•N<\de> Succes voor judoka's Dojo 't Loo op Koegrastoernooi Volleybal reünie en Versstraat-toernooi Geflatteerde uitslag bij Flashing basketball Schaakvereniging Vredeburg q Egmonden Rabopoldertrimloop bij DT Meervogels'60 Nieuwe expositie bij Conny van Kasteel Afsluiting seizoen voor Double Stars Heiloo UITKIJKPOST - 8 OKTOBER 2003 - PAGINA 10 Uitslag Heilooër Bridge Club Bridgeclub Limmen sportverenigingen WWW. Wfet.nl HSV Limmen nieuws EHK Klaverjasclub Klaverjassen Oosthonk Voetbalquiz bij Foresters Bert de Jong winnaar in 100ste marathon Donateursconcert Crescendo Schaakvereniging Oppositie Sieben en Kemperman te gast bij Defa Lekker buiten en bezig zijn in de duinen Herfstwandeling langs Wimmenum Drie-in-een expositie bij Abdijkaarsen LIMMEN - Volleybalvereniging Oranje-Wit uit Limmen viert in de maand oktober haar 35 jarig bestaan met diverse evenementen. Zaterdag 18 oktober wordt een reünie gehouden voor alle (oud)leden van Oranje-Wit. Via deze oproep worden zoveel moge lijk voormalige Oranje-Witters(sters) verzocht om vanaf 19.30 uur in de bovenzaal van d' Enterij bij te komen praten over het verleden. Om dat zo goed mogelijk te doen wordt er een kleine tentoonstelling ingericht met afbeeldingen uit vroeger jaren. Materiaal hiervoor kunt u nog aanleve ren bij Alex Stuifbergen, tel 072- 5051706. Aansluitend aan de reünie volgt vanaf 21.00 uur een feestavond voor alle leden. Kosten voor de feestavond zijn E 10,- all-in p.p. De partners zijn uiteraard welkom. Ook in het kader van het jubileumjaar, wordt op drie vrijdagochtenden circulatievolleybal met alle groepen 7 en 8 van de Limmer basisscholen onder leiding van een echte NEVOBO toptrainer gespeeld. Circulatievolleybal is een variant van HEILOO - De Heilooer Bridge Club heeft dinsdag 30 september als volgt gespeeld: A-lijn: 1. HH Grootjen- /Hurkmans 61,7, 2. Oosterwij k/War-1 menhoven 55,8, B-lijn: 1. HH Huting/Huting 70,8, 2. Brokx/Giliam 64,2. Donderdag 2 oktober A-lijn: 1/2. HH Prosper/Van de Burg 62,5, Haan/Van Loon 62,5, 3. De Bruykere/Stark 60,4. B-lijn: 1. Koot/Sprqit 65,0, 2. Evers/Knoop 53,8, C-lijn: 1. Rohn/Hr Zuurbier 59,4, 2. Jonker/Vogel 58,3, D- lijn: 1. Koppes 68,2,2. Fam. Soeters 53,1. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 1 oktober als volgt gespeeld: A-Lijn: l.Alderlieste-de Groot 64.73, 2.v.Roest-Strauss 60.27, 3.Min- Straathof 56.25, B-Lijn: l.Bom-Kruyswijk 67.41, 2.Balkenende-Min 53.57, 3.Baar-Mooy 52.68, C-Lijn: 1.Fam. v.d. Wulp 60.71, 2.Endel-de Nijs 59.29, 3/4.Willig- v.Charldorp en Mooy-Boelhouwer 54.64, D-Lijn: l.Gelsing-Stolp 68.75, 2.Fam.Duykersloot 60.61, 3.Nijman- Hulsebosch 51.79, E-Lijn: l.Tromp- Zijp 59.03, 2.Fam.Segerius 54.17, 3.Jacobs-Zwart 53.56. het gewone volleybalspel, speciaal voor beginnende kinderen. Wellicht ook leuk voor ouders om dit eens te komen bekijken. De speeldagen zijn: vrijdag 24 en 31 oktober en 7 november. Als laatste evenement in oktober volgt het alom geprezen Versstraat-toernooi. Straten, families en bedrijven, kortom iedereen die zin heeft om lekker even een middagje te volleyballen is wel kom. Reeds 12 jaar wordt dit fantasti sche evenement met veel plezier geor ganiseerd op zondag 26 oktober. Vanaf 12.00 uur gaan dan in sporthal d' Enterij weer zo'n 20 teams strijden om de fel begeerde wisseltrofee. Inschrijven kan nog maar doe dit dan wel snel, want vol is vol. Aanmelden bij John Scheepmaker, Enterij 21,1906 BX Limmen of tel. 072-5054430. Een team bestaat uit minimaal zes personen (minimaal twee dames en maximaal twee nevoboleden in het veld) en het inschrijfgeld bedraagt E 20,- per team. Je hoeft helemaal niet te kunnen volle yballen om te winnen want iedereen is verzekerd van een 'lekkere' prijs. LIMMEN - De laatste wedstrijd om de