De Egmonden Akersloter loopt honderdste marathon in Amersfoort viert 80-iarig bestaan Limmen behaalt thuis eerste punten tegen Flamingo's Wisselend succes Dojo 't Loo AM AK-N oordborgh-loop open avond opgraving Margaretha Maria Alacoque Flashing verliest onnodig Double Stars •Vf Schaakvereniging Oppositie Heiloo de Krocht Herfstwandeling met natuurgids IVN Bridgeclub Limmen Uitslagen Heilooer Bridgeclub Damesbridgeclub Sans Atout Sans Atout Titec Hakkeloren dubbel toernooi SY Vredeburg Derby-voetbaldag in Heiloo HSV Limmen nieuws Nieuw bosloopseizoen AYC van start Rondwandeling St. Historisch Egmond Natuurwerkdag Expositie schilderijen Christina Scharlewi De Glasblazers op Egmondse kermis HEILOO - Na vorig weekend uitge schakeld te zijn voor de nationale beker speelden de basketballers van Flashing Heiloo afgelopen zaterdag hun tweede competitie wedstrijd, thuis tegen JBC uit Julianadorp. Flashing startte de wedstrijd sterk, waarbij JBC verdedigend aan banden werd gelegd door veel druk uit te oefenen op de schutters, met name Floris Vogel deed dit erg goed. Aanvallend wist Flashing regelmatig de basket te vinden via goede en snel gespeelde aanvallen. Bij rust stond Flashing nog voor met 29-22. Na rust probeerde Flashing langere aanvallen te spelen, echter het tempo lag te laag waardoor geforceerd werd gezocht naar de scores in plaats van goed uitgespeelde kansen te creëren. JBC vocht zich terug in de wedstrijd, en wist zelfs een voorsprong van 6 punten (42-48) op het bord te zetten bij aan vang van het vierde kwart. In het vier de en laatste kwart ging de strijd gelijk op tot twee minuten voor tijd. Heiloo weet geen goede aanval meer op te zet ten en gaat geforceerd op zoek naar de winst. Flashing scoorde niet meer in tegenstelling tot JBC dat nog één maal de basket vindt en de voorsprong con solideert. Een laatste driepuntspoging van Flashing werd net als in de eerste wedstrijd gemist. Wederom verliest Heiloo met drie punten verschil. Coach Wernsen van Heiloo: „In de aan val ziet het er allemaal al beter uit dan twee weken geleden, en zie ik zeker progressie. Als we deze lijn door kun nen zetten en de aanvallende afspraken automatismen worden kunnen we zeker betere wedstrijden laten zien en een beter resultaat boeken. Deze wed strijd verliezen we onnodig omdat er vaak nog geforceerd wordt gezocht naar de scores in plaats van te vertrou wen op de aanvalspatronen." Komend weekend speelt Flashing een lastige uit wedstrijd tegen de nummer twee van vorig seizoen in de Rijp. HEILOO - De uitslagen van de dit weekend gespeelde wedstrijden bij honk- en softbalclub Double Stars Heiloo gespeelde wedstrijden zijn: Honkbal: Sen2-Hoofddorp4 4-6, Sen4-Meteoorl 10-12, Meteoorl-Sen4 3-8, Jun2-Urbanus2 6-8, Pupl-Flying Petrels2 21-1, Pup2-BanTopal 1-12. Softbal: Adsp-Odiz 10-14, Pup-DSC74 2-9, Urbanus-Peanuts 19-19 en 21-16. i HEILOO - De uitslagen van ronde 3 in de interne competitie bij schaakvereni ging Oppositie zijn- Zeeman-Woudstra rem, Sauer- Huffnagel 1-0, van Roemburg-de Jager rem, Manni-van Ham 0-1, Koenders-de Lange rem, Limmen-Bosma rem, van der Werff-van der Wal rem, Folkertsma- van Etten 0-1, Horninge-Niehaus 1-0, Maas-van den Brink 1-0, Jonkheer- Hassing 1-0, de Jong-Shannon Vlaar 1- 0, Jongerius-Prins 1-0, Korce-Zeilstra 0- 1Lindsey Vlaar-Rump 0-1 Weinig 'onregelmatigheden' deze ronde, behalve dan misschien dat bij de partij Folkertsma-van Etten de schaak- klok het begaf, hetgeen tot enige con sternatie leidde en dat het nieuwe lid Marinus Fisscher, net als, zijn bekende re (bijna)-naamgenoot Bobby Fischer in het verleden, niet achter het bord verschijnt. De verkeersborden tussen Egmond en Heiloo zullen daarom moe ten worden aangepast. Aan kop zit Sauer ingeklemd tussen 'de jonge hon den van Ham en Woudstra, die er dit seizoen écht werk van willen maken. Onderaan