Gouden certificaat voor rookworst Keurslager Hoogland te Akersloot Mannenkwintet La Notte Plusactiviteiten Castricum gaatv de winkel moet uwen mmm Op =op' EK WHY ►tapijten, gordijnen Kaartverkoop Oliver! gestart Verbeter de wereld en begin bij jezelf op de Pax Christischool karpetten 10-50% korting 4 ►tapijtcoupons 35-40-45% korting UIT VOORRAAD! Adressen Groot feest op Sint Maartenschool Uitbreiding begraaf plaats R.K. Parochie Conquistanieuws Bijzondere concerten sluiten muziekproject af Scouting Heiloo en Limmen doen mee aan jota Rock n Roll Night in Akersloot dal" zoeken we op WWW. (Afec.nl Gevonden en verloren Wereldmaaltijd in de Burgerij in Limmen Rijksweg 127 Limmen k ff 072 505 1602-<- /\Ct/ KzC/LlC7/ I r dinsdag t/m zaterdag geopend vrijdagavond geopend LIMMEN - Aannemer GP Groot is in opdracht van de gemeente Castricum begonnen met de uitbreiding van de begraafplaats van de rooms-katholieke parochie H. Cornelius te Limmen. De uitbreiding van de begraafplaats wordt voornamelijk uitgevoerd richting de Vredeburglaan, waarbij het huidige grasveld langs de Vredeburglaan wordt aangepast. De aanpassingen bestaan uit het ophogen van het grasveld voor de toekomstige graven en het aanbrengen van een nieuwe watergang langs de uit breiding. Er wordt gestart met het verwijderen van het bosje ten oosten en westen van de bestaande begraafplaats. Vervolgens wordt begonnen met het graven van de nieuwe watergang en het ophogen van de toekomstige begraafplaats. Langs de Vredeburglaan wordt de watergang voorzien van een beschoeiing met pias berm van ongeveer een meter breed. Deze piasberm is voor kinderen veel veiliger omdat er maar 10 centimeter water staat. In de piasbermen kunnen tevens verschillende waterplanten groeien. Dit vormt een veel beter leef- en broedgebied voor vogels, vissen en amfibieën, zodat een watergang ont staat met een natuurlijker karakter. Nadat de watergang en de ophoging van de begraafplaats zijn voltooid, wor den bomen als grensafscheiding tussen de begraafplaats en watergang geplant. Volgens de planning zijn de werkzaam heden eind november gereed. De werk zaamheden zorgen op enkele plaatsen ongetwijfeld voor enige overlast. Samen met de aannemer wordt gepro beerd de overlast tot een minimum te beperken. Indien u over dit project nog vragen heeft kunt u contact opnemen met dhr. D. Westerink van de afdeling Nieuwe Werken Projecten, tel. 0251-661141. LIMMEN - Het programma bij jongeren centrum Conquista voor dit weekend is: Kinderen 4 t/m 10 jaar Op zaterdag 18 oktober kun je weer eens lekker komen kijken naar een van de nieuwste Disneyfilms. Er is bij Conquista een grootscherm, dus het is net alsof je echt in de bioscoop zit. In de pauze krijg je eèn glaasje limonade. De ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 18 oktober kun je komen griezelen bij Conquista! Mary, Priscilla en Mark zullen ervoor zorgen dat de rillingen over je rug lopen... De muziek zal voor deze avond ook geheel in stijl zijn. Neem al je vrienden en vriendinnen mee en ga lekker een avondje griezelen. Van de computers die er staan kun je evengoed gebruik maken. De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te kletsen en ondertussen van de muziek te genie ten? De medewerkers van Conquista zijn er klaar voor en de entree is gratis. AKERSLOOT - Keurslager Hoogland heeft ook dit jaar het gouden certificaat voor zijn rookworst verdiend. De slage rij van Guus en Jeanette Hoogland ont ving dit certificaat van de Vereniging van Keurslagers tijdens een tweedaag se vakbeurs voor keurslagers eind sep tember. Tijdens de keuring werd er gelet op dp geur, kleur, smaak en samenstelling van de rookworst. Die blijkt van zulke goede kwaliteit dat de rookworst het gouden certificaat verdient. De rook worst wordt in de eigen worstenmake rij gemaakt, net als andere worsten, zoals paardenworst en grillworst. Behalve worsten wordt er