Limmerpoldercup, zondag 5 okto ber aan de Markervaart, beloofde een spannende strijd te worden. Diverse hengelaars konden nog voor een top- klassering in aanmerking komen, en bovendien was het clubklassement razend spannend: Limmen, 28 ptn, HVCastricum 29 punten. De vis liet volkomen verstek gaan, en het kwam voor velen aan op het ver zilveren van die ene aanbeet. Ron Droog deed dat, hij kreeg 2 goede beten op zijn voerkorf en wist 1 bra sem te vangen. In datzelfde vak wist Bente Morsch 2 visjes te vangen en Peter v/d Heijdt 1. In het kopvak was het Dirk Sanchez die op de kopstek toch nog 'leuk' vis ving: 4 voorns en als enige in het vak vis. Datzelfde ging op voor Paul Smit in het tweede vak. Het clubklassement is hiermee geëin digd in een gelijke stand: Limmen en HVCastricum beiden 48 punten. Uitslag: 1. Ron Droog Limmen 1 vis, 780 gram830 ptn, 2. D. Sanchez DVW 4 vis, 250 gram 450 ptn, 3. Bente Morsch HVC 2 vis, 120 gram 220 ptn, 4. Peter v/d Heijdt Limmen 1 vis, 120 gram 170 ptn, 5. Paul Smit HVC 1 vis, 100 gram 150 ptn. Zondag 12 oktober is de prijsuitrei king van deze competitie, voorafge gaan door een viswedstrijd op aantal in een vijver te Heiloo. Verzamelen voor deze wedstrijd om 8.30 uur bij het parkeerterrein bij de Loet. Deelname E 2,-. Alleen vaste hengel, alle vis 1 punt. Opgeven vooraf niet nodig. Info Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056. HEILOO - In alle vroegte gingen op 4 oktober de wedstrijd judoka's 'van Dojo 't Loo op weg richting het jaarlijks terugkerend Koegrastoernooi in het Zand. Met 460 deelnemende judoka's een groot en als zwaar bekend staand toernooi. 's Ochtends stonden er negen judoka's van Dojo 't Loo op de mat. Menno Tol (A-30 kilo) was geblesseerd aan zijn hand en stond in een zware poule tegen veelal hoger gegradueerde tegenstan ders. Ondanks zijn inzet en een aantal winstpartijen wist Menno de kruisfina les niet te bereiken. Thijs Lesterhuis(A- 34 kilo) draaide een goed toernooi. Hij bereikte na drie winstpartijen met een ippon de kruisfinales. In de kruisfinales wist hij helaas net geen beslag te leggen op de derde plaats. Jasper Henselmans (A-38 kilo) stormde door de poule heen naar de kruisfinales. Met veel inzet en een paar hele mooie worpen wist hij, ten koste van veel hogere banders, een wel verdiende eerste plaats te bemachtigen. Maarten de Haan (A-38kilo) kon zijn poulegenoot Jasper helaas niet bijbe nen. Ondanks een paar goed uitgevoer de technieken wist hij zich niet te plaat sen voor de kruisfinales. Kars Zoon (B-34 kilo) was niet in opti male vorm. Ondanks zijn inzet en goede techniek en een paar mooie combinaties liet hij niet zijn gebruikelijke niveau zien en ging jammer genoeg niet door naar de kruisfinales. Martin Brouwer (B-38 kilo) staat bekend om zijn enthousiasme en vechtlust. Met deze kwaliteiten sloeg hij zich door de poule heen naar de kwartfinales waar hij spijtig genoeg net tekort kwam voor een derde plaats. Voor Tiemen de By (B-38 kilo) was het één van zijn eerste toernooien. Hij moest het opnemen tegen een keur van hoger gegradueerden. Sommigen waren drie volle banden hoger. Ondanks veel inzet kwam Tiemen tekort en ging niet door naar de kruisfinales. In de zwaarste poule van de ochtend (B -42 kilo) kwamen zowel Timo Lesterhuis als Karen Stevenson uit. Timo wist alle wedstrijden in zijn poule snel te winnen. Sommige al binnen 10 seconden. Karen moest 'vol aan de bak'. Met haar gele band trof ze louter hoger gegradueerde judoka's. Met erg goed grondwerk wist zij alle tegenstanders te overwinnen en plaatste zich voor de kruisfinales. In de kruisfinales verloor zij één wedstrijd waardoor zij alleen nog maar derde kon worden. De wedstrijd om de derde plaats won zij echter knap, zodat een podiumplaats