Tumi maakt vliegende start Kunstroute Heiloo Afscheid Maruska Kuin van de St. Radboudschool Spring Time Tour komt vrijdag naar Heiloo Bloembinderij Chantal geopend in Egmond Riet is niet uit de kapperszaak weg te slaan Vrijwilligers vacaturebank nu online HYPOTHEEK ADVIESCENTRUM L immen 'Samen uw hypotheek ideale bepalen' MYOTTEVEEL VERZEKER OP ZEKER ft Rode Kruis collecteert hl mm mm I vl u nbva UITKIJKPOST - 25 JUNI 2003 - PAGINA 10 Getuigen gezocht Woninginbraak - Wijziging spreekuur Gezelschapsbank Prijswinnaars De Schrijverij Tweedehands boekenmarkt in Heiloo Jubileum voor gehandicaptenzwemmen De Bergeon nieuws Wervelende productshow in winkelhof 't Loo Kosmopoliet exposeert in Hema SSURANTIEKANTOOR Hogeweg 43,1906 CB Limmen telefoon 072 505 30 61 fox 072 505 36 66 E-mailadres: info@rotteveel.org Homepage: www.rotteveel.org HEILOO - Op 7 juni openden Jolande en Lex van der Aat de deuren van hun nieuwe restaurant Tumi. In het voor malig pand van pizzeria Venezia werd heel wat verbouwingswerk verricht alvorens de uitbaters van Café de Wit tevreden waren. Niets van het oude interieur is bewaard gebleven, het restaurant werd voorzien van nieuwe meubels en ook het overige interieur doet anders en zeer warm aan. De voorgevel heeft een antracietkleur gekregen en de kleuren binnen zijn heel apart en anders dan anders. Rood, antraciet en RVS voeren de boeven- toon. Dit is zelfs doorgevoerd in de keuken. Er zijn al veel lovende reacties op zowel het interieur als de gepresen teerde gerechten gekomen. De verse etenswaren en de 'weer-eens-wat- anders-dan-anders' formule hebben daar zeker aan bijgedragen. Tumi De naam van het restaurant doet Mexicaans aan en dat klopt. Hoewel de eigenaars benadrukken zeker geen Mexicaans restaurant te zijn, staat Tumi symbool voor een terugkeer naar de Incatijd. Een Tumi is een sieraad dat krachten bevat die worden overge dragen op de drager ervan. Bovendien was Tumi een vorst in het Incatijdperk, die gold als beschermheer van de geneeskracht en de gezondheid. Betaalbaar uit eten Op de kaart van Tumi staan veel ver schillende gerechten. Mexicaans voert de boventoon, maar ook vlees- en vis gerechten van de grill, pizza's, kinder menu's en pannenkoeken hebben een plaatsje gevonden op de menukaart. De gerechten zijn allen zeer betaal baar, zodat een avondje uit eten met het hele gezin ook werkelijk leuk blijft. Pannenkoeken zijn verkrijgbaar vanaf E 3,70, een pizza bestelt u al vanaf E 4.85. De prijzen van de Mexicaanse gerechten variëren van E 7,95 tot 13,95 en voor vlees- en visgerechten bent u ook niet duur uit.Tussen E 10,25 voor een kipsaté tot maximaal E 15,95 voor gamba's vindt iedere gast iets van zijn gading. Stormachtige start De medewerkers en eigenaars van restaurant Tumi hebben sinds de ope ning geen reden tot klagen. „We heb ben op één dag na elke dag vrijwel vol gezeten", is de trotse reactie. „We zijn 7 dagen per week open, serveren vanaf de grote kaart vanaf 17.00 uur en in het weekend kan van 13.00 tot 17.00 uur van de lunchkaart worden geko zen. Gezien de te verwachten drukte wordt reserveren aanbevolen! Adres: Heereweg 138 B, tel. 072-5321933. Elke avond volle bak bij Tumi. Een betere start hadden de medewerkers van het restaurant zich niet kunnen wensen! (foto MSP) HEILOO - In de nacht van zaterdag 21 op zondag 22 juni werden een aantal personenauto's bekrast die stonden geparkeerd op de Nicolaas Beetsweg nabij de J.H. van der Palmweg. Eventuele getuigen hiervan worden verzocht met de politie van