Gemeente start verkoop volgende acht bouwkavels Oosterbos Programmabegroting 2004 HEILOO w* Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Het Oosterbos ligt in de zuidoosthoek van Heüoo. Daar vormt het een kwalitatieve afronding van Heiloo en een overgang tussen bebouwing en landschap. In het Oosterbos is een 'woonbosmet veertig kavels opgenomen. De kavels zijn voor zien van bosaanplant. Om het begrip 'wonen in het bos' zoveel mogelijk inhoud te geven, is in het woonboseen lage woningdicht heid gehanteerd. De kavelgrootte ligt tussen 1260 en 1610 m2. Van elke te ver kopen kavel in het 'woonbos' wordt maximaal 400 m2 (20 bij 20 meter) vrij gemaakt van bosaanplant voor de bouw van een woning met de bijbehorende bijgebouwen, terassen, tuin en parkeer plaats op eigen terrein. De gemeente verwijdert ook bosaanplant voor de aanleg van een ontsluitingsweg. De overige bosaanplant moet worden behouden en de toekomstige eigenaar van de kavel moet de bosaanplant dan ook beheren. Het resterende bos op de kavel mag niet gekapt worden. Op een kavel kan een woonhuis worden gebouwd. Om het boskarakter zo weinig mogelijk aan te tasten en tegelijkertijd de architectonische kwaliteit te waarborgen dienen woongedeeltes en bijgebouwen in een harmonieus samenhangend bouwvo lume te worden geïntegreerd. Daarbij moet het ontwerp voor een bouwplan vol doen aan redelijke eisen van welstand. Naast de bouw van het woonhuis zijn er zeer beperkte bouwmogelijkheden. De bebouwingsvoorschriften zijn opgenomen in het bestemmingsplan Zuid - Oost m Inschrijvingsprocedure De gemeente Heiloo stelt iedereen tot en met zaterdag 15 november 2003 in de gelegenheid een bod te doen op één of meerdere kavels in het plangebied 'Oosterbos'. Een bod kan gedaan worden op de kavels 17 tot en met 24. Voor de verkoop is een verkoopbrochure vervaardigd waarin informatie over het project is opgenomen. In deze brochure valt ook te lezen waar de kavels precies liggen. De verkoopbrochure is verkrijg baar bij de gemeente bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal in het gemeentehuis. U kunt daar terecht tijdens de openingstijden maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. De brochure en het inschrijfformulier zijn tevens te downloaden op de website van de gemeente Heiloo: www.heiloo.nl Bij de verkoopbrochure wordt een inschrij vingsformulier meegeleverd. Hierop staan onder meer de bodemprijzen per kavel aangegeven. Deze variëren van 415.000 tot 450.000. Op het inschrijvingsformu lier kan onder andere de hoogte van het bod per kavel worden ingevuld en kan worden aangegeven naar welke kavels de voorkeur uit gaat. Voor de verkoop van de kavels is een aantal 'spelregels' vastgesteld. Zo is de wens van het gemeentebestuur dat ten minste vier van de acht kavels worden uitgegeven aan inwoners van Heiloo. Als inwoner van Heiloo worden aangemerkt die personen die tenminste 1 jaar staan ingeschreven in het bevolkingsregister van de gemeente Heiloo. Meer infor matie over de 'spelregels' is te vinden in de brochure. Inschrijvingsformulieren moeten aange tekend worden verzonden of persoonlijk overhandigd worden aan de notaris. Notariskantoor De Winter te Heiloo is aangewezen als notaris voor deze fase van de kavelverkoop in het Oosterbos. Het kantoor aan de Kennemerstraatweg 83 is op werkdagen geopend van 8,30 tot 13.00 en van 13.30 tot 17.00 uur. For mulieren die na 15 november 2003 binnen komen worden terzijde gelegd. Op maandag 17 november om 16.00 uur maakt de notaris de biedingen in een openbare bijeenkomst in de raadzaal het gemeentehuis bekend door het openen van de enveloppen. De notaris legt daarbij niet ondertekende of foutief ingevulde formulieren terzijde. Tijdens deze bijeenkomst doet de gemeente nog geen uitspraken over de toewijzing. De gemeente beraadt zich allereerst op de biedingen en hanteert de spelregels om tot toewijzing te komen. De gehele inschrijvings- en toewijzings procedure vindt plaats onder verantwoordelijkheid van het gemeente bestuur. De rol van de notaris beperkt zich tot het in ontvangst nemen van de biedingen en het openen van de