edri m krant tj intratuin nu korting op alle kamerplanten 6." 2.75 29 5 oo Eurovriendelijk menu drie gangen Eerste gemeenteraadsvergadering rustig van start Dierendag bij 't Beestenboetje Dierenbescherming opent nieuw kantoor in Heiloo i BORDEN 340 2?5 15,50 ■Hi eli Vaststelling raadsprogramma Heiloo stuit op bezwaren jnPEL LA Slagerij Kramer (072)5351000 mrtameitèA 08 OKTOBER 2003 - 68e JAARGANG NO. 41 Wethouder Bos op het matje geroepen NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EEN OMSTREKEN Ook op internet: (foto: MSP) Bijzondere tentoonstelling Noordergeestkerk Muziekpodium Theatercafé Omdat ieder www.vosmakelaard.ij .nl KALFSGEHAKT 1 kiio 5,75 TARTAAR 4 stuks2 f 5 0 HACHEEVLEES 500 gram 5,00 GEPANEERDE SCHNITZELS 4 stuks 5,00 VAN DHR Runder lappen Erwten- Pilav met Roomboter amandel- staaf NU VOOR f%L r (U 0v.' 1 Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur www.brasseriewildschut.nl Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uur/ vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - De eerste gemeenteraads vergadering na het zomerreces, dat afgelopen maandag na ruim 3 maanden weer ten einde was, bracht weinig spek takel teweeg. De meeste ophef werd veroorzaakt door de inbreng van GroenLinks. De partij eiste een functi oneringsgesprek met wethouder Bos. Het ergerde zich aan de 'traagheid1 en 'slechte aanpak' waarmee de wethou der zich inzet voor het Integraal Huisvestingsplan onderwijs, oftewel de huisvesting van de Heilooër basisscho len. De partij vroeg zich bovendien af hoe het mogelijk was dat in april 2003 een motie is aangenomen waarop als tijdspad 'vóór 1 mei' wordt genoemd als uiterste onderzoeksdatum. Door een extern bureau zou rapport opge maakt moeten worden over 1. meerja ren onderhoudsplanning, 2. bouwkun dige ARB O risico-inventarisatie en 3. inventarisatie gevolgen onderwijskun dige vernieuwing. Inmiddels in oktober aangeland heeft nog steeds geen onder zoek plaatsgevonden. „Reden om te veronderstellen dat de wethouder deze portefeuille niet goed heeft opgepakt", aldus Carla Koenders namens haar par tij. De overige partijen konden zich wel vinden in de kritiek, maar zagen liever 'een goed gesprek' tussen de wethou der en raad. Mevrouw Koomen schaarde zich namens de VVD even eens achter de kritiek van GroenLinks, maar was ook van mening dat het 'goede gesprek' eerste keus was. „Ik ben het met mevrouw Koenders eens, de wethouder vertoont een ontzettend lakse houding", zo sprak zij zich uit. „Laat de wethouder ons maar eens uit leggen waarom een en ander zo traag verloopt!" Willem Gomes vond namens de NCPN het voorstel van GroenLinks reëel. PvdA-er Streefkerk vroeg zich af hoe het kwam dat dit punt als hamerstuk op de agenda terecht was gekomen, omdat er kennelijk toch heel wat vragen over waren. Heiloo2000 was ook voorstander van een 'goed gesprek' tussen de raadspartijen en de betrokken wethouder, en kon zich ook wel vinden in het voorstel van burge meester Den Boon, die voorstelde om met de partijen die dat wensten en de wethouder zo snel mogelijk een infor meel gesprek op de agenda te zetten. Vinkenbaan Het CDA vroeg zich af hoe het nu ver der moet met de tijdelijke verhuizing van de huisartsen van de Vinkenbaan naar de Loet. In de door de raad op 30 juni aangenomen motie is gesteld dat met de hoogst mogelijke spoed alle noodzakelijke maatregelen worden getroffen voor de realisatie van de tij delijke huisvesting bij de Loet. Op dat moment was het college in gesprek met de huisartsen over de mogelijkheid van een definitieve huisvesting aan het Slimpad. Hoewel voor het college de verplaatsing naar de Loet uitgangspunt van beleid was, zou de realisering van en definitieve huisartsenpraktijk en met name het tijdstip, waarop die gere aliseerd zou worden naar oordeel van het college een argument kunnen zijn om die tijdelijke accommodatie niet naar de Loet te verplaatsen. Het CDA vroeg zich daarbij, uit monde van de heer Borst, openlijk af of het college van B&W ook hard kan maken dat de cabines, die voor 1 juni 2004 ver dwenen moeten zijn, daadwerkelijk op het geplande tijdstip weggehaald wor den. Verder vroeg de partij zich af of het college het steeds uitstellen en het uiteindelijk afstellen van