Falkland speelt Spotgeesten Kunstschilder Bart van Dam exposeert in Trefpunt Open Huis Hoog en Laag Boeuentv» Jubileum stedenband Heiloo- Swietochlowice In 2004 viering 10-jarig bestaan ÏSdierenL 16,95 PAPIER DEUTEKOM UITKIJKPOST - 15 OKTOBER 2003 - PAGINA 2 Opbrengst collecte verstandelijke gehandicapten Marché au Vin voor Kinderhuis Antonius Nog kaarten te koop voorstellingen de Beun Lennon legend door James Henke Mistress door Petra Berger Informatieavond basisschool Elckerlijc BESCHERMING L? Literair Jazz café Heiloo Boek van de week: Lennon Legend „e 39,99 CD van de week: Mistress van 22,95 Winkelhof '1 Loo 53 Tel 5335535 Agenda Sporthal Het Vennewater Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willi- brord), Kennemerstraatweg 464, maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Thuiszorg Regionale Thuiszorg, tel. (072)5127127 (dag en nacht bereikbaar) verzorgt o.a. huishoudelijke-, verzorgende- en ver pleegkundige diensten, jeugdgezond heidszorg, diëtetiek, uitleen verpleegar- tikelen en gezondheidsvoorlichting Stichting De Dillenburg, tel. (072) 512 1280: stichting ten behoeve van zorg, welzijn en dienstverlening, tevens maaltijdservice aan huis De Thuiszorgwinkel Tel. (072)5199265: lenen, huren en kopen van verpleeg- en hulpartikelen Kraamzorg Parenta Kraamzorg, tel. 0900 - Parenta (0900 - 7273682) (dag en nacht bereik baar): assistentie bij de bevalling en kraamzorg op maat, van de meest uit gebreide 8-uurs dagverzorging tot 3- uurs kraamzorg. Gezondheidswijzer Koorstraat 33-35, 1811 GM Alkmaar, tel. 5143384. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur op werkdagen van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J. A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo. Spreekuur uit sluitend op afspraak. Het afhalen van voer en medicijnen kan op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag uitsluitend volgens afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur op tel. 072-5340550. HEILOO - De onlangs in de gemeente Heiloo gehouden Nationale collecte verstandelijke gehandicapten hèeft in totaal E 8.131,98 opgebracht. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blauw, 124-. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds G.H.N. Germans, Sassenheim. Rooms-katholieke kerkdiensten GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger pastor R Jacobs Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met herenkoor, voorganger W. van Schie. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met Cantores, voorganger R. Visser. OL Vrouw ter Nood Donderdag 10.00 uur: bedevaart KBO Beverwijk, 17.00 uur: rozenkransgebed. Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering, 17.00 uur: rozenkransgebed. Zaterdag 17.00 uur: rozenkransgebed. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. Maandag 17.00 uur: rozenkransgebed. Dinsdag 17.00 uur: rozenkransgebed. Woensdag 08.30 uur: eucharistievie ring, 17.00 uur: rozenkransgebed. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met gemengd koor, voorgegaan door pastor H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met spontaan koor, voorge gaan door pastor B. van Schie. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22 Heiloo. Info 072- 5113535. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht •Volle Evangelie Gemeente. Elke zon dag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond St. Adelbertus Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur Zondag 10.30 uur. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur. Zondag 10.30 uur. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zaterdag 19.00 uur. Zondag 10.30 uur. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee. Zondag: 10.00 uur, voorganger ds H. Hummelen. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Engelse vertaling aanwezig, tevens zondagsschool voor de kinde ren. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 42, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Uitgeest. Zondag 10.00 uur: voorganger ds M.J. Luijk. HEILOO - Op zondag 2 november houdt de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden weer het evenement 'Marché au vin'. Een gezellig samen zijn in restaurant Klein Varnebroek met wijn en hapjes, bedoeld om vrien den en bekenden te ontmoeten, maar ook om een bijdrage te leveren aan het goede doel. Dit jaar is gekozen voor het Kinderhuis Antonius te Heiloo. Marché au Vin vindt van 15.00 tot 19.00 uur plaats in restaurant Klein Varnebroek, Omloop 22 te Heiloo. HEILOO - Verrassend is de nieuwe productie van Falkland Toneel, waarbij humor en diepgang inhoud geven aan een niet alledaags verhaal. Plaats van handeling van deze nieuwste Falkland productie is ergens in de buurt van Wassenaar. Het leven van de gearri veerde schrijver Sjoerd Couwenhoven komt op zijn kop te staan, wanneer hij als voorbereiding op zijn nieuwste roman een séance organiseert. Hij ver wacht een aantal trucs van het medium Madame Arcati te kunnen ontmaske ren, maar krijgt te maken met onge kende krachten uit 'de onzichtbare wereld'. Er wordt geknoeid met het ongeziene en daar moet je nu eenmaal niet onoordeelkundig mee omgaan! Bovendien heeft hij het nodige te ver duren van zijn vrouw Rita 'en zelfs het dienstmeisje Edith. Ondanks de hulp van het geaffecteerde doktersechtpaar Breedveld blijft de vraag: Zal iedereen het gespook in huize Couwenhoven overleven? Volgens regisseur Jan Hoedjes ligt de kracht al in het stuk zelf. Met herken bare gebeurtenissen, maar dan in het alternatieve circuit. Met interactie tus sen deze en gene zijde, alleen niet door iedereen op dezelfde manier ervaren! Verleiding, list en bedrog spelen een belangrijke rol in deze charmante komedie van de Engelse auteur Noël Coward (1899-1973), die door Falkland in een Nederlandse context is geplaatst. Met groot enthousiasme is er door de cast aan deze productie gewerkt, om u als alziend oog een aantrekkelijke toneelavond voor te schotelen. Heeft u geen enkele affectie met of geloof in het spirituele? Oh, toevallig, dat had de hoofdpersoon ook niet! Deze voorstelling is te zien op: vrijdag 31 oktober en zaterdag 1 november in theater De Beun. Aanvang 20.15 uur. Entree: E 6,-, donateurs E 3,-, CJP en 65E 4,50. Kaartverkoop start 18 oktober bij de volgende voorverkoop adressen: Reisbureau World of TUI (voorheen Holland International, Raadhuisweg), Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum), Sigaren magazijn 't Hoekje (winkelcentrum 't Hoekstuk), Cl 000 (Ypestein) en Theater De Beun; maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Voor informatie en reserveringen: Jaap Schuuring, telefoon 072-5115511. HEILOO - Op zaterdag 18 oktober van 09.30 tot 12.30 uur heeft iedere inwoner van Heiloo en omstreken de mogelijkheid om een kijkje te komen nemen bij Hoog en Laag. Dit nieuwe appartementencomplex is een initiatief van Woningstichting Heiloo en is onder architectuur gebouwd. Fase 1 staat op het punt om te worden opgeleverd aan de nieuwe bewoners. Hoog en Laag bestaat uit 35 zorgtoegankelijke appar tementen die zijn gebouwd rondom een hof. Hierdoor is een prettige woon- HEILOO - Voor de volgende voorstel lingen in theater de Beun zijn nog kaar tjes beschikbaar: woensdag 15 