Verrassend weinig alarmerende berichten uit de regio rond dieren in vakantietijd Countryfair Ponyclub Heiloo enorm succes Oplossing college voor huisvesting huisartsen i edri LAATSTE WEEK OPRUIMING ALLES 50-70% KORTING fu intratuin ra HET GROENE WARENHUIS 499 mm A P E L L A WORD NU LID! eli 3- gangen wisselt per week j 3- gangen wisselt per Lweek BORDEN Prij 10 prachtige films (072) 535 10 00 Slagerij Kramer Huis kopen? Euromenu Weekendmenu €15,50 p.p. <1 20 AUGUSTUS 2003 - 68e JAARGANG NO. 34 MÊÊKÊÊNÊtÊÊÊtÊÊÊÊKÊÊnÊÊÊÊÊÊimÊÊÊÊÊÊÊÊKtÊÊÊKÊÊmÊmmÊi^m^m NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OAASXREKEN internet Vrijdag uiterste inleverdatum kopij Uitmarkt Vinkenbaanbewoners vrezen nog twee jaar tegen huisartsenpost aan te kijken Omdat IEDER VAARWEl EEN l/ONDERE SIS! lil FILMLIGA HEILOO €32,50 (inschrijfgeld €5,-) 06 542 352 81 www.filmligaheiloo.nl KIPFILET mio €5,98 VARKENS0ESTERS4 stuks 5,00 RUNDERGEHAKT kio 3,50 TARTAARTJES 4 stuks 2,50 BIJ 150 GRAM ACHTERHAM 100 GRAM FILET AMERICAIN GRATIS www.vosmakelaardij.nl Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardlj.nl J O H A N V STATIONSWEG 611851 LJ HEILOO, TEL. 072 533 00 68 Plukte Nu 5 voor €21,50 p.p. Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur vmmr.brasseriewiiasehut.nl Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Het spektakelstuk van de Countryfair: een levensechte cowboy hield een spec taculaire barrelrace. (foto: MSP) HEILOO - Afgelopen zondag vond voor het eerst in Heiloo een countryfair plaats en wel bij de ponyclub aan de Zeeweg. De verwachtingen vooraf waren hoog en gehoopt werd om onge veer veertienhonderd bezoekers binnen te halen. Halverwege de dag stond de teller al op zeventienhonderd en uiteindelijk hebben meer dan drie duizend personen een bezoek gebracht aan het evenement. Onbezorgde dag „Ik ben zo blij" zegt Sylvia Korver, organisatrice van het evenement. „Het gaat boven verwachting goed. Alles loopt gesmeerd." Dit zei ze halverwege de dag. Ze gaf toe dat er in het begin een nog wat spannende situatie was geweest, toen de kraampjes de verkeer de kant op waren gestuurd, maar het probleempje werd op tijd in de kiem gesmoord. En dus volgde een onbezorgde dag met schitterend weer en een goedgemutst volk dat genoot van de activiteiten. Terwijl de kleintjes zich van de zwaar tekracht probeerden te ontdoen op het springkussen, klonk uit de speakers over het terrein sfeervolle muziek in genres als country en rock 'n roll. Op het terrasje voor de kantine aan de rand van de springtuin konden de men sen genieten van een kopje koffie en het heerlijk zacht brandend zonnetje. Bij de kraampjes was het ook een druk te van jewelste. Allerlei speciale pro ducten werden aan de man gebracht. Verschillende sieraden, sportvisserij- artikelen, western artikelen, levensecht lijkend nepgebak, schitterend bewerkte kussentjes, potjes, pannetjes, ditjes en datjes. Het bleek allemaal aanwezig en van exclusiviteit voorzien. Demonstraties Ook veel aandacht was er voor het line- dancing, op het podiumpje tussen de kraampjes en de springtuin. Op good old rock 'n roll nummers als 'Rock around the clock' bewogen de sjiek uit gedoste line-dancers ritmisch over het podium. Line-dancing was nog maar één van de vele, soms spectaculaire demonstraties. Zo waren de verwachtingen voor het Western rijden hoog gespannen, en terecht. Drie cowgirls, compleet met hoed, laarzen en sporen deden, samen met hun viervoetige showgenoten, het stof opwaaien. En even later wist een levensechte cowboy, wel met Nederlands accent, het publiek op te zwepen met een spectaculaire barrel race, waarbij de cowboy en zijn paard met grote snelheid door een vierkant, gecreëerd door ijzeren tonnen (bar rels), heen stoof en de adrenaline met het