Wereldwinkel gesloten Feestelijke start van nieuwe schooljaar voor St. Radboud Aeg\° Baafje-beach sportief feest HSV jeugd trapt af op Texel Augustus in het Heilooër Bos Fietstocht vrijwilligers Trefpunt Millersisters presenteren nieuwe cd UITKIJKPOST - 13 AUGUSTUS 2003 - PAGINA 05 Autodief betrapt Mishandelingen &M Tapas Yoga voor 50-plus Inleveren kopij Uitmarkt Heiloo Vrouwen in de bijstand Kwaliteit zwemwater gaat achteruit Collecte kankerbestrijding: 'Je geeft om elkaar' dal" zoeken we op WWW. Clubkampioenschappen jeugd TY Heiloo Bridgeclub zoekt nieuwe leden Uitslagen Double Stars Samen Beet HSY Limmen HEILOO - In de nacht van maandag 4 op dinsdag 5 augustus werd een 18-jari- ge inwoner van Heiloo aangehouden op de Van Aostastraat. Surveillerende agenten zagen de jon gen daar rijden in een personenauto. Toen hij de agenten in de gaten kreeg stapte hij uit de auto. Bij controle bleek dat er vernielingen in de auto waren gepleegd en dat de bedrading was doorverbonden. De jongen hiermee geconfronteerd verklaarde dat hij de auto zojuist had gestolen vanaf de Herenweg in Egmond aan de Hoef. Hierna werd hij aangehouden en is hij voor onderzoek overgebracht naar het politiebureau. BERGEN/HEILOO - Een 37-jarige man uit Heiloo heeft aangifte gedaan van beroving en mishandeling. Dit gebeurde op 9 augustus om 05.30 op het Geert Groteplein. De man reed op zijn fiets toen hij werd lastiggevallen door twee mannen. Er ontstond een worsteling, waardoor het slachtoffer op de grond viel. Hij werd vervolgens geschopt en geslagen en van geld en zijn mobiele telefoon beroofd. Daarna verdween het tweetal in een oud model witte Opel Corsa. Een van de mannen voldoet aan volgende signalement: ongeveer 28 jaar, Noord-Afrikaans uiterlijk, fors postuur, droeg een donke re jas, licht shirt en een spijkerbroek. De man sprak accentloos Nederlands. HEILOO - Na het cassettebandje 'Vriendschap'en de kerst-cd 'Maria's Kind' hebben de Millersisters- op veler verzoek- een nieuwe cd opgenomen, genaamd: 'Toekomst'. Op deze cd staan vrijwel allemaal bekende melodieën van onder andere Bee Gees, Abba, BZN, Beatles en anderen met nieuwe (deels zelfgemaakte) gevoelige Nederlandse luisterteksten over de toe komst voor wereld en mens. De begeleiding op keyboard was in handen van Theo van Noort (al sinds 25 jaar de vaste begeleider). De cd werd opgenomen in Studio Oterleek door Fred Koster. De presentatie is op zondag 24 augustus om 10.30 uur in de grote kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood (het Putje) aan de Kapellaan in Heiloo De Millersister zingen al 30 jaar met elkaar én voor het goede doel, zoals bij voorbeeld in 1992: opbrengst Cassettebandje naar Familiehuis MCA en in 1997: opbrengst kerst-cd naar Cliniclowns. De opbrengst van de cd 'Toekomst' is voor het werk van het Liliane Fonds. Het Liliane Fonds helpt kinderen met een handicap in ontwik kelingslanden. Het gaat om operaties, medische behandeling, hulpmiddelen, onderwijs, een vakopleiding of een praktische aanzet tot zelfstandigheid. De hulpverlening kenmerkt zich door de sterk persoons-gerichte en directe aanpak binnen de gezinssituatie. HEILOO - Omdat de Wereldwinkel verbouwd wordt, is men tijdelijk schuin aan de overkant op nummer 96 (in de vroegere winkel van bakker Borst) te vinden. Tijdens de verbouwïngsperiode gaat de verkoop gewoon door, behalve aan staande zaterdag, de dag van de verhuizing, dan is de Wereldwinkel voor één dag gesloten. Gedurende de verbouwing is er overigens een grote verbouw ingsuitverkoop. Op 4 oktober wordt de winkel feestelijk heropend, (foto: MSP) De cd kost E 12,50 en is verkrijgbaar bij Domüvloetlaan houdt