ït\ IEM. Vijfjarig jubileum interieurwinkel Profiel Esther Soeterbroek Jaarmarkt Castricum zwart van de mensen Expositie 22 zaterdag te zien bij Conny van Kasteel M Grote belangstelling voor rondrit met paardentram Adressen Activiteiten 'j i jmm i Castricum wil baggerdepot annex waterberging aan Heemstederweg Jngczü udc n brieven Plaatselijk nieuws uit Limmen en Akersloot gemeente Castricum. Ringsteken in Akersloot Vernielingen aan Zuilen van Pandora en beeld Sokkelplan heiloo+tegio WWW. Orgelconcerten Castricum 2003 Brand in bovenverdieping Gevonden en verloren De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redaGtie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Dobbelen bij uw aankopen 16 JULI 2003 - PAGINA 7 Belediging agenten Inbraak in woning Alles-in-een: gitaar, zingen en plezier! Zondagavond bijeen komsten in de Slotkapel Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. U it vaart verzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten in Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag, tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, 'tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. AKERSLOOT - Al vijf jaar lang staat Esther Soeterbroek klaar om een ieder te helpen op het gebied van interieur. Het ga'at zelfs zo goed met haar winkel dat ze voortdurend haar assortiment uitbreidt. Ook geeft ze de mensen graag advies over hun binnenhuisinterieur. Al meer dan 100 jaar is Soeterbroek een echt familiebedrijf. Wat vroeger ooit eens begon als een schildersbedrijf is nu uitgegroeid tot de winkel van Esther Soeterbroek. Haar moeder kwam een aantal jaren geleden op het idee om een winkel te beginnen naast het schildersbedrijf. Vijf jaar geleden stopte zij ermee. Ondanks een heel andere achtergrond (parfumerie, visa gist) nam Esther de zaak op de De Crimpen over. Dat Profiel Esther Soeterbroek zich ontwikkeld heeft naar een bloeiende winkel, heeft mede te maken met de periode waarin Esther de winkel over nam. Gelijkwaardige winkeliers in Akersloot sloten in die tijd allemaal hun winkel. Daardoor werd het makke lijker voor Esther om ervoor te kiezen om de winkel over te nemen. Er waren goede vooruitzichten om de winkel te kunnen uitbreiden, die dan ook waar gemaakt worden. Bloeiende winkel Er is wel het een en ander veranderd in de winkel. Zo is het assortiment flink gegroeid. Naast verf worden er onder andere ook tapijten, gordijnstoffen en raamdecoraties aangeboden. Bij Profiel Esther Soeterbroek kunt u alles vinden voor uw huis. Vanwege de uitbreiding heeft zij haar winkel vorig jaar aan een restyling onderworpen. Esther Soeter broek heeft bewust gekozen voor de uitbreiding van haar assortiment. Zij vindt het leuk om een totaalpakket te künnen aanbieden. Zeker wanneer zij het gehele binneninterieur van mensen Bij Profiel Esther Soeterbroek kunt u alles vinden voor uw huis. mag verzorgen. Het geeft haar een vol daan gevoel wanneer zij de mensen tevreden kan maken. Wel zou ze eens willen dat meer mensen gewoon eens in de winkel bij haar komen kijken. Ze merkt dat veel men sen het toch een drempel vinden om binnen te stappen zonder iets te kopen. Esther zelf vindt het geen bezwaar. "Kom maar eens kijken of je wat leuks ziet, zo niet, voel je dan niet verplicht iets te kopen. Ik geef de mensen graag advies en wil hen zo goed mogelijk hel pen", zoals ze zelf zegt. "Veel mensen komen later in mijn winkel en zien dan dat ik een stukje gordijnstof heb, dat ze eigenlijk leuker vinden dan ze net elders hebben gekocht. Dan vind ik het jammer dat ze niet eerder bij mij zijn geweest, al was het alleen maar om te kijken." Ook voor uw boot Esther Soeterbroek is tegenwoordig niet alleen thuis in uw huis, maar ook voor uw boot kunt u bij haar terecht. Esther Soeterbroek is een van de weini ge aanbieders van botenverf in de wijde omgeving. Hierdoor trekt ze ook veel klanten van buiten Akersloot aan. Voor technische vragen over boten geeft haar broer Cees, die schilder is, advies. Zwangerschap Op dit moment is Esther, moeder van zoon Maurits, al zeven maanden zwan ger van haar tweede kind. Tot de beval ling werkt zij zo lang mogelijk in de win kel. Haar moeder en man Wiet nemen drie weken lang de winkel waar en daar na mag ze zelf alweer aan de bak. Zelf vindt ze het wel zwaar, maar gelukkig is de winkel naast haar huis. "Ik ben eigen baas, dus als ik moe ben doe ik rustig aan, ga ik wat lezen en help ik de mensen die langskomen, dan gaat het allemaal best." Als beide kinderen hetzelfde bloed heb ben als hun moeder, zullen er in de toe komst nog heel wat jubilea gevierd wor den binnen familiebedrijf Soeterbroek. AKERSLOOT - Dinsdag 5 augustus is er weer het jaarlijkse ringsteken tijdens de kermis in Akersloot. Vol trots laten de koetsiers hun prachtige aanspanningen zien aan het publiek en zal er gestreden worden om de prachtige bekers met het ringsteken. Voor het eerst dit jaar ook een strijd om een wisseltrofee. De aanvang van dit nostalgische gebeuren is 13.00 uur en de verwachting is dat er onge veer een twintigtal aanspanningen mee zullen doen aan dit ringsteek festijn. Opgave voor het ringsteken kan onder tel. 0251-312866. CASTRICUM - De Waterschappen dringen al enige jaren aan op de reali satie van slibopvangdepots binnen de gemeentegrenzen om schone bagger uit de gemeentelijke waterpartijen te kunnen brengen. Het college heeft daarom besloten in september een voorstel aan de gemeenteraad te doen om een voorbereidingsbesluit te nemen voor de aanleg van een baggerdepot annex waterberging aan de Heemstederweg in de kern Castricum. Er is al eerder sprake geweest van dit depot. Toen werd het voorstel opge schoven tot alle benodigde onderzoe kingen hadden plaatsgevonden. De plaats van het depot valt in het gebied van het bestemmingsplan 'Buiten gebied'. Daarom zijn er verschillende onderzoekingen gedaan om zeker te zijn dat het depot aan alle eisen vol doet. Deze zijn inmiddels afgerond en er blijkt geen reden om het depot niet aan te leggen. Dit betekent goed nieuws voor Castricum, het aanleggen van een depot is gelet op de zorgplicht van de gemeente voor het onderhou den van stedelijk water essentieel. In de vierde Nota Waterhuishouding is gepleit voor een gemeenschappelijke visie van gemeenten en waterschappen op het waterbeheer. Dit project is dan ook een gezamenlijk initiatief van hét Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en de gemeente Castricum. Voorbereidingsbesluit In september wordt de raad gevraagd een voorbereidingsbesluit te nemen voor een gedeeltelijk herziening van het Bestemmingsplan 'Buitengebied'. De ruimtelijke onderbouwing voor dit besluit is een belangrijk speerpunt in dit voorstel. Er is onderzoek gedaan naar de locatie, de impact op het land schap, naar de cultuurwaarden, naar stankoverlast, de natuurwaarden, een akoestisch onderzoek en naar het ver keer. Uit deze verschillende onderzoe kingen en achterliggende informatie blijkt dat het baggerdepot kan worden aangelegd op de gekozen plaats. CASTRICUM - Ondanks de hitte afgelopen zondag zag het zwart van de men sen op de jaarmarkt van Castricum. Uiteraard werden de diverse terrasjes gretig door de bezoekers aangedaan, om zo het vochtpercentage op peil te houden in de warmte. De handelaren op de markt konden dan ook tevreden terugkijken op het jaarlijks evenement, dat naast de inwoners van Castricum en de omliggende gemeenten, veel toeristen trok. (foto MSP) CASTRICUM - Woensdag 2 juli rond 21.00 uur is in het Willem de Rijkeplantsoen opzettelijk een van de zuilen van Pandora vernield. De zuil is omver getrokken en naderhand afge broken. Dé maker van het kunstwerk is gevraagd offerte uit te brengen om het beeld te kunnen herstellen. De kosten worden geraamd op zo'n 2 a 3000 euro. Inmiddels is bij de politie aangifte gedaan en heeft de burgemeester aan gedrongen op een snel onderzoek. Omdat de vernieling bij daglicht heeft plaatsgevonden moet dit welhaast door voorbijgangers zijn gezien. Ook is in de nacht van vrijdag op zater dag 4 en 5 juli één van de beelden uit het Sokkelplan aan de Smeetslaan beschadigd. De kosten van het weer in orde maken van het beeld liggen rond de E 1000,- De burgemeester vraagt u attent te zijn op dit soort vernielingen. Mocht u iets hebben gezien of gehoord, dan kunt u dit melden bij de politie 0900-8844 of bij burgemeester Emmens van de gemeente Castricum 0251-661220. CASTRICUM - Op maandag 28 juli wordt een orgelconcert gegeven in de Hervormde kerk, Kerkpad 1 te Castricum. De organist zal zijn Jan van Westenbrugge uit Wateringen. Jan van Westenbrugge werd op 12 november 1948 te Kerkwerve in Zeeland geboren. Kerkorganist werd hij in Rozenburg (ZH), Maasdijk en vanaf 1974 in Wateringen. Zijn leermeesters waren Jan Brandwijk, Willem Oranje, Jan van de Berg en Herman van Vliet. In 1973 behaalde hij het diploma kerkorganist van N.O.V. te Utrecht, waarbij André Verwoerd zijn examinator was. Opnamen voor radio en lp/cd werden gemaakt in Harlingen, Lutherse kerk in Den Haag, Grote Kerk in Maassluis, Martinikerk in Bolsward en de Grote Kerk van Breda.Ook als begeleider van diverse koren en voor bijzondere kerk diensten is hij zeer actief.De laatste jaren legt hij zich steeds meer toe op het maken van koraalbewerkingen. Sinds 10 jaar heeft hij in Wateringen het Christelijk Gemengd koor Cantilene. De meeste koorbewerkin gen schrijft Jan van Westenbrugge zelf. Jan van Westenbrugge heeft in de loop der jaren concerten gegeven in heel Nederland en over de landsgrenzen. Naast Duitsland en Italië speelde hij in eigen land op de orgels van. de Martinikerk in Bolsward, Grote Kerk te Breda, Grote Kerk te Maasluis, Lutherse Kerk te Den Haag, Oude Kerk in Amsterdam,' Maartenskerk te Zaltbommel en nog vele grote en klei nere orgels.Het programma voor het concert op 28 juli bevat werken van o.a. J.S.Bach, J.P.Sweelinck, Johan Pachelbel en Alexandre Guilmant. Het concert biedt u de kans naar een veelzijdig organist te luisteren op het unieke kabinetorgel, in de 18de eeuw door Chr.Muller gebouwd. Aanvang concert 20.00 uur, kerk open vanaf 19.30 uur. Toegangskaarten zijn vooraf gaande aan het concert in de kerk ver krijgbaar a E 4,- CJP/65+ E 3,50. Zie ook www.samenopwegcastricum.nl. CASTRICUM - Woensdag 9 juli omstreeks 09.00 uur ontstond er brand in een bovenverdieping van een pand van Duin en Bosch aan de Silene. Het pand wordt bewoond door mensen die worden begeleid in zelfstandig wonen. In een kamer stond een matras in de brand waardoor zware rookontwikke ling ontstond. De brandweer heeft het vuur geblust. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. De bewo ner van de kamer was niet aanwezig. Gedacht wordt aan brandstichting en de politie stelt een nader onderzoek in. CASTRICUM - De politie Noord Holland Noord, afdeling Castricum, Limmen en Akersloot, geeft de volgen de voorwerpen op als verloren en gevonden: Verloren in Castricum: gouden oorring met steentjes, diverse sleutelbossen, bij Roset verkeerde Rollator meegeno men, gsm Nokia 3210 zwart, trouwring witgoud inscr. Janny 31-08-79, gouden collier met zwart balletje. Gevonden in Castricum: bruine porte monnee met kaartje Beerenpoot, 5x bos sleutels, damesvest blauw/wit, gsm Ericsson zwart, dameshorloge zilver kleurig vierkant. Verloren in Limmen: gouden armband, gouden halsketting met letter C. CASTRICUM - Met allerlei attracties en aanbiedingen zal winkelcentrum Geesterduin zaterdag 19 juli open zijn tot 23.00 uur. Tijdens het Zomeravond Winkelfeest in Geesterduin Castri cum zullen alle winkels open zijn tot 23.00 uur, ook de Albert Heijn super markt blijft open deze avond. Zelfs de kinderen zullen zich niet vervelen als de ouders winkelen. Gratis popcorn en een lekkere suikerspin en een groot tijger-springkussen staan tot hun beschikking. In de winkels kunt u bij uw aankopen dobbelen. U bepaalt zo zelf uw korting op deze avond (met uit zondering van de aanbiedingen). Met twee dobbelstenen gooit u in een bord en niet daarbuiten. Ook is de altijd graag geziene papagaaienshow weer aanwezig. Met kunstjes vermaken de lorres jong en oud. Wilt u ook leren ballonnen te vormen tot prachtige beesten? De ballonnen clown doet het u voor. Terrasje pakken? Binnen en buiten is er volop gelegen heid. Ook buiten zullen er lekkere vleesspecialiteiten worden gebakken op het terras van Snackbar Geesterduin. CASTRICUM - Zaterdag 12 juli is een 30-jarige man uit Limmen aangehou den op de Dorpsstraat rond 02.00 uur. De man had zich op beledigende wijze geuit naar een voorbijkomende agent in functie. Op het politiebureau erken de de man dat hij fout was en had hij spijt van zijn daad. Hij krijgt een pro- ces-verbaal. Een dag later is een 41-jarige man uit Alkmaar rond 05.00 uur aangehouden op de Uitgeesterweg in Limmen nadat hij twee agenten beledigde tijdens het uitvoeren van een bromfietscontrole. De man reed in een auto voorbij en kon het niet laten de agenten beledi gende taal toe te roepen. Hij krijgt een proces-verbaal. EGMOND - In een woning aan de Prins Bernhardlaan is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. De dader heeft de woning kunnen binnen gaan nadat hij het slot van de achterdeur heeft geforceerd. Gestolen zijn onder meer twee portemonnees met inhoud, twee mobiele telefoons van het merk Nokia en een digitale Canon camera. U kent toch ook van die muziek, van die oh-ja muziek, waarbij je de gitaar zou willen pakken en meespelen of zingen? Nou, dat kan, bij een groepje van gitaar spelende en daarbij ook zingende enthousiaste mensen, gevorderde begin ners of beginnende gevorderden die op verschillend ervaringsniveau maar met wel evenveel plezier zelfstandig en dus zonder leraar, de om beurten zelfgeko zen muziek en songs (folk, blues, balla des, Nederlands, wat maar lekker is) spe len. Gespeeld wordt op dinsdagavond, eens in de twee weken, in een eigen ruimte. Nu zal de een goed wegkomen op de gitaar, de ander kent een paar akkoorden, de een tokkelt graag, de ander swingt graag intro's, maar so what, het enige dat telt is plezier hebben met muziek maken. Kosten voor het huren van de ruimte, rond 30 euro per jaar, worden hoofdelijk omgeslagen. In de groep is onder andere plaats voor een andere stem/gitaar. Belangstellenden die of willen meespelen of wat meer informatie willen bellen naar 0251- 651137 (Johan) of naar 0251-657292 (José), of e-mailen naar jewels@wan- adoo.nl. Dit e-mail adres is even op vakantie, het antwoord op uw bericht kan dus even duren, maar komt zekerf EGMOND - Zaterdag 19 juli is om 16.30 uur in galerie Conny van Kasteel de opening van expositie 22, met daar in vijf internationale kunstenaars: Henk van Gerner en Go de Graaf zijn Nederlanders, Julian Gil komt uit Spanje, Albert Rubens is een Belgische kunstenaar en Norbert Thomas is een Duitser. Hun werken zijn abstract geometrisch, ieder met een eigen persoonlijkheid zowel in vorm^als in kleur. Henk van Gerner, in 1942 te Zwollerkerspel geboren en is vanaf 1975 werkzaam als beeldend kunste naar. „In mijn werk streef ik een voort durende uitbreiding na van de toepas bare middelen. Elke kleur, vorm of lijn moet veroverd worden voordat deze in onderlinge combinatie en/of confron tatie hun werking prijsgeven." Het wisselende licht aan de Noord- Hollandse kust, het onmogelijke kleu renpalet van de bollenvelden, maar ook reizen naar bijvoorbeeld Zuid- West-Amerika en de Provence laten hun sporen na in zijn werk dat van een enorme eenvoud en kracht is. Hij maakt schilderijen in acrylverf, teke ningen, zeefdrukken en objecten waar bij allerlei materialen, middelen of gebruiksvoorwerpen kunnen worden toegepast. Zowel in Nederland als in Duitsland heeft hij vele tentoonstellin gen. Julian Gil, in 1939 te Logrono (Spanje) geboren, woont en werkt in Madrid. Gil is internationaal bekend, zijn werk is in vele collecties aanwezig. In 2002 ontving hij in Spanje de belangrijke cultuurprijs Premio Nacional de Pintura Parlamento de la Rioja en hij is tot de kunstenaar van het jaar uitge roepen. Galardon de las Bellas de la Rioja 2003. Zijn werken, acryl op doek, zijn op het vierkant gebaseerd Cuadrado. De hele serie ORT heeft dan ook als titel Cuadrado. Zijn werk valt onder de noemer Arte Concrete, maar vaak heeft het toch een lyrische uitstraling. Hij gebruikt gewaagde kleuren, soms felle kleuren, maar ondanks het kleu renspel stralen zijn doeken rust uit en roepen ze tot meditatie op. Zijn doe ken zijn een lofzang op de geometrie. Dit jaar exposeerde hij in Madrid, Berlijn en Pamplona Gil maakt even eens mooie zeefdrukken, een selectie is in de galerie aanwezig. Go de Graaf, in 1945 te Brakel gebo ren werkt sinds 1972 als beeldend kun stenares. Gebruikmakend van de kleurwaarde, -verhouding, -combina tie, de vorm van de vlakken en hoe deze zich verhouden tot elkaar, tracht zij stemmingen en/of ruimtegevoel over te brengen. Vorm en kleurver- houdingen zijn altijd gevoelsmatig. Kleur heeft een grote magische wer king. Al tastend, wikkend en wegend wordt gewerkt naar een eindresultaat dat beantwoordt aan het gevoel of de stemming die zij over wil brengen. Ze maakt ook prachtige zeef -en blind drukken, soms samen gebracht in een map of boekje gecombineerd met eigen tekst. Deze mooie mapjes ver schijnen in een kleine oplage, U kunt ze tevens bewonderen op Nr. 5. Albert Rubens, in 1944 te Tielt (België) geboren, woont en werkt in Gent. Hij neemt deel aan vele interna tionale exposities en zijn werk is in meerdere collecties en musea ver tegenwoordigd. Elk werk is de geome trische verwezenlijking van een lang durig denkprocédé. Tussen de allereer ste visuele notie- (het concept) en het uiteindelijke resultaat (in de vorm van een tekening, een schilderij of een sculpturaal werk) vindt het gehele pro ces plaats waarin de mogelijkheden van het concept consequent worden onderzocht en visueel geformuleerd. Begonnen vanuit het platte vlak koos de kunstenaar vanaf 1965 voor de kubus als uitvalsbasis, wat meteen ook de stap naar het driedimensionale inhield. Albert Rubens koppelde ver anderingen aan nieuwe materialen zoals hout, staal of graniet. Rubens laat in deze expositie houten beelden zien. Tevens zijn er enkele doeken en papierwerk te bewonderen. Norbert Thomas, in 1947 te Frankfurt a/M geboren, vanaf 1970 werkzaam als beeldënd kunstenaar. Thomas is inter nationaal bekend en heeft al in vele musea geëxposeerd. Zaterdag 26 Juli opent hij een expositie in het Markisches Museum Witten (D). In de galerie toont hij deze keer driedimen sionaal werk (zijn doeken waren reeds eerder in de galerie geëxposeerd en enkele zijn nog in stock aanwezig). Concreet en abstract, berekening en toeval vinden we in zijn geometrische vormen terug. Ook zijn uitgangspunt is het vierkant, dit gaat over in een con structie van lijnen, verhoudingen, getallen, een onverwachts toeval. Door al deze factoren krijgen zijn stalen bui zen vorm en werken als krachtige tekeningen in de ruimte. Ze nemen als het ware bezit van de ruimte zonder de ruimte in beslag te nemen. De beelden hebben een speelse en tegelijkertijd krachtige uitstraling. Van de vijf kunstenaars zijn zeefdruk ken, papierwerk en tekeningen in de Noorderstraat Nr. 5 te zien. Ze namen ook deel aan het project Hommage aan Mondriaan, 37 kunstenaars gaan om een tafel zitten. Henk van Gerner, Julian Gil en Go de Graaf hebben een kruk gemaakt. Albert Rubens en Norbert Thomas een tafel. Krukken en tafels zijn geëxposeerd en kunnen tot een oplage van 25 ex. besteld worden. Galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4+5, Egmond aan Zee Tel. 072-5067151 De tentoonstelling loopt van 19 juli t/m 28 september. De galerie is gesloten van 14 augustus t/m 11 september. Openingstijden galerie: van donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak. Werk van Norbert Thomas. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. ïn de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de dubbel expositie van Masja de Graaf en Christa Lübbren. Het Gemaal 1879 is elke zondag in juni en juli van 13.30 tot 16.30 uur geopend. Tevens is het gebouw en de technische installatie etc. te bezichtigen en op 6 juli maaldemon- stratie met de installatie. Toegang E 1,-, kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel: 0251-313286 of 0251- 313253 voor groepen en/of scholen. Johwin Slaapcomfort Tot eind augustus zijn er bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg te Limmen schilderijen te zien van Freddy Arends-Kattenbeld. Bij elkaar vormen de aquarellen en pastels een evenwich tige expositie van uitstekend in de slaapkamer passende schilderijen, die voor een heel voordelige prijs worden aangeboden. Gemeentehuis Limmen Tot en met 6 augustus houdt schilder club A.B.C. een tentoonstelling in het voormalige gemeentehuis van Limmen. De expositie van zo'n 40 werken is tij dens de openingsuren van het gemeen tehuis, maandag. Tot en met donder dag,.van 8.30 tot 16.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur te zien. Bezoekerscentrum De Hoep Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum heeft drie nieuwe exposities. Prachtige foto's van de fotografen van Natura brengen de lente in beeld en de twee andere exposities gaan over de kleinste en grootste dieren op de wereld: spinnen en dinosaurussen. De Hoep is alle dagen van de week geo pend, tussen 10.00 en 17.00 uur. Er zijn doorlopend allerlei activiteiten, excur sies, filmprogramma's en exposities te zien en te beleven. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251-661066, informatie over en boeken van excursies: 0800-7966288. Toonbeeld Onder het motto Met kunst de markt op organiseert de Tentoonstellings commissie van Toonbeeld een Regionale Kunstmarkt die bedoeld is voor individuele amateurkunstenaars uit Castricum en omstreken. Ook dit jaar wordt aangesloten bij de bekende Kunstfietsroute. De Kunstmarkt zal gehouden worden op zondag 22 juni op het terrein van Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6 in Castricum. De markt is geopend voor publiek van 11.00 tot 17.00 uur. Als u wilt deelnemen aan deze markt kunt u een inschrijfformu lier ophalen bij Toonbeeld tijdens kan tooruren: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur Jan van Nassaustraat 6, Castricum of bellen met tel. 0251- 659012. Of e-mail toonbeeldwil@hot- mail.com. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn wisselende tentoonstellingen te zien. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. EGMOND - Op de laatste zondag avond in de maanden juli en augustus worden in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef bijeenkomsten gehouden rondom de thema's: licht, lucht en water. Met muziek, poëzie en gespro ken woorden wordt stilgestaan bij de dingen van de dag. Een uurtje rust en bezinning in de mooie, sfeervolle slot kapel met een roemrijke geschiedenis. Na afloop wordt een kopje koffie aan geboden. Het thema voor zondag 27 juli is lucht en voor zondag 31 augustus water. Beide avonden wordt muzikale mede werking verleend door het duo Pressburg, dat wordt gevormd door Stana van der Valk Bouman-Olléova, altviool (van 1971-1991 verbonden aan het Koninklijk Concertgebouworkest) en Eva Eshuijs-Bachrata, piano (con servatorium Bratislava). De bijeen komsten beginnen om 20.00 uur. De toegang is gratis. EGMOND - Zaterdag 12 juli nam PWN-boswachter Kees Zonneveld zo'n 25 belangstellenden mee voor een exclusieve huifkartocht door de dui nen bij Egmond en Bakkum. Deze tocht, waarbij de tram getrokken wordt door twee Friese paarden, wordt dit seizoen slechts enkele malen geor ganiseerd. Tijdens de twee uur duren de rit zorgde de boswachter dat het duingebied talloze verborgen kleine en grote geheimen' prijsgaf. Halverwege was er een korte stop waarbij iedereen de benen even kon strekken en op een verfrissing werd getrakteerd. Dat de rit in de paarden tram als een exclusieve rit mag worden beschouwd bleek duidelijk aan de belangstelling voor deze activiteit. Volgens de boswachter was de rest van het seizoen alles al volgeboekt. De koetsier wacht op de bok van de paardentram op de laatste passagier die meeging met de duinrit. (foto MSP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 7