IMMEN Castricumse Reddingsbrigade en de EHBO doen goed werk op het strand Nominatie provinciale prijs voor integratie gehandicapten Adressen Nieuw convenant voor VAC El LOB ÜIIVIEN W. Pohley exposeert in Zorgcentrum De Loet Activiteiten Adressen Wandel- en fietstocht AMAK Bromfietser gewond na aanrijding Woningbrand door blikseminslag Nieuwe site CBF Zomers buiten Castricum 105 ook in de zomer radioactief Voorbijganger ontdekt brand in woning Man aangehouden na poging inbraak \<vd© Zomeravondcompetitie Golfclub Heiloo krantje lezen WWW. Raadhuis Castricum In de hal en op de eerste verdieping van het raadhuis exposeert Doris Groeneveld olieverf schilderijen, colla ges en qouaches. De abstracte schilde rijen in zachte, maar tegelijk ook indringende kleuren, kunt u zien tot en met 26 augustus tijdens de openingstij den van het gemeentehuis. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de dubbel expositie van Masja de Graaf en Christa Lübbren. Zij exposeren elke zondag in juli van 13.30 tot 16.30 uur. Tevens is het gebouw en de technische installatie etc. te bezichtigen en op 6 juli maaldemonstratie met de installatie. Toegang E 1,-, kinderen tot 12 jaar gra tis. Buiten de openingsuren tel: 0251- 313286 of 0251-313253 voor groepen en/of scholen, lohwin Slaapcomfort Tot eind augustus zijn er bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg te Limmen schilderijen te zien van Freddy Arends-Kattenbeld. Bij elkaar vormen de aquarellen en pastels een evenwich tige expositie van uitstekend in de slaapkamer passende schilderijen, die voor een heel voordelige prijs worden aangeboden. Gemeentehuis Limmen Tot en met 6 augustus houdt schilder club A.B.C. een tentoonstelling in het voormalige gemeentehuis van Limmen. De expositie van zo'n 40 werken is tij dens de openingsuren van het gemeen tehuis, maandag. Tot en met donderdag, van 8.30 tot 16.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur te zien. Bezoekerscentrum De Hoep Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum heeft momenteel drie expo sities. Prachtige foto's van de fotogra fen van Natura brengen de lente in beeld en de twee andere exposities gaan over de kleinste en grootste die ren op de wereld: spinnen en dinosau russen. De Hoep is alle dagen van de week geopend, tussen 10.00 en 17.00 uur. Er zijn doorlopend allerlei acti viteiten, excursies, filmprogramma's en exposities te zien en te beleven. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251- 661066, informatie over en boeken van excursies: 0800-7966288. Toonbeeld Wisselende exposities aan de Jan van Nassaustraat 6 in Castricum, tel. 0251- 659012. Of e-mail toönbeeldwil@hot- mail.com. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn wisselende tentoonstellingen te zien. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. AKERSLOOT - Zondag 27 juli houdt de wandelafdeling van de Akersloter Marathon Klub een fiets/wandeltocht voor haar leden en belangstellenden. Vertrek met de fiets vanaf Strammerzoom-Akersloot 9.00 uur richting Schermerhorn. De wandeltocht in de Mijzenpolder zal zijn ruim 12 km. Voor info: 0251-313886 of 310272. CASTRICUM - Donderdagavond omstreeks 19.35 uur vond een aanrij ding plaats op de Heerenweg tussen een personenauto en een bromfietser. De personenauto, bestuurd door een 23-jarige inwoner van De Rijp reed over de Heerenweg en verleende, toen hij een inrit wilde oprijden, geen voor rang aan een 16-jarige bromfietser uit Egmond-Binnen. Beide voertuigen kwamen hierbij met elkaar in botsing waarbij de bromfietser gewond raakte. Hij is met onbekend letsel overge bracht naar het ziekenhuis in Alkmaar en daar opgenomen. LIMMEN - Woensdagavond ontdekten omwonenden dat er brand was uitge