oktober, Ernesto Marcellino en Wilfried Finkers: 'Nat' cabaret, en zaterdag 25 oktober 'De Klucht van de Molenaar' van G.A. Bredero Theatergroep De Kale Toneel. De kassa is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Theater De Beun, Willibrordusweg 2 te Heiloo, tel. 072 5333156. Woensdag 15 oktober, aanvang 20.15 uur: Ernesto Marcellino en Wilfried Finkers: 'Nat' cabaret 'Nat' is een absolute aanrader voor iedereen. Want als je Ernesto Marcellino en Wilfried Finkers hebt gezien dan ga je jouw eigen leven weer veel meer waarderen. Toch hopen de heren ooit jaloers te worden op zich zelf. Hun motto luidt dan ook: Wees blij met jezelf dan is er tenminste nog iemand blij met jou. 'Nat' is een thea tershow, die je niet wilt missen. Met hun 'komisch geweld' spelen Ernesto Marcellino en Wilfried Finkers het publiek met 'Nat' weer plat. rnijs: normaal E 12,50 CJP/ omgeving ontstaan. Met gebruik van natuurlijke materialen hout, steen en grind en het plaatsen van veel groen is het een complex waar zowel Woningstichting, architect als bewoners trots op kunnen zijn. Tijdens het Open Huis op 18 oktober zijn alle belangstellenden (jong en oud) van harte welkom. Doordat het com plex aan de binnen- en buitenkant bezichtigd kan worden, kan iedereen zich een goed idee vormen over het wonen in Hoog en Laag. Ook staat er een maquette van het gehele plan. De bezoekers kunnen tevens hun mening geven over het complex. Daarvoor worden enquêteformulieren uitgedeeld, die dezelfde dag kunnen worden ingeleverd. Natuurlijk zorgt Woningstichting Heiloo, die het Open Huis organiseert, voor koffie met cake én een leuke attentie als dank voor de belangstel ling. Voor de kinderen is er koek, ranja en ballonnen. HEILOO - Wie op dit moment het Trefpunt bezoekt kandaar 8 mooie aquarellen en pentekeningen van Bart van Dam bewonderen. Hij exposeert daar samen met zijn schoondochter, Marian van Dam. In het radioprogram ma Intermezzo van Steekradio Excellence was Bart te gast. Daar ver telde hij over zijn liefde voor de schil derkunst. De Uitkijkpost mocht mee genieten van het gesprek met deze levenslustige en gedreven vakman. Geboren in Woerden bij Utrecht groei de Bart op in het polderlandschap. Zijn 'jeugd bracht hij daar door en was actief in het verenigingsleven. Als volleerd timmerman kwam hij van de Ambachtsschool en door een studie in de avonduren was hij bevoegd om ook les te geven. Zijn oog viel op een baan in Alkmaar in het technisch onderwijs. Aangespoord door zijn schoonvader: 'Moet je doen, Alkmaar, da's een mooie omgeving: zee, bos en duinen!', waagde van Dam de stap. Oog voor het landschap Met een twinkeling in de ogen vertelt van Dam over die tijd: „Ik werd leraar Timmeren aan de St. Willibrordschool, een technische school, het is nu de PCC. Ik heb daar 33 jaar gewerkt tus sen kinderen van 12 tot 14 jaar en heb geprobeerd vaklui af te leveren Er zijn nu nog een aantal aannemers in Heiloo die ik in de klas heb gehad: Leek, Klaver, Bos en Min uit Limmen. Het viel me toen al op dat de leerlingen die niet zo makkelijk waren, dat daar juist wat in zat!", lacht Bart. Oog voor het landschap, dat heeft Bart van Dam ook. Dit is terug te vinden in zijn schilderijen. Zo bleek zijn verhui zing van Zuid naar Noord-Holland hem heel wat meer variatie in land schap te bieden. „In Zuid-Holland heb je de Rijn met de dijk en dat is het. Noord-Holland is echt een prachtig gebied. Wat hier opvalt, zijn de ver schillende dijken. Je kunt echt zien dat men heel wat heeft moeten doen om het land droog te houden. Ik noem maar de Westfriese Zeedijk." Een object dat in veel van zijn schilde ringen