weer rommelmarkt Zuster Humilia in de pastorie aan de r Kapellaan en bij Center Disc CD Speciaalzaak aan het Slimpad in Heiloo. Verder uiteraard bij elk van de zussen thuis. Voor de opnamekosten worden sponsors gezocht, zodat de opbrengst in zijn geheel naar het Liliane Fonds gaat, waarbij het fonds uit de speciale pot Nationale Commissie voor Duurzame ontwikke ling (Buitenlandse Zaken) het geschonken bedrag verdubbelt! De Millersisters voor het Putje, waar zij op 24 augustus hun nieuwe cd presenteren. HEILOO - Op maandagochtend 11 augustus is het schooljaar bij de St. Radboudschool feestelijk van start gegaan. Na zes weken vakantie hadden alle kinderen en leerkrachten (en ook de ouders) er natuurlijk wel weer zin in. Zeker dit jaar, want bij de start van het schooljaar is ook het nieuwbouw - gedeelte geopend door de leerlingen zelf. Per groep mochten 2 leerlingen proberen de -tijdelijke- deur naar de ingang van de nieuwbouw open te bre ken. Eerst klonk daar het luide geknal van ballonnen, vervolgens hebben de uit verkoren leerlingen met een heuse stormram de tijdelijke toegang doorge broken. Alle leerlingen en ouders mochten daarna met eigen ogen aanschouwen hoe fraai de nieuwbouw is geworden. Bovendien is de rest van het schoolge bouw stevig onder handen genomen en alles ziet er even fris, schoon en opge ruimd uit. Zowel voor de leerlingen als voor de leerkrachten een geweldige sti mulans om met frisse zin te beginnen. Op 22 augustus wordt de opening nog eens gevierd voor alle mensen die bij de nieuwbouw betrokken zijn geweest. De zomer vordert al weer en dat bete kent dat het weer vaker een mistig karakter kan vertonen. Inmiddels hebben we daar al kennis mee gemaakt. Maar hoe het weer ook wordt, het recept van het vleesbureau dat hierna volgt is absoluut niet mistig, maar heeft te maken met het zonnige Spanje. Het betreft namelijk een gerecht dat valt onder de noemer 'tapas' In Spanje zijn ze al jaren dol op kleine borrelhapjes, deze zogenaamde 'tapas'. Het woord is waarschijnlijk afkomstig van het Spaanse 'tapar', oftewel 'bedekken'. Een Spaanse bar keeper gaf zijn gasten een klein pittig hapje bij hun drankje om hun glas tegen de vliegen af te schermen. De gasten bleven langer zitten en door het zout in de hapjes werd er nog eens een extra rondje besteld. Een traditie was geboren. Ook in Nederland zijn de Tapasrestaurants de afgelopen jaren zeer populair geworden. Voor heerlijke tapas hoeft u de deur echter helemaal niet uit- die maakt u gewoon zelf! Maak ze met Nederlands rundergehakt, want dan weet u zeker dat het goed gecontro leerd is. Spaanse gehaktballetjes Hoofdgerecht: 4 personen Bereidingstijd: ca. 30 minuten Ingrediënten: 500 g rundergehakt, 2 eetl. bloem, 2 beschuiten, verkruimeld, 1 eetl. olijf olie, 1 ei, 1 ui, fijngehakt, 1 teentje knoflook, geperst, rode paprika, in blokjes, 1 theel. nootmuskaat, 1 kleine tomaat, in blokjes, zout en verse zwar te peper, 1 dl bouillon. Bereidingswijze: 1. Kneed in een kom het runderge hakt, beschuitkruim, ei, teentje knof look, nootmuskaat, zout en peper goed door elkaar. Vorm er 20 balletjes van en bestuif deze licht met bloem. 2. Verhit de olie in een koekenpan en bak de balletjes in ca. 5 minuten aan alle kanten mooi bruin. 