\^de Double Stars volop in de activiteiten A0 g\° Basketballers Flashing pakken eerste punten De Egmonden Nieuwe banen voor TV Het Vennewater Ot Azoj in de Slotkapel Ademloos luisteren naar Neva Ensemble Eerste lustrum voor Hakkel-oren Toernooi wmmmmmmm Ruime overwinning Aker'97 op Onder Ons en Stille Kracht Meisjeskoor Glazowtsjanka in St. Adelbertabdij m HSY Limmen nieuws Bridgeclub Limmen Schaakvereniging Yredeburg 1-o Damesbridgeclub Sans Atout Bridgeclub Sans Atout Uitslag laatste wedstrijd HSY Kennemerland sportverenigingen WWW. (Afef.nl Schaakvereniging Oppositie Penaltybokaal bij Foresters 25 Jaar bestaan Sjoelclub Heiloo UI I KUKFUb UKIUbth ^UU3 - KAUIIMA VJ. AKERSLOOT - Het eerste team van biljartvereniging Aker '97 uit Akersloot moest het in de teamcompe titie opnemen tegen het eerste team van Onder Ons uit Castricum en dat gebeurde in biljartcentrum De Vriendschap in Akersloot. De kopman van Aker N97, Theo Oud kwam uit tegen Cees Liefting en in de eerste par tij won Theo Oud in 55 beurten, de tweede partij tussen deze twee kop mannen leverde wederom winst op voor Theo Oud, nu in 32 beurten wat een moyenne van 1.00 betekende. Ook de tweede man van het team Gerard Oud deed het uitstekend, twee maal winst op Alex Völker, in 50 en 61 beurten. De derde man van het team Piet Weber moest zich tevreden stellen met eenmaal winst en eenmaal remise tegen Cees Groenland zodat de team van Aker v97 een zeer ruime overwin ning van 12-2 in de wacht wist te slepen. Het derde team van Akerv97, bestaan de uit Henk Levering, Jaap Frans en Herman Mooij moest het deze avond opnemen tegen het tweede team van Stille Kracht uit Alkmaar en wist deze ontmoeting met een 10-4 overwinning af te sluiten. Henk Levering incasseer de eenmaal winst en eenmaal verlies tegen Gerard Beentjes, het moyenne van Levering was over twee partijen 0.651. Tweede man Jaap Frans won zijn eerste partij en in de tweede partij speelde hij remise tegen Rob Monincx. De grote verrassing kwam van Herman Mooij, tweemaal winst tegen een zwak spelen de Jaap Overman zodat uiteindelijk een 10-4 overwinning voor dit team tot stand kwam. HEILOO - Na de competitie gestart te zijn met drie verlieswedstrijden behaal den de basketballers van Flashing Heiloo afgelopen weekend hun eerste punten door thuis te winnen van Harlemlakers uit Badhoevedorp. In sporthal Het Vennewater zagen de toe schouwers een dramatisch slechte wed strijd, die voornamelijk door het harde werken van Mike Oudejans, nipt in het voordeel van Heiloo werd beslist. In het eerste kwart van de wedstrijd wist Flashing niet tot scoren te komen en omdat ook Harlemlakers de basket niet wist te vinden noteerde het score bord na 10 minuten een magere 6-11 stand. De spelers van Heiloo waren meer bezig op elkaar te mopperen dan een fatsoenlijke aanval te spelen. Doordat Harlemlakers vanaf de tweede periode in een zone verdediging speelde, waar tegen Flashing spelers met individuele acties probeerden te scoren in plaats van hun aanvalspatronen te lopen, kon Harlemlakers verder uit lopen naar 15- 22 bij rust. Na de rust kwam Flashing beter de kleedkamer uit, en werd er weer meer als team gespeeld. In de aanval werd echter nog steeds vaak balverlies gele den. De arbitrage liet fysiek spelen van beide kanten vaak onbestraft zodat de gemoederen steeds hoger opliepen. Nadat William Buiter eerder al een dubbel- en technische fout had gekre gen moest hij na een klap van een tegenstander het veld verlaten met een bloedneus. Eerder verloor Flashing Ary Littooy al die met een knieblessure het veld afstrompelde. In het vierde en laatste kwart knokte Flashing