Grote opkomst en veel blije gezichten bij (groot)ouder-(klein)kind activiteit KbhHH 3 HALEN 1 BETALEN mannenmode ed 1 f tj intratuin Zomervoordeel vS&mk Jonge en oudere indianen bezetten Trefpunt Expositie Jos Verheugen in Klerks Open Keuken Wereldwinkel tijdelijk verhuisd 5®APE L LA eli CLOSING OF SUMMERSALE EXTRA HOGE KORTINGEN 3- gangen wisselt per week j 3- gangen wisselt per i week BORDEN Euromenu mm Thuis in uw regio! (072)5351000 Op bullen hortensia's en aardewerk buiten potten e een IrvlFf» korting van weekentlmenu 06 AUGUSTUS 2003 - 68e JAARGANG NO. 32 NIEUWSBLAD VOOR Ook op Internet: |v m m DE TOTALE ZOMERCOLLECTIE Baaije-foeadi dit jaai op gras Omdat iedéb VAARWEL EEN BIJZONDERE L Koopjesdag Winkelhof 't Loo www. vosmakelaardij .nl Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl VAN DER KOM DONDERDAG 7, VRIJDAG 8 EN ZATERDAG 9 AUGUSTUS NAAR ONZE WINKELS VOOR DE NA DEZE DAGEN MAKEN WE PLAATS VOOR DE HERFSTCOLLECTIE DAAROM BIEDEN WE NU DE LAATSTE ZOMERRESTANTEN AAN MET 15,50 PÏJ. «21,50 p.p. Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur www.brasseriewiltlschut.nl Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uurvrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) -i tTi HEILOO - Vorige week woensdag was het weer zover: de grootouder-klein- kind-ochtend in het Trefpunt in Heiloo. Onder leiding van een enthousiaste Evi Velders beleefden 23 kinderen, 7 oma's, 3 opa's en 4 mama's een gezellige och tend. Deze bijeenkomst was er een in een reeks van velen georganiseerd door de Stichting Ouderenwerk Heiloo. De bij eenkomsten hebben steeds een ander thema. Iedereen is welkom: oma's, opa's, buurvrouw en buurman, papa's of mama's (van kinderen die oma's en opa's ver weg hebben) met kinderen van 4 tot 12 jaar. Drijvende kracht ach ter het geheel is docente Evi Velders. Zo'n 5 jaar geleden is zij vanuit Oostenrijk in Nederland komen wonen. Nu al bleek dat zij erg in trek is bij de Hollandse kinderen. Meerdere malen klonk het: 'Evi, Evi!' Plezier In de folder staat het al aangegeven en ook Evi bevestigt dit: „Centraal staat het PLEZIER om samen iets leuks te beleven en van elkaar te genieten. Ik heb zelf ook opa en oma ver weg en vind het ook heel leuk als ik dan zie dat er moeders meekomen. Elke bijeen komst draait rond een verhaaltje of thema. In een ontspannen sfeer gaan we dan samen op ontdekkingstocht. Er is ruimte voor eigen ideeën, spontaniteit en gezelligheid. Naast zingen en dansen vinden kinderen het altijd leuk om iets te knutselen: een instrumentje of een handpop." Goedlachse indiaan Dit keer was het thema: indianen. En dat kwam ruimschoots uit de verf. Na zingen in de kring wist Evi de kinderen en (groot)ouders al snel enthousiast te maken voor de volgende activiteit: een hoofdtooi knutselen. Want dat hoort er natuurlijk bij! Onder het motto: vele handen maken licht werk, was de ruim te in het Trefpunt al snel omgetoverd tot een atelier en konden de kleintjes naar hartelust verven. Terwijl de bont gekleurde hoofdtooien lagen te drogen, was het alweer tijd voor het volgende onderdeel. „Oma, oma!!!", klonk het herhaaldelijk in het gezellige zaaltje van het Trefpunt en de oma's deden bedrij vig mee. Maar ook opa's lieten niet ver stek gaan. Zo heeft opa Wim Rijs al meerdere keren met zijn kleinkinderen genoten van een dergelijke ochtend. Goedlachs vertelt hij: „Ik zeg dan: waar om moeten het altijd die oma's zijn die iets doen? Vorig jaar waren er twee opa's en nu toch al drie. Ik ben hier met mijn kleinzoon Daniël van 6 en klein dochter Eveline van 4 en ik vind het prachtig!" Dat is ook duidelijk van zijn gezicht af te lezen en hij maakt menig lolletje met de kinderen en de andere opa's en oma's. Evi Velders Dat Evi haar hand niet