3. Voeg de ui, teentje knoflook en de paprika toe en laat het geheel 3 minu ten sudderen tot de ui zacht is. Voeg de tomaat en de bouillon toe en laat deze ca. 20 minuten zachtjes sudde ren. 4. Leg de balletjes en de saus op een HEILOO - De bewoners van de Dompvloetlaan in Heiloo hebben hun zolders weer eens flink opgeruimd. Het is daarom de hoogste tijd voor de, inmiddels wijd en zijd bekende, jaarlijk se rommelmarkt. Op zondag 24 augustus vormt de hele Dompvloetlaan het decor voor een flink aantal kramen, waar de bewoners een keur aan tweedehands spullen aanbie den. Van boeken en cd's tot kleding, van snuisterijen tot kinderspeelgoed en van sieraden tot tuinaccessoires: je kunt het HEILOO - De cursussen Yoga van de Stichting Ouderenwerk gaan weer beginnen in de week van 8 september. Met yoga wordt geleerd het lichaam beter te leren kennen en het maakt de spieren sterker. Iedereeri kan meedoen. Ei* zijn nog enkele plaatsen vrij, zowel in het Trefpunt als in het Open Huis. De kosten per seizoen bedragen E 74,- eventueel te voldoen in twee termijnen. Een les duurt een uur en een groep bestaat uit maximaal 12 personen. Opgeven en/of inlichtingen mevrouw J. Delleman, tel. 072-5332412 of mevrouw S. Bruijn, tel. 072-5333921. De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar gehouden op zaterdag 6 september, van 11.00 tot 16.00 uur in en rond de Openbare Bibliotheek Heiloo en win kelcentrum 'Het Hoekstuk'. Op de negende editie van deze markt presenteren de Heilooër ver enigingen, sportclubs en andere orga nisaties zich door middel van informa tiestands en diverse demonstraties. U kunt geheel vrijblijvend veel informa tie verzamelen over hetgeen u op het gebied van cultuur, educatie en sport tijdens het komend seizoen in en om Heiloo te wachten staat. In de Uitkijkpost wordt op woensdag 3 september uitgebreid aandacht besteed aan de Uitmarkt met onder andere een plattegrond en schema van de activiteiten. De deelnemende vere nigingen kunnen zich in deze editie van de Uitkijkpost alvast presenteren in de vorm van een redactioneel stuk je met desgewenst een foto. De uiterste inleverdatum voor deze kopij is vrijdag 22 augustus. U kunt uw tekst (maximaal 400 woor den) en foto opsturen naar: redactie Uitkijkpost, o.v.v. Uitmarkt, De Hoefsmid 5,1851PZ Heiloo, of per e- mail: redactie@uitkijkpost.nl. schaal. Serveer de balletjes warm of koud. Lekker als tapas met gemari neerde olijven, chorizo en stokbrood bij een glas wijn. Vegetariërs: neem voor het Nederlands rundergehakt de vegetari sche mix (onder andere bij AH ver krijgbaar) en vegetarische bouillon. Ik heb het zelf nog niet geprobeerd, maar ongetwijfeld krijgt u heerlijke vegetarische tapas. Voorgerecht naar wens Eigenlijk is dit een gerecht op zichzelf. Natuurlijk kunt u een voorgerecht bedenken, maar neem dan een niet te zwaar hoofdgerecht. Bijvoorbeeld een heerlijke salade waarin sla, tomaat, ui, avocado en feta is verwerkt. De dres sing kunt u uiteraard zelf maken. Ik heb zelf heerlijke dressings gekocht bij Beentjes Groentebroers in 't Loo. Vooral de 'blauwe kaasdressing' sprak mij wel aan. Zij hebben wel een zoet je (iets te veel?), maar die kunt u met eigen ingrediënten wel naar eigen smaak ombuigen. Wijntip En de wijntip is nu niet moeilijk Neem een Spaanse wijn. Wit of rosé bij het voorgerecht en rosé of rood bij het hoofdgerecht. Spanje heeft vele wijnstreken. Ze missen soms de verfij ning van de Franse wijnen, maar zijn daarom nog niet te versmaden. Vooral Rioja's en wijnen uit Penedès zijn vaak heel verrassend. eigenlijk zo gek niet verzinnen of het is tegen aantrekkelijke prijzen te koop op de rommelmarkt, die jaarlijks wordt bezocht door bezoekers uit heel Heiloo en wijde omtrek. Ook nu is iedereen van harte welkom tussen 10.00 en 17.00 uur. Voor de gelegenheid is de Dompvloetlaan de gehele dag afgeslo ten voor autoverkeer. HEILOO - De Stichting belangenbe hartiging uitkeringsgerechtigden WAO. Heiloo en omstreken wil graag in contact komen met vrouwen die net als zij een bijstandsuitkering hebben. De leden willen