verliezen de zusjes Vlaar nog steeds van 'die grote mannen en is slow-starter Huffnagel (te druk met het secretariaat?) ook nog puntloos. LIMMEN - De minst goede van de eer ste drie competitiewedstrijden bracht Limmen vorige week zondag de volle 100% puntenscore. De oranje-wit hem den wonnen thuis met 2-1 van Flamingo's '64 nadat er in het kermis- weekend in de laatste seconden schle mielig werd verloren van Alcmaria Victrix. Er moest derhalve gewonnen worden door de formatie van Limmen trainer Jan Oldenhove om aan te haken bij de middenmoot van de derde klasse A. Het vertoonde spel was echter niet groots zondag maar daar was tegen stander Flamingo's ook debet aan. Limmen trad de wedstrijd aan met Patrick de Wit, die vorige week wegens familieomstandigheden ontbrak. Ver der viel de basisplaats van Ruud Donker op die op het middenveld de lijnen mocht uitzetten. Met naast hem Ron Hof en Jeroen Veldt leverde dat in de eerste helft een licht veldoverwicht op voor Limmen. Flamingo's probeer de zoveel mogelijk met de lange bal Maurice Gijzen te bereiken, maar de grillige spits had het zondag niet op zijn heupen. Dat was voor een groot deel te danken aan een oplettende Limmer defensie, aan de andere kant speelden de opeenstapelende frustraties van Gijzen parten. Zijn enige echte gevaar lijke moment was in de 26ste minuut nadat hij keihard op de buitenkant van de linkerpaal schoot. 5 minuten later had de actieve Koen Nijman de 1-0 op de slof na prima aangeven van Iwan Dekker. De rechtsvoor werd echter zwaar gehinderd zodat hij niet eens kwam tot een inzet. Kort daarop open de Limmen wel de score; op aangeven van de attent spelende Robert Koot scoorde Iwan Dekker uit een moeilijke hoek de L0. Flamingo's bleef echter loeren op de counter. Het resulteerde in een door scheidsrechter Mand terecht gegeven penalty nadat Mustaffa Keskin werd onderuitgehaald 'in het strafschopgebied van Limmen. Gijzen schoot de gelijkmaker onberis pelijk binnen. De tweede helft gaf een zelfde beeld als het eerste; Limmen domineerde de wedstrijd zonder echt veel kansen te krijgen, Flamingo's bleef voorin gevaarlijk met Gijzen, Keskin. en l'Haussaine. Thijs Nijman had zijn han den vol aan laatstgenoemde, maar bleef goed op de been. Limmen combineerde er onder aanvoering van Ruud Donker vrolijk op los. Donker, de spelmaker van Limmen, strooide vaak met prachtige steekpasses, steeds op zoek naar de vrije man voorin. Die vrije man heette vaak Robert Koot die na een kwartier spelen het tempo versnelde en Koen Nijman vond. Hij aarzelde niet en schoot Limmen op voorsprong; 2-1. Omdat beide Limmer goals vielen uit tempoversnellingen zette trainer Oldenhove de snelle Martijn de Haan in. Het resulteerde in dé kans voor Limmen om de wedstrijd in haar voor deel te beslissen. De Haan vond Nijman in een man meer situatie voor de goal van Flamingo's keeper Broekhuizen, die goed uitkwam en Nijman het scoren in de weg stond. De laatste 10 minuten waren vooral spannend met een aantal kansen voor het doel van Limmen; zo werd een Flamingo inzet van de lijn gehaald en een goal afgekeurd wegens buitenspel. Bijna werd de eindfase van vorige week herhaald toen scheidsrechter Kaan dorp minutenlang liet doorspelen en er in de laatste seconden nog gescoord werd. Limmen bleef echter koel zodat de eerste drie punten van het seizoen werden binnengehaald. BERGEN - Zondag 5 oktober is er een wandeling met een IVN natuur gids door het Berger Bos en door het eikeribosgebied in de duinen. De herfst is in volle glorie begonnen, de kastan jebomen dragen hun weerbarstige vruchten en de paddestoelen zijn ook waar te nemen. Deze natuurwisselin- gen zijn volop te bemerken. In de vor ming van het landschap heeft de mens door de eeuwen heen zijn sporen ach ter gelaten, die nog duidelijk te zien zijn. Zo is er veel te ontdekken in oude Bergerbos, waar de gids u op zal wij zen, in een wandeling van 2 uur. De wandeling start bij het A. Ronald Holst beeldje achter de Ruïnekerk in Bergen, aanvang 10.00 uur. Er wordt een bijdrage gevraagd van E 1.50 en voor kinderen E l.