Geef brand geen kans 't Beestenboetje woensdag 2 juli 2003 weer open Tm Oud leerling verrast Benedictus Vier aanhoudingen na vechtpartij jongeren A O HEILOO UITKIJKPOST - 25 JUNI 2003 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Veilige caravans Steeds meer Nederlanders trekken er op uit met een caravan of camper. Uit de vele ongevallen en ongelukjes onderweg of op de camping blijkt dat de (brand) veiligheid van zo'n 'tweede huis' nog wel eens te wensen overlaat Gasflessen Plaats een gasfles nooit los in de caravan, maar op een voor gasflessen bestemde plaats, zoals de disselbak. Zet daarbij de fles altijd rechtop en zorg voor voldoende ventilatieopeningen. Gebruik geen slangen die langer zijn dan 1 meter. En let erop dat dit goedge keurde hoge drukslangen zijn. Vernieuw de slangen minstens eens per twee jaar. Zorg voor deugdelijke slangverbin dingen: gebruik slangtule en slangklemmen. Het gebruik van LPG(autogas) in gas flessen is levensgevaarlijk en bovendien verboden. In tegenstelling tot een (auto)gastank voor LPG hebben gas flessen namelijk geen overvul- beveiliging. Ga ook niet zelf zitten knoeien met verloopstukken en derge lijke, maar laat het vullen van gasflessen over aan erkende vulstations. Gebruik altijd de juiste drukregelaar tussen gasfles en gasapparaat. De ver eiste gasdruk vindt u op het typeplaatje van het betreffende gasapparaat. Gaat u op één fles apparaten met verschillende druk aansluiten, dan moet u ook ver schillende drukregelaars gebruiken. Uiteraard monteert u de regelaar die de hoogste druk doorlaat het dichtst bij de gasfles. Vervang een drukregelaar na 5 jaar in verband met slijtage aan het membraan. Elektriciteit Gaat u zelf werkzaamheden aan de elektrische installatie van uw caravan verrichten, doe het dan veilig en con form de voorschriften. De spannings waarden in een caravan zijn 220 Volt en 12 Volt. Een spanning van 12 Volt is niet altijd ongevaarlijk. Brandgevaar kan ontstaan, bijvoorbeeld als de bedrading niet in orde is. Of wanneer u extra lampen of apparaten op de 12 Volt- installatie aansluit. De aansluiting van de caravan op een 220 Voltanstallatie is het veiligst als u de blauwe, spatwaterdichte CEE-stekker en een neopreenkabel (van maximaal 20 meter lang) gebruikt. Rol de kabel altijd helemaal af: zo voorkomt u warmte ontwikkeling. Caravans met CEE-aan- sluiting zijn geaard. Als uw caravan geen CEE-aansluiting heeft, moet u een aardlekschakelaar plaatsen. Zorg er ook voor dat de metalen delen van caravan (wanden, chassis, aanrechtblad, enz) geaard zijn. Pas tot slot op met water en elektriciteit. Zo moet de buitenverlich ting van uw caravan spatwaterdicht zijn. Ups Trucs Laat installeren van elektriciteits- en gasleidingen bij voorkeur over aan vak- mensen.Lees van alle materialen, toestellen en gereedschappen die u gebruikt eerst de gebruiksaanwijzing. In de caravan mag een brandblusser natuurlijk niet ontbreken. Uw doe-het- zelfzaak heeft een ruim assortiment. Vul gasflessen nooit zelf, maar laat dit over aan erkende vulstations. Sluit tevens gasflessen af als u ze niet gebruikt en bewaar gasflessen op een koele, goed geventileerde plaats, buiten het bereik van kinderen. Meer informatie Als u meer informatie wilt over de veiligheid van uw caravan kunt u de site www.caravanhandboek.nl raadplegen. Vanaf woensdag 2 juni 2003 opent 't Beestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan voor het eerst dit seizoen haar deuren. Helaas kon dit niet eerder in verband met de landelijke maatregelen die het Ministerie van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij had genomen om uitbreiding van vogelpest tegen te gaan. Hoewel vogelpest niet in onze regio is aangetroffen, golden de maatregelen wel. Gelukkig