Groenteboer Bert Zwart voorziet Akersloot al 12,5 jaar van vitamines lezing over Jacques Brei Poppen- en berenbeurs Brandweeroefening bij Kits Oonlie te Limmen Conquista nieuws winkel moet LEEG!! CkiiIov tapijtengordijnen karpetten karpetten 10-50% korting oPs°P* Z ►tapijtcoupons 35-40-45% korting 4 LES UIT VOORRAAD! 072 505 1602<-<•<- Opbrengst collecte nierstichting Nieuw Licht oP Onderwijs Flessenactie Dimtronic Meervogels Kerk- en jeugdveiling Hdlk B 1011(181118 llOU<lt Sportief wandelen Kinderkledingbeurs bij PSZ Klein Duimpje Lezing Tuinarchitectuur Dialezing Henk Mandos Bolivia en Peru bij Nivon Castricum hoe laah New combo's night in Vredeburg Workshop Schudden, delen en geven Dancing Time bij Micas Rijksweg 127 Limmen dinsdag t/m zaterdag geopend vrijdagavond geopend LIMMEN - De jaarlijkse collecte van de Nierstichting Nederland, gehouden in de week van 14 tot en met 20 sep tember heeft in Limmen E 2759, opge bracht. Een mooi resultaat en 300,- euro meer als vorig jaar. De collecte draagt rechtstreeks bij tot de verbete ring van de kwaliteit van leven van nierpatiënten. LIMMEN - Meer dan honderd onder wijsgevenden offerden vorige week hun vrije zaterdag om deel te nemen aan het Symposium Nieuw Licht oP Onderwijs in Limmen. Organisator was de Werkgroep NLP-O, een trainerscol lectief voortgekomen uit het Nederlands Trainingsinstituut voor Neuro-Linguistisch Programmeren in Limmen, met actieve ervaring in diver se takken van onderwijs. Het streven van de Werkgroep is vanuit hun eigen ervaring collega's nog meer bewust te maken van de kracht van communica tie en het effect daarvan op zichzelf, hun collega's, hun leerlingen en de ouders van hun leerlingen. De bijeenkomst werd geopend met een boeiende inleiding door Dorien Groot, moeder en internationaal gecertifi ceerd Master-Trainer in NLP. Door middel van een reeks workshops werd de deelnemers inzicht gegeven in de onbewuste processen die ten grondslag liggen aan communicatie en de vele mogelijkheden die NLP-technieken bieden voor het positief en effectief begeleiden, coachen en motiveren van leerlingen en collega's. Veel nadruk werd gelegd op 'wat je ermee kunt.' Belangrijke uitgangspun ten daarbij zijn vrijheid, vertrouwen, respect en enthousiasme. De dag werd besloten met een ludieke samenvatting van het gebodene, waar bij de deelnemers een actieve rol speel den. Geïnspireerd door het succes van deze dag en.de warme belangstelling uit het veld zal de Werkgroep op 14 februari 2004 opnieuw een symposium verzorgen bij het Trainingsinstituut te Limmen, zodat ook diegenén, die dit maal vanwege capaciteitsbeperkingen niet konden worden toegelaten, een kans krijgen kennis te nemen van de belangrijke extra mogelijkheden die NLP biedt bij de begeleiding van kin deren in het proces naar hun verdere ontwikkeling. Voor nadere informatie: 075-6314375, 06-18275171 of info@nlp-en-o.nl. AKERSLOOT - Op donderdag 9 okto ber (tussen 18.00 en 19.30 uur) komt de jeugd van Handbalvereniging Dimtronic Meervogels langs de deuren om statiegeldflessen op te halen. De opbrengst is voor de jeugdactiviteiten van dit seizoen. Er worden weer leuke dingen georganiseerd zoals een sinter klaasavond, de dropping, een gourmet avond, toernooien en een kien^vond. AKERSLOOT - Dit najaar is Bert Zwart al 12,5 jaar zelfstandig groente boer in Akersloot. Na een aantal ver huizingen in de loop der jaren, runt hij nu al ruim twee jaar