broken op het dak van een 'twee- onder-één-kap-woning' aan de Van Alkemadelaan. De brand was ontstaan door blikseminslag. De brandweer con stateerde dat een deel van de dakisola tie was gaan smeulen hetgeen nogal wat rook veroorzaakte. Men wist een uitslaande brand te voorkomen. Beide woningen bekwamen rookoverlast. Er deden zich geen persoonlijke ongeval len voor. Geld schenken aan een goed doel. Dat doe je bij voorkeur als je zeker weet dat dat geld ook echt daar terecht komt waar het nodig is. Het is lastig zelf te bepalen of een instelling betrouwbaar is, of het beleid dat ze voert degelijk en realistisch is en of de ingezamelde gel den wel verstandig worden besteed. Gelukkig hoeft dat ook niet. Het Centraal Bureau Fondsenwerving (CBF) houdt als onafhankelijke stich ting toezicht op de inzameling van geld voor goede doelen en beoordeelt op hun verzoek fondsenwervende instel lingen in ons land. 'Goedgekeurde' instellingen krijgen een kwaliteitskeur merk, het CBF-Keur. Op de nieuwe website van het CBF, www.cbf.nl, is een lijst van alle goedge keurde instellingen terug te vinden. Ook actuele informatie over het CBF zelf staat op de site. CASTRICUM - Het is heerlijk vertoe ven aan de Castricumse kust, zeker met het strandweer van de afgelopen perio de. Duizenden mensen kiezen en kozen voor pret in de branding. De gemeente heeft echter ook een zorgplicht voor de veiligheid van de badgasten. De Castricumse Reddings Brigade en de EHBO zijn vrijwillig bereidt deze taak aan het strand te vervullen. Bij de EHBO kunt u terecht met allerlei kleine ongelukjes die kunnen ontstaan aan het strand. Maar ook bij ernstige of zelfs levensbedreigende zaken staat de EHBO haar mannetje/vrouwtje. Zij hebben een goede samenwerking met huisarts, alarmdiensten en de reddings brigade. Ook als u een kind kwijt bent, of als u een kind vindt dat zijn ouders kwijt is kunt u zich wenden tot de EHB O-post. Let u op de vlaggen die aangegeven dat er een kind vermist is! Bij de reddingspost kunt u polsbandjes voor de kinderen verkrijgen waarop u met een watervaste stift (mobiele) tele foonnummer kunt schrijven. Dit voor komt langdurige zoektochten. Op de unit van de EHBO en de CBR aan het strand kunt u de getijden aflezen. Dit is van belang omdat gevaarlijke stromin gen in zee rondom getijdenwisseling plaatsvinden. Informatie hierover kunt u vragen bij de Reddingsbrigade. Zij kunnen u vertellen wanneer het ergens gevaarlijk is om te zwemmen. Als gewo ne strandbezoekers ziet u namelijk niets abnormaals aan het water! De Reddingsbrigade vaart en rijdt alleen met de boten en het strandvoer- tuig als hier een reden voor is. Vaak is de Brigade ook preventief aan het werk. Zeker tijdens prachtig strandweer kan het zijn dat zij ruimte vragen om hun werk mogelijk te maken. Dit doen zij dan niet om u lastig te vallen, maar omdat de veiligheid van alle gasten aan het strand hun taak is! De samenwerking tussen de EHBO en CRB is uitstekend. Zij vullen elkaar op het strand naadloos aan. Het is een pret tig gevoel dat deze organisaties toezien op de veiligheid van alle gasten. De Castricumse Reddingsbrigade is, net als de EHBO een organisatie die volledig op vrijwilligers draait. De strandbewa- king, de organisatie, de training, het materiaalonderhoud en ook de dona teuractie worden uitsluitend door vrij willigers gedaan. Zij kunnen alle steun goed gebruiken. De gemeente Castricum vertrouwt erop dat alle gasten aan het strand willen meewerken om de organisaties hun werk te kunnen laten doen, dan is het voor iedereen prettig vertoeven aan het Castricumse strand. U vindt de CBR en de EHBO op het strand links van de hoofdingang wan neer u naar de zeer kijkt. En op www.reddingsbrigade.nl en