zich door hard werken in de verdediging en een aantal goede aan vallen, onder aanvoering van Mike Oudejans (19 punten), terug in de wed strijd. Met nog drie minuten te spelen liet junior Jochem van Donge de kans uit vrije worpen de stand gelijk te trekken nog onbenut. Harlemlaker kwam nog op 4 punten totdat Mike Oudejans Flashing in de laatste minuut voor het eerst in de wedstrijd toch op voor sprong wist te schieten. De Badhoevedorpers kregen nog de kans om terug te komen via vrije wor pen, maar benutten er maar één. Met een man to man press en twee rake vrije worpen aan Heiloose kant, bracht wederom Mike Oudejans de eindstand van 49-46 op het bord, en bezorgde daarmee Flashing haar eerste overwin ning dit seizoen. Scores Heiloo: Mike Oudejans 19, Laurens Bulthuis 11, William Buiter 8 punten. HEILOO - Afgelopen weekend stond het op de velden van Double Stars Heiloo weer bol van de activiteiten. Zaterdagmiddag konden als eerste alle jeugdleden van de vereniging tonen in hoeverre zij de verschillende onderde len van de honk- en softbal sport beheersen. Op de diverse onderdelen als ver gooien, ver slaan, hard gooien, fielden, stoten en dergelijke kon ieder voor zich scoren en daarmee laten zien wie uiteindelijk op alle onderdelen als beste binnen het team uit de bus kwam. Naast bijna tachtig jeugdleden - in de leeftijdcategorie van peanuts tot en met aspiranten - deden ook enkele niet- leden mee die zich uitstekend wisten te manifesteren. Zo deden er bij de pea nuts en de pupillen twee meisjes mee (Misha en Daphne) die zeker niet onderdeden voor de eigen leden. Bij menig team ging het er fanatiek aan toe en werd tot het laatst toe gestreden om de titel. Uit handen van bestuurslid jeugdzaken Mark Groothuis ontvingen steeds de drie beste spelers/ speelsters per team een aandenken aan deze mid dag- Bovendien werden door de begeleiding van de teams de jaarlijkse MVP's bij de jeugd benoemd. Spelers en speelsters die zowel op als buiten het veld zich afgelopen jaar onderscheiden van de rest en daarmee de titel Most Valuable Player mee kregen. Voor 2003 werden bij de softbal verkozen Michelle van Dijk (pupillen), Denise Kabel (aspiran ten). Bij de honkbal waren dat Pascal van Wanrooy, Jeroen Bosch, Peppe Klamer (alledrie uitkomend voor de pupillen) en Bart Sabel (aspiranten). Bij de peanuts werd Rico Borst geko zen tot MVP van dit jaar. Bij de senio renteams worden de MVP's uitgeroe pen tijdens de algemene ledenvergade ring op vrijdag 12 december. Na de jeugd was het de beurt aan honk bal senioren. Hier werd voor het twee de achtereenvolgende jaar de zogehe ten Homeruncontest gehouden. Grote namen als Tim Miner, Job de Graafde mannen van Cuperus en natuurlijk de winnaar van afgelopen jaar - Remco Suk - namen plaats in het slagperk om op een tiental gegooide ballen zoveel mogelijk homeruns te slaan. Pitchers waren Ton Roets en Leander Doef; Kris Verhagen deed het catchwerk. Van de dertien deelnemers werden de homeruns geslagen door Manix van Bochove (lx), Niels Winder (2x), Tim Miner (lx) en Bas Nolta (7x), waarmee de laatste overduidelijk als winnaar uit de strijd naar voren kwam. Uit handen van Bart van der Horst ontving Nolta niet alleen de wisseltrofee, maar ook een nieuwe knuppel. Zondag konden de diverse junioren- en seniorenteams voor de laatste keer dit seizoen voor het voetlicht treden. Voor zowel de honkballers als softbalbalsters was er een drie- dan wel vierkamp, waarvoor menig team gedreven ten strijde trok. Het eerste honkbal team kon opgelucht ademhalen toen aan het eind van het toernooi kon worden vast gesteld dat zij als winnaar uit de strijd