de uitvoering van de toezegging in overeenstemming is met het geloofwaardigheidprincipe. „Aan omwonenden zijn beloften gedaan die telkens worden geschon den. Dit tast de geloofwaardigheid van het college aan", meende de heer Borst, daarbij doelend op het feit dat al begin 2003 aan de bewoners van de Vinkenbaan is toegezegd dat de porto- cabins zo spoedig mogelijk naar de Loet zouden worden verplaatst en er tot op heden nog niets is gebeurd. Wethouder Daas reageerde dat in november 2002 door het college ken baar is gemaakt dat een tijdelijke huis vesting van de huisartsen aan het par keerterrein bij de Loet een optie was. Daarbij werden eerst de bewoners geïnformeerd, en gevraagd wat zij van dit voornemen vonden. Het college beoordeelde de binnengekomen bezwaren vervolgens als niet dermate ernstig, zodat de procedure gestart kon worden. In februari werden de voorbe reidingen afgerond en in maart de 'arti kel 17-procedure' begonnen. „In alle eerlijkheid geef ik toe dat we één maand hebben verloren, omdat de behandeling in de commissie bezwaar schriften is uitgesteld", liet wethouder Daas maandag weten. „Van het positie ve uitgaande, dat de commissie bezwaarschriften op 27 oktober en besluitvorming door het college daarop binnen 14 dagen de bezwaren onge grond verklaart, dan staat de mogelijk heid nog open voor de bezwaarmakers om binnen 6 weken bij de rechtbank om schorsing van dat besluit te vragen. Dan zitten we al aan het eind van 2003. Tot die tijd hebben wij een gedoogbe- schikking afgegeven en hopen we dat de bouw van een nieuwe huisartsen praktijk in november van start kan gaan." Om druk uit te oefenen op de opdrachtgevers heeft het college in de gedoogbeschikking de datum 1 juni 2004 genoemd. Wethouder Daas liet zich niet uit of deze datum werkelijk haalbaar is, maar gaf aan dat deze datum gekozen was om aan te geven dat de 'hoogste spoed' moet worden ingezet om deze datum te halen. CDA-er Borst vroeg zich af wanneer dan de bouwvergunning voor de nieuw te bouwen praktijk wordt afgegeven. Volgens wethouder Daas duurde dat niet lang meer. „Als maandag het Plan Douma positief wordt beoordeeld is de welstandscommissie, dan kan de bouw vergunning volgende week al worden afgegeven." De verwachte bouwtijd is volgens de architect 9 maanden, zodat de haal baarheid van 1 juni 2004 al op voor hand een moeilijk te halen datum lijkt. De procedure met betrekking tot arti kel 17 (WRO)procedure voor de tijde lijke locatie wordt dan ook voortgezet door B&W. ö\e Het jonge hertje van 't Beestenboetje heeft nu een prachtige naam: Laura. Vernoemd naar haar naamgever, die van harte werd gefeliciteerd door de wet houder Opdam, (foto: MSP) Op dierendag werd door medewerkers en vrijwilligers van 't Beestenboetje aan kinderen geleerd respectvol met dieren om te gaan. Er werd bijvoor beeld veel verteld over de verzorging van huisdieren en klein vee. Ook was er dierenarts aanwezig, die de door de kinderen meegebrachte huisdieren keurde. Verder werden er demonstra ties gegeven van het beschilderen van dakpannen, houtdraaien, glas in lood en vlinders maken. Er was een gekke, gezellige clown Robbedoes, en natuur lijk konden de kinderen ook met de cavia's en de konijnen knuffelen. HEILOO - Zaterdag was het dieren dag, en natuurlijk had ook kinderboer derij 't Beestenboetje in Heiloo ver schillende activiteiten voor kinderen en hun oucfers. Zo kon iedereen van 11.00 tot 16.00 uur terecht bij 't Beestenboetje voor bijvoorbeeld pony rijden, buttons maken, een dierenteke- ning kleuren en schminken. Als klap op de vuurpijl werd de naam van het pas geboren hertje bekendgemaakt door wethouder Rob Opdam. De winnaar is geworden Laura de Jager. Zij heeft de prachtige naam Laura voor het hertje verzonnen. B HEILOO - Dierenbescherming Alkmaar en omgeving heeft op 4 okto ber aan de Loet te Heiloo een nieuw kantoor geopend. Op werelddierendag overhandigde voorzitter Ton Dekker de sleutel aan Anna van Acker en Térèzka van den Goorbergh, de bureaumanagers van het kantoor in Heiloo. Onlangs zijn de afdelingen Alkmaar en Castricum/ Heiloo gefu seerd tot één afdeling. Het werkgebied van deze nieuwe afdeling behelst de gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk en Schermer. Om