www.ehbo.nl. REGIO - In het kader van het Europees Jaar van mensen met een handicap 2003, heeft de provincie Noord-Holland een malig de prijs 'De Gewoonste Zaak' ingesteld voor een bedrag van maximaal 25.000,- en een kunstwerk. Het doel van deze prijs is om organisaties en instellingen te stimuleren zich in te zet ten voor de integratie van mensen met een handicap. Tot 15 september kan een nominatie voor 'De Gewoonste Zaak' ingediend worden bij de provincie Noord-Holland. De provincie Noord-Holland vindt het belangrijk dat mensen met een handicap ook volwaardig aan de maatschappij kunnen deelnemen. Het betreft hier mensen met lichamelijke en verstande lijke beperkingen, zichtbare en onzicht bare beperkingen,'chronisch zieken en mensen met een psychische/psychiatri sche beperking. Organisaties en instellingen die zich bij zonder inzetten voor mensen met een handicap zodat deze makkelijker kun nen deelnemen aan de Noord- Hollandse samenleving komen in aan merking voor de speciale prijs. Het gaat hierbij om projecten cq activiteiten die zich al bewezen hebben en waarvan een voorbeeldwerking uitgaat. Bovendien dient de doelgroep uit meer dan 10 per sonen te bestaan. Iedereen kan een organisatie of instel ling voordragen. De provincie Noord- Holland wil die organisatie of instelling belonen die door de burger het meest wordt gewaardeerd. Projecten die tot op heden genomineerd zijn, betreffen ondermeer een compu tercursus voor blinden en slechtzienden, het opzetten van een jongerengroep voor lichamelijke gehandicapte en niet- gehandicapte jongeren voor sociale con tacten en een woonaccommodatie voor jongeren met en zonder handicap met onder andere een zelfbeheerde kinder boerderij. De nominatie voor 'De Gewoonste Zaak' dient vóór 15 september inge stuurd te worden ter attentie van: Provincie Noord-Holland, Afdeling ZWC, Floor de Jong, Postbus 3007,2001 DA Haarlem. Via www.noord- holland.nl kan een nominatieformulier of meer informatie verkregen worden. U kunt ook telefonisch contact opne men met tel. (023) 5143531. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. PWN Waterleidingbedrijf Noord- Holland Voor storingen in de waterlevering: 0800-0232355 (dag en nacht) Voor alle overige informatie: 0800-2025 (op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur) RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuur op maandag, woens dag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belangeloos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: J.H.J. Overmeer, Oudburgerlaan 40,1852 KP in Heiloo, tel: 5331654. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: T. Bakker-Bos, Het Zandstuk 50,1851 nRS Heiloo, tel. 5338883. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. We hebben een schitterende zomer. En daar willen we ook 's avonds wel eens van genieten. Bijvoorbeeld met een lekkere barbecueavond. Weinig te doen en iedereen zorgt voor zichzelf. Goed, je moet een beetje voorberei dingstijd in acht nemen, maar dan kun je ook lekker in de tuin meegenieten. Pas wel op dat je de buren niet in de rook zet, want die vinden dat vast niet zo prettig. Het voorlichtingsbureau vlees heeft een prima recept voor de barbecue en dat willen we u niet ont houden. Dat recept luidt als volgt: Ingrediënten: 4 worstjes (saucijsjes), 4 varkensfiletlapjes, 4 saté's (varkens haas), 1 deciliter ketjap manis, 1 deci liter olie, 2 teentjes knoflook, 4 eetle pels citroensap, 4 eetlepels uitjes (gèbakken), 4 eetlepels seroendeng. Voorbereidingstijd: 120 minuten Bereidingstijd: 15 minuten Bereiding 1. Pel en pers de knoflook boven een kom. Voeg het citroensap, ketjap en de olie toe en meng alles goed door eikaar. Dep het vlees droog. Meng het vlees door de marinade. 