edri 1 i vj intratuin 6,49 Vakantie voor spreekuur gezelschapsbank Trefpunt Vanaf 5 augustus: Kunstdriedaagse Heiloo Drukte van belang in het Baafje Campagne Leefbaarheid stationsomgeving 3- gangen wisselt per week j 3- gangen wisselt per i week elicht BORDEN Uitmarkt Heiloo (072) 53510 00 L 1 T 1 E Euromenu weekendmenu Huis kopen? NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN BERICHTEN HEILOO Per stuk 2,49 Nü 3 voor www.vosmakelaardij .nl Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl €15.50 p.p. €21,50 p.p. Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur urwvr.brasseriewildsehut.nl Omdat ieder VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... 23 JULI 2003 - 68e JAARGANG NO. 30 Ook op internet: iVAVi' Grootouder en kleinkindactiviteit VAN DER www.vanderborden.nl Uitvaartverzorging Heiloo e.o De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar gehouden op zaterdag 6 september, van 11.00 tot 16.00 uur in en rond de Openbare Bibliotheek Heiloo en win kelcentrum 'Het Hoekstuk'. Op de negende editie van deze markt presen teren verenigingen, sportclubs en andere organisaties zich door middel van informatiestands en diverse demonstraties. U kunt geheel vrijblij vend veel informatie verzamelen over hetgeen u op het gebied van cultuur, educatie en sport tijdens het komend seizoen in en om Heiloo te wachten staat. In de Uitkijkpost wordt op woensdag 3 september uitgebreid aandacht besteed aan de Uitmarkt met onder andere een plattegrond en schema van de activiteiten. De deelnemende vere nigingen kunnen zich in deze editie van de Uitkijkpost alvast presenteren in de vorm van een redactioneel stuk je met desgewenst een foto. De uiterste inleverdatum voor deze kopij is vrijdag 22 augustus. U kunt uw tekst (maximaal 400 woorden) en foto opsturen naar: redactie Uitkijkpost, o.v.v. Uitmarkt, De Hoefsmid 5, 1851 PZ Heiloo, of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Noord-Holland Noord 112 0900- 88 44 Op maandag 14 juli werd de bewoner van een woning aan de Werken- delslaan door een buurman in kennis gesteld van het feit dat hij goederen van hem had aangetroffen op een parkeerterrein in Castricum. De aan getroffen goederen bleken afkomstig te zijn uit zijn personenauto, die ook gestolen bleek te zijn. De witte Opel Kadett werd in de nacht van zaterdag op zondag 13-14 juni ontvreemd, en werd de volgende dag, dinsdag 15 juli teruggevonden op de Boëkelermeer- weg in Alkmaar. Op dinsdag 15 juli werd aangifte gedaan van het vernielen van een per sonenauto. De vernieling aan de witte Mazda 121 werd waarschijnlijk zater dag 12 juli gepleegd terwijl het voer tuig stond geparkeerd aan de Noordergeeststr^at. De vernieling was aanzienlijk, de auto werd rondom bekrast. In de nacht van dinsdag 15 op woens dag 16 juli werd ingebroken in een personenauto die op de oprit van een woning aan de Laan van Muijs stond geparkeerd. De eigenaar trof de auto 's morgens aan met een openstaand portier. De inhoud van de auto bleek doorzocht te zijn. Uit de auto werd een oveijas ontvreemd. Vermoedelijk werd de inbraak omstreeks 06.00 uur gepleegd, want op dat tijdstip werd een alarm gehoord. Op woensdag 16 juli werd poging tot inbraak in een woning aan de Groenelaan ontdekt. Het slot van de achterdeur bleek vernield te zijn. Waarschijnlijk heeft goed hang- en sluitwerk er voor gezorgd dat het bij een poging is gebleven. Op donderdag 17 juli vond om 17.45 uur een aanrijding plaats op de krui sing van de Haesackerlaan met de Sandecamplaan. De aanrijding was het gevolg van het feit dat een 25-jari- ge automobilist uit Rotterdam op de kruising geen voorrang verleende aan de bestuurster van een bestelauto. Er was alleen materiële schade. Op vrijdag 18 juli werd vernieling aan een personenauto ontdekt. De don kerblauwe Ford Focus Wagon stond in de nacht van donderdag 17 op vrijdag 18 juli geparkeerd in Mariënstein. Op de motorkap werd een kras met een lengte van ongeveer een meter aange bracht. Op zondag 20 juli werd inbraak ont dekt in de kantine van een sportvere niging aan de Dors. Men wist zich toe gang te verschaffen door een niet afgesloten toegangsdeur. Eenmaal binnen werd de toegangsdeur van de kantine met geweld opengetrapt. De kantine werd doorzocht. Een kassa werd ontvreemd die later teruggevon den werd in het Ter Coulsterbos. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, roze agenda met print, klein rieten tasje met daarin een klein zwart lakportemonneetje en een auto sleutel, Hema horloge- zilveren band met blauwe wijzerplaat, blauwe knuf fel met kinderkopje. fcTf HET GROENE WARENHUIS Sedum Diverse soorten, potmaat 13 cm. HEILOO - De afgelopen week was het een drukte van belang in zwembad het Baafje in Heiloo. Tijdens deze warme dagen was het immers goed toeven in en om het zwembad, en menigeen maakte dankbaar van de gelegenheid gebruik om een verfrissende duik in het koele water te nemen. Vooral de glijbaan was bij de jeugd bijzonder in trek. Gelukkig ziet het er naar uit dat het voorlopig nog wel even zomer blijftFoto: MSP HEILOO - Op 24 en 31 juli en 7 augustus komt het spreekuur van de Gezelschapsbank 'Samen geniet je meer' in het Trefpunt te vervallen. Op 14 augustus tussen 10.30 en 11.30 uur staat Monique van Ling weer klaar voor mensen die graag eens samen met iemand naar het theater willen, gezellig uit eten willen gaan, die gewoon eens met iemand koffie of een borreltje wil len drinken, willen winkelen of een spelletje rummikub spelen. Voor wie het niet lukt een geschikt per soon te vinden om deze activiteiten mee te delen, is het de moeite waard zich eens op te geven bij de Gezelschapsbank. In de vorm van een anonieme adver tentie, waarbij Monique helpt met opstellen, wordt een oproep in een apart 'krantje' geplaatst. Zij maakt zowel met degene die een advertentie wil plaatsen als met degene die daarop wil reageren persoonlijk kennis. Er worden niet zomaar telefoonnummers doorgegeven. Na verloop van tijd wordt besproken of alles naar tevre denheid verlopen is. Geïnteresseerden kunnen het inloopspreekuur bezoeken. Ook is de Stichting Ouderenwerk Heiloo op werkdagen telefonisch bereikbaar op tel: 072-5331297. APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S IUE -t-y v.if.v Stationsweg 82 Heitoo Telefoon 072 532 1332 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) De campagne Met behulp van posters, bierviltjes en gratis ansichtkaarten wordt tot en met 28 augustus aandacht gevraagd voor de problemen in de stationsomgeving die aan alcohol gerelateerd zijn. De gemeente wil mensen op een humo ristische manier bewust maken van wat alcohol kan veroorzaken. Daarnaast is er ook een serieuze boodschap, name lijk de boete die ongeoorloofd gedrag tot gevolg kan hebben. Om de campag ne te doen slagen is medewerking gezocht bij diverse belanghebbenden in de stationsomgeving. Onder andere winkeliersvereniging Stationscentrum werkt mee aan het uitzetten van het campagnemateriaal en ook de Buk Buk en de Wizzl op het station van Heiloo dragen een steentje bij. Totaalcampagne Het tegengaan van wildplassen en het drinken van alcohol op straat is de eerste actie van een totaalcampagne Uit handen van M. Jongerius, wijkcoördinator Heiloo West van politie Noord- Holland Noord, ontving horeca-ondernemer Lex van der Aat van café De Wit het eerste campagnepakket, (foto: MSP) ter verbetering van de leefbaarheid van de stationsomgeving. In de maanden na augustus richt de campagne zich onder andere nog op het foutparkeren van fiets en auto, het stelen van fietsen en het