waren gekomen en daarmee de titel hadden veroverd De sterkste ploeg van Heiloo en omgeving. Met al deze activiteiten lijkt het stil te worden bij Double Stars, maar niets is minder waar. De technische commis sies hebben de afgelopen maanden een honk- en softbalschool opgezet. Hieraan kunnen eigen leden deelne men en kinderen die serieus overwegen om te gaan honk- of softballen. Deze extra trainingen zijn bestemd voor pupillen en aspiranten en gaan vooraf aan de wintertrainingen die weer voor alle leden gelden. De trainingen die lopen van eind oktober tot eind novem ber worden onder andere gegeven door Nol Houtkamp, Rinie Scheele en Greet Burkels. Naast het pitchen en het cat- chen wordt ook aandacht besteed aan het slaan. Wil je meer weten over honk- of softbal neem dat contact op met bestuurslid jeugdzaken Mark Groothuis, tel. 06- 44082393. De winnaars van de MVP-award bij de jeugd. V.l.n.r: Michelle van Dijk, Denise KabelPascal van Wanrooy, Rico Borst, Peppe Klamer, Bart Sabel en Jeroen Bosch. HEILOO - Tijdens de extra ledenver gadering van TV Het Vennewater heeft het bestuur aan de aanwezige leden het voorstel gepresenteerd voor de vervan ging van alle twaalf kunstgrasbanen, de hekwerken, netten, netpalen, scorebor den en de oefenkooi. Na een korte inleiding door voorzitter Klaas Luchtmeijer werd allereerst een minuut stilte in acht genomen vanwege het overlijden van de leden Bert Weel en Jan Breed. Vervolgens lichtte oud-voorzitter Willem Oude Essink Nijhuis, lid van de banencommissie, de achtergronden van het voorstel toe. De huidige banen zijn inmiddels ca. 12 jaar oud en daardoor aan vervanging toe. Om praktische en kostentechnische redenen geldt dat ook voor de hekwerken. Daarna was de beurt aan Jan Grootjen, die als voorzit ter van de onderhoudscommissie met een helder verhaal de technische aspec ten en het kostenplaatje presenteerde. Met de kandidaat-leveranciers is flink onderhandeld en daardoor werd een aanzienlijke kostenbesparing gereali seerd. Aansluitend toonde penningmeester Hans van Oostrom, ondersteund door een presentatie via een beamer, de begroting voor het jaar 2004. Tijdens de algemene ledenvergadering in januari 2003 heeft het bestuur toestemming gevraagd en gekregen om de contribu tie voor het jaar 2004 met E 5,per lid te verhogen. Op basis van het huidige ledental (gestegen tot ruim 1.300) en het verwachte kantineresultaat is daar mee sprake van een sluitende begro ting. Het bestuur heeft besloten om de contributie conform het bovenstaande te verhogen. Zoals dat hoort werden er tijdens de vergadering door diverse leden posi- tief-kritische vragen gesteld en door de commissieleden en het bestuur naar tevredenheid beantwoord, waarna tot stemming werd overgegaan. Met over grote meerderheid heeft de vergade ring haar goedkeuring verleend aan het voorstel. Dat betekent dat (extreme weersom standigheden daargelaten) uiterlijk op 1 april 2004 alle banen zullen zijn voor zien van nieuw kunstgras (LSR, met een vezelhoogte van 22 mm). Tegelijkertijd worden daarbij ook de hekken, netpalen en netten, de telbor- den en de oefenkooi vervangen, zodat het complex een volledige facelift zal ondergaan. Wanneer de werkzaamheden zullen aanvangen is mede afhankelijk van de weergoden. Van de gelegenheid tot wintertennis op de woensdagavond is enthousiast gebruik gemaakt. Deze avonden zijn niet alleen bestemd voor B- en C-spe- lers en de jeugdige talenten; ook leden die gewoon vrij willen tennissen zijn welkom. De kantine is geopend. Binnenkort worden frisdrankautoma ten geplaatst. Het is de bedoeling om de toiletten en kleedkamers ook in het