Makelaarsoorlog dreigt nu ook in Castricum en Heiloo x 1 Topkok Cas Spijkers te gast bij Klerk's Open Keuken Kinderboekenweek bij Deutekom Nde""lin?tn Flessenpost voor Benedictuskinderen Grandioze opening Wereldwinkel Niet alledaagse info-ochtend over uitvaartverzorging Haren op snaren voor aanvaardbaar begrotingstekort in gemeente Heiloo Chi Kung in het Trefpunt UITKIJKPOST - 8 OKTOBER 2003 - PAGINA 6 - Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. HEILOO Gebruiksvergunningen Heilooër Bos Viering 20 jarig jubileum Stichting Rolstoelbus Tweedehands speelgoed PAPAVER-kidz brengt improvisatietheater en kinderkledingbeurs Opbrengst Nierstichting Capella Uitvaartverzorging presenteert zich in Heiloo Juf Carla gaat naar Groet Heiloo contact v -< - Ingezonden mededeling vervolg van pagina 4 Ter inzage Hét bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 9 oktober 2003 gedu rende 2 weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te ver lenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk ziens wijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op basis van artikel 6.1.1. van de gemeentelijke Bouwverordening een gebruiks vergunning afgegeven voor: Badmintonhal Vennewater - Het Zevenhuizen 46 Begrafenis Uitvaartverzorging IJmond - Wes- terweg 263 Bolten Verf en Wand - Westerweg 259 Camping Heiloo B.V. - De Omloop 24 Centrale gebied winkelcentrum Het Hoekstuk - Het Hoekstuk G.P. Groot - Vennewatersweg 2b Germefa B.v. - Oosterzijweg 23 Heilooër Sportvereniging - Bayerhoffsweg 47 Hema - 't Loo 36 Horizoncollege kantoor - Rechte Hondbossche- laan24a Kommer Biopharm BV Handelsweg 28 Scouting Rurt: - De Kistemaker 11 Sportcafé het Vennewater - Het Zevenhuizen 48 Supermarkt C1000 - Het Hoekstuk 6 Supermarkt Super de Boer - Stationsweg 67 Tennisvereniging Heiloo - De Dors 1 Transsolar Zonne-energie en Koeltechn. - De Wagenmaker 2 Van Burgsteden Antiek - Kennemerstraatweg 536 West Trading - Westerweg 198e Witte kerk Hervormde Gemeente Heiloo - Hee- renweg 32 Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op basis van artikel 2.1.1. van de Brandbe- veiügingsverordemng een gebruiksvergunning afgegeven voor: Bungalowpark Duinzicht - Westerweg 375 Camping Heiloo B.V. - De Omloop 24 Camping Klein Varnebroek - De Omloop 22 HEILOO - De kinderboekenweek bij Deutekom heeft afgelopen week bol gestaan van leuke activiteiten rondom het thema Diep in het bos... Zo was donderdag boswachter Wim Grootendorst van Natuurmonu menten te gast in de boekhandel en beantwoordde hij de vele vragen die de kinderen van groep 4 van de Benedictusschool aan hem stelden. Hij legde de kinderen uit wat er gebeurt met een omgezaagde boom, wanneer hij wel en niet in het bos aanwezig is en wat er allemaal gebeuren moet om een bos in stand te houden. Marnix wilde weten wat Wim doet wanneer hij ont dekt dat er zomaar een boom is omge zaagd. Laura was benieuwd of de bos wachter ook dieren moest doden Christian wilde weten hoe dennenap pels aan de bomen groeien. Patrick hoorde het meest op van het antwoord dat hij kreeg op zijn vraag 'Wat doet u allemaal in het bos?'