Sirenes weer maandelijks getest Raad stelt eigen programma op HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Vanaf maandag 1 september 2003 worden weer elke eerste maandag van de maand om 12.00 uur 's middags de sirenes in Nederland getest. Die test is nodig om na te gaan of de apparatuur nog goed werkt. De gemeente, de eigenaar van de sirene, zou dat ook op een ander willekeurig tijdstip kunnen doen. Alleen: dan zou u ervan kunnen schrikken. U zou dan kunnen denken dat er iets ernstigs aan de hand is. Want als de sirene gaat, is er iets ernstigs aan de hand. De sirene heeft u iets te vertellen Als de sirene gaat is dat een waarschu wing: er is iets aan de hand! Dit kan van alles zijn. Gevaarlijke stoffen die vrijkomen bij een brand, een zwaar ongeval, een dreigende overstroming... In elk geval heeft de sirene u iets te ver tellen. Ga daarom naar binnen en zét radio of tv op de lokale zender en wacht verdere instructies af. Soms gaan rampen zo snel dat de sirene te laat komt: als er een vliegtuig neer stort, of als zich een grote explosie voordoet. Dan is het kwaad ai geschied en heeft een sirene weinig zin meer. Tenzij u gewaarschuwd moet worden voor de gevolgen van zo'n ramp: giftige stoffen, die dreigen vrij te komen, of nog meer explosiegevaar. Ook dan vertelt uw lokale radio- of tv-zender u wat er precies aan de hand is. En welke maatregelen u verder moet nemen. De test van de sirenes herinnert u er ook aan dat u moet weten wat u moet doen als de sirene gaat. U kunt dat lezen op de gele kaart in de gemeentegids (na pagina 64): "Weet wat je moet doen als de sirene gaat". Bij u in de buurt Er staan zo'n 3800 sirenes door heel Nederland. Ze worden allemaal bediend door de lokale overheid. Dat wil zeggen: de sirene bij u in de buurt gaat alleen als u ergens voor gewaarschuwd moet worden. Woont u in Heiloo en er gebeurt een ramp in Zeeland, dan zal de sirene bij u in de buurt zwijgen. Meer informatie Voor meer informatie of vragen kunt u contact opnemen met de veiligheids coördinator van de gemeente Heiloo, mevrouw P. van der Last, tel. (072) 535 66 44. Op maandag 1 september a.s. bespreekt de gemeenteraad het eigen raads- programma. Het raadsprogramma beschrijft de prioriteiten van de gemeenteraad voor de periode 2002-2006 op het gebied van bestuur en democratie, de ruimtelijke ontwikkelingen in Heiloo en het beheer ervan, de maatschappelijke zorg en welzijn, en de openbare orde en veiligheid. De fractievoorzitters hebben gezamen lijk een raadsprogramma opgesteld. Dit is noodzakelijk geworden door de wijzi gingen in de gemeentewet. In het raadsprogramma beschrijft de raad de politiek-inhoudelijke hoofdlijnen: de richting waar de burgemeester en de wethouders uitvoering aan gaan geven. De raad controleert of het college dit correct doet. Als burger kunt u de raads leden hierop direct aanspreken. De volgende onderwerpen zijn in het raadsprogramma tot speerpunten benoemd. Op het gebied van bestuur en democratie: - communicatie en participatie, - Heiloo in de regio, - bedrijfsvoering en financiën, - dualisme in Heiloo. Voor ruimtelijke ontwikkelingen en beheer zijn als belangrijke punten in het raadsprogramma opgenomen: - woningbouwontwikkelingen, - verkeerveiligheid en bereikbaarheid, - economisch beheer, - kwaliteit van de woon- en leefomge ving en milieubeleid in Heiloo. De maatschappelijke zorg en welzijn kent de speerpunten - onderwij shuisvesting, - sociale voorzieningen en - maatschappelijke verantwoordelijk heid. Tot slot spreekt de raad zich uit over het onderwerp openbare orde en veiligheid, waarin tot prioriteiten zijn benoemd - de sociale veiligheid en - handhaving. Op 1 september a.s. kunt u in de raad zaal een uitgebreide discussie van de raad hierover verwachten. Tijdens de reguliere raadsvergadering op 6 oktober a.s. wordt het raadsprogramma vastge steld. Meer informatie De vergadering is openbaar. Tijdens de raadsvergadering kunt u inspreken over dit onderwerp. Wilt u gebruik maken van het inspreekrecht dan verzoeken wij u dit voorafgaand aan de vergadering te melden aan de griffier/secretaris, mevrouw G.C.I. Kager. Ook voor meer informatie over het inspreekrecht kunt u contact opnemen met mevrouw Kager, telefoonnummer (072) 535 66 43. aaden (raads)commissies Opiniërende raadsvergadering maandag 1 september 2003 De gemeenteraad vergadert maandag 1 september a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. Eventuele mondelinge mededelingen 4. Bespreking van het Raadsprogramma Heiloo 2002-2006 Welstandscommissie Op maandag 1 september a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 18 augustus 2003. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen. Butterlaan 1, vergroten van een woning; Kennemerstraatweg 248, veranderen en vergroten woning; Ringweg 18, voor het vergroten van de kapruimte en van een dakkapel; Ronde Laan 24, veranderen voorgevel. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet-openbaar zijn, op vrijdag 29 augustus a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoon (072) 535 66 66. omen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Bayershoffweg 23 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0211) Kennemerstraatweg 248 - vergroten woning, verplaatsen garage en plaatsen blokhut (reg.nr. 2003/0220) Kerkelaan 41 - bouwen van één woning (reg.nr. 2003/0121) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Groenelaan 29 - vergroten woning en vernieuwen en vergroten vrijstaand bijgebouw (reg.nr. 2003/0034) Stationsweg 76 - slopen woning en winkel (reg.nr. 2002/0264) Zevenhuizerlaan 108 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0194) Zevenhuizerlaan 75 - bouwen berging (reg.nr. 2003/0264) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Nieuw bouwplan via vrijstelling en procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening alsmede de binnen- planse vrijstellingsmogelijkheid bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel Bayershoffweg 23. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 28 augustus 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemoti veerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verzoek hogere waarde geluidsbelasting Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde inge volge de Wet geluidhinder, vanwege de bouw van 14 appartementen met ondergrondse parkeergelegenheid aan de Kennemer straatweg 408 t/m 414. De berekende geluidbelasting ter plaatse van de gevel van de woningen op Kennemer straatweg 408-410 bedraagt op 5 meter hoogte maximaal 68,2 dB(A) en op 10 meter hoogte maximaal 67,3 dB(A). De berekende geluidbelasting ter plaatse van de gevel van de woningen op Kennemerstraatweg 412-414 bedraagt op 5 meter hoogte maximaal 67,9 dB(A) en op 10 meter hoogte maximaal 67,1 dB(A). De waarden zijn inclusief aftrek van 5 dB(A) conform artikel 103 Wet geluidhinder. Ter inzage Het ontwerpverzoek voor de vaststelling van een hogere waarde ligt met de bijbehorende stukken met ingang van 28 augustus a.s geduren twee weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. 's Middags kunt u terecht na telefonische afspraak, telefoonnummer (072) 535 67 35. Indienen van opmerkingen Gedurende de termijn dat dit ontwerpverzoek ter inzage ligt kan een ieder ten aanzien hiervan schriftelijke opmerkingen indienen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, postbus 1,1850 AA Heiloo. Openbare zitting Ook wordt u in de gelegenheid gesteld om op dinsdag 2 september 2003 om 09.30 uur tijdens een openbare zitting in het gemeente huis opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp van het verzoek. urgerzaken Visumplicht Verenigde Staten Vanaf 1 oktober 2003 moet iedere Neder lander die naar de Verenigde Staten reist in het bezit zijn van een eigen reisdocument. Dit geldt ook voor kinderen (en baby's). De wijzi ging is dus slechts aan de orde als er kinderen meereizen. Wanneer de kinderen geen eigen reisdocument hebben, is een visum verplicht. De keuze is een eigen reisdocument (pas poort) aanvragen of een visum aanvragen via het Amerikaanse consulaat. Het paspoort moet voorzien zijn van een machineleesbare strook. Alle paspoorten die thans in roulatie zijn, voldoen aan deze eis. Het aanvragen van een paspoort duurt momenteel één week. Zonodig is een spoed procedure mogelijk, waaraan extra kosten zijn verbonden; het paspoort kan dan de volgende dag afgehaald worden. Voor het aanvragen van een paspoort is een pasfoto nodig, recht van voren genomen. Paspoort(en) van ouder(s)/gezaghebber(s), waarin het kind staat bijgeschreven, moeten worden