terug te vinden is, is de stolp boerderij. Een bouwwerk in een land schap dat zijn interesse heeft en waar hij zich dan ook, timmerman als hij is, tot en met in verdiept heeft. Met de fiets erop uit Een creatieve man is Bart van Dam zeker. Niet alleen zijn opleiding en werk getuigen daarvan, maar al op jonge leeftijd was hij geïnteresseerd in kunst. „Ik bezocht ooit als jonge jongen een tentoonstelling van Rembrandt in het Rijksmuseum. Ik vond het gewel dig! Het is nu 14 jaar geleden dat ik gestopt ben met werken en toen kreeg ik tijd om zelf te gaan schilderen." Zijn stijl is naturalistisch te noemen. Bart noemt het zelf:,, wat ik zie haal ik naar me toe. Ik hou niet zo van de moderne schilderkunst. Bij mij kun je al gauw zien wat het voorstelt. Ik trek er graag op uit met de fiets,dan heb ik al zo eens wat plekjes genoteerd, en ga dan zo'n twee uur zitten om te schilde ren. Thuis kan ik dat dan altijd nog opplussen. Dan breng ik nog een scha duw aan of ik maak de contouren wat duidelijker. Ik heb dan een heerlijke dag gehad, want het is net als met vis sen: soms vang je niks, maar je dag is nooit mislukt." Hoewel Bart veel weet van de verschil lende materialen en technieken, werkt hij voornamelijk met aquarel. Volgens deze werkwijze moet het dan wel 'in 1 keer staan'. Een vluchtige manier van verven, een plan maken, toewerken naar een eindproduct en na twee uur afstand nemen. Dat zijn zo wat tips die van Dam uit de doeken doet. Cursussen Van Dam leert nog altijd bij, zo vertelt hij. Zelf lid van schildersclub 'Doorwerken' in Alkmaar, lijkt hem dat ook de manier voor de beginnende schilder om 'de kunst af te kijken'. Voor wie enthousiast is geworden en zelf ook wel eens de kwast ter hand wil nemen: bij het Trefpunt zijn diverse cursussen. Voor informatie kunt u zich wenden tot Saskia Sengers. Daarnaast kunt u contact opnemen met schilders club Tintoretto in Heiloo. Wie graag de schilderijen van de beide van Dammen wil bekijken: De expositie in het Trefpunt duurt nog tot en met de eerste dinsdag van november. Toegangsprijs 65+ E 11,35. Zaterdag 25 oktober, aanvang 20.15 uur: 'De Klucht van de Molenaar' van G.A. Bredero Theatergroep De Kale Toneel. 'Allemachtig, als ik verdorie toch zo'n pittig vrouwtje kon krijgen, zou ik ein deloos vrijen en haar tot de laatste snik bestijgen. O jé, ik word zo hitsig! O jé, ik sta in de fik!' Het verhaal van De Klucht van de molenaar gaat over Slimme Piet, een molenaar aan de stadspoorten, bij wie een mondaine vrouw uit Leiden, Trijn Jans, komt aan kloppen om onderdak voor één nacht. De Molenaar en zijn vrouw Aeltje Melis zijn gastvrij, maar Slimme Piet raakt van de stadse bezoekster toch behoorlijk opgewonden. Dit gegeven zorgt op zich natuurlijk voor hilarische taferelen, maar het is toch vooral het bloemrijke taalgebruik, dat dit stuk zo onweerstaanbaar maakt. Toegangsprijs: E 11,00 CJP/65+ E 10,00. v$i) John Lennon in beeld Rock'n Roll en surfmuziek uit Denenmarken Rock 'n' Roll uit de sixties, surf uit Denemarken en hits uit de jaren tachtig, dit alles is komend weekend te horen in de BukBuk. Vrijdag 17 oktober komen The Skidmarks laten horen en zien waarom zij tot 'beste live act' zijn verkozen bij de Grote Prijs van Nederland. The Skidmarks zijn al 6 jaar samen en spe len Rock 'n' Roll en garage punk. De De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadres seerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. HEILOO - Dezer dagen bracht een delegatie van de 'Vrienden van Heiloo' uit Swietochlowice een bezoek aan het bestuur van de Stichting Stedenband. De bedoeling van beide besturen was