winterseizoen overdag toegankelijk te maken, waarbij uit de automaten een consumptie kan worden genuttigd. Verder zijn er natuurlijk ook de racket avonden op dinsdag en donderdag en de racketochtend op maandag. LIMMEN - Zondag 12 oktober werd er een open wedstrijd gehouden op stuks in het kader van de Limmerpoldercup. Viswater waren de vijvers in plan Oost te Heiloo. Op veel plaatsen was goed vis te vangen, en de 19 deelnemers vin gen totaal 796 stuks. Opmerkelijk was de aanval van een snoek op het leefnet van Gerrit Tuijn. Uitslag: 1. Peter van der Heijdt Limmen 123 vissen, 2. Ron Droog Limmen 102,3. Rien Faasse HVC 79,4. Jan Walta DVW 64, 5. Marcel Kok De Sander 55. Na afloop was er de prijsuitreiking van de gehele competitie. Het verenigings klassement werd gewonnen door de HSV Limmen met 48 klassementspun- ten, evenveel als HV Castricum, dat echter minder vis hadden gevangen. DVW werd met 88 punten derde voor de Sander uit Akersloot, ook 88 punten maar minder vis. Individueel was het klassement voor de tweede opeenvol gende keer voor Peter van der Heijdt. Clubgenoot Ron Droog werd ook hier tweede. l.P. v/d Heijdt HSV Limmen 3 klasse- mentspunten (3 beste resultaten tel len), 2 R. Droog HSV Limmen 4, 3. C. Duinmeijer HVCastricum 9, 4.C. Bakker HSV Limmen 10, 5. A. Stey HSV Castricum 10. Beste visser van DVW Heiloo was Jan Walta op de acht ste plek, de beste van De Sander uit Akersloot werd Han Duin op plaats 10. De open wedstrijden op gewicht wer den gewonnen door respectievelijk Peter v/d Heijdt en Nico Schouws, bei den HSV Limmen. De competitie werd gevist door 31 vissers, 15 man visten een compleet klassement. Hoogste vangst gewicht was 10600 gram door Peter v/d Heijdt, hoogste dagtotaal was 105 door Marcel Kok. er werden bijna 1300 stuks vis gevangen, en de het totale vangstge wicht over alle deelnemers was ruim 110 kilo. Zondag 19 oktober staat de jaarlijkse baarsdag op het programma. Wederom zal 's ochtends vier maal een half uur worden gevist in de Langereis. Onder de middag wordt een pauze ingelast en zal de inwendige mens wor den aangesterkt in De vergulde Valk te Oude Niedorp. Na de pauze wordt in de middag nog drie keer een half uur gevist. Deze wedstrijd is geheel gratis voor de leden. De keerzijde van de medaille is echter dat de deelnemers geen consumptiebonnen meer krijgen. Het verzamelpunt is bij voormalig gara ge Schilder en het tijdstip van vertrek is 8:30 uur. Opgave vooraf is niet nodig. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 8 oktober als volgt gespeeld: A-Lijn: l.Landstra-Tuinstra 65.18, 2.Fam.Hoogland 55.36, 3.v.Toornburg- de Groot 52.68, B-Lijn: l.Limmen-Zijp 59.38, 2.v.d.Klis-Slob 56.70, 3.Klous- v.Straaten 54.46, C-Lijn: l.Wieffering- Zonneveld 66.96, 2.Mooy-Boelhouwer 56.25, 3.Fam.Nierop-Groot 55.80, D- Lijn: l.Fam.v.d.Storm 62.14, 2.Gelsing- Stolp 56.43, 3.Fam.Maas 52.14, E-Lijn: l.Andriessen-Noom 55.95, 2.v.d.Horn- Kops 54.76,3.Vriend-Zwalua 53.57. Vredeburg speelde vrijdag 10 oktober ronde 3 van de interne competitie. G. Hafkamp liet zich verrassen door de tot de tanden gewapende H.'Ebels die de vroegere meesterlessen van het Siciliaans loepzuiver in praktijk bracht. J. de Graaf leek voor een stunt te gaan zorgen en maakte het J. Admiraal in een onregelmatige opening knap lastig. Admiraal hervond zichzelf geholpen door een foute paardzet van de Graaf, waarna het toreneindspel op techniek winst bracht. N. Pepping won een stuk tegen D. Aafjes, die echter onverstoor baar doorschaakte, de druk opvoerde en Pepping tot overgave dwong. De jeugdige W. Mijnsbergen bracht de oudere K. Aafjes in lichte paniek door zijn