m Herhaling klanttevredenheids onderzoek Welzijn w v\ Milieubeleidsplan Heiloo in ontwikkeling Bladafval 1 HEILOO UITKIJKPOST -15 OKTOBER 2003 - PAGINA 4 ÏJ,r< ,m ^HTe Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De gemeente Heiloo herhaalt het klanttevredenheidsonderzoefc dat in 1999 en 2001 onder cliënten van de afdeling Welzijn plaats heeft gevonden. Het onderzoek wordt uitgevoerd door de hogeschool in Alkmaar in opdracht van de gemeente. Volgende week worden de enquêtes verzonden aan ca. 300 bewoners van de gemeente Heiloo die voor hun inkomen (gedeeltelijk) afhankelijk zijn van een uitkering in het kader van de Algemene bijstandswet, IOAW of IOAZ. Uit de onderzoeken van 1999 en 2001 is een aantal belangrijke aanbevelingen gekomen, waaraan de gemeente inmid dels vorm heeft gegeven. Voorbeelden hiervan zijn: de verbouwing van de cen trale hal tot Publieksbalie, waarbij aandacht is voor het privacy-aspect van de klant, het verbeteren van de spreek kamers, de modernisering van de nieuwsbrief Klantencontact, het plaatsen van Klantencontact op de web site van de gemeente en het betrekken van de stichting Belangenbehartiging Uitkeringsgerechtigden bij de vormge ving van lokale cliëntenparticipatie. Onderwerpen die in het klanttevreden- heidsonderzoek 2003 aan de orde komen zijn: openingstijden van de afdeling Welzijn, het verloop van de mondelinge en schriftelijke contacten met deze afde ling, de vertrouwelijkheid, klachten en voorlichting gericht op cliënten van de afdeling Welzijn, het minimabeleid en het gevoerde uitstroombeleid (beleid gericht op het laten uitstromen van een uitkeringsgerechtigde naar een betaalde baan). De resultaten van dit onderzoek worden op deze informatiepagina bekend gemaakt. Deelnemers worden in de nieuwsbrief Klantencontact op de hoogte gebracht van de resultaten. De gemeente Heiloo is constant bezig om de service en de dienstverlening voor haar klanten te waarborgen en te W- Él verbeteren. Om dit te kunnen doen is het belangrijk om te weten hoe de klanten zelf over bepaalde zaken denken. Vandaar dat de gemeentë Heiloo geregeld onderzoek laat ver richten naar de mate van tevredenheid over de dienstverlening van de gehele gemeentelijke organisatie of onderdelen daarvan. Ook laat de gemeente onder zoek verrichten naar specifieke onderwerpen, zoals het woonwensen- onderzoek. De resultaten van de onderzoeken gebruikt de gemeente Heiloo voor het opstellen van beleidsno ta's en voor het nemen van concrete maatregelen. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P. Ger ritsen van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072) 535 66 80. De gemeente Heiloo is gestart met het opstellen van een Milieubeleidsplan voor de periode van 2004 tot en met 2007. Dit gebeurt in samenwerking met de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA), onder de titel 'Milieu in Heiloo, zo doen we dat'. Een belang rijk uitgangspunt is het vorige milieubeleidsplan waarbij de inwoners van Heiloo nauw betrokken waren. "De basis die daarin door de inwoners gelegd is, wordt in het nieuwe plan verder uitgewerkt", aldus wethouder Rob Opdam. Milieu in Heiloo, zo doen we dat "Heiloo, fijn wonen in het groen", we zien het onder andere staan op borden, in de krant en op de gemeentelijke website. Een belangrijk motto voor ons dorp waar terecht veel aandacht voor is. De speer punten van de gemeente Heiloo liggen op het terrein van de woonomgeving en het groenbeheer. Hiervan zijn bekende voor beelden de duurzaam gebouwde wijk 'Egelshoek' en de gezamenlijke inspan ning om afval beter te scheiden. Milieu speelt in onze gemeente een belangrijke rol. Zo was Heiloo in 1995 zelfs de meest groene gemeente van Europa en heeft zij in 1999 een convenant voor duurzaam bouwen ondertekend. Bovendien behoort Heiloo met haar energiebeleid op dit moment tot de vijf meest succesvolle Noord-Hollandse gemeenten. In het vorige beleidsplan is gesteld dat het behouden en versterken van het motto "fijn wonen in het groen" centraal staat. Het nieuwe milieubeleidsplan geeft hier verder invulling aan. De titel van dit plan 'Milieu in Heiloo, zo doen we dat' bena drukt deze uitwerking. Wat is een milieubeleidsplan? In een milieubeleidsplan staat het beleid van de gemeente beschreven ten aan zien van milieu. Dit beleid heeft als doel het milieu en de leefomgeving te beschermen en waar mogelijk te verbe teren. Het vasthouden van de behaalde resul taten en het verder uitbouwen is een belangrijk onderdeel van het toekom stige milieubeleid. Het milieubeleidsplan beschrijft hiervoor de uitgangspunten en de doelstellingen. De ontwikkeling van het plan De komende maanden werkt een gemeentelijke werkgroep een concept milieubeleidsplan uit. Dit concept zal voor de inwoners van Heiloo ter inzage worden gelegd bij het informatiecen trum van het gemeentehuis. Op onze gemeentelijk pagina in de Uitkijkpost berichten wij van te voren wanneer de inzage-periode plaatsvindt. Meer informatie Wilt u reageren of heeft u vragen over het milieubeleidsplan? Dan kunt u con tact opnemen met de heer F. Kwint, Milieudienst Regio Alkmaar, tel. (072) 548 84 51 of e-mail fkwint@alkmaar.nl. Het is alweer een aantal weken herfst en het blad valt in fases van de bomen af. De lindes laten hun blad bijvoor beeld vroeg vallen en de iepen juist laat. In combinatie met regen kunnen bladeren voor gladheid zorgen. Daarom ruimt de gemeente het blad- afval in de gemeente op. Als eerste de straten waar bomen staan die vroeg hun blad laten vallen en vervolgens de straten waar bomen staan die laat him blad laten vallen. Deze laatste groep is echter veel groter, waardoor het langer kan duren voordat al het blad- afval opgeruimd is. Wat betekent blad opruimen? Daar waar het kan, wordt het blad in het plantsoen geblazen. Het blad is namelijk een goede afdekking voor de vorst. Daarnaast verteert het blad en dient daardoor als voedsel voor de beplanting in het voorjaar. Bladeren op de weg of in de berm worden zoveel mogelijk verwijderd. Natte bladeren op de weg veroorzaken gladheid en de bermen hebben een waterdragende functie waardoor deze niet te dik mogen worden. Zou de berm te dik worden dan vloeit het water van de weg namelijk niet meer gemakkelijk de berm in. Al het blad weg? Nee, dit is niet altijd mogelijk. Het uit gangspunt is zoveel mogelijk blad opruimen. Deze taak is geheel weersaf hankelijk. Waar zijn we bezig? De afdeling Beheer Openbare Ruimte heeft twee bladploegen; een grote (blad blazers en de veegmachine) en een kleine (bladzuigers). De grote ploeg is gestart in wijk Oost en zal, afhankelijk van het weer, eindigen in wijk West. Zolang er blad valt, wordt deze route herhaald. Wat te doen met het blad van de gemeentebomen? Als u ons wilt helpen, kunt u het blad in de bermen bijeen harken en het blad op paden en wegen bijeen vegen. Dit blad kan als een hoop bij een boomstam ver zameld worden. De medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte nemen dit blad mee als zij in de straat aan het werk zijn. U kunt dit natuurlijk ook laten weten, telefoonnummer (072) 535 68 68. Wij vragen uw begrip voor het feit dat het niet mogelijk is om het afval dan direct op te halen, aangezien de route van de werkzaamheden van de wijkmedewerkers al vastligt. Toch zullen wij ons best doen het zo snel mogelijk op te halen. aaden (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand hoorzittingen voor de behande ling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de vol gende besluiten: Maandag 20 oktober: 20.00 uur: tegen bouwvergunning ver groten woning Wentholtlaan 1; 20.15 uur: tegen afwijzing ontheffing oplei dingseisen kinderopvang; 20.45 uur: tegen weigering van een bouw- vergunning voor het vergroten van woningen aan De Brink. Deze hoorzittingen worden gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis (toegang via de ingang van het gemeentehuis aan de Raad- huisweg tegenover de Witte Kerk) woensdag 22 oktober: 20.00 uur: tegen afwijzing aanvraag gehan- dicaptenparkeerkaart; 20.30 uur: tegen afwijzing aanvraag vergoe ding woningaanpassing; 21.00 uur: tegen opleggen verplichtingen bij standsuitkering. Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). Maandag 27 oktober: 20.00 uur: tegen verlagen subsidie 2002; 20.30 uur: tegen bouwvergunning plaatsen gezondheidszorggebouw/ tijdelijke huisartsenvestiging parkeerterrein De Loet. Deze hoorzittingen worden gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis (toegang via de ingang van het gemeentehuis aan de Raad- huisweg tegenover de Witte Kerk) De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belangheb benden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen tijdens de bezoekuren van het gemeentehuis ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Organisatieonder steuning, kamer 1.10 in het gemeentehuis, tel. 535 66 48. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De eerstvolgende vergadering van de com missie voor Bezwaarschriften is op maandag 17 november a.s. - ouwen en wonen Gemeente start verkoop volgende acht bouwkavels Oosterbos Het Oosterbos ligt in de zuidoosthoek van Heiloo. Daar vormt dit bos een kwalitatieve afronding van Heiloo en een overgang tussen bebouwing en landschap. In het Oosterbos is een woonbosmet veertig kavels opge nomen. De kavels zijn voorzien van bosaanplant. Om het begrip wonen in het boszoveel mogelijk inhoud te geven, is in het 'woonboseen lage woningdichtheid gehan teerd. De kavelgrootte ligt tussen 1260 en 1610 m2. Van elke te verkopen kavel in het woonboswordt maximaal 400 m2 (20 bij 20 meter) vrijgemaakt van bosaanplant voor de bouw van een woning met de bijbehorende bijgebouwen, terrassen, tuin en parkeerplaatsen op eigen terrein. De gemeente verwijdert ook bosaanplant voor de aanleg van een ontsluitingsweg. De overige bosaanplant moet worden behouden en de toekomstige eigenaar van de kavel moet de bosaanplant dan ook beheren. Op een kavel kan een woonhuis worden gebouwd. Om het boskarakter zo weinig mogelijk aan te tasten en tegelijkertijd de aichitectonische kwaliteit te waarborgen dienen woongedeeltes en bijgebouwen in een harmonieus samenhangend bouwvolume te worden geïntegreerd. Daarbij moet het ontwerp voor een bouwplan voldoen aan redelijke eisen van welstand. Naast de bouw van het woonhuis zijn er zeer beperkte bouw mogelijkheden. De bebouwingsvoorschriften zijn opgenomen in het bestemmingsplan Zuid - Oost III' Inschrijvingsprocedure De gemeente Heiloo stelt iedereen tot en met zaterdag 15 november 2003 in de gelegen heid een bod te doen op één of meerdere kavels in het plangebied Oosterbos Een bod kan gedaan worden op de kavels 17 tot en met 24. Voor de verkoop is een verkoopbrochure ver vaardigd waarin informatie over het project is opgenomen. In deze brochure valt ook te lezen waar de kavels precies liggen. De ver koopbrochure is verkrijgbaar bij de gemeente bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de Herhaling Klanttevreden- heidsonderzoek Welzijn hal in het gemeentehuis. U kunt daar terecht tijdens de openingstijden maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Bij de verkoopbrochure wordt een inschrij vingsformulier meegeleverd. Hierop staan onder meer de bodemprijzen per kavel aange geven. Deze variëren van 415.000 tot 450.000. Op het inschrijvingsformulier kan onder andere de hoogte van het bod per kavel worden ingevuld en kan worden aangegeven naar welke kavels de voorkeur uit gaat. De brochure, het inschrijfformulier en de koop overeenkomst zijn tevens te downloaden op de website van de gemeente Heiloo: www.heiloo.nl Voor de verkoop van de kavels is een aantal 'spelregels' vastgesteld. Zo is de wens van het gemeentebestuur dat tenminste vier van de acht kavels worden uitgegeven aan inwoners van Heiloo. Als inwoner van Heiloo worden aangemerkt die personen die tenminste 1 jaar staan ingeschreven in het bevolkingsregister van de gemeente Heiloo. Meer informatie over de 'spelregels' is te vinden in de bro chure. Inschrijvingsformulieren moeten aangete kend worden verzonden of persoonlijk overhandigd worden aan de notaris. Notaris kantoor De Winter te Heiloo is aangewezen als notaris voor deze fase van de kavelver koop in het Oosterbos. Het kantoor aan de Kennemerstraatweg 83 is op werkdagen geo pend van 8.30 tot 13.00 en van 13.30 tot 17.00 uur. Formulieren die na 15 november 2003 binnen komen worden terzijde gelegd. Op maandag 17 november om 16.00 uur maakt de notaris de biedingen bekend in een openbare bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis door het openen van de enve loppen. De notaris legt daarbij niet ondertekende of foutief ingevulde formu lieren terzijde. Tijdens deze bijeenkomst doet de gemeente nog geen uitspraken over de toewijzing. De gemeente beraadt zich aller eerst op de biedingen en hanteert de spelregelsom tot toewijzing te komen. De gehele inschrijvings- en toewijzingsproce dure vindt plaats onder verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur. De rol van de notaris beperkt zich tot het in ontvangst nemen van de biedingen en het openen van de enveloppen. Daarnaast verlopen zaken als betaling en de eigendomsoverdracht via de notaris. Meer informatie Voor meer informatie over de kavels in het Oosterbos kunt u terecht bij de afdeling VROM, mevrouw P. Arnold, telefoonnummer (072) 535 67 92 of mevrouw E. Zaadnoordijk, telefoonnummer (072) 535 67 80. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Hoefcamplaan 2 - vergroten woning plaatsen erker en wijziging gevel (reg.nr. 2003/0277) Kennemerstraatweg 315 - vergroten woning incl. dakkapel achterdakvlak (reg.nr. 2003/0297) Slimpad 16C - bouwen gezondheidszorgge bouw huisartsenpraktijk (reg.nr. 2003/0292) Vredenoord 149 - plaatsen berging (reg.nr. 2003/0317) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. De Hucht 2 t/m 6 - plaatsen onderwijsge bouw 2 lokalen, ter vervanging bestaand noodlokaal (reg.nr. 2003/0231) Groenelaan 13 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0097) Kerkelaan 41 - bouwen woning (reg.nr. 2003/0121) Laan Eindeloos 29 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0088) Vierakkers 1 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2003/0281) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Lees verder op pagina 6 Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contact ïsJ/> "j

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4