IMMEM Verdwenen historie boerderijen in Limmen in boekvorm bijeen gebracht Geen plek voor de jongeren in Limmen? ERlOAT tapijten^ gordijnen karpetten Adressen Jngezo brieven 072 505 1602«-+« Rijksweg 127 Limmen vrijdagavond geopend Afsluiting seizoen Storey Club Informatieavond skatepark Limmen Inschrijving GoodBookers Ronde van Limmen Ringsteekwedstrijden De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Werk aan de weg Een bijzondere vakantie met het Nederlandse Rode Kruis Zinloos vandalisme? Boswachters krijgen nieuw kantoor Huifkartocht door de duinen Mantelzorgcafé open Jongerencentrum Conquista dinsdag t/m zaterdag geopend Hurtsen Cegle huisartsenpost Alkmaar en omeken (o.a Heiloo, Limmen, de Eg'nden). Voor spoedeisende huis- artihulp buiten kantooruren en in heieekend, tel: 072-5180618. Taartsen Tijns het weekeinde en in de avon- dui, uitsluitend voor spoedgevallen: te)6-53937620. Atheek Limmen Vrbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 19 uur. Tijdens het weekeinde pn in davonduren de Regionale Spoed- ajtheek, Van Ostadelaan 248, Ernaar, tel. 5143060. Uaartverzorging Lvaartverzorging Lia Groot, tel. 53009. MA Igionale Instelling Maatschappelijke Ienstverlening, spreekuur: woensdag vi 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in ]t gemeentehuis (via achteringang), >nnedauw 4. Tel. 5055363. egionale Thuiszorg H. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 igen per week), zie verder de rubriek ledische diensten in Heiloo. .rtsenlaboratorium Trombosedienst Starlet) 'rikpunt Zorgcentrum De Cameren, /redeburglaan 1, dinsdag en vrijdag ussen 08.00 en 08.30 uur. Mikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 ën 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. AKERSLOOT - Zondag 29 juni sluit de Storey Club het seizoen 2002-2003 af. Zondagmiddag,is er een fietstocht, 's Avonds sluit de formatie Mindfield het seizoen rockend af. Het nieuwe seizoen zal na de zomervakantie van start gaan. Rond eind augustus zijn de Storey Club en de Storey weer open. Fietstocht Zondag is er voor de jeugd van 16 jaar en ouder een fietstocht door de alter natieve gemeente CALU. Het startpunt is bij de Storey Club, vanaf daar gaat het naar de Smederij, Uitgeest, om daar de eerste pitstop te maken. IJs en weder dienende gaat de fietstocht dan verder langs de andere gemeentes. Deelname is E 2,50, inclusief een con sumptie per pitstop. Verzamelen om 13.30 bij de Storey Club. Mindfield Zondagavond zal de band Mindfield optreden in de Storey Club. Mindfield is een jonge maar ervaren band die klassiekers van vroeger afwisselt met hedendaagse rock. Ze hebben al veel ervaring opgedaan op meerdere podia. Mindfield zal rond de klok van 18.00 uur het podium betreden. De entree is gratis. Kijk voor meer informatie op www.storeyclub.nl of www.mindfield.nl. LIMMEN - Op woensdag 2 juli houdt de gemeente Castricum een informatieavond voor alle geïnteres seerden over het aan te leggen skate park nabij de Vuurbaak in de kern Limmen. U kunt op deze avond tus sen 20.00 en 21.30 uur informatie verwachten over de procedure van de aanleg van het skatepark, de loca tie, de attributen die in het park geplaatst worden en de uitvoering van het project. Medewerkers van de gemeente visualiseren het skatepark voor u met, tekeningen en een bea- mer-presentatie. Deze avond is bedoeld om u antwoord te geven op vragen die er nog leven, het is echter geen discussieavond. De avond wordt gehouden in Vredeburg te