-. Voor informatie tel. 072-5813763. AKERSLOOT - Voorzitter Bert de Jong van de Akersloter Marathon Klub (AMAK) loopt op zondag 5 oktober in Amersfoort zijn honderdste marathon. Bert de Jong werd geboren op 31 juli 1947 en richtte in 1981 de AMAK op. In het jaar van zijn debuut, tijdens de Midwinter-Marathon in Apeldoorn, liep de jong een tijd van 3.22.32 uur. Er zouden nog vele marathons in Nederland volgen. De Jong liep onder meer in Etten-Leur, Schoorl, Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Maassluis en Amersfoort. Bijzonder was ook de marathon tijdens de wisse ling van het millennium. Om 20.30 uur werd het startschot gegeven, en even na 24.00 uur kwam de loper in een 'nieuw jaar' over de eindstreep (tijd: 3.46.23 uur). De voorzitter van de AMAK liep ook enkele marathons in het buitenland. In 1990, tijdens de hereniging van oost en West, liep De Jong mee in de Marathon van Berlijn. Verder liep hij in New York, Bejing, Brussel, Parijs en Kaapstad. In oktober 1984 dook de sportieveling voor het eerst onder de magische grens van 3 uur, zij het nipt. In 2.59.57 kon hij de marathon van Etten-Leur bijschrij ven, de plaats waar hij vier jaar later zijn persoonlijk record zou lopen. Op 29 oktober 1988 legde hij de 41 kilome ter af in 2.55.58 uur. In totaal dook De Jong tien keer onder de 'magische grens'. Zijn vijftigste marathon in Utrecht kreeg extra glans door weder om onder de drie uur te lopen: 2.58.30 uur. Zweet breekt uit Hoewel voor velen het woord mara thon alleen al het zweet doet uitbreken, heeft Bert de Jong ook op de ultra afstanden gepresteerd. Tijdens het Rondje van Texel liep hij deze 60 kilo meter in 5.19.30 uur en in Den Haag, waar de '12-uurs loop' werd gehouden stelde hij het Akersloots record scherp op 11 km en 903 meter. Receptie Zondag wordt het dus een bijzondere marathon voor Bert de Jong. Ter gele genheid van deze unieke prestatie biedt de vereniging zijn voorzitter 's avonds een receptie aan van 18.00 tot 20.00 uur in de handbalkantine aan de Boschweg te Akersloot. Allen die Bert een warm hart toedragen hopen dat hij en zijn supporters een onvergetelijke dag in Amersfoort en vervolgens thuis in Akersloot beleven. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd bij Dojo 't Loo de eerste ronde van de West Friese Judo Kompetitie gehou den. Alle teams van de derde klasse waren aanwezig en de combinatie Dojo 't Loo/ Balance moest in de eerste ronde aantreden tegen het team uit Hensbroek. Timo Lesterhuis won kijn partij vlot en ook Rens de Jong had geen moeite met zijn tegenstander. Vervolgens wisten Ronald Biersteker, Pim Schuit en Jasper Corts hun partijen ook in winst om te zetten. Ook Niels Dirkson, Niels Raven en Gerben van de Berg vloerden hun tegenstander vrij snel, zodat al snel een grote voorsprong in punten werd opgebouwd. Sander Groefsema, de nieuwe aanwinst, wist zijn partij ook overtuigend te win nen en Niels Boerman maakte het suc ces compleet door ook te winnen. De tweede wedstrijd was tegen Judoschool Hoofddorp. Dit team doet dit jaar voor het eerst mee in de competitie. Rens de Jong won zijn partij vrij overtuigend en ook Timo Lesterhuis vloerde zijn tegen stander. Renato Turelli haalde na een zware partij ook de punten binnen, helaas verloren hierna Niels Dirkson en Jasper Corts hun partijen. Vervolgens won Pim Schuit in een mooie partij van zijn tegenstander en Hugo van Steeg zorgde er voor dat er weer wat meer afstand van Hoofddorp werd genomen. Niels Raven vocht een zware partij uit met zijn tegenstander en werd vervol gens gediskwalificeerd omdat hij een verboden handeling had gedaan tijdens zijn partij. De winst werd uit eindelijk binnen gehaald door Sander .Groef sema en Niels Boerman. Op zondag ging Richard Tol als enigste judoka naar een Toernooi in Hoogvliet, helaas wist hij maar een partij te winnen en verloor hij er twee zodat hij was uit geschakeld voor de prijzen. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 24 september als volgt gespeeld: A-Lijn: l.Fam. Hoogland 58.48, 2. Keyzer-Keyzer 53.13 3. Min- Strauss 53.02, B-Lijn: 1. Boymans- Kerkvliet 58.04, 2. Klous.v. Straaten 54.46, 3; Baar-Mooy 53.13, C-Lijn: 1. Fam.Nierop-Groot 60.71, 2. Brinkhorst-Tuinstra 55.36, 3. Endel-de Nijs 54.64, D-Lijn: 1. Fam.v.d.Wulp 58.48, 2. Gelsing-Stolp 57.59, 3. De Bloois-Vendel 57.04, E-Lijn: 1. Vriend- Zwalua 66.36, 2. v.d.Horn-Kops 59.03, 3. Jacobs-Zwart 52.78. HEILOO - De uitslagen van de bij de Heilooer Bridgeclub gespeelde wed strijden van 23 en 25 september zijn: Dinsdag 23 september: A-lijn 1. Oosterwijk/Warmenhoven 60, 2. Olgers/Breeman 59,2, B-lijn 1. Visser/ Pin 59,4,2. Brokx/Giliam 57,8. Donderdag 25 september: A-lijn 1. Neefjes 57,9, 2. Van de Burg/Prosper 57,5, B-lijn 1. Boukens 64,2, 2. Leering/Turk 58,8, C-lijn 1. Olgers/Schram 59,4, 2. De Winter 57,8, D-lijn 1. Sprenkeling/van Veen 65,8, 2. Cavalini/Bikker 62,9. HEILOO - De uitslagen van de bij damesbridgeclub Sans Atout gespeelde wedstrijden van 24 september zijn: A- lijn: Schaffer-Mak, 65, Visscher- v.Twuyver, 55. B-lijn: Dolmans- Hiinstra, 64.58, Weehuizen-v.d.Vlies 62.08. C-lijn: Admiraal-Pilkes, 60.42, Van Riemsdijk-v.Noort,5 5.56. D-lijn: Nieuweboer-Fransen, 65.10, Heusy- Schoonemeier, 63.02. HEILOO - De uitslagen van maandag 29 september gespeelde wedstrijden bij bridgeclub Sans Atout zijn: A-lijn: 1. Dijkema - v. Heivoort 58,9,2. Middelbeek - Bakker 55,2. B-lijn: 1. Fagel - de Ruyter- de Wildt 59,6,2. De Groot - Laan 56,6. C- lijn: 1. Stark - Kos 61,25, 2/3 v.d. Klis - Slob/Kruijswijk - Twuijver 56,3. D-lijn: 1. Doornbos - van Es 59,9, 2. Hansen - de Jong 53,6. E-lijn: 1. De Jong - de Winter 632,2. Crabbendam - Interna 59,0. F-lijn: 1. Jakobs - Bakker 57,6,2.Niele -Kuilboer 54,.9. EGMOND - Op 3,4, en 5 oktober gaat weer het inmiddels bekende TITEC Hakkeloren veteranen dubbel toernooi van start. Dit toernooi wordt verspeeld bij TC Hogedijk in Egmond aan den Hoef. Er zullen naar schatting zo'n 350 mensen meespelen die in totaal zo'n 300 partijen zullen afwerken. Evenals in voorgaande jaren spelen de deelnemers minimaal twee partijen omdat er voor elke categorie een verliezerronde is. Dit geldt alleen niet voor de categorie 5, die in poulevorm gespeeld zullen worden. Het toernooi wordt gespeeld in twee weekenden plus de vrijdagavond. De wedstrijden zullen op vrijdagavond om 17.00 uur beginnen en in het weekend om 09.30 uur, de laatste partijen zullen ongeveer om 21.30 uur de baan opgaan. In het weekend van 10,11 en 12 oktober zullen de finales verspeeld worden, waarna op 12 oktober rond 17.00 de prijsuitreiking zal plaatsvinden. LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg speelde vrijdag 26 september ronde 1 van de interne competitie. Na de openingstoespraak en de prijsuitrei king van het afgelopen seizoen schoven alle spelers aan voor hun eerste partij. Clubkampioen K. Kramer bevestigde zijn positie door in het eindspel met goed spel te profiteren van de zwakke loper van J. Admiraal en een mooie mataanval af te ronden. R. Rommel liet zijn materiele voordeel liggen en merk te ook nu weer dat H. Ebels tot het gaatje doorvecht, zijn laatste kansen mooi benutte en R. Rommel op de knieën dwong. Nieuw lid C. Dincla liet zien dat er rekening met hem gehouden moet wor den, K. Aafjes zag zijn aanval stuklopen en werd het eerste slachtoffer. J. de Graaf leefde nog in de euforie van zijn recente Ierse visprestaties en gaf de sterke dameskampioen M. Sturk met