nog veel meer gemaakt in de keuken van de sla gerij. Er worden diverse broodjes, sala des en maaltijden vers bereid. „We bie den de klant zoveel zelfgemaakte pro ducten aan, dat ik me soms meer kok voel dan slager", aldus Guus. „De klant is hiervoor erg belangrijk, als wij mer ken dat er ergens vraag naar is, dan kij ken wij of we dat in het assortiment kunnen opnemen." Met al zijn ervaring, Guus beoefent al 20 jaar het slagersvak, probeert Guus dagelijks nog iets te verbeteren in zijn winkel, daarom is hij vaak in de winkel te vinden. „De toonbank moet er zo perfect uit zien, dat het water je in de mond loopt," vindt Guus. Ouderwets gezellig Nadat Guus en Jeanette de winkel over hebben genomen van Wim en Gerda Hoogland (Guus' ouders die beiden nog een paar uurtjes per week helpen) hebben zij geprobeerd de winkel zo modern mogelijk te maken. Daarom staat er sinds kort een chip- en pinauto maat in de winkel. Jeanette: „De klan ten zijn veelal enthousiast hierover, vanwege het gemak bij grote bedragen, maar ook als de pinautomaat bij de bank het een keer laat afweten." De sfeer blijft echter ouderwets gezel lig. Er wordt flink wat afgelachen in de winkel. „Een goede sfeer is belangrijk, we moeten het tenslotte met z'n allen doen. Daarom vraag ik de medewer kers ook wat zij van nieuwe ideeën vin den, ik vind hun mening belangrijk. Is iedereen tegen, dan gaat het gewoon niet door. Door de sfeer en dat ieder een z'n mening telt, voel ik me niet eens een werkgever," zo vertelt Guus. Dat het er altijd zo gezellig is, bewijst John, de rechterhand van Guus. Hij werkt namelijk al 35 jaar voor Keurslager Hoogland, heeft Guus nog van jongs af aan op zien groeien en ziet nu de kinde ren van Guus en Jeanette groot worden. Maar voordat die in de winkel kunnen werken, is John allang van zijn welver diende pensioen aan het genieten. LIMMEN - Op zondagmiddag 19 oktober zal om 15.30 uur het vocaal mannenkwintet La Notte in de NH Kerk, Zuidkerkenlaan te Limmen optreden. De toegang is E 8,- incl. con sumptie. Kaarten zijn telefonisch te bestellen op nummer 072- 5054019/5052235 of per e-mail: lim- mencultuur@hotmail.com. De nacht en de maan zijn thema's die in de Romantiek vaak dichters, schil ders en componisten hebben geïnspi reerd. Dit gegeven was in 1989 voor een groepje zangers aanleiding hun pas opgerichte mannenkwintet La Notte te noemen. Naast de Romantiek houdt het kwintet zich ook bezig met oude muziek. Sinds enkele jaren is ook het lichtere repertoire van Engelse part-songs en van de Comedian Harmonists, wereld beroemd in de jaren dertig yan de vorige eeuw, in het programma ver tegenwoordigd. In het concert van zondagmiddag is het allemaal te beluisteren. Repertoire Het repertoire omvat o.a. werken van Orlandus Lassus, John Dowland, Claudio Monteverdi, Franz Schubert, Mendelssohn en de Comedian Harmonists. De leden van het kwintet zijn: Olphaert den Otter- counter-tenor, Jan Krimp- tenor, Paul Blommaert- tenor, Jan Nobel- bariton en Willem Bouman- bas. Zij worden begeleid door luitspeler Frits Sandkuijl. LIMMEN - Het Alkmaars Symfonie Orkest en het gemengd koor De Vredeburgers uit Limmen met mede werking van leden van zangvereniging Harmonie uit Middenbeemster sluiten hun muziekproject af met twee schitte rende concerten. Deze worden gegeven op vrijdag 7 november in de Corneliuskerk aan de Kerkweg in Limmen en zaterdag 8 november in de Vrijheidskerk aan de Hobbemalaan in Alkmaar. Onder de enthousiaste leiding van de dirigenten Albert van Eeghen en Gerard Leegwater is de afgelopen maanden hard gewerkt aan een bijzon der mooi programma. De muziekstuk ken die worden uitgevoerd zijn 'Der Sturm' van Haydn en 'Psalm 42' van Mendelssohn, met als soliste de sopraan Lara Diamand. Ook het Singspiel 'Fernando' van Schubert staat op het programma. Hieraan werken naast koor en orkest drie zangsolisten mee, namelijk de sopranen Loes Groot