Nieuwbouw Hoog en Laag zit omwonenden erg hoog D D edr Lionsclub Heiloo verrast Stichting Veldwerk Wethouder Daas opent Open Monumentendag <€S> (€S) (€8> u intratuin krant Oct--. (/am^ 8 cede/ie maftcla^ KDV Bulletje moet voldoen aan wettelijke eisen PE L L A BORDEN ■■til» r° Cr Oekivei Slagerij Kramer „,.1(072) 535 10 00] Telefoon 5330991 Ook op internet Lees verder op pagina 2 www. vo smakelaardijnl 1 3 KOGELBIEFSTUKKEN €6,50 4 GEPANEERDE SCHNITZELS 5,00 KEBABPAKKET 5,00 4 BRAADWORSTEN 2,50 Bij aankoop van 250 gr. leverworst 100 gr. GRILLWORSTSALADE GRATIS Koopzondag met schaakvereniging Heiloo Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur wuiw.brasseriewiiasehut.nl Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 -17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 10 SEPTEMBER 2003-68e JAARGANG NO. 37 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN HEILOO - „Dit wordt een tweede Vinkenbaan", zegt Hans De Visser, één van de bewoners aan de Westerweg die graag met de gemeente en de woningstichting Heiloo in overleg wil treden. Onderwerp van discussie moet zijn de geplande bebouwing aan Hoog en Laag. Volgens De Visser reageert zowel de gemeente, in de persoon van wethouder J.G Daas, als de woningstichting niet of nauwelijks op de oproep van de burgers voor overleg. En wanneer dit wel gebeurt is de strek king volgens de bewoners vaak niets zeggend of onduidelijk. Privacy „Wij willen niet de indruk wekken absoluut tegen bebouwing te zijn aan Hoog en Laag", zegt De Visser namens de overige protesterende bewoners." „Maar we worden blijkbaar niet serieus genomen door beide partijen." De kwestie begon toen de bewoners achter de plannen van de woningstich ting voor de bebouwing aan Hoog en Laag kwamen. Er bleken plannen te zijn voor bebouwing van drie woningblok ken, die acht meter van de achtertuin van de bewoners aan de Westerweg af lagen. Daarmee zou de privacy in de achtertuin van de bewoners volgens zeven van hen in één klap tot nul wor den gereduceerd. Deze bewoners beslo ten daarop de gemeente en de woningstichting te benaderen voor overleg om tot een ander plan te komen, waarbij er wel gebouwd kon worden en de bewoners hun privacy behielden. Een dik half jaar later zijn ze naar hun mening nog niets opgeschoten. i Deze woningen zullen straks plaatsmaken voor de nieuwbouw aan Hoog en Laag. De bewoners kunnen in afwachting van een vervangende woonruimte overigens gewoon in hun huis blijven wonen, (foto MSP) HEILOO' - De gemeente Heiloo heeft besloten op te treden tegen illegaal kin derdagverblijf Bulletje. De eigenaars zijn door de gemeente bij diverse gele genheden gewezen op de wettelijke eisen waaraan het kinderdagverblijf moet voldoen om te kunnen voortbe staan. Op enkele zeer urgente aanpas singen na, hebben de beheerders geen actie ondernomen om aan deze eisen te (gaan) voldoen. Met het oog op de vei ligheid en gezondheid van de kinderen is het niet acceptabel dat er een kinder centrum in werking is in een woonhuis zonder dat aan de wettelijke eisen voor kindercentra is voldaan. Het college heeft dan ook besloten dat aan deze situatie voor 1 november 2003 een einde aan moet komen, zonodig door middel van het opleggen van een last onder dwangsom. Naar aanleiding van een bezoek van de GGD en de brandweer aan het kinder dagverblijf, en een overleg met wethou der Roelof Bos, is de beheerders op 25 juni 2003 middels een brief van de gemeente medegedeeld dat het kinder dagverblijf moet voldoen aan alle eisen die aan een kinderdagverblijf worden gesteld. De wettelijke eisen waaraan het kin derdagverblijf momenteel niet voldoet zijn: artikel 2, lid 1 van de Verordening Kinderopvang 2003, waarin is gesteld dat het verboden is zonder vergunning van b&w een kindercentrum open te stellen of te houden. Artikel 1 onder j van de verordening waarin is opgeno men dat een functionaris van een kin dercentrum over een voor de werk zaamheden benodigde opleiding beschikt. Ook hieraan wordt op dit moment niet voldaan. Artikel 28, lid II onder 1 van het Bestemmingsplan 'Omgeving 't Loo', dat luidt: 'Het is ver boden de in het plan begrepen bouw werken te gebruiken voor doeleinden welke in strijd zijn met de in het plan gegeven bestemming'. Het perceel heeft een woonbestemming en er zijn geen bedrijfsmatige activiteiten toege staan. Indien niet voor 1 november aan deze voorwaarden is voldaan