sterke zetten. Pas na lang schaken wist Aafjes het volle punt binnen te halen. J. Limmen was geimponeerd door de reputatie van K. Kramer en gaf veel te snel op in de verkeerde ver onderstelling materiaalverlies op te lopen. Dinsdag speelde Vredeburg zijn le bondswedstrijd tegen O-O-O in Alkmaar. Vredeburg behaalde een ver pletterende winst van 7,5 0,5 dankzij overwinningen van K. Kramer, J. Admiraal, E. Stolp, H. Ebels, G. Hafkamp, R. Rommel en R. Termes en een remise van J. Limmen. Uitslagen: Groep A. J. Limmen-K. Kramer 0-1, H. Ebels-G. Hafkamp 1-0, C. Dinkla-E. Stolp 0-1, R. Termes-M. Wester 1-0, B. Kerkhof-T. Castelein 1-0, J. de Graaf-J. Admiraal 0-1, H. Levering-R. vd Storm 0-1, M. Voorwalt- D. Keijzer 0-1, N. Pepping-D. Aafjes 0- 1, M. Krom-P. Zwart 0-1, R. Rommel- M. Kos 1-0, W. Mijnsbergen-K. Aafjes 0-1, G. Pouw-C. Korving 1-0, B. Stolp-T. Witkamp 1-0, B. Blekemolen-M. Koot Groep B. Thijs Beentjes-Mathijs Hendriks remise, Hidde Ebels-Nutte van Belzen remise, Floris-Jan van Zanten-Micha van Buuren 1-0, Irene Klaver-Joep van Zanten 1-0, Thomas Voorwalt-Jorinda Metselaar 1-0, Thomas Voorwalt-Fabienne van Mijnsbergen 1-0, Jeffrey vd Wagen- Laura Aafjes 0-1, Bert Hollander-Bart Pepping 1-0. De uitslagen van de bij damesbridge club Sans Atout gespeelde wedstrijden op 8 oktober zijn: A-lijn:Schaap- Zijlstra 61.25, Vecht-Zijp 57.08. B-lijn: Rootjes-Roozen 62.92, Bolweg- Kaashoek 57.08. C-lijn: Berepoot-Kooy 62.50, Admiraal-Pilkes 56.94. D-lijn: Berkhout-Broekhuizen 60, Velzeboer- Ursem en Heysy-Schoonemeier 56.67. HEILOO - De uitslagen van maandag avond 13 oktober van bridgeclub Sans Atout zijn: A-lijn: 1. Haafkens - Schipper 57,8, 2. Lute - van Zomeren 54.2. B-lijn: 1. Laan - de nijs 60,8,2. De Bruykere - de Waal 58,8. C-lijn: Bolweg - Pohley 55,4, 2. V.d. Klis - Slob 55. D- lijn: 1. Fam. Witting 64,6, 2. Fam. Kemper 63,5. E-lijn: Crabbendam - Hoeksema 61,8,2. Magermans - Hutten 56.3. F-lijn: fam. Brouwer 64,6,2. Baars - Kooij 63,2. EGMOND - Op maandag 20 oktober zal het Meisjeskoor Glazowtsjanka om 18.30 uur een eenmalig concert verzor gen in de St. Adelbertabdij in Egmond- Binnen. Het koor bestaat uit 26 zange ressen in leeftijd van 9 tot 16 jaar. Allen behoren de meisjes tot de meest uitver koren zangtalenten van de basisschool en het voortgezet onderwijs en zijn lid van de plaatselijke Koorschool in Glazow. Deze school staat onder bezie lende leiding van Maestra Tamara Switkova, afgestudeerd aan het conser vatorium van Nisny Novgorod. Deze zeer bevlogen dirigente heeft haar meisjeskoor in Rusland op de kaart gezet. In 2003 won het koor het con cours 'Kerstmis in Rusland' dat in janu ari jongstleden plaatsvond in Jekaterinenburg. Maar liefst 53 koren namen er aan deel. Op het prestigieuze Tsajkovski Koorfestvial in Wotkinsk (geboorte plaats van deze wereldberoemde toon dichter) dat eens per drie jaar wordt gehouden, eindigde het koor reeds voor de zesde achtereenvolgende maal op het hoogste podium. Geen wonder dat het koor veel optreedt op uitnodi ging van steden als Moskou, Kiev, Perm, Nisny Novgorod, Jekaterin enburg en vele anderen. De pianobege leiding van het koor ligt in de vakbe kwame handen van Maestra Elena Fydorova. Op grond van haar prestaties werd het koor door het Internationaal Centrum voor Koormuziek uit Namen (Belgi') uitgenodigd voor een 10-daagse tour nee door België, Luxenburg en Frankrijk. Dat het koor op de laatste dag van deze tournee nog een concert geeft in Nederland is vooral te danken aan de inspanningen van het Alkmaars gemengd Russisch koor Bjerjozka (berkenboompje) dat onder de bekwa me leiding staat van Svetlana