verdiend was. HEILOO - Omdat het eerste van bas ketballvereniging Flashing Heiloo niet over haar bankspelers kon beschikken aangezien deze met het tweede gelijk tijdig in Volendam speelden, vertrok Flashing met slechts 7 spelers, waarvan 1 licht geblesseerd naar de uitwedstrijd in de Rijp tegen Derba. Derba, met in de gelederen ex-international Erwin Hageman, is de grote favoriet voor het kampioenschap dit jaar. Ondanks de ruime nederlaag (80-59) presteerde Flashing niet onverdienstelijk. Flashing startte zelfs met prima aanval len en een voorsprong van 0-4. Vervolgens stelde Derba orde op zaken waar Heiloo ongecontroleerd speelde en veel te veel balverlies leed, en het via 11-4 19-8 werd na 10 minuten. Vervolgens werkte Flashing de hele wedstrijd om zich terug te knokken in de wedstrijd. In de derde periode ver raste Flashing de tegenstander met een full-court press en wist het de stand terug te brengen tot 9 punten verschil. In de kruisfinales moest Timo ook alles geven. Na een paar knappe partijen plaatste hij zich voor de finale. In een spannende pot, waarin de kansen tel kens keerden, wist Timo met een magistrale overname de eerste plaats te bemachtigen. 's Middags traden de andere judoka's aan. Richard Tol (B-46) wist zich met veel inzet en een paar fraaie overnames te plaatsen voor de kruisfinales. In de partij om de derde plaats miste hij net 'dat kleine beetje geluk'. Richard bleef steken op een, toch niet onverdienste lijke, vierde plaats. Joris Molenaar (B+46 kilo) treft vaak - letterlijk en figuurlijk- zware tegenstanders. Ondanks een paar fraaie worpen en een knappe winstpartij wist hij zich jammer genoeg niet te plaatsen voor de kruisfi nales. Rens de Jong (C-38 kilo) had geen gelukkige middag. Ondanks enkele geweldig mooie bewegingen en worpen eindigde hij drie maal in een verwurging waardoor de tegenstander relatief een voudig won. Martijn Dirkson (C-50 kilo) stond in een zware poule goed te judoën, maar kwam steeds net iets te kort waardoor hij niet doorging voor de kruisfinales. Jasper Corts (C-55 kilo) zat in een poule met allemaal kleinere, maar zware tegen standers. Dit zorgde voor de noodzaak van anders judoën. In plaats van heup worpen waar je 'onder' de tegenstander moet kruipen, meer beenworpen. Jasper slaagde hier goed in en wist na het berei ken van de kruisfinales beslag te leggen op een mooie tweede plaats. Ronald Biersteker (D +50kilo) draaide lekker en wist een paar partijen mooi te win nen. Helaas wist hij met zijn optreden geen beslag te leggen op een podium plaats. Pim Schuit (E-66 kilo) wist van de zes wedstrijden er vier winnend af te sluiten. Pim gaat altijd onverstoorbaar door tot de laatste seconde van de wedstrijd en met die mentaliteit wist hij een knappe tweede prijs binnen te slepen. Tot slot kwam de wedstrijdtrainer van Dojo t Loo, Sander Groefsema (E-81), op de mat. Iedereen was benieuwd naar de prestaties van 'de meester' zelf. Sander stelde niemand teleur. Met enkele prachtige schouderworpen, zijn specia liteit, wist Sander de eerste plaats veilig te stellen. Sander Groefsema was tevre den met zijn eerste plaats, maar buiten gewoon blij met de goede prestaties van al zijn wedstrijdjudoka's. Meer informa tie is te vinden op de website www.dojotloo.tk. -T De judoka 's van Dojo 't Loo kunnen al met al terugkijken op een geslaagd Koegras toernooi. Timo en Karen haalden dan ook het ereschavot. Echter met slechts 7 spelers was wisse len moeilijk voor Heiloo en werd er te veel geleund op twee tot drie sterk presterende spelers die zodoende snel vermoeid raakten. Zoals bijvoorbeeld Floris Vogel en William Buiter, die Erwin Hageman prima verdedigde. Derba gooide er vlak voor het einde van de derde perio de knap 2 driepunters op rij