diepzinnig spel geen enkele kans. Uitslagen: Groep A. K. Kramer-J. Admiraal 1-0, E. Stolp-B. Stolp 1-0, H. Ebels-R. Rommel 1-0, D. Keijzer-R vd Heijdt 0-1, J. Levering-B. van Diermen 0-1 gaf Jan het 1 zet te vroeg op?), J. de Graaf-M. Sturk 1-0, R. Termes-D. Aafjes remise, G. Pouw-K. Keijzer 0-1, H. Levering-P. Zwart 1-0, T. Castelein- M Kos 1-0, M. Voorwalt-T. Witkamp 1-0, M. Wester-B. Blekemolen 1-0, N. Pepping-E. van Duin 1-0, S. Sofan-M. van Rees 0-1, M. Krom-M. Koot 1-0, C. Korving-C. Pepping remise, J. Tebbens-J. Limmen 0-1, K. Aafjes-C. Dincla 0-1. Groep B. Irene Klaver-Mathijs Hendriks 0-1, Bart Pepping-Thijs Beentjes 0-1, Jorinda Metselaar-Floris- Jan van Zanten 0-1, Thomas Voorwalt- Jeffrey vd Wagen 1-0. Op LIMMEN - Stichting Oud Limmen organiseert in samenwerking met de AWN voor donderdag 2 oktober om 20.00 uur in de Burgerij te Limmen een open avond over de resultaten van de opgraving op de Krocht. Limmen 1250 jaar geleden, hoe zag het oude Limbon er toen uit? Dat het al bestond staat vast, dat valt te lezen in schriftelijke bronnen waarin verteld wordt dat het kerkje van Limbon wordt gerepareerd. Enige jaren gelden werd nabij de NH Kerk een skelet gevonden van een man uit de achtste eeuw. Hij werd 'Kareltje van Limmen' genoemd, maar hoe en waar Kareltje precies leef de bleef nog duister. Wel zijn er aante keningen gevonden in de oude archie ven waaryit blijkt dat er boerderijen stonden in die tijd, maar waar dat geweest moet zijn kwam pas duidelijk aan het licht bij de opgravingen in de Limmerbuurt op de Krocht, het land van de familie Welboren. In maart 1995 werd door de Archeologische werkgroep Limmen onder toezicht van het ROB een ver kennend onderzoek uitgevoerd, er wer den een drietal proefsleuven gegraven. Bij dit onderzoek werden talrijke nederzettingssporen uit zowel de Merovingische als de Karolingische tijd alsook de late middeleeuwen aange troffen. Het begin van de nederzetting De Krocht kan waarschijnlijk tussen 650 en 700 na Christus worden geda teerd. Op maandag 7 april 2003 ging de opgraving van start en zou 2,5 maand duren. De opgraving vond plaats onder verantwoordelijkheid van de univer siteit van Amsterdam en de Provincie Noord-Holland. In 2004 zal het reste rende gedeelte van het weiland worden opgegraven. Op donderdag 2 oktober wordt in de Burgerij, Dusseldorperweg 103 te Limmen (tegenover de RK Kerk) een lezing gegeven waarbij aan de hand van dia's en film een indruk van de opgra ving en de voorlopige resultaten van de opgraving worden vertoond en in voor ieder begrijpelijke taal worden toege- licht.De avond begint om 20.00 uur. De entree is gratis maar vol vol. LIMMEN - De finale van de Limmer- poldercup komt eraan. Op zondag 5 oktober wordt er voor de vierde en laatste keer gevist om de cup, en wel op de Markervaart in De Woude. Vertrek vanaf garage Schilder om 7.30 uur. Kaartuitreiking om ca. 8.00 uur, aan vang wedstrijd 8.30 uur. Er wordt anderhalf uur gevist. Het klassement wordt opgemaakt door het gewicht en 50 gram extra per gevangen vis. De Markervaart is vooral bekend om de mooie blankvoorns en windes die in het najaar kunnen worden gevangen. Toch is het geen eenvoudig water door de vaak draaiende stroming. Het klassement na 3 wedstrijden is: individueel Peter v/d Heijdt 3 ptn uit 3 wedstrijden,-Ron Droog, Marcel Kok, Co Duinmeier 3 uit 2, Jan Walta 4 uit 2, Co Bakker 5 uit 2, Rien Faasse, Anton Stey 6 uit 2. Al deze hengelaars kunnen met een goede uitslag nog in de top 3 terechtkomen. Het Clubklassement wordt aangevoerd door Limmen met 28 punten, voor Castricum 29, DVW 53 en De Sander 56 punten. Opgeven voor deze wedstrijd voor vrijdag 20.00 uur bij P. v/d Heijdt, tel. 072-5051056. EGMOND - In de maand oktober wordt in Egmond aan den Hoef de ver jaardag gevierd van de 80-jarige paro chie. Pastoor Nico Knol zal op 4,11,18 