zal een dwang som worden opgelegd aan de beheer ders van het Kinderdagverblijf. Dit houdt in dat de beheerders tot 1 november 2003 de gelegenheid krijgen om aan de eisen voor een kindercen trum te voldoen of om het kindercen trum te beëindigen. Als het kindercen trum dan nog in strijd met de geldende regels in werking is, zal de gemeente hen sommeren binnen een korte tijd wel aan de regels te voldoen of het kin dercentrum definitief te beëindigen en zal de gemeente een dwangsom vast stellen. De beheerders krijgen tot 17 september de gelegenheid schriftelijk of mondeling hun zienswijze naar voren te brengen over het voornemen tot het opleggen van een last onder dwangsom. De ouders van de kinderen die op het kinderdagverblijf verblijven, zijn middels een brief van de gemeente ingelicht over de situatie. Hun zijn mogelijkheden voor alternatieve kin deropvangplaatsen aangedragen. „Nou ja, anderhalve meter verplaatsing van het betreffende woonblok en een groenstrook", zegt Ronald Weening, een andere omwonende cynisch. De bewoners kwamen zelf met een aantal ideeën, maar die ideeën werden meteen afgewimpeld of om weinig beargumenteerde redenen niet zinvol verklaard. Wel kwam de architect van de woningstichting met een uitgewerk te tekening waaruit bleek dat door de plaatsing van bomen met een hoogte van drie en een halve meter in de achtertuinen van de bewoners aan de Westerweg de privacy zou zijn gewaar borgd. De bewoners waren niet bepaald onder de indruk. Volgens Bertil Greeuw, directeur van de Woningstichting Heiloo, wordt er wel degelijk rekening met de wensen en argumenten van de bewoners gehouden. „We proberen zoveel moge lijk tegemoet te komen aan alle bezwa ren", zo laat hij weten. „Deze zullen wij voorleggen aan onze architect de heer Alewijnse van DP6 Architectenbureau en hem daarop laten reageren. Bovendien is in zijn ontwerp al reke ning gehouden met de bewoners, door slechts twee woonlagen aan de Westerweg te situeren, en niet drie zoals aan de kant van de spoorlijn. We nemen de bewoners dus wel degelijk serieus." Collegeakkoord Volgens de heer Visser zijn de bewo ners bij toeval achter de bouwplannen van de zogenaamde tweede fase geko men. Wethouder John Daas is echter een heel andere mening toegedaan. „Laat ik voorop stellen dat de gemeen te Heiloo in deze hele kwestie eigenlijk nog helemaal geen partij is. Voor het project Hoog en Laag heeft de Woningstichting enkele jaren geleden (1999 red.) een architectuurprijsvraag uitgeschreven. Het uiteindelijk aan de gemeente gepresenteerde resultaat sprak het college aan en het kan in principe met de hoofdopzet van het plan leven." „Vervolgens is het aan de Woning stichting om de plannen verder uit te werken. De gemeente speelt hierin geen rol. De bewoners zijn vervolgens door de Woningstichting ingelicht over de ontwikkelde plannen in een voor lichtingsbijeenkomst op 25 maart van dit jaar. De gemeente was bij deze bijeenkomst aanwezig om eventuele procedurele vragen te beantwoorden. De door de bewoners gekozen bewoording dat zij 'door toeval' achter het plan zijn geko men, is daarom ongelukkig gekozen, omdat de Woningstichting de omwo nenden op deze voorlichtingsavond heeft ingelicht over de ideeën die de Woningstichting voor het nieuwbouw- plan heeft. Dat heeft niets met toeval te maken." Woningonttrekking Een ander heikel punt vinden de bewo ners de woningonttrekking van de bestaande woningen aan Hoog en Laag. De gemeente streeft naar goed kope woningen aan Hoog en Laag EGMOND A/D HOEF- Tervoorts Bouwbedrijf is sinds 1909 een fami liebedrijf, en dan ook echt een fami liebedrijf. Op 1 september geeft alge meen directeur Cor Tervoort senior de scepter over aan Cor Tervoort junior, de vierde generatie Tervoort in het bedrijf. Deze vierde generatie binnen Tervoort Egmond bestaat uit zes zonen van de, ook nog werkzame, derde generatie. Kleinschalig Kortweg, de familie Tervoort is ape trots op het bouwbedrijf wat er nu staat. Met recht, want de 'vesting' van het bouwbedrijf heeft uitstraling. Het is het onderkomen van zo'n honderd medewerkers en thuisbasis van een bedrijf met drie hoofdmoten. Cor senior vertelt:„Behalve projectont wikkeling en de realisatie van nieuw bouw hebben we ook een bouwserv- ice. Dit betekent dat we bijvoorbeeld ook dakkapellen bouwen voor parti culieren en veel andere kleinschalige werkzaamheden uitvoeren. Omdat onze grotere