zijn winkel Vershof Bert Zwart Groente en Fruit in het Akerhof. Ooit begoq hij als kleine jongen op de markt, nu heeft Bert Zwart 12,5 jaar zijn eigen groentespeciaalzaak in het Akerhof, samen met zijn vrouw Corien. „Doordat Bert groenteboer werd, raak te ik vanzelf betrokken bij de winkel. Ik moest wel eigenlijk", zo grapt ze zelf. Samen hebben ze met de winkel een duidelijk doel voor ogen, niet zo maar een groenteboer zijn, maar de klanten iets extra's bieden. Daarom is Bert Zwart gestopt met het zelfbedienings concept en helpen hij en zijn vrouw de klanten weer persoonlijk. „Op deze manier kunnen we de klant beter advi seren, service vinden wij belangrijk en de klant ook. Zeker in een dorp als Akersloot," zo stelt Bert. Dat hij ser vice belangrijk vindt, blijkt ook wel als je bij hem in de winkel komt. Regelmatig gebeurt het dat hij er 'even niet is' omdat hij een klant met een zware boodschappentas gaat helpen. Daarnaast brengt hij soms de bood schappen langs de deur. Een bezorgser- vice beginnen wil hij niet, maar voor mensen die moeilijk ter been zijn en zelf niet naar de winkel kunnen komen, maakt hij graag een uitzondering. Verhuizingen Voor Bert Zwart in het Akerhof belandde, gingen er een reeks verhui zingen vooraf. Zo begon hij in de Bert Zwart helpt zijn klanten nog 'ouderwets'met de zware tas met bood schappen. Service staat bij de groentenman namelijk voorop. Samen met zijn vrouw worden de klanten op zeer persoonlijke wijze geholpen. Kloosterlaan met zijn Groente- en Fruitboxers om later te verhuizen naar het oude postkantoor. Toen dat plaats moest maken voor het Akerhof, betrok de groenteboer tijdelijk een noodge bouw. „In het Akerhof zit ik nu met mijn winkel op een ideale locatie. In de nieuwe zaak voldoen we aan alle eisen van de Keuringsdienst van Waren, kun nen we alle producten op de beste tem peratuur conditioneren en beschikken we over een goede winkelruimte," aldus Bert Zwart. Misschien wel uniek in zijn winkel is de open keuken. Daar worden allerlei verse producten, zoals rauwkostsalades en soepen, in het zicht van de klanten bereid. Economische recessie Net als de consument en andere winke liers merkt ook Bert dat het econo misch iets minder gaat. „De smaak gaat tegenwoordig vaker door de portemon nee dan door de mond", zoals hij het zelf zo mooi zegt. Met een ander beleid, maar nog steeds dezelfde kwaliteit, probeert hij hierop in te spelen. Met een breed assortiment kan hij de klant van voor- tot nagerecht iedere dag een andere maaltijd voorschotelen. LIMMEN - Op vrijdag 31 oktober vanaf 19.30 uur in de Burgerij wordt weer de kerk- en jeugdveiling gehou den. Uw gave in natura of een finan ciële bijdrage wordt op enorm prijs gesteld. Een deel van de opbrengst wordt besteed aan het jeugd- en ver enigingswerk. Het comité wordt dit jaar daarom bijgestaan door schaak vereniging Vredeburg en tafeltennis vereniging Limmen. Binnenkort zul len diverse wijklopers aangeboden waren bij u thuis ophalen. Aan bederf onderhevige waar kunt u afgeven op vrijdagmorgen 31 oktober in de Burgerij, Voor meer informatie Tiny Baars, tel. 072-5052338, of Joop Koppes tel. 5051717. LIMMEN - Op donderdag 9 oktober in Vredeburg aan de Dusseldorperweg in Limmen aanvang 20.00 uur wordt een lezing gehouden over Jacques Brei. Het is dit jaar 25 jaar geleden dat de Brusselse chansonnier Jacques Brei op 9 oktober overleed in het ziekenhuis van Bobigny bij