hoefgetrappel bij menigeen deed loskomen. De sportvisser kwam ook aan zijn trek ken met een demonstratie vliegvissen. Bert Schouten, eigenaar van Handy Fish, gaf persoonlijk informatie over verschillende technieken, het gebruik van de werphengel en verschillende worpen. Als afsluiter danste hij* op een ritmisch muziekje al werpend met de hengel. Af en toe uitdagend naar het publiek. Paardenfluisteraar Een ander interessante demonstratie werd gegeven door Erika van Leeuwen - Baltus. Van interesse gewekt door de film The Horse Whisperer stond het publiek ademloos toe te kijken, terwijl Erika een voor haar onbekend paard stond 'toe te fluisteren'. Waar Robert Redford acteerde, is Erika een echte paardenfluisteraar. Zelf noemt ze het liever paardenluisteraar, want het gaat om de interactie tussen haar en het paard. Het was verbazingwekkend om de band tussen haar en het paard te zien groeien. Na afstandelijkheid wist Erika, door gebruik van lichaamstaal en een stukje touw, het vertrouwen van het twee jaar oude paard te winnen en het rust te bieden. Het was volgens Erika één van de lastigste paarden die ze had 'toe gefluisterd', maar uiteinde lijk ging het edele dier overstag en kauwde het erop los, wat wilde zeggen dat het de autoriteit van de paarden fluisteraar accepteerde. Groot succes De ponyclub had ook nog demonstra ties van eigen hand achter dezelfde hand, waaronder een demonstratie mennen, waarbij- medeorganisator Arie Zwijnenburg zelf de bok beklom. Lees verder op pagina 06 HEILOO/REGIO - Schrikbarende berichten uit diverse media deze zomer- over achtergelaten honden in snikhete auto's, paarden en koeien die in een schaduwloze weide staan zonder drink water, en honden, katten en andere huis dieren die zonder wroeging in diverse dierenopvangcentra worden gedumpt- doen vrezen dat er ook in onze regio verscheidene gevallen van dierenleed is gesignaleerd. Navraag bij Dierentehuis Alkmaar, Stichting Zwerfdier, Dierenambulance, Vakantieadvies, Knaagdierenopvangcentrum Heiloo en Dierenbescherming Heiloo wees echter uit dat het in onze contreien gelukkig allemaal wel meevalt. Huisdierenliefhebbers bewuster in aan schaf Willem Vellinga van Dierentehuis Alkmaar: „Als je het vergelijkt met bij voorbeeld 10 jaar terug valt het mee wat we binnen krijgen. Mensen zijn toch bewuster geworden in de aanschaf van een huisdier en brengen deze, misschien wel daarom, netjes naar een oppas of pension in hun vakantie. Ik spreek zelf altijd het liefst over dierenopvang en niet meer over het asiel; dat heeft toch een nare bijklank. Mensen nemen ook veel vaker een dier uit de dierenopvang. Want een rasdier aanschaffen kost ook een hoop geld. Dan komen daar nog kosten bij van inenten, chippen (de nieuwe manier van registreren, red.), eventueel steriliseren. Dat is bij een asieldier allemaal al gebeurd. Wat ons wel opvalt dit jaar is dat er min der kittens (jonge katjes) gebracht wor den. Dit komt door een succesvolle castratieactie van de Dieren bescherming Alkmaar dit voorjaar. En als een dier dan toch aan de haal gaat en wegloopt, is het handig wanneer deze op een of andere manier geregistreerd is. De tijden van tatoeëren liggen inmiddels een beetje achter ons. Veel vaker wordt bij het dier een chip inge- De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar gehouden op zaterdag 6 september, van 11.00 tot 16.00 uur in en rond de Openbare Bibliotheek Heiloo en winkelcentrum 'Het Hoekstuk'. Op de negende editie van deze markt presenteren de Heilooër vereni gingen, sportclubs en andere organi saties zich door middel van informa tiestands en diverse demonstraties. U kunt geheel vrijblijvend veel informa tie verzamelen over hetgeen u op het gebied van cultuur, educatie en sport tijdens het komend seizoen in