en 25 oktober de vlag in top hijsen omdat elk weekend in oktober deze verjaardag wordt gevierd. In dezelfde maand wordt het feest gevierd van de patroonheilige van de kerk, de H. Margaretha Maria Alocoque. Om de verjaardag vorm te geven is een comité samengesteld dat bestaat uit Joke de Waard, Bert Glorie, Piet Bras, George Liefting, Ton Kuppers, Anny van Slooten en Nelly Belleman. Zij hebben diverse activiteiten georganiseerd voor deze feestmaand. Programma Zaterdag 4 oktober wordt het begin van alle feestelijkheden. Om 19.00 uur wordt een eucharistieviering gehouden met het kinderkoor. Het is het feest van St. Franciscus. Deze heilige wordt vaak afgebeeld, prekend voor de vissen en vogels omdat de mensen niet naar hem wilden luisteren. Ter herinnering aan dat voorval zullen na de viering circa dertig duiven worden losgelaten over de velden rond Egmond aan den Hoef. Zondag 5 oktober W.G. communievie ring. Soli Deo Gloria wordt begeleid op het orgel door Dante Oei. Hij brengt tijdens de viering prachtige orgelwer ken ten gehore. Om 14.00 uur wordt een fietspuzzeltocht in de omgeving verreden, voor alle parochianen. Om 16.00 uur wordt een koud buffet aange boden aan de deelnemers, met muzika le ondersteuning van de Egmondse zanggroep de Zaelneelden. Zaterdag 11 oktober W.G. communie viering met koor Hoeverture. Aansluitend brengt theatergroep Horizon delpn uit de musical Jesus Christ Superstar ten gehore. Zondag 12 oktober eucharistieviering met zangkoor Soli Deo Gloria. Na de viering koffie drinken. Zaterdag 18 oktober patroonsfeest van Margaretha Maria Alocoque. 19.00 uur Eucharistieviering, muzikaal omlijst door Lamoraal van Egmont onder lei ding van Marchel Visser. Zondag 19 oktober 10.30 uur W.G. communieviering met Soli Deo Gloria. Zaterdag 25 oktober plechtig lof. Pastoor Nico Knol zal een preek hou den en voorbeden doen, aanvang 19.00 uur. Zondag 26 oktober 10.30 uur feeste lijke eucharistieviering met medewer king van de koren Hoeverture en Soli Deo Gloria. Bijdrage Het 80-jarig kerkgebouw biedt ruimte aan velen. Het kraakt en steunt zo nu en dan, maar de gastvrijheid is wel 100%. U bent dan ook van harte uitge nodigd om te genieten van de feeste lijkheden. Om de gastvrijheid en vierin gen te blijven waarborgen is het bank en gironummer van de parochie hier onder vermeld. Rabo 3157.08891, Postbank 257977 onder vermelding van 80-jarige kerk. U kunt uw bijdrage ook persoonlijk overhandigen elke morgen op het secretariaat van de parochie van 9.00 tot 12.30 uur, onder het genot van een kopje koffie. het het HEILOO - Op sportpark Vennewater van de Foresters zal aanstaande zaterdag ongetwijfeld een drukte van belang zijn. Maar liefst vier voetbalderby's tussen de Foresters en HSV-jeugd staan op het programma. Vroeg uit de veren wordt het voor de supporters van de mini-pupillen en F- jeugd. Al om 09.00 uur begint het feest als op het hoofdveld de mini-pupillen- wedstrijd Foresters MP2 - HSV MP1 wordt gespeeld terwijl eveneens om 09.00 uur Foresters F2 en HSV F1 elkaar op een sportieve wijze zullen gaan bestrijden. Om 10.30 uur is het de beurt aan Foresters E2 en HSV El om er een mooi voetbalspektakel van te maken. De absolute derby-kraker tussen Foresters D2 en HSV D2 begint om 11.30 uur. Beide ploegen zijn deze com petitie nog ongeslagen en behaalden de volle 9 wedstrijdpunten uit drie duels. De teams troffen elkaar inmiddels in het bekertoernooi en daarin bleek HSV D2 de meerdere over Foresters D2, door maar met liefst 6-1 te winnen. Kans op revanche dus zaterdag voor de Foresters-mannen van coach Nanne Blom en begeleider Jan Roet. In elk geval werd afgelopen zaterdag Adelbert Dl met maar liefst 10-0 aan de zegekar gebonden maar ook HSV D2 wist met 4-0 te winnen van Koedijk D3. Een spannende derby-strijd lijkt derhalve in het verschiet te liggen zaterdag. Alle