een ontmoetingsgroep oprichten, om van gedachten te wisse len over de dagelijkse problemen die zij tegenkomen en zo elkaar misschien oplossingen kunnen aanreiken. Tevens kunnen vragen aan de orde komen als: Wat wordt ervaren in het contact met de gemeente. De eerste ontmoetingsmiddag wordt gehouden op dinsdagmiddag 30 sep tember van 14.00 tot 15.00 uur in de De Bergeon, Bergeonstraat 30. Voor aanmelding of informatie kunt u zich wenden tot Gabrielle, tel. 072-5337275 of Anouk, tel. 5334090. REGIO - De provincie Noord-Holland wijst recreanten op de teruglopende kwaliteit van zwemwater in recreatiege bieden. Dit heeft met name te maken met de aanhoudende warmte en oplo pende watertemperatuur. In toenemen de mate ontstaat het gevaar van de blauwalgen en botulisme. Waar dit pre cies ontstaat is niet van tevoren aan te geven. Dit is afhankelijk van de lokale situatie. Momenteel wordt op diverse plaatsen door middel van borden gewaarschuwd voor deze gevaren. De provincie raadt sowieso het zwemmen in kanalen, vaar ten en plassen die niet als zwemlocatie op de provinciale zwemwaterkaart staan aangegeven, af. Het algemene bui tenwater wordt niet op zwemwaterkwa liteit gecontroleerd. De zwemwater- kaart is te vinden op internet: www.noord-holland.nl (klik op het logo 'Veilig Zwemmen'. Actuele informatie over gecontroleerde zwemlocaties is op te vragen bij de pro vinciale Zwemwatertelefoon: 0800- 9986734 (gratis) op werkdagen van 9:00 tot 16:00 uur. Dezelfde informatie is 24 uur per dag opvraagbaar bij NOS TeleTekst pagina.725 en via hierboven genoemde internetsite: www.noord-hol- land.nl. HEILOO - In de week van 1 tot en met 6 september komt de collectant van de Nederlandse Kanker bestrijding/ Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) weer met hun lijst/bus bij u aan de deur. Alle huishoudens krijgen tevoren de KWF-collectefol- der in de bus, die informatie biedt over activiteiten ten bate van de kan kerbestrijding en die als poster kan worden opgehangen. De collectanten halen geld op voor meer wetenschappelijk onderzoek, opleiding, voorlichting en begelei ding van patiënten en hun naasten. Uw steun is onmisbaar. Het KWF krijgt geen overheidssubsidie. Wie de collecLmt mist, kan een gift overma ken op giro 26000. Iedere collectant kan zich legitimeren. Het KWF is te herkennen aan de Rode Krab en aan het Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Wie vragen heeft, kan bellen met de Hulp- en Informatielijn (gratis) 08-0226622 (maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur/ van 13.30 tot 16.00 uur), of surfen naar www.kan- kerbestrijding.nl. Kankerbestrijding zoekt collectanten Ook collecteren is een manier van kankerbestrijding. De afdeling Heiloo van de KWF kan nog collec tanten gebruiken. Het kost u onge veer twee uur. De collecte wordt dit jaar gehouden van 1 tot en met 16 september. Wie zich wil inzetten of meer informatie wil kan bellen met mevrouw G. Starink, tel. 5332110 of www.kankerbestrijding.nl. HEILOO - Elke maand is anders in de natuur. Daarom houdt de gidsengroep Heiloo van het IVN, Vereniging voor natuur- en milieu-educatie, elke derde zondag van de maand een natuurwan deling door het Heilooër Bos. Augustus werd vroeger wel de oogst maand genoemd, maar dat speelt in een natuurgebied beheerd door de Vere niging Natuurmonumenten natuurlijk niet zo'n rol. Wel voor veel dieren die de zomer gebruiken om aan te sterken na de activiteiten van het voorjaar. De jongen moeten sterk genoeg worden om hun eerste winter aan te kunnen. Veel vogels zijn nu in de rui, zodat ze weer een jaartje verder kunnen met hun veren. Voor veel planten eindigt de bloei en zaden of vruchten worden gevormd, ook al een voorbereiding op een volgend jaar. Dat geldt ook voor de bomen en struiken die nu hun knoppen vormen. Wandel eens mee, op zondagmorgen 17 augustus, om 10.00 uur bij de Kattenberg, aan de Kennemer- straatweg. De wandeling duurt onge veer twee uur. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 ver wacht; voor kinderen is dat El,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072-5325110. HEILOO - Ongeveer 50 vrijwilligers van het Trefpunt hebben op donder dagochtend 7 augustus deelgenomen aan een fietstocht, die speciaal voor hen door de Vrijwilligers Commissie Trefpunt (VCT) was georganiseerd. In de VCT werken de drie organisaties in het Trefpunt - Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ouderenbonden ANBO en KBO - samen. Jaarlijks organiseert de commissie voor alle vrijwilligers een activiteit in de zomer en een vrijwilli- gersavond in de winter. Deze activitei ten worden financieel mogelijk gemaakt door de drie organisaties en de vrijwilligers aangeboden als dank voor hun - vaak jarenlange - inzet. De uitgestippelde fietsroute van ruim 25 km werd in een zestal groepjes van ca. 8 mensen afgelegd. Hoewel de tocht in de ochtend werd gereden, werd het toch al flink warm, waardoor sommigen genoodzaakt waren de route enigszins aan te passen. Daarentegen waren er ook fietsers, die zó gezellig met elkaar aan het kletsen waren, dat ze een bepaalde afslag over het hoofd zagen en met een omweg bij het restaurant kwamen. Officieel liep de route via het Maalwater naar de Hoeverweg, Krommedijk, Herenweg, De Voert, langs 't Oude Hof in Bergen en via het Paddenpad naar de Nesdijk, het fiets pad langs de Bergervaart, en langs de Viaanse molen naar de Bergërmeer in Alkmaar. Bij restaurant 'De Batavier' was er volop gelegenheid om met kof fie en gebak op verhaal te komen. Nadat een paar puzzles waren opgelost, stapte men weer op de fiets en ging het via het Hoefplan richting Trefpunt, al waar de ochtend met een consumptie werd afgesloten. Bij restaurant De Batavierwas er volop gelegenheid om met koffie en gebak op verhaal te komen. Geen overbodige luxe met het warem weer. HEILOO - Afgelopen week hebben de clubkampioenschappen van de jeugd van TV Heiloo plaatsgevonden. Een week die begon met wat tegensla gen, er was ingebroken in de kantine met het verlies van de computer, waardoor het toernooi niet op zater dag, maar op zondag begon. Bij het begin van het toernooi waren een aantal kinderen geveld door het buikgriepvirus. Dus werden wedstrij den verzet zodat deze kinderen later in de week konden spelen. Voorspelling wan het weer; de hele week een hittegolf: tijden veranderen en een tropenrooster instellen. Dit betekende alleen 's ochtends en aan het eind van de middag spelen tot de avond. Gelukkig had iedereen begrip voor de situatie en vanaf maandag liep alles op rolletjes. Het niveau van de kinderen was sterk omhoog gegaan. De sportiviteit onder de jeugd was sterk aanwezig. Voor zondag, de finaledag, waren de weersvoorspellingen minder warm en dus werd besloten geen tropenrooster in te stellen. Maar het werd bloedheet en de finalisten moesten de hitte trot seren. Een van finales was een driesetter tus sen de twee nichtjes Emma Driehuis en Annelot Jansen, die uiteindelijk door Annelot gewonnen werd. Beide dames stonden trouwens in de finale meisjes dubbel gezusterlijk naast elkaar. De langste partij ging tussen Kristin v Ginkel en Inge Bruijns, meis jes enkel t/m 14 jr verliezerronde. Zij begonnen om 13.45 uur en waren pas om 17.15 uur klaar. Kristin won deze partij. Volgens traditie gingen de meis jes en jongens enkel t/m 17 als