Parijs. Hij was 49 jaar en gold toen al als de grootste artiest van de eeuw in zijn genre. AKERSLOOT - Op zondag 12 oktober wordt er in Hotel Akersloot van v/d Valk in Akersloot weer een schitteren de beurs gehouden. Vijftig deelnemers exposeren en verkopen hun zelfge maakte teddyberen en poppen. Bij het binnen komen van de beurs is het geheel overweldigend zo'n grote ver scheidenheid aan poppen en beren, waaronder babypoppen die al jaren geliefd zijn, meisjespoppen, karakter poppen, feeërieke figuren, heksachtige creaties etc. Ook bij de teddyberen zijn de verschil lende uitvoeringen groot, iedere ont werpster heeft haar eigen visie. Materiaalstands o.a. met berenstoffen, pruikjes, jurkjes, kleisoorten etc. uit binnen- en buitenland zijn aanwezig, evenals patronen, boeken, magazines over deze hobby's. Vele demonstraties verlevendigen de beurs. Raakt u in de ban van de pop of beer en wilt u ze zelf gaan maken, ter plaatse worden ook cursisten ingeschreven. Voor de verzamelaars van antieke pop pen zijn er veel stands aanwezig met goedkope tot zeer kostbare exempla ren, met de daarbij horende accessoi res. Een zeer kundige poppen- en berendokter, Petra Bochove behandelt de gehele dag, oude poppen vanaf 1880 tot de hedendaagse plastic poppen voor kinderen. En uiteraard teddybe ren, die mankementen hebben opge lopen in hun bestaan De drukste stand is die van de taxa teur die oude poppen op hun waarde schat. Ook al heeft u zelf geen oude pop of beer bij u, het is altijd interes sant om het verhaal te horen over hoe oud de pop of beer is, uit welk land het vandaan komt, over de fabriek waar het gemaakt is en hoe de huidige eige nares in het bezit ervan gekomen is. U krijgt een schriftelijk taxatierapport erbij. De taxatie en het taxatierapport zijn overigens geheel gratis voor de bezoekers van de beurs. Deze poppen- en berenbeurs wordt georganiseerd door Niesje Wolters van Bemmel, voor zondag 12 oktober, Geesterweg I a, Akersloot. Geopend van 10.30 tot 16.30 uur. Entree volwas senen E 3,50,65+ E 3,-, kinderen tot 12 jaar E 0,50. Inlichtingen: 0578-620502, fax: 0578-621477, www.niesjewolters.nl. Ook nu nog wordt hij over de gehele wereld, maar vooral in België, Frankrijk en Nederland hogelijk gewaardeerd. Chansons als Ne me quit te pas, Le Moribond, Marieke en Les Bourgeois doen het nog steeds. Ook in vertaling blijven vele van zijn ruim 200 creaties populair bij jong en oud. In dit jubileumjaar zal de belangstelling ongetwijfeld toenemen. Het grote suc ces van Jacques Brei is te danken aan zijn prachtige, poëtische en vaak con fronterende teksten, de grote muzika liteit en vooral de gedreven performan ce van de zanger. Een voorstelling was voor hem nooit een routineklus, maar een unieke intense ontmoeting met zijn geliefd publiek. In het kader van dit jubileum wordt op 9 oktober, zijn sterfdag, een lezing gehouden over Jacques Brei. Deze lezing is vooral bedoeld als een eerste of hernieuwde kennismaking met het fenomeen Brei. Aan de hand van een tiental chansons gaat Henk Brandsma in op de poëtische vorm en inhoud van de teksten en de thematiek die daaraan ten grondslag ligt. Uiteraard begelei den beeld en geluid de lezing die een must is voor alle Brel-liefhebbers en een buitenkansje voor hen die voor het eerst kennis willen maken met dit grote talent. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar a E 5,- inclusief tekstboekje. LIMMEN - Lea Dam is in het nieuwe seizoen weer gestart met twee wandel groepen op maandagmiddag. Met name in de tweede groep kunnen nog enkele wandelaars plaatsen. Deze groep is bedoeld voor mensen die één keer in de week op vaste tijd stevig wil len doorstappen op steeds wisselende trajecten in het Bakkumer duingebied. Aanvullende rek- en strekoefeningen worden daarbij niet vergeten, terwijl het leveren van prestaties minder belangrijk is dan bij de eerste groep. Sportief wandelen is eigenlijk niets anders dan wandelen in fitnessvorm. Door regelmatig sportief te wandelen vermindert ook de kans op botontkal- king en het risico op blessures is mini maal. Mensen die geïnteresseerd zijn kunnen zich aanmelden bij Lea Dam voor een proefles, tel. 072-5052768. LIMMEN - Op zaterdag 4 oktober wordt op de peuterspeelzaal Klein Duimpje in Limmen een kledingbeurs gehouden voor gebruikte kinderkle ding van maat 50 tot en met 140. Iedereen die kleding over heeft die te klein geworden is, of die nieuwe betaal bare kleding voor zijn of haar kind kan gebruiken is tussen 14.00 en 16.00 uur welkom. In voor gaande jaren hield de peuterspeelzaal 'jaarlijks eert speelgoedbeurs, maar wegens tegenvallende opbrengsten wordt dit jaar voor het eerst een kle dingbeurs georganiseerd. Dertig pro cent van de opbrengst gaat naar de peuterspeelzaal. Hiervan worden nieu we spullen en speelgoed aangeschaft. In de week voorafgaand aan de beurs kunnen verkopers een informati.epak- ketje met instructies ophalen op de peuterspeelzaal van 9.00-11.45 uur en 13.15-15.45 uur. De aangeboden kle ding moet schoon en heel zijn, niet vaal of verbleekt, zonder vlekken en een goede pasvorm hebben. U hoeft de kle ding niet zelf te verkopen, dat wordt voor u gedaan. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Inge Couwenberg, tel. 072-5055790. LIMMEN - Op donderdagavond 2 okto ber wordt de tuinlezing over de vormge ving van de tuin verzorgd door Tuincursussen Jeanine Jonker te Limmen. Aanvang 20.00 uur. Welke aspecten maken een tuin interessant en sfeervol? Met eigentijdse dia's wordt dit voor een inspirerende avond gebruikt. Aspecten die de vorm bepalen en natuurlijk de sfeermakers: de beplanting komt aan bod. Deze lezing is bijzonder geschikt om ideeën op te doen. Mensen die begelei ding willen met de opgedane ideeën kunnen na de lezing verder. Met de cur sus tuinontwerpen wordt in zes lessen een vakbekwaam tuinontwerp voor de eigen tuin gemaakt. Deze cursus vraagt de nodige thuiswerkzaamheid. Het resultaat is een ontwerp afgestemd op de eigen wensen. De cursus start zowel in Sint-Pancras als in Limmen, op de avon den 20 en 21 oktober. Wilt u de uitdaging voor een andere tuin aangaan: begin dan met de lezing tuinarchitectuur! In het eigen leslokaal aan de Kerkweg 24 in Limmen kunnen belangstelenden de lezing bijwonen, kosten E 8,25. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Reserveren noodzakelijk. Voor informatie en opgave kan men bellen naar Tuincursussen Jeanine Jonker, tel. 072-5053646. LIMMEN - Afgelopen vrijdag bracht de brandweer een bezoekje aan het kinderdagverblijf van Kits Oonlie. Gelukkig was er geen echte brand, maar betrof het een oefening van de spuitgasten. De brandweer heeft samen met het team van Kits Oonlie geoefend wat te doen bij een CV ketelbrand. Er was een 'flinke brand' ontstaan bij de CV ketel, uitslaand door het dak. De leidsters van Kits Oonlie hebben zelf direct het