Winkels moeten blijven in Akersloot Overeenkomst Alkmaar en Castricum met MRA Samenwerking tussen woningcorporaties IMMEN De Egmonden Adressen Winkeliers OVA bundelen krachten Activiteiten 3jfoRSt29 Aangepaste tijden Stichting Welzijn Oranje fonds helpt peuterspeelzalen k Extra groepen op PSZ Klein Duimpje Stanghangen Limmer Jaarmarkt Zomerexpositie in NL hervormde kerk Zomerse top 50 op Castricum 105 andere radiostations Castricum 105 bij Biesterbos Dutch Junior Open Zomeropeningstij den bibliotheek Automobilist rijdt vrouw ziekenhuis in Inbreker ontsnapt Man gewond na ongeval met bromfiets IVN-wandeling door de Wimmenummer duinen Hoeverkermis Alsnog geslaagd JS 3 gelezen worden Man aangehouden na bedreiging Experiment nachtbus Alkmaar-Bergen stopt Huifkartocht door de duinen Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheék, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten in Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. CASTRICUM - De Stichting Welzijn Castricum met haar sectoren Ouderenwerk, Jongerenwerk, Vrij willigers Centrale, Gilde Castricum, de Klussenbank, de Serviceverlening en het Opbouwwerk heeft in de periode van 1 juli t/m 9 augustus aangepaste openingstijden. De balie van de stich ting is open en bereikbaar van 09.00 tot 13.00 uur. Spoed-stencilklussen worden door de afdeling Serviceverlening, uitsluitend op afroep gedaan. Voor enkele stuks kopieën wordt u verzocht elders een oplossing te zoeken. De Klussenbank werkt met een minimale bezetting, in deze periode geldt dus dat de noodza kelijkste klussen voorrang hebben. Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met de Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-673793. LIMMEN - Het Oranje Fonds heeft E 3000,- toegekend aan Stichting Peuterspeelzalen Limmen te Limmen. De bijdrage is bestemd voor aankoop van een zonnescherm en een ergono mische werktafel. Wineke Verwoerd, directeur van het Oranje Fonds: „Het Oranje Fonds vindt het belangrijk, dat mensen volwaardig en zelfstandig lid van de samenleving kunnen zijn, dat ze 'erbij blijven horen'. Wij zijn blij dat wij door deze toekenning in staat zijn dit doel dichterbij te brengen". Het Oranje Fonds richt zich op ver schillende doelgroepen in de samenle ving. Bijvoorbeeld jongeren die hun draai moeten vinden in de samenle ving, mensen die zelfstandig in hun eigen huis en omgeving oud willen wor den, buurtbewoners, die de handen ineenslaan en zich inzetten voor een leefbare buurt, dak- en thuislozen, die zorg nodig hebben. Het Oranje Fonds geeft financiële bij dragen voor bijvoorbeeld inventaris en gebouwen, voorlichtingsprojecten of het bevorderen van deskundigheid bij medewerkers. In 2002 verstrekte het Oranje Fonds ruim 1.650 bijdragen voor een totaalbedrag van ruim E 13 miljoen. Het Oranje Fonds is een onaf hankelijk fonds dat zijn inkomsten ont vangt uit onder andere de Bank- GiroLoterij, De Lotto en giften van particulieren en bedrijven. Op 27 juni 2002 besloten het Juliana Welzijn Fonds (JWF) en het Oranje Fonds samen te gaan onder de naam Oranje Fonds. Hierdoor ontstond een nationaal fonds voor de stimulering van maatschappe lijk welzijn en sociale cohesie. AKERSLOOT - De leden van de Ondernemings Vereniging Akersloot (OVA) hebben besloten hun krachten te bundelen. Over een langere periode zullen zij zich op verschillende manie ren gaan presenteren om de Akerslootse consument voor Akersloot te behouden. De leden van de OVA besloten hiertoe na een aantal maal vergaderen. Tijdens deze vergaderingen werd gesproken over de gevolgen voor de Akerslootse winkelstand, wanneer de consument steeds meer haar boodschappen