Heiloo, tel. 0900-8844 contact op te nemen. HEILOO - In de nacht van zondag 15 op maandag 16 juni is er ingebroken in een appartement aan de Kapellaan in Heiloo. De bewoner van het apparte ment had deze nacht zijn schuifpui open laten staan vanwege de hitte. Een inbreker heeft kans gezien binnen te sluipen en de portemonnee en auto sleutels van de man mee tè nemen. De auto is niet weggenomen. HEILOO - Het Rode Kruis afdeling Heiloo heeft deze week haar jaarlijkse collecte. Zij die lid of donateur zijn, krijgen een maling thuis met daarbij een acceptgirokaart. Daarmee kunt u het Rode Kruis weer voor een jaar begunstigen. Maar er zijn ook mensen die graag een bijdrage willen geven aan het Rode Kruis die geen acceptgi rokaart thuis krijgen. Voor hen zijn er deze week twee mogelijkheden. U kunt een bijdrage doen in de collecte bussen waarmee gecollecteerd wordt in winkelhof 't Loo op of bij C1000 in Ypestein op vrijdag 27 en zaterdag 28 juni. Wie de collectebus mist heeft nog een mogelijkheid om geld over te maken op rekeningnummer 327027800 van het Rode Kruis afde ling Heiloo. Met al deze gaven kan weer heel veel worden gedaan in het belang van velen. Want u weet het, het Rode Kruis helpt onvoorwaardelijk. HEILOO - Gedurende de maand juni vindt een kunstroute plaats in Heiloo. Deze route wordt gevormd door een aantal etalagesbeschikbaar gesteld door enkele winkeliers- vanaf het Stationscentrum tot en met t Loo. Mensen uit Heiloo die op welke wijze dan ook 'kunst' creëren tonen in deze kunstroute enkele werkendie worden getoond in de aangeboden ruimtes. De Kunstroute in Heiloo nadert haar afsluiting, dus voor de laatste maal worden in de Uitkijkpost een aantal kunstenaars belicht. Bij Han Raads hangen schilderijen van Nel Tjaden. Bij het passen van schoenen hoor je te bukken. Door haar aansprekende kleuren die uit haar schilderijen naar voren springen, vergeet je dat. Je blijft bij het werk hangen. Rob ter Steege heeft met twee zeer diepe, verfrissende schilderijen een plaats bij Dilano, net als T. Verwer met statige keramische beelden. Tegenover Dilano heeft Henk Scholten Gonny van Dongen en Cor Schoonhoven tijdelijk geadopteerd, werken waarin rozen centraal staan. Rozen staan voor warmte, liefde en eeuwigheid. Gonny van Dongen heeft ze in aquarel vastgelegd, Cor schoon hoven in glas-in-lood. Waarmee hij een oude techniek gebruikt om nieuwe beelden te creëeren. In Brasserie Wildschut hebben zes kunstenaars een plaats ingenomen. Silvia en Jos van Onna, samen met hun bewegende beelden. Ab Verwijhe met zijn 'zware' vormen. A.C. Kweldam Werk van Cor Schoonhoven, te zien bij Bloembinderij Henk Scholten met een groot 'fragment' uit de natuur in Heiloo, en Theo Leering met zijn surrealistische schilderijen. Grote contrasten, maar toch één geheel. Tussen de boeken van Deutekom heeft H. Spruyt een plaatsje ingeno men, met het stilleven 'Grootmoeder' die voorleest. Mayflower laat zieh 'verwennen' met keramische beelden van Lia Ruizenveld en 'strandimpressies' van Marjolein van de Pol. Perfecte harmo nie. Via deze weg wil organisator Berry alle kunstenaars vragen of zij op dinsdag 1 juli tussen 10.00 en 12.00 uur hun kunstwerken willen komen ophalen bij Brasserie Wildschut. Als u niet kunt komenwordt u verzocht contact op te nemen met Berrytel: 072- 5339109. Werk van Marjolein van de Pol, te zien bij Mayflower HEILOO - Het spreekuur van de Gezelschapsbank Samen geniet je meer in Heiloo, is met ingang van 1 juni gewij zigd. Voortaan kunt u op donderdag van 10.30 