HUIZEN ROUTE Pater Borst krijgt steun Willibrordschool voor nobel werk i Australië-avond Zomeravondconcerten in Witte Kerk Heiloo GoodBookers BG° Boe^Wtln DQDnrrïïr BOEK - aandag30juni GoodBookers, Golf Countryclub Heiloo krijgt toch een driving range *"2 DIEREN 3 Musketiers 17,00 Het complete barbecueboek HAIfHjLlAt I* MEDISCHE DIENSTEN 21 juni 2003 ERA www.era.nl éM BESCHERMING Adviesbureau NCPN Zaterdag 21 juni: Buk Buk presents Darkforce HET COMPLETE 3 Musketiers, de musical door Joop van den Ende CD van de week: door Joop van den Ende van 22,95 Het complete barbecueboek door Steven Raichlen Boek van de week: voor 29,95 DEUTEKOM Toelichting Regeerakkoord GroenLinks bijeenkomst bij Dorpsstraat 51 in Castricum Toegangskaarten zijn (gratis) verkrijgbaar in onze winkels in Castricum, Heiloo en Limmen Winkelkof j§ Loo 53 Tel 5335535 Tel. (0251) 67 53 33 - Fax (0251) 67 54 31 Agenda Sporthal Het Vennewater 'i UI I Mdrxrub I - 'IJUNI ZÖU'Ó - FAGINA 2 Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Voor spoed gevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereik baar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandartsdienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur op werkdagen van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo. Spreekuur uitsluitend op afspraak. Het afhalen van voer en medi cijnen kan op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag uit sluitend volgens afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur op tel. 072-5340550. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21,1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Frederik Hendrik-laan 3, 1814 JM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Koorsteraat 33- 35,1811 GM Alkmaar, tel. 5143384. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werkdagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willi- brord), Kennemerstraatweg 464, maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. C.W. WILLEBOORDSE en A.M. KRUIZE-MOSCH huisartsen AFWEZIG van 23 juni t/m 11 juli. VAKANTIE Praktijk Dr. F. de Haan is in verband met vakantie gesloten van 27 juni tot 21 juli 2003. De praktijk zal worden waargenomen door F. A. Poelakker, huisarts Tel: 072 5330077 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen.< De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. ■I Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadres seerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. S^men Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds F.J. van der Wind. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds A.M. Kalman uit Haarlem. Koffiedrinken. Rooms-katholieke kerkdiensten GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger pastor R M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger S. Minnema. Zondag 10.00 uur: gezinsviering met kinderkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. Woensdag 08.30 uur: eucharistieviering. Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering. Zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur: rom melmarkt enz. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur aanbiddingslof. Woensdag 08.30 uur: eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met liturgisch koor, voorgegaan door pastor H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor, voorge gaan door pastor M. Strack van Schijndel. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zon dag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond H. Adelbertus Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur, zondag 10.30 uur. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uür. Zondag 09.00 uur: eucharistieviering met gemengd koor. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 10.30 uur. Woensdag 09.30 uur. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Zondag: 10.00 uur, voorganger ds C. Veenhuizen te Egmond aan Zee. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Engelse vertaling aanwezig, tevens zondagsschool voor de kinde ren. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 42, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Uitgeest: Zondag 10.00 uur: voorganger ds M.J. Luijk, avondmaal. Vermiste en gevonden dieren: 072-5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Honden katten Akersloot: 0251-310079 Vakantieadvies: 072-5336180 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord Kennemerland: 072-5150173 (alarm), en 072-5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Vermist Kleine zwarte poes, wit snuitje en befje, wit aan de pootjes, 1 jr. Het Achtkant, Limmen. Halflangharige abessyn, ongec. kater met pluimstaart, voskleur, kin, keel en rond de neus wittig, witte snorharen, 6 jr. De Hoghe Weijdt, Heiloo. Grijs met wit gevlekte poes zonder staart, tat.nr. WX 513, 8 jr. De Kandelaar, Heiloo.Schildpadpoes met cypers, grijs met rode vlekken, witte nek, befje en voetjes, rode achterpoten, 2 jr. Jer. Boschstraat, Akersloot. HEILOO - Voor advies over sociale en maatschappelijke problemen kan iedereen terecht bij het adviesbureau van de NCPN. Het bureau is dagelijks te bereiken tussen 19.00 en 20.00 uur onder nummer 072-5334588. Pastoor van Muijenweg 12. 852 EH Heiloo. tel 5321048 r/rtnrf //tt-rt/*'* HEILOO - Acid, acidtechno en dark- techno knettert van de draaitafels af als Matt Second, Joost G en Michel komen draaien. Speciaal voor deze gelegenheid heeft Buk Buk zaterdag 21 juni gereser veerd en vrijgehouden. Alle stijlen van Acid en Techno staan erom bekend dat zij zeer dansbaar zijn en garant staan voor een goede avond. Al jaren weten deze stijlen muziek zich staande te hou den in de wereld van de computermu ziek wat gezien de vele stromingen geen prestatie is die zomaar ongemoeid voor bij kan gaan. Om het geheel helemaal compleet te maken komt Blomster zorg dragen voor de visuals. Tegelijkertijd met de ontwikkeling van muziek heeft de computer er ook voor gezorgd dat videobeelden anders verwerkt en gepre senteerd kunnen worden. Blomster heeft dat niet on opgemerkt gelaten en schiet het beste aan visuals de oogbol in. Voor E 6,- kun je vanaf 21.00 naar binnen en wil je meer weten kijk dan op www.bukbuk.nl. HEILOO SANTIAGO - Chili, een land niet te vergelijken met Nederland. Waar wij ons hier druk maken of ons koffiezetapparaat het 's ochtends niet begeeft, hebben de mensen in Santiago hele andere zaken aan hun hoofd. Zaken te treurig voor woorden. Waar wij Nederlanders voornamelijk voor witte duivenklodders dekking moeten zoeken, hebben onze Chileense medemensen in achterstandswijken te kampen mpt klei ne stukjes vliegend lood, voor welke dekking zoeken van levensbelang is. Een situatie waar wij ons gelukkig niet in bevinden en ook mogen hopen dat dit zo blijft. Toch zijn er mensen die het gevaar trotseren om de mensen daar te steunen. Een hart onder de riem te ste ken en hen te helpen een goed bestaan op te bouwen. Ziekenhuizen, bejaarden tehuizen en scholen worden met eigen handen uit de grond getimmerd, terwijl de levensomstandigheden bar en boos zijn. Pater Theo Borst (68) is zo iemand. Al veertig jaar zet Pater Borst zich in om de mensen van Santiago en de omliggende gebieden hoop en perspectief te bieden. Nog steeds bouwt hij zelf mee, letterlijk en figuurlijk, om de jongeren van Santiago uit het uitzichtloze bestaan van de drugswereld te houden. Met succes. In de wijk La Victoria, misschien wel de beruchtste en gevaarlijkste wijk van Santiagovstaat inmiddels een kinderdag verblijf. Eén van de projecten die hij in veertig jaar heeft volbracht. En er is veel gebouwd (3000 m2) en gebeurd in die veertig jaren. Pater Borst kreeg te maken met het corrupte regime van Pinochet, waar missionarissen van de kerk soms te vrezen hadden voor hun leven of het land werden uitgezet. „Ikzelf kreeg ook een doodsbedreiging van het regime", vertelt Pater Borst lachend. Hij laat zich duidelijk niet bang maken. „Er was een politieagent ver- Pater Borst trotseert het gevaar om andere mensen te kunnen helpen, (foto MSP) moord en daar zat de geheime dienst zelf achter. Ik wilde de waarheid naar buiten