. Wim legde hem en de rest van zijn klas uit dat een boswachter zo'n 4 dagen per week achter de computer zit, en dus helemaal niet in het bos werkt. Om de verbaasde gezichten moest hij wel lachen, maar nadat de boswachter had uitgelegd dat hij dat deed om mensen te zoeken die het werk kunnen uitvoe ren, zoals vogels tellen, bomen kappen, wegonderhoud etc. begrepen de kinde ren dat boswachter zijn meer inhoudt dan 'lekker een rondje door het bos wandelen'. Zaterdag signeerden Suzanne Buis en Annemarie Dragt hun werken. Suzanne Buis heeft de reekst Floortje Bellefleur herschreven, en zelf vier nieuwe titels aan deze reeks toege voegd. Haar laatste boek is Floortje in het timmerdorp. Annemarie Dragt schreef onder andere Een eigenwijze pony, EeiT veulen voor Kim en Mijn pony moet weg! Voor beide schrijfsters bleek genoeg belangstelling, en er gin gen dan ook aardig wat boekjes over de toonbank. Vandaag kwam een echte bosfee naar Deutekom om met de kinderen te knutselen. De Kinderboekenweek wordt nog gehouden t/m 11 oktober. U vindt Boekhandel Deutekom aan de Heerenweg 67 te Heiloo. HEILOO - Herfsttijd is paddestoelen- tijd. Paddestoelen zijn eigenlijk de vruchtlichamen van schimmels die het hele jaar in de grond of in dood of soms nog levend hout aanwezig zijn. Er zijn het hele jaar wel paddestoelen te zien, maar in de herfst zijn ze er het meest. Het Heilooër Bos is er beroemd om. Omdat het een oud bos is. En ook omdat Natuurmonumenten, de eige naar van het Landgoed Nijenburg waar het bos een deel van is, heel bewust het dode hout niet altijd meer opruimt, maar het vaak laat liggen. Misschien vindt u dat een beetje rommelig, maar zo krijgen die schimmels de kans om het op natuurlijke wijze af te breken. Kijkt u maar eens naar de stobben en stammen die verspreid liggen achter de Kattenberg aan de Kennemerstraat weg. Wilt u daar meer over weten en samen kijken naar deze wonderen der natuur, kom dan naar een van de pad destoelenwandelingen Van het IVN, de vereniging voor natuur- en milieuedu catie. Er is er een op zaterdagmiddag 11 oktober, om 14.00 uur, en nog een op zondag 19 oktober om 10.00 uur; steeds bij de Kattenberg. De wandelingen duren ongeveer twee uur. Het is handig als u een klein spiegeltje meeneemt, om onder de hoed van de paddestoelen te kijken, terwijl ook een loep of ver grootglas handig kan zijn. Van volwas senen wordt een bijdrage van E 1,50 verwacht; voor kinderen is dat E 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtin gen kunt u bellen: 072-5325110. HEILOO - Drie weken lang hebben de kinderen van de Benedictusschool gewerkt aan het thema Flessenpost. Veel materialen, waaronder drie vitrines met allerlei flessen, post en opdrachten werden aan de school uitgeleend door de SKV, Stichting voor Kunstzinnige Vorming. De kinderen maakten opdrachten, schreven brieven, tekenden flessen met post, en gingen het internet op om vragen te beant woorden. Kortom: de hele school stond in het teken van de flessenpost. Een pas sende afsluiting van dit project werd mede mogelijk gemaakt door de Reddingsbrigade Jan van Speijk uit Egmond aan Zee: 180 kinderen, leerkrachten en ouders waren op het strand te vinden. Terwijl er flessen aanspoelden met opdrachten en briefjes, werden door Jasmijn Doornboos uit groep 8, een begeT leidende vader en twee leden van de kustwacht, met de reddingsboot ter hoogte het boorplatform acht flessen in de zee geworpen met brieven van van Benedictuskinderen. En nu maar afwachten waar de flessen zullen aanspoelen... bedragen hebben verdiend met hun bemiddeling. „De percentages zijn de afgelopen jaren nage noeg hetzelfde gebleven maar de prijzen van woningen zijn in vijf jaar tijd met 80% gestegen, dus de inkomsten van de makelaar ook. Voor de verkoop van een goedkope woning halen ze zelf hun schouders op, want daar verdienen ze relatief weinig geld aan." Hennen dreef tot twee jaar geleden een groothandel in airconditioning en