laatsten de baan op. Rosalie Pronk verdedigde haar titel tegen Sophie Hafkamp. Helaas kon Rosalie haar titel niet pro longeren en na een spannende partij mocht Sophie zichzelf jeugdkampioe ne 2003 noemen. Bij de jongens waren twee nieuwe fina listen, Joris Zoon en Matthijs Pronk. Beide jongens waren gebrand op de titel en gaven elkaar geen game cadeau. Nadat Joris de eerste set had gewonnen en de tweede set een tiebre ak werd in het voordeel van Matthijs, moest een derde set gespeeld worden. Joris vocht zich na een 4-1 achterstand terug en won de partij. Joris Zoon is derhalve de nieuwe jeugd clubkampi oen 2003. Na prijsuitreiking was er een loterij, waarbij alle spelers nog een leuke prijs konden winnen. De andere finalisten waren: Jongens t/m 8 jr; 1. Mike Slot en 2. Joey Kramer. Jongens enkel t/m 10 jr; l.Tim Blankert en 2. Joep Hafkamp. Jongens enkel t/m 12 jr; 1. Tim Blankert en 2. Stephan Meissburger. Jongens enkel t/m 13 jr; 1. Luke Zoon en 2. Viktor Rotteveel. Jongens enkel t/m 16 jr; 1. Joris Zoon en 2. Matthijs Pronk. Meisjes enkel t/m 8jr; l.Gaby v Schaijk en 2. Frances Smit. Meisjes enkel t/m 12 jr, A-poule; 1. Juliette Smit en 2. Anna Rootjes. Meisjes enkel t/m 12jr, B-poule; 1. Marijne Niesert en 2. Pauline Hekker. Meisjes enkel t/m 14 jr; 1. Annelot Jansen en 2. Emma Driehuis. Meisjes enkel t/m 14 jr, ver liezerronde; 1. Kristin v Ginkel en 2. Inge Bruijns. Meisjes enkel t/m 17 jr; 1. Sophie Hafkamp en 2. Rosalie Pronk. Jongens dubbel t/m 13 jr; 1. Viktor Rotteveel - Luke Zoon en 2. Frank Admiraal - Thijs Algra. Jongens dub bel t/m 17 jr; 1. Bram Beernink - Matthijs Pronk en 2. Wouter vd Fluit en Joris Zoon. Meisjes dubbel t/m 12 jr; 1. Safiera Kho - Manon Koster en 2. Anna Rootjes- Jorien Meijer. Meisjes dubbel t/m 14 jr; 1. Annelot Jansen - Emma Driehuis en 2. Irma Bakker-Inge Bruijns. Meisjes dubbel t/m 17 jr; 1. Rosalie Pronk - Titia Beek en 2. Saskia Jansen-Sophie Jansen. Dubbel t/m 8 jr; l.Nadine Blankert- Gaby v Schaijk en 2. Frances Smit-Britt Bennink. Gem dubbel t/m 12 jr; 1. Juliette Smit-Tom Hafkamp en 2. Anna Rootjes-Luke Zoon. Gem dubbel t/m 17 jr; 1. Sophie Hafkamp-Arnaut Oostrom en 2. Titia Beek-Matthijs Pronk. HEILOO - Zondag vond het jaarlijkse beachvolleybaltoernooi plaats op de zonneweide van zwembad Het Baafje aan de Omloop te Heiloo. In totaal vijf teams, bestaande uit vrienden, straat- of wijkteams, club- óf recreatieve spe lers, van jong tot oud: iedereen deed zijn best om het toernooi te winnen. Rond 14.00 uur waren de laatste wedstrijden afgelopen en werd er door velen een frisse duik in het zwembad genomen. De organisatie was in handen van volleybalvereniging Effect. Zij kijken terug op een geslaagde middag en zijn van plan het volgend jaar nog eens dunnetjes over te doen(foto: MSP) EGMOND- Voor het nieuwe bridgesei- zoen is er plaats voor nieuwe leden. Elke vrijdag wordt er gespeeld van 19.45- tot 23.15 uur in het O.K. Verenigingsgebouw Julianastraat 5 Egmond aan Zee. In augustus kunt u reeds deelnemen aan de zomer drives. Bij voldoende belangstelling zullen er ook bridgecursussen georganiseerd worden. Info: mevrouw Visser, tel. 072- 5061182 of de heer Vos tel. 072-5061007. HEILOO - De uitslagen van de dit weekend gespeelde wedstrijden bij honk- en softbalvereniging Double Stars zijn: Honkbal: Onze Gezellenl- Senl 5-10, Kinheim4-Sen2 3-7, Alcmaria3-Sen3 2-23, MULO-Junl 3- 24, Jun2-Cromtigers 18-7, Kinheim2- Adsp 4-13 en 5-10, Urbanus-Pupl 7-20, Vennep Fleyers-Pup2 7-8. Softbal: DSC74 3-Damesl 7-4, Damesl-DSC74 3 3-5, Koedijk2-Dames3 5-11, Dames4- Urbanus2 19-6, Alcmaria-Pup 8-9, Urbanus-Peanuts 18-22 en 17-22. TEXEL - Het voetbalseizoen is