zijn alle maatregelen nu ingetrokken. Elke woensdagmiddag open Vanaf 2 juli 2003 is 't Beestenboetje elke woensdag van 13.00 tot 16.00 uur geo pend. Op deze middag kunnen de kinderen allerlei dieren aaien en knuffelen. Ook kan iedereen het jonge hertje bewonderen dat op donderdag 19 juni 2003 is geboren. De beheerder en de vrijwilligers zijn op woensdagmiddag ook aanwezig om vragen te beant- woorden over het verzorgen van de dieren, het eten geven, etc. Elke le en 3e zaterdag van de maand open Ook gaat 't Beestenboetje elke eerste en derde zaterdag van de maand weer open. In de maand juli zijn dit zaterdag 5 juli 2003 en zaterdag 19 juli 2003. De openingstijden op zaterdag zijn van 10.00 tot 12.30 uur. Nieuw dierenverblijf en nieuwe duiventil Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. aad en (raads) commissies Gemeenteraadsvergadering maandag 30 juni 2003 ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Wet milieubeheer eefomgeving Kies eens voor een andere oplossing! erk in uitvoering Afsluiting Kennemerstraatweg Maak gebruik van uw inspreekrecht. Raads- ergadering 30 juni a.s. eiten Toestemming voor de kermis eiangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 Diefstal uit woning Motorrijder gewond na aanrijding In de afgelopen periode is er hard gewerkt aan een nieuw dierenverblijf. Het is nu bijna klaar en het geeft de dieren veel meer ruimte. Ook is op 22 april 2003 een mooie nieuwe duiventil geplaatst. Deze is gemaakt door de cliënten van G.G.Z. Noord-Holland Noord. De gemeenteraad vergadert maandag 30 juni а.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststeling 2. Inspreekrecht 3 a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatie sprekers over hamer- stukken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5 a. Vaststelling notulen raadsvergadering van 2 juni 2003 b. Vaststelling notulen raadsvergadering van 3 juni 2003 c. Vaststelling notulen raadsvergadering van 5 juni 2003 Ingekomen stukken Behandelde en verzonden stukken 7. Instemmen met jaarverslag en jaar rekening 2002, Ontwerpbegroting 2004 en Meerjarenbegroting 2005-2008 Meldkamer CPA/Brandweer Noord-Holland Noord 8. Instemmen met het investeringsvoorstel vervanging openbare verlichting 9. Vaststelling Beleidsverslag 2002 Algemene bijstandswet (Abw), wet Inkomensvoorzieningen Oudere en gedeeltelijk Arbeidsongeschikte werkloze werknemers (IOAW) en wet Inkomens voorzieningen Oudere en gedeeltelijk Arbeidsongeschikte gewezen Zelfstandigen (IOAZ) 10. Instemmen met het uitvoeringsverslag 2002 over de uitvoering Algemene bijstandswet (Abw), wet Inkomens voorzieningen Oudere en gedeeltelijk Arbeidsongeschikte werknemers (IOAW) en wet Inkomensvoorzieningen Oudere en gedeeltelijk Arbeidsongeschikte gewezen Zelfstandigen (IOAZ) 11. Instemmen met het krediet voor de tweede fase groot onderhoud aan de kunststofatletiekbaan Trias 12. Instemmen met uitvoering en consequen ties parkeergarage in de Stationsomgeving. Instemmen met het onderzoek naar bebouwing op parkeerplaats Holleweg. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Heerenweg 113 - vergroten van een woning (reg.nr. 2003/0043) Lagelaan 8 - bouwen bijeenkomstgebouw clubgebouw golf- en countryclub (reg.nr. 2003/0139) Rosendaal 95/Ypesteinerlaan 70 t/m 122 - vergroten winkelgebouw incl. entree/ woongebouw (reg.nr. 2003/0152) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Vanaf 26 juni 2003 ligt ter inzage de ontwerp- vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een paardenpension Egmonder- meer 10 te Heiloo. Voorgesteld wordt de vergunning onder voorschriften te verlenen. Bedenkingen Schriftelijke bedenkingen kunnen gedurende vier weken bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1,1850 