lucht- reiniging. „Ik kreeg belangstelling voor de branche toen ik via een makelaar mijn woning in Bergen voor 1,6 miljoen euro te koop aanbood. Na zes maanden en slechts drie bezichtigingen haalde ik mijn huis uit de verkoop. Vervolgens verkocht ik zonder hulp van een make laar mijn woning binnen drie weken. Toch moest ik 27.000 euro aan de make laar betalen omdat contractueel is vast gelegd dat ik deze kosten moet betalen als ik binnen een bepaalde periode, nadat de verkoop is ingetrokken, het huis zelf verkoop." Hennen profiteert van het feit dat sedert maart 2001 een makelaar niet meer beëdigd hoeft te worden, ledereen kan zich zo noemen. Dit betekent tevens dat er makelaars zijn die over onvoldoende technische kennis kunnen beschikken. Hennen ziet dat een slagje anders. „Bijna 90% van onze klanten gaat eerst het aanbod, al dan niet op internet, bestuderen en dan pas gaan ze naar een makelaar. Die moet vooral professioneel over de prijs kunnen onderhandelen. Als een woning forse technische gebreken en mankementen vertoont, zal ook een NVM makelaar er een bouwkundige bij halen en die kosten moet de klant extra betalen." Castricum/Heiloo Marcel Kortenoeven heeft zich ook aangesloten bij Vrijehuizenmarkt en gaat de regio Castricum Heiloo verove ren. Marcel Kortenoeven: „Dat is in principe niet zo moeilijk, we zijn 4 maal voordeliger en door onze nummer 1 positie op internet, verdienen wij niet alleen veel geld voor onze klanten, maar verkopen wij ook aantoonbaar sneller de woningen. Anno 2003 moet je gewoon meer actie ondernemen om een huis te verkopen en dat doen wij. We bieden veel meer, voor veel minder. Ik spreek u graag over 1 jaar weer, dan hebben wij minimaal 60% van de markt in Castricum en Heiloo e.o.!" toren hopen dat er over 5 jaar weer gelegenheid zal zijn om dit feestje over Vrijehuizenmarkt Castricum/Heiloo: te doen, \yant dan bestaat de Stichting Marcel Kortenoeven, e-mail: marcel@ Rolstoelbus 25 jaar. Alles hangt echter vrijehuizenmarkt.nl, tel. 072-5669316/ af van de bereidwillige medewerking 06-45462416/ Egbert Hennen: hen- van de vrijwilligers, want zonder chauf- nen@vrijehuizenmarkt.nl, tel. 020- feurs kan de bus niet rijden. 5160713/ 06-5587022, www. vrijehuizenmarkt. nl Egbert Hennen (39) voorspelt een makelaarsoorlog nu hij met zijn winkel keten Vrijehuizenmarkt slechts een courtage van 0,5% berekent op de aan- en verkoop van woningen. De gebrui kelijke makelaarskosten bedragen 1,85 tot 2% met een gemiddelde van 1,75%. Binnen anderhalf jaar heeft Hennen een keten van 52 makelaarswinkels uit de grond gestampt die onder de naam Vrijehuizenmarkt de concurrentie met de grote jongens is aangegaan. „Ik werd eerst door de gevestigde orde met de nek aangekeken, maar nu zijn ze wak ker geschud. Als ik ergens een winkel open, gaat de concurrentie in de omge ving ook met haar tarieven omlaag want anders verspelen ze te veel klan ten." Hij noemt percentages tot 2% belachelijk. „Of je nu een huis van 250.000 of van 500.000 euro verkoopt, het werk is hetzelfde. Wij kunnen van onze lage courtage uitstekend zaken doen. Temeer omdat we ook een hoop geld kunnen verdienen met de bemid deling in hypotheken." Schandalig Hennen meent dat de gevestigde make laars de afgelopen jaren schandalige HEILOO - Het was gezellig druk in Restaurant Klein Varnebroek, toen op 3 oktober alle genodigden bijeen kwa men voor een gezellig samenzijn. Er waren mensen bij van het eerste uur, die nog aan de wieg van de Stichting Rolstoelbus Heiloo en omstreken heb ben