werken meer op vallen, denken veel mensen dat we alleen grootschalige projecten doen. Maar dit is een misvatting." Cor junior vult aan:„Zo doen we ook aan onderhoud en hebben we alle gevangenissen in deze regio in beheer." Nog een service van Tervoort is de restauratie van authentieke pan den. Eigenlijk doen we alles op het gebied van bouw,"zegt Cor junior, In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. "En dat is alleen maar gunstig in een tijd waarin het economisch allemaal wat minder is. We kunnen makkelij ker ons accent verleggen." Verbonden Het personeel is goed opgeleid en zowel Cor senior als junior bena drukt het belang daarvan. De mede werkers voelen zich echt met het bedrijf verbonden. „Om alle technie ken bij te blijven, gaat zowel de jonge als de oudere generatie medewerkers minimaal twee dagen per jaar op cur sus. De nieuwe medewerkers zijn voornamelijk afkomstig van Espeq uit Heerhugowaard. Het is een goed opleidingscentrum en voorziet in de behoefte van goed opgeleid perso neel in de bouwwereld. VCA Sinds december 2002 heeft Tervoort ook het certificaat van de Veiligheids Checklist Aannemers (VCA) binnen en dat is onderdeel van een verbeter de organisatie. Tervoort heeft de afgelopen vijf jaar een behoorlijke groei doorgemaakt op het gebied van organisatie. Het is inmiddels beter gestructureerd en dat komt de effici ëntie duidelijk ten goede. Tervoort Egmond, Mosselaan 124, 1934 RD Egmond aan den Hoef, Postbus 82, 1930 AB Egmond aan ZeeTelefoon 072-5069650, telefax: 072-5065949. HEILOO - In juli studeerde onze plaats genoot Sebastiaan Hardeveld Kleuver af aan de Hogeschool Amsterdam in de afstudeerrichting bouwkunde met als specialisatie architectuur. Zijn afstudeer project het ontwerp van het nieuwe pop centrum Tagrijn in Hilversum werd ver kozen tot beste project van de Hogeschool Amsterdam. In de competi tie met de beste afstudeerprojecten van de Hogescholen in Nederland werd zijn ontwerp wederom gekozen tot beste. Sebastian kreeg hievoor de Bouw Award 2003. Op 21 augustus is Marjoleine Nuyens uit Limmen, nu wonend in Heiloo, afgestudeerd in de richting Medische Biologie aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. "Verdriet wegnemen kan ik niet Maar even kan ik helpen dragen.' Henny Stoop tel. 532 0345 E.j. Potgieterweg 27 Heiloo APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S De directie van Tervoort Bouwbedrijf in Egmond kan trots zijn op haar bedrijf! HEILOO - Afgelopen zondag, toen de Stichting Veldwerk een kunstveiling ten bate van het kinderhuis Hamro Niwas in Kathmandu hield, werd het bestuur aangenaam verrast door de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden. De Lions overhandigden René Veldt van de Stichting Veldwerk namelijk een cheque ter waarde van E 12.500,-! Veldt, aangenaam verrast, wist al direct waaraan hij het toegezegde geld wil besteden. „Enerzijds zijn we de nieuwbouw aan het voorbereiden van ons nieuwe kinderhuis, wat uiteraard een hoop geld kost. Anderzijds moeten wij de op dit moment aanwezige 26 kin deren van kleding en voedsel voorzien en zij gaan ook elke dag naar school. De dagelijkse leiding ontvangt maan delijks hun salaris, de huur van het huis moet worden betaald en het schoolgeld is ook niet mis voor zo'n grote groep kinderen. Kortom, de lopende kosten gaan gewoon door. Met deze cheque zijn wij weer een stapje in de goede richting!" De Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden, die met assistentie van de Condor Golf en Country Club op zon dag 22 juni de tweede editie van het Park Golf toernooi in Heiloo hield, wist tijdens dit evenement een flink bedrag bijeen te sprokkelen voor het goede doel. Een gedeelte van deze opbrengst komt dus ten goede aan de Stichting Veldwerk, die vorig jaar ook reeds een cheque van E 15.000,- van de Lions mocht ontvangen. „Na het golftoernooi was ons dit jaar een bedrag van ruim 2500,- toegezegd door de Lions. Als je dan nog eens E 10.000,- extra op de cheque ziet staan dan maakt je hart toch wel even een vreugdesprongetje hoor!", aldus de blije René Veldt. Meer info over deze veiling en het werk van Stichting Veldwerk vindt u op hun website www.stichting-veldwerk.org. 1230Ö Pieter Duyneveld van de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden overhandigt René Veldt van Stichting Veldwerk een cheque ter waarde van E 12.500,-. foto MSP) HEILOO - Wethouder