omdraait voor het op touw zetten van een dergelijke ochtend mag wel blijken uit haar voor geschiedenis. Evi Velders, geboren in 1958 in Oostenrijk, is daar opgeleid als groepsleidster en docente Muziek en Beweging. Zij heeft ervaring opgedaan in het werk met kinderen, volwassenen en gehandicapte mensen. Haar bijzon dere belangstelling gaat uit naar het werken met gemengde groepen. De ochtenden organiseert zij in nauwe samenwerking met Nonja van der Ark van Stichting Ouderenwerk Heiloo. Dolle boel Oma's kunnen goed schminken, dat bleek ook deze ochtend maar weer. Menig indiaantje ontstond onder de handen van een oma. De meeste oma's gingen zelf de penselen wat uit de weg, op een uitzondering na. Deze oma bedacht zich wel af te moeten schmin ken voor het boodschappen doen. „Opa, opa, u moet!", brulde kleine Daniël enthousiast, want ja er werd assistentie gevraagd bij een spannend nieuw spel. De grote indianen-tover man zou de lucht neerhalen over 24 kleine slapende indiaantjes. Oma's en opa's hielden een immense lap stof gespannen over de slapers. Op aanwij zing van Evi gingen zowel de lucht als de indiaantjes omhoog en omlaag. De oma's spoorden een opa aan ook te gaan liggen: „Zakken met die hap, Jan!" Het werd een dolle boel en Evi had er haar handen vol aan de groep voor het slotstuk weer tot rust te krijgen. 'Net-alsof'-vuur De ochtend werd afgesloten met muziek, dans en een 'net-alsof'-vuur. Waar een paar kleurige sjaaltjes al niet goed voor zijn... Daniël en Alex stonden al in de aanslag bij de xylofoon. Opa's, oma's en moeders verzorgden de overi ge muzikale begeleiding. Een heuse indianendans rond het vuur met karak teristieke kreten vormden het slotstuk van een zeer geslaagde ochtend. Op vrijdag 8 augustus wordt nog een keer zo'n ochtend gehouden in het Trefpunt. Thema deze keer is Hocus PocusDe ochtend is van 10.00 tot 12.00 uur, vooraf aanmelden is niet nodig. De activiteit kost E 2,50 voor 1 volwassene en 1 kindper extra kind komt daar 1 euro bij. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel: 072-5331297. mËv* i raiiiiF88 Zakken met die hap, Jan! "werd een opa door oma 's aangespoord om ook te gaan liggen, (foto: UKP) HEILOO - Van 18 augustus tot 27 sep tember exposeert oud-Heiloënaar Jos Verheugen in Klerks Open Keuken, in let Golden Tulip hotel aan de Lennemerstraatweg. Yerheugen verliet deze gemeente in 1180 om in Amsterdam biologie te stu deren. Na Utrecht en Californië beland de hij uiteindelijk in 1994 als postdocto raal onderzoeker electrofysiologie in het Institut Pasteur in Parijs. Hier reali seerde hij zich dat de wetenschap toch uiteindelijk niet zijn ware roeping was. In 1999 heeft hij het roer omgegooid en is (portret)schilder geworden. Wel is hij in de Franse hoofdstad, die inmiddels zijn hart had gestolen, blijven wonen. Verheugen is autodidakt, maar schat plichtig aan Hollandse schilders als Kees van Dongen en Charley Toorop. Hij schildert puur figuratief, zonder, zoals hij het zelf zegt, 'een zogenaamde diepere boodschap'. Portretten, naak ten en stillevens, traditionele onderwer pen, ambachtelijk geschilderd. Schilderen is voor Verheugen een oneindig rijk en intens spel dat uitge vochten wordt tussen de ondergrond, de verflagen, de kwaststreek, terwijl onder zijn handen het doek gaandeweg gaat leven, de kwast dirigeert en zijn eigen vervolmaking eist. Zijn palet bestaat uit slechts vier kleuren: zinkwit, ultramarijn, cadmiumrood en Napels geel. Door de verf te mengen beschikt hij desondanks over het complete kleu renspectrum, zij het met een enigszins sobere ondertoon die zo kenmerkend is voor Verheugens werk. In de Open Keuken van Rob Klerk in het Golden Tulip hotel, exposeert Verheugen deze nazomer een uitgebrei de selectie van