'Coole' eindejaarsuitvoering basisschool Elckerliic BoevtefltVfc Trotse winnaars Lisa, Laura en Jeroen doen hun verhaal f Jngezo theek 17,00 brieven Vive la France Het rijk van de gouden draak DEUTEKOM MEDISCHE DIENSTEN DIENSTEN Respect voor de fanfare Vervolg van voorpagina Vive la France door diverse artiesten CD van de week: van 21,95 Winkelhof V Loo 53 Tel 5335535 Het rijk van de gouden draak door Isabel Allende Boek van de week: Agenda Sporthal Het Vennewater t UITKIJKPOST - 25 JUNI 2003 - PAGINA 2 Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur op werkdagen van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo. Spreekuur uit sluitend op afspraak. Het afhalen van voer en medicijnen kan op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag uitsluitend volgens afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur op tel. 072-5340550. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Frederik Hendrik laan 3,1814 JM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Koorsteraat 33-35, 1811 GM Alkmaar, tel. 5143384. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willi- brord), Kennemerstraatweg 464, maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. Vermiste en gevonden dieren: 072-5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Honden katten Akersloot: 0251-310079 Vakantieadvies: 072-5336180 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord Kennemerland: 072-5150173 (alarm), en 072-5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Vermist Halflangharige abessyn, ongec. kater met pluimstaart, voskleur, kin, keel en rond de neus wittig, witte snorharen, 6 jr. De Hoghe Weijdt, Heiloo. Grijs met wit gevlekte poes zonder staart, tat.nr. WX 513, 8 jr. De Kandelaar, Heiloo, Rode ongec. kater,. Witte bef, 2 jr. Runxputtewqeg, Heiloo. Rode gec. kater, wit aan de pootjes, 14 jr. Runxputteweg, Heiloo. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadres seerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds F.J. van der Wind, m.m.v. de Cantorij. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds G. van Reeüwijk uit Alkmaar. Rooms-katholieke kerkdiensten GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger ds D. Firet. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Mogojoko, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met dameskoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood Woensdag 08.30 uur: eucharistieviering. Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. H. Comeliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met spontaan koor, voorge gaan door pastor M. Strack van Schijndel. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor, voorge gaan door pastor R. Visser. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond H. Adelbertus Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur, zondag 10.30 uur. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur. Zondag 09.00 uur: eucharistieviering met gemengd koor. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 10.30 uur. Woensdag 09.30 uur. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Zondag: 10.00 uur, voorganger ds C. Veenhuizen te Egmond aan Zee. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Engelse vertaling aanwezig, tevens zondagsschool voor de kinderen. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 42, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Uitgeest: Zondag 10.00 uur: voorganger ds M.J. Luijk. Avondmaal ."l.'IJ 1 Vorige week las ik een artikel over de 35-jarige Fanfare Showband Heiloo. Aan het eind van dit stuk werd verteld over haar medewerking aan de Avond vierdaagse. Ook ik heb weer met volle teugen mogen genieten van de bijdrage van deze Heilooër muziekvereniging. Wat jammer is het dan toch om te moe ten constateren dat sommige jongelui (en zélfs ouderen) niet het geduld óf niet het respect kunnen opbrengen om de danseressen en muzikanten 'vrij baan' te geven. Lopend, rennend, ja zelfs fietsend dwars door het geheel heen; onvoorstelbaar! En dat alles ondanks de begeleiding van een zestal vrijwilligers. Het is onbegrijpelijk dat er geen onge lukken gebeuren, zeker als je ziet dat dit korps vele leuke, maar ook vaak onver wachte, pasjes maakt tijdens het musice ren. Nog maar niet kijkend naar de majorettes, die met hun twirlstokken de meest fraaie capriolen uithalen. Je ziet dan ook dat hierop sommige acteurs iet wat geïrriteerd reageren, bang voor de veiligheid van zichzelf, maar zeker ook bang voor de veiligheid van 'vreemden', die menen zich in of tussen het korps te moeten bewegen. Beste mensen, geniet toch van het gebodene en geef ze de ruimte! Het zal toch niet gebeuren dat dit soort vrolijke optredens alleen nog maar onder politiebegeleiding mogelijk is? Fanfare Showband Heiloo, bedankt weer! Het was fijn jullie te zien door de straten en op het plein van de Radboud- school. Tot volgend jaar! B. de Vries Heiloo Pastoor van Muijenweg 12. 1852 EH Heiloo. tel 5321048 Donderdag De Duif, Mariënstein 180. Tussen 08.30 en 16.30 uur. Zaterdag Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypesetin, incl. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan Zuid en plan West tussen Ewisweg- Het Zevenhuizen- Het Malevoort (incl. de Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereedzetten op de rolemmerverza- melplaatsen, vóór 09.00 uur. Maandag Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie in plan Ypestein, zuidelijke gedeelte. Dozen en/of bun dels gereedzetten op de rolemmerver- zamelplaatsen, vóór 19.00 uur. Ook is dan brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeerplaats bij de school. Dinsdag Base- en Softbalclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huisactie tussen Spoorlijn- Kerkelaan- Kennemer straatweg en Stationsweg, incl. de hele Heerenweg, Stationsweg en Kanaal- weg. Tevens de Kennemerstraatweg (excl. Heiloo-Noord en langs plan Oost) en het buitengebied aan de zuid kant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereedzetten op de rolemmerverza- melplaatsen, kort voor 18.00 uur. Kijk voor de dagelijkse acties op www.uitkijkpost.nl. Htff'jf'r/t r//tr rt/f t Wat te schrijven over een dubbel-cd vol Franstalige nummers? Uiteraard vindt u op de cd's klassiekers als Julien Clerc, Edith Piaf, Demis Roussos én Brigitte Bardot, maar ook artiesten als In-grid, Sandra Kim, Grace Jones, Art Sullivan, Kate Ryan en Lio hebben een plekje op deze dubbellaar gekregen. Wie goed op de hoes kijkt ziet zelfs BZN aangekon digd staan. Een Nederlandse band op een cd met de titel Vive la France? Ja, wel als je weet dat niet alle artiesten maar wel alle nummers vaii Franse origine zijn. Met Mon amour voelt BZN zich prima thuis in het rijtje van nummers als Hèléne, La vie en Rose, Tu es foutu, J'aime la Vie, Je t'aime...moi non plus, Un homme et une femme, Non, je ne regrette rien, Non non rien n'a changé, Après toi, Désenchantée en Voyage voyage. De 40 nummers op Vive la France zullen bij menigeen een gevoel van herinnering oproepen. Vive la France is dan ook zeker geen oubollige cd met allerlei hits Uit een ver verleden, maar een mengelmoes van recent en oud werk door elkaar. En dat is nu precies wat Vive la France tot een onweerstaanbaar lekkere vakantie-cd maakt, waarvan zowel de ouders als de kinderen achterin de auto zullen genie ten... door diverse artiesten voor OO HEILOO - Afgelopen woensdag was er de eindej aarsuitvoering van alle kinde ren van de Élckerlyc, basisschool voor Freinetonderwijs. Vooral de locatie was speciaal, aangezien de leerlingen hun kunsten op een echt podium konden ver tonen, in theater de Beun. Het thema van de uitvoering was kleding. De midden bouw liet zien hoe verschillende volkeren zich kleden, de onderbouw ging via een tijdmachine langs vroegere tijden en de kleuters vertelden over onze gewo ne kleding. Dit allemaal in de vorm van toneel, muziek en dans. Tot slot nam groep 8 afscheid op deze avond en liet de ouders, opa s en oma 's en broertjes en zusjes genieten van een dynamische voorstelling wat mede dankzij drie oud leerlingen op een eigentijdse, directe manier werd uitgevoerd. Of, zoals een leer ling uit groep 3 het omschreef: ,,Het was een cool stuk(eigen foto) Zaterdag 28 juni The Shavers HEILOO - The Shavers zijn al jaren bezig met het maken van Nederlands talige rock. Hun eigenzinnige mix van surfrock, punk en de Nederlandse tek sten krijgt een extra dementie als de drie heren het podium betreden. The Shavers staan erom bekend om een knallende liveshow neer te zetten. Het kan ook niet anders als je als zanger een bijzonder persoon hebt zoals Johannes de Boom. Kale kop, grote bakkebaarden en een dikke buik zijn een aantal kenmerken, maar de teksten die hij schrijft en vol emotie brengt, zijn nog wel het meest bijzondere aan deze man. Zonder de gebroeders de Jong zou Johannes het echter niet redden. Vol rock worden de snaren van de gitaar aangeslagen door Cock de Jong en Theo neemt de drums voor zijn rekening. Met z'n drieën hebben zij al jaren succes. Dit is voorlopig het laatste concert van de Shavers dus wees er zeker bij. Op 28 juni, entree E 5,-. Wil je meer weten? Moet je even op www.buk- buk.nl kijken. - Isabel Allende werd in 1942 uit Chileense ouders geboren. Momenteel woont en werkt zij als schrijfster en journaliste in San Fransisco. Haar wereldwijde succes begon met de roman Het huis met de geesten, die in 1985 in nederlandse verta ling verscheen, gevolgd door Liefde en schaduw, Eva Luna, Het goud van Thomas Vargas, Het oneindige plan, Paula, Afrodite, Fortuna's dochter en Portret in sepia. Het rijk van de gouden draak is het tweede deel in de Jaguar- en Adelaartrilogie, waarvan in 2002 het eer ste deel verscheen, De stad van de wilde goden. De 15-jarige Alexander gaat met zijn excentrieke oma, de reisboekenschrijf ster Kate Gold, mee naar het Verboden Rijk, een ongerept en moeilijk bereik baar land hoog in de Himalaya. Daar ontdekt hij dat er op ruwe wijze een eind is gekomen aan de rust in dit koninkrijk, waar de vreedzame, boeddhistische levenswijze al generaties lang geaccep teerd wordt. Het rijk is in rep en roer omdat in opdracht van een rijke westerse verzamelaar de Gouden Draak is gesto len, het kostbare beeld dat met orakel spreuken de toekomst kan voorspellen. Na vele avonturen lukt het Alexander om het Verboden Rijk te redden. Isabelle Allende heeft opnieuw een span nend en fantastisch avonturenverhaal geschreven waarin zij twee totaal ver schillende culturen met elkaar confron teert. Op subtiele wijze levert ze kritiek op de materialistische westerse samenle ving, waarin men het gevoel voor spiritu aliteit en het contact met de natuur ver loren heeft. door Isabel Allende voor 17,90 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkeihof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@Hbris.nl Lunch Stichting hart voor Polen Traditiegetrouw logeren er ook dit jaar weer een groep basisschoolkinderen uit Swietochlowice bij families in Heiloo. Omdat de ouders van deze kinderen zich geen vakantie kunnen permitteren, worden ze drie weken opgenomen in gastgezinnen in Heiloo. Drie weken lang worden er allerlei activiteiten geor ganiseerd om de kinderen een beeld van Nederland en Heiloo te geven, maar vooral om ze onbezorgd te laten genieten. Het gemeentebestuur van Heiloo trakteert de kinderen tijdens hun vakantie in Nederland op een fee stelijke lunch op woensdag 9 juli. Ze worden ontvangen door wethouder R. Bos, waarna ze in de kantine een geza menlijke lunch genieten. 10 computers voor Swietochlowice De gemeente geeft 10 pc's met randap paratuur (scherm, toetsenbord en muis) aan het gemeentebestuur van Swietochlowice. Het zijn nog zeer goede apparaten die niet meer voldoen aan de eisen van de gemeente, maar die nog zeer zeker geschikt zijn voor educa tieve doeleinden. Het gemeentebestuur van Swietochlowice heeft aangegeven de pc's in te zetten op basisscholen en organisaties die zich richten op sociaal- culturele doelen. De bus die de kinde ren ophaalt uit Polen om in Nederland vakantie te vieren, neemt alvast een aantal pc's mee. Kinderen naar Paralympics in Polen Op dinsdag 10 juni vertrokken Renate Hardeveld, Jeroen Bijvoet met zijn moeder en de tweeling Laura en Lisa Brinkhof, eveneens vergezeld door hun moeder vanaf het gemeentehuis, uitge zwaaid door de familie en de leerlingen uit hun klas. Cees Oost, bestuurder van het busje dat hen naar Polen bracht, reed het voertuig naar Burg bij Magdenburg, waar de deelnemers aan de Paralympics en hun begeleiders overnachten. De Paralympics, die voor de achttiende keer werden gehouden, waren een grote uitdaging voor het reis gezelschap. Waar vorige keer nog 'Nee' moest worden gezegd op de uitnodiging vanuit Polen, was het dit jaar wel reali seerbaar om met drie kinderen uit Heiloo deel te nemen aan dit sportieve evenement. „Vorig jaar ontvingen wij drie weken voor aanvang van de Paralympics een uitnodiging voor deelname. Dat was echter veel te laat om de organisatie rond te kunnen boksen. Qua verzeke ringen, vrijwilligers en andere zaken heb je behoorlijk wat tijd nodig om alles te regelen. We hebben daarom in 2002 toegezegd om het volgende jaar deel te nemen aan dit evenement", aldus Cees Oost. De deelnemers, uit Polen, Oostenrijk, Nederland en Tsjechië hadden zich ter dege voorbereid op hun 'Olympische' Spelen. „Ook het credo meedoen is belangrijker dan winnen was van toe passing op onze kinderen", laat Oost weten. „We werden in een voormalig schoolgebouw, dat was omgebouwd tot een soort jeugdherberg, liefdevol opge vangen door de organisatie. Op 40 kilo meter van Swietochlowice hebben we een heerlijke tijd gehad. De ochtend na onze aankomst kwam er een groep Poolse geestelijk gehandicapte kinde ren bij. Elke avond werd er gezongen, onder leiding van een ervaren gitarist. Vanaf de tweede avond deden onze Heilooër deelnemers al vrolijk mee, en hoewel zij elkaar niet konden verstaan was er toch een prima contact." De eerste dag toog het gezelschap naar een zilvermijn, waar zij uitleg kreeg over hoe zilver wordt gewonnen. Na 50 meter in een grot te zijn afgedaald naar een ondergronds riviertje bracht een bootje de groep weer naar het begin punt en kon men naar huis om te eten. De dag daarop was ingeruimd voor een bezoek aan het bakkersmuseum, waar oude apparaten te bewonderen vielen en waar zelf brood gebakken kon wor den. Daarna werd nog even druk gewin keld, alvorens men kennis maakte met Rudi, een van de winnaars van de echte Paralympics. Deze Oostenrijker liet zien dat ondanks zijn lichamelijke han dicap nog veel mogelijk is en hij is dan ook een verdienstelijk tafeltennisser. Nadat de kinderen moed geput hadden uit zijn verhaal mochten zij de volgende dag zelf in het grote stadion aan de slag. Een goedgevulde tribune, met daarop een enthousiast publiek, deed de adre naline extra hard door het lichaam gie ren. Vooral toen de kinderen, net als bij de echte Olympische Spelen, achter de naambordjes van hun land aan moesten lopen en er een défilé werd gehouden. Tijdens het spelen van de volksliederen hielden enkele deelnemers het al niet meer droog. Toen de Spelen, met het ontsteken van de vlam, daadwerkelijk geopend waren moesten de jongeren aan de bak met balgooien, blikken werpen en versprin gen. De spelonderdelen waren aange past aan de leeftijd en mate van handi cap, zodat iedere sporter evenveel kans op een medaille maakte. Dat Heiloo topsporters had afgevaardigd werd aan het einde van de dag duidelijk. Zowel Lisa, Laura als Jeroen behaalden een medaille op een onderdeel. ..V llllll Informatiebijeenkomst voor slechtzienden en slechthorenden De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo houdt op maandag 7 juli, van 14.00 tot circa 16.00 uur een bijeen komst rond het thema 'hulpmiddelen voor slechtzienden en slechthorenden'. Moeite met lezen en horen kan leiden tot een sociaal isolement. Er zijn echter een aantal belangengroeperingen, die zich speciaal voor deze mensen inzet ten. Twee daarvan zijn de Stichting Visio (die zich inspant voor slechtzien den) en het Audiologisch Centrum (voor slechthorenden). Deze beide organisaties geven consultatie, voor lichting en advies. Alles is erop gericht de slechtziende of slechthorende mens, door op de persoon gerichte aanpassin gen, zoveel als mogelijk zelfstandig te laten functioneren. De beide instellingen geven op 7 juli in de bibliotheek van Heiloo voorlichting aan geïnteresseerden over de verschil lende mogelijkheden van hun dienst verlening. Vervolgens is er ruime gele genheid voor het stellen van persoon lijke vragen. Gezien het karakter van de bijeenkomst wordt een ieder die deze bij wil wonen verzocht om 14.00 uur aanwezig te zijn. De informatiemiddag is gratis te bezoe ken. Graag wel vooraf opgeven bij de klantenservice van de Openbare Bibliotheek Heiloo, Het Malevoort 13, tel. 072-5330670. Sluitingsdagen zomerperiode De Openbare Bibliotheek Heiloo is in de vakantie van de basisscholen (1 juli tot 10 augustus) op woensdagmiddag gesloten. Daarnaast is de bibliotheek in de maanden mei, juni, juli en augustus op zaterdag gesloten. De uitleenpost in Ypestein is alleen op woensdag 9,16,23 en 30 juli gesloten. De Spelen werden afgesloten met een waar muziekfestijn. In een grote tent speelde een orkest, en werd opgetreden door een linedancing groep. Incasseringsvermogen Vorige week maandag kwam het gezel schap stralend van trots weer terug in Heiloo, waar in het Open Huis nog even nagepraat en gedronken werd op de prima prestaties. „Het was een bijzon der festijn, waar zowel de kinderen als de begeleiders van genoten hebben", is Cees Oost van mening. Deze actie van de Stedenband heeft prima uitgepakt. Ik sta bovendien versteld van het incas seringsvermogen dat deze gehandicapte sporters hebben. Zij moesten 1250 kilo meter rijden op weg naar hun wedstrijd. Doe dat maar eens met drie gezonde kinderen, die zeuren na een paar kilo meter al of het nog ver is. Laura, Lisa en Jeroen zaten vrolijk lachend achterin en speelden spelletjes. Voor mij als chauf feur was het wat dat betreft ook abso luut niet vermoeiend, omdat de kinde ren de hele weg zó vrolijk zijn geweest!" HEILOO - Maandag 23 juni, 16.15 uur. Keurig op het afgesproken tijdstip tre den de tweeling Lisa en Laura Brinkhof en Jeroen Bijvoet het gebouw van de Uitkijkpost binnen. Verlegen zijn de kinderen allerminst. En vertel len over hun gewonnen medailles op de Paralympics in Polen doen zij graag. Het eerste uur is er voor uw verslagge ver een van schrijven, schrijven en nog er eens schrijven. Op amusante wijze voorziet Jeroen de verhalen van de beide zusjes van extra commentaar, als ware hij een heuse stand-up comedian. De drie genieten duidelijk van de aan dacht die er voor hun sportieve presta tie is. En terecht, want wie wint er nu zo maar even een medaille tijdens de Paralympics? Voor hun broertje Benjamin maakten Laura en Lisa een grote tekening met een autobus, met daaronder nog meer autootjes om door te strepen. „Elke dag één, zodat hij wist wanneer wij weer terug zouden komen", verklaart Lisa. „Want hij heeft ons echt wel gemist hoor!" Toen de drie door de organisatie van Stedenband werden gevraagd of zij hun dorp wilden vertegenwoordigen tijdens de Paralympics in Polen, hoefden zij niet lang na te denken. „Natuurlijk zijn we gegaan", is het besliste antwoord van Jeroen. Op de vraag of hij van tevo ren nog geoefend heeft is het antwoord ontkennend. „Ik heb wel Pools geoe fend, want het is wel aardig als je daar iets kunt zeggen", is hij van mening. En inderdaad, 'Welkom in Swietochlowice' klinkt het in onvervalst Pools uit zijn mond. Mengelmoes Laura heeft zich wel sportief op het toernooi voorbereid. „Ik heb geoefend in hoogspringen", bevestigd zij. „En het Pools ging als het ware vanzelf. In een mengelmoes van Engels, Pools, Neder lands en Duits hebben wij ons ver staanbaar gemaakt. En we mailen nu nog steeds met een jongen uit Polen, al helpt Renate (bestuurslid van Steden band Swietochlowice red.) ons wel met de vertaling." Van de stad Swietochlowitce zelf heb ben de drie weinig gezien, mede door het drukke programma dat werd afge werkt. Toch zijn de deelnemers onder de indruk van de armoede die zij tegen kwamen op hun reis. „Eigenlijk was het ook wel een beetje gek, want veel men sen hadden wel een televisieschotel maar de huizen zagen er maar grauw en vervallen uit", laat Lisa weten. „We kwamen langs een ziekenhuis, nou ja, meer dan een woonhuis was het niet, waar een bordje op hing dat het een hospitaal was. Dat zag je dus van buiten echt niet!" foto: MSP Medailles Eremetaal ontvingen de jeugdige deel nemers voor hun prestaties op het ver springen en hardlopen en verspringen. Jeroen en Lisa wisten een bronzen plak te behalen in de categorieën 13-15 jaar (Jeroen) en 10-12 jaar (Lisa). Laura kreeg een medaille voor haar prestaties op de sprint. „Normaal doe ik nooit mee aan hardlopen, omdat ik dat niet goed kan. Nu liep ik de 30 en de 50 meter sprint! De organisatie vond dat zo knap dat ik ook een medaille kreeg." Na de thuiskomst maandag stond op dinsdag het werk op school al weer op het programma. „Ik heb 's ochtends nog even uitgeslapen om bij te komen, maar 's middags zaten we allemaal weer in de klas", aldus Jeroen. Met de medailles om uiteraard, want de andere kinderen mochten best weten dat de deelnemers in de prijzen waren geval len. „De reacties waren verdeeld", laat Lisa weten. „De een was onwijs posi tief, de ander vroeg waarom we geen goud konden halen. Maar omdat wij gehandicapt zijn moeten we toch altijd al opboksen tegen een vooroordeel, dus daar zijn we gewoon niet op inge gaan. Ik vraag meestal als iemand ver velend doet of hij soms met we wil rui len. Dat is de beste oplossing tegen pesten." Op de vraag wat nu het leukste was weet Jeroen wel twee dingen: het bezoek aan de zilvermijn, broodjes bak ken in het bakkersmuseum. Lisa houdt het op het meedoen aan de Paralympics, al daagt Jeroen de ene helft van de tweeling uit door te zeggen dat zij sla pend rijk is geworden. „Ze lag constant te maffen", is zijn opvatting van de deel name van Lisa. Om daar schoorvoetend aan toe te voegen: „Maar als je dan toch een medaille weet te behalen is dat toch wel knap. Ze was in haar categorie eigenlijk zelfs beter dan ik. Haar bron zen medaille is dan toch wel terecht." Laura noemt eveneens de Paralympics als hoogtepunt van de reis, maar het ont moeten van Poolse mensen staat ook hoog op haar lijstje. „Zij hebben heel andere eigenschappen, zijn anders dan wij. Door zo goed mogelijk in het Engels met ze te praten hebben we heel veel van elkaar geleerd, en dat is toch ook leuk." Nog een keer De vraag tot slot, of de drie als zij vol gend jaar wederom worden uitgenodigd weer meedoen, is eigenlijk overbodig. „Zeker weten dat we nog een keer gaan", klinkt het volmondig. „Maar dan blijven we wat langer. Het was namelijk hartstikke gaaf. De reis was leuk, de muziek en spelletjes gezellig en het win nen van de medailles een mooie erva ring!" Het Zevenhuizen 48 -1852 JC Heiloo - tel 5333152 Sporthal in Sportcentrum Het Vennewater, tel. (072) 5333152 Het Zevenhuizen 48,1852 JC Heiloo Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 •Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Op deze telefoonnummers kunt u ook informatie inwin nen over de verhuur voor het seizoen 2003. Woensdag 25-06-2003 Donderdag 26-06-2003 Vrijdag 27-06-2003 08.30-12.30 De sporthal is gesloten vanaf vrijdag 27 juni t/m zondag 10 augustus 2003 Schoolgym Zwembad Het Baafje, tel. (072) 5333909 De Omloop 11,1852 RJ HEILOO - De openingstijden zijn: maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 19.30 uur, dinsdag en donderdag van 07.00 tot 19.30 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.30 uur. - Vanaf woensdag 18 juni kunnen abonnementhouders zich opgeven voor een soort 'duikcur- sus', Op een aantal woensdagmiddagen van 16.00 -18.00 uur is er een mogelijkheid om samen met een duikinstructeur "onder water te gaan". Meer informatie hierover kunt u bij de kassa van het zwembad vinden. i Hieronder volgt het overzicht van de bezoekersaantallen 2003: Week Totaal 2003 2002 2001 2000 t/m zo. 25 mei 761 4.036 7.048 12.671 15.412 t/m zo. 1 juni 7.863 11.899 9.746 13.849 16.423 t/m zo. 8 juni 2.770 14.669 11.506 15.371 18.529 t/m zo. 15 juni 2.692 17.346 12.284 16.218 21.394 t/m zo. 22 juni X X 16.451 18.068 26.288 t/m zo. 29 juni X X 18.217 21.579 27.159 t/m zo. 06 juli X X 18.872 28.294 28.422

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 2