in omliggende gemeenten gaat doen. Een mogelijk gevolg is dat de kleine zelf standige ondernemer op lange termijn geen bestaansrecht meer heeft, waardoor ook het voortbestaan van de andere winkels in gevaar komt. Wanneer er winkels uit Akersloot ver dwijnen, zal de consument steeds vaker genoodzaakt worden om naar de omliggende gemeenten te gaan, met als mogelijk gevolg dat ze al hun bood schappen daar gaan doen en er steeds meer winkels de deuren moeten slui ten. Het gezamenlijk OVA optreden, moet de aangesloten winkeliers een betere concurrentiepositie verschaffen ten opzichte van de winkeliers in omlig gende gemeenten en op die manier de, met name Akerslootse, consument aan zich te binden. Eén voor allen... De winkeliers zien in dat ze in hun voortbestaan van elkaar afhankelijk zijn. Individuele acties om klanten te binden zijn vaak niet haalbaar voor de zelfstandige winkeliers of hebben wei nig effect. Onder het motto Eén voor De ondernemers van Akersloot slaan de handen ineen om de concurrentie het hoofd te kunnen bieden. allen en allen voor één gaan de winke liers gezamenlijk acties houden. Hierdoor blijven de kosten van de acties per winkelier laag en hebben de acties toch maximaal effect. Ook gaat men in de toekomst de acties beter op elkaar afstemmen. Bestaande activiteiten zoals de Sinterklaasactie, zullen blijven bestaan, maar er gaat veel meer gebeuren op het gebied van sponsoring, adverteren, communicatie en PR. Een voorbeeld is CASTRICUM - Op maandag 30 juni, om 14.00 uur zullen de gemeenten Alkmaar en Castricum een overeen komst met de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA) ondertekenen. Het betreft hier een zogenaamde dienstver leningsovereenkomst. In deze overeen komst staan de verschillende milieuta ken die de dienst voor de gemeenten uitvoert beschreven. De wethouders de heer S.H. Binnendijk van de gemeente Alkmaar en de heer P. Voulon van de gemeente Castricum zullen bij de ondertekening aanwezig zijn. Een sterk regionaal samenwerkingsverband De Milieudienst Regio Alkmaar is een samenwerkingsverband van de gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Graft-De Rijp, Heiloo en Schermer. De gemeenten Alkmaar, Bergen, Graft-De Rijp en Schermer hebben met de oprichting in 1999 van de MRA hun krachten gebundeld op het gebied van milieu. In 2002 is de samenwerking uitgebreid met de toe treding van de gemeenten Castricum en Heiloo. Alkmaar en Castricum zijn de eerste gemeenten die een dienstverlenings overeenkomst met de MRA sluiten. De overeenkomst is een verdere uitwer king van de samenwerkingsovereen komst. Met andere woorden de ver schillende milieutaken die de MRA LIMMEN - Ruim dertig jaar geleden is peuterspeelzaal Klein Duimpje opge richt en inmiddels gaat meer dan tachtig procent van de peuters in Limmen hier naartoe. Toegelaten wor den peuters vanaf 2,5 jaar, mits zij min stens een jaar op de wachtlijst hebben gestaan. Sinds 2000 is de peuterspeel zaal gehuisvest in de voorste twee loka len van de voormalige Corneliusschool aan de Vredeburglaan. Op vijf ochten den en vier middagen (op woensdag middag is de peuterspeelzaal gesloten) kunnen de peuters Klein Duimpje bezoeken. De groepen staan onder begeleiding van vier gediplomeerde leidsters. De peuterspeelzaal is een ont moetingsplaats voor peuters, waar ze met leeftijdsgenootjes kunnen spelen en zich spelenderwijs verder kunnen ontwikkelen onder begeleiding van professionele leidsters. De wachtlijst voor zowel een eerste als een tweede dagdeel is het afgelopen schooljaar sterk gegroeid. De oorzaak is een geboortepiek; in 1999 en 2000 waren er in Limmen respectievelijk 