zijn stillevens. Schilde rijen met een culinair tintje: groenten, vissen, glaswerk. Er is tevens informatie beschikbaar over de werkwijze van Jos Verheugen voor portretten in opdracht. De expositie is te bezichtigen van 18 augustus tot 27 september na 16.00 uur, ook voor mensen die niet komen koken en eten. U vindt het hotel aan de Kennemerstraatweg 425, tel: 072- 5051049. Werk van Jos Verheugen is ook te zien op zijn website: http://ver- heugen.chez.tiscali.fr. Glaswerk met makrelen MUL Heerenweg 28, 072 - 532 40 80, Heiloo, Dorpsstraat 48, 0251 - 65 22 79, Castricum HEILOO - Zondag 10 augustus vindt het jaarlijkse beachvolleybal toernooi plaats op de zonneweide van zwembad Het Baafje aan de Omloop te Heiloo. Maar nu niet drie tegen drie op zand maar gewoon zes tegen zes op een gewoon volleybal veld. Vriendenteams, straat- öf wijk teams, club- of recreatieve spelers, jong of oud, het maakt niet uit: ieder een is welkom. Schrijf in met een gemengd team van 6 tot 10 spelers/speelsters waarin minimaal 2 dames staan opgesteld. De aanvang is om 11.00 uur en rond 14.00 uur zijn de laatste wedstrijden afgelopen en heeft u nog voldoende tijd voor een frisse duik in het zwem bad. Als deelnemer betaalt u de gewone toegangsprijs voor het zwembad (E 2,90 voor een volwassene en E 2,00 voor jeugdigen tot en met 17 jaar). Deelname aan het volleybaltoernoi is gratis mits u zich uiterlijk zaterdag 9 augustus opgeeft bij één van de volgende adressen: kassa zwembad het Baafje, tel: 072-5333909, camping Klein Varnebroek, tel: 072-5331612 of volleybalvereniging Effect, tel: 072-5340741. Het is even behelpen tijdens zo 'n verbouwing, maar de Wereldwinkel wordt straks mooier en gezelliger dan ooit. (foto: MSP) "Verdriet wegnemen kan ik niet Maar even kan ik helpen dragen." Uilvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO - Omdat de Wereldwinkel verbouwd wordt, is men tijdelijk schuin aan de overkant op nummer 96 (in de vroegere winkel van bakker Borst) te vinden. Landelijk hebben zo'n 45 Wereldwin-kels een transformatie ach ter de rug. Mooie warme kleuren en een overzichtelijke inrichting maken er een gezellige cadeauwinkel van..Ook HEILOO - Trots laat ze haar eigen wimpers zien, Jenny Kraakman (22) eigenaresse van zonnestudio Sunrise. Op vijftien november 2002 nam ze de studio over van haar voorgangster en vol enthousiasme stortte ze zich in het avontuur. Met succes. De zonnestudio heeft een prettige sfeer en dat is volgens Jenny ook heel belangrijk. Ze wil graag een binding hebben met de klant, want een goed advies op het gebied van haar drie specialisaties te weten de zonnestudio, de nagel studio en wimperverlengingis per soonlijk. Daarom besteed Jenny veel aandacht aan persoonlijk con tact, waardering en tijd voor de klanten. Het grootste misverstand is wel dat mensen denken dat voornamelijk vrouwen gebruik maken van haar diensten. „Ik denk dat de helft vrouw, de helft man is wat er aan klanten binnenkomt," zegt Jenny, „mannen zijn ijdeler dan je denkt." Jenny benadrukt dat een goed advies uiterst belangrijk is. „Veel mensen stappen zo onder de zonnebank, soms wel drie keer per week. Dat is heel erg slecht. Een goed opgebouw de kuur is heel belangrijk. Ook voor mensen die thuis een zonnebank hebben." Kennis van zaken Met haar achtergrond in de verpleeg kunde heeft Jenny veel kennis van zaken in huis. Zo weet ze te vertellen dat mensen die een penicillinekuur ondergaan nooit onder een zonne bank mogen. De kans op permanent blijvende huidvlekken is dan aanwe zig. „Ook is het voor mensen met een zonneallergie wel degelijk mogelijk om een zonnebank te nemen, mits de begeleiding goed en vakkundig is, zoals bij Sunrise." De zonnestudio is sinds 1 juni dit jaar gecombineerd met een nagelstudio en ook daarover heeft Jenny veel kennis in huis. „Ik werk met drie soorten materiaal; acryl, gel en fiber glas. Mensen met slappe nagels kun nen er veel profijt van hebben. Ook In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Vooraanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. werkt het goed tegen nagelbijten, want de nagels zijn bijna niet kapot te krijgen." Wimperverlenging Compleet nieuw is de service van wimperverlenging. Een secuur werk je met, bijvoorbeeld bij Jenny zelf, zichtbaar mooi resultaat. Om mooi te zijn en voor een goede verzorging beschikt Sunrise ook over een gespe cialiseerd assortiment aan produc ten. Zo beschikt Sunrise over make up op natuurlijke basis, welke niet op dieren zijn getest en ongeparfumeerd zijn, exclusieve sieraden en losse ver zorgingsproducten. Dit alles voor een hele redelijke prijs. „Qua zonnebank is misschien alleen een sportcentra goedkoper, maar daar ontbreekt vaak het advies. Een extra service is dat mensen, bijvoorbeeld in tegen stelling met een sportcentrum, niet hun eigen handdoek hoeven mee te nemen. Die liggen hier klaar en ook het schoonmaken is voor de rekening van Sunrise. Het is dus gewoon naar binnen, ontspannen en genieten en weer verder gaan." Ook is er de mogelijkheid om een kopje koffie of een kopje thee te nut tigen- kosteloos. Zonnige toekomst Jenny zelf ziet de toekomst zonnig tegemoet. Ze gaat nog cursussen vol gen op het gebied van nagelverzor ging en visagie; het specialiseren gaat door. „Wat ook heel leuk is is dat ik voor bruiden een speciale service heb. Wimpers, nagels en huid maak ik kant en klaar voor de bruiloft zodat de bruid bijpassend aan de jurk als een plaatje voor de dag komt." Maar iedereen kan ontspannen bij Sunrise zonnestudio of binnenlopen voor een goed en deskundig advies op het gebied van zonnebaden, nagels en wimpers. Een unieke combinatie met een enthousiaste eigenaresse. Omdat elke ondernemer wel eens rust verdient is Jenny van 2 tot en met 12 augustus op vakantieVanaf 13 augustus heet zij u weer van harte Welkom bij Sunrise aan het Stationsplein 3 te Heiloo. lv. v.. J Lekker onder de zonnebank, uw nagels verfraaien of een wimperverlenging aan laten brengen: het kan allemaal bij Sunrise, (foto: MSP) van buiten, met een baksteenkleurige gevel en vrolijk geel houtwerk, zijn de Wereldwinkels göed herkenbaar. Tijdens de verbouwingsperiode gaat de verkoop gewoon door, behalve zater dag 9 augustus, de dag van de verhui zing, dan is de Wereldwinkel voor een dag gesloten. Gedurende de verbou wing is er een grote verbouwingsuitver koop. Op 4 oktober moet alles achter de rug zijn en wordt de winkel feestelijk her opend. Het is de bedoeling dat in de nieuwe winkel steeds met twee mede werkers tegelijk wordt gewerkt, waar voor vrijwilligers nodig zijn. Ook wordt er nog een vrijwilliger gezocht die als computercoördinator gedurende een paar uur per week de medewerkers wil bijstaan bij het werken met een geauto matiseerde kassa. Voor aanmeldingen en meer informatie: Bartje Huisingh, tel. 072-5330362, of in de winkel. HEILOO - Woensdag 13 augustus bieden de winkeliers van Winkelhof 't Loo de laatste koopjes aan. Op de pleinen van het winkelcentrum 'wor den kramen opgezet met de aller laatste aanbiedingen van de zomer collectie. Het mooie weenis nog lang niet voorbij, dus u kunt nog lang genieten van uw aankopen! APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S Makelaar sinds 1933 www.variderborden.nl Mascotte Mode Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum HET GROENE WARENHUIS T DL'/ 25°/( HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. van maandag t/m donderdag van vrijdag X/m zondag Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1