ontruimingsplan in werking gezet. Op het moment dat de brand weer arriveerde waren er nog enkele kinderen en leidsters in het pand. De brandweer heeft hen eruit gehaald en de brand geblust. Deze oefeningen waren voor beide partijen zeer leerzaam. De brandweer heeft het kinderdagverblijf van binnen beter leren kennen en weet nu nog beter waar de kinderen slapen, spelen etc. Voor de leidsters was het leerzaam om te zien hoe de eigen ontruimingsoe fening werd overgenomen door de bevelvoerder van de brandweer. Nuttige ervaring Al met al voor iedereen een leerzame en dus erg nuttige avond. Kinder dagverblijf kits Oonlie is in het bezit van een door de brandweer afgegeven gebruikersvergunning. Daarnaast wordt door het team elke 2 maanden het ontruimingsplan geoe fend. Toch heeft iedereen na vrijdag het gevoel dat zij weer iets beter zijn voor bereid op een eventuele calamiteit. Castricum - Woensdag 8 oktober zal Henk Mandos een lezing verzorgen met prachtige dia's over Peru en Bolivia. Henk Mandos is een zeer ver dienstelijk amateur-fotograaf met veel aandacht voor de natuur in al haar facetten. Sinds 1991 reist hij ook naar verre landen en maakt daarvan diare portages. Bolivia en Peru liggen in het hooggebergte van de Andes in Zuid Amerika. Vooral Bolivia is nog echt Indiaans voor wat betreft de bevolking. Peru is bekend door de overblijfselen van de Incabeschaving, met als belang rijkste stad Machu Pistu. De avond is in de Kern, Overtoom 15 in Castricum, aanvang 20.00 uur. Toegang leden E 1,50 niet-leden betalen E 2,50. De medewerkers van Kits Oonlie hoefden zich vrijdagavond gelukkig slechts te beperken tot het reddenvan wat knuffelberen en enkele meegekomen oudere kinderen, die de brandoefening wel spannend vonden. LIMMEN - Het programma voor vrij dag 3 en zaterdag 4 oktober bij jonge rencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 10 jaar Zaterdag 4 oktober staat in het teken van dierendag en kun je bij de kinder werkgroep een echte lapjeskat komen maken. Er zijn de meest gekke lapjes aanwezig, dus je kunt je helemaal uitle ven. De ochtend duurt van 10.30 tot 12.00 uur en de entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 4 oktober is er een lek kere discoavond. Priscilla, Mary en Miranda zullen ervoor zorgen dat je een te gekke avond hebt! Neem al je vrienden en vriendinnetjes mee. Natuurlijk kun je ook gebruik maken van de computers die er staan. De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te kletsen en ondertussen van de muziek te genie tend De medewerkers van Conquista zijn er klaar voor en heten je welkom! De entree is gratis. LIMMEN - Het was een geweldig optreden van de Schoorlse Bigband met de prima zangeres Ilonka Hogendijk op 7 september bij Jazz Session Club Vredeburg. Het was ook een bijzondere avond met de vele nieu we muzikanten, die voor het eerst hun improvisatietalent toonden bij de sessie in de Vredeburg. Een fantastische start van het nieuwe seizoen. Maar nu komt er weer iets geheel nieuws, namelijk de New Combo's Night met een aantal groepen, die nog niet zo lang samen spelen. Vorig jaar was deze eerste thema-avond een geweldig succes, reden dus om hiermee door te gaan. Als eerste brengt G2B een bezoek aan Limmen, een nog maar zes maanden oude groep met zéér enthousiaste muzikanten. Voor Ron Pols werd een jarenlange wens werkelijkheid, toen hij een half jaar geleden de juiste mensen bijeen kreeg voor een trio. De bassist kende hij al van Jazzes, waar deze enke le jaren daarvoor uitstapte om iets met een kleinere groep te doen. Van een gelegenheidsformatie, de Lakesiders, kende hij een fantastische pianist, die na jaren ook de gitaar weer ter hand had genomen. Na een eerste kennismakingsbijeen komst bleek het uitstekend te klikken tussen deze muzikanten en ook over de aanpak en de repertoirekeuze waren ze het meteen eens. Het trio werkt nu een half jaar met veel inzet en enthousias me aan de opbouw van een leuk reper toire, waarin naast een aantal vertrouw de composities vooral gezocht wordt naar minder bekende, doch zeker niet minder fraaie stukken. De bezetting: Frans Hoeksema - gitaar, Ron Pols - gitaar, Niek v.d. Gragt - contrabas. Een tweede groep, die zal optreden is het Frans van Berkel Kwartet, een fan tastisch combo, dat grote professiona liteit paart aan de pure passie van de oprechte amateur. De stijl lijkt op die van het befaamde Benny Goodman Kwartet met links naar de beroemde klarinettist Buddy de Franco. Met onder andere de zeer bekende lokale muzikanten Eric Hartgers (bass) en Peter van Raamsdonk (slagwerk) staat er een formatie, waar je niet over moet schrijven, maar waar je naar moet komen luisteren. U zult genieten! De sessie begint op zondag 5 oktober om 16.00 uur in de Vredeburg aan de Dusseldorperweg te Limmen. De toe gang is gratis en voor nadere informatie kunt u terecht bij Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.lim- men@worldonline.nl. CASTRICUM - Hoe maak ik mijn orga nisatie aantrekkelijk voor de 'nieuwe vrijwilliger' en creëer ik korte klussen? In deze workshop leert u hoe een spel gemaakt kan worden voor de eigen orga nisatie, hoe het spel gebruikt kan worden bij het flexibiliseren van het vrijwilligers werk en gaat u in de praktijk aan de slag met het benoemen van korte klussen binnen de eigen organisatie. Deze work shop wordt gehouden op dinsdag 28 oktober van 19.30 tot 22.00 uur in Geesterhage in Castricum en kost E 3,-. Meer informatie kunt u verkrijgen op www.welvrijzijn.nl of bij de Stichting Welzijn Castricum. Meer informatie en opgave: Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-673793 of 0251-656562. CASTRICUM - Stichting Micas, het netwerk voor migranten in de gemeen te Castricum, nodigt u uit voor de tien de interculturele manifestatie Dancing Time. De toegang is gratis op zondag 12 oktober van 15.00 tot 18.00 uur in de Maranathakerk (hoek Kleibroek/Prin- ses Beatrixstraat). Om 15.00 uur zal voorzitter Rinie Madarie samen met burgemeester Emmens-Knol de mani festatie openen en het welkomswoord tot de aanwezigen richten. Om 15.10 uur treedt de Egyptische buikdanseres Salomé op, gevolgd om 15.25 uur door Hora met volksdansen uit de Balkan. Om 15.40 uur Agustina Indonesische dans, om 15.50 Turkse dansgroep, 16.06 uur Hawaïdansen, 16.20 uur Hindustaanse vrouwenzanggroep, 16.35 uur squaredancing. Om 16.50 uur twee de optreden Indonesische dans door Agustina, 17.05 uur Hora met volksdan sen uit de Balkan, 17.20 uur Turkse dansgroep, 17.35 uur Hawaïdansen en om 17.50 uur een afsluitend optreden kinderen van de workshop buikdansen. De Micas keuken verzorgt weer origi nele en traditionele gerechten en is geo pend vanaf 15.30 uur. In de loterij kunt u mooie prijzen winnen. Voor meer informatie bel met 0251-659766 of 072- 5062452. re aaat vertouwen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 9