en om Heiloo te wachten staat. In de Uitkijkpost wordt op woensdag 3 september uitgebreid aandacht besteed aan de Uitmarkt met onder andere een plattegrond en schema van de activiteiten. De deelnemende verenigingen kunnen zich in deze edi tie van de Uitkijkpost alvast presen teren in de vorm van een redactioneel stukje met desgewenst een foto. De uiterste inleverdatum voor deze kopij is vrijdag 22 augustus. U kunt uw tekst (maximaal 400 woorden) en foto opsturen naar: redactie Uitkijkpost, o.v.v. Uitmarkt, De Hoefsmid 5,1851 PZ Heiloo, of per e- mail: redactie@uitkijkpost.nl. HEILOO - In een persbericht meldt de gemeente Heiloo dat er een oplossing is gekomen voor het huisvestingsvraag- stuk voor de huisartsen Voskuil en van Bruggen. Volgens het bericht is in goed overleg tussen de huisartsen en het col lege van de gemeente Heiloo besloten dat de procedure in gang wordt gezet voor de vestiging van de huisartsen praktijk op het perceel Slimpad 16. Naar verwachting van de gemeente kan de bouw van de nieuwe locatie dit najaar aanvangen en zal in het voorjaar van 2004 de nieuwe vestiging van de huisartsenpraktijk aan Slimpad 16 een feit zijn. Op Slimpad 16 zijn thans het Algemeen Maatschappelijk Werk (RIMA), de Speel-o-theek, het Rode Kruis en een fysiotherapiepraktijk gevestigd. Tussen de huisartsen en het gemeentebestuur is in principe overeenstemming bereikt over huisvesting op het perceel Slimpad 16. In principe, want het nieu we gebouw voor de huisartsen moet komen op de plaats, waar nu nog het Rode Kruis is gevestigd. Deze verhuist met de Speel-o-theek naar het huidige RIMA-kantoor. Vervolgens wordt het houten Rode-Kruisgebouw gesloopt. In het nieuwe pand zal ruimte zijn voor de RIMA en de huisartsenpraktijk. Om over te kunnen gaan tot realisatie van het nieuwe gebouw, moeten de huisart sen een bouwaanvraag indienen bij de gemeente. Zodra deze is ingediend, wordt deze op de gebruikelijke wijze bekendgemaakt en in behandeling genomen.Het nieuwe gebouw voor de huisartsen zal voldoen aan de bepalin gen van het bestemmingsplan. Dit houdt onder meer in, dat de goothoog- te niet meer dan 5,5m zal zijn. Om omwonenden niet te belasten, zal op het terrein extra gelegenheid worden gecreëerd om de auto's van personeel en bezoekers te parkeren. Realisering van tijdelijke huisvesting in Oost is vol gens het college op zijn vroegst eind december mogelijk. Omdat een aantal maanden daarna de definitieve huis vesting in gebruik kan worden geno men, kiest het college voor één verhui zing in plaats van twee en ziet het af van tijdelijke huisvesting in plan Oost. Een oplossing lijkt dus nu gevonden, maar de bewoners van de Vinkenbaan denken daar heel anders over. Zij beschouwen het gemeentelijk besluit tot het aanwijzen van een definitieve locatie aan het Slimpad als niet bevre digend. De bewoners zijn nu al ruim een jaar geconfronteerd met de illegaal staande portocabins op 7 meter afstand van hun voordeur. En die zullen vol gens hen niet meteen weg zijn. Woordvoerders Louise Rijnierse en Hans Redeker: „De definitieve locatie aan het Slimpad is gekozen door het college van burgemeester en wethou ders in de veronderstelling, een aanna me dat het op een heel korte termijn te realiseren is, namelijk 4 tot 6 maanden. Dat zou een bouwrecord zijn voor een nieuw gebouw! Het college rekent zich rijk met de procedure en de bouwter- mijn. Deze tijd is het college alleen al bracht. Een eenvoudig hulpmiddel om de eigenaar te achterhalen." Katten accepteren oppas niet Bij de Stichting Zwerfdier worden juist wel heel veel katten gebracht. „In de zomerperiode is het altijd erg druk" zo vertelt Heidy van deze kattenopvang- voorziening. „We zitten weer helemaal vol. Een kat is toch een luxe artikel, zo merken wij, voor