111 en 117 geboortes, in 2001 en 2002 res pectievelijk 78 en 87. Om deze wacht lijsten weg te werken, zullen er per 1 augustus naast de huidige groepen van 22 peuters op alle ochtenden extra groepen van 12 peuters worden geplaatst. Deze groepen hebben een tij delijk karakter, zij zullen in elk geval twee jaar gaan draaien. Er wordt dus ook geen ruimte bijgebouwd, maar de groepen worden ondergebracht in het huidige speellokaal. De sfeer op de peuterspeelzaal is infor meel en laagdrempelig. De leidsters zijn enthousiast en begeleiden de peu ters met veel plezier. Ouders die erover denken om hun peuter in te schrijven voor Klein Duimpje, kunnen altijd even langskomen voor een inschrijvingsfor mulier. Vragen kunnen worden gesteld aan Margret Oud (coördinerend peu terleidster) tijdens het telefonische spreekuur op dinsdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur, met uitzondering van de schoolvakanties, tel. 072-5052951. voor deze gemeenten uitvoert zijn nader gespecificeerd. De gemeenten Alkmaar en Castricum laten taken met betrekking tot Wet milieubeheer en bedrijven door de MRA uitvoeren. Dat wil zeggen vergunningen, meldingen, controle en handhaven en het afhande len van milieuklachten. De gemeenten beogen met de overdracht van deze taken efficiëntiewinst, kwaliteitsverbe tering te boeken en de kwetsbaarheid van de eigen organisatie te verlagen. LIMMEN - Tijdens de jaarmarkt van afgelopen week kon de Limmer jeugd weer zijn kracht en uithoudingsvermo gen testen: onder auspiciën van de Limmer IJsclub kon een ieder laten zien, onder aanmoediging van enthou siaste omstanders, hoe lang hij of zij aan een gladde stang kon blijven han gen. De winnaars van de 180 deelne mers kunnen hun prijzen ophalen bij mevrouw G. Meijer-Koot, Dussel- dorperweg 65, Limmen. Jongens: tot en met 9 jaar: 1. Joost Nussink 47,9, 2. Tom de Wildt 42,7. 3. David Davtian 41,5, jongens 10-12 jaar: 1. Jordy Siepel 47,5, 2. Peter Valkering 34,2 3. Joost Kabel 31,6, jongens 13 jaar en ouder: 1. Jens Korving 1. 26,1 2. Christiaan Korving 1.18,0 3. Marco Min 37,4, meisjes tot en met 9 jaar: 1. Maud Burgering 1. 05,1 2. Melanie van Diepen 30,03. Sasha Weijers 29,8, meis jes 10-12 jaar: 1. Sophie Kuys 58,7 2. Corine Henselmans 55,3 3. Annemiek Welboren 47,8, meisjes 13 jaar en ouder: 1. Boukje Kouwenberg 14,1. EGMOND - In de maanden juli en augustus is er in de Nederlands her vormde kerk een expositie van iconen, geschilderd door Jannie Veenstra. Elke zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur staat de kerk open om u te ontvangen. Tegelijk met de iconen kunt u dan de bijzondere sfeer van het inte rieur en ligging van het kerkje ervaren. De kerk ligt aan het einde van de Abdijlaan in Egmond-Binnen. de cartoon De BuitenBeentjes, die eens per twee weken onder andere in 't Witte Blaadje verschijnt. De cartoon beschrijft de avonturen en verwikkelin gen van een nieuw Akersloots gezin dat op geheel eigenwijze in contact komt met de Akerslootse ondernemers. OVA-kwaliteitsmerk De acties worden georganiseerd door de leden van de OVA. De leden krijgen dan ook het OVA-kwaliteitsmerk ter herkenning. CASTRICUM - Op zaterdag 2 augustus draait Castricum 105 de 50 heetste en leukste zomerhits tussen 12.00 en 17.00 uur in de Zomerse 50. En het leuke is dat de luisteraar nu al zelf de lijst mag samenstellen. Op de website www.zomerse50.nl kan men zelf op zijn/haar favoriete zomerhits stemmen. Het resultaat is dan op 2 augustus te horen. Niet alleen op Castricum 105 zal de lijst te horen zijn; tevens op maar liefst 80 lokale en regionale omroepen in Nederland en België. Al deze radiozenders zenden