOO - De avondvierdaagse in Heiloo is wederom een groot succes geworden. Dit jaar liepen er iets meer deelnemers mee dan het afgelopen jaar. In totaal werden er 1832 wande laars ingeschreven. Het grootste aantal kon worden ingeschreven op de 5 km: 1170 deelnemers. Op de 10 km liepen 607 wandelaars mee terwijl het aantal 15 km-wandelaars dit jaar uitkwam op 55 deelnemers. De parkoersen waren zeer gevarieerd, de Plaatselijke Wandelcommissie Heiloo had daar weer veel werk van gemaakt. De verschillende afstanden gingen de eerste dag richting Vennewatersweg en de Boswijk, de tweede dag door het Heilooërbos en Plan Oost, de derde dag werd de omgeving van Het Maalwater bezocht en de vierde dag liep het par cours door Ypestein met daarin opgeno men een gedeelte van het Oosterbos. Gelukkig waren de weergoden dit jaar de wandelaars zeer gunstig gezind. De heer C. Woutersen uit Alkmaar mocht zich dit jaar kroonloper noemen: hij liep voor de 38ste keer de avondvier daagse. Dat wandelen de mensen actief houdt, bleek wel uit de deelname van de heer C. Koopman, die voor de 32ste maal aan de avondvierdaagse deelnam en binnenkort 77 jaar wordt. De jongste deelnemer was Paula Argeloo. Natuurlijk was de laatste avond traditie getrouw weer een waar spektakel. De ouderraad van de St. Radboudschool had van het schoolplein een gezellig feestterrein gemaakt, zodat iedereen kon genieten van de fantastische intocht. De wandelaars werden deze keer muzi kaal opgewacht door muziekvereniging Ceacilia en het laatste gedeelte van het te lopen parcours door Fanfare Showband Heiloo. Deze bracht de wan- om een groot succes, mede door alle vrij willigers (verkeersbegeleiders, EHBO en politie), die klaar stonden om te zor gen dat de wandelaars de drukke over steekplaatsen veilig konden passeren. B AKERSLOOT - Echte ambacht lijkt een zeldzaamheid te worden. Wie heeft er tegenwoordig nog een echt smidsvuur? Barry Beentjes (28), eigenaar van Siersmederij Hageman heeft er één en is daar met recht trots op. In 2000 nam hij het ambachte lijk bedrijf over van de oprichters, de gebroeders Hagemanen sinds dien doet hij goede zaken. Barry werkte voor een Amerikaans bedrijf in de Offshore als monteur en magazijnman en was tevens de voor zitter van de ondernemingsraad. Het bedrijf verloor zijn grootste klant in Nederland en vertrok. Barry besloot voor zichzelf te beginnen en nam de siersmederij onder zijn hoede. Flexibiliteit en kwaliteit Inmiddels heeft Barry één medewer ker erbij. "Met zijn tweeën zijn we flexibeler", zegt Barry "En dat is een absoluut voordeel voor de klant. Flexibiliteit staat hoog in het vaan del. Als wij het niet kunnen regelen, kan niemand dat." Het bedrijfspandpand is compleet ingericht met als doel kwaliteit in de producten te waarborgen. "Toen ik vanuit Limmen verhuisde naar Akersloot heb ik geïnvesteerd in goede materialen, machines en gereedschappen, zodat we alleen het beste van het beste leveren. Kwaliteit is zo belangrijk in dit vak." Siersmederij Hageman maakt niet alleen ambachtelijke smeedwerk, maar repareert ook. "Mijn opa zei altijd: 'Koop bij de man die ook repa reren kan.' Als er bij ons iemand komt met een ingedeukt potje, deu ken wij hem weer uit." Naast de reparaties voert Smederij Hageman een breed assortiment. Sierhekwerk voor in en rond de tuin, toegangspoorten met of zonder auto matische bediening, windwijzers, schoorsteenkappen en allerlei sier- smeedwerk voor in en rond het huis. "Ook kunnen mensen met hun eigen ontwerpen komen. Als iemand een bepaalde kandelaar gesmeed wil zien In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. worden, smeden wij die. Voor hekken van de Gamma moet je bij ons niet zijn, wij maken alleen specials." Toekomst Sinds kort is er ook een stageplaats bij Siersmederij Hageman. "We heb ben nu een jongen uit Tsjechië. In Tsjechië hebben ze nog een echte academie voor het gilde van smid." Uiteindelijk wil Siersmederij Hageman ook een