Directeur Jansen wil met jeugd om de tafel Versterken stedenband Swietochlowice-Heiloo edri A-AANBumeeH Park Golf Heiloo op alle fronten groot succes k t o Zoiiifeveld Jaarlijkse collecte Rode Kruis afdeling Heiloo HELPT Helpt u ons HH BORDEN r, A P E L L A eli rin^rvLuvTL HEMA HEILOO brille# Overlast hangjongeren bij GGZ De Dijk 1(072)5351000 Moois in eigen omgeving V 25 JUNI 2003 - 68e JAARGANG NO. 26 Ook op internet: mm NIEUWSBLAD VOO www.vosmakelaardij .nl Omdat ieder VAARWEL EEN BIJZONDERE IS Lees verder op pagina 2 Wij zoeken voor ons HEMA Warenhuis in Heiloo op de afd. verse vleeswaren/kaas een enthousiaste VERKOOPSTER Als omgaan met klanten en werken in een klein zelfstandig groepje je aantrekt, dan is dit vast een leuke baan voor je. Bij voorkeur fulltime. Heb je interesse bel dan voor een afspraak: WARENHUIS VAN SCHAIK BV - WINKELHOF 't LOO 36 1851 HT HEILOO tel(072) 5331138 Uw huis verkopen? korting PEPERSTEAKS 4 stuks 5,50 KALKOENFLINTERS4oo3,98 RUNDERGEHAKT 1 kilo 3,50 SLAVINKEN 4 stuks 2,50 Slagerij Kramer Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl HET RODE KRUIS v ONVOORWAARDELIJK Wij collecteren op vrijdag 27 en zaterdag 28 juni In Winkelhof 't Loo en bij C1000 Ypestein. Collecte gemist, stort dan op rekeningnummer 327027800 van het Rode Kruis Heiloo Leden en donateurs krijgen deze week via het Rode Kruis Den Haag een mailing toegestuurd met daarin een acceptgiro. weekendmenu Euromenu Zomersalade van verse tonijn en venkei Gegrilde kalfsbiefstuk met verse paddestoelen vanille-ijs met verse s aardbeien Js Griekse salade met fettakaas en spekjes Vleesspies van de grill met 2 koude sausjes Sinaasappel bavarois €2i.so p.p. v\Xj(MS^aUUP^ 15'50 "p- Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur mm.bras5eriewiiasehut.nl Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 r>6 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.r e-mail advertenties: advertenties@uitk jkpost.nl Openingstijden kantoor:. ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) ahHUH HEILOO - Directeur Adriaan Jansen van GGZ De Dijk kijkt pissig voor zich uit. Hij heeft de laatste tijd ook niet zoveel reden om blij te kijken. De reden om naar de Uitkijkpost te bellen is ook al niet doordrenkt van vrolijkheid. GGZ De Dijk heeft namelijk sinds enige tijd te maken met overlast door hangjongeren. Op het terrein aan de Kennemerstraatweg (voormalig Willi- brord) komen regelmatig groepen jon geren bij elkaar, die een drankje drin ken, een sigaretje roken en vanuit hun auto 's of scooters de housemuziek over het terrein laten klinken. Tot zover nog wel te overzien, meent de directeur, maar als daar meldingen van vernielingen, blowen, poging tot brand stichting, dierenmishandeling, pesten Dinsdag 10 juni vertrokken drie gehandicapte kinderen uit Heiloo naar de en uitschelden van cliënten en schade Paralympics in Swietochlowice. Wethouder Bos wenste de chauffeur, de heer aan het gazon door optrekkende auto's Oost een mede reis. (foto: UKP) en slippende brommers bijkomen dan gaat dat toch echt te ver. „Het is waarschijnlijk een klein groepje dat het verpest voor de rest", is Adriaan Jansen van mening. „Bij ons op het terrein woont de meest kwetsba re groep cliënten, mensen die niet zomaar buiten de poorten van deze instelling kunnen wonen. Door het ter rein open te stellen voor mensen van buitenaf is er toch sprake van enige intergratie in de samenleving. We halen als het ware de maatschappij naar binnen. De schooljeugd gebruikt ons terrein bijvoorbeeld voor gymles, de kapel wordt breed gebruikt, denk maar aan het cultuur- en korenfestival, ouders komen met hun kinderen de eendjes voeren