offici eel van start gegaan voor de jeugd van HSV met de negenenveertigste kamp Texel. Twee weken lang vermaakten de C, D en E junioren zich met voetbal en spelletjes in de Rovershut, gelegen vlakbij Ecomare. Onder begeleiding van een negental vrijwilligers mochten in de eerste week de kleinere voetballers genieten van het Texels gras en het mooie weer. Dertig junioren vermaakten zich op het strand bij Ecomare, het zwembad in Den Burg en van de omgeving. Een week later was het de beurt aan de C junioren en de tweedejaars D junio ren. Vanaf de aankomst op zaterdag tot het vertrek op zaterdag een week later had de begeleiding onder aanvoering van de gebroeders Marcel en Edwin Baltus de week vol gepland met acti viteiten. Uiteraard was er een kleine voetbalcompetitie opgezet en 's och tends voor de intense warmte toesloeg werden er twee wedstrijden gespeeld. Door de tropische warmte was de begeleiding wel genoodzaakt sommige activiteiten als bijvoorbeeld de puzzel- tocht te laten varen en deze te vervan gen door de verkoelende werking van het zwembad of het strand. Dit veelal tot grote blijdschap van het voetbal lend grut, dat zich heerlijk kon uitle ven in het water, uiteraard vaak met bal. Een ander hoogtepunt van de voetbal vakantie was de dropping, midden in de nacht. Onder begeleiding werden de voor de gelegenheid gemaakte teams gedropt op een uithoek van Texel en moesten de heren zelf maar terug zien te komen. Sommige teams presteerden het zelfs om om half drie in de ochtend de Rovershut pas binnen te lopen. Uitgeput als kinderen waren was het die nacht dan ook vrij LIMMEN - Geen blauwalg en heerlijk weer dus reden te meer voor vrolijke deelname aan de vierde jeugdwed strijd van Samen Beet. A-klasse: 1 Marco Min 37 st, 2 Britt Beers 20 st, 3 Robin Zwertbroek 14 st. B-klasse: 1 Niels Zwertbroek 27 st, 2 Sam Groot 24 st, 3 Kris Groot 21 st. Deze uitslagen hebben een grote impact op het tussenklassement gehad. In de A-klasse staat Britt Beers aan kop met 11 vissen voorsprong op de nummer twee. In de B-klasse is het Sander Schouws die vier aan de leiding gaat. Hij heeft 12 vissen voorsprong. snel rustig op de slaapzolder. Dit in tegenstelling tot andere nachten, waar onder de eerste nacht en de nacht waarin de oudsten met drie begelei ders gingen bowlen. De jongste bleven over met twee begeleiders en van deze overmacht moest gebruik gemaakt worden tijdens een kussengevecht waarbij de begeleiding niet gespaard werd. Op de laatste avond werden traditio neel de prijzen uitgereikt voor de acti viteiten en het voetbaltoernooi en werden de leider en pupil van de week gekozen. Afgelopen zaterdag was dan de allerlaatste dag van de twee weken plezier op Texel, maar uitslapen was er niet bij. De begeleiding stond om zes uur al naast het bed want om kwart over zeven kwam de vrachtwagen om de spullen van HSV terug te brengen naar Heiloo. Tegen één uur 's middags waren alle kinderen weer thuis en de begeleiding was zeer vermoeid, maar tevreden. Het negenenveertigste kamp Texel was een goede generale voor de jubi leumuitvoering van volgend jaar. LIMMEN- De volgende witviswed- strijd staat op zondag 17 augustus gepland. Als viswater is gekozen voor de Ringvaart te Heerhugowaard. De ervaring leert dat het in dit water na een lange warme periode moeilijk vis sen is. De vissen zijn voorzichtig en hebben nauwelijks honger. Bovendien varieert de zwemdiepte constant. Dit is echter alweer de laatste witwed- strijd dus reden te meer om deze kans niet te laten liggen. Verzamelen om 07.00 bij voormalig garage schilder en vooraf opgeven bij Co Bakker.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 5