in, waardoor het verschil weer opliep naar 15, en het verzet van Heiloo gebroken was. De vierde periode was nog slechts een formaliteit waarbij Heiloo de wed strijd zelfs noodgedwongen, door fou- tenlast en blessures van Menno Weerstand, Ary Littooy (beiden enkel) en Dana Baro (lies) met 4 man uit speelde en Derba makkelijk uit kon lopen naar een ruime doch geflatteerde 80-59 einduitslag. Scores Flashing Heiloo: Mike Oudejans 13, Floris Vogel en William Buiter bei den 11 punten. HEILOO - Op 13 oktober houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner welkom in het Open Huis in 't Loo. De avond begint om 20.00 en eindigt om ongeveer 23.00 uur. Inlichtingen bij de heer Leurink, tel. 072-5334366 of bij de heer Knegt, tel. 5334056. HEILOO - Vrijdag 1 oktober is er weer een klaverjasavond in 't Oosthonk, de Oostkanter 14, aanvang om 19.45 uur. Heeft u zin om eens een keertje mee te doen schroom dan niet maar meldt u aan. Ook als u alleen bent kunt u mee doen. De entree voor leden E 1,35 en niet-leden betalen E 1,85. Opgeven tot en met 9 oktober bij Gerard Bes, tel. 072-5338430. HEILOO - Op vrijdagavond 7 novem ber houdt SV De Foresters een voet balquiz. Leden van De Foresters en HSV, maar ook niet-leden kunnen hier aan deelnemen. In drie leeftijdscatego rieën wordt de voetbalkennis per duo getest. Kinderen tot en met 12 jaar en de jeugd van 13 tot en met 18 jaar krij gen 25 vragen te beantwoorden. De volwassenen krijgen 75 vragen ver deeld over twee series. Tussen de eerste en tweede serie is er een pauze en wordt de tussenstand bekend gemaakt. De eerste drie tweetallen vallen in de prijzen. Afhankelijk van de leeftijdsca tegorie variëren de te winnen waarde bonnen van E 7,50 tot E 40,- per per soon. Het programma ziet er als volgt uit: 18.00 uur: voetbalquiz voor kinderen tot en met 12 jaar, 19.00 uur: voetbal quiz voor jeugd van 13 tot en met 18 jaar, 20.30 uur: voetbalquiz voor vol wassenen. Deelname aan de jeugdquiz is gratis. De volwassenen betalen E 2,- per per soon (op 7 november bij binnenkomst te voldoen). Lever je naam en adresgegevens vóór woensdag 5 november in bij Cor en Erica Zwart, Baetenburg 123 te Heiloo of in de kantine van HSV of De Foresters of geef je op via een e-mail aan cor.zwart@hetnet.nl. LIMMEN - Vredeburg speelde vrijdag 3 oktober ronde 2 van de interne competi tie. H. Ebels steeg tot grote hoogten en bezorgde K. Kramer diverse angstige momenten, een remiseaanbod werd door Ebels tevreden aangenomen. H. Levering verslikte zich in de Spaanse opening tegen G. Hafkamp en kon al na een uur naar de bar. E. van Duin volgde hem kort daarna toen hij zich opgelucht pat had laten zetten tegen de jonge W. Mijnsbergen. J. Tebbens toonde zich uiterst tevreden met zijn matzet tegen S. Sof an. J. de Graaf was een maatje te licht voor de natuurschaker J. Limmen. M. Sturk en J. Levering speelden een saaie partij met aan beide kanten geen fouten, waarna vreedzaam tot remise werd besloten. Dinsdag 7 oktober speelt het gepromo veerde Vredeburg-1 zijn eerste bonds wedstrijd tegen O-O-O in Alkmaar. Uitslagen: Groep A. K. Kramer-H. Ebels remise, J. Admiraal-B. Stolp 1-0, J. Limmen-J. de Graaf 1-0, G. Hafkamp-H. Levering 1-0, M. Voorwalt-R. Termes 0-1, D. Aafjes-M. Wester 0-1, C. Dinkla-N. Pepping 1-0, M. van Rees-B. Kerkhof 0-1, D. Keijzer-M. Krom 1-0, M. Sturk-J. Levering remise, K. Aafjes-G. Pouw remi se, P. Zwart-C. Pepping 1-0, M. Kos-C. Korving 1-0, T. Witkamp-B. Blekemolen remise, E. van Duin-W. Mijnsbergen remise, S. Sofan-J. Tebbens 0-1. Groep B. Mathijs Hendriks-Hidde Ebels 1-0, Floris-Jan van Zanten-Nutte van Belzen 0-1, Thijs Beentjes-Alex Zwart 1- 0, Micha van Buuren-Thomas Voorwalt 1-0, Fabienne van Mijnsbergen-Irene Klaver 0-1, Laura Aafjes-Jorinda Metselaar 