Tsariova. Svetlana is zelf afkomstig uit Glazow en doceerde ook aan de koorschool tij dens haar studie voor zangeres aan het conservatorium. Inmiddels heeft zij REGIO - Hengelsportvereniging Kennemerland heeft de tiende en tevens laatste wedstrijd van de Zomercompetitie gevist in het Noordhollandskanaal te Koedijk. De verwachtingen waren hoog gespannen, gezien de uitstekende vangsten bij een eerdere wedstrijd deze zomer. Helaas, de vis had er minder zin in, maar over het algemeen is er toch weer goed gevangen. Het was Dirk Alders in het midden van het parcours tegenover een uitwatering die zeer goed wist te van gen. Dirk won met liefst twintig kilo vis is en dat is rond deze tijd van het jaar een heel goede vangst. De zomercompetitie werd in de A-klas se gewonnen door Hendrik Delbrugge terwijl de winst in de B-klasse ging naar Jack de Vries. De eerste drie uit de B- klasse promoveren naar de A-Klasse te weten Jack de Vries, Nico Out en Sjaak Veldt. Waar er drie promoveren degra deren er ook drie te weten: Werner Schon, Herman Otte en Bert Groot. Uitslag: Vak A 1. Jan Jasperse 6.600 gram, 2. Hendrik Moolevliet 6.275 gram, 3. Cor Martens 6.250 gram. Vak B: 1. Dirk Alders 20.100 gram, 2. Jack de Vries 10.875 gram, 3. Nico Schouws 10.150 gram. Meisjeskoor Glazowtsjanka geeft een eenmalig concert in de St. Adelbertabdij in Egmond-Binnen. Voor dit concert zijn (wegens voor schriften van de brandweer) slechts 250 genummerde toegangskaart gratis ver krijgbaar. De kaarten kunnen uitslui tend bij de portier van de abdij worden afgehaald. Telefonisch reserveren is niet mogelijk. Na afloop van het con cert zullen leden van het koor een schaalcollecte houden bij de uitgang. Ook zullen zij tijdens de pauze enige kenmerkende artikelen uit hun geboor testreek te koop aanbieden. Op deze manier hopen zij in staat te zijn nog enig aandenken aan deze unieke con certreis mee terug te nemen naar hun dierbaren in Glazow. met haar koor Bjerjozka naam gemaakt in Alkmaar en omgeving. Het weerzien van Svetlana met het koor wordt bekroond met een solo van haar in een lied dat zij met het koor zal zin- gen. Het programma bestaat uit 2 delen. Voor de pauze zijn composities te horen van grote Russische compo nisten als Tsjaikovski, Tsjesnokov, Kalilikov en Rachmaninov. Na de pauze volgt een luchtiger menu met Russisch Volksliedere en streekgebon den volkswijsjes. Tijdens de tournee wordt het voltallige koor bij gastgezinnen ondergebracht. EGMOND - Op zondag 19 oktober concerteert in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef de bekende klezmerband Ot Azoj. De band brengt niet alleen een nieuw programma ZETS, maar treedt ook op met een spectaculaire zangeres, Natalia Rogalski. Ot Azoj is opgericht in het voorjaar van 1994. De band ontwikkelde sindsdien een eigen stijl en een eigen geluid, een unieke mix tussen de oorspronkelijke klezmer, hedendaagse Oost-Europese invloeden en de bekende klezmer-revival sound. Intiem en energiek, melancholisch en opzwepend beheerst Ot Azoj de magie om van elk optreden een groot feest te maken. In het programma ZETS brengt de band samen met Natalia Rogalski een levendige voorstelling met diepgang. Serieuze en lichtvoetige teksten komen in gesprek met melancholieke en opzwepende muziek. Natalia Rogalski, geboren uit Pools- Vlaamse ouders, bewoog zich van jong- saf aan tussen verschillende culturen en ontwikkelde zich met groot doorzet tingsvermogen tot de veelzijdige artieste, die zij nu is. Na jaren bij het theatergezelschap Flairck stort zij zich nu, met haar levendige expressie en warme stem, vol overgave in een samenwerking met Ot Azoj. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is E 9.-, PAS 65+ en CJP E 7.-, kinderen tot 12 jaar E 4.50, koffie en koek inbegrepen. Kaarten kunnen van te voren telefonisch besteld wor den bij D. Thijssen, tel. 072-5062033 en bij W. Noteboom, tel. 5062387. HEILOO - In ronde 5 van de interne competitie kruisten koplopers Sauer en van Ham de degens. Sauer sneuvelde en Rump weerstaat Limmen met 'plus remise'. Ook het spel van nieuwkomer van Roemburg moet geroemd worden: weer een overwinning en de vierde plaats op de ranglijst! Marinus Fisscher weet, sinds hij het Trefpunt heeft weten te vinden, ook niet meer van ophouden: winst op Roodbol. Eindelijk de eerste zege van Huffnagel (op Prins); verdere goede scores worden van hem ver wacht. De zusjes Vlaar waren er, met een remise, snel uit en konden nog even gezellig analyseren, tot vader zei dat ze mee naar huis moesten. Uitslagen: Sauer-van Ham 0-1, v.d.Wal- Bosma rem, Rump-Limmen rem, Koenders-van Roemburg 0-1, de Jager- Maas 1-0, Woudstra-Manni rem, Zeilstra-Langereis 0-1, van Etten- Jongerius rem, van der Werff-Horninge 1-0, Zeeman-Kraayenbrink 1-0, Roodbol-Fisscher 0-1, Jongkind- Niehaus 1-0, Korse-de Jong 0-1, Hassing-de Lange 1-0, Prins-Huffnagel 0-1, Lindsey Vlaar-Shannon Vlaar rem. Stand aan kop: van Ham 513 pnt (5 uit 5!), Bosma 412 pnt, van der Wal 395 pnt. van Roemburg 392 pnt, de Jager 385 pnt. Voor overige standen en wetenswaardigheden: http://home.zon- net.nl/jongkind-2/ of natuurlijk via www.uitkijkpost.nl, sport in de regio, Oppositie schaakvereniging. De volgende wedstrijd is de Jan Beentjeswedstrijd op zondag 2 novem ber, terwijl de wintercompetitie start op zondag 9 november. HEILOO - De herfstvakantie is weer begonnen en dat is weer een mooie gelegenheid om penalty's te nemen. Lekker in het herfstzonnetje strijdt de jeugd van de Foresters weer om de felbegeerde Penaltybokaal. Woens dag 15 oktober kunt u weer genieten van prachtige penalty's en mooie reddingen van de keepers die natuur lijk ook in topvorm zijn. Om 14.00 uur gaat de wedstrijd van start met de kabouters en de minipupillen daarna zijn de F en de E pupillen aan de beurt. Donderdag 16 oktober om 15.00 uur mogen de D, C, B en de A jeugd hun kunsten vertonen. De twee besten van elk team gaan naar de finale op vrijdag 17 oktober en dan moeten ze echt alles uit de kast halen want speciaal voor de finale komt Beau Molenaar, de keeper van jong AZ naar Heiloo. De finale van de penaltybokaal begint om 17.00 uur. HEILOO - Zaterdag 11 oktober is het 25-jarig bestaan gevierd van de Sjoelclub Heiloo, in het Open Huis. Er waren 28 personen aanwezig die inten sief bezig waren met Oud Hollands spelletjes, en de avond werd opge luisterd door muziek. Al 25 jaar bele ven veel mensen plezier aan het oer- hollandse sjoelspel. Voor wie ook inte resse heeft om een avond aangenaam bezig te zijn met het sjoelspel kan een paar avonden gratis meedoen of bellen naar 072-5337995. Iedere donderdag avond wordt om 20.00 uur gesjoeld in het Open Huis. De contributie is zo laag mogelijk gehouden om iedereen de gelegenheid te geven een avond aangenaam bezig te zijn. EGMOND - Ondanks de groots opge zette viering van het 300 jarig bestaan van hun thuishaven Sint Petersburg komen deze zangkunstenaars voor de elfde keer toch weer naar Nederland om een reeks van ongeveer 90 concer ten te geven. Zij kunnen daarbij terug zien op enorme successen in de afge lopen jaren. Het Neva Ensemble bestaat uit zes hoogwaardig opgeleide zangers en zangeressen, die hun vor ming ontvingen aan het Conser vatorium van Sint Petersburg. Het concert is als volgt samengesteld: Voor de