Antink en Lara Diamand en de tenor Otto Bouwknegt. Guusje de Jong treedt op als vertelster van het verhaal achter dit Singspiel. Hier is uw kans om dit zelden uitge voerde werk te beluisteren. De concerten beginnen om 20.15 uur, om 19.30 uur is de kerk open. De toe gangsprijs bedraagt, inclusief een kopje koffie/thee in de pauze, E 10,- en E 8,- voor CJP, 65+ en kinderen. Kaarten zijn verkrijgbaar via de leden, bij kapsalon Stuifbergen aan de Kerkweg in Limmen en in de kerk voor aanvang van het con cert. Voor reserveringen kunt u bellen: 072-5052235 of 072-5340747. CASTRICUM - Bij de Plusacti viteiten, gehouden op het Bonhoeffer College te Castricum, vinden binnen kort de volgende cursussen plaats. Informatie en inschrijving tel. 0251- 659119 of www.plusactiviteiten.nl. Stempelen Op woensdag 22 oktober start een cur sus Creatief Stempelen, drie lessen van 19.00-21.30 uur, kosten E 49,-. Tijdens deze cursus leert u niet alleen iets over de basiskennis van inkten, inkleuren, scenery, watermerkinkt met chalks, ver werken van embossingpoeder, maar ook heel veel over de creatieve moge lijkheden van stempels en hoe u op diverse materialen kunt stempelen. In de eerste les maakt en versiert u geld/cadeauverpakkingen, labels en een papieren tas. In de tweede les stem- AKERSLOOT - De kaartverkoop voor Oliver! is afgelopen zondag van start gegaan op de jaarlijkse vereni- gingsmarkt in sporthal De Lelie in Akersloot. 'Oliver! de musical', geba seerd op het verhaal van Oliver TWist wordt eind van het jaar opgevoerd door de Akerslootse toneelverenigingen. De eerste kaart is symbolisch verkocht aan Jaap Kaandorp, voorzitter van de On dernemersvereniging Akersloot (OVA). Dick Kruk en Erwin Tiebie doen de organisatie achter de achter de scher men. Volgens hen zijn er al behoorlijk veel kaarten verkocht. „In 1999 brach ten we met dezelfde club mensen A Christmas Carol en die was binnen een week volledig uitverkocht! Wie onze Oliver! wil zien moet niet lang wachten want het aantal plaatsen is beperkt. Overigens, er zijn geen vaste plaatsen dus wie het eerst in de zaal is zit het mooist!" Alle donateurs en bedrijven in Akersloot hebben inmiddels een brief ontvangen waarin ze kaarten kunnen bestellen. Oliver! wordt uitgevoerd op vrijdag 19 en zaterdag 20 december om 20.00 uur en zondagmiddag 21 december om 14.00 uur in Centrum voor sport en cul turele activiteiten De Lelie in Akersloot. Kaarten kosten tien euro. Voorverkoopadressen: Akersloot Fam. Velzeboer, Cafetaria Akersloot, Bakker van Baar, Veldts Toko, Uitgeest: Boek en kantoorboekhandel Rob Schuyt BV, Limmen: Kapsalon Stuifbergen, Castricum: Boekhandel Laan. y u sirafcs oomckjö Jaap Kaandorp met de eerste toegangskaart tussen een aantal spelers van Oliver! pelt u op fimoklei, stof en hout. In de derde les maakt u een bijzonder uit- klapboekje voor bijvoorbeeld een reis verslag, kraamcadeau of (tuin-)dag- boek. De cursusprijs is inclusief E 15,- materialen. Kettingen maken Op vrijdag 31 oktober start de cursus Kettingen maken, vier lessen van 15.30- 17.30 uur, kosten E 43,-. (Dezelfde cur sus start ook op zaterdag 22 november van 09.00-11.00 uur). Het is erg leuk mooie, grote en soms opvallende siera den te dragen. Maar om nu bij dat ene leuke kledingstuk een leuk kettinkje te vinden is vaak erg lastig. Vind je het leuk om je eigen kettingen te maken van kleine en grote kralen, spiralen en staafjes? Dan is deze cursus iets voor jou! In elke les maak je, door je eigen creativiteit, een nieuwe ketting, die steeds weer anders is dan de vorige. De cursusprijs is inclusief E 5,- materialen voor de eerste les. De materialen voor de volgende lessen schaf je zelf of via de docente aan. N.B. De eerste les duurt 2,5 uur. Zelf meenemen een punttangetje, een schaar en een theedoek. Tuinieren en tuinonderhoud Op maandag 27 oktober start de cursus Tuinieren en tuinonderhoud, kosten E 80,-. In acht