2. Laat het vlees afgedekt tenminste 2 uur in de koelkast staan. Dep het vlees droog. 3. Grill het vlees op de barbecue om en om in ca. 10 minuten gaar. Bestrooi met de gebakken uitjes voor de garne ring. Wijntip Lekker met mihoen en roerbakgroen ten en seroendeng. En uiteraard met wat frisse salades en bijvoorbeeld een lekker glaasje wijn. Meestal is dat een rode wijn (bijvoorbeeld een Corbières), maar ook een gekoelde rosé zal u goed bevallen. CASTRICUM - Volgende week zater dag zend Radio Castricuml05 samen met ruim 90 andere radiostations in Nederland en België de Zomerse 50 uit. Sander Verschoor presenteert de vijftig heetste zomerhits die door de luisteraars zelf is samengesteld. Stemmen kan nog tot 28 juli op www.zomerse50.nl en daarmee maak je ook direct kans op leuke prijzen! Vanaf 12.00 uur op zaterdag 2 augustus is je radio te heet om aan te pakken met alle 50 populairste zomerhits. En bovendien wordt de middag dampend afgesloten met een heuse Summermix! Vanaf 17.00 uur hoor je alle vijftig hits voor bij komen in slechts 1 uur tijd. En mocht je op vakantie zijn? Op zaterdag 9 augustus komt de Zomerse 50 in zijn geheel nog een keer voorbij. Castricum 105 is in de ether te ontvan gen op 105.0 FM en op de kabel is het station te beluisteren op 89.0 FM (in Limmen, Akersloot en De Woude) en op 104.5 FM (in Bakkum en Castricum). Meer informatie is ook te vinden op de website van de omroep: www.castricum 105 .nl. Ondertekening van het convenant door wethouder Voulon en mevrouw H. Visser van de VAC. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord- Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bijzonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestellen, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-culture le activiteiten voor 50 plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene Verbeek (secr.), Boekenstein 29,1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. CASTRICUM - Onlangs heeft de heer Voulon, wethouder van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening, met de plaatselijke Vrouwen Advies Commissie (VAC) een vernieuwd con venant ondertekend. Door het samen gaan van onze gemeente met Limmen en Akersloot moesten enige wijzigin gen worden doorgevoerd. In het ver nieuwde convenant zijn afspraken vast gelegd, waaraan de gemeente Castricum zowel als de VAC zich die nen te houden. De VAC in Castricum bestaat uit vrijwilligsters, die bouwteke ningen beoordelen van nieuw te bou wen woningen in Castricum, Limmen en Akersloot. De VAC stelt zich tot doel het bevorderen en verhogen van de gebruikskwaliteit van de woningen en de woonomgeving door met name Brasserie Wildschut Tot eind augustus hebben de koeien van Door Dogger een plaats ingeno men in de Brasserie Wildschut. Mocht u interesse hebben in werk van Door Dogger of andere informatie van/over haar willen hebben, dan kunt u gerust contact met haar opnemen. E-mail doordogger@vinken.demon.nl of tel. 0613085701. Tevens is werk van haar te bezichtigen op de website www.artber- ry.nl. Brasserie Wildschut, Stationsweg 82 is alle dagen open van 12.00 tot 24.00 uur. Hema In de maanden juli, augustus en sep tember exposeert Teunis van der Zwart onder het pseudoniem Cornero por tretten en figuren in de Hema te Heiloo. Teunis van der Zwart woont in Heiloo, schildert in zijn atelier in Alkmaar, en reist als musicus de wereld rond. Muziekliefhebbers kennen hem van de concerten in het Witte kerkje, waar hij diverse keren met succes optrad. Vanaf maandag 30 juni expo seert Cornero in het restaurant van de Hema in 't Loo. Oudheidskamer de Oude Pastorij Nijenburg en Heiloo vormen een onverbrekelijke band. Ter gelegenheid van het vierhonderdjarig