Limmen. LIMMEN -Nadat al eerder twee bun dels van Kees Druijven verschenen, volgt er dit jaar een derde bundel. Deze zal gaan over verdwenen en nog bestaande boerderijen in Limmen. Wanneer je de Kees Druijven vraagt of hij iets kan vertellen over de historie van Limmen maak je kans in vervoe ring te raken door zijn meeslepende verhalen over de geschiedenis van het dorp. Niet verwonderlijk voor iemand die al eerder twee boeken uitbracht. Zijn huiskamerwoning vértoont sporen van een gepassioneerde historicus. Verzamelingen van foto's, stapels boe-, ken en dozen met kopieën van kaarten uit het kadaster decoreren zijn schrijf tafel. „Het is eigenlijk begonnen met een onderzoek naar boerderij Clevesteijn", zo vertelt hij met veel enthousiasme. „Doordat ik me steeds meer ben gaan verdiepen in gegevens die ik nodig had voor die ene boerderij kwam van het een het ander. De informatie die ik ver gaar bestaat voornamelijk uit gegevens die ik uit het kadaster heb gehaald." Kees Druijven weet alles over de geschiedenis van en nog bestaande boerde rijen in Limmen. U kunt er alles over lezen in zijn nieuwe boek dat in oktober in de boekhandels zal liggen: (foto MSP) Hulpkaarten, foto's, hypotheekaktes uit archieven zijn een belangrijke bron om tot een goed wetenschappelijk ver haal te komen. Hij toont foto's van hulpkaarten waarop goed te zien is hoe boerderijen door de jaren zijn ver bouwd. Soms zijn kaarten niet meer te lezen of geven ze niet een volledig beeld. Daarom heeft hij veel tijd gesto ken in interviews met inwonenden van het dorp. „Ik probeer wel wetenschap pelijk te blijven schrijven. Eerdere bewoners van boerderijen zijn alge meen zeer behulpzaam in het aandra gen van verhalen. Wanneer er contac ten wordt gelegd met hun families wordt het al gauw erg gezellig. Je kunt niet altijd voorkomen dat het gesprek daardoor een andere wending krijgt. Door een paar interviews per week te houden leer je de mensen kennen. Dit leidt ertoe dat ik ondertussen een bekende figuur in het dorp ben". Opgravingen Druijven is stellig dat de teksten in zijn boek wetenschappelijk kloppen. Op basis van zijn onderzoeken trekt hij vaak zelf zijn conclusies. „Het is niet de bedoeling dat ik een roman ga uitge ven", beweert de vriendelijke schrijver. Een bevriende historicus redigeert daar om zijn teksten ter controle. „Eigenlijk ben ik altijd al zeer geïnteres seerd naar opgravingen in de buurt, wat komt door mijn onderzoekende geest. Bij de eerdere archeologische werk zaamheden in Limmen was ik al vanaf 1990 nauw betrokken. Dat de Uitgeesterweg ooit rechtstreeks aan sloot op de Westerweg voorzag al in mijn eerste boek Straten en wegen in Limmen en wordt met huidige opgra vingen bevestigd. Deze weg liep onder andere langs het opgravingveld tegeno ver het Texaco tankstation. Langs dit pad werden op regelmatige afstand van elkaar nederzettingen gesticht met aan de achterkant van de boerderijen het weiland. Aan voorkant bevonden zich geestgronden met de akkers. Aan de vormen van de 'geesten' is op te maken uit welke tijd de bebouwing stamt", ver telt hij terwijl hij een oude stafkaart toont. Kennelijk is Kees Druijven door zijn voortdurende onderzoeken voor jonge wetenschappers een belangrijke bron van informatie waarmee hij contacten onderhoudt. „Binnenkort studeert een van hen af. Voor zijn scriptie heeft hij ondermeer mijn publicaties gebruikt". Door feiten gestaafd In zijn boek beschrijft hij 27 boerderijen die op het punt staan te verdwijnen