meegenomen voor doorhaling. Het kind moet ook zelfbij de aanvraag aanwezig zijn. De toestemming van ouder(s)/gezag- hebber(s) dient schriftelijk geregeld te zijn/worden. De kosten voor een paspoort zijn 33,37 en voor een spoedprocedure is 36,18 verschuldigd. De publieksbalies Bur gerzaken zijn dagelijks geopend van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor informatie over visa voor de Verenigde Staten verwijzen wij u naar het consulaat van Amerika, Museumplein 19 te Amsterdam, telefoon (020) 575 53 09 of de website: www.usembassy.nl. Voor nadere informatie over deze publicatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken, tel. (072) 535 67 22. Afgraven bermen De gemeente Heiloo start op 3 september a.s. met het afgraven van een aantal buiten bermen. De werkzaamheden zijn uitbesteed aan een aannemer. De gemeente houdt toezicht op de uitvoering van de werkzaam heden. Het afgraven geschiedt op de volgende locaties: Kanaalweg (noordzijde), Kapellaan (noord- en zuidzijde), en Vennewatersweg (noord- en zuidzijde). Bermen zijn belangrijk voor de waterafvoer van de weg. Afgraven op genoemde plaatsen is nodig, aangezien de bermen hier op ver schillende plaatsen te hoog zijn om het water te kunnen opvangen. De graszoden en toplagen worden verwijderd en afgevoerd. Meer informatie Voor vragen kunt u terecht bij de heer C. Hartland, kwaliteitsmedewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072) 535 68 11. Ruimactie (brom)fietswrakken NS Station Heiloo In en rondom de stallingen bij het NS Station Heiloo worden regelmatig (brom)fietswrakken aangetroffen. Dit geeft een slordige aanblik en werkt verloedering in de hand. Bovendien nemen deze wrakken onnodig stallingsruimte in beslag. Deze situatie is niet gewenst en daarom heeft de gemeente Heiloo zich voorge nomen wrakken van fietsen en bromfietsen periodiek te verwijderen. Op grond van artikel 5.1.11, lid 1 en 2, van de Algemene Plaatselijke Verordening is de gemeente gerechtigd foutief geplaatste (brom)fietsen en (brom)fietswrakken weg te halen. Er is sprake van een (brom/fietswrak, als het: - in onvoldoende staat van onderhoud verkeert (er is niet meer mee te rijden) in verwaarloosde toestand verkeert (er is lang niet meer op gereden, de voormalige eigenaar heeft er kennelijk afstand van gedaan) - een geringe economische waarde heeft (er moeten meer kosten worden gemaakt voor het opknappen dan de waarde van de (brom)fïets is) In de periode 1 t/m 5 september 2003 (week 35) voorziet de gemeente (brom)fietswrakken van een sticker met de waarschuwing dat het wrak binnen twee weken wordt verwijderd. De eigenaren hebben dan nog de gelegenheid hun bezit zelf mee te nemen. Staan de (bromjfietswrakken er na die tijd nog, dan haalt de gemeente ze weg. Gedurende een periode van 14 dagen na het verwijderen van het wrak kan de eigenaar deze tegen betaling van een boete van €12,00 ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente aan het Rosendaal 2 in Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoördinator, afdeling Organi satieondersteuning, tel. (072) 535 66 44. fval en milieu Kringloopwinkels en hergebruik Wie kent ze niet, die gezellige rommel markten, waar je voor weinig geld de leukste dingen op de kop kunt tikken. Het mooie boek uit je jeugd, de hit uit de tijd van je ver kering, dat heerlijke fauteuiltje van je oma en die blouse waar je altijd al gek op was. Maar weet u dat u dit ook allemaal, en nog véél meer, kunt vinden in kringloopwinkels. Ook in Heiloo is zon kringloopwinkel actief. Door de activiteiten van de kringloopwinkel neemt de hoeveelheid afval niet toe, maar juist af. Om de hoeveelheid afval die naar de vuilver branding gaat te verminderen en het milieu minder te belasten, stimuleert de gemeente Heiloo de inwoners om zoveel mogelijk nog herbruikbare goederen uit het afval te scheiden. Het gaat daarbij niet alleen om GFT-afval, papier, glas en textiel. Ook bij het grofhuisafval zitten nog heel veel spullen die goed herbruikbaar zijn. U kunt het zelf weg brengen naar de kringloopwinkel. Als het te Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer. 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) He I HTkTlKPnST - 97 AUGUSTUS 2003 - PAGINA 4

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4