bestaan van deze band heeft de Vereniging Oud- Heiloo een tentoonstelling ingericht in de Oude Pastorie. Het thema van de tentoonstelling is: Wonen en werken op Nijenburg. In de bovenzaal van de Oude Pastory is een permanente ten toonstelling ingericht die een beeld geeft van de historie van Heiloo. Openingstijden: za 14.00 tot 17.00 uur en di 19.00 tot 21.00 uur. Beeldentuin/atelier JoSyl In de beeldentuin van Jos en Sylvia van Onna aan de Rector Federiklaan 25 te Heiloo staan hun bronzen en stenen beelden geëxposeerd. In hun atelier zijn daarnaast schilderijen in diverse technieken te zien. Naast werken van Jos en Sylvia, vinden regelmatig ten toonstellingen plaats van hedendaagse kunstenaars. De beeldentuin/atelier is t/m 28 september geopend op vr, za en zo van 12.00 tot 17.00 uur en na telefo- CASTRICUM - Zaterdagavond ontdekte ëen voorbijganger rook ontwikkeling in een woning aan de Overtoom. Het bleek dat in de keu ken brand was uitgebroken. Een omwonende wist de bewoner op tijd uit de woning te halen waardoor er uitsluitend sprake was van materiele schade. Deze bleef voor het meren deel beperkt tot de keuken. De rest van de woning liep rookschade op. AKERSLOOT - Maandag 14 juli werd een 42-jarige man, zonder vaste woon- of verblijfplaats, aangehouden op de Boekei. Kort daarvoor hadden getui gen gezien dat hij had geprobeerd een deur open te wrikken van een bedrijfs gebouw aan de Boekei. Toen de ver dacht in de gaten kreeg dat hij werd opgemerkt verdween. Kort daarop werd hij door de politie aangetroffen en aangehouden. De man is voor onderzoek ingesloten. op de praktische bruikbaarheid te let ten. Enkele voorbeelden binnenshuis: de draairichting van de deuren, te kleine en te smalle vertrekken, de grootte en hoogte van een aanrecht, te kleine toi letruimte en hoorbaarheid in de woon kamer voldoende lichtpunten enz. Buitenshuis: is er voldoende straatver lichting, waar is de plaats voor een groene/grijze container. De kennis hiervoor hebben zij opge daan door het volgen van cursussen, werkbezoeken, excursies, lezingen etc. De VAC verheugt zich op een nieuwe en goede samenwerking met de gemeente en ziet de toekomst met ver trouwen tegemoet. nische afspraak: tel. 5153766/ 06- 44180439. Galerie Van Lubeck Wisselende exposities aan de Kanaalweg 6 te Heiloo. De Galerie is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur en is bereikbaar via tel. 072-5039905. Voor meer infor matie kijk op www.vanlubeck.com. Het Open Huis In het Open Huis, boven winkelhof 't Loo, zijn wisselende exposities te zien. Trudy Keyzer Op donderdag 24 juli, en 7, 21 en 28 augustus is het werk van Trudy Keyzer uit Heiloo- schilderijen en bronzen beelden, te zien op de 'Artestieke Markt' ij Bergen. Samen met Henny Mazurel uit Obdam heeft Trudy een galerie/atelier aan de dr. Lohmanstraat 34 in Obdam. Voor info: tel. 0226- 452320 of 072-5337293. Woon- en Zorgcentrum Heiloo Wisselende exposities. Als u interesse heeft om te exposeren op een van de locaties van Woon- en Zorgcentrum Heiloo, dan kunt u contact opnemen met mw. Bijlhout, tel: 072-5330744. Centraal Bureau Horizon College Wisselende exposities in het Centraal Bureau Horizon College aan de Rechte Hondsbosschelaan 24 a. Openingstijden van 09.00 tot 17.00 uur. GGZ Noord-Holland-Noord Wisselende exposities, geopend van 13.30 tot 16.30 uur op vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag. Noordergeestkerk Wisselende exposities, naast werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer die in de kerk een tijdelijk atelier bezit. De Bergeon Wisselende exposities aan de Bergeonstraat 30. Theo Boots Het werk van kunstschilder Theo Boots is op afspraak te bezichtigen, tel. 072- 5331120. Ab van Wij he