het die- renbeschermingswerk in dit grote gebied effectief te kunnen uitvoeren heeft de dierenbescherming Alkmaar en omgeving in juli een kantoor opge richt. Precies een jaar na de opening van het naastgelegen knaagdierencen trum konden kinderen zich uitleven op een springkussen, en er werd geschminkt. In zijn speech gaf Ton Dekker aan dat de eisen van de mensen betreffende dierenbescherming, maar ook van de dierenbescherming zelf zijn verscherpt en dat hiermee de werklast van de dierenbescherming ook stijgt. Het kantoor is te vinden aan De Loet 5, 1851 CR in Heiloo. Voor meer informa tie: Anna van Acker of Térèzka van den Goorbergh, tel. 072-5150071/ e-mail: info@dierenbeschermingalkmaar.nl. EGMOND - Roberto Jacketti, de Boston Tea Party, Ruud Jansen of een Amsterdams duo op uw bedrijfs- of privefeest? Dat kan bij Sylvia Sierhuis Entertainment in Egmond aan den Hoef. Dit jonge bedrijf bestaande uit Sylvia Sierhuis en Miranda Sweertman, bedenkt en organiseert feesten en evenementen, maar regelt net zo makkelijk een diner voor bijvoorbeeld een raad van bestuur van een groot bedrijf. Eigenlijk is ons vak te breed om kort samen te kunnen vatten wat we alle maal qua evenementen, voor zowel bedrijf als particulier, kunnen orga niseren. Zo hebben we niet alleen artiesten en bands uit de muziekwe reld in ons bestand, maar ook vele andere soorten entertainment. Daar naast hebben we goede contacten met decorbouwers, grimeurs en catering bedrijven, waardoor we ook onze hand niet omdraaien voor een groots themafeest." HEILOO - De jaarlijks terugkerende tentoonstelling Kunst in de Kas vindt, net als vorig jaar plaats in de Noorder geest, de voormalige gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat. De grote kerkzaal wordt volledig gebruikt door ook de hoogte te benutten. Overal hangen en staan foto's, tekeningen en schilderijen, van de hand van kunste naar Peter Huijzer. Samen met het omgekeerde boseen verzameling van enorm grote takken die aan het plafond van de kerk hangt, vormen de kunst werken een wirwar van indrukken bij eengehouden door een verhaal dat op grote vellen papier is weergegeven. De tentoonstelling is geopend op vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 oktober van 12.00 tot 17.00 uur. HEILOO - De vaststelling van het raadsprogramma voor de komende jaren is niet bij elke partij in even goede aarde gevallen. Zowel Heiloo2000 als GroenLinks dienden een amendement in, dat overigens door Heiloo2000 later weer werd ingetrok ken. „Na deze discussie hebben wij er voldoende vertrouwen in dat we er samen uit komen", sprak J.M. Klaase namens zijn partij na de bespreking van het programma. GroenLinks hield evenwel vast aan haar amendement, dat enkel door de NCPN werd gesteund en derhalve toch werd afge wezen. Zowel Carla Koenders Als Ton van Dril betoogden namens GroenLinks dat het raadsprogramma niet geschikt is om als raadsprogramma te dienen. Ook meenden zij dat zowel bij de inwo ners, ambtenaren, college en raad niet het beeld moet ontstaan dat de raad nu klaar is met het beleidskader tot 2006. PvdA liet weten behoudens wat alge mene zaken in het programma die gaandeweg in de toekomst kunnen worden verbeterd wel achter het pro gramma te staan. Ook de VVD kwam met enkele verbeterpunten, maar steunde het voorstel desondanks. „Dit raadsprogramma dient als leidraad voor de Raad om aan te geven waar in onze ogen de prioriteiten liggen. Nog voordat dit Raadsprogramma in con ceptvorm naar de raadsleden werd gestuurd heeft de griffier het Manage ment Team verzocht na te gaan waar het haaks stond op het huidige beleid. In geen geval bleek het strijdig te zijn met de huidige manier van werkend. Hieruit trekt de VVD de conclusie dat de punten uitvoerbaar -zijn. Dit bete kent nog niet dat alle doelen gehaald zullen worden, maar de raad heeft zijn idealen in dit stuk duidelijk gemaakt", aldus mevrouw Koomen namens haar partij. Met een aantekening namens Willem Gomes (NCPN) en Gré Ris (PvdA) werd de vaststelling van het Raads programma Heiloo 2002-2006 met 15 stemmen voor, en 2 stemmen tegen aangenomen Wat hun bedrijf, naast de tot de ver beelding sprekende branche, bijzon der maakt, legt Sylvia zonder naden ken uit: „Wij hebben met