tot 11.30 uur vrijblijvend binnen lopen. De Gezelschapsbank is een pro ject van de 'Stichting Ouderenwerk Heiloo en gevestigd in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 te Heiloo. Zou u ook graag eens samen met iemand een leuke (bos)wandeling maken of bijvoorbeeld gezellig uit eten gaan? Of zou u gewoon eens met iemand koffie of een borreltje willen drinken of samen iets anders onderne men? Lukt het u niet een geschikt per soon te vinden om deze activiteiten mee te delen? Dan is het voor u de moeite waard u op te geven bij de Gezelschapsbank. In de vorm van een anonieme adverten tie, waarbij de medewerkers u deze hel pen op te stellen, wordt uw oproep in een apart krantje geplaatst. De mede werkster van de gezelschapsbank, Monique van Ling, coördineert het geheel. Zij maakt zowel met degene die een advertentie wil plaatsen als degene die daarop wil reageren persoonlijk ken nis. Telefoonnummers worden niet zomaar doorgegeven. U kunt bijvoorbeeld het inloopspree kuur bezoeken, maar u kunt Stichting Ouderenwerk Heiloo ook op werkdagen telefonisch bereiken op nummer 072- 5331297. HEILOO - Vanwege het 50-jarig jubi leum van Jip en Janneke organiseerde De Schrijverij een kleurwedstrijd. De resultaten waren overweldigend en heel erg mooi. Na overleg zijn de volgende twee win naars uitgekozen: Paul van Schaijck en Zeb de Haas. Zij hebben allebei een mooi boek van Jip en Janneke gewon nen. De medewerkers van de Schrijverij wensen de winnaars veel plezier met hun prijs. HEILOO - Op zaterdag 28 juni van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maan delijkse tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois hof 2 in Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u niet meer gebruikt en die u wel kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297, dan wordt een afspraak gemaakt om deze spullen op te halen. HEILOO - De activiteit gehandicapten- zwemmen bestaat 25 jaar. Ongeveer in maart 1978 startten een aantal ouders met Herwonnen Levenskracht en vrijwil ligers van de EHBO en de zwemclub het zwemmen voor mensen met een lichame lijke en/of geestelijke beperking bij zwembad Loos in Heiloo. Vanaf 21 november 1980 kreeg het zwemmen een officieel tintje omdat het toen onderge bracht werd in een stichting met de naam Stichting Gehandicapten Sport Heiloo, met als doelstelling het verzorgen van sportieve activiteiten voor lichamelijk en geestelijk gehandicapten. Het bestuur van de stichting wordt gevormd door ver tegenwoordigers van ouders en van de begeleiders. Het zwemmen gebeurt op zaterdagmor gen vroeg tweemaal een half uur. Het gaat er allereerst om de vrees voor water te overwinnen en daarna om zwemles te krijgen. Deze aanpak heeft al veel resul taten gegeven in de vorm van officiële, felbegeerde zwemdiploma's. Het aantal zwemmers (in leeftijd veelal tussen 5 en 30 jaar) is in de loop der jaren heel wisse lend geweest; meestal zo tussen de 10 en de 22 personen. Zij komen niet alleen uit Heiloo, maar ook uit de omgeving. Ook de groep begeleiders wisselde wel, maar er waren altijd voldoende mensen om de groep goede, deskundige vrijwilligers aan te vullen. Op dit moment is er een vaste groep van circa 12 begeleiders en kan er incidenteel ook een beroep gedaan wor den op nog 5 6 reserves. Vooral bij de eerste groep zwemmers is een begelei ding van veelal 1 op 1 noodzakelijk. Ter viering van deze mijlpaal wordt op zaterdag 21 juni na het zwemmen vanaf 09.00 uur in Klein Varnebroek een feeste lijk ontbijt gehouden voor