0-1, Joep van Zanten-Bert Hollander 1-0 Jeffrey vd Wagen-Bart Pepping 1-0. AKERSLOOT - Zondag 12 oktober start de eerste Rabo poldertrimloop van het seizoen 2003-2004 die de hand balvereniging organiseert. Deze lopen genieten een prima reputatie door de goede verzorging en niet te vergeten de gezelligheid. Ook dit seizoen hoopt Meervogels op vele deelnemers. Dit seizoen is een serie van vier trimlopen die via de regionale dag- en weekbla den aangekondigd worden. Er worden drie afstanden gelopen 4,8 en 14 km. De 4 km is een afstand voor de jongere deelnemers. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in de kantine van de handbal- Ook dit fraaie werk kunt u bezichtigen bij Conny van Kasteel AKERSLOOT - Aangemoedigd door de meegereisde supportersschare wist Bert de Jong in zijn 100ste marathon voor een daverende verrassing te zor gen. In de bossen van Amersfoort moest het parcours van ruim vijf kilo meter acht keer afgelegd worden. Er waren in totaal zestig deelnemers op de marathon en ook bijna zestig deelne mers op de zes uurloop. Van het begin af liep Bert de Jong, over wie de Uitkijkpost vorige week bericht te, een goed tempo, mede door het goede haaswerk van vele Amakkers. Vooral Cor Zoon en Jan Veldt, zich voorbereidend voor de marathon van Eindhoven zorgden voor het goede tempo. De weersomstandigheden waren ideaal, een lekker zonnetje en weinig wind. Na vijf ronden stapte de leider op dat moment uit de strijd wegens een bles sure. Bert de Jong kwam daardoor op de tweede plaats met drie minuten achterstand. Bij de laatste doorkomst lag hij nog twintig seconden achter. Bij Bert zat het tempo er nog goed in. De laatste ronde liep hij alleen en wist in één ronde vier minuten op zijn mede strijder uit te lopen. Met de laatste honderd was het voor Bert en zijn supporters een schitteren de climax. Eindtijd 3.14.45, bovendien voor het eerst in zijn marathoncarrière als eerste over de meet en dat in zijn 100ste editie! vereniging aan de Boschweg in Akersloot, waar om 10.30 uur de start is. Deze lopen gelden voor het trim- loopboekje van de KNAU deze boek jes zijn tevens verkrijgbaar bij de inschrijving. Kleed- en douchegelegen heid is aanwezig. De eerste drie, de eer ste veteraan en de eerste dame van elke afstand worden met ere metaal beloond. Inschrijfgeld E 2,-, met aan denken worden de inschrijfgelden met 0,50 euro verhoogd. De data van de andere trimlopen zijn: 16 november 2003,21 maart en 25 april 2004. EGMOND - Van 11 oktober tot en met 16 november exposeren Iginio Balderi, Anthonie Sas en Jean Mauboules bij Conny van Kasteel. De opening is op zaterdag 11 oktober, om 16.30 uur door de kunsthistorica Colette Noël. Iginio Balderi, geboren in 1934 te Pietrasanta (It.), studeerde bij Marino Marini aan de Accademia di Brera in Milaan. Hij woont en werkt zowel in Italië als in Nederland (Egmond aan Zee). Al in zijn vroegste werken heeft Balderi naar een essentiële plastische vorm gezocht. In de jaren 60 waren dit zijn 'colonne'. Zuilen, zowel abstracte als organische structuren, waarin het existentiële element de neiging had zich op te lossen in zuivere plastische vor men. In de loop van de jaren 80 ontwik kelt de spiraal zich in de hoogte. Zijn werken uit die periode hebben alle de titel 'Citta'. Anthonie Sas, in 1940 te Leeuwarden geboren, woont en werkt in Bergen (NH). Als graficus ontving hij in de jaren 70 twee belangrijke internationale prijzen: De British Arts Council Award en de Special Edition Purchase Award van de World Print Competition in San Francisco. De grond om te schilderen is bij kunstenaar Anthonie Sas altijd con creet en praktisch. Hij werkt binnen een zekere traditie van de schilderkunst en hanteert daarbij de traditionele middelen. Egmond - Op