of er al niet meer zijn. Ook valt de geschiede nis te lezen van de droogmakerij. „Dat inwoners van Limmen het dorp vanaf 1514 door de eeuwen heen zelf hebben drooggelegd wordt in dit boek met fei ten gestaafd", zo stelt hij. Intussen is Druijven voor de nieuwe uitgave ruim anderhalf jaar bezig geweest en nog moet er nog veel gedocumenteerd wor den. Voor het komende boek liggen er eind juni ongeveer 103 A-viertjes klaar voor de drukker. Als de foto's er dan nog bij komen zal het exemplaar onge veer 200 pagina's tellen wanneer het in oktober in de boekhandel ligt. LIMMEN - Veel kinderen uit Limmen hebben al een inschrijfformulier ontvan gen en een hele enthousiaste groep daar van heeft al meegedaan aan de training op 21 juni. Alle andere kinderen die ook wil len meedoen worden gevraagd hun for mulier voor 30 juni in te leveren bij Thijs Punt, Rijksweg 115, Limmen, tel. 072- 5054712. De jeugdwielerwedstrijd wordt gehouden op 10 augustus, is een onderdeel van de GoodBookers Ronde van Limmen en is voor iedereen tussen de 8 en de 15 jaar. Het is mogelijk deel te nemen op alle soor ten fietsen: mountainbike, gewone fiets en racefiets. De besten op de gewone fiets of mountainbike mogen meedoen aan de Nederlandse Kampioenschappen Dikke banden race die in september gehouden wordt door de Rabobank in samenwer king met de KNWU. Iedereen die wil deel nemen en die nog geen inschrijfformulier heeft ontvangen kan er een ophalen bij het bovenstaande inschrijfadres. Er wordt ook een wedstrijd georganiseerd voor iedereen die ouder is dan 15 jaar. Deelnemers voor deze recreantenronde kunnen zich aan melden bij Elly Koot, Dusseldorperweg 15, tel. 072-5052898. BAKKUM - Op 29 juni worden in Bakkum de jaarlijkse ringsteekwedstrij den gehouden. De organisatie doet een vriendelijk verzoek aan omwonenden geen auto's te parkeren op het parcours Van der Mijleweg, de Bakkummerstraat en de Van Oldenbarneveldweg. Bij jongerencentrum Conquista worden wekelijks tal van activiteiten voor de jonge ren georganiseerd en ook evenementen als de jaarlijkse Roefeldag (zoals hier bij Nailimpressions nagelstudio) zijn voor de jeugd aangename uitstapjes... (foto UKP) LIMMEN - Het is gelukkig in Limmen niet zo dat de jongeren geen eigen plek hebben. In Limmen is er immers het jongerencentrum Conquista, dat drie keer per week open is voor de jeugd van Limmen. Tot zover geen vuiltje aan de lucht. Maar Conquista zit in de pro blemen. Door het toenemende aantal bezoekers en wettelijke maatregelen hebben ze een tekort aan vrijwilligers. Met name vrijwilligers van boven de 21. Conquista moet open blijven Dat willen wij natuurlijk allemaal, maar daar hebben de medewerkers wel jouw hulp bij nodig. Zij doen dan ook een dringend beroep op iedereen om medewerker te worden bij Conquista. Met name ouders en oud-bezoekers. Als medewerker van Conquista ben je niet alleen hard nodig. Het is gewoon ook leuk en je doet heel veel nieuwe contacten op. Wanneer Conquista niet met de start van het nieuwe seizoen in september een aantal nieuwe mede werkers heeft zullen de deuren geslo ten blijven. Zover mag het toch niet komen! Dus, doe jezelf een plezier, help Conquista en meld je aan als medewer ker van Conquista. Meer informatie is te verkrijgen op de stand tijdens de jaarmarkt op 25 juni of bel naar Jos Hollander, tel. 072-5052966 of Esther Schaap, tel. 5053095. CASTRICUM - Van maandag 23 juni tot maandag 14 juli zijn er doorde weeks tussen 20.00 en 06.00 uur