John Daas geeft op 13 september om 10.00 uur het startsein voor de activiteiten rond de Open Monumentendag in Heiloo. De landelijke Open Monumentendag kent dit jaar het thema 'boerderijen'. De gemeente Heiloo sluit aan bij het lan delijke thema. In het kader van Open monumentendag heeft een aantal bij zondere locaties de deuren openge steld voor publiek. Wethouder John Daas verricht de ope ning van de tentoonstelling over de rijks- en de gemeentelijke monumen ten van Heiloo. Hiermee geeft hij tege lijkertijd het startsein van de Monumentendag in Heiloo. Door de Heilooër amateurfotografenclub (HAF) is ruim een jaar gewerkt aan een tentoonstelling over de rijks- en de gemeentelijke monumenten van Heiloo. Deze tentoonstelling op 13 en 14 september van 10.00 tot 17.00 uur te zien in het Witte Kerkje. Gemeentelijke folder De gemeente Heiloo sluit aan bij het landelijke thema en brengt een folder uit over de boerderijen in de gemeente. Er zijn in Heiloo nog ongeveer 50 boer derijen. In de folder wordt ingegaan op de specifieke ligging op de strandwal, de relatie met de strandvlakte, de geschie denis van de stolp en worden de meest bijzondere boerderijen beschreven. Regionale monumentenkaart De gemeente Heiloo heeft samen met de omliggende plaatsen Castricum, Uitgeest, Heemskerk, Limmen en Akersloot een kaart laten maken waar op alle rijksmonumenten, en met name de boerderijen in deze dorpen staan aangegeven. De kaart en de folder zijn gratis verkrijgbaar bij de gemeente en de bibliotheek en op de Open Monumentendag bij alle geopende instanties. Activiteiten In Heiloo stellen drie boerderijen spe ciaal op de Open Monumentendag hun deuren open. De boerderij op het land goed ter Coulster uit 1887 (Kenne- merstraatweg 432); het boerderijen- inderdagverbtijf Start in oktober 2003 met de opvang van baby's en peuters van 6 weken tot 4 jaar Westerweg 2ld, 1851 AA Heiloo De Kwekkerij ligt aan de rand van het bos, op de grens van Heiloo en Alkmaar op de gezonde grond van de voormalig gemeentekwekerij van Heiloo. Het wordt een kleinschalig, knus en kwalitatief hoogwaardig kinderdagverblijf met relatief goedkope kindplaatsen. Bel voor informatie of inschrijving een van onze voorlopige telefoonnummers: 06-24655053 of 072-5129703 VAN DER Makelaar sinds 1933 geldig t/m zaterdag 13 september www.vanderborden.nl duo 'Noord-West' (Westerweg 51b en 51c) en de boerderij op het landgoed Nijenburg (Kennemerstraatweg 276). Ook op andere locaties vinden acti viteiten plaats. Aan de Open Monumentendag wordt ook meege werkt door Stichting Baduhenna, het museum van stichting Willibrord, Vereniging Oud Heiloo, de molenaar van de Varnebroekermolen en de kapel van Onze Lieve Vrouwe ter Nood. Waarom het thema boerderijen? Het dreigende verlies van boerderijen is een reden voor de landelijke organi satie om de boerderij eens flink in het zonnetje te zetten. Doordat steeds meer boeren het agrarisch bedrijf opge ven, steeds minder landbouw- en vee- teeltgrond beschikbaar is en de land bouwmethodes ook grootschaliger zijn, verliezen boerderijen hun functie. Soms worden ze gerestaureerd en tot één of twee woningen verbouwd, maar als ze in bouwkundig slechte staat ver keren, is helaas ook sloop regelmatig het resultaat. Zo slonk in 50 jaar tijd het boerderijenbestand in Nederland van 190.000 in 1950 tot 91.000 in 2003. Uiteraard zijn meerdere monumenten te bezoeken tijdens de open monumen tendag. Op de extra pagina in deze Uitkijkpost vindt u informatie over enkele deelnemers. HEILOO - Zondag 21 september staat Winkelhof 't Loo in het teken van het schaakspel. De schaakvereniging Heiloo bestaat 70 jaar en viert dat met een spannende simultaan op het Albert Heijn plein. De simultaantegenstander is niemand minder dan Daniël Stellwagen, tweede van Nederland tij dens de laatst gehouden kampioen schappen voor de jeugd.Op het Middenplein speelt het huisorkest van het winkelcentrum: het Opus4Quartet onder leiding van Klaas Koomen. Het winkelcentrum is geopend van 12.00 tot 17.00 uur en u parkeert gratis op een van de 400 plaatsen rond het centrum. HET GROENE WARENHUIS Ficus benjamina 'Natasja' Binnen plant, hooge ca. 30 cm, potmaat 12 cm. Van 2,49 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. Regio Noord- Kennemerhrtd Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad, in de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1