of nemen een kijkje op de kinderboerderij, er is een oefen ruimte om muziek te maken en er wor den vergaderingen en conferenties in de zalen op dit terrein georganiseerd. Zomers is er bovendien veel jeugd aan wezig om lekker een balletje te trappen op het voetbalveld of anderszins met elkaar bezig te zijn. Niks mis mee, prima zelfs. De GGZ wil zich juist gast vrij tonen op meerdere fronten. Maar wanneer bij wijze van spreken bij onze pauwen de veren worden uitgerukt dan wordt er misbruik gemaakt van deze gastvrijheid. En dat is nou net niet de bedoeling!" moeten houden. Dat betekent dus geen alcohol drinken in het openbaar, niet blowen, geen andere mensen pesten en geen schade toebrengen aan materia len of mensen. Muziek maken en een balletje trappen is allemaal prima, wan neer iedereen zijn of haar verantwoor ding neemt en een ander aanspreekt op onaanvaardbaar gedrag dan blijft het terrein voor iedereen leefbaar. Na de zomer gaan we om de tafel met het jeugdwerk, de politie en de wijkvereni- gingen. Mochten de jongeren daarbij ook van de partij willen zijn dan hoor ik dat graag. Dan gaan we rond de tafel zitten en kijken wat we voor en met elkaar kunnen doen. Maar laten we bovenal allemaal ons gezonde verstand gebruiken en er voor zorgen dat ons gedrag zodanig is dat we allemaal kun nen genieten van het terrein van GGZ." VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - In het kader van de steden band tussen de Poolse gemeente Swietochlowice en Heiloo vinden er diverse activiteiten plaats in de zomer maanden. Op verschillende terreinen vinden de inwoners van beide gemeen ten elkaar. Zo hebben er twee weken lang twee Poolse artsen stage gelopen in het MCA, logeren er basisschool leerlingen bij gastgezinnen in Heiloo, zijn er tien pc's geschonken aan Swietochlowice en hebben drie Heilooër kinderen meegedaan aan de Paralympics in Polen. Poolse artsen lopen stage in MCA Op 2 juni zijn twee artsen uit Swietochlowice gestart met een stage van 2 weken in het Medisch Centrum Alkmaar. Het ging hierbij om een gynaecoloog/anesthesist, mevrouw dr. Jadwiga Pachelski en een internist/car dioloog/huisarts de heer Kowol. Op woensdag 11 juni heeft er een gesprek plaatsgevonden tussen de 2 artsen die stage lopen en een vertegenwoordiging van het college van b&w van Heiloo. Burgemeester A.H. den Boon en wet houder R. Bos van Welzijn hebben hen o.a. gevraagd naar de verschillen tussen de zorg in Polen en Nederland. Mevrouw Pachelski en de heer Kowol gaven aan het meest verrast te zijn door de ruime aanwezigheid en diversiteit aan apparatuur. Ook de verhouding tussen het aantal medewerkers in het MCA en de inwoners van het verzor gingsgebied werd opvallend positief bevonden. De twee artsen vertrokken op 18 juni weer naar Polen. APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA S "Verdriet wegnemen kan ik niet. Maar even kan ik helpen dragen.' Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Dinsdag 3 juni, 20.30 uur: een groep jongeren heeft auto's op het gras gestald bij een van de recreatieruimten voor cliënten. Er wordt knalharde muziek gedraaid en er wordt geblowd. Ook die avond zou deze groep veel troep achter laten en meubilair vernielen. B In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Afgelopen donderdag attendeerde de heer B. Freriks de redactie op de mooie bloemenweelde aan de rand van de sloot aan De Rosendaal. Een flink aantal orchideeën stond op dat moment in volle bloei. De heer Freriks legde een en ander vast op de gevoelige plaat en toog hiermee naar de krant, om zo ook anderen van de bloemenpracht te laten genieten. Tevens wist hij te vertellen dat er vorig jaar