enve loppen. Daarnaast verlopen zaken als betaling en de eigendomsoverdracht via de notaris. Inlichtingen Voor meer informatie over de kavels in het Oosterbos kunt u terecht bij de afde ling VROM, mevrouw P. Arnold, telefoonnummer (072) 535 67 92 of mevrouw E. Zaadnoordijk, telefoon nummer (072) 535 67 80. De vermogenspositie van de Gemeente Heiloo is goed te noemen, zo blijkt uit de programmabegroting 2004. De jaarlijkse begroting en het meerjarenperspectief geven echter een minder positief beeld. Uit het meerjarenperspectief blijkt dat in de jaren tot en met 2007 nog geen sluitende begroting mogelijk is. Met een gema tigde verhoging van de lasten voor de inwoners en zorgvuldige bezuinigingen verwacht het college van burgemeester en wethouders dat de afspraken over het zo veel mogelijk handhaven van het goede voorzieningenniveau in Heiloo, ook in de komende jaren kunnen worden gerealiseerd. Op dinsdag 14 oktober worden de programmabegroting van de gemeente Heiloo en de belastingvoorstellen voor 2004 besproken in de raadcommissie voor Bestuurlijke Zaken. Deze vergaderingen zijn openbaar. De goede vermogenpositie van Heiloo heeft een gunstig effect op het weer standsvermogen van de gemeente. Dit betekent dat éénmalige tegenvallers kunnen worden opgevangen zonder dat dit direct leidt tot taak of beleidswijzi gingen. De reserves bedragen per 1 januari 2004 totaal bijna 24 miljoen euro. Voorts plukt Heiloo de vruchten van deze gunstige positie omdat de rente over het eigen vermogen als ont vangst in de begroting zit. De jaarlijkse begroting en het meerja renperspectief zoals dat in de in juni 2003 vastgestelde voorjaarsnota 2003 al was vermeld, geven een minder positief beeld. Uit de voorjaarsnota 2003 bleek dat in de jaren tot en met 2006 geen sluitende begroting mogelijk is. Het col lege biedt de Raad nu een begroting aan met een tekort dat lager is dan het financieel kader, zoals vastgesteld bij de voorjaarsnota 2003. De begroting 2004 kent een tekort van 557.000. De voor jaarsnota ging uit van een tekort van 561.000. De goede vermogens positie maakt het mogelijk en verantwoord om nog enkele jaren begrotings tekorten op te vangen. In het bijgestelde meerjaren perspectief wordt voor 2007 nog gerekend op een tekort van 139.000. Dat tekort moet uiterlijk in 2008 zijn weggewerkt omdat anders de provincie verscherpt financieel toezicht gaat toepassen. De begroting 2004. De voorjaarsnota 2003 is het vertrekpunt voor de begroting 2004. Het gaat hier, in het kader van de invoering van het dualisme, voor het eerst om een programmabegroting. Het raadsprogramma was echter nog niet vastgesteld bij het opstellen van de pro grammabegroting. Wanneer de raad voor het raadsprogramma besluit tot andere prioriteiten dan de in de voor jaarsnota aangegevemprioriteiten, leidt dit mogelijk tot een wijziging in de pro grammabegroting. Bij het opstellen van de begroting bleek dat de algemene uitkering van het rijk uit het gemeentefonds fors lager uit pakte. Omdat het door het rijk ingerekende inflatiepercentage (trend) op 1,5% is gesteld in de uitkering en in de cijfers van Heiloo volgens al eerder vastgestelde prognoses op 3%, zijn de cijfers in de begroting alsnog met 1,5% trend aangepast. Ondanks die aanpas sing bleek dat het begrotingstekort nog steeds ruim boven het kader in de voor jaarsnota uitkwam. Daarop zijn maatregelen getroffen om het begrotingsresultaat positief te beïn vloeden. Extra (bezuinigings)maatregelen De cijfers van alle beïnvloedbare budgetten zijn waar mogelijk naar beneden bijgesteld. De "korting" op de Zalmsnip (lasten verlichting) via een lagere algemene uitkering van 95.000, is in de begroting vertaald in een lagere doorbetaling. De lijst van ingerekende maar nog niet gerealiseerde investeringen is opnieuw doorgelopen en de voorge nomen investering in "klimaat beheersing gemeentehuis" is als extra ombuiging ingerekend. jy aad en (raads) commissies Commissie Maatschappelijke Zaken Op maandag 13 oktober a.s. vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raad- huisweg. De vergadering begint om 20.00 urn