brengen, waarna ik een dreigbrief kreeg." Glimlachend: „Blaffende hon den bijten niet en ik heb toch de waar heid verteld." En gelukkig had Pater Borst gelijk. Op de vraag hoe iemand onder zoveel leed om zich heen en zulke gevaarlijke situaties kan blijven functio neren volgt een overtuigd antwoord: „Geloven en vertrouwen hebben", zegt Pater Borst strijdlustig. In de Chileense gebieden waar Pater Borst gewerkt heeft kent men hem goed en is hij geliefd. „Het voordeel is dat mensen je beschermen als ze je eenmaal kennen. De kans dat je iets overkomt is dan erg klein." Dat Pater Borst geliefd is blijkt wel uit het feit dat hij tot ereburger is benoemd van Cabildo. Veertien jaar nadat Pater Borst er een project was gestart, welke werd stopgezet door het DE MOS IC A L Op 30 maart 2003 ging de nieuwe Van den Ende musical 3 Musketiers in'première. In de afgelopen vijf jaar is hard gewerkt om 3 Musketiers van een klassiek verhaal over een held uit 17de eeuws Frankrijk tot een musical te maken. Toen vijf jaar geleden het script daar lag en de muziek op demo's was vastgelegd bleek al snel dat er iets niet klopte. Ja, het verhaal ging inderdaad over de 3 Musketiers en de muziek was mooi, maar meer was er niet. Er ontbrak een gelaagdheid. Joop van den Ende speurde verder en stelde een nieuw creative team samen voor de ver vaardiging van het stuk. Voor de muziek werden Rob en Ferdi Bolland aangetrok ken. Ze zijn al meer dan dertig jaar zeer succesvol als popcomponisten, producers en artiesten. Het is echter voor het eerst dat broertjes Bolland aan een musical werken. Van den Ende rechtvaardigt zijn keuze voor het duo doordat hij de muziek tijdens de musical 'de sleutel tót succes' noemt. Hitgevoelige melodieën lijken daarom belangrijk. Het belangrijkste is dat Bolland Bolland deze hitgevoelige melodieën kunnen maken. Ferdi Bolland meent dat een musicalsong andere mogelijkheden biedt dan een pop song. „In een popnummer staat het refrein centraal. Dat drukt de essentie van het nummer uit en wordt een paar keer herhaald. In een musicalcontext kun je met elk refrein juist weer een nieuw stuk van het verhaal vertellen." Operagrootheid Henk Poort stond niet vreemd te kijken toen hij hoorde dat een popduo de muziek bij 3 Musketiers zou schrijven. "Ik ben ooit begonnen in band jes waar ik van Santana tot Deep Purple zong, later zijn daar bigbandjes bijgeko men. Maar ik heb ook André Hazes en Bij ons staat op de keukendeur gezongen. En daarna heb ik ook een behoorlijk stuk van het opera repertoire en van musicals en operettes gedaan. Ik laat me niet in een hokje stoppen. Ik zing gewoon waar ik van denk dat het goed is. En dat deze muziek is geschreven door een popduo; het zal wel." Op de cd vindt u alle nummers uit de musical, waarin Bastiaan Ragas, Pia Douwes, Stanley Burleston, Henk Poort, Cees Geel, Rein Kolpa, Tooske Breugem, Ellen Evers, Christo van Klaveren, Bart de Vries en Ids van der Krieke de hoofdrol len vertolken. Het beluisteren van deze cd is een prima mogelijkheid voor iedereen die nog twijfelt of de musical wel aan spreekt, en biedt voor diegenen die al geweest zijn een mooie gelegenheid om de avond nog eens dunnetjes over te doen. In 1975 droomde een pas afgestudeerde jongeman ervan om kookboekenschrij ver te worden. Hij vroeg een beurs aan - die hij tot zijn grote verbazing ook kreeg- om middeleeuws koken te gaan studeren in Europa. Zijn boek Het complete bar becueboek is opgedragen aan de Thomas J. Watson Stichting, die hielp van zijn droom een levenswerk te maken. Het complete barbecueboek is hét ultie me boek met recepten, technieken en tips voor de barbecue. De auteur, inmiddels topkok en bedenker- van het succesvolle Amerikaanse tv-programma Barbecue University, presenteert in dit prachtige boek foto voor foto en stap voor stap de geheimen van het barbecu en en grillen van vlees, vis, groente en desserts. Het boek bevat meer dan dui zend full colour foto's, meer dan honderd technieken, meer dan honderd vijf tig recepten en talloze handige tips voor zowel de beginnende als de ervaren bar becuen Het complete barbecueboek toont en beschrijft het hele barbecue- en grillproces vanaf de aanschaf en het aan steken van de barbecue (zowel houtskool als gas) tot het marineren van vlees, het grillen van groente en het roken van vis. door Steven Raichlen Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo néasl Winkelhof't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mali: lnfo.deutekom@Hbri8.nl Pinochet-regime, waren de mensen hem nog niet vergeten. Dankbaar als ze waren roemden ze Pater Borst en zijn project, dat later door een rijke boer werd afgemaakt. Pater Borst heeft zichtbaar plezier in de dingen die hij heeft gedaan en nog gaat doen in Chili. Toch zijn er ook sombere toekomstperspectieven. „De provincie zit financieel gezien finaal aan de grond. De laatste twee jaar is er crisis. Dat heeft zijn doorwerking op de scholen, die daardoor ook in de diepe schulden zit ten. Als de scholen failliet gaan, zijn de mensen daar alles, maar dan ook alles, kwijt." Pater Borst roemt dan ook de kinderen, ouders en het personeel van basisschool de Willibrord, die elk jaar weer op de bres springen om de Pater extra steun te geven in zijn nobele missie. Dit jaar gaan de kinderen een sponsorloop houden. Er worden rondjes om de school gerend, welke beloont worden door vrienden, familie en kennissen. Pater Borst, zelf oud-leerling van de Willibrordschool, vertelt ontroerd: Het is echt grote klas se wat ze elk jaar weer doen. Het perso neel en de oudervereniging verdienen een grote pluim dat ze er weer ieder jaar achter staan." Het bedrag dat momenteel direct nodig is om een bijgebouwtje te kunnen kopen voor de kinderopvang bedraagt E 7500,- Niet mis dus, maar de Willibrordschool geeft het goede voorbeeld en zet een stap in de goede richting. Natuurlijk kunnen de Pater en de mensen in Santiago altijd nog een extra centje gebruiken. „Het gaat om de node van de mens", legt Pater Borst uit „Het is zo belangrijk." En dat is een 100% waar heidsgetrouwe stelling. Wij zouden ook hulp vragen als we in een situatie als de mensen in Santiago zaten. De mensen hier in Heiloo die verder geen banden hebben met iemand op of de Willibrordschool zelf, kunnen ook een belangrijk steentje bijdragen, aan een doel waar de nobelheid van afstraalt. In de wintermaanden worden er in het Trefpunt klaverjasavonden gehouden, waarvan de opbrengst recht streeks naar de hulpbehoevenden onder Pater Borst's hoede gaat. Ook kan men een bedrag storten op Giro 4934166. Ook hier geldt dat vele kleintjes één grote maken. Een kleintje dat in een dorp als Heiloo toch gemist zou moeten kunnen worden, waar de grote een enor me oppepper is voor de Chileense bevol king. Het begin wordt in elk geval gemaakt door de jonge sportievelingen van de Willibrordschool op vrijdag aanstaande van 17.00 tot 20.00 uur met de sponsor loop. Ook wordt er een hapje en een drankje geserveerd. Pater Borst zal met een ferme en strijdlustige klap op de gong het startsein geven voor de manife statie voor het goede doel. Moge de klei ne helden veel succes hebben met hun steunbetuiging aan een Heiloose grote held. HEILOO - De CDA-afdeling Heiloo houdt op donderdag 19 juni in samen werking met de CDA regio Noord- Kennemerland een bijeenkomst waarin het Tweede Kamerlid Sybrand van Haersma Buma toelichting zal geven op de totstandkoming van het regeer akkoord. CDA leden en andere belang stellenden uit de regio zijn van harte welkom om mee te discussiëren. De bij eenkomst begint na de algemene leden vergadering van de afdeling Heiloo om 20.30 uur in Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. HEILOO - De GroenLinks gemeente raadsleden nodigen u van harte uit op de fractievergadering op maandag 23 juni om 20.00 uur in het gemeentehuis. U kunt onderwerpen inbrengen die u ter harte gaan. U kunt GroenLinks ook op andere tijdstippen bereiken per telefoon 072-5320018 of e-mail hei- loo@groenlinks.nl. voor HEILOO - De aanleg van de driving range bij Golf Countryclub Heiloo is nog slechts een kwestie van tijd. Na alle commotie en bezwaren, waarover in eerdere edities van de Uitkijkpost uit gebreid verslag is gedaan, is er nu goed nieuws te melden voor de leden van de golfclub. Alle bezwaren zijn inmiddels van tafel, en na een goed gesprek tus sen enkele vertegenwoordigers van Golf Countryclub Heiloo en de enig overgebleven bezwaarmaker familie Rotteveel heeft de vereniging groen licht gekregen om de afslagbaan aan te leggen op de beoogde plek. De rechter in Alkmaar en de bezwaar- commissie in Heiloo stelden eerder de familie Rotteveel in het gelijk, zodat de aanleg niet plaats kon vinden. De ove rige bezwaarmakers werden destijds niet ontvankelijk verklaard. Na de uit spraak van de bezwaarcommissie in Heiloo vond voorzitter van de stichting Nico van Galen de tijd rijp om met de familie Rotteveel rond de tafel te gaan zitten. De voorzitter liet weten begrip te hebben voor de bezwaren van de familie Rotteveel, die voornamelijk te; maken hadden met het niet toekennen- in de ruilverkaveling van de grond! waar Golf Countryclub Heiloo de* driving range gepland had. Voor Peter! Rotteveel, die de éigenaar is van hét; boerenbedrijf, is inmiddels waardering voor de wijze waarop hij zijn bedrijf leidt en hoe hij heeft meegewerkt aan de oplossing. In goed en constructief overleg zijn beide partijen tot een voor beiden aanvaardbare oplossing geko~! men. De familie Rotteveel heeft der halve de bezwaren ingetrokken. Er {s* daarom niemand meer overgebleven! die bezwaar heeft tegen de vergunning^ artikel 17. Vijfjaar De vergunning is overigens nog steeds aangehouden. Inmiddels is deze (na d£ intrekking van de bezwaren) van kracht geworden en de golfers zijn voor; de duur van 5 jaar verzekerd van hun plekje. De voorzitter laat verder weten dat hij hoopt dat op dat moment de afslag A9 een belangrijke rol gaat spe-I len (voor de continuïteit). HEILOO - De serie zomeravondcon certen (5 concerten in juli en augustus) belooft weer een zeer luisterrijke en interessante serie te worden. In deze serie zal de piano (vleugel) in elk con cert een hoofd- dan wel bijrol vervul len. De serie heeft de volgende pro gramma's: Vrijdag 4 juli: Het wordt een schitte rend begin met een uitstekend muzi kaal trio, bestaande uit Christaan Boers - hoorn, Hans Eijsackers - piano en Wout van den Berg - fluit. Zij spelen onder meer in het befaamde Hexagon ensemble. Uitgevoerd worden onder meer werken van Beethoven, Debussy, Bartok (Roemeense dansen), Poulenc, Escher en Schumann. Vrijdag 18 juli: Een aantal jaren gele den hebben wij kunnen genieten van Peter Gerter, een virtuoos op de bajan. Dat is een Russische concertaccordeon met alleen maar knoppen. En dus een muzikaaf bereik als van een vleugel. Het was een geweldige avond. Van (licht-) klassiek tot Russische volksme lodieën. Peter Gerter (uit Rusland afkomstig, maar inmiddels al jaren woonachtig in Duitsland) komt opnieuw naar Heiloo. Maar ditmaal niet alleen. Nu als trio (met twee doch ters, die de viool en de piano bespelen) wordt een heel interessant en aange naam luisterrijk programma gebracht. Zo zullen onder andere ook tango's van Piazzolla ten gehore worden gebracht. Dat wordt een fantastische avond rond de familie Gerter. Vrijdag 1 augustus: Traditioneel is het pianoconcert. Vorig jaar een geweldig concert door de Argentijnse pianiste Amalia Ferrer en ditmaal door de Cubaanse, maar al jaren in de Verenigde Staten wonende Rosario Andino. Zij maakt jaarlijks een wereld tournee door landen in (Zuid- )Amerika en Europa. Zo maakt ze ook dit voorjaar weer een muzikale rond reis door Spanje en Frankrijk en zal in de zomer ook Nederland aandoen. Met dus een concert in Heiloo. Het programma omvat naast werken van Chopin, Haydn en Liszt ook Zuidamerikaanse muziek, te weten zes Cubaanse dansen van diverse compo nisten. Vrijdag 15 augustus: Dit concert is voor het vocaal mannenkwintet La Notte. De naam is ontleend aan het rijke 19e eeuwse romantische repertoire. Zij zijn regelmatig te beluisteren op de podia van 'Oude Muziekfestival', zoals dié van Antwerpen en Utrecht. Sinds jareii is echter ook het lichtere repertoire van Engelse part-songs en van dé Comedian Harmonists (wereldbe roemd in de jaren '30 van de vorige eeuw) in het programma opgenomen.. Vrijdag 29 augustus: Hij is al eerdef geweest op de afsluitende avond. Met een zeer succesvol optreden. Over wié praten we dan? Wel over het expressie ve optreden van de bas René van Sluis met een programma van min of meer bekende operaliederen. Hij zal die avond op de piano worden begeleid door nieinand minder dan 'onze eigen' Gerard Boeters. Niet alleen de roman tische basstem van René kan worden beluisterd, maar ook zal de prachtige stem van de sopraan Elise Keep te horen zijn. Uitgevoerd worden aria's van onder meer Handel, Mozart (o.a. het bekende 'die Koningin der Nachten) en Verdi. Al met al weer een prachtige afsluiting, waarin een ieder met een goed gevoel afscheid zal nemen van de zomerserie 2003. De plaats voor deze concerten is uiteraard weer de Witte Kerk in Heiloo (Herenweg 32, tegenover winkelcen trum 't Loo). Het aanvangstijdstip is als gebruikelijk 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt E 7,- (voor 65-t-, CJPers en kinderen t/m 12 jaar E 6.-). Voor abonnementen (tenminste inschrijven voor 3 concer ten) is ook dit jaar weer een zeer voor-! delige aanbieding:: 5 concerten E 25;.-* (65+ enz. E 21.-), 4 concerten E 21.4 (65+ enz. E 18.-), 3 concerten E 17Ü-; (65= enz. E 15.-). Bestellingen kunt u opgeven via de telefoonnummers 075-; 5334804 of 5335852. U kunt ook faxeïr 072-5325063 of e-mailen;! ger.helder@hetnet.nl). Wilt een extra feestelijke avond?! Geniet dan van het concertdiner. Dit houdt in dat u op de desbetreffende^ vrijdagavond, voorafgaand aan het con cert, in het uitstekende restaurant de Loocatie (tegenover de Witte kerk); van een heerlijk exclusief 3-gangeh menu genieten en een toegangskaart krijgt voor het concert voor de totale prijs van E 25,- p.p. Heeft u een abon nement, maar u wilt toch één of meer! keren gebruik maken van dit aanbod, dan is het dinerbedrag E 20,-. Opgave voor het concertdiner (van tevoren reserveren!) kunt u uitsluitend doen via tel. 072-5334804. OO Het Zevenhuizen 48 -1852 JC Heiloo - tel 5333152 Sporthal in Sportcentrum Het Vennewater, tel. (072) 5333152 Het Zevenhuizen 48,1852 JC Heiloo Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biijartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Weizijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 •Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Weizijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Op deze telefoonnummers kunt u ook informatie inwin nen over de verhuur voor het seizoen 2003. Woensdag 18-06-2003 Donderdag 19-06-2003 Vrijdag 20-06-2003 08.30-12.30 Schoolgym I Zaterdag 21-06-2003 Zondag 22-06-2003 V Maandag 23-06-2003 08.45-15.30 Schoolgym Dinsdag 24-06-2003 08.30-15.30 Schoolgym 1 Woensdag 25-06-2003 Donderdag 26-06-2003 Vrijdag 27-06-2003 08.30-12.30 Schoolgym De sporthal is gesloten vanaf vrijdag 27 juni t/m zondag 10 augustus 2003 Zwembad Het Baafje, tel. (072) 5333909 De Omloop 11,1852 RJ HEILOO - De openingstijden zijn: maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 19.30 uur, dinsdag en donderdag van 07.00 tot 19.30 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.30 uur. - Vanaf woensdag 18 juni kunnen abonnementhouders zich opgeven voor een soort 'duikcur- sus'. Op een aantal woensdagmiddagen van 16.00 -18.00 uur is er een mogelijkheid om samen met een duikinstructeur "onder water te gaan". Meer informatie hierover kunt u bij de kassa van het zwembad vinden. •Hieronder volgt het overzicht van de bezoekersaantallen 2003: Week Totaal 2003 2002 2001 2000 t/m zo. 18 mei 778 3.275 5.080 8.446 14.824 t/m zo. 25 mei 761 4.036 7.048 12.671 15.412 t/m zo. 1 juni 7.863 11.899 9.746 13.849 16.423 t/m zo. 8 juni 2.770 14.669 11.506 15.371 18.529 1/m zo. 15 juni X X 12.284 16.218 21.394 t/m zo. 22 juni X X 16.451 18.068 26.288 t/m zo. 29 juni X X 18.217 21.579 27.159

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 2