supporters worden van harte uitgeno digd om op het mooie en gezellige com plex van de Foresters getuige te zijn van deze unieke derby-voetbaldag en hun favoriete team aan te moedigen. CASTRICUM - Op 5 oktober begint het nieuwe bosloopseizoen van AV Castricum met de Van Gansewinkel Bosloop. De serie van vijf boslopen wordt gehouden van oktober 2003 tot februari 2004. Bij elke bosloop worden over één afstand KNAU-wedstrijden voor mannen en vrouwen gehouden. Op 5 oktober is dat de 10,7 kilometer. De parcoursrecords op deze afstand staan sinds 1999 op 35,58 minuten bij de man nen en op 39.13 minuten bij de vrouwen. De winnaar die dit record verbreekt krijgt behalve de dagprijs ook een pre mie. Naast de wedstrijdloop zijn er over alle verschillende afstanden prestatielopen. De langste afstand die gelopen kan wor den is de klassieke 10 Engelse mijl (16,1 km). Daarnaast zijn er afstanden van 5,7 km en 10,7 km uitgezet. Het parcours voor de jeugd is 2,2 km lang. Deze afstand telt mee voor de drie jeugdcups die over de serie van vijf boslopen wor den opgemaakt. Hiervoor moet aan ten minste drie van de vijf boslopen worden meegedaan. De beste resultaten van drie lopen tellen mee. De eerste bosloop van het seizoen voert traditiegetrouw voor een groot deel over het fraaie terrein van Duin en Bosch. Het parcours gaat volledig door of langs bos en bestaat hoofdzakelijk uit asfaltweg. Circa 20% van het parcours is licht geaccidenteerd bospad. De start en finish van alle afstanden zijn op het atle- tiekterrein De Duinloper. De jeugd gaat als eerste van start om 10.15 uur. De andere afstanden starten om 10.45 uur. Inschrijven kan vanaf 9.30 uur op De Duinloper. Er is ruime parkeergelegen heid 400; meter voorbij De Duinloper, tegenover de ingang van camping Bakkum. De inschrijfgelden bedragen voor de jeugd E 2,50 (inclusief herinne ring), voor de 5,7 km E 4,50 (zonder her innering E 3,-), voor de 10,7 km E 5,- (zonder herinnering E 3,50) en voor de 16,1 km E 5,50 (zonder herinnering E 4,-). De data van de volgende boslopen zijn: 7 december, 4 januari, 25 januari en 22 februari. Voor inlichtingen: Ruud Geutskens tel. 0251-650575 of www.avcastricum.nl. EGMOND - Op zondag 5 oktober houdt de Stichting Historisch Egmond weer een rondwandeling door Egmond aan den Hoef. Onder leiding van een deskundige gids wandelt u door het oude gedeelte van Egmond aan den Hoef waar stil wordt gestaan bij oude panden en bijzondere plekjes. De gids geeft tekst en uitleg en beantwoordt uw vragen. Aan het eind van de rondwan deling gaat u naar de fundamenten van het oude slot. Al dwalend over de restanten kunt u zich zelf een indruk vormen over dit eens machtige kasteel. Na de rondleiding kunt u tevens de expositie over de berging van de Duitse minionderzeeër bekijken. De expositie laat tal van voorwerpen, foto's en ander archiefmateriaal zien. Tevens is er een vide.opresentatie over de berging. Deelname aan de rondwandelingen kost E 1,50 voor volwassenen en E 0,50 voor kinderen tot 12 jaar. Verzamelpunt is het bezoekerscentrum van de Stichting Historisch Egmond aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. Aanvang van de rondwandeling is om 14.00 uur. EGMOND - Op 1 november vindt de natuurwerkdag plaats, georganiseerd door o.a. Landschapsbeheer, Natuur monumenten, IVN, KNNV, en Staats bosbeheer. In het hele land zijn er locaties waar door vrijwilligers aan het beheer of onderhoud van de natuur gewerkt wordt. Gezellig, leuk, maar vooral ook nuttig werk. Natuurtuin De Wielenmaker in Egmond-Binnen is ook zo'n locatie. Daar wordt gemaaid, gehooid en afgevoerd, de paddenpoel wordt vrijgemaakt van al te opdringerige lisdodde, zodat ook volgend jaar de rugstreeppadden er weer terugke ren en de beekoever wordt opgeschoond. Heb je zin om daarbij te helpen? Meld je dan aan via www.natuurwerkdag.nl of