De Deel opent wijnshowroom en proeflokaal Van Bernlef tot Reve Tegenbezoek Eensgezindheid aan fanfare St. Joseph Pey van de Springschans Falkland Toneel zorgt voor reuring in de Beun Hier schijnt de zon Projecten Stichting Ouderenwerk Heiloo krijgen door subsidie van fondsen UITKIJKPOST - 23 JULI 2003 - PAGINA 8 HEILOO/AKERSLOOT - De Deel Wijnkoperij Relatiegeschenken heeft vrijdag in Akersloot een wijnshowroom geopend. De toenemende wetgeving maakt het steeds moeilijker om wijn te proeven in een winkel, waardoor Paul Boerlage van De Deel Delicatessen in 't Loo niet meer zomaar een fles wijn open mag trekken voor zijn klanten. Daardoor werd besloten een wijnshow room in te richten in de bedrijfshal van De Deel aan de Boekei in Akersloot. De laatste weken heeft Paul, samen met zijn vader, medewerkers en een kunst schilder flink de mouwen opgestroopt om een groot gedeelte van de bedrijfs ruimte om te toveren tot wijnshowroom Maar het resultaat mag er zijn. In sfeervolle Toscaanse stijl liggen de ruim 350 wijnen uit het assortiment van wijn koperij De Deel uitgestald. Aan de gezellige bar mag naar hartelust geproefd worden, maar ook het voor malige proeflokaal heeft een indruk wekkende metamorfose gekregen. Hierdoor is De Deel voortaan in staat grotere groepen te ontvangen, die bij voorbeeld in het kader van een perso neelsfeest of verjaardagsfeest kennis kunnen maken met een steeds wisselen de selectie wijnen. Nieuw daarbij is dat De Deel vanaf medio januari ook wijn cursussen gaat geven, onder leiding van Gert Poffers. Deze vinoloog, afgestu deerd aan de gerenommeerde Wijnaca demie, heeft onlangs de wijnafdeling van de Meinderts Groep te Amsterdam, verruild voor De Deel. Zijn kennis en expertise maakt het voor De Deel mogelijk om zich nog meer te speciali seren op wijngebied. De wijnproeverijen in proeflokaal De Deel worden gehouden voor een gese lecteerde groep genodigden, die door middel van een maandelijkse wijnbrief op de hoogte worden gehouden van de proeverijen. In deze wijnbrief worden steeds de te proeven wijnen geintrodu- ceerd, en kunnen de favoriete wijnen besteld worden. De bedoeling is dat straks ook via de nieuwe website van De Deel de wijnen kunnen worden besteld. Bent u ook een wijnliefhebber en wilt u deelnemen aan een van de proeverijen van- De Deel? U kunt zich opgeven voor de kennismakingsproeverij in het weekend van 24, 25 en 26 oktober. Onder het genot van een kaasbuffet kunt u deze dagen de 20 favoriete Gastrowijnen van De Deel proeven, naast 10 'Grand Cru' wijnen uit ver schillende landen. Het geheel wordt verder muzikaal omlijst. De kennisma kingsproeverij is vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur, en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. U kunt zich via het e-mailadres info@de-deel.nl of het tel.nummer 072-5323569 opgeven voor de wijnbrief, of meer informatie ver krijgen. De wijnshowroom is dinsdag tot en met vrijdag geopend, van 13.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Telefonisch is de show room altijd bereiklbaar, op tel. 072- 5323569. Beste Specialiteitenwinkel Ook is De Deel Delicatessen in 't Loo onlangs, na een enerverende halve fina le, verkozen tot een van de vijf beste specialiteitenwinkels van dit jaar. De Deel maakt met deze nominatie kans op de trofee 'Trophique Supérieur'. De vijf genomineerde winkels- de top van de Specialiteitenwinkels in Nederland- worden in oktober bezocht door twee zeer strenge vakjury's. De winnaar van Trophique Supérieur wordt op dinsdag 11 november bekend gemaakt. De jaar lijks nationale competities zijn een ini tiatief van de Vakcentrumsectie Kaas Delicatessen en georganiseerd door de Stichting Kaas- en Delicatessenwinkels in Nederland. Activiteiten AVYH HEILOO - Op woensdag 22 oktober organiseert de Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo e.o. (AVVH) een bezoek aan de Forbo Linoleumfabriek in Krommenie-Assendelft. Aanvang: 14.15 uur. Na een inleiding met een video-presentatie volgt een rondleiding door de productie afdelingen. Voor deze rondleiding moet men wel goed ter been zijn. De muziekcursus 'De Romantiek in de Muziek' door mevrouw Simina Ruppert wordt gegeven op donderdag 13, 20 en 27 november en dinsdag 2 december van 10.00 tot 12.00 uur in het Open Huis. Er is nog beperkt plaats op deze cursus. Door het grote aantal nieuwe leden van de AWH is er een vierde leeskring gestart. Voor