lessen van 19.00-20.45 uur leert u: Hoe houd ik mijn tuin in zo'n goed mogelijke conditie, wat moet ik in de verschillende seizoenen doen, welke grond is het beste voor diverse planten. Deze en nog vele andere aspecten van tuinieren en tuinonderhoud worden in deze cursus uitgebreid behandeld. Bewustzijnsontwikkeling Op donderdag 23 oktober start de cur sus Bewustzijnsontwikkeling. Drie les sen van 19.00-22.00 uur, kosten E 54,-. De basis van deze cursus is de Transpersoonlijke Psychologie en dan vopral de toepassing daarvan in het dagelijks leven. Dit gebeurt hoofdzake lijk met eenvoudige, niet-confronteren- de en niet-therapeutische oefeningen. De ontwikkeling van de mens kun je grofweg in drie fasen verdelen: Pré-per soonlijk, Persoonlijk en Trans-persoon- lijk. Het leren leven in deze laatste fase maakt het leven lichter, ontstrest en maakt van je leven een moeiteloze NU ervaring. De kernthema's van deze drie avonden zijn: eerste avond: Bewustzijn, wil en aandacht, tweede avond: De invloed van je ideeën en overtuigingen over de wereld op je ervaring, derde avond: Liefde en levenskunst. De cursus prijs is inclusief het boek Resurfacing, technieken om bewustzijn te verkennen. Is het boek reeds in uw bezit, dan kunt u E 13,- van de cursusprijs aftrekken. Deze kinderen van de Pax Christischool in Limmen weten hoe het hoort Onlangs plaatsten zij een 'Lieveheersbeesttegeltegen zinloos geweld. Bij het rode kevertje kunnen de kinderen hun ruzies op een nette manier oplossen. LIMMEN - Maandag 6 oktober heb ben de kinderen van de Pax Christischool uit Limmen drie speciale tegels gelegd. De 'Lieveheerstegels' van zo'n 15 kilo per stuk vallen op omdat ze in tegenstelling tot de grijze tegels wit zijn met een rood lieveheers beestje erop. Dit kevertje is het sym bool tegen zinloos geweld, hoe actueel dit is, is de afgelopen dagen weer uit het nieuws gebleken. Op drie schoolplei nen stonden de leerlingen uit de onder en bovenbouw even stil bij het feit dat aan zinloos geweld niet zomaar voorbij mag worden gegaan. Voor de kleuter tjes is het een tegel waar ze naar toe kunnen lopen en bij ruzie of onenig heid weer 'vriendjes' kunnen worden. Bij de grotere kinderen een opvallende herinnering aan het feit dat geld (fysiek of mentaal) niets oplost: verbeter de wereld en begin bij jezelf. De nieuwe directeur Kees Dekker benadrukt nog eens dat een school vooral een veilige school moet zijn voor alle leerlingén, en dat hij en de leerkrachten het (anti- )pestbeleid zullen nastreven. In de praktijk houdt dat in dat er een maand- afspraak met de leerlingen wordt gemaakt om zo de normen en waarden een plaats in hun leefwijze te geven. Zoals bijvoorbeeld: 'Ik spreek een ander beleefd aan' of 'als een ander 'nee' zegt dan stop ik ook'. Dus alle maal respect- en beleefdheidsafspra ken die mede zorgdragen aan een veili ger en prettiger leefmilieu op school. Een kind dat zich prettig en veilig voelt presteert beter dan een kind dat zich bedreigd of ongelukkig voelt. Respect voor elkaar staat dan ook hoog in het vaandel op de Pax Christi. LIMMEN/HEILOO - Ook dit jaar doen weer miljoenen scouts mee over de wereld met de Jota (Jamboree on the air). Ook scouting Limmen en Heiloo doen hieraan mee. Het week end zal volledig in het thema staan van het Wilden Westen. Iedere scout komt vrijdagavond in Wild West kleding, om aan het thema mee te doen. Dan wor den om 00.00 uur de zenders geopend en kunnen er verschillende contacten worden gelegd met andere scouts over de wereld. De meeste contacten wor den gelegd in Nederland omdat het makkelijker communiceren is. Op de zaterdag is er een spel voor de jongere speltakken van de scouting groepen en zal tevens een open uurtje worden gehouden van 14.00 tot 15.00 uur. 