gestaan en ook vele oud-chauf feurs en de huidige chauffeurs waren bijna compleet aanwezig. Het was ook niet niks, al 20 jaar is de stichting Rolstoelbus een belangrijk .stuk dienstverlening voor de minder valide mens. Elke dag staat de bus van 's morgens vroeg tot in de avonduren klaar om vervoer van huis naar elders te verzorgen. Geen rit is de chauffeurs te ver, van Groningen tot Maastricht, altijd is de berijder blij iedereen weer tot volle tevredenheid uit en thuis te brengen. Er werden vele herinneringen opgehaald tijdens de koffie en de drankjes en menige anekdote werd nog eens met een lach verteld. De organisa- Suzanne Buis en Annemarie Dragt signeerden zaterdag hun boeken bij Deutekom. Voor beide schrijfsters bestond veel belangstelling, (foto MSP) HEILOO - Zaterdag 11 oktober is er in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo een tweedehands kinderkleding en speelgoedbeurs. Voor info: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel 072-5331297. HEILOO - De huis aan huis collecte die in de week van 15 t/m 21 september is gehouden ten bate van de Nierstichting heeft in de gemeente Heiloo E 7871,05 opgebracht. HEILOO - In Heiloo, in het voor velen nog onbekende maar knusse sprook jesachtige Sierhuis minitheater, speelt PAPAVER-kidz zondagmiddag 12 oktober puur improvisatie kinderthea ter. De voorstelling is voor kinderen van 4 tot 9 jaar, maar ook volwassenen zullen van deze theatervorm genieten. De kinderen mogen suggesties aandra gen of zelfs meespelen. Er zullen een hele stoet aan personages, emoties, die ren en muzikale noten passeren. De voorstelling duurt zo'n vijf kwartier en na afloop is er limonade. Sierhuis mini- theater is te vinden aan de Nijverheidsweg 4 te Heiloo en kaarten a 4,50 euro per persoon kunnen gere serveerd worden op tel. 072-5331406 (Sierhuis entertainment). HEILOO - Zaterdag 4 oktober hield Henny Stoop, eigenaresse van Capella Uitvaartverzorging Heiloo een niet alledaagse informatieochtend in restau rant Klein Varnebroek te Heiloo. Met een aantal bordeauxrode rouwauto's voor de deur, enkele kisten bij de ingang en twee muzikanten die de entree begeleiden met 'stemmige' piano- en blokfluitmuziek werd immers een sfeer geschept die menigeen koude rillingen bezorgt. Toch wist Henny Stoop de ruim twintig belangstellenden bijna 2 uur lang te boeien met haar lezing over 'De dood, en wat daarbij komt kijken'. „Hoewel doodgaan een beladen onder werp is, is het goed om van tevoren te weten wat er moet gebeuren bij een overlijden", zo opende de eigenaresse van Capella Uitvaartverzorging de informatieochtend. De naam Capella werd gekozen omdat dit Latijnse woord voor vlinder symbool staat voor de onsterfelijkheid van je ziel. „Tijdens een kerkdienst voor een overledene, flad derden plots twee bruine vlinders door de kerk! Ik vond dat zo mooi. Er is ken nelijk meer tussen hemel en aarde dan wij weten", verklaard Henny Stoop haar keuze voor Capella. Voor- en nazorg Tijdens de lezing werd duidelijk wat men van Capella Uitvaartverzorging mag verwachten. „Mensen kunnen ook aan voorzorg doen", laat Henny Stoop weten. „Ik ga bijvoorbeeld bij mensen die ernstig ziek zijn thuis langs en kies met hen de kaarten en teksten uit. Ook zoeken deze mensen dikwijls zelf een kist uit. Zij bepalen zelf hoe hun afscheid er uit moet zien." Kenmerkend van Henny Stoop is dat zij de nabestaanden zoveel mogelijk bij de nazorg aan de overledene betrekt. „Ik probeer er voor te zorgen dat de over ledene in elk geval de eerste dag nog thuis kan blijven. Wanneer je iemand meteen weghaalt ontneem je de familie de kans om nog even in alle rust te kij ken. Wanneer men kiest om de overle dene thuis op te baren dan komt de kist in huis te staan. Nadat iemand is overle den geef ik hemhaar een frisse was beurt en trek schone kleding aan. Aan de gezinsleden vraag ik of zij mij willen helpen met bijvoorbeeld het opmaken van het gezicht, of het kammen van het haar. Zij weten vaak het beste hoe de persoon in kwestie er uit zag en hoe het haar zat. Bovendien is dit ook weer een belangrijk stukje rouwverwerking." Wie het lichaam voor de crematie of Henny Stoop, eigenaresse van Cappela Uitvaartverzorging, poseert bij de fraaie bordeauxrode rouwauto die zaterdag de oprit van het restaurant sierde, (foto MSP) begrafenis niet thuis wil of kan houden, maar de overledene wel zo vaak mogelijk wil bezoeken, kan daarvoor via Capella terecht in de familiekamer van Uitvaartcentrum Overkrocht in Alkmaar. In dit centrum beschikt men over enkele kamers met een eigen ingang, waar keu ken, toilet en zelfs overnachtingsmoge lijkheden zijn. Henny Stoop verzorgt samen met haar man, die werkzaam is in de reclamebran che, eveneens de opmaak van de rouw kaarten. „Elk jaar presenteer ik een nieuw soort kaart. Inmiddels is het ook mogelijk om een foto van de dierbare als achtergrond op de kaart te gebruiken. Doordat deze wat wazig op de achter grond staat is dit absoluut geen confron terend iets, maar meer een fraai eerbe toon." Henny Stoop geeft de aanwezigen ook nog de tip mee vast een adressenlijst in de computer aan te maken. „De dood komt, hoe ziek iemand ook is, toch altijd plotse ling. Er heerst vaak paniek en de achter blijvers moeten ineens van alles regelen. Wat is er prettiger dan op zo'n moment een lijst met adressen uit de computer te kunnen laten rollen? Dat is alweer een hele zorg minder." Modern Hoewel veel uitvaarten nog steeds plaats vinden in de traditionele 'eikenhouten' kisten, en het vervoer plaatsvindt met de 'zwarte rouwstoeten', zijn er tegenwoor dig veel meer mogelijkheden. De rouw- wagens bij Henny Stoop zijn bestelbaar in de kleuren zilver, wit, zwart en bor deauxrood, en de kisten zijn naast de tra ditionele uitvoeringen ook in onder ande re pitriet en blank hout verkrijgbaar. „De bl^nkhouten kisten zijn bijzonder milieu vriendelijk en kunnen beschilderd wor den. Dit is bijzonder mooi voor (klein)kinderen die een laatste groet wil len schrijven of tekenen. In het cremato rium mag de familie desgewenst de kist zelf in de oven schuiven. Een maand later kan men de as ophalen en deze desge wenst verstrooien." Ook aan nazorg ont breekt het bij Capella niet. „Na een paar weken ga ik zeker nog eens bij de mensen langs om nazorg te verrichten. Even vra gen hoe het met ze is, dat is toch wel het minste wat je kunt doen voor iemand?", meent de betrokken uitvaartverzorgster. Wie meer wil weten over de mogelijkhe den van Capella Uitvaartverzorging belt met Henny Stoop, tel. 072-5320345. U vindt Capella aan de E.J. Potgietersweg 27 te Heiloo. HEILOO - Alhoewel de vermogens positie van de Gemeente Heiloo goed te noemen is, zo blijkt uit de program mabegroting 2004, geven de jaarlijkse begroting en het meerjarenperspectief een minder positief beeld. Uit het meerjarenperspectief blijkt dat in de jaren tot en met 2007 nog geen sluiten de begroting mogelijk is. Met een gematigde verhoging van de lasten voor de inwoners en zorgvuldige bezui nigingen verwacht het college het goede voorzieningenniveau in Heiloo, ook in de komende jaren te kunnen handhaven. Uit de voorjaarsnota 2003 bleek dat in de jaren tot en met 2006 geen sluitende begroting mogelijk is, de begroting 2004 kent een tekort van E 557.000. De voorjaarsnota ging uit van een tekort van E 561.000.De goede vermogenspo sitie maakt het mogelijk en verant woord om nog enkele jaren begro tingstekorten op te vangen. In het bij gestelde meerjarenperspectief wordt voor 2007 nog gerekend op een tekort van E 139.000. Dat tekort moet uiterlijk in 2008 zijn weggewerkt omdat anders de provincie verscherpt financieel toe zicht gaat toepassen Extra (bezuinigings)maatregelen Het in de voorjaarsnota 2003 afgespro ken beleid in Heiloo is dat de lasten voor de inwoners gematigd mogen stij gen. De voorstellen voor de tarieven van belastingen worden gelijk met de begroting voor 2004 behandeld. Die voorstellen gaan uit van een verhoging van de tarieven voor de onroerende HEILOO - vrijdag namen de kinderen van groep 8 van basisschool de Springschans juf Carla Riethorst een interview af; na 26 jaar Vondelschool en later genoemd de Springschans gaat zij onderwijs Heiloo verlaten om in Groet directeur te worden van de Groeter- school. De kinderen zullen Carla erg missen, zo gedreven, muzikaal, met enorme inzet en doorzetting heeft zij les gegeven. Vrijdag 10 oktober wordt er een receptie voor haar gegeven (voor ouders en oud-leerlingen) van 15.00 tot 16.00 uur in de aula van Springschans Centrum op de Breedelaan. Volgende week leest u in de Uitkijkpost het afscheidsinterview, dat de kinderen met Carla hebben gehou den. Deze week is het interview al te vinden op www.uitkijkpost.nl! zaakbelastingen met ruim negen pro cent. De overige tarieven zoals de afvalstoffenheffing en rioolrechten stij gen als gevolg van de 100% kostendek king tussen de vier en ruim vijf procent, terwijl de hondenbelasting daalt met ruim 4 procent. Omdat het rijk de gemeenten minder geld uitkeert voor lastenverlichting aan de inwoners, wordt de verrekening van de zogenaamde Zalmsnip ook verlaagd met 25%Die doorbetaling is in 2003 E 45,38 en wordt in 2004 verlaagd tot E 35 per zelfstandige huishouding. Op dinsdag 14 oktober worden de pro grammabegroting van de gemeente Heiloo en de belastingvoorstellen voor 2004 besproken in de raadcommissie voor Bestuurlijke Zaken. In de raadsvergadering van 3 novem ber wordt de begroting met de belastingvoorstellen vervolgens behan deld en vastgesteld. HEILOO - Zaterdag 4 oktober was het dan zover: om 11.00 uur werd de Wereldwinkel officieel heropend. Cor Duyn, penningmeester en medeoprich ter belichtte de ontstaansgeschiedenis. Hij vertelde dat al in 1973 drie Heiloose gezinnen begonnen met de verkoop van eerlijke koffie en rietsuiker. Een van deze mensen was mevrouw Lammers en ook omdat het dit jaar het Europese jaar van de gehandicapten is, verrichtte zij, gezeten op haar scootmobiel, de openingshandeling door als eerste de totaal vernieuwde winkel binnen te rij den. Daarna werden meteen de oude wereldwinkelvlaggen van de ramen weggetrokken. Iedereen kon nu het prachtige interieur bewonderen en de fraaie uitstalling van alle producten. Het was een enorme drukte. Alle belangstellenden en ook de sponsors werden hartelijk bedankt voor hun komst en voor de prachtige bloemen, cadeaus en felicitatiekaarten. De gezellige sfeer werkte ook verkoop bevorderend en daar is het toch alle maal om begonnen. Want zoals Cor Duyn al uiteenzette, door hoge invoer rechten en hoeveelheidsbeperkingen belemmeren de rijke landen de toegang tot