Het werk van beeldhouwer Ab van Wijhe is op afspraak te bezichtigen, tel. 06-51491411. Maandag t/m donderdag is hij van 10.00 tot 16.00 uur in zijn ate lier in de Kapellaan. SPAARNWOUDE - De golf- en coun tryclub Heiloo (GCH) speelt haar zomeravondclubcompetitie op golfbaan Spaarnwoude. Ook de zesde editie, gespeeld op maandag 14 juli, was met 48 deelnemers goed bezet. Een prachtige (zweterig) warme zomeravond. Heerlijk om zo je golfrondje te mogen lopen. Er werd gespeeld, tegelijkertijd op de g- holes C en E wedstrijdbaan, in totaal 12 flights (teams) van vier personen en de eerste teams sloegen om 18.00 uur af. Dat er weer goed gepresteerd werd bleek wel uit de ingeleverde scorekaar- ten, waarop onder andere twee "bir dies'(1 slag onder par) stonden geno teerd voor Pieter de Boer en Robert van Veen. Het was een gevecht om de derde plaats bij de lage handicappers. Robert van Veen, Dick Fleurbaay en Robert Slinger hadden alledrie 19 punten, ech ter Robert Slinger had de meeste pun ten op de laatste 6 holes. De door de sponsor beschikbare prijzen werden aan de volgende clubleden uitgereikt. Uitslag Lage handicap (hep): 1. Peter Soonius hcp. 25.2, 24 pnt., 2. Dick Stevens hcp. 24.5,20 pnt., 3. Robert Slinger hcp. 17.0, 19 pnt. Hoge handicap: 1. Guus Hulsebosch hcp. 45.0, 24 pnt., 2. Philip Zwart hcp. 34.5,23 pnt., 3. Margriet Bode hcp. 35.0, 22 pnt. Op 21 juli staat de zevende speelavond op het programma. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weékeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten in Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. HEILOO - Na kunstschilder Jan Gilling exposeert W. Pohley, ook weer uit Heiloo, voor drie maanden zijn kunstwerken in Zorgcentrum De Loet. Met medewerking van de Stichting Vrienden van Woon- en Zorgcentrum Heiloo is een kunstcommissie in het leven geroepen, waarin ook bewoners en medewerkers zitting hebben. Het doel van de commissie is tweeledig: De aula waar de bewoners koffie drinken en deelnemen aan diverse activiteiten, zal meer uitnodigend moeten zijn. De kunstwerken zullen sfeerverhogend werken, zo is de gedachte. Even belang rijk is de onderlinge communicatie, die door de kunstwerken wordt vergroot. Men praat erover, met vindt het mooi of niet. Men heeft een mening en er worden kritische opmerkingen gemaakt. Maar ook familieleden en verdere bezoekers die binnenkomen hebben gesprekstof over kleur, diepte en har- kenbare situaties. Wanneer nu de aula meer uitnodigend is en de onderlinge communicatie bevorderd wordt, dan meent de com missie haar doel te hebben bereikt. De heer Pohley is een kunstschilder die onder invloed van zijn dochter op late re leeftijd het penseel ter hand heeft genomen. Hij schildert voornamelijk herkenbare beelden en situaties. Pohley is een vriendelijk enthousiaste man, die met liefde over zijn werk kan praten. Met veel genoegen heeft hij kennis genomen van de doelstelling van de commissie. Gedurende een kwartaal zal hij zijn kunstwerken exposeren en om de onderlinge communicatie nog meer te bevorderen, zal hij regelmatig zijn wer ken wisselen en eventueel aanvullen. Ondertussen lopen ook afspraken voor zorgcentrum Overkerck. De motivatie van de heer Pohley gaat overigens ver-, der dan alleen exposeren. In onderling overleg zal hij ook kunstwerken ver kopen, waarbij 15 tot 20% van de opbrengst ten goede komt aan de Stichting Vrienden van Woon- en Zorgcentrum Heiloo, die tot doel heeft het leefklimaat van de bewoners te ver hogen via allerlei extra's. Een ieder die belangstelling heeft voor de expositie is van harte uitgenodigd. De heer Pohley exposeert de komende periode in zorgcentrum De Loet.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6