de zwemmers met een ouder, de begeleiders en een paar bijzondere gasten; mensen die vroe ger bij dit zwemmen betrokken waren of nog zijn. HEILOO - Op vrijdag 27 juni wordt een seizoensafsluitingsmiddag en -avond gehouden. Alle deelnemers aan acti viteiten en de vrijwilligers zijn welkom. In de maanden juli en augustus is de Bergeon alleen op maandagmorgen open. Ook het spreekuur is deze maan den op de maandagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Vanaf maandag 1 septem ber is de Bergeon weer volledig open en gaan alle activiteiten weer van start, met onder andere eind september de com putercursussen. HEILOO - Op donderdag 26 juni neemt het team van de Radboudschool met pijn in het hart afscheid van haar gewaardeerde collega Maruska Kuin. Met ingang van augustus 2003 is zij benoemd als directeur aan de St. Jozefschool jn Egmond aan den Hoef. In 1991 is Maruska op de school begonnen als leerkracht in groep 7, ofschoon zij eigenlijk solliciteerde naar een betrekking in combinatiegroep 3/4. Daarna heeft zij ook nog de groepen 6/7 (38 leerlingen) en 8 onder haar hoede gehad. In 1993 werd aan Maruska gevraagd of zij interesse had in het adjunct-directeurschap en na een inwerkperiode van een jaar volgde in 1994 de officiële aanstelling. Door omstandigheden werd zij in 1998 waarnemend directeur en deze taak bleek zeer veelomvattend te zijn. De school groeide hard en dat betekende vele aanpassingen. Uiteindelijk heeft dit geresulteerd in de verbouwing, zoals die in het afgelopen schooljaar gerealiseerd is. Maruska heeft zich hiervoor, naast haar lesgevende taken, altijd ten volle ingezet. Ze heeft daarbij de nodige kastanjes uit het vuur moe ten halen. Het team laat weten dat zij haar enorme betrokkenheid en deskundigheid geweldig gaan missen. Op donderdag 26 juni wordt Maruska een feestelijke dag aangeboden, op de eerste plaats met het team en de kinderen. Van 15.15 tot 16.00 uur is er in de school gele genheid voor ouders en andere belangstel lenden om afscheid van Maruska te nemen. HEILOO - Bastiaan van Loon is geslaagd voor zijn studie bedrijfseco nomie aan de VU in Amsterdam. HEILOO - Guus Kok is geslaagd voor de opleiding Technische Bedrijfskunde aan de hogeschool Inholland Alkmaar. HEILOO - De echte lekkerbekken onder ons kunnen vrijdag 27 juni hun hart ophalen in winkelcentrum 't Loo in Heiloo. Maar liefst zes bekende merken laten daar de bezoekers ken nismaken met hun nieuwste produc ten. Wat dacht u van Pepsi Twist, een heerlijke cola met limoen smaak, of de nieuwe Topcervelaten van Stegeman in drie heerlijke varianten! Natuurlijk kunt u alles gratis proeven. En dat is nog niet alles... de gehele dag staat presentator Ben voor u klaar om het boodschappenspel te spelen, waarmee mooie prijzen te winnen zijn en iedere deelnemer aan het spel zeker niet met lege handen naar huis gaat! Dus kom vrijdag 27 juni naar Winkelhof 't Loo. De Spring Time Tour doet dit voorjaar 20 verschillende winkelcentra aan. En vrijdag aanstaande staat 't Loo in Heiloo op de agenda. Zes merken laten u daar geheel gratis proeven. Zo deelt Snack-a-Jacks gratis zakjes Chripy's uit. Leerdammer is aanwezig met een overheerlijke kaas, Caractère. Deze milde maar toch pittige kaas smaakt zowel lekker op brood als bij de borrel. Optimel biedt u absoluut een primeur. Een heerlijke vanille en chocolade vla met 0% vet! Pepsi ser veert haar nieuwe Twist variant, met een vleugje Limoen. Bij 7Up kunt u de smaak Tropical Splash proeven. Een frisse, zoete frisdrank met tropische