zaterdag 11 oktober houdt het gemengd koor Crescendo haar jaarlijkse donateursconcert. Net als voorgaande jaren wordt ook dit jaar een gevarieerd programma ten gehore gebracht. Het koor staat onder de des kundige leiding van Pim Abbestee met pianobegeleiding van Mariëlle Tromp- Zentveld. Op het repetoir staan werken onder andere van Brahms zoals Mailied- dein Herzlein Mild, gedeeltes uit de West Side Story onder andere Tonight - Somewhere-America, tevens werken Arthur Sullivan - R.C. Williams en vele anderen. De presentatie is in handen van Louise Kaper. Mariëlle Tromp-Zentveld zal op de piano het muzikale werkstuk Etude op 10 van Chopin ten gehore brengen. Verder aan deze avond werken mee de sopraan Gerda Vreeken met begelei ding van Huub Schuwer. Vocaal en instrumentaal belooft het een boeiende avond te worden. Bij Crescendo staat een goed verenigingsleven centraal in de beleving van het samen zingen. Ook u kunt daar bijhoren als u zich aan meldt als lid. Vooral heren, maar ook sopranen zijn welkom. De vaste repeti tieavond is maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Informatie op tel. 072- 5061130 en 072-5061585. Het dona teursconcert wordt gehouden in dorps huis de Schulp, Visweg 45 in Egmond- Binnen. Aanvang 20.00 uur, entree E 5,-, donateurs hebben vrije toegang. Voor diegenen die slecht ter been zijn, kunnen gehaald en gebracht worden. Contact qpnemen op bovenstaande telefoonnummers. HEILOO - Ronde 4 van de interne competitie leverde de volgende blik vangers'op: Mooie scores van 'de Jac.P.Thijsse-boys' (van Roemburg, Jongerius, Zeilstra) 2,5 uit 3. Vooral de zege van van Roemburg op Woudstra spreekt tot de verbeelding. Van Ham (nog 'unrated') en Sauer blijven win nen, De eerstgenoemde heeft wel een veel zwaarder programma achter de rug en staat verdiend bovenaan. Marinus Fisscher was vorige week nog spoorloos (zie Uitkijkpost 1-10), maar een paar richtingaanwijzers in de goede stand zetten en ziedaar: de persoon in kwestie zat ontspannen, met een bier tje, achter het bord en versloeg 'en pas sent' een van de Vlaar-Sisters. Uitslagen: van Ham-van Etten 1-0, Prins-Sauer 0-1, van Roemburg- Woudstra 1-0, van den Brink-de Jager 1-0, Bosma-van der Werff 1-0, Horninge-van der Wal 0-1, Folkertsma- Jongkind 1-0, Huffnagel-Limmen 0-1, de Jong-Blom rem., Manni-Jongerius rem., Langereis-Jonkheer 1-0, Hassing- Zeeman 0-1, Niehaus-Zeilstra 0-1, Fisscher-Lindsey Vlaar 1-0, de Lange- Roodbol 0-1, Shannon Vlaar-Rump 0- 1. Stand aan kop: van Ham 415 pnt, Sauer 378 pnt, van der Wal 356 pnt. Jean Mauboules, geboren in 1943 te Poey de Lescar, Pyr.Atlantique (Fr.) woont en werkt in Zwitserland. Hij werd bekend door zijn objecten gemaakt van ijzer en glas. De laatste jaren gebruikt hij bijna geen glas meer in zijn beelden, maar nog wel in zijn papierwerken. Hij werkt ook met draad op papier, waardoor er als het ware ruimtelijke tekeningen ontstaan. Evenals in zijn beelden zie je de contouren die ondanks het subtiele materiaal kracht en energie uitstralen. In de Noorderstraat 5 kunt u tekeningen en klein-plastiek van deze kunstenaar zien. De kunstenaars had den ieder een kruk gemaakt voor het project 'Hommage aan Mondriaan' 37 kunstenaars gaan om een tafel zitten. De krukken worden geëxposeerd en kunnen besteld worden. De oplage gaat tot 25 exemplaren. Galerie Conny van Kasteel, Noorder straat 4+5 Egmond aan Zee is geopend donderdag t/m zondag van 15.00-19.00 uur en volgens afspraak 072-5067151. EGMOND - Afgelopen vrijdagavond waren de fotokunstenaars Rob Sieben en Theo Kemperman als jurylid te gast bij fotoclub Defa. Met eerlijk commen taar gaven zij bekwaam en duidelijk uitleg over wat wel en niet goed was aan het getoonde fotomateriaal. Het was de eerste wedstrijdavond van