geza menlijk begin augustus de Zomerse 50 uit. De uiteindelijke lijst wordt dus bepaald door alle luisteraars in Nederland en België. Surf dus naar de website en stem op uw favoriete zomerhits en luister op 2 augustus naar de Zomerse50 op Castricum 105. Castricum 105 is te ontvangen in de gehele CAL-Gemeente op 105.0 FM in de ether; de kabelfrequentie in Castricum en Bakkum is 104.5 FM, de kabelfrequentie in Limmen, Akersloot en De Woude is 89.0FM. Bezoek ook eens de website van de omroep: www.castricuml05.nl. 105 Sport Live, hét sportprogramma van Castricum 105, doet uiteraard ook dit jaar weer verslag vanaf het tennisterrein te Bakkum. Élke avond van 19.00 tot 20.00 uur wordt u op de hoogte gehouden van de ontwikke lingen op dit prestigieuze tennistoer nooi. Menig beroemde tennisser heeft als juniorspeler aan dit toer nooi meegedaan. Op zaterdag 5 juli is 105 Sport Live aanwezig van 12.00 tot 15.00 uur en op zondag 6 juli, wanneer de finales worden gespeeld, is de zender van 12.00 tot 17.00 uur live aanwezig, zodat u hiervan niets hoeft te missen. Natuurlijk kunt u altijd reageren op de programma's van deze omroep. U kunt dat doen door te mailen naar info@castr icum 105nl CASTRICUM - Op 20 september 2002 hebben Woningstichting Geestland te Uitgeest en de beide woningcorpora ties uit de gemeente Castricum, te weten Woningstichting LI-AK en Woningbouwvereniging Castricum, een intentieverklaring ondertekend, waarin zij verklaarden een onderzoek in te stellen naar de meerwaarde van samen werking/fusie. Dit onderzoek is inmiddels afgerond. Uit het rapport blijkt dat er door bun deling van krachten een breder draag vlak op de lokale en regionale woning markt zal ontstaan. Tevens is uit het rapport gebleken dat er mógelijkheden zijn om de dienstverlening aan onze klanten verder te optimaliseren en de interne organisatie te versterken. Woningbouwvereniging Castricum heeft besloten om een intensieve samenwerking aan te gaan en nog niet te gaan fuseren. De Huurders vereniging Woningbouwvereniging Castricum heeft een positief advies uit gebracht over deze stap. Gezien het huidige draagvlak is hiervoor gekozen met als uitgangspunt om te zijner tijd te gaan fuseren. Door in de praktijk aan te tonen dat er met de samenwerking meer voordelen zijn te behalen, zullen de leden overtuigd worden om de vol gende stap te zetten en te gaan fuseren. De woningstichtingen LI-AK en Geestland hebben besloten om alvast te gaan fuseren. De bedoeling is dat de fusie per 1 januari 2004 een feit zal zijn en dat er dan tegelijkertijd een inten sieve samenwerking zal worden aange gaan met Woningbouwvereniging Castricum. Er ontstaat dan één werkor ganisatie die alle werkzaamheden gaat verrichten vanuit het huidige, royale kantoorpand van LI-AK in Akersloot. Ongewijzigd blijft de mogelijkheid voor de klanten om in de plaatselijke kantoren terecht te kunnen. Als eerste tastbare resultaat van de samenwer king zullen de kantoren zowel 's mor gens als 's middags geopend zijn. CASTRICUM - De Bibliotheek Castricum is in de zomerperiode geslo ten op de volgende zaterdagen: Zaterdag 5,12,19 en 26 juli en zaterdag 2 en 9 augustus. De overige openingstij den van de bibliotheken in de CAL blijven ongewijzigd. U kunt dus in de vakantieperiode gewoon bij één van de drie vestigingen terecht voor het lenen van boeken, tijdschriften en andere materialen. De speel-o-theek is tijdens de schoolvakantie gesloten. CASTRICUM - Maandag rond 17.00 uur is een 62-jarige vrouw uit Heemskerk in botsing gekomen met een automobilist op de kruising Zeeweg/Soomerwegh in Castricum. De vrouw raakte hierbij zwaargewond en werd door