Kennemerstraatweg levert verrassing op Voordracht Koninklijke onderscheidingen 2004 Ere wie ere toekomt Geluid en milieu: wat is dat? m HEiLOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 56 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo. Tijdens de werkzaamheden aan de Kennemerstraatweg tussen de Laan van Zeeman en de Kuillaan is het plaveisel te voorschijn gekomen dat daar al minstens 40 jaar ligt. Dat de bestrating van waalformaat klinkers er nog zo mooi bij lag, was een ver rassing. Op de andere delen van de Kennemerstraatweg is het oude plaveisel in het verleden verwijderd en vervangen door een fundering van grof puin. De oude klinkerbestrating is inmiddels verwijderd om te worden vervangen door eeirgoede fundering voor de nieuwe asfaltlaag. De oude stenen worden hergebruikt bij andere pro jecten. Voortgang van de werkzaam heden De goede weersomstandigheden zorgen ervoor dat de werkzaamheden volgens de planning verlopen. Het oude asfalt en dus ook de oude bestrating daaronder wordt eerst verwijderd. Daarna wordt de weg opnieuw gefundeerd en kan het asfalt worden aangebracht. Voltooiing van de werkzaamheden wordt nog steeds medio augustus verwacht. Kent u iemand die een lintje verdient? Veel mensen zullen deze vraag met 'ja' beant woorden, want overal in Nederland zetten mensen zich jarenlang voor vele doelen in. Vaak zonder eigenbelang, in alle bescheidenheid. Deze mensen komen in aanmerking voor een Koninklijke Onderscheiding, net als ieder ander met bijzondere verdiensten voor de samenleving. Maar dan moeten ze daarvoor wel eerst worden voorgedragen. U kunt daarvoor zorgen, want iedereen kan iemand voordragen voor een Koninklijke Onderscheiding. Wilt u iemand voor een Koninklijke Onderscheiding in aanmerking laten komen? Dan is het verstandig om eerst even contact op te nemen met het gemeentehuis in de woonplaats van de kandidaat. Voor Heiloo is dit mevrouw M. Cost, secretaresse van het college van burgemeester en wethouders, telefoon nummer (072) 535 66 09. Dan kan in grote lijnen worden aangegeven of de verdiensten inderdaad bijzonder genoeg zijn voor een Koninklijke Onderscheiding. Ook kan dan precies uitgelegd worden hoe u verder te werk moet gaan. Na het verzamelen van de benodigde gegevens wordt het voorstel ingediend bij de bur gemeester. Hoe gaat de aanvraag in z'n werk? De behandeling van een voorstel kost behoorlijk wat tijd. Daarom is het belangrijk om tijdig in actie te komen. Is het de bedoeling dat de onderscheiding tijdens de 'lintjesregen' voor Koningin nedag wordt uitgereikt? Dien het voorstel dan vóór 15 augustus 2003 bij de burgemeester in. Gaat het om een uitreiking tijdens een andere gelegen heid, dan moet u het voorstel minimaal zes maanden van tevoren naar de burge meester sturen. De burgemeester brengt advies uit over die voorstellen. Als dit advies positief is, kan er ook een suggestie worden gedaan voor de hoogte van de onderscheiding. Vervolgens geeft de Commissaris van de Koningin een oordeel en stuurt het voor stel door naar het Kapittel voor de Civiele Orden. Dit onafhankelijke college geeft een zwaarwegend advies aan de betrokken minister. Wanneer de minister positief beslist, wordt de onder scheiding bij Koninklijk Besluit verleend. De burgemeester informeert u over de uitkomst van het voorstel. Lintjesregen Bij de lintjesregen gaat het vaak om onderscheidingen in de Orde van Oranje Nassau of de Orde van de Nederlandse Leeuw. Om in aanmerking te komen voor één van deze Orden moet er steeds sprake zijn van bijzondere prestaties of inspanningen. Bij de Orde van Oranje Nassau ligt het zwaartepunt van de beoordeling bij de bijzondere verdiensten voor de samenle ving. De verdiensten in een betaalde functie of beroep worden als aanvullend element meegenomen. Bij de orde van de Nederlandse Leeuw zijn de bijzondere verdiensten die in het arbeidsproces tot stand zijn gekomen wel van groot belang. De bijzondere ver diensten moeten voor de verlening van de onderscheiding in de Orde van de Nederlandse Leeuw voor de maat schappij buitengewoon zijn. Daarbij gaat het met name om verdiensten op het terrein van kunst, wetenschap of sport. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Cost, tele foonnummer (072) 535 66 09. Zij kan u ook een formu lier toezenden waarop precies staat beschreven waar een aanvraag voor een Koninklijke Onderscheiding aan moet voldoen. ouwen en wonen Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Burenweg 18 - vergroten woning uitbouw (reg.nr. 2003/0112) De Kuilenaar 58 - vergroten woning uitbouw achtergevel (reg.nr. 2003/0135) De Waard 72 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0183) Fontein Verschuirlaan 2 - vergroten woning erker (reg.nr. 2003/0059) Groot Bariaken 66 - vergroten woning na sloop overkapping (reg.nr. 2003/0108) Oosterzijweg 24 - vergroten woning incl. kelder (reg.nr. 2003/0071) Vierakkers 3 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2003/0053) Westerweg 21b- oprichten garage (reg.nr. 2003/0155) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel Zevenhuizerlaan 108. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 17 juli 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na tele fonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Meldingen Wet Milieubeheer Van de navolgende bedrijven zijn op grond van diverse besluiten milieubeheer mel dingen ontvangen: Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven - Schuitema Vastgoed B.V. (C1000), Rosendaal 95,1851 RK Heiloo, voor het uitbreiden veranderen van de supermarkt. Besluit horeca-, sport- en recreatie inrichtingen - B. Lute, Heerenweg 201,1851 KP Heiloo, voor het oprichten van een grandcafé Puccini. Ter inzage Deze meldingen liggen vanaf 17 juli 2003 tot en met 14 augustus 2003 gedurende 4 weken ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis Raadhuisplein 1,1851JL Heiloo, geopend maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mw. P. Molag van de Milieu dienst Regio Alkmaar, tel. (072) 548 84 46. Voordrachten koninklijke onderschei dingen kunt u tot 15 augustus 2003 inleveren De milieudeskundigheid van de gemeente Heiloo is gedeeltelijk ondergebracht bij de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA). Diverse medewerkers zoals bodem- en geluid specialisten, handhavers, vergunningverleners en beleidsmedewerkers voeren milieutaken uit voor de gemeente Heiloo. In dit derde artikel van een reeks kunt u meer lezen over de taken van onze geluidspecialist. Geluidhinder Vier van de tien Nederlanders heeft last van lawaai. Wegverkeer zorgt voor de meeste hinder, gevolgd door buren (omgevingslawaai) en vliegverkeer. Andere bronnen van geluidsoverlast zijn bedrijven en spoorwegverkeer. Geluid is leuk als je van muziek houdt maar kan ook erg hinderlijk zijn. De één houdt van klassiek, de ander van house. Geluid informeert, zonder geluid zouden we niet kunnen praten. Geluid waarschuwt bij gevaar, door gebruik te maken van de sirene vraagt de brandweer voorrang in het verkeer. Als je meer geluiden hoort, dan je eigenlijk zou willen horen, dus als je last hebt van geluid, dan spreken we van geluidhinder. Geluid en gezondheid Geluidsoverlast, zeker als deze voort durend plaatsvindt, is slecht voor de gezondheid. Het belangrijkste probleem voor veel mensen is dat zij door bloot stelling aan geluid slecht kunnen slapen (slaapverstoring). Verder heeft geluid hinder invloed op je humeur. Als je na een dag werken thuiskomt en door de herrie geen rust kunt vinden, kan