mensen met een kleine beurs en ja, gaat het dan financieel wat minder dan worden die beesten op straat gezet. Want een dierenartsreke ning kan erg hoog oplopen en daar zit niet iedereen op te wachten. Wat we in de vakantieperiode altijd merken is, dat met name katten de neiging hebben weg te lopen. Een oppas brengt een bakje eten en haalt het dier misschien nog even aan, maar de kat krijgt toch minder aandacht en accepteert de oppas niet. En dan zijn katten zo dat ze vluchten. De oppas heeft vaak niet de juiste gege vens of vakantieadressen en de kat belandt in de opvang". Ook Heidy wijst op het belang van chippen. De eigenaar is dan te vinden en een chip blijft altijd goed zitten, in tegenstelling tot bijvoor beeld een kokertje om de nek met een adres. Dat wil nog wel eens losraken en het adres gaat daardoor verloren. Gelukkig heeft ook de Dieren ambulance Noord-Kennemerland geen bijzondere meldingen. Beheerder Hermann heeft tot het moment van het gesprek geen verhalen van vastgebon den honden aan een boom gehoord. „Vakantiegangers schakelen een oppas in of de buren om op te letten. Als die dan iets merken slaan ze meteen alarm. Tja en katten blijven het hele jaar door een probleem". Ruilen als oplossing Een heel goed initiatief was jarenlang de Actie Vakantie Pleegdier. Mevrouw Geutkens van Vakantieadvies' vertelt: „Vakantieadvies is eigenlijk een over blijfsel van deze actie. Destijds een reuze initiatief. Ik heb het zelf 27 jaar georganiseerd voor deze regio. Het was oorspronkelijk een idee van de lande lijke dierenbescherming. Het kwam erop neer dat vakantiegangers eikaars huisdieren in de vakantieperiode ruil den. Dus eerst kwam de hond 3 weken bij de een en als die weer thuis was ging zijn hond weer 3 weken naar de ander. Lees verder op pagina 06 HEILOO - Oud plaatsgenoot Jeroen Langkemper is op 13 augustus afgestu deerd aan de vakgroep Bouwproces- management van de studie Civiele Techniek aan de Universiteit van Twente. HEILOO - Onze plaatsgenote Danielle Limmen, oud-leerlinge van de Radboudschool en het Bonhoeffer College, heeft in juni haar doctoraalstu die sociale psychologie aan de Universiteit van Amsterdam succesvol afgerond. Sinds 1 augustus is zij werk zaam als sociaal psycholoog bij een onderzoeksinstituut in Amsterdam. "Verdriet wegnemen kan ik niet Moor even kan ik helpen dragen.' r Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Whale Rider, De Tweeling, Iris, Spirited away, Être et avoir, II piu bel giomo defla mia vita, The Magdalene sisters, Bella Martha, Hctole con ella, Nowhere in Africa. Twee dieren uit het Knaagdieren centrum Heiloo die nog wachten op een goed tehuis. Links een Madagascar hangoor en rechts een Belgische haas. (foto 's: MSP) kwijt geweest met de procedure voor een tijdelijke locatie aan de Loet. Het is wrang dat de gemeente weinig haast heeft betracht in een verhuizing van de portocabins naar De Loet, maar voor het Slimpad een ongekende voortva rendheid in besluitvorming laat zien. Een realistischer berekening van de procedure en bouwtijd aan het Slimpad is een verhuizing eind december 2004 dan wel voorjaar 2005 Dat is iets anders dan wat het College inschat: voorjaar 2004..." „In de afgelopen anderhalf jaar zijn de bewoners aan de Vinkenbaan tot twee maal toe juridisch in het gelijk gesteld en herhaaldelijk politiek in het gelijk gesteld. Daarnaast heeft'het college het afgelopen jaar herhaaldelijke keiharde toezeggingen gedaan dat de portoca bins voor een bepaalde datum zouden worden verplaatst. Deze beloften zijn nooit nagekomen. Het belang van een betrouwbaar bestuur en de democratie in Heiloo zijn door deze beslissing een slechte dienst bewezen. En dat raakt elke burger in Heiloo. Het laatste woord, ook in de politiek, zal hierover