fietsen en brommen in het voetgangersgebied. HEILOO - Natuurlijk heeft de Rabobank inmiddels zoveel naam en faam verworvendat een intro ductie in Bedrijf Belicht niet echt noodzakelijk is. De 'boerenleen bank9 van weleer is immers bekend door heel Nederlanden een artikel over de bank zelf in de plaatselijke krant zal de naamsbekendheid niet doen toenemen. Wel leuk wordt hety wanneer een van de vele diensten die de Rabobank levert mag worden 'belicht9: het geven van Financieel Advies. Hans de Graaf en Hedda van der Hoorn van Rabobank West- Kennemerland weten alles van deze vorm van financiële dienstverle ning. Volgens de manager Financieel Advies (Hans) en de gecertificeerde Financieel Planner (Hedda) beseffen veel mensen nau welijks dat het van groot belang is om te weten hoe je financiële situa tie er voor staat Niet alleen voor nu9 maar ook in de toekomst meent Hans de Graaf. Want zeg nu zelf vind jij het leuk wanneer na het overlijden van je echtgenoot het bord met 'Te Koop9 voor het huis moet worden geplaatstalleen maar omdat dit nooit goed geregeld is?99 „Dit alles is te voorkomen, mits je de financiële zaakjes goed op orde hebt", valt zijn collega Hedda van der Hoorn hem bij. „Binnen Rabobank West- Kennemerland werken vier gecertifi ceerde financieel planners die samen met de klant een financieel plan opstellen. Na een uitgebreide en objectieve inventarisatie over de per soonlijke situatie, wensen en toe komstplannen van de klant, en nadat hen het 'financiële hemd' van het lijf is gevraagd, maken wij een analyse van het geheel. Vervolgens wordt dit met de klant besproken. Persoonlijk Financieel Advies Het Rabobank Persoonlijk Financieel Adviesplan bestaat uit drie stappen: inventarisatie, analyse en advies. Ook wordt gekeken naar de huidige finan ciële positie. Wat is het huidige inko men en vermogen? En wat zijn de vooruitzichten?" Op basis van deze analyse stelt de financieel adviseur een Persoonlijk Financieel Advies samen. Er zijn diverse mogelijkheden waardoor de financiële situatie zelfs kan verbete ren. Dit kan door te sparen, te beleg gen, maar ook het afsluiten van levensverzekeringen, pensioenen en hypotheken. „Een Financieel Adviesplan is precies aangepast aan de wensen en de persoonlijke situatie van de klant en kan ook worden bij gesteld", laat Hedda van der Hoorn weten. „Wanneer veranderingen in de levenssituatie plaatsvinden, denk maar aan een overlijden, echtschei ding, of het krijgen van een erfenis dan passen we het Financieel Plan aan. Het maken van een Financieel Plan is zowel voor particulieren als zakelijke relaties beschikbaar, en is geheel gratis." Prettige sfeer Zowel Hans de Graaf, die sinds 1989 in het bankwezen werkzaam is en sinds 4 jaar zich helemaal thuis voelt bij Rabobank West-Kennemerland en Hedda van der Hoorn, sinds 1996 afgestudeerd aan de UVA bedrijfs economie, begonnen als trainee finan cieel adviseur en doorgegroeid naar financieel planner, is de sfeer binnen de bank uiterst prettig en informeel. Met name de collegiale sfeer en de open cultuur wordt nog eens extra aangehaald. Schrikken Tot slot hamert Hans de Graaf nog maals op het belang van een goede knowhow van de financiële situatie. „Zeker nu de overheid steeds meer terugtreedt en de nieuwe kabinets plannen ook fiscale invloed hebben zou iedereen eens stil moeten staan bij de financiële toekomst. Met name over pensioenen wordt heel licht zinnig gedacht. Vaak schrikken de mensen wanneer wij het inkomens plaatje voor hen bekijken en hen de netto cijfers presenteren. Dan blijkt de som geld vaak veel minder dan gedacht. Wanneer je daar nu geen voorzieningen voor treft zit je straks met de ellende. Wat bijvoorbeeld te denken van de mensen die arbeidson geschikt zijn geworden? Er zijn er maar weinigen die hun financiële situ atie en daarmee hun toekomst goed geregeld hebben. Een financieel advi seur helpt de mensen bij het in beeld brengen van deze situatie, en uiteraard kan het best zijn dat uit de uitkomst blijkt dat alles wel goed geregeld is. Maar dat is dan toch ook fijn om te weten?" Wilt u ook advies over uw financiën? Bel voor een afspraak de afdeling advies van Rabobank West- Kennemerland, tel. 0251-662610. Of loop even binnen bij een van de filia len in uw regio. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. "Verdriet wegnemen kan ik niet Maar even kan ik helpen dragen." HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. HEILOO - Vrijdag werd het startsein gegeven voor een campagne die de leefbaarheid in de stationsomgeving moet vergroten. De campagne, een samenwerkingsverband tussen de gemeente en de politie Noord-Holland Noord, loopt tot en met augustus en is gericht tegen wildplassen en alcohol drinken op straat. Uit handen van M. Jongerius, wijkcoördinator Heiloo West van politie Noord-Holland Noord, ont ving horeca-ondernemer Lex van der Aat van café De Wit het eerste cam pagnepakket. workshop door Magda Bakker en Marjolein de Bruin - van 10.00 tot 12.00 uur: lezing door Afie Valkering over haar kunstwerken - van 13.00 tot 17.00 uur: workshop speksteen bewerken door Sonny de Kruijf - van 14.00 tot 17.00 uur: lezing 'Kunst een interpretatie van het gevoel?' Door Frits Bangert. Woensdag 6 augustus - van 10.00 tot 12.00 uur: workshop portret tekenen door Hetty Spaanderman - van 14.00 tot 16.00 uur: lezing brons- gieten met demonstratie door Sylvia en Jos van Onna. Donderdag 7 augustus - van 10.00 tot 12.00 uur: workshop tekenen als taal door Anky Floris - van 13.00 tot 17.00 uur: workshop Afrikaans houtsnijwerk, gegeven door Charles Peel. De deelnemende kunstenaars aan de Kunstdriedaagse. V.l.n.r: Marjolijn de Bruin, Saskia Sengers (initiator), Sylvia van Onna, Hetty Spaanderman, Sonny de Kruijff, Jos van Onna, Anky Floris, Afie Valkering en Nonja van der Ark (Stichting Ouderenwerk Heiloo). Zittend: Magda Bakker en Frits Bangert. Niet op de foto: Charles Peel. (foto: UKP) HEILOO - Over twee weken is het zo ver: de Kunstdriedaagse in Heiloo. Van dinsdag 5 tot en met donderdag 7 augustus zal het Trefpunt in het teken staan van kunst. In de Kunstdriedaagse, georganiseerd door Nonja van der Ark (Stichting Ouderenwerk Heiloo), in samenwer king met kunstenares, en teken- en schilderdocente Saskia Sengers, zullen Magda Bakker, Marjolein de Bruin, Sonny de Kruijff, Afie Valkering, Frits Bangert, Hetty Spaanderman, Sylvia en Jos van Onna, Anky Floris, en Charles Peel hun werken exposeren in de ver schillende ruimtes van het Trefpunt. De kunstenaars zullen tijdens deze dagen zelf aanwezig zijn om hun werk toe te lichten. Daarnaast geven zij de volgen de workshops en lezingen: Dinsdag 5 augustus - van 10.00 tot 12.00 uur: verrassings- De workshops en lezingen kosten E 5 per lezing/workshop. Kaarten verkrijg baar bij het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2. Voor meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Woensdag 30 juli is er in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, van 10.00 tot 12.00 uur een gezellige india- nenochtend, onder begeleiding van docente Evi Velders. De activiteit is geschikt voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Vooraf aanmelden is niet nodig. Kosten: 2,50 euro voor 1 volwassene en 1 kind, voor elk extra kind komt daar 1 euro bij. Voor meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Hans de Graaf rekent zijn collega Hedda van der Hoorn de voordelen van een vervroegd pensioen voor. (foto MSP) van maandag t/m donderdag van vrij dag t/m zo ndag

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1