op dezelfde plek maar een stuk of zes orchideeën hadden gestaan. Dit aantal heeft zich een jaar later fors uit gebreid en we zijn dan ook benieuwd wat volgend jaar ons zal brengen... HEILOO - Zondag werd de tweede editie van Park Golf gehouden, in het recre atiegebied Noorderneg en Zuiderneg te Heiloo. Het evenement, georganiseerd door de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden, ondersteund door de Condor Golf- en Countryclub, was op alle fronten een groot succes. Ten eerste zat het weer behoorlijk mee, waardoor zowel de 150 deelnemers als de toeschouwers een zonovergoten dag beleefden. Op sportief gebied was het eveneens genieten, waarbij Limmenaar Co Berkhout winnaar werd door de 18 holes tellende baan in 60 slagen te voltooien. En, last but not least, voor de twee goede doelen- het Kindertehuis Antonius te Bakkum en Stichting Veldwerk- werd het geweldige bedrag van 18.000 euro bijeen gegolfd. De organisatie kijkt dan ook zeer tevreden terug op het evenement en is al weer druk doende met Parkgolf2004. (foto: MSP) Eigen schuld De directeur wil graag dat de jongeren zich bewust zijn van de schade die zij aan anderen toebrengen. „Dit gedrag gaat met name ten koste van onze cliënten. Het zou vreselijk jammer zijn wanneer wij 's avonds en 's nachts de boel hier met hekken moeten afsluiten omdat een aantal mensen zich niet weet te gedragen. Straks wordt op dit terrein een woonwijk gebouwd, met daarin 40 woningen voor onze eigen cli ënten en 60 woningen voor mensen van buiten. Denk je dat zij het leuk zullen vinden om met pasjes door een hek naar hun woonhuis te moeten? De woningen die hier op het park komen zouden met name betaalbare woningen worden, zodat ook jongeren binnen de toch al krappe woningmarkt een plekje in Heiloo kunnen vinden." Momenteel staat de openstelling van het terrein voor mensen van buitenaf zelfs ter discussie. „Ik hoop echter niet dat we zover in onze maatregelen moe ten gaan", verzucht Adriaan Jansen. „Bovendien zijn de meeste jongeren die wij aanspreken ook best voor rede vatbaar en wij lopen ook echt niet als agent Bromsnor over het terrein om te kijken wat er fout gaat. Maar een klei ne groep gaat in haar gedrag gewoon echt te ver. Ik zou het echt heel erg vin den als het terrein daardoor op slot moet. Dit groepje verpest daarmee namelijk het plezier van een hoop andere mensen die wel met goede bedoelingen naar ons terrein komen." Jongeren laat je horen Inmiddels zijn er gesprekken gaande met de politie, Bualah Samuel van het Jongerenwerk en wijkvereniging Ypestein om de overlast tegen te gaan. „Er is gelukkig veel tolerantie ten opzichte van mensen met een afwijking en afwijkend gedrag,, ook in het dorp zelf en daarvoor zijn wij erg dankbaar", laat Adriaan Jansen weten. „Daarom wil ook GGZ zich graag van haar goede kant laten zien. Ik ben vooral benieuwd wat de jeugd nu eigenlijk wil op ons terrein. Ik wil graag meewerken aan een oplossing, maar dan op een manier zodat wij het voor beide partij en leefbaar kunnen houden. Over een hang- of opvangplek valt daarbij ook best te praten, maar de jongeren zullen zich dan wel moeten laten horen. En er zijn nu eenmaal een aantal regels op het terrein waaraan wij ons allemaal LIMMEN - Fixet Klusmarkt aan de Visweg 12a is geen gemiddelde doe-het-zelf-zaak. Alhoewel de naam anders doet vermoedenrunt het echtpaar Ab en Gré Meeldijk, met hun zoon Patrick meer een ver trouwde dorpswinkel dan een grootschalige bouwmarkt. We zijn franchisenemers van de landelijke doe-het-zelf-keten Fixet maar maken helemaal zelf uit wat we verkopen en hoe we dat doen. Dat betekent dat ons assortiment lang niet onder doet voor