de klant en met de artiesten een goede band. Bij de klant betekent dat dat het bij ons geen kwestie is van: een feest organi seren en dan zeggen: 'succes ermee', maar ook even na afloop bellen hoe het was. Ook de dingen die niet hele maal goed zijn gegaan willen we horen, zodat daar rekening mee kan worden gehouden in de toekomst. Gelukkig zijn wij in de voorbereidin gen vaak al zo betrokken bij de klant, en worden alle wensen en ideeën dusdanig doorgesproken, dat we eigenlijk geen negatieve reacties achteraf krijgen. Ook voor onze artiesten zorgen we goed. Zo zullen we bijvoorbeeld niet zo snel een artiest ergens boeken waar hij of zij niet uit de verf zal komen of echt geen trek in heeft. Divagedrag van artiesten komt dan ook niet vaak voor, gelukkig." ALKMAAR - Woensdag 15 oktober beklimt een onvervalste Alkmaarse bluesband wederom het podium van het Theatercafé aan het Verdronken- oord te Alkmaar na eerdere succes volle avonden aldaar. Blues Combustion is de naam en de vier leden van deze band doen er alles aan, met de blues' hart en ziel te raken. Hiervoor wisselen ballads, stampende shuffles, langzame en swingende blues elkaar moeiteloos af in een gevarieerd repertoire en maken deze muzieks oort ook deze woensdagavond spring levend. Piet van der Laan (slag/ solo gitaar/ zang), Jos Muller (slag/ sologi taar/zang), John Wigmans (basgitaar) en Jeroen van de Brug (drums) staan hier garant voor. Aanvang vanaf 22.00 uur, toegang is vrij. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Kritische blik Artiesten zijn natuurlijk ook maar mensen. Gaat er wel eens iets mis? „Als een geboekte artiest bijvoor beeld ziek is, dan moeten wij snel improviseren. Maar ook die dingen maken je werk juist weer leuk. Dan word je namelijk echt gedwongen om creatief te zijn." Sylvia en Miranda zijn ook regelmatig bij grotere eve nementen aanwezig om de sfeer te proeven. Maar ook privé kijken ze meer dan kritisch naar evenementen. „Zo bezoeken we veel theater- en cabaretvoorstellingen, maar ook als we voor de televisie zitten kijken we altijd naar hoe iets is georganiseerd. Soms is dat wel jammer, je kunt eigenlijk niet meer onbevangen ergens van genieten, denkt altijd: 'O ja, nu komt dit en gaan ze dat doen'. Maar als een voorstelling of show echt origineel is, dan genieten we daar des te meer van!" Bijzondere activiteiten Alhoewel het de hoofdmoot is van hun bedrijf, zijn Sylvia en Miranda er niet alleen voor evenementen waar het vermaak van de gasten het belangrijkst is. „Zo hebben we al een paar keer een begrafenis 'georgani seerd'. Bijvoorbeeld met een zanger die het favoriete nummer van de overledene zingt, maar we hebben ook een keer een hele Dixieland- band geregeld voor iemand die altijd gek was op die muziek. Dat is natuur lijk weer een hele andere manier van werken. Ten eerste moet je in zeer korte tijd van alles regelen, maar ook de persoonlijke benadering van de opdrachtgever is erg belangrijk. Qua werkwijze maakt het eigenlijk geen verschil. Wij zijn er om werk uit han den te nemen van de klant, of dat nou een gezellig feest is of een ver drietige aangelegenheid. Wat dat betreft blijven we onze horizon ver breden en zullen we niet snel zeggen: dat doen of kunnen we niet voor u organiseren." Sylvia Sierhuis Entertainment, tel: 072-5331406, fax: 072-5072160, www. sylviasier huis. nl. 'AAÉWEL BHZONDER- "Verdriet wegnemen kan ik niet. Maar even kan ik helpen dragen.' Henny Stoop tel. 532 0345 E.J, Potgieterweg 27 Heiloo APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S geldig t/m zaterdag 11 oktober Telefoon 5330991 Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. HET GROENE WARENHUIS 25% HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. 1 Kilo magere SOepi liter (nieuw recept) rijst per portie Roomboter speculaasstaaf SAMEN €6.15 Miranda en Sylvia zijn er om werk uit handen te nemen, of dat nou voor een gezellig feest is of een verdrietige aangelegenheid, (foto: UKP) Wegens groot succes gaan wij tot 1 november door met onze lotenactie. Feest mee voor een reis naar Londen of Parijs Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo Stationsweg 82 Heiloo Tekfoon 072 532 1392

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1