de onderlinge activiteiten met elkaar te bespreken en ook de uitwisseling in 2004 voor te bereiden. Dit wordt een bijzonder jaar omdat dan het 10-jarig bestaan van de uitwisseling tussen Heiloo en Swietochlowice zal worden herdacht. Dat zal gepaard gaan met een culturele uitwisseling en festiviteiten in Swietochlowice. Daarnaast bestaat al enige tijd het plan een min of meer professionele film over de beide gemeenten te maken. Aanvankelijk was het de bedoeling dat een filmploeg van de lokale televisie uit Swietochlowice daartoe een bezoek zou brengen aan Heiloo. Niet geheel zeker is of dit doorgang zal vinden, maar het plan tot het maken van een film wordt niet opgegeven. Eventueel zal naar andere mogelijkheden worden gezocht. De film is niet alleen van belang voor het promoten van de wederzijdse gemeenten, maar ook voor een onder wijsproject. Afgesproken is namelijk' ook dat de basisscholen uit Heiloo en Swietochlowice een uitwisselingspro ject met elkaar zullen aangaan. Er is ook gesproken om toerisme naar beide kanten te bevorderen. In dit kader zal een inventarisatie worden gemaakt van de wederzijdse accommodaties en bezienswaardigheden. Dit zo mogelijk in samenwerking met campings en VVV. De bedoeling is vooral jongeren op voordelige wijze (maar ook ouderen mogen meedoen) kennis te laten maken met de partnergemeente. De stedenband van Heiloo heeft beslo ten ook in 2004 mee te doen aan de regionale paralympics voor gehandi capten in Swietochlowice, gelet op het grote succes in 2003. Om de kosten enigszins te dekken zullen sponsors worden gezocht. Ook de onlangs gehouden stages zijn besproken. Met name die op het gebied van gezondsheidszorg (twee artsen uit Swietochlowice hebben 14 dagen stage gelopen in het Medisch Centrum in Alkmaar) en in de horeca, waarbij twee jongeren stage liepen in motel Heiloo. Een vervolg behoort misschien tot de mogelijkheden. Het zwaartepunt van de besprekingen lag vooral op uitwisseling in 2004. Verschillende suggesties om dit tot een echte manifestatie te maken zijn al gedaan. Het bestuur staat natuurlijk ook open voor suggesties vanuit de Heilooer gemeenschap voor de viering van het 10-jarig jubileum. Het adres van de stichting stedenband Heiloo^ Swietochlowice is: de Vang 21 (Joke Pronk), 1852 BN Heiloo, tel. 5338489 of Ed de Boer, Boekenstein 10,1852 WR, tel. 5335867. Op 27 oktober verschijnt 'Lennon Legend', een dvd met zeldzame en niet eerder vertoonde beeldopnamen van wijlen ex-Beatle John Lennon. De dvd draait vooral om de hoogtepunten in zijn solocarrière. De schijf is geprodu ceerd door Lennon's weduwe Yoko Ono. 'Lennon Legend' bevat filmbeel den uit Yoko Ono's privé-archief, reeds bekende opnamen, speciaal geprodu ceerde promotiefilmpjes en korte ani maties in de tekenstijl van John Lennon. Bij het boek is een cd gevoegd met unie ke intervieuws met John Lennon en een bijzondere live-opname van 'Imagine'. De dvd 'Lennon Legend' komt uit in combinatie met een gelijknamige cd. John Lennon zou op 9 oktober 2003 63 jaar zijn geworden. Lennon Legend ver telt het verhaal van het creatieve talent van de songschrijver, artiest en maat schappijkritische activist die een genera tie heeft veranderd. Geheel geïllustreerd met uniek fotomateriaal biedt dit unieke boek onthullende details over elke fase in Johns leven, van zijn begintijd op de kunstacademie via het hoogtepunt van Beatlemania tot Imagine. Door het hele boek heen zijn talrijke reproducties opgenomen van door John met de hand geschreven songteksten, tekeningen en andere persoonlijke papieren, waarvan er veertig uit het boek genomen kunnen worden om er een