degenen die graag lezen en in kleine (huiskamer)kring hierover wil len praten zijn nog plaatsen beschikbaar. Inlichtingen en opgave bij: Anneke Kager, tel. 072-5332935 (tussen 19.00 en 20.00 uur). Algemene leden vergadering Postzegelvereniging HEILOO - De postzegelvereniging Heiloo houdt op donderdag 16 oktober haar algemene ledenvergadering in het Oosthonk, Oostkanter 14, aanvang 20.00 uur. Leden en belangstellenden zijn welkom, na de vergadering vindt er voor de leden een verloting plaats met mooie prijzen. De verzamelaars van allerlei landen, thema's of stempels kunnen hun collectie uitbreiden, door het aanbod in de rondzendboekjes. Het lidmaatschap bedraagt 5 euro per jaar. Nieuwe leden betalen 0,45 euro aan inschrijvingskosten. Inlichtingen bij R.A. de Wijs, tel. 072-5332985. Volle boekjes voor de rondzending kunnen op de Laghe Weijdt 56 ingeleverd wor den. HEILOO/EGMOND - In december bestaat Uitgeverij Conserve in Schoorl 20 jaar met een fondslijst van zo'n 275 titels. Een goede reden om na te gaan wat de aantrekkingskracht van deze lange Noord-Hollandse dorpsketen langs de duinen is. Niet alleen toeristen, maar vooral ook schrijvers en dichters en ook schilders voelen zich aangetrok- ei-fier stfnjnt cfe zorb Van Bern lef'tot Reve Paul Boerlage en Gert Poffers nodigen u van harte uit om de nieuwe wijnshoroom en proeflokaal van De Deel te komen bekijken, (foto: UKP) Boekenproject Meander Juf Carla neemt afscheid HEILOO - In het kader van de kinder boekenweek zijn groep een tot en met acht twee weken druk bezig geweest met een echt boekenproject. Het pro ject, begon met een toneelstukje van leerkrachten: je komt op een vakantie bestemming met de koffer van iemand anders, met daarin een boa, cowboy laarzen en een pak geld. Hier stopte het toneelstukje, waarna de kinderen het verhaal tot een goed einde moesten brengen. Het verhaal werd per groep opgeschreven in een heel groot boek en vervolgens weer doorgegeven aan de volgende groep die het verhaal weer verder mocht verzinnen. Zo ontston den er twee boeken die de ouders en belangstellenden konden bewonderen op de inloopavond. Elk kind kreeg een exemplaar van het boek mee naar huis. Verder was een boekenmarkt waar de kinderen voor een klein bedrag, hun boeken en strip verhalen aan elkaar konden verkopen. Er vond een hele handel plaats; door de school verspreid lagen overal uitgestal de boeken op kleedjes te kijk en te koop. Tot slot was er een voorleesuür- tje: door de hele school waren de oude re kinderen de jongeren aan het voor lezen uit boeken waar ze zich voor kon den inschrijven. De boeken moesten dus eerst gepromoot worden, zodat iedereen zijn voorkeur op lijsten kon aangeven. Voetganger gewond na aanrijding HEILOO - Dinsdagmiddag raakte een 59-jarige inwoner van Heiloo gewond bij een aanrijding in zijn woonplaats. De man stak de rijbaan van de Kennemerstraatweg over en werd daar bij niet opgemerkt door de bestuurster van een personenauto toen zij de weg opreed. Een aanrijding was het gevolg. De voetganger raakte hierbij gewond aan hoofd, been en handen. Hij is over gebracht naar het ziekenhuis in Alkmaar en daar opgenomen. Softdrugs aangetroffen in auto HEILOO - Donderdag 9 oktober werd tijdens een verkeerscontrole door agen ten een bestelbusje op de Kennemer straatweg aangehouden, bestuurd door een 37-jarige Alkmaarder. Tijdens de controle ontdekten zij in twee vaten een hoeveelheid gedroogde toppen van hennepplanten. Hierop is de bestuurder aangehouden. Zowel de auto als de daarin aanwezige goederen zijn in beslag genomen. De verdachte is over gebracht naar het politiebureau en daar in verzekering gesteld. Tijdens dezelfde controle werden drie bestuurders aan gehouden omdat zij teveel alcohol had den gedronken. Tevens bleken 18 bestuurders te snel te hebben gereden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 97 km/u op een weggedeelte waar een maximumsnelheid geldt van 50 km/u. Elckerlyc bij Zig Zag HEILOO - Donderdag 2 oktober gin gen de leerlingen van basisschool Elckerlyc naar Zig Zag in Den Helder bij de Koninklijke Marine. Maylu en Karlijn schreven het volgende verslag: 'We werden met de bus gebracht. Toen we er waren moesten we twee uur wach ten, we kregen ook drinken en chips. We gingen ook Zig Zag kijken, een vorige aflevering die nog niet uitgezonden was. Het was 2 minuten lopen naar de boot, daar deden we het eindspel. Er werd eerst uitgelