Fanfare Showband Heiloo 35 jaar jong OPEN HUIZEN ROUTE Kunstroute Heiloo Nivon cursussen in het seizoen 2003-2004 -i Het bestuur stelt zich voor Rode Kruis betekent meer dan alleen dekens en tenten Issys leeft volop in Heerhugowaard WÊÈ HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 56 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Toestemming straatfeest Nic. Beetsweg 21 juni 2003 ERA www.era.nl De Pony en Paarden dagen van Heiloo Wandel mee met op het landgoed Nijenburg Eerste open tuinenweekend UITKIJKPOST -18 JUNI 2003 - PAGINA 6 Heiloo contact vervolg van pagina 4 over een aantal actuele thema's. Daarnaast willen wij weten wie geïnteresseerd is om actief deel te nemen aan de activiteiten van het Plat form. Heeft u hiervoor interesse, dan kunt u zich deze avond hiervoor opgeven. Heeft u vragen, opmerkingen en/of suggesties dan nodigen wij u ook uit deze avond te komen. Deze avond is niet alleen bedoeld om u goed te informeren over de vormgeving van de cliënten participatie, maar ook om uw mening te horen. Meer informatie In het informatiecentrum van het gemeentehuis ligt vanaf donderdag 12 juni t/m 25 juni 2003 de conceptverordening met andere relevante infor matie over dit onderwerp ter inzage. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot en met 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met mevrouw Y.B.M. Kersten, telefoonnummer (072) 535 66 85. Voor mensen die problemen hebben met het lezen van gedrukte tekst is op aanvraag een aan gepaste leesvorm/brailletekst van de De burgemeester en wethouders van Heiloo ver lenen toestemming voor het organiseren van een straatfeest in de vorm van een barbecue voor de bewoners van De Krommert op zaterdag 21 juni 2003 tussen 17.00 en 23.00 uur. Dit op grond van de artikelen 2.1.4.1 en 2.1.5,1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Voor het houden van het straatfeest wordt een deel van De Krommert afgesloten voor het ver keer, dat wordt omgeleid via De Brink. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072) 535 66 45. De drie aandeelhouders Marco Koelman, Hans Janssen en Mare Broekema zijn maar wat gelukkig met hun onderneming, (foto MSP) HEERHUGOWAARD - Issys, een unieke combinatie van beveiliging en ICT leeft. Een jaar geleden geboren in Heiloo, nu groeiend in Heerhugowaard. De drie aandeelhouders zijn maar wat gelukkig met hun onderneming. Marco Koelman (32), Hans Janssen (36) en Mare Broekema (32) hebben doelen voor ogen. Issys, wat staat voor Integrated Solutions and Systems, moet Noord Holland veroveren. Hoe? Kennis. De ervaringen die ze heb ben opgedaan worden gebruikt, ze zijn snel, bezitten een scherpe prijs - presta tie verhouding en bovenal luisteren ze naar klanten. Of zoals ze bij Issys zelf zeggen: partners. MAKELAAR Grote zakelijke partners en particuliere kleine partners. Alles wordt aangepakt en dat voor betaalbare kwaliteit. Kwaliteit, nog zo'n trefwoord voor de heren van Issys. "Kwaliteit is belangrij ker dan kwantiteit", vindt Mare Broekema. "Kwaliteit bij de advisering, kwaliteit bij de certificering, kwaliteit bij de aanleg en kwaliteit in de profes sionaliteit." Issys begon een jaar terug aan de Bayershofweg (parkeerterrein HSV). Van vijf medewerkers zijn ze gegroeid naar veertien medewerkers, zodat het pand in Heiloo al snel te klein werd, en een verhuizing naar een ruimere plek onvermijdelijk was. En nog steeds is Issys niet uitgegroeid. Wat beveiliging en automatisering betreft wordt werke lijk bijna alles gedaan. Hans Janssen vertelt: „Camerabeveiliging, brandbe veiliging, het adviseren van architecten voor de bedrijfsbouw waar beveiliging een wettelijk belangrijk aspect is, data- infrastructuur, elektra, telefonie, een totaalconcept voor technische kantoor inrichting, hang- en sluitwerk, bij Issys is alles mogelijk op het gebied van bevei liging en automatisering." U vindt Issys dus niet meer aan de Bayershofweg in Heiloomaar aan de W.M. Dudokweg 14te Heerhugo waard, Issys is telefonisch te bereiken via 072-5323333, HEILOO - Gedurende de maand juni vindt een kunstroute plaats in Heiloo. Deze route wordt gevormd door een aantal etalagesf beschikbaar gesteld door enkele winkeliers-vanaf het Stationscentrum tot en met 't Loo. Mensen uit Heiloo die op welke wijze dan ook 'kunst' creëren tonen in deze kunstroute enkele werken, die worden getoond in de (tangeboden ruimtes. HEILOO - Nog twee weken staan de 'kunstwerken' in de etalage's en/of in de winkels. Bij Reformhuis Heiloo huist Ineke Hienkens Gongriep tijde lijk met twee aquarellen. Zij heeft een karakteristiek stukje van Heiloo weer gegeven. Daar tegenover, bij C.J.Kappers, heeft Jan Oudhoff de kap salon 'verbouwd' tot een sfeervol beel denrijk. Bij Dibbes heeft Renate Sombroek zeer vrolijke, aansprekende schilderijen achtergelaten, zoals 'Emoes' die je naar binnen trekken en 'Puck' die waakt over de babykleding. Bij de Schrijverij heeft Jan Muller, een kalligraaf, een plaatsje ingenomen met zijn ambachtelijke vorm van kunst. Hij kan woorden ongelooflijk mooi neer zetten, ondersteund met fraaie tekenin gen. Apotheek Heyloo heeft de 'buur vrouw' Anneke de Jong als ghst. Zij heeft onder andere een bovenaange zicht van de apotheek geschilderd. Bij Gall Gall vindt u drie verschillen de kunstenaars met ieder een eigen 'gezicht'. Clive Ewing schildert 'knal lend' mooi kleurrijke bloemen, fruit op houten panelen. Herman J.Loggen H tm Nog twee weken kunst in de etalages. schildert realistisch. Zijn fantastische stillevens worden afgewisseld door een roerende zeevaart. Martin Spierings wordt voornamelijk geïnspireerd door multiculturele beelden, die hij weer omzet in zijn sghilderijen. Veel kijkplezier bij de winkels in het Stationscentrum tot aan het Winkelhof 't Loo. Wegens grote belangstelling voor de kunstroute, kunnen niet alle werken worden getoond in de diverse etala ges. Ook in de Uitkijkpost is de ruimte beperkt, waardoor evenmin alle werken van de kunstroute kun nen worden 'belicht'. Wel zullen alle foto's te zien op de website www.art- berry.nl. Voor meer informatie over de kunst route, de locaties en de getoonde werken, kunt u terecht bij Berry, tel: 072-5339109. HEILOO - Op zaterdag 21 en zondag 22 juni houden de Ponyclub Heiloo en de Landelijke rij vereniging Heiloo en omstreken de Pony en Paardendagen. Dit tweedaags evenement staat in het teken van dressuur en springen. Op zaterdag 21 juni starten de pony's vanaf 09.00 uur met de dressuurproe- ven en het springen. Voor de ponyrui- ters bestaat de mogelijkheid om twee parcoursen te springen voor de punten telling. Naast de dressuur en springru- brieken is er nog de rubriek 'bestgaan- de rijpony'. Vanaf 16.00 uur staat het springen voor de paarden op het pro gramma. Ook voor de ruiters en ama zones te paard bestaat de mogelijkheid om in twee parcoursen voor de punten telling te starten. Op zondag 22 juni worden er door de ruiters en amazones te paard vanaf 09.00 uur de dressuur- proeven gereden. Indien er voldoende belangstelling bestaat wordt er tevens een rubriek voor 'bestgaand rijpaard' opengesteld. Bij de dressuur zijn er 240 starts en voor het springen hebben ruim 70 combinaties ingeschreven. De Pony en Paardendagen worden gehouden op het verenigingsterrein gele gen aan de Zeeweg. De toegang is gratis. HEILOO - Het district Noord-Holland van Natuurmonumenten nodigt haar leden uit voor een wandelexcursie in de regio Heiloo op zaterdag 21 juni. Om 15.00 uur vertelt boswachter Maarten Müller van Natuurmonumenten over het beheer van Landgoed Nijenburg in Heiloo. Aansluitend kunt u meegaan met een begeleide wandeling over het land goed, waarbij de verschillende beheers vormen en hun effecten nader worden toegelicht. De excursie wordt vooraf gegaan door de jaarlijkse ledenvergade ring. De districtscommissie Noord- Holland vertegenwoordigt de leden van Natuurmonumenten in Noord-Holland. Deze commissie wil graag weten wat er speelt bij de leden. Tijdens de jaarverga dering van 14.00 tot 15.00 uur vertelt de commissie over haar activiteiten en over actuele zaken bij Natuurmonumenten. Ook wordt een aantal nieuwe districts vertegenwoordigers benoemd. Uiteraard kunt u vragen stellen. U kunt zich aan melden bij de Ledenservice van Natuur monumenten, 035-6559911. U krijgt dan tevens een routebeschrijving. HEILOO - Voor het aanstaande cursus seizoen 2003-2004 biedt het Nivon in Heiloo evenals in voorgaande jaren weer vele mogelijkheden. De adverten tie elders in deze Uitkijkpost geeft daar van een volledig overzicht. Allereerst zijn er de bestaande cursus sen zoals aquarelleren, schilderen en tekenen en het werken met papier, tex tiel en klei. Nieuw is de cursus 'snou- wen': een combinatie van snijden en vouwen. Ook voor het eerst wordt een cursus aangeboden in 'papierkunstknip pen'. De vertrouwde cursussen patch work/quilten en zonnekindpoppen maken komen terug. Bij het appliqueren zal speciaal aandacht worden geschon ken aan het herstellen en veranderen van (kinder)kleding en het maken van kussens. Ook 'window-color': het glas in lood-schilderen, staat opnieuw op het programma. Etsen en het werken met de etspers is nu opgenomen in de nieu we basiscursus Grafische technieken. Workshops en excursies Voor de meer gevorderden zijn er work shops over kerstvouwen en mandala knippen. In het najaar van 2003 zal een bijeenkomst gewijd zijn aan het maken van een rozetmandala. Voorafgaande aan de cursussen papierkunstknippen en mandala-tekenen zal Janna van Zuijlen eind september een dialezing geven over de symboliek in deze tech nieken. Op het programma van de jaar lijks weer veel gevraagde (en ook voor het aanstaande seizoen al weer volge boekte) reeks stedenbezoeken staan nu 's-Hertogenbosch, Zwolle, Amsterdam en Edam of Weesp. Geologie Ook op het gebied van de geologie valt er weer veel te beleven. In de eerste plaats de gebruikelijke praktijk- en determineeravonden. Daarnaast zijn er twee cursussen landschaps- en gesteen teherkenning. Al deze avonden zijn op vrijdag. De heer S. Dekker heeft toege zegd de speciaal door hem samengestel de cursus 'De aarde en ons dagelijks leven' in het komende seizoen te herha len (wederom op dinsdagavond). En in de maand mei volgend jaar staat een meerdaagse geologiereis naar de Harz in Oost-Duitsland op het programma; de voorbereidingen daarvoor zijn reeds in gang gezet. Bestemd voor iedereen Er zijn cursussen voor zowel beginners als (meer-)gevorderden. De meeste een maal per twee weken, beginnende eind september/begin oktober 2003, en in januari 2004. Deelname staat open voor zowel leden als niet-leden; voor Nivon- leden geldt een gereduceerde prijs. Voor leden van de (landelijke) Knipvereniging geldt voor de basiscur sus Papier-kunstknippen dezelfde (gere duceerde) prijs als voor Nivon-leden. (Materiaalkosten zijn niet bij de cursus prijzen inbegrepen). De cursussen wor den gegeven in het Open Huis. Het Open Huis is ook voor rolstoelers goed toegankelijk. Meer informatie Een uitgebreide folder wordt binnen kort aan alle Nivon-leden toegezonden. Voor inlichtingen over deelname, tijd en prijs kan men zich nu reeds wenden tot een van de volgende personen: Reina Mulder (tel. 072-5333127), Astrid Oudhoff (tel. 072-5336259) en/of Lineke Muller (tel. 072-5334576). Daar kan ook de programmafolder worden aange vraagd. Op de Uitmarkt op 6 september geven enkele cursusleiders toelichting en demonstraties. HEILOO/REGIO - Dit jaar organi seert Groei en Bloei, afdeling Heiloo en Omstreken voor het eerst een Open Tuinen weekend in Beverwijk en Heemskerk. Er zijn negen verschillen de tuinen gratis te bezoeken voor leden en niet leden van Groei en Bloei. Een verrassende kijk op diverse soorten tui nen, groot en klein, modern, traditio neel of naar het Engelse 'cottage gar- den'-model aangelegd. De tuinen zijn geopend op zaterdag 21 juni en zondag 22 juni van 11.00 tot 16.00 uur. Een rou tebeschrijving met plattegrond kunt u ophalen bij: L. Bakker, Creutzlaan 188, Beverwijk, P. Sinnige, Rijksstraatweg 207, Heemskerk en bij Volkstui nenvereniging, Tot Ieders Genoegen, complex Bickershof, Noorddorperweg 20, Heemskerk. Voor meer informatie: Groei en Bloei afdeling Heiloo en Omstreken- Betty Thomas, tel. 072- 5126394/ e-mail: jbthomas@hetnet.nl. Nadat al eerder tijdens het donateur concert werd stilgestaan bij het 35- jarig jubileum van de Fanfare Showband Heiloo werd eind mei in besloten kring het feest nog eens dun netjes overgedaan. Een groot aantal majorettes en muzi kanten verzorgde op een heuse play back show een prima act. De gasthe ren/dames van buurthuis De Oosthonk waren in hun nopjes met grote artiesten als K3, Trijntje Oosterhuis en Michael Jackson.. Jessica Terol, die in haar eentje Red Nex neerzette, was de onbetwiste win naar en mocht dan ook aan het eind van de middag zeer trots de wisselbo kaal in ontvangst nemen. 's Morgens had de Fanfare Showband Heiloo natuurlijk weer haar medewer king verleend aan de Open Dag van de Muziekschool. Omdat het weer wat tegenviel, maar zeker ook omdat de interesse bij het publiek steeds grotere vormen gaat aannemen, was de opkomst boven verwachting. Veel kin deren maar ook veel ouderen infor meerden bij de diverse muziekdocen ten naar de mogelijkheden. Ook werd de stand van de Fanfare Showband Heiloo goed bezocht en dat kwam niet in de laatste plaats door de muzikale prijsvraag Voor de vijfde achtereen volgende keer werd door Ranzijn Tuin Dier de hoofdprijs hiervoor beschikbaar gesteld. Natuurlijk was er weer alle ruimte om te genieten van de diverse optredens van beginnende en gevorderde muzi kanten. De nodige bijval was er voor de Burning Amps, een formatie van een viertal muzikanten en een zangeres. Binnen de muziekschool uitgegroeid tot een volwaardige band, die regelma tig voor optredens binnen en buiten Heiloo wordt uitgenodigd. Op konin ginnedag waren zij nog te bewonderen op het Canadaplein in Alkmaar. Helaas kon de Fanfare Showband Heiloo zelf geen optreden verzorgen op de Muziekschool omdat zij die- och tend was geboekt om een serenade in Plan Oost te geven ter gelegenheid van een 55-jarig huwelijksfeest. Het bruidspaar, dat blij verrast was, heeft inmiddels van dit optreden nog een aantal foto's mogen ontvangen van deze Heilooër Muziekvereniging. Op het stratenfestival van Hoorn, een dag later, ging de Fanfare Showband Heiloo bijna met een hoofdprijs naar huis. Voor zowel het uitvoerende als voor het artistieke gedeelte werd een 8 behaald. Een overschrijding van de tijdslimiet stond de welverdiende prijs helaas in de weg. De "hand" van de nieuwe instructeur Marcel Klok is zowel voor wat betreft het muzikale alsook voor wat betreft het showgedeelte hoorbaar en zicht baar. Zaterdag voor Pinksteren werd voor het derde achtereenvolgende jaar de luilakoptocht georganiseerd door buurtvereniging Ypestein. Natuurlijk was ook daar FSH weer present. Maar liefst 100 kinderen waren er dit jaar met herriemakende fietsen en auto peds op af gekomen. Een uitstekend georganiseerd evenement met - na afloop - broodjes en limonade voor de deelnemende kinderen. De buurtver eniging mag zich verheugen in een sterk toenemende belangstelling. Een luilakfeest ook zoals het gevierd moet worden; veel herrie en GEEN schade. Na afloop van de optocht werd Rosanne Burghardt nog even in het zonnetje gezet als winnares van de prijsvraag van de eerder genoemde prijsvraag. Zij mocht uit handen van Anouk Kraster (samen met Joke Schut verantwoordelijk voor de ledenwer ving bij FSH) een grote pluche hond in ontvangst nemen. Bij Bojoura van Riel (tweede), Twan van Dam en Juruit Ligteringen (troost prijs) werden de prijzen inmiddels thuisbezorgd. Een drukke periode wordt afgesloten met de Heilooër avondvierdaagse. Op woensdagavond een zittend concert (met uiteraard ook optredéns van de majorettes) en op vrijdagavond de muzikale begeleiding van de deelne mers op het laatste deel van het par cours. Fanfare Showband Heiloo, 35 jaar jong, nog altijd een bruisende vereni ging- Nieuwe leden (muzikanten én majo rettes) zijn nog altijd van harte wel kom! Voor nadere informatie kunt u terecht op haar website (www.fsh-hei- loo.nl). Ypsaion Prijswinnares Rosanne Burghardt HEILOO - Bij binnenkomst in het Rode Kruisgebouw aan het Slimpad 16 wordt het direct duidelijk gemaakt: het Rode Kruis is er echt niet alleen voor dekens en tenten. De bestuursleden dringen er bij uw ver slaggever stevig op aan dat dit vooroordeel uit de wereld wordt gehol pen, want het Rode Kruis doet namelijk nog zo veel meer! En het is de bedoeling dat de mensen uit deze regio daarvan ook op de hoogte zijn, is de gedeelde mening van voorzitter Cees de Ruijter, penning meester Tom van der Schuyt en secretaris Trienke Bakker. In deze laat ste voorstelronde van 'Rode Kruis afdeling Heiloo stelt zich voor' voe ren zij met zijn drieën het woord, en gaat het voornamelijk over het werk dat door het Rode Kruis verricht wordt. Geen subsidie Na veel bestuurswisselingen tijdens de afgelopen jaren, lijkt het drietal verantwoorde manier met het geld wordt omgegaan. „Wij zijn een self- supportende instantie", laat Tom van der Schuyt weten. „Dat betekent dat wij geen subsidie vanuit Den Haag ontvangen. Het contributie- en col lectegeld, waarvan wij een deel afdragen aan de Landelijke organi satie in Den Haag, besteden wij aan onze activiteiten (vakantieboot en kerstdiner) en aan onze afdelingen. De overige inkomsten zijn vrij Het Nederlandse Rode Kruis Afd, Heiloo „Binnenkort collecteren wij namens onze organisatie bij Albert Heijn in 't Loo en bij de C 1000 in Ypestein", laat de voorzitter weten. „Op 27 en 28 juni proberen wij zoveel mogelijk geld in te zamelen om ook dit jaar weer zoveel mogelijk mensen van dienst te kunnen zijn." In de voor gaande afleveringen heeft iedereen in de Uitkijkpost kunnen lezen dat er verschillende afdelingen zijn binnen het Rode Kruis. Denk maar aan Welfare, de Speel-o-theek, Vakantiewerk, de Telefooncirkel enzovoort. Om deze afdelingen te kunnen steunen is geld nodig. Maar op hun beurt brengen deze afdelin gen ook weer geld in het laatje. „Zo is onder andere van de opbrengsten van de verhuur van speelgoed een aantal goede doelen geholpen, waaronder de Stichting Opkikker en Hart voor Polen." Sociale armoede Tom van der Schuyt valt hem bij: „Bij de Welfare is driftig gewerkt aan brei- en handwerk. Binnenkort komt deze afdeling met een voorstel waaraan wij de door hen verdiende E 500,- mogen besteden." Hoewel het Rode Kruis bij het grote publiek waarschijnlijk bekend is door de grootscheepse nationale en interna tionale acties, staat het werk in de regio bij het Rode Kruis Heiloo ook hoog in het vaandel. „Binnen Heiloo valt voor ons nog een heleboel te doen", weet Trienke Bakker. „De eenzaamheid onder ouderen is soms heel erg groot. We zien het misschien niet meer, en materia listisch gezien heeft Heiloo vrijwel alles prima voor elkaar, maar op het sociale vlak is dat echt een stuk minder. En het lijkt wel steeds erger te worden, waarschijnlijk ook omdat de groep ouderen steeds groter wordt. Er is wat dat betreft door ons 'naast de deur' meer werk te verzet ten dan bijvoorbeeld bij een grote ramp die wel zichtbaar is voor het publiek." Cees de Ruijter is het met zijn colle ga eens. „Ik rijd sinds kort voor Tafeltje Dekje en bezorg maaltijden bij ouderen aan de deur. Sommige mensen zijn zo blij als je bij ze langskomt, die kijken echt naar je komst uit. Wat dat betreft zijn mijn ogen sinds mijn aanstelling echt geopend." ~r welfmz een stabielere weg te zijn ingesla gen. De penningmeester is het langst lid van het drietal, en zet zich inmiddels 1,5 jaar in voor het Rode Kruis. Zijn collega Trienke Bakker is inmiddels een jaar secretaris en Cees de Ruijter hanteert de voorzit tershamer sinds drie maanden. Samen zorgen zij ervoor dat op een besteedbaar en wordt gebruikt voor eigen hulpacties binnen de algeme ne doelstellingen van het Rode Kruis. De leden van het Rode Kruis hebben overigens een belangrijke stem in het bepalen van de projec ten die geld van ons krijgen." Taken van het bestuur zijn onder andere het uitdragen van de ideeën van het Rode Kruis. Daarnaast zorgt zij ervoor dat vrijwilligers, indien gewenst, worden getraind, levert zij een bijdrage aan het regionale asiel zoekersplatform en kan zij behulp zaam zijn bij het opsporen van fami lieleden die verblijven in ramp- of oorlogsgebieden (tracing). Ook kan zij, op verzoek, coördineren bij hulp acties mocht zich een nationale ramp voordoen. „Dikwijls is er dan sprake van chaos. Naast de beroepsmatige hulpverlening zorgt het Rode Kruis dan voor opvang van slachtoffers, voor informatie naar familie, voor registratie en voor tele fonische ondersteuning. Binnen zeer korte tijd kan een legertje vrijwilligers op de been worden gebracht", legt de penningmeester uit. „Het geld wordt dus altijd in dienst van de mens besteed. Waar nodig is het Rode Kruis paraat. Onze slogan is niet voor niets 'Zorg voor elkaar'." Samenwerking De komende periode zet het bestuur zich in om de contacten met de UW en de Zonnebloem uit te breiden. Voorzitter Cees de Ruijter: „Wij zijn gelijkgestemd wat vrijwilligerswerk betreft en ik wil onderzoeken of we nog meer raakvlakken hebben. Het kerstdiner voor de sociaal geïsoleer de mensen in Klein Varnebroek wordt grotendeels door de UW en Zonnebloem samen georganiseerd. Wellicht dat we in de toekomst meer kunnen samenwerken, al moeten we er ook voor waken dat we niet op eikaars terrein terechtkomen. Wanneer u op 27 of 28 juni een medewerker van het Rode Kruis tegenkomt met de collectebus weet u dus dat het geld een goede bestemming krijgt. Het bestuur hoopt dan ook van harte dat de mensen na het lezen van dit verhaal een gulle duit in het 'zakje' willen doen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6