AA te Heiloo worden ingediend. In uw bedenkingen kunt u vermelden of al dan niet uw persoonlijke gegevens bekend mogen worden gemaakt. Een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit kan voor het einde van de inzagetermijn telefonisch worden aange vraagd (tel. 072 - 548 85 19). U wordt ver zocht het verzoek vóór 17 juli 2003 in te dienen. De aanvrager wordt in de gelegen heid gesteld hierbij aanwezig te zijn. Ter inzage De stukken behorende bij de aanvraag liggen gedurende vier weken, met ingang van 26 juni 2003 tot en met 24 juli 2003 ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, te Heiloo van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Hes van de Milieu dienst Regio Alkmaar, tel. (072) 548 84 47. De inwoners van ons dorp benaderen de gemeente geregeld omdat zij problemen hebben met hun buren. Hierbij gaat het bijvoorbeeld om de (te) vroeg startende auto van de buurman, een te luid spelende radio, overhangende takken, voetballende buurt kinderen, de erfscheiding, visite die op luid ruchtige wijze 's avonds laat afscheid neemt, de hond die luidkeels laat weten dat hij de hele dag alleen thuis is, etc. Waarschijnlijk kunt u het rijtje zelf nog met diverse voorbeelden aanvullen. Dit zijn echter vormen van overlast waaraan de gemeente niets of zeer weinig kan doen. Ingrijpen is pas mogelijk als overtreding van wettelijke voorschriften plaatsvindt, bijvoor beeld op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening. Dit is bij dit soort klachten gewoonlijk niet het geval, maar dat wil niet zeggen dat bovengenoemde zaken geen ergernis of overlast kunnen bezorgen. Wij doen daarom een beroep op u om dit soort problemen op te lossen als buren die bereid zijn met elkaar te praten, eikaars klachten serieus te nemen en begrip voor elkaar op te brengen. Met een klein beetje aanpassing en inschikkelijkheid van beide kanten zijn eenvoudige problemen ook een voudig te verhelpen. Kortom: kies eens voor een andere oplossing! Vanaf maandag 30 juni 2003 vinden werk zaamheden plaats aan het gedeelte van de Kennemerstraatweg tussen de Van Foreestlaan en de Laan van Zeeman. Deze reconstructie werkzaamheden zullen tot medio augustus duren. De werkzaamheden worden in opdracht van de gemeente Heiloo uitgevoerd door Ballast Nedam Infra Noord West. Omleiding gemotoriseerd verkeer en bussen tijdens de werkzaamheden Het betreffende gedeelte van de Kennemer straatweg wordt afgesloten voor het doorgaand gemotoriseerde verkeer. Dit ver keer wordt omgeleid via Egmond aan den Hoef of bedrijventerrein Boekelermeer door middel van omleidingsborden. De voet- en fietspaden aan beide kanten van de Kenne merstraatweg blijven beschikbaar. De bussen van Connexxion worden gedu rende deze periode omgeleid en de haltes op de Kennemerstraatweg op het gedeelte waar de werkzaamheden plaatsvinden, zijn tijdens de werkperiode buiten gebruik. De Con- nexxion-bussen rijden dan ook vanaf 30 juni 2003 een andere route vanaf Heiloo naar Alkmaar, en omgekeerd. De vervangende halte van Heiloo Station NS ligt ten zuiden van de Stationsweg. De tijdelijke route van buslijnen 167/168 is als volgt: Vanaf de halte Heiloo (Stationsweg) via de Rijksweg (N203), rechtsaf Stationsweg, Kanaalweg, Boekelerdijk, de Boekelemeer, via de Ommering en de Heilooër Tolweg naar Alkmaar. Vanaf Heiloo (Stationsweg) naar Alkmaar (Kennemerstraatweg) wordt niet gestopt. Dit geldt ook voor de omgekeerde richting. De dienstregeling van de lijnen 167/168 blijft ongewijzigd. Echter de aankomsttijden in Alkmaar en Beverwijk zijn 3 tot 4 minuten later dan volgens de dienstregeling. Overlast De bewoners van de woningen aan de Kennemerstraatweg ter hoogte van de werkzaamheden en de bewoners van het Blockhovepark zijn