dit seizoen. Schitterende dia's en foto's passeerden de revue. Een van de meest opvallende van de avond was de spin in het web van Rob de Rooy. Voor Jeroen Walta was het de eerste avond als wed- strijdcommissaris. Zelf had hij zo, bleek later, een van de betere foto's meege nomen. Velen, waaronder Jos Glorie, waren zeer gecharmeerd van de foto's die Jan Zwart had meegenomen. Een prachtig plaatje van een man met een rode para plu die buiten op een bankje wacht op zijn vrouw die in een winkel staat. Jan Zwart is al 41 jaar bij Defa en daarmee het oudste lid. Half november gaat Defa met een aantal foto's exposeren in Hanswijk. Voor de volgende Defa avond op 17 oktober staat de nieuwe bespreekvorm van het getoonde mate riaal op de agenda. Wie meer wil weten of lid wil worden van de Egmondse Foto Amateur kan informatie krijgen bij Rina Morssink. Zij is bereikbaar op 072-5071323 of per e-mail aan rina- morssink@quicknet.nl. EGMOND - PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland is óók natuurbeheer der en organiseert werkdagen voor mensen die als vrijwilliger willen mee werken in het duin. Het Greenteam van PWN zorgt voor de begeleiding. Op zaterdag 11 oktober is er een werk dag in het duinterrein Wimmenum bij Egmond. Verzamelpunt is de parkeer plaats het Woud, gelegen aan de Herenweg tussen Egmond en Bergen. Om 10.00 uur wordt gestart met koffie of thee en rond 16.00 uur eindigen de werkzaamheden. Kinderen onder begeleiding zijn wel kom. Brood, laarzen of stevige schoe nen en kleding die tegen een stootje kan, dienen deelnemers zelf mee te nemen. Werkzaamheden kunnen bij voorbeeld bestaan uit het verwijderen van opslag van jonge bomen uit de open valleien, het harken van maaisel, het opruimen van afval en dergelijke. PWN zorgt voor deugdelijk gereed schap koffie, thee en soep. Aanmelden kan telefonisch via num mer 023-5413289 of via de website www.pwn.nl. EGMOND - Na een extreem droge en warme zomer is de herfstweer veel afwisselender. Voordat de winterrust aanbreekt lijkt de natuur nog even op te leven. Tijdens een herfstwandeling door de binnenduinen van Wimmenum kunt u kijken wat er van te zien is: nog even opbloeiende zomerplanten, typi sche herfstverschijningen als verkleu rende bladeren en paddestoelen, opnieuw tot leven gekomen mossen. Op zondag 12 oktober om 11.00 uur verwacht een natuurgids van het IVN, de vereniging voor natuur- en milieue ducatie, belangstellende wandelaars bij het PWN-informatiebord aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Van volwassenen wordt een vrij willige bijdrage van E 1,50 verwacht; voor kinderen is dat E 1,- (graag gepast!). Voor inlichtingen kunt u bel len 072-5325110. EGMOND - Drie verschillende kun stenaars tonen door hun deelname en inbreng op deze expositie ieders eigen kunnen en vaardigheid. Allereerst Philip Sohier (Hensbroek). Hij is auto- didakt en schildert sinds de 60er jaren hoofdzakelijk aqaurellen. De op deze expositie getoonde landschappen zijn voor het grootste deel tot stand geko men in Zuid Frankrijk en is voor het merendeel vanuit de visuele werkelijk heid tot stand gekomen. Vervolgens Helmut Hecker (Beckum-de-). Op 24 jarige leeftijd volgde hij een driejarige cursus beeldhouwen in Oberam- mergau. Profane en religieuze gebeur tenissen worden door hem vooral in keramiek en houtsnijwerk uitgebeeld. Hij exposeert ook regelmatig op de jaarlijkse Kribbe tentoonstelling in Keulen. En tenslotte Ruth Zarfl (Dortmund-de-). Zijn vaardigheden deed hij op als gast toehoorder aan de universiteit van Dortmund en daar ont wikkelde hij speciaal de kunst van het keramiek beschilderen. Ook toont hij regelmatig zijn kunnen op de Kribbe tentoonstellingen welke jaarlijks in Westfalen worden georganiseerd. Al dit moois