nog niet gezegd zijn", aldus de woord voerders van de Vinkenbaanbewoners. Zowel de bewoners van de Vinkenbaan als de omwonenden van de nieuwe loca tie zijn afgelopen week door de gemeen te geïnformeerd over de nieuwe situatie. Middels bewonersbrieven zullen de omwonenden van Slimpad 16 door de gemeente op de hoogte gehouden wor den van relevante ontwikkelingen. B HEILOO - De slogan van Be Fit massagepraktijk luidtdirect een goed advies Irma Palfenier, eige naresse van Be Fit weet met haar achtergrond in de verzorging en opleidingen als sport- en ontspan- ningsmasseusse, bindweefselmassa ge en blessurepreventie namelijk hoe belangrijk het is om blessures goed en deskundig te behandelen Als masseuse en hoofd revalidatie- training van voetbalclub FC Castricum en afgelopen jaar werk zaam bij hockeyclub de Terriërs in Heiloo heeft ze al heel wat blessures behandeldHaar kennis haalt ze verder uit de opleiding revalidatie- therapeute en conditietherapeute in het sport-medisch centrum in het Olympisch Stadion te Amsterdam Niet zo maar een plaatswant Nederlands beste topatleten komen daar over de vloer voor de juiste begeleiding. Tevens wordt ze hier onderricht door fysiotherapeuten als Henk Kraaijenhof de fysio van AjaXy Feijenoord en nog vele andere grote namen. Deskundigheid „Wat nog wel eens onderschat wordt", vertelt Irma, „is het belang van preventieve massages. Niet alleen bij sporters, maar ook bij ouderen. Het is heel goed voor de doorbloeding en afvoer van afval stoffen uit het bloed. Het voorkomt veel klachten. Bij sporters kan het blessures voorkomen en bevordert het herstel wanneer er wel een bles sure is." Een ander belangrijk punt voor Irma is deskundigheid. „De mensen die bij mij komen met klachten, krijgen naar In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. aanleiding van een diagnose een advies. Wanneer ik niet zeker van mijn zaak ben, of een blessure zo zwaar acht dat een fysiotherapeut nodig lijkt, stuur ik mensen altijd door. Tevens hoort de cliënt altijd in het begin of ik de klachten kan ver helpen en hoe lang ik daarvoor nodig denk te hebben." En daarmee geeft Irma direct aan dat deskundigheid hoog in het vaan del staat. Met haar jarenlange erva ring zit ze bijna altijd goed met haar diagnoses. En bij twijfelgevallen wordt niet zomaar wat uitgepro beerd, maar gaat welzijn voor com mercie. Een eerlijk en goed streven. Toekomst Irma heeft volop plannen voor de toekomst. Zo hoopt ze op een verde re professionalisering van de praktijk en wil ze uiteindelijk ook wat fitness hulpmiddelen gaan gebruiken. Nu wordt alles nog met de hand gedaan, door middel van massage, in tegen stelling tot de fysiotherapeut, waar meer met fitness hulpmiddelen gewerkt wordt. Irma geeft ook vaak oefeningen mee, die het herstel bevorderen. Daarnaast is ze ook beschikbaar voor sportverenigingen. Ook geeft ze aan nooit uitgeleerd te zijn en haar kennis nog meer te wil len vergroten. „Ik ben bezig met een stage bij Ajax. Ik hoop dat het gaat lukken, want dat is een goede leer school", zegt Irma enthousiast. Be Fit heeft een speciale kennisma kingsactie. Mensen die voor 1 november voor een eerste behande ling langskomen krijgen deze tegen een gereduceerd tarief. Be Fit is te vinden op Breedelaan 17, tel. 072- 5337985 of06-25491571. Irma Palfenier, eigenaresse van Be Fit, benadrukt het belang van preventieve massage, (foto: MSP) VANDER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl geldig t/m zaterdag 23 augustus Telefoon 5330991 HM APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S yilleman Goudvis Maat 8-10 cm, Per stuk 1,39 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. van maandag t/m donderdag van vrijdag X/m zondag Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1