erkend leerbedrijf worden. Over de standaard typering van de smid is Barry duidelijk: "Wij hebben geen paarden staan en slaan geen hoefijzers. Ook het smidvuur werkt niet op kolen, maar op aardgas. Aardgas vervuilt minder en is beter voor het milieu en de muren en het is effectiever." De toekomst stemt Barry gunstig gezind. "Ik heb veel moeten investe ren en het is nu dus even wat meer vet op het lijf kweken, om daarna weer door te gaan. Het doel voor aankomende vijf jaar is een mooi bedrijfspand met showroom, wat eigenlijk ook een extra, luxe is in dit vak. Gelukkig is er veel potentieel in de markt." In de toekomst wordt ook een websi te gelanceerd. Binnen enkele maan den moet www.smederij_hageman.nl de mensen ook op de digitale snel weg informeren. En ook dan zal er weer veel aandacht besteed worden aan de wensen van de klant. „Aandacht is belangrijk. De klant, het product en zelfs de offerte krij gen veel aandacht. Het moet er alle maal gewoon goed uitzien." Barry is privé al acht jaar gelukkig met zijn vriendin, die als leeuwenver zorgster werkt bij Artis. Zij helpt af en toe mee in het bedrijf en doet ook veel op administratief gebied. Op de vraag of Barry zijn vriendin ook wel eens helpt met haar werk bij het leeuwen voeren, krijgt hij zichtbaar de kriebels. „Ze lijken zo lief, maar die katten zijn echt heel groot. Nee, mijn werk is een ambacht in ere hou den. Ik ben niet voor niets lid van het Nederlands Gilde van Kunst smeden." Siersmederij (foto MSP) Hageman, Molenlei 1, Akersloot, tel. 072-5051202. Ook dit jaar trok de avondvierdaagse veel deelnemers, (foto MSP) delaars door de met veel vlaggen ver sierde Breedelaan naar de finish. Extra gezellig op de laatste avond was natuur lijk het meedoen van een groep bewo ners van Huize Overkerck en de Loet, die in hun rolstoel samen met hun fami lieleden deelnamen aan het wandel festijn. Bij het uitreiken van de medailles werden de wandelaars verrast met een extra beloning in de vorm van een bal pen en een sticker. Deze werden aange boden ter gelegenheid van de 60e Avondvierdaagse, georganiseerd door de Nederlandse Wandelsport Bond. Al met al was deze avondvierdaagse weder- "Verdriet wegnemen kan ik niet Maar even kan ik helpen dragen Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl 400 gram3,98 vnet cpuztU pierUefii&Ue&<zu& geldig t/m zaterdag 21 juni Telefoon 5330991 www.definancielewereld.nl HEILOO - In het kader van de steden band tussen de Poolse gemeente Swietochlowice en Heiloo vinden er diver se activiteiten plaats in de zomermaan den. Op verschillende terreinen vinden de inwoners van beide gemeenten elkaar. Op dinsdag 10 juni zijn drie gehandicap te kinderen uit Heiloo naar Swie tochlowice vertrokken. In deze Poolse zustergemeente van Heiloo hebben zij op 14 juni deelgenomen aan de Paralympics. Een afvaardiging van het college van Heiloo heeft hen op dinsdag 10 juni een goede reis gewenst en uitge zwaaid voor het gemeentehuis. De deelnemers zijn twee dochters van de familie Brinkhof en één zoon van de familie Bijvoet uit Heiloo, allen in de leeftijd van 12 en 13 jaar. Zij zijn begeleid door hun ouder(s). De heer Oost van de Stichting stedenband Heiloo heeft de bus naar Polen gereden en mevrouw Hardeveld heeft de groep begeleid als terug. Een uitgebreid verslag van deze tolk. De aankomst in Polen was op 12 belevenissen vindt u binnenkort in de juni. Maandag 16 juni kwam de bus weer Uitkijkpost. Regio Noord- Kennemeiitmd Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. OPRUIMING OPRUIMING HET GROENE WARENHUIS Impatiens 'New Guinea' (vlijtig Liesje) Diverse kleuren potmaat 12 cm, plantdoorsnede 20 cm. Van 1.79 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vnjdag koopavond. van maandag t/m donderdag van vrijdag t/m zondag Apetrots tonen de deelnemers van de Paralymics hun medailles, (foto MSP) Stationsweg 82 Heifoo Telefoon 072 532 1392

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1