de ambulance afgevoerd naar het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk. De vrouw werd opgenomen op de intensive care afdeling, maar ver keert niet in levensgevaar. De Heemskerkse reed over het fietspad van de Zeeweg toen zij voor de kruising moest stoppen om voorrang te verlenen aan de kruisende autoweg. Een automobilist stopte echter voor de vrouw om haar voorrang te verlenen, mede door het regenachtige weer. Doordat de automobilist stopte ont stond achter deze wagen een rij wach tende auto's. Een 28-jarige Castri- cummer ontweek deze 'file' door rechts in te halen via een rijstrook voor afslaand verkeer vanuit de tegengestel de richting. Als gevolg van deze manouvre schepte hij de vrouw, die juist de weg overstak. Omdat deze na het ongeval niet aanspreekbaar was zag de situatie er dermate ernstig uit dat de traumahelicopter werd ingeschakeld. Deze werd later door de ambulance broeders weer afgebeld. CASTRICUM - Zondagavond hoorden omwonenden dat er werd ingebroken in een woning aan de Willem de Rijkelaan. Zij waarschuwden de politie. Het bleek te gaan om een leegstaande woning. Toen de agenten achter de woning stonden, hoorden zij plotseling een harde knal. Het bleek dat een tot nu toe onbekende man door het raam naar buiten was gesprongen en weg rende. Ondanks een direct ingezette achtervol ging wist de man via de Oranjelaan, de Handelsstraat en de Chopinstraat te ontkomen. Hij was het huis binnen gekomen door het vernielen van een kozijn. Vermoedelijk heeft de man zich verwond toen hij door het raam sprong. Het is niet bekend of er goederen uit de woning heeft weggenomen. EGMOND - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een 35-jarige Amster dammer gewond geraakt nadat hij betrokken raakte bij een eenzijdig ongeval. Het slachtoffer reed met zijn bromfiets over de Voorstraat te Egmond aan Zee. Door tot nu toe onbekende oorzaak botste hij tegen een paaltje in de rijbaan van de Voorstraat dat ter afsluiting van deze straat dient. De Amsterdammer raakte hierbij gewond aan zijn hoofd en is overgebracht naar het ziekenhuis in Alkmaar waar hij is opgenomen. EGMOND - Rood guichelheil, ossen- tong, wilde peen, bitterzoet, zandhaver. Zomaar wat namen van planten die te bewonderen zijn op een natuurwande ling door het zeedorpenlandschap in de Wimmenummer duinen. Op zondag 6 juli staat de natuurgids van het IVN weer om 10 uur voor u klaar bij sport complex in Egmond aan Zee. U loopt door een altijd boeiend terrein, wat gedomineerd wordt door de bebouwde landjes, die het zeedorpenlandschap vormen. De wandeling gaat langs het Starrenvlak, een duinmeertje, waar we de kans hebben om jonge steltlopers te zien. Een verrekijker meenemen is aan bevolen. Omdat het gedeeltelijk een cultuurlandschap betreft, zal de gids ook ingaan op de betrekkingen van de Derpers (Egmonders) met 'hun' duin gebied. U moet rekenen op een wande ling van ongeveer twee uur. U wandelt door PWN-gebied, een duinkaart is verplicht. Houdt u er reke ning mee dat het vanaf 1 mei overal betaald parkeren is in Egmond aan Zee. Voor informatie, tel: 072-5071885. EGMOND - Dé Hoeverkermis staat weef voor de deur en stichting de Hoef is weer druk bezig om er allerlei acti viteiten om heen te organiseren voor de cafégangers. Zo begint het op don derdag 10 juli om 20.00 uur tv keilen, spijker tikken en een grote yenga. Vrijdag 11 juli met de krokodillen race op de vijver bij de Beatrixlaan, aanvang 18.30 uur. Zaterdagmiddag 12 juli wordt om 13.00 uur gestart met touw trekken, de teams bestaan uit vier man nen en een vrouw, de inschrijving is om 12.00 uur. Daarnaast kan er ook mee gedaan worden