de 'grote jongens9terwijl wij tegelijkertijd nog wel tijd en aandacht hebben voor onze klant, en net even dat stapje harder voor ze lopen." Aan het woord is Ab Meeldijk, die sinds 1986 eigenaar is van dit Fixet- filiaal in Limmen. Ab heeft een achtergrond als aannemer, waarbij hij samen met een compagnon enke le jaren zijn eigen aannemingsbedrijf runde. Na een val, waarbij hij zijn rug ernstig beschadigde, kon Ab bij Fixet aan de slag, wat hem gelukkig prima beviel. Ab kon door zijn eigen kennis en ervaring de klanten namelijk uit stekend van dienst zijn en' hoefde dan ook niet lang na te denken toen hij de kans kreeg eigenaar te worden van de klusmarkt. Samen met zijn vrouw Gre, die al zijn rechterhand was in de tijd dat Ab zijn aanne mingsbedrijf had, en met zoon Patrick is Ab sindsdien dagelijks te vinden in de zaak aan de Visweg. Goed personeel „Gelukkig was mijn vróuw zo gek om die vaak erg lange dagen te willen werken." Gre verklaart haar aandeel in de zaak als iets vanzelfsprekend: „Ik ben niet bepaald bang om mijn handen vies te maken en ben, door dat ik Ab vroeger al hielp, behoorlijk handig geworden. Ik til zonder pro blemen grote zakken zand in de auto van klanten en sta net zo makkelijk te zagen als de andere jongens hoor!" Over de 'andere jongens' gesproken: ook die zijn van grote waarde voor het Limmer klusbedrijf. „Zij hebben dezelfde instelling als wij, en dat is ontzettend belangrijk", verklaart Ab. „We hebben een fantastisch team, die net als wij nergens te beroerd voor zijn. Leo, Andre, Martijn en Patrick komen op tijd, leveren het werk dat is afgesproken en laten het ook nog keurig netjes achter. Dus ook zij gaan net even verder qua service." Bijvoorbeeld op het gebied van het machinaal zagen: randjes fre zen en het zagen van kleinere stukjes hout zijn van die werkzaamheden die de werknemers van Ab en Gre zon der morren voor u uitvoeren. Maar ook met kleine en grote vragen over uw eigen klus kunt u gerust langsko men, zonder dat u meteen wordt doorverwezen naar een instructiefol dertje bij de kassa. Een kozijn laten maken, of een schutting of ander tuinhout op maat laten zagen? Bij Fixet draaien ze hun hand er niet voor om. Zoekt u iets speciaals op huishoudelijk gebied, of een leuk cadeau, wilt u een sleutel laten nama ken of een dakraam laten plaatsen? Ook dat kan geregeld worden. Kasten op maat In de verre omgeving staat de zaak inmiddels bekend om de kasten op maat-afdeling. „Met een keuze uit vele kleuren, materialen en glassoor ten is elke kastenwand door ons te maken. Klanten geven de maten op, kiezen kleur en materiaal, en de rest doen wij voor ze. Tot aan het plaatsen van de kast aan toe, waarbij de kast helemaal gebruiksklaar wordt gele verd." Niet echt typisch doe-het-zelf dus, of beter gezegd: zoek-het-zelf-maar-uit. „Nee hoor, wij gaan behoorlijk ver voor onze klant. Soms misschien een beetje te ver. We bouwen nog net geen bijkeukens of dakkapellen, maar onze zoon is bijvoorbeeld alweer een keuken aan het maken voor een goede klant. Wat we norma liter niet doen, daar hebben we de ruimte en de tijd ook helemaal niet voor, maar Patrick wilde dat graag 'een keer proberen', dus vooruit dan maar!" Fixet Klusmarkt vindt u aan de Visweg te Limmen, tel. 072-5051788. jouw stïjl Heerenweg 151 Heilóo Telefoon (072) 5331275 geldig t/m zaterdag 28 juni Telefoon 5330991 f03# van maandag t/m donderdag van vrijdag t/m zondag IIM llllpill Tl ifl 'fl |fe' Patrick, Ab en Gre Meeldijk voor hun specialiteit: de wandkasten die geheel naar i uw wens worden gemaakt, (foto: MSP) Stationsweg 82 HciCoo Tefefoon 072 532 1392

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1