's Avonds is er een jota cross, waar verschillende scoutinggroepen uit Noord Holland aan meedoen. Op zon dag is er nog een spel waar de deelne mers van de jota aan kunnen meedoen. Bent u geïnteresseerd dan kunt u een kijkje nemen op zaterdag 18 oktober van 14.00 tot 15.00 uur op de Kistenmaker in Heiloo. Tijdens de Jota is er een abseilwand waar u zaterdag middag vanaf kunt gaan. AKERSLOOT - Zaterdag 18 oktober wordt er in café De Vriendschap te Akersloot een geweldige Rock vn Roll Night gehouden. Tijdens deze avond komen twee fantastische rock vn roll bands naar Akersloot, namelijk de formatie The Taildraggers en Keessie The Seltens Of Swing. Op twee verschillende podias zullen de bands optreden, 'geen pauzes dus maar de hele avond heerlijke rock vn roll muziek. The Taildraggers zijn een bekende verschijning in Akersloot, tijdens de laatste twee edities van het jaarlijkse rock vn roll festival waren zij aanwezig en vooral hun enthousiaste manier van optreden heeft hun veel fans gebracht in het Akerslootse. Snelle rockvn roll, een geweldige show, ras muzikanten, jankende gitaren en sle pende contrabas. Nummers van Willy Nelson, Elvis Joh iy Burnette enz. worden moeiteloos nagespeeld, met daarnaast flink wat eigen werk. De tweede band deze avond is Keessie The Seltens of Swing, een vijfmans formatie in de bezetting drums, contrabas, twee op gitaar en een zanger die ook de saxofoon veel vuldig gebruikt. Deze rasmuzikanten maken er een geweldige show van, dit is nu echte een originele jaren vijftig rock ~n roll formatie met covers van diverse ouwe rockers maar ook met veel eigen nummers. Tijdens hun optredens her leven de tijden van petticoats en vet- kuiven en dat alles met de originele sound uit het grijze hit verleden. Reden genoeg om zaterdag 18 oktober af te reizen naar de Vriendschap in Akersloot, omdat er twee bands spe len start deze Rock vn Roll Night al om 20.30 uur en kan men een totale avond genieten van onvervalste klanken. De entree bedraagt E 5.- per persoon. CASTRÏCUM - De politie Noord Holland Noord, afdeling Castri- cum/Limmen/Akersloot geeft de vol gende voorwerpen op als verloren en gevonden: Verloren in Castricum: gouden dames schakelarmband, bos sleutels, kleine beurs met geld en sleutels, dameshorlo ge met blauw bandje merk vermoede lijk Lorus, zilveren bedelarmbandje, blauwe portemonnee met geld en cd bonnen, 3 sleutels met Postbanklabel, gsm Siemens, zwarte damestas inhoud portemonnee geld en pasjes, bruine damesportemonnee met onder andere pasjes, tas blauw/wit gestreept met por temonnee foto's, ABN-pasje, zwarte portemonnee met inhoud, blauwe para plu, kart handschoen blauw/geel. Gevonden in Castricum: rood/witte kinderfiets, 3 sleutels met 1 autosleutel, mapje met rits met sleutel, blauw tas met gymkleding meisje, grote sleutel bos. Verloren in Limmen: zwarte portemon nee. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten in Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - Op zondag 19 oktober van 16.00 tot 20.00 uur wordt een wereld maaltijd in de Burgerij te Limmen gehouden voor het nieuwe project in Burkina Faso: Onderwijs en voedselze kerheid. Met een workshop Afrikaanse dans, een lezing over voedselzekerheid is het credo: Als het voedsel in de wereld eer lijk verdeeld wordt, onder alle wereld burgers, is er genoeg voor iedereen. De entree bedraagt E 12,- en neem gratis iemand mee! Opgave: Ditje van Genderen, tel. 072-5053449, Ineke Timmer, tel. 5053414 of Yvonne Zomerdijk, tel. 5052680, e-mail: yvon- nezomerdijk@quicknet.nl, of kijk op de website van de Stichting WOL: www.stichtingwol.com. LIMMEN - Vrijdag 10 oktober was het op basisschool Sint Maarten in Limmen groot feest. Juffrouw Elly en meester Frank vierden die dag dat ze al 25 jaar onderwijs geven in Limmen. De dag begon met een feestelijk onthaal op de speelplaats en werd binnen voortgezet. De leerlingen lieten blijken door middel van liedjes en toneelstu/g'es dat ze hun juffrouw en meester erg waardeerden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10