vruchten. Canderel, wel bekend van de zoetjes, presenteert een vernieuwde kristalpoeder die qua smaak de gewo ne suiker compleet vervangt. Een goed alternatief als u wat pondjes kwijt «wilt voor de zomer. Stegeman laat drie nieuwe smaken Topcervelaten proeven en deelt gratis haar nieuwe snackworstje Bite! uit. Een aantal merken bieden u ook nog direct voordeel als u de producten vrij dag bij een willekeurige supermarkt koopt. Op zowel een pond Caractère, een pot Canderel als twee flessen Pepsi Twist en/of 7Up Tropical Splash krijgt u op vertoon van uw kassabon bij de stand van het desbetreffende merk direct E ï,- contant retour. Naast de zes presentaties wordt door lopend het Spring Time spel gespeeld waarbij mooie prijzen te winnen zijn. Kortom, voor gezelligheid, gratis proe ven en kans maken op mooie prijzen gaat u aanstaande vrijdag naar Winkelhof 't Loo in Heiloo. EGMOND - Eindelijk heeft Chantal haar eigen bloemenwinkel geopend op de Abdijlaan 3 te Egmond-Binnen. Na het behalen van haar diploma's en bij verschillende bloemenwinkels te heb ben gewerkt, heeft zij genoeg ervaring opgedaan om deze uitdaging aan te gaan. U kunt bij Chantal terecht voor al uw bloemwerk tot aan kleine cadeauartikelen en accessoires voor het inrichten van uw huis. Verder vind u in de winkel leuke potterie, glaswerk, planten en nog veel meer. Ook voor rouwwerk en bruidswerk zal Chantal voor de mensen tijd maken om het aan alle wensen te voldoen. Met alle hulp van de familie is de voormalige sani- tairwinkel aan het begin van de Abdijlaan omgetoverd tot een gezelli ge bloemenwinkel. Bloembinderij Chantal zal vrijdag 27 juni haar deuren openen vanaf 9.00 uur. IJ bent alle van harte welkom. Al 25 jaar in het vak en nog steeds met veel plezier aan het werk. Dat is Riet Beenders van Kapsalon Bijwaard ten voeten uit... (foto MSP) In de bloemenzaak van Chantal Huisman aan de Abdijlaan 3 te Egmond- Binnen vindt u naast bloemen en planten leuke accessoires om het huis op te vrolijken, (foto MSP) HEILOO - Het is deze maand precies 25 jaar geleden, dat Riet Beenders bij Kapsalon Bijwaard kwam werken. Als vriendin van de vorige eigenaresse Marga Ketzer-Bijwaard kwam zij in Heiloo terecht, en ze heeft het nog steeds .reuze naar haar zin. „Het is belangrijk dat er altijd een leuke sfeer in de salon hangt, en dat is altijd al zo geweest", verklaart Riet. Dat komt natuurlijk door goede samenwerking, leuke collega's en gezellige klanten, en wat die laatste groep betreft zal er menigeen zijn die ze dan ook daad werkelijk al 25 jaar knipt, kleurt en krult. De band die je dan krijgt met je klant is voor Riet toch een van de belangrijkste dingen van het kappers vak. Er is al heel wat veranderd in bijvoor beeld de technieken en producten maar zolang je het vak goed bijhoudt is dat natuurlijk geen probleem. Riet wil het vak nog wel even blijven uitoe fenen. „Ze zijn voorlopig nog niet van me af!", aldus Riet. HEILOO - In de maanden juli, augustus en september exposeert Teunis van der Zwart onder het pseu doniem Cornero portretten en figuren in de Hema te Heiloo. Teunis van der Zwart woont in Heiloo, schildert in zijn atelier in Alkmaar, en reist als musicus de wereld rond. Muziekliefhebbers kennen hem van de concerten in het Witte kerkje, waar hij diverse keren met succes optrad. Van der Zwart is eerste hoornist van het Orkest Van De Achttiende Eeuw en het Freiburger Barock Orchester, elite gezelschappen waarmee hij met grote regelmaat concertreizen maakt door Europa, de Verenigde .Staten, Australië en Japan. Steden als Berlijn, New York en Tokyo kent hij van binnenuit. De indrukken die de hoornist Teunis van der Zwart tijdens zijn reizen opdoet legt hij als de schilder Cornero vast op papier en doek. Bij zijn por tretten en figuren gaat het duidelijk niet om een fotografische gelijkenis. Elke kunstuiting is een poging om iets van de ziel bloot te leggen. Wat drijft de mens? Waar liggen zijn kwetsbaar heden? Dat zijn de vragen die Cornero steeds opnieuw blijkt te stellen. De antwoorden zoekt hij in Oost-Indische inkt en aquarel. Later deze zomer is werk van de Heilooër schilder te zien bij galerie Walls in Amsterdam. Vanaf maandag 30 juni exposeert Cornero in het restaurant van de Hema in 't Loo. HEILOO - Heiloo is de eerste gemeen te van Nederland waar vraag en aanbod van vrijwilligers op het internet op elkaar worden afgestemd. Op 18 juni werd vrijwilligersgids.nl gelanceerd en is er nu voor organisaties en vrijwilligers de mogelijkheid elkaar te vinden op één en dezelfde website. Bij de eerste thema-avond die de gemeente de komende jaren organiseert werd uitleg gegeven over de website en konden geïnteresseerden vragen stellen aan Gertia Warmenhoven, de coördinator achter de vacaturebank, wethouder Roelof Bos van Welzijn als afgezant van gemeente Heiloo en Maarten Freriks van ID-plein. Wethouder Bos gaf de aftrap met een babbel vooraf. Filosofisch stak hij de aanwezigen vrij willigers een hart onder de riem. „Vrijwilligers timmeren niet aan de weg en horen dat ook niet te doen. Zij doen goede werken uit barmhartigheid. Vrijwilligers kunnen getuigen wat de rijkdom is van geven en dank ontvan gen. Zoals The Beatles zongen in hun lied Money: The best things in life are free." Wethouder Bos benadrukte dat de gemeente zich ook wil inzetten voor vrijwilligers en dat ook de mensen die druk bezet zijn bereikt moeten worden. „Vrijwilligerswerk geeft de mens het gevoel dat ze baas zijn over eigen leven. Vrijwilligerswerk is het werk van vrije mensen." Gertia Warmenhoven lichtte de doelstellingen van de online vrij willi- gersvacaturebank toe. In 2001, het inter nationale jaar van de vrijwilliger, stelde de gemeente de nota 'Voor niets gaat de zon op' op. Voor die nota hebben alle medewerkers van de gemeente ver plicht vrijwilligerswerk moeten doen. Heiloo telt inmiddels drieduizend vrij willigers. De vacaturebank moet het contact tussen vrijwilligerorganisaties, vrijwilligers en de gemeente versterken, de organisaties bijstaan, de deskundig heid van de vrijwilliger verhogen en het aantal jonge vrijwilligers (25-40) verho gen. Verder is het doel het bedrijfsleven meer te betrekken bij vrijwilligerswerk en moet er een vastlegging komen van een collectieve verzekering voor de vrij willigers van Heiloo. Maarten Freriks gaf uitleg over de website. Via www.Heiloo.nl kan men op de web site van de vacaturebank komen, vacatu- regids.nl. Voor mensen die internet één grote abracadabra vinden of niet kun nen of willen beschikken over het medi um is er nog steeds de mogelijkheid om zich met formulieren in het vrijwilligers- verkeer te mengen. Zowel bij de biblio theek als bij de gemeente kunnen vaca tures worden geplaatst. Net als op het internet gaan alle formulieren via de vrijwilligerscoördinator en misbruik is dus praktisch onmogelijk. Een van de portretten met de titel Dutch Portrait. Ook dit werk van Teunis van der Zwart wordt geexposeerd in de Hema in Heiloo. betrokken adviseurs

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10