pauze ongeveer drie kwartier Slavisch-Byzantijnse kerkmuziek en na de pauze licht klassieke muziek en volksliederen. Ook dit jaar is dit ensemble te beluisteren in de Sint Adelbertabdij te Egmond Binnen en wel op zondag 9 november en maandag 19 januari.. Aanvang 18.30 uur, kefk open 18.00 uur. In verband'met het brandgevaar zijn slechts 250 plaatsen beschikbaar. Deze toegangskaarten kunnen gratis worden afgehaald, uitsluitend bij de portier van de Abdij. Maximaal 2 stuks per per soon. Na afloop houdt het ensemble tjij de uitgang een open schaal collecte. EGMOND - Het Hakkel-oren Toer- nooi, het open najaarstoernooi van Tennisclub Hogedijk, was ook dit jaar weer een echt herfsttoernooi. Het toer nooi, dat twee opeenvolgende wee kends (3, 4, 5 en 10, 11, 12 oktober) besloeg, kende een natte, stormachtige start. Een aantal partijen in het eerste weekend moest in verband met de overvloedig gevallen regen naar een doordeweekse avond verplaatst wor den. Het tweede weekend compenseer de de valse start ruimschoots. De fina ledag, zondag 12 oktober, was een prachtige, zonnige dag met optimale tennisomstandigheden. TC Hogedijk viert dit jaar haar 25-jarig jubileum; het Hakkel-oren Toernooi viert het eerste lustrum. Ter gelegen heid van deze heuglijke feiten ontvin gen de deelnemers als welkomstatten tie een Abdijkaars. De belangstelling voor het toernooi was overweldigend. Maar liefst 355 spelers en speelsters van 36 verenigingen hadden zich inge schreven. Een twintigtal inschrijvers werd helaas uitgeloot. Het toernooi dankt zijn populariteit voor een belangrijk gedeelte aan de gezellige sfeer en de eraan verbonden verliezersronde, waardoor elk deelne mend koppel minimaal twee partijen speelt. Het toernooi dat de sterktecategorieën 5,6,7 en 8 omvat, is een 40+ veteranen dubbel toernooi. De wedstrijden in categorie 5 werden in poules gespeeld; in de overige categorieën werd volgens het afvalsysteem - met verliezersronde - gespeeld. De prijswinnaars categorie 5-40+ HD l.Joep Koel man/Dik Norder; 2.Nick Groot/Hildo Kwast, DD l.Cora Hoogland/Carin Visser; 2.Marijke ter Heerdt-Poel- man/Lottie van Loosbroek, GD 1.Marijke ter Heerdt-Poelman/Hildo Kwast; 2.Garcia Ommeren/Kees Schigt. categorie 6-40+: HD l.Ad en Jaap Hopman; 2.Peter de Waard/Ed Baltus, DD l.Corrie Bakker/Ali Molenaar- Groen; 2.Nelleke Pieterse/Jouke Boerhave, GD l.Carola Rosen- burg/Ren van Gennip; 2.Trudy Pos/Erik Dijkshoorn. categorie 7-40+: HD Ï.Henk Sik- ma/Peter Bes; 2.Nico Metselaar/Arie Hoff, DD 1.Marlies de Vries/Ellen Narvidge-Kuiper; 2. Hanny Schut ten/Ineke de Waard-Zuiderwijk, GD 1.Jessica Zwart-Neeter/Martin Zwart; 2.Bianca Schuitman/Jeroen Ferment. categorie 8-40+ HD l.Eric Steenbak kers/Jan Goedhart; 2Jan Visser/Loek Brinkman, DD l.Loes Elst-Kuil- boer/Rita Hellemons; 2.Yolande Bruckman/Ruby Rowinkel-Koster, GD l.Yolande Bruckman/Hein van de Kamer; 2.Ruby en Sjaak Rowinkel. De winnaars van de verliezersronde categorie 6-40+: HD l.Hans Zwen- ger/Jos van der Voort; 2.Jelle Naber/Nico Hoogland, DD l.Marga Hemelrijk/Nel de Wit; 2.Marianne Holman/Marijke Bangma, GD Ï.Irma Dekker/Peter Meijer; 2.Ans van Dalen/Koos Weel. categorie 7-40+: HD l.Henny Lief- ting/Alle de Boer; 2.Marcel Ver ver/Rick Teunissen* DD Carla Holshëi- mer/Margriet van Beusekom; 2.Jeanne Koopman/Ditty Zedel, GD l.Erna en Kees Vestering; 2.Ineke en Ko de Waard. categorie 8-40+: HD l.Rob Nieuw - kerk/Herman Cnossen; 2. Jan Eilan der/Wil van Dijk, DD 1.Gemma Klous/Ans Warmerdam; 2.Brigitia Slot/Tineke Schoon, GD l.Carola Belleman/Ruud v.d. Reep; 2.Nina de Moor/Jan Eilander.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 12