Vereenvoudiging huurrecht NM li! Actie zonnepanelen- en boilers Energiemarkt op zaterdag 30 augustus 2003 or HEILOO r Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Vanaf 1 augustus 2003 is het nieuwe huurrecht van kracht Het huurrecht is opge schoond en de indeling ervan is eenvoudiger en duidelijker. Bepalingen voor huur in het algemeen, de huur van woonruimte en de huur van bedrijfsruimte, waren voorheen op meerdere plaatsen ondergebracht. Voortaan staan deze regels in het Burgerlijk Wetboek. In het nieuwe huurrecht heeft de huurder meer mogelijkheden om zelf zijn woonsituatie te verbeteren. De huurder mag bijvoorbeeld verbeteringen in zijn huis aanbrengen of op kosten van de verhuurder gebreken verhelpen. Het nieuwe huurrecht geldt niet alleen voor nieuwe, maar ook voor bijna alle bestaande huurovereenkomsten. Veranderingen aanbrengen in of aan uw woning Stel, u bent huurder en u wilt graag een nieuwe keuken of badkamer naar eigen smaak. U moet hiervoor wel eerst de ver- huurder schriftelijk om toestemming vragen. Vanaf 1 augustus kan de ver huurder die toestemming alleen weigeren als de woning minder makkelijk te ver huren is door de veranderingen, of in waarde daalt. In alle andere gevallen mag u aan de slag. Maak van tevoren wel dui delijke afspraken met de verhuurder, ook over eventuele vergoeding van de kosten. Voor kleine wijzigingen die bij het einde van de huurovereenkomst makkelijk ongedaan zijn te maken, hebt u geen toe stemming nodig. Denk aan het aanbrengen van wandspiegels of gordijn rails. De verhuurder kan veranderingen aan de buitenkant van de woning wel weigeren. Zelfs als die zonder noemenswaardige kosten zijn te verwijderen, zoals schotel antennes. Deze bepaling geldt alleen voor huurovereenkomsten die op of na 1 augustus 2003 gesloten worden. In alle andere gevallen geldt wat huurder en verhuurder daarover in het huurcontract overeengekomen zijn. Bij het einde van de huur hoeft u veran deringen waarvoor de verhuurder toestemming heeft verleend, niet onge daan te maken. Wel moet de rest van de woning in dezelfde staat zijn als bij het begin van de huur is beschreven in de zogenaamde opnamestaat. Kleine aan passingen hoeft u niet ongedaan te maken, maar het mag wel. Wie is verantwoordelijk voor onderhoud In het nieuwe huurrecht is duidelijk aad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand hoorzittingen voor de behande ling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de vol gende besluiten: Woensdag 27 augustus: 20.00 uur: tegen verlenen bouwvergunning vergroten woning (dakopbouw) Het Bleekveld 5; 20.40 uur: tegen onttrekking woningen Hoog en Laag 8 t/m 30 aan woningvoorraad; 21.15 uur: tegen verlenen bouwvergunning groepspraktijk tandartsen Nic. Beetsweg. Deze hoorzittingen worden gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis (toegang via de ingang Raadhuisweg tegenover de Witte Kerk). De hoorzittingen zijn in beginsel open baar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoon lijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet-openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen tijdens de bezoekuren van het gemeentehuis ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Organisatie onder steuning, kamer 1.10 in het gemeentehuis, tel. (072) 535 66 48. Buiten de bezoekuren künnen de stukken op afspraak met de secre taris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De eerstvolgende vergadering van de com missie voor Bezwaarschriften is op maandag 15 september a.s. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Groenelaan 6 - vergroten dakkapel linkerzij- dakvlak (reg.nr. 2003/0257) Kennemerstraatweg 431 - vergroten kantoor gebouw (reg.nr. 2003/0196) Middelhof 27 - vergroten woning erker (reg.nr. 2003/0103) Zevenhuizerlaan 75 - bouwen berging (reg.nr. 2003/0264) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. De Driestal - bouwvergunning eerste fase bouwen 14 appartementen met kelderruimte t.b.v. bergingen De Driestal (reg.nr. 2003/0128) De Nieuwe Plantagie 1 - vergroten woning bouwvergunning eerste fase (reg.nr. 2003/0091) Kennemerstraatweg 31 - veranderen woning (reg.nr. 2003/0228) Oosterzijweg 45 - plaatsen berging (reg.nr. 2003/0200) Pijlemeeth 31 - vergroten woning uitbouw woonkamer (reg.nr. 2003/0197) Slimpad 16 /16A - gedeeltelijk veranderen gezondheidszorggebouw kantoor medisch gebouw (reg.nr. 2003/0122) Slimpad 16 /16A - gedeeltelijk slopen gezond heidszorggebouw verwijderen asbest en diverse sloopwerkzaamheden (reg.nr. 2003/0127) vastgelegd wie verantwoordelijk is voor welk onderhoud: de verhuurder moet gebreken herstellen, de huurder moet zelf de kleine herstellingen uitvoeren. Heeft een woning achterstallig onder houd of een ernstig gebrek, meldt u dat dan zo spoedig mogelijk schriftelijk bij de verhuurder met het verzoek om dit te herstellen. Als de verhuurder herstel wei gert of hij laat niets van zich horen dan kunt u vanaf 6 weken na uw melding tot uiterlijk 6 maanden een verzoekschrift om een tijdelijke huurverlaging bij de huurcommissie indienen. Pas als de ver huurder nog steeds geen herstelwerk doet, kunt u er als huurder vanaf 1 augustus ook voor kiezen om zelf de gebreken te verhelpen. De gemaakte kosten van herstel mag u - als deze rede lijk zijn - verhalen op de verhuurder. Redelijk betekent dat u bijvoorbeeld door het vragen van offertes e.d. de kosten goed moet afwegen. Als de verhuurder niet wil betalen, kunt u de kosten in mindering brengen op de huurprijs. Meer weten? Op www.vrom.nl/huurrecht staan alle wijzigingen op een rijtje. Ook kunt u er diverse publicaties printen, onder andere over servicekosten, onderhoud, kamer(ver)huur en over duurzaam klussen. De brochure 'Vragen over huur van zelfstandige woningen' is te bestellen via de site of via (0800) 80 51, het gratis telefoonnummer van Postbus 51. Met name bij huurverlaging en ach terstallig onderhoud kunt u terecht bij de huurcommissie www.huurcom- missie.nl of (0800) 448 72 43. Spoorlaan 23 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2003/0232) Stationsomgeving NS-station Heiloo - ten oosten en westen van NS-station geheel ver nieuwen overdekte onbewaakte rijwiel stallingen en kluizen (reg.nr. 20020306) Van Catsstraat 25 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0151) Van Foreestlaan 1 - veranderen woning onderhoud Rijksmonument (reg.nr. 2003/0153) Wentholtlaan 1 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0215) Westerweg 179 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0182) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- en/of sloopver gunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. De gemeente Alkmaar is in mei 2003 gestart met de 'actie Zonnesteek'. In navolging organiseert de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA) deze actie ook voor de inwoners van de gemeenten Bergen, Castricum, Graft-De Rijp, Heiloo en Schermer. Tijdens de energiemarkt op zaterdag 30 augustus 2003 van 10.00 tot 16.00 uur kunt u bij Besseling Installatie aan de Havinghastraat 22 te Alkmaar (bedrijventerrein Viaanse molen) tegen een aantrekkelijke prijs zonnepanelen en zonneboilers aanschaffen. Bij de aanschaf van zonnepanelen kunt u gebruik maken van de Energiepremie Rege ling (EPR). Deze premie kan voor een zonnepanelensysteem oplopen tot bijna 2000. Gemeentelijke bijdrage Voor de inwoners van de gemeente Heiloo is voor een beperkt aantal zonne panelen en zonneboilers een extra bijdrage van de gemeente beschikbaar. Laat u over uw persoonlijke situatie informeren op de energiemarkt. Benut deze mooie aanbieding en reageer op tijd. Toewijzing van de extra gemeente- bijdrage vindt plaats op volgorde van inschrijving op de energiemarkt. De extra bijdrage van de gemeenten geldt niet voor energiecontract gebonden aan biedingen van energieleveranciers. Waarom een zonnepaneel of een zonneboiler? Nederland ontvangt elk jaar een hoe veelheid zonnestraling die overeenkomt met ruim 500 maal ons jaarlijkse elektri citeitsverbruik en ruim 60 maal onze totale energiebehoefte. Door gebruik te maken van zonnepanelen kunt u zon licht benutten om zelf stróom op te wekken. Zo verlaagt u uw energiereke ning én draagt u bij aan het milieu. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over ^én van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: De Achtkant 3 - vergroten woning Kennemerstraatweg 242 - vergroten garage Het Zevenhuizen 52 - plaatsen container voor opslag spelersattributen Laan van Frans 11 - vergroten woning Stationsweg 16 - veranderen en vergroten woning Weer hertje geboren in t Beestenboetje Een zonneboiler verwarmt water door zonlicht via een zonnecollector. De zon verwarmt het water tot maximaal 80° Celsius. Het warme water wordt opge slagen in een boilervat en zo nodig naverwarmd door de CV-ketel. Met de zonneboiler kunt u de helft besparen op het energieverbruik voor warm water. Actievoorwaarden Er is keuze uit twee systemen zonne panelen: een systeem van 560 Wattpiek (Shell) en 500 Wattpiek (Philips). Naast de Energiepremie, die tot ruim 50% kor ting kan oplopen voor een zonnepaneelsysteem, profiteert u nog van een gemeentelijke bijdrage van 0,25 per Wp en een NUON-bijdrage van 0,60 per Wp. Voor zonneboilers gelden de volgende bijdragen: energie premie van 700,00; een gemeentelijke bijdrage van 150,00 en een bijdrage van 150,00 van NUON. Energie Prestatie Advies Indien vooraf een Energie Prestatie Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 21 augustus gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Aanleg ontsluitingsweg Hoog en Laag en nieuw bouwplan Kennemerstraatweg 408 t/m 414 Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan de hieronder vermelde plannen: Hoog en Laag - aanleg definitieve ontsluitingsweg Kennemerstraatweg 408 t/m 414 - nieuw bouwplan Kennemerstaete bestaande uit 14 appartementen met ondergrondse parkeerge legenheid. Ter inzage Bovengenoemd plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 21 augustus 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Advies is ingewonnen, geldt nog een extra bonus van 10% op de Energie premie. Het Energie Prestatie Advies (EPA) kunt u aanvragen bij één van de gecertificeerde bedrijven (zie www.epadesk.nl.). De energiepremie dient u zelf bij het energiebedrijf aan te vragen. U komt alleen in aanmerking voor de EPA-bonus als u de opdracht ver strekt, nadat de EPA is uitgevoerd. Meer informatie Voor meer informatie over zonne panelen, zonneboilers of de actie kunt u contact opnemen met de heer Ton Tuinman, Milieudienst Regio Alkmaar, tel. (072) 548 84 56 of e-mail ttuinman@alkmaar.nl. Of surf naar www.besseling.nl Politie: 0900 8844 (locale tarief) Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde plannen vrijstelling en vergunning te verlenen, schrif telijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende uitritvergunning Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende vergunning voor het maken van een uitrit op de openbare weg verleend ten behoeve van het perceel: - Burenweg 21 Ter inzage De uitritvergunning met de bijhorende stukken ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Wanneer deze vergunning gereed is, krijgt de aanvrager van de uitrit bericht van de afde ling Ingenieursbureau over de kosten. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de vergun ning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitrit. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitrit vergunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4