asfalte- ringswerkzaamheden op de A9, rijbaan richting Haarlem. Tijdens deze drie weken knapt Rijkswaterstaat de A9 tussen het Kooimeerplein en de afrit Akersloot op. In de nacht van 26 op 27 juni en die van 9 op 10 juli is deze afrit afgesloten. De asfalteringswerkzaam- heden vinden gefaseerd plaats, waarbij steeds een deel van het traject wordt aangepakt. Tijdens de werkzaamheden is de rijbaan in fases uit het verkeer. Het verkeer wordt dan via de andere rijbaan geleid. Gele borden en tekstwa gens geven de verkeerssituatie aan. CASTRICUM - Op het Jac. P. Thijsse College te Castricum zijn de volgende leerlingen in deze regio geslaagd: Afdeling HAVO: CASTRICUM: Tiuri Abu-Kias, Wüleke Admiraal, Jan vd Beek, Martijn Berger, Margot Beentjes, Inge Bloembergen, joliën Bollemeijer, Jenny Brakenhof, Eva Doets, Rob Duijn, Mike Dunajski, Gerard Emmens, Vincent de Gee, Rutger Gernandt, Wendy Gons, Jeroen Heesbeen, Eline Heesterbeek, Arma Heldic, Steinn Helgason, Merel Hendriks, Ruby Hes, Inge Hoebe, Alexander Hof, Thijs Honingh, Mariska Jas, Janneke Jonker, Rob Koersen, Diewertje Kuijper, Tjebbe Kuijper, Bart Laan, Maartje Labots, Maurice Lemoine, Michiel Loobuyck, Dennis Lustig, Astrid vd Matten, Mike vd Matten, Inge Meijer, Mark Meijer, Meryl Nooij, Kelly Ooms, Marije Over, Bram van Putten, Rosanne Schagen, Janneke Scheerman, Robin Schmidt, Nannette Sibinga, Rick Stet, Aleks Tchernov, Natassia Teerenstra, Giselle Teunisse, Alex Uhl, Anoek van Weenen, Irene de Weerdt, Natasja van Westerlaak, Thomas Wijnands, Fiona Woortman. AKERSLOOT: Koen Dil, Jim Kaandorp, Jan Willem Kramer, Karlijn Putter, Rick Wassing. EGMOND AAN DEN HOEF: Joyce vd Woude, Marcel vd Heijden. HEILOO: Janneke Bakker. Nienke Bakker, Pieter de Boer, Wouter Bosman, Tarno Brugman, Rinaldo Helsdingen, Mirthe Docter, Marlies Geldof, Falco Gijzen, Philip Grootjans, Youri Hanraads, Jan Hommes, Lionn vd Horst, Benno Kaandorp, Marleen Kroon, Milou Laurent, Frederick Mantje, Maarten Meerman, Ryan Miner, Froukje den Nijs, Linda Oudhoff, Chantal Palfenier, Kim Tenhagen, Erik Toepoel, Marcel van Velzen, Sandra Wamelink, Angeline Wiersma, Matthijs Wolzak, Olga Zandbergen, Bas Admiraal. LIMMEN: Tom Bakkum, Wouter Baltus, Mariska Bloedjes, Mark Bonne, Elles Commandeur, Marion Dekker, Robin Druijven, Savanna Groot, Sjoerd Keilman, Nicole Klaver, Jacco Koot, Laura Koot, Leonie Kuijs, Jan Jaap Kuipers, Rob Metselaar, Mark Min, Ian Mooy, Sjors Nijman, Nathalie Nuijens, Berdien Oiling, Jako Oiling, Joost Pepping, Dominiek Pronk, Marylou Rood, Erica Schefferlie, Lotte Schijf, Bianca Schotanus, Suzanne vd Steen, Kenneth Tan, Bart Valkering, Lara Valkering, Ivo Vegter, Suzy vd Velden, Bob Veldman, Daan Weijers, Rosanne Weijers, Lotte Kaasenbrood. Afdeling MAVO CASTRICUM: Alex Admiraal, Danny Beems, Suzanne Blaauw, Marieke Borst, Sharon Borst, Geert Boske, Anique Bosman, Thomas Bram, Daan vd. Brand, Joost de Bruijne, Ferry Bussing, Eveline Corbet, Sanne Dik, Joey, Hollenberg, Tim Hollenberg, Kristel Hopman, Noah Kinket, Nikki Klaver, Sjoerd Kok, Melanie Kuijs, Thomas Piersma, Danny Put, Hannah van Putten, Dinah Rafig, Laura Reijnders, Bas Steeman, Ivanka, Tlomaczewski, Pim Touber, jolmer vd Velde, Brigitte Veldt, Irma Veldt, Stephanie Verbeek, Nick Weima, Caroliene Zeegers. AKERSLOOT: Rik van Baar, Lennart Beukers, Marit Blokker, Sanne vd. Eng, Sander de Jong, Mark Kaandorp, Mick Kerssens, Tim Koelman, Ferrie Krom, Tristan Moor, Sanne Post, Janneke Putter, Marjolein de Ruijter, Rowena