en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Kaderstelling Gemeentelijk minimabeleid bijzondere bijstandsbeleid 2004 - Instemmen met de in het subsidieboek 2004 voorgestelde subsidieplafonds en de daarmee samenhangende financiering - Vaststellen van de Verordening cliënten- participatie gehandicaptenbeleid Heiloo - Ter kennisname stukken Commissie Bestuurlijke Zaken Op dinsdag 14 oktober a.s. vergadert de com missie Bestuurlijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Presentatie resultaten onderzoek naar de drugsproblematiek in Heiloo en de cijfers van het eerste halfjaar 2003 politie - Instemmen met de nieuwe verordeningen op grond van art. 212, 213 en 213a van de Gemeentewet - Vaststellen van de belastingtarieven en privaatrechtelijke tarieven 2004 - Vaststellen van de programmabegroting 2004 - Benoemen (plaatsvervangend) lid in het algemeen bestuur van het Regionaal Historisch Centrum - Vaststellen besluit gemeenschappelijke regeling Veiligheidsregio Noord-Holland-Noord - Concept vergaderschema 2004 - Samenstelling stuurgroep strategiediscussie - Ter kennisname stukken - Ingekomen stukken en voorstel tot afdoening Commissie Openbare Ruimte Op woensdag 15 oktober a.s. vergadert de commissie Openbare Ruimte in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Beslissing op bezwaarschriften tegen toe passing Wet voorkeursrecht gemeenten in gebied Zandzoom - Aanvraag krediet voorfinanciering geluidsanering - Instemmen planologische procedure voor de voorgenomen aanleg van geluidswal A9 en fietspad Kanaalweg-plan Oost (art 19, lid 1, Wet R.O.) - Vaststellen van het rapport en instemmen met het vervolgonderzoek aansluiting A9, Lagelaan gemeente Heiloo - Nadere bespreking van de second opinion op aanvullend advies d.d. 28 september 2001 inzake verkeersaspecten bouwplan Kennemerstraatweg 408-410 (op verzoek van de fracties wan Heiloo2000, PvdA en CDA) - Toelichting op het communicatieproces met de bewoners van de Maas Geestera- nusweg (op verzoek van de fractie van de PvdA) - Ontwikkeling Hoog en Laag 2 (op verzoek van de fractie van de WD) - Plaatsvervangend voorzitterschap raadscommissie Openbare Ruimte - Ter kennisname stukken - Ingekomen stukken en voorstel tot afdoening Welstandscommissie Op maandag 13 oktober a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 29 september 2003. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: - Butterlaan 1, vergroten woning; - De Nieuwe Plantagie 1, gedeeltelijk veranderen erfafscheiding; - Pauwweijdt 5, vergroten woning; - Slimpad 16c, bouwen van een huisartsenpost; - Zeeweg 35, plaatsen dakkapel; - Zevenhuizerlaan 54, vergroten woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, op vrijdag 10 oktober a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie •Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoon (072) 535 66 66. Monumentencommissie De aangekondigde vergadering van de Monu mentencommissie op woensdag 15 oktober a.s. gaat niet door. Zodra de nieuwe datum voor de vergadering bekend is, wordt deze bekend gemaakt in de Uitkijkpost. jouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Het Brugstuk 125 - bouwen berging (reg.nr. 2003/0314) Het Zandstuk 54 - veranderen woning garage wordt slaapkamer (reg.nr. 2003/0308) Rectificatie: In de vorige publicatie is opgenomen Oosterzijweg 18 dit moet zijn: Oosterzijweg 66 - plaatsen dakkapel achterdakvlak woning (reg.nr. 2003/0300) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en\vet- houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Bayershoffweg 23 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0211) Groenelaan 6 - vergroten dakkapel linkerzij- dakvlak (reg.nr. 2003/0257) Kennemerstraatweg 242 - vergroten garage (reg.nr. 2003/0207) Rosendaal 95/Ypesteinerlaan 70 t/m 122 - vergroten winkelgebouw incl. entree woon gebouw (reg.nr. 2003/0152) Werkendelslaan 45 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0258) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Middelhof 27. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Hei loo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4