dat zorgen voor irritatie die kan uitmonden in concentratieproblemen en stress. Ook dieren kunnen door lawaai gestoord of zelfs verjaagd worden. Geluidhinder meten Geluid is objectief te meten, in decibels. Vanaf erg stil in een bibliotheek bij een geluidniveau van 30 decibel, naar zeer luid bij het dichtbij passeren van een vrachtwagen (circa 100 decibel) tot aan de pijngrens bij 140 decibel wanneer een straalvliegtuig op 300 meter hoogte overvliegt. Nog hogere geluidniveaus urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 10 juli 2003 geboorten Mara d.v. D.W. Wessendorp en M.A.P.M. Ooster- baan Ole S. z.v. P.G. van Tiel en P.C. van der Krans Dana d.v. F.A. Valkering en M. Dingerdis Dirk S.J. z.v. F.H.J.S. Swart en C.E. Wols elders geboren Zoë A. d.v. R.J. Admiraal en C.J. Abcouwer Jesse W. z.v. H.J. Rinsema en I. Haverkamp Jari z.v. J.R. van der Sande en M.M.W. Apeldoorn Sam A.M. z.v. S.M.G. van der Peet en M.L. Vonk Nina d.v. H.J.C. Klaase en D.J. Plekkenpol JansJ. d.v. S. Flipse en M.M. Beerepoot Yara M. d.v. M.J.M. Groot en E.T. Brandenburg TijmenJ. z.v. R.J. van Veen en M.M.A. Sprenkeling Sanna S.M. d.v. E.R. Kamminga en L.M. Veldt Stefan zullen uiteindelijk leiden tot onherstel bare gehoorschade. Geluidhinder is echter veel moeilijker te registreren. Wat voor de één hinderlijk is, vindt de ander normaal. Sommige mensen worden boos als iemand bij de buren hard de trap op loopt, terwijl anderen daar geen moeite mee hebben. Ook is er vaak sprake van gewenning. Iemand die heel zijn leven naast een snelweg heeft gewoond zal gewend zijn aan het geluid, terwijl iemand die er vanuit een rustig dorp komt wonen dat wel als hinder zal ervaren. Leefomgeving Door de toename van de bevolking, de groei van het wegen- en spoorwegennet en de bedrijvigheid treedt op steeds meer plaatsen geluidhinder op. Gelukkig zijn er regels en wetten om de geluid hinder binnen de perken te houden en worden er geluidwerende maatregels getroffen. Te denken valt hierbij bij het wegverkeer aan het plaatsen van zeer open asfaltbeton (ZOAB) op wegen, het plaatsen van geluidsschermen langs snelwegen, en het vaker toepassen van isolatie bij de nieuwbouw en renovatie van woningen. Veel bedrijfsprocessen veroorzaken geluidsoverlast. Bedrijven kunnen hier maatregelen tegen nemen. De gemeente legt per bedrijf of bedrij venterrein de toegestane geluidsoverlast vast in zones en in milieuvergunningen of algemene milieuregels. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Milieudienst Regio Alk maar (MRA), afdeling Beleid en Advies, de heer Ton Mosch, tel. (072) 548 84 42. T. Jansma en E.P. Smakman M.G.M. Steeman en M. Hildenbrant R.C.J. Mul en N.M. Pepping V.M. Wouters en P.M. van Dam A.D.J.D. van den Heuvel en I. Boerop huwelijken geregistreerde partnerschappen M. Rozing en M.J.M. Meijer B.J.M.J. Mes en A. da Silva Pereira A.A.J. van Baar en R. Visser A.N.M. Vrouwe en R.T. Reichardt D.N.C. Koppes en M. Bolten A.V. Wolven en Y. Rotteveel overleden J.G. Wijnberg C.A. Valkering ev Sprenkeling R.M.W. Mol wv Werksman A.M. de Ruijter wv de Ruijter C.A. Hemels wv van der Poel G.M. Soecker wv Valkering P.M. Kramer wv de Witte A.W. Zoon elders overleden C.P. Kole wv Schippers P.A. van der Vlies P.M.T. Kockmann G.J. Kroon B. Postma ev Blokker H. van Hooff J. Zagt ev Slob fke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 huwelijksaangiften aangiften geregistreerd partnerschap W.T. Rutjes en M.L. Leeuwenburgh J.S. van der Vaart en C.T.C. Hoebe G.H. Mansholt en A. Zootjes 0900 8844 (locale tarief) Politie: Stationsweg 89 - oprichten 1 winkel, 1 kelder en 13 appartementen (reg.nr. 2003/0096) I JITKI.IKPOST - 16 JULI 2003 - PAGINA 4 7 \t T-T T? T4illphranrl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4