aan het mega darten, bull riding, stortbakken race, en tevens laat Ab Oster zijn tanden zien. Alle activiteiten worden gehouden op de Slotweg voor café Het Rode Hert. Voor inlichtingen en deelname kunt u terecht bij stichting 'de Hoef, tel. 06- 51016500/ 06-53651189 of 072-5061445. REGIO - Geslaagd, na een herexa men, op het Jac.R Thijsse College te Castricum: Afdeling MAVO CASTRICUM: Thomas Heesterbeek. HEILOO: Alex Bonnet, Maureen Hoogendonk, Mark Klaver. Afdeling HAVO: CASTRICUM: Isabel Commandeur, Danny van Himst, Mirjam vd Laan, Marie 11 a Stigt, Lise Teeuwisse, Bastiaan Uhl, Rianne de Wit. AKERSLOOT: Stefan Koelman, Marieke van Sonsbeek. EGMOND BINNEN: Fabienne Bolleman. HEILOO: Nickey Beljaars. LIMMEN: Thijs Mooij. Afdeling VWO: CASTRICUM: Meike vd Rol. EGMOND BINNEN: Wilco Molenaar. LIMMEN: Jolanda Valkering. AKERSLOOT - Op 24 juni is Monique Krom, geboren te Akersloot, aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen, Faculteit der Natuurwete nschappen, Wiskunde en Informatica, gepromoveerd tot doctor. Schei kundige Monique Krom ontdekte dat zuurstof met metaalverbindingen in een vaste vorm reageert tot één verbin ding, terwijl in oplossing een wildgroei aan stoffen ontstaat. De verbinding die ontstaat is zeldzaam. Eerder vermoed den, scheikundigen al dat het een tus- senstof is in een katalytische reactie tussen zuurstof en de organische tak van de metaalverbinding. Promo vendus Krom is echter de eerste die de stof geïsoleerd heeft. De nieuwe ver binding is een stap op weg naar een goedkope katalysator voor de verwer king van aardolieproducten. oo fd CL* Raadhuis Castricum In de hal en op de eerste verdieping van het raadhuis exposeert Doris Groeneveld olieverf schilderijen, colla ges en qouaches. De abstracte schilde rijen in zachte, maar tegelijk ook indringende kleuren, kunt u zien tot en met 26 augustus tijdens de openingstij den van het gemeentehuis. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de dubbel expositie van Masja de Graaf en Christa Lübbren. Het Gemaal 1879 is elke zondag in juli van 13.30 tot 16.30 uur geopend. Tevens is het gebouw en de technische installatie etc. te bezichti gen en op 6 juli maaldemonstratie met de installatie. Toegang E 1,-, kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsu ren tel: 0251-313286 of 0251-313253 voor groepen en/of scholen. Johwin Slaapcomfort Tot eind augustus zijn er bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg te Limmen schilderijen te zien van Freddy Arends-Kattenbeld. Bij elkaar vormen de aquarellen en pastels een evenwicht tige expositie van uitstekend in de slaapkamer passende schilderijen, die voor een heel voordelige prijs worden aangeboden. Gemeentehuis Limmen Tot en met 6 augustus houdt schilder club A.B.C. een tentoonstelling in het voormalige gemeentehuis van Limmenl De expositie van zo'n 40 werken is tij dens de openingsuren van het gemeen-* tehuis, maandag. Tot en met donderdag, van 8.30 tot 16.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur te zien. Bezoekerscentrum De Hoep Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum heeft momenteel drie expo sities. Prachtige foto's van de fotogra fen van Natura brengen de lente in beeld en de twee andere exposities gaan over de kleinste en grootste die-' ren op de wereld: spinnen en dinosau russen. De Hoep is alle dagen van de week geopend, tussen 10.00 en 17.00; uur. Êr zijn doorlopend allerlei acti viteiten, excursies, filmprogramma's en) exposities te zien en te beleven/ Bezoekerscentrum De Hoep, 025K 661066, informatie over en boeken van excursies: 0800-7966288. Toonbeeld Wisselende exposities aan de Jan van Nassaustraat 6 in Castricum, tel. 0251- 659012. Of e-mail toonbeeldwil@hot- mail.com. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn wisselende tentoonstellingen te zien. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen n£* telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5090234, iitfo@- knaagdierencentrum.nl en www.knaagdierencentrum.nl Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord- Kennemerland: 072-5150173 (alarm) en 072-5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Vermist Zwart/wit gevlekt katertje, 4 mnd., rond een oog zwart, een schouder- bladhartvormig plekje. Kieftenland, Limmen, Gevonden Zwarte gecas. kater, wit befje, voor poten, kleine witte sokjes, achter wit tot de knie, beige bandje met bellet je en magneetje voor kattenluik, Baetenburg, Heiloo. EGMOND - Zondagmiddag werd een 41-jarige man uit Almere aangehouden op de Boulevard Zuid in Egmond aan Zee. Kort daarvoor had hij de bestuur der van een personenauto, een 33-jarige man uit Sint Pancras, bedreigd met een honkbalknuppel. Aanleiding van de bedreiging was het feit dat de man uit Sint Pancras zijn auto parkeerde op een plaats waarvan de verdachte vond dat hij daar recht op had. De verdachte pakte een honkbal knuppel uit zijn auto en bedreigde de aangever hiermee. Om mishandeling dan wel vernielingen aan zijn auto te voorkomen is aangever weggereden met zijn auto en heeft de verdachte zijn auto geparkeerd op de leeggekomen plaats. Kort daarop werd de verdachte op aan wijzing van een getuige en de aangever aangehouden. Hij is na verhoor weer in vrijheid gesteld. BERGEN - Per half december zal er 's nachts geen bus meer rijden tussen Alkmaar en Bergen. Gedeputeerde Staten hebben hiertoe besloten op 24 juni. Het betreft een experiment dat 15 december 2002 van start is gegaan voor de duur van een jaar. Vanwege het geringe aantal reizigers in de Nachtbus, is besloten het experiment te beëindi gen. Verdeeld over vijf ritten worden zo'n vijftien passagiers vervoerd. Dat komt neer op een gemiddelde van drie passa giers. De dienstregeling voor de nacht- lijn is destijds in overleg met de gemeenten Bergen en Alkmaar tot stand gekomen en is afgestemd op de sluitingstijden van de horeca. Ondanks diverse promotieactiviteiten en de actieve verspreiding van speciale fol ders is het reizigersaantal niet gegroeid. Eventuele nieuwe initiatieven van de zijde van gemeente of horeca worden door de Provincie Noord-Holland ver welkomd, mits de kosten door de initi atiefnemers worden gedragen. EGMOND - Zaterdag 12 juli neemt PWN-boswachter Kees Zonneveld u mee voor een exclusieve huifkartocht door de duinen bij Egmond en Bakkum. Deze tocht, waarbij de huifkar getrokken wordt door twee Friese paarden, wordt dit seizoen slechts enke le malen georganiseerd. Per rit kunnen 25 personen mee, dus u moet zich van tevoren aanmelden en het is raadzaam om dat snel te doen! De huifkartocht kost E 7.50 per persoon. U kunt kiezen uit twee starttijden: 10.30 uur en 12.45 uur. U meldt zich aan via de PWN- excursielijn 0800-7966288 of met het boekingsformulier dat u vindt op websi te www.pwn.nl. Tijdens een twee uur durende rit zorgt de boswachter dat het duingebied tallo ze verborgen kleine en grote geheimen aan u prijsgeeft. Halverwege is er een korte stop waarbij u de benen even kunnen strekken en u op een verfrissing wordt getrakteerd. Neem uw verrekij ker mee want er is zeer veel te zien! Vertrek vanaf de Boerenwagen, gelegen aan de Oude Schulpweg te Egmond Binnen, waar u na afloop op eigen gele genheid nog iets kunt eten en drinken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10