stuur een briefje naar: De Wielenmaker, Sint Adelbertusweg 38, 1935 EM Egmond-Binnen. EGMOND - Christina Scharlewi, in Duitsland beter bekend onder haar meisjes naam Christina Ahlhauser, is een veelzijdig kunstschilder. Naast een diversiteit aan onderwerpen, zoals por tretten, figuren, dieren, bloemen, objec ten, landschappen, Molens en derge lijke, hanteert zij diverse technieken. Christina gebruikt uitsluitend olieverf. Informatie Haar werken kenmerken zich doordat zij een balans probeert te vinden tussen haar inzicht en de inzichten van buiten af. Hierdoor ontstaat een werk, waarin diverse aspecten aan bod komen met accent voor detail. In restaurant/hotel De Bikkerij heeft zij een deel van haar olieverfcollectie tentoongesteld. U vindt De Bikkerij aan de Egmon- derstraatweg 34 te Egmond ad Hoef. Voor meer informatie mailt u naar christina.scharlewi@freeler.nl. Levende bomen van Christina Scharlewi. AKERSLOOT - Onder perfecte weer somstandigheden werd afgelopen zon dag de 19de AMAK-Noordborgh-loop gehouden. Om precies 10.00 uur werd het startschot door Simon Kaandorp gegeven voor de jeugd op de 1 kilome ter. Om 10.10 uur was het de beurt aan de 2 en 4 kilometer. Om 11.00 uur was de start van de 5, 10 en 15 kilometer. Het snelle parcours ging eerst door het dorp Akersloot en daarna door het mooie polderlandschap van de Klaas Hoorn en Kijfpolder. De ereprijzen onder de 177 deelnemers werden als volgt verdeeld: Jeugd 1 kilometer jongens: 1. Martijn Tiebie, Akersloot. 2. Nils Bouwman, Akersloot. 3. Lennard Friking, Aker sloot. Meisjes: 1. Linda v.d. Velden, Akersloot. 2. Leonie Oud, Akersloot. 3. Julia Beumkes, Oudorp. Jeugd 2 kilo meter jongens: 1. Emiel Admiraal, Egmond aan Zee. 2. Menno Schouten, Uitgeest. Meisjes: 1. Maureen Ells worth, Akersloot. 2. Anna van Baar, Akersloot. 3. Maud v.d. Wurf, Aker sloot. Jeugd 4 kilometer jongens: Alex Bouwmeester, Zaandam. 2. Menno Peters, Castricum. Heren senioren 5 kilometer: 1. René Albrink, Uitgeest 17.29. 2. Barry Hoogeboom, Uitgeest 17.43. 3. Hans Hof, Castricum 18.03. Heren veteranen 5 kilometer: 1. Kees Denneman, Limmen 17.58. 2. René Bouwmeester, Zaandam 18.16. 3. Theo van Gavenhof, Heemskerk 18.58. Dames 5 kilometer: 1. Franka Blanken- daal, Hoorn 25.28. 2. Annet Vader, Uitgeest 25.42.3. Monique Wezel 27.20. Heren senioren 10 kilometer: 1. Michel Drijfhout, Krommenie 34.49. 2. Louis Wolven, Egmond Binnen 38.08. 3. Stefan van Dasselaar, Egmond aan Zee 38.09. Heren veteranen 10 kilometer: 1. Louis Dam, Assendelft 32.21.2. Marcel Wielink, Zaandam 35.29. 3. Ronald Rol, Broek op Langedijk 36.24. Dames 10 kilometer: 1. Judith Groot, Castri cum 45.31. 2. Agnes Scheringa, Bever wijk 46.55. 3. Susanne v. Hooff, Oudorp 47.53. Heren senioren 15 kilometer: 1. Rachid Mohammabi, Amsterdam 48.53. 2. Bob Bruschke, Egmond 52.48. 3. John Westerbaan, Heemskerk 56.57. Heren veteranen 15 kilometer: 1. Fridthjof Koomen, Akersloot 52.34. 2. Jan Veldt, Akersloot 56.50. 3. Hans de Vries, Beverwijk 58.40. Dames 15 kilo meter: 1. Edith Thomson, Zaandam 1.15.29. 2. Marga Buysman, Wormer 1.25.43.3. Simone Stet, Limmen 1.39.00. EGMOND - Egmond-Binnen gaat de kermis wat opfleuren. Op zaterdag 4 okto ber houden de Egmonder Muzikanten een feestavond. Zij hebben dit beroemde orkest De Glasblazers gecontracteerd. Het orkest is in heel Nederland bekend door optredens tijdens de wedstrijden van SC Heerenveen, de EK en WK kampi oenschappen schaatsen, optredens in de Arena, enz. Bij het betreden van de zaal wordt u ontvangen door feestelijke muziek van de Egmonder Muzikanten, die zich later terugtrekken om plaats te maken voor de gasten,uit Friesland. Het wordt op deze manier echt een echte gezellige kermisavond in De Schulp te Egmond-Binnen! De entree bedraagt E 5,-, aanvang 21.00 uur, zaal open 20.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10