door middel van een bewonersbrief door de gemeente geïnfor meerd over de komende werkzaamheden. De woningen aan de Kennemerstraatweg blijven bereikbaar. De bewoners kunnen echter wel enige hinder ondervinden bij het bereiken van hun woning. De woningen aan de Kennemerstraatweg zullen te allen tijde bereikbaar zijn voor de hulpdiensten. De hulpdiensten zullen in geval van nood de fietspaden gebruiken om bij de woningen te komen. Informatie Op de website www.kennemerstraatweg.nl is meer informatie te vinden over de werkzaam heden. Voor overige vragen kunt u contact opnemen met de heer P. Cornelissen van het ingenieursbureau, telefoonnummer (072)535 6761. De burgemeester van Heiloo verleent toe stemming voor het organiseren van een kinderkennis op het evenemententerrein aan De Omloop. Dit op grond van artikel 2.2.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. De kermis vindt plaats van donderdag 3 tot en met zondag 6 juli a.s. Op vrijdag 4 juli omstreeks 23.00 uur wordt vuurwerk afgeschoten. Dit vuurwerk vindt plaats op een in overleg met de brandweer vastgestelde locatie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. ras J (locale tarief) HEILOO - In het kader van een Co- op HEAO derdejaars project werd afgelopen vrijdag de groep 8 van basis school Benedictus in Heiloo verrast met de Brugklastas. Jordi de Groot, Annemieke Plemp, Alexandra Wurpel, Jurre Halsema, Ivo Nota, Michiel Pronk en oud-Benedictus leerling Kevin Mossel zijn allen derdejaars Commerciële Economie studenten aan de Hogeschool van Amsterdam. Zij hadden de opdracht om een Sponsored Gift Box samen te stellen voor een door hun zelf gekozen doel groep. Doelgroep De doelgroep keuze was duidelijk; groep 8-ers gaan een zware tijd tege moet in het aankomende brugklasjaar. Daarom hebben deze studenten een soort 'overlevingstas' samengesteld met de hulp van 20 verschillende spon sors. Producten als een agenda, pen nen, key-cord, tijdschrift, muismat, snoepgoed, dranken en info-folders moeten de aanstaande brugklassers een stap in de goede richting geven. Helaas is dit initiatief eenmalig, vol gend jaar zijn deze studenten allen bezig met het voorbereiden van hun afstudeeropdracht. Gelukkig sluiten ze dit jaar tevreden af na de positieve en enthousiaste reacties van de leerlingen en leraren van de Benedictusschool. HEILOO - Op woensdagmiddag omstreeks 16.45 uur werd er aange beld bij een woning aan de Vinkenbaan in Heiloo. Voor de deur stond een man die vroeg of er oud papier was. De bewoonster liet de man binnen en ging de oude kranten halen. Toen de man hiermee wegge gaan was. bleek ook haar portemon nee verdwenen te zijn. HEILOO - Op de Heerenweg zijn zater dag rond 01.45 uur vier verdachten aan gehouden na een vechtpartij tussen twee groepjes jongeren. De aanleiding voor de vechtpartij was een woordenwisseling in de laatste trein van Castricum naar Heiloo. Het agressieve viertal sloeg en schopte een 20-jarige jongeman uit Heiloo, waarbij hij een hoofdwond opliep. Een ander van het vrienden groepje van het slachtoffer raakte gewond aan zijn duim. De verdachten betreffen jongeren in de leeftijd van 16 tot 18 jaar, waarvan drie afkomstig zijn uit Heiloo en een uit Groningen. Ze werden ingesloten voor de nacht. ALKMAAR - Vrijdag 20 juni om streeks 17.45 uur heeft een aanrijding plaatsgevonden op de kfruising Beste vaerstraat, Ommering /Diamantweg tussen een personenauto en een motor rijder. Daarbij heeft de 41-jarige motor rijder uit Heiloo een botbreuk in zijn been opgelopen. De 24-jarige autobe stuurder reed op de Ommering door het rode licht en schepte daardoor de van de Provinciale weg komende motorrij der die juist door het groen licht reed.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4