hun markten en door hoge land bouwsubsidies wordt dit nog erger. Reden te meer om de Wereldwinkel te blijven steunen. Bovendien blijven de openingsaanbiedingen nog de gehele maand geldig. HEILOO - Afgelopen woensdag wer den er introductielessen Chi Kung gege ven in het Trefpunt. Twee klassen van de Paulusschool uit groep 5 (kinderen van rond de acht jaar oud) met ongeveer 25 (groot-) ouders. Iedereen deed mee met de oefeningen. Chi betekent Tevens energie'. Een belangrijk onderdeel van de Chinese geneeskunde is Chi Kung, oftewel het trainen van die levensener gie. Het gaat daarbij om jezelf gezond te houden, of om het versterken van ver zwakte vitaliteit, middels bepaalde oefe ningen. Die oefeningen komen in een aantal stijlen. Een van de oorspronke lijkste is het zogenaamde 'Staan-als-een- boom'. Het is de kunst van het stil staan, die een compleet systeem vormt voor het vrijmaken en cultiveren van chi. Klachten zoals rug-, nek- en schouder pijn, en RSI, verminderen beduidend. De twee juffen waren lichtelijk verbaasd over het feit dat dat de kinderen zo goed meededen. Toen ze weer terug op school waren en de juffen aan de kinderen vroegen wat ze er van hadden gevon den, antwoordden sommigen dat ze blij waren geworden van de oefeningen. In de lessen staan dan ook plezier, aan dacht en ontspanning centraal. Op woensdags van 10 tot 11 uur is er een les voor volwassenen en van 14.30 tot 15.15 uur een les voor kinderen. Voor aanmel ding of informatie kunt. u contact opne men met Hugo van Calker 020-6257302 of via e-mail calker@simplex.nl HEILOO - Jongstleden maandag was topkok Cas Spijkers te gast in de ruim te waar Rob Klerk zijn kooksessies houdt. Op uitnodiging van een bedrijf dat kleding fabriceert voor luchtvaart maatschappijen toog de Brabander naar Heiloo. Na het ontvangst van de 24 gasten in Klerk's Open Keuken Ver deelde Cas Spijkers de groep in zes gelijke groepen. Elke groep mocht onder toeziend oog van Cas en Rob een verrassend voorgerecht bereiden van diverse vissoorten. De gasten had den onder meer de beschikking over Hollandse garnalen, huisgerookte zalm, IJselmeerpaling, gepocheerde zeetongfilets en diverse groente-, en slasoorten. Na drie kwartier waren er zes verschil lende soorten voorgerechten bereid en mochten de gasten aan de gedekte tafels plaatsnemen. Toen het juryrap port was opgemaakt werden de voor gerechten willekeurig geserveerd aan de groep. Het uiteindelijk winnende team had de juiste hoeveelheden gebruikt, hygiënisch en veilig gewerkt en goed gelet op smaak en opmaak. „Sinds november vorig jaar hou ik hier kooksessies met diverse soorten groe pen. Dat kunnen collega's zijn van een bedrijf, vriendengroepen, families, enzovoort", zo vertelt Rob Klerk. „Na het ontvangst van de groep nemen we het te koken menu door en gaan we tegelijk de keuken in om de 'mis en place' te maken (voorbereidingen, red.). Hierbij geef ik demonstraties, aanwijzingen en nuttige tips. Vervolg ens gaat de groep aan tafel en nuttigen zij het vier gangenmenu dat ze zelf bereid hebben. Ik schenk bij iedere gang een met zorg geselecteerd glas wijn. Tijdens de koffie met zoetighe den houden we nog een korte evalua tie. Tevens bestaat er de mogelijkheid om in te schrijven op een thema avond," voegt Rob er nog aan toe. Voor meer informatie kunt u terecht op www.klerksopenkeuken.nl, of tel. 072-5051049. Bijzonder bezoek bij Klerks open keuken: niemand minder dan topkok Cas Spijkers was te gast bij Rob Klerks.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6