Tieman, Pieter Veldt, Manon Velzeboer. EGMOND-BINNEN: Julia Apeldoorn, Carine Hopman, Aris Koning, Yvette Swagemakers, Marjolein Piet. HEILOO: Tim Abelskamp, Martijn Bijvoet, Wendy Bruijn, Bram Bruin, Merel Burger, Stephan de Graaf, Laurence Heesterbeek, Roy Kaandorp, Niels Korteweg, Edith van Mever, Mike vd Peet, Giel Puyt, Simone van Schenk Brill, Pauline Sijs, Patrick Swart, Robin Wijker,. LIMMEN: Inge Bakker, Ellen Dirkson, Brend Koning, Barbara Nuijens, Suzanne de Rooij, Jeroen de Ruijte, Joey Spijker, Cynthia Staats, Gé vd Steen, Wendy Valkering, Ruud Vreeburg, Steffanie Wensink, Shireen de Winter. Afdeling VWO: CASTRICUM: Laetitia Baars, Arne Beentjes, Lennert Beentjes, Lars Berg, Richard Blaauw, Wouter Borst, Emilian Brandon, Kay van Diepen, Sofie Eijking, Eva Van Emmerik, Arn Gerats, Evelyn Groen, Rianne de Groot, Wouter Hendriksen, Wouter van Hertum, Sophie Hendrix, Silvan Homborg, Tjeerd Hoogendijk, Nienke Huitinga, Floris Imhann, Lars Jansen, Louis Jansen, Jonne Klaver, Marieke Koelewijn, Roderik vd Kolk, Hanna kuijs, Peter Kuijs, Dick Lochies, Robin Meijbpom, Julian Nooij, Fenneke Overes, nienke Paardekoper, Roland Peeters, Siert Peters, Nicolien Scheerman, Anne Sieben, Joep Sins, Dieneke Smit, Thomas Spijkerman, Marjolein Spoorenberg, Jan Stiensma, Jolien Terpstra, Tom Trakzel, Eva Tromp,' Mariene Veenman, Frank Versteegen, Lilith Waterman, Esther Welp, Ate vd Werf, Teunis van Wijngaarden, Joriet de Wit, Evelien Wolthuis, Daan Zonneveld, Guus Zwitser. AKERSLOOT: Inge Hoogland, Brenda de Jong, Ron Kaandorp, Rianne Theissling, Marleen Woestenburg. EGMOND A/D HOEF: Hidde Zijp. EGMOND BINNEN: Sophia Abrahams, Ron vd Velden, Richar Wester, Jip van Zoonen. HEILOO: Sanne Dirkson, Jessie Eggers, Richard Hectors, Annemiek Heijne, Rob Hoebe, Linsie Meijer, Cindy schenk, Xander Schreuder, Miranda Schut, Sadiye Stoops. LIMMEN: Liselotte Admiraal, Roos Bruin, Stan Hollander, Sjoerd L'abée, Paul van Urk. LIMMEN - Bent u toevallig vorige week woensdag in Alkmaar geweest? Dan had u de Henry Dunant aan de Kanaalkade kunnen zien liggen. De Henry Dunant is het prachtige hotel schip van het Nederlandse Rode Kruis. Het is speciaal ingericht voor mensen met een handicap. Mensen, die op een rolstoel aangewezen zijn of die zelfs hun bed niet meer uit kunnen. Deze mensen hebben op de Henry Dunant de gelegenheid, om ondanks hun han dicap van een schitterende vakantie te genieten. Afgelopen woensdag had ik de kans, om de Henry Dunant eens nader te bekijken. De boot lag afgemeerd in Alkmaar en de gasten hadden zin om een bezoek aan de stad te brengen. Maar als je in de rolstoel zit of slecht ziend bent, gaat dat alleen maar met begeleiding. Zodoende gingen wij met een aantal vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis uit Limmen naar Alkmaar, om de groep begeleiders aldaar te versterken. Op de boot kon den wij eerst even rondkijken: een schitterende salon met grote ramen, waar gasten van het uitzicht kunnen genieten. Als het nodig is, worden ze er met hun bed naartoe gereden! Een zonnedek waar het bij mooi weer heerlijk toeven is. Een ruim opgezet restaurant waar, zo heb ik mij laten ver tellen, iedere keer lekkere maaltijden geserveerd worden. Voor iedere gast een eigen, mooie hut. Het sanitair is aangepast voor rolstoelgebruikers en mensen, die extra verzorging nodig hebben. De uitstekende verzorging wordt door vrijwilligers en verpleeg kundigen geleverd. Al spoedig arriveerden de eerste gasten bij de