kunt u vanaf 11 oktober tot en met 8 november bewonderen bij Abdijkaarsen, Vennewatersweg 27 te Egmond-Binnen. De openingstijden zijn van 10.30 tot 16.30 uur. Zondags gesloten en de toegang is gratis. Voor nadere informatie: tel. 072-5062786 of www.abdijkaarsen.nl HEILOO - Zo tegen het einde van het seizoen valt er nog weer veel te beleven bij de honk- en softbal vereniging Double Stars Heiloo. Afgelopen week end vond bijvoorbeeld het laatste mixed softbal toernooi van het seizoen plaats. Hiervoor hadden tien teams zich ingeschreven. Mixed teams wel te ver staan: meer of minder geoefende honk ballers en softbal(st)er die in een onge dwongen sfeer met elkaar de sport beoefenen. De prestatie staat daarbij niet op de eerste plaats (hoewel...); het gaat voornamelijk om een toernooi dat in een goede, bijna familiare sfeer wordt gehouden. Men had geluk met het weer, want hoewel de voorspellin gen slecht waren konden de meeste wedstrijden in het toernooi onder een prettige zonnetje en dus bij een rede lijke temperatuur worden gespeeld. Een ook toen het begon te regelen was menig team niet van het veld te slaan. Voor komend weekend staan nog diverse evenementen op de rol: de jeugdsportdag, een honkbal vierkamp, een softbal driekamp, de jaarlijkse homeruncontest en afsluitend de laat ste feestavond van dit seizoen. Komende zaterdag is de verenigings- jeugd als eerste aan de beurt. Jaarlijks kunnen ze tonen welke honk- of softbal kwaliteiten ze in huis hebben. Door het beste beentje voor te zetten bij ver schillende de onderdelen zoals ver gooien, ver slaan, hard gooien, stoten en fielden verdienen de jongelui pun ten die aan het eind van de middag worden opgeteld en waaruit blijkt wie per team als beste heeft gescoord. Aan de best scorende speler of speelster wordt een beker uitgereikt. Tevens vindt dan de toekenning plaats van de MVP (most valuable player) per team plaats. Deze onderscheiding wordt door de begeleiders van de teams vast gesteld. De jeugdsportdag is van 13.00 tot 16.00 uur in de middag. Aansluitend aan de jeugdsportdag vindt om 17.00 uur de zogeheten home runcontest plaats. Gerenommeerde honkballers staan klaar om op een vast gesteld aantal ballen (10 per persoon) te trachten zoveel mogelijk homeruns te slaan. Uiteraard moeten de deelne mers wel de potentie hebben om een homerun te slaan of in het seizoen een homerun geslagen hebben. Naast diver se leden zijn het ook oud-leden van grote klasse die trachten de titel Homerun King 2003 binnen te halen. Bekende spelers daarbij zijn Job de Graaf, Albert van Vuure - thans hoofd klasse spelers - en de mannen van Cuperus. Afgelopen jaar werd Heiloo- lid Remco Suk homerunking en ont ving hij uit de handen van de sponsor van dit evenement de wisseltrofee: een houten knuppel met inscriptie. Uiteraard zal Suk zijn titel verdedigen. Zaterdagavond kunnen alle leden met introducés terecht in het clubhuis van Double Stars. In de sfeer van de jaren 70-80 wordt de laatste feestavond van het seizoen georganiseerd. Daartoe zal de kantine in het clubhuis worden omgetoverd en worden ingericht in de sferen van Palmbeach en Miami Vice, met bijpassende muziek natuurlijk. Zondag tenslotte staan de honkbal en softbal senioren teams van de club weer vroeg op om te strijden om de titel De sterkste honk- of softbalploeg van Heiloo. Behalve de honkbalteams senioren 1, 2 en 3 zullen ook de junio ren hier acte de presence geven en trachten deze vefelzeggende titel binnen te halen. Bij de softbal zullen de senioren dames teams het veld betre den; zij zullen in een driekamp spelen. van dit seizoen De laatste uitslagen zijn: Honkbal: Pup3-Almerelndians 13-17. Softbal: 1-1. Pup-THBl 8-9, THBl-Pup

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10