voor een van te genie ten. Het gaat hierbij veelal om zeldzaam materiaal uit Johns familiecollectie, dat Yoko Ono uit haar privé-archief beschikbaar heeft gesteld voor opname in dit boek. Het boek is geschreven door James Henke, kenner bij uitstek van John Lennons leven en muziek, en verbonden aan de Rock and Roll Hall of Fame. Zijn tekst is in nauwe samenwerking met Yoko Ono tot stand gekomen en is door haar geautoriseerd. PETRA BERGER Petra Berger bracht in 2002 haar eerste solo album 'Eternal Woman' uit, een mix van klassiek en pop. Zeer recentelijk is haar nieuwe album uitgekomen: 'Mistress'. Op indringende en inspire rende wijze bezingt Petra de levens van legendarische vrouwen uit de wereldge schiedenis waardoor elk lied bijna als een musical op zich gezien kan worden. 'Eternal Woman', gaat over roemruchte vrouwen die heel wat te verduren heb ben gehad, zoals Cleopatra, Jeanne D'Arc en Marie Antoinette. Om hun emoties zo rijkgeschakeerd mogelijk te verklanken, put Petra Berger uit pop muziek, klassieke muziek, jazz en musi cal. Op haar nieuwste cd Mistress zijn de minnaressen van kunstenaars en dich ters haar grootste inspiratiebron, maar ook de bedrogen vrouwen komen aan het woord in de liederen. Bijvoorbeeld de verhalen van Frida Kahlo (minnares van Leon Trotsky) en Hillary Clinton (bedrogen vrouw van president Bill Clinton) worden op krachtige wijze, soms sentimenteel, bedroefd of versla gen en dan weer strijdvaardig of zelfs wraakzuchtig verwoord in de 13 tracks op dit album. Petra Berger weet met haar bijzondere stem en hypnotische muzikale uitstraling, de gevoelens van deze vrouwen prachtig uit te drukken. Elke zaterdag Gymnastiek- en Heiloo, container op achter de Ter Coulsterkerk, 10.00 en 12.30 uur. Turnvereniging parkeerterrein tussen r/rwicc Pastoor van Muijenweg 12.1852 EH Heiloo, tel 5321048 recensies van hun eerste cd 'Come And Get It' waren zeer positief, reden genoeg dus om deze band te komen bekijken. Het internationale voorpro gramma wordt verzorgd door El Ray uit Denemarken. El Firetone, El Twang, El Doc'Torro en El Fuerte zoals de bandleden zich noemen, spelen instru mentale 'surfmuziek'. In 2002 kwam hun cd 'Shoot From The Hip' uit. Alle nummers zijn uniek en hebben alle maal een vers geluid soms met een knipoog naar de surfmuziek uit het ver leden. Het spits wordt afgebeten door de Kelvinators, hun ruige imago leverde ze een maandprijs op van het concours NHD-Popprijs. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree bedraagt E 7,-. 80's Party Zaterdag 18 oktober is er weer een 80's Party. Verschillende dj's zullen alle hits van toen en verzoeknummers draaien. De entree is gratis. Kijk ook eens op www.bukbuk.nl. HEILOO - Elckerlyc, basisschool werkend volgens het Freinet- onderwijs houdt op 22 mei een infor matieavond aanstaande 22 mei, aan vang om 20.00 uur aan de Boekenstein 44. De avond wordt begeleid door leerkrachten en wordt gejhouden op de school zelf. Voor meer informatie: dhr. S.A. Herman, tel. 072-5340297 of een van de school- medewerkers op tel: 072-5321585. Algemene informatie óver de school is ook te raadplegen op www.elcker- lyCrheiloo.nl. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Hei loo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tus sen 08.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tij dens de schooluren, ook gebruikte kle ding. Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat naast de C 1000-supermarkt, hoek Wester- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan- /Westerweg. Ook: container op de par keerplaats bij zwembad het Baafje. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trainingen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, container bij de ingang van het tennis park aan Het Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Tennisvereniging Het Vennewater, container bij de ingang van het tennis park aan Het Zevenhuizen. Vermiste en gevonden dieren: 072-5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Honden katten Akersloot: 0251-310079 Vakantieadvies: 072-5336180 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord Kennemerland: 072-5150173 (alarm), en 072-5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Vermist Magere rode gec. kater, schuw, witte bef, hals, borst, buik en voetjes, wit op de lip, 10 jr. Spoorlaan, Heiloo. Gevonden Lapjespoes, Mariënstein Heiloo. Bruin gevlekte poes, wit onder de kin, zwarte poten, Kennemerstraatweg/ Stationsweg, Heiloo. HEILOO - Op zondag 26 oktober zal het eerste Literaire Jazz Café van dit seizoen plaatsvinden, te gast is de schrijfster Carolijn Visser. Ze werd in 1956 in Leiden geboren, in 1982 schreef ze haar eerste boek Grijs China en in 1986 publiceerde zij Aan het einde van de regenboog. In dit boek doet zij ver slag van een verblijf van een half jaar tussen goudzoekers in Costa Rica. Vele reisverhalen van haar zijn in boekvorm verschenen, onder andere Brandend Zout, Tibetaanse perziken en Het goud van Bonanza. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door het Opus 4 Kwartet. Het Literaire Jazz café vindt plaats in het Open Huis, boven 't Loo, zaal open 10.30 uur en de lezing begint om 11.00 uur. Toegangsprijs E 6,50 (inclusief kopje koffie). Kaartverkoop bij Boekhandel Deutekom, voor meer informatie, tel. 072-5115511. door James Henke Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelbof jjjj} 672 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@librts.nl door Petra Berger voor OO Het Zevenhuizen 48 - 1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners In Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Weizijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Op deze telefoonnummers kunt u ook informatie inwinnen over de verhuur voor het seizoen 2003. Popconcert: Night of the Proms dit jaar op 18 oktober 2003. Vlooienmarkten op 30 november 2003, zondag 25 januari 2004 en 29 februari 2004. Woensdag 08-10-2003 Woensdag 15-10-2003 Donderdag 16-10-2003 Vrijdag 17-10-2003 Zaterdag 18-10-2003 Zondag 19-10-2003 Maandag 20-10-2003 Dinsdag 21-10-2003 Woensdag 22-10-2003 Donderdag 23-10-2003 Vrijdag 24-10-2003 Zaterdag 25-10-2003 Zondag 26-10-2003 Maandag 27-10-2003 Dinsdag 28-10-2003 Woensdag 29-10-2003 Donderdag 30-10-2003 Vrijdag 31-10-2003 01-11-2003 Zondag 02-11-2003 Maandag 03-11-2003 Dinsdag 04-11-2003 Woensdag 05-11-2003 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal 19.15-23.00 Zaalvoetbal 17.00-18.30 Basketball 19.15-23.00 Zaalvoetbal 12.00-02.00 Night of the Proms Heiloo 10.00-15.30 Handbal 08.45-15.30 Schooigym 17.00-22.30 Volleybal 08.30-15,30 Schoolgym 19.00-23.00 Volleybal 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal 14.00-15.30 Sportinstuif 19.15-23.00 Zaalvoetbal 08.30-12.30 Schooigym 17,00-18.30 Basketball 19.15-23.00 Zaalvoetbal 08.45-15.30 Schoolgym 17.00-22.30 Volleybal 08.30-15.30 Schoolgym 19.00-23.00 Volleybal 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal 14.00-15.30 Sportinstuif Schoolgym 19.15-23.00 Zaalvoetbal 08.30-12.30 17.00-18.30 Basketball 19.15-23.00 Zaalvoetbal 15.30-20.30 Basketball 08.45-15.30 Schoolgym 17.00-22.30 Volleybal 08.30-15.30 Schoolgym 19.00-23.00 Volleybal 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 2