uitgang, klaar voor hun bezoek &an Alkmaar. Wij vertrokken in kleine groepjes naar de stad. Gezellig langs het waaggebouw, door de oude stad en de winkelstraten. Tijdens een korte pauze vertelden de gasten ons over hun positieve ervaringen, die zij tot nu toe opgedaan hadden. De mid dag vloog voorbij! Met een goed gevoel keerden we terug naar de boot, die pas de volgende ochtend zijn reis door Nederland zou voortzetten. Dit hotelschip is maar een onderdeel van de vele binnenlandse activiteiten van het Nederlandse Rode Kruis. Alle activiteiten zijn erop gericht om men sen te helpen die het, om welke rede nen dan ook, moeilijk hebben in onze maatschappij. Het Rode Kruis helpt onvoorwaardelijk, ook hier in Nederland. Maar deze hulp is alleen mogelijk met uw steun. Daarom vragen wij u in deze collecteweek om een financiële bijdrage. Hiervoor worden huis aan huis acceptgiro's verspreid. Mocht u geen acceptgiro van het Rode Kruis hebben ontvangen, kunt u uw gift ook storten op giro 7403539 t.n.v. het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Limmen. Voor vragen over de collecte of de aangepaste vakanties van het Nederlandse Rode Kruis kunt u terecht bij mevr. F. Wolkorte, tel. 072-5053829 of mevr. A. Meijer, tel. 072-5051566. Namens het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Limmen A. Korving. Al vele jaren heeft mijn 87-jarige (schoon)vader een volkstuintje in Limmen, waarop hij diverse groenten en fruit teelt. Er staan ook enkele konijnenhokken en een schuurtje om tuingereedschap enz. droog weg te kun nen zetten. Helaas heeft hij de afge lopen jaren enkele keren last gehad van ongewenst bezoek. Er waren dan spul letjes vernield, de konijnenhokken waren opengezet zodat de bewoners het hazenpad hadden gekozen en gereedschap was ontvreemd. Zo ook vorige week. Gelukkig hoefde hij niet op jacht naar de konijnen, maar er waren wel enkele stukken gereed schap ontvreemd en spullen vernield. In het licht bezien van alle ellende in de wereld die we dagelijks via de media kunnen vernemen is dit niet schok kend, maar wel zinloos en vervelend te noemen., Bewijzen zijn er niet wie de dader(s) zijn, maar onze gedachten gaan uit naar baldadige kinderen die het nodig vin den om deze ongein te begaan. Hopenlijk lezen ouders dit stukje en kunnen hun kinderen erop wijzen dat dit soort gedrag niet thuis hoort in onze maatschappij... G. Pepping, Limmen. CASTRICUM - De boswachters van het Noordhollands Duinreservaat nemen volgende week een nieuwe behuizing in gebruik: de'villa Fochteloo op de hoek van de Van Oldenbarneveldweg en de Zeeweg te Bakkum. Vanuit dit kantoor vindt voor taan het beheer plaats van het hele duingebied tussen Wijk aan Zee en Bergen. PWN beheert dit gebeid namens de eigenaar, de provincie Noord-Holland. Met de ingebruikname van Fochteloo worden de werklocaties de Kruisberg en Vogelwater, die in het duin zijn gelegen, verlaten. Op maandag en donderdag, tussen 09.00 en 16.00 uur, kan het publiek op Fochteloo terecht voor vergunningen voor wandel- en/of fietsevenementen en vragen over het beheer en de toe gangsregels van het duinreservaat. Dit kan ook telefonisch via 0251-661011. De verkoop van alle toegangskaarten voor het duinreservaat, wandel- en fietskaarten, ruiterjaarkaarten en fiets routes vindt voortaan plaats vanuit Bezoekerscentrum De Hoep, ook gele gen aan de Zeeweg. Hier kan men tevens terecht voor informatie over excursies, voorlichting over het Noordhollands Duinreservaat en het maandelijkse boswachterspreekuur. Voof het boeken van excursies belt men met 0800-7966288. Voor vragen over natuuronderzoek kan contact worden opgenomen met het adviesteam Natuur recreatie, 023-5413289. De boswachters van PWN kunnen altijd helpende handen gebruiken bij het beheer en onderzoek. Belangstellenden kunnen contact opnemen met PWN, de afdeling Natuur Recreatie, Postbus 2113, 1900 AC Velserbroek om zich aan te melden. CASTRICUM - Zaterdag 28 juni neemt PWN-boswachter Kees Zonneveld u mee voor een exclusieve huifkartocht door de duinen bij Castricum en Bakkum. Deze tocht, waarbij de huifkar getrokken wordt door twee Friese paarden, wordt dit sei zoen slechts enkele malen gehouden. Per rit is er slechts plaats voor 25 per sonen, dus u moet zich van tevoren aanmelden en het is raadzaam om dat snel te doen! U kunt kiezen uit twee starttijden: 10.30 uur en 12.45 uur. De huifkartocht kost E 7.50 per per soon. U meldt zich aan via de PWN- excursielijn 0800-7966288 of met het boekingsformulier dat u vindt op onze website www.pwn.nl. Tijdens een twee uur durende rit zorgt de boswachter dat het duingebied tallo ze verborgen kleine en grote geheimen aan u prijsgeeft. Halverwege is er een korte stop waarbij we de benen even kunnen strekken en u op een verfris sing wordt getrakteerd. Neem uw ver rekijker mee want er is zeer veel te zien! Vertrek vanaf het Johanna's Hof, gelegen aan de Zeeweg te Castricum, waar u na afloop op eigen gelegenheid nog iets kunt eten en drinken. CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorgcafé Castricum zal plaatsvinden op 2 juli van 19.30 tot 21.00 uur. Het café wordt gehouden in het Rode Kruis gebouw aan de Van Speijkade 61 in Castricum. Welkom zijn mensen, die meer of min der zorgen voor een partner, een ouder, kind of goede vriend(in) en daar soms de handen vol aan hebben. Het onder werp van deze bijeenkomst is de ziekte van Alzheimer. Jasper Nijk, sociaal psy chiatrisch verpleegkundige van het RIAGG zal informatie g.even met als thema Wat kan het RIAGG betekenen voor de mantelzorgers? Het mantel zorgcafé is een ontmoétingsplek om in een ongedwongen sfeer met elkaar ervaringen uit te wisselen. De bijeen komsten van het café zijn bedoeld voor deze regio en zijn gratis. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. LIMMEN - Aanstaand weekend is Conquista voor de laatste keer geopend voor de grote vakantie. De kinderwerk groep heeft het seizoen afgelopen zater dag al afgesloten met wel een heel spec taculaire kindervoorstelling. De Kikkerkoning werd gespeeld door thea tergroep Pierewaai uit Alkmaar. Het was doodstil in de Burgerij, de kinderen en ook de ouders zaten helemaal in het verhaal. De spelers, Pauline en Matty, boden dan ook een zeer afwisselend en creatief spel. Programma voor zaterdag 28 juni Tieners 12 t/m 15 jaar Zaterdag 28 juni is de laatste discoa vond van dit seizoen, dus neem je kans waar. De avond is voor groep acht en voor alle andere tieners. Maak er samen een te gekke seizoensafsluiting van! De nieuwste hits zijn in huis en natuurlijk kun je ook gebruik maken van de computers die er staan. De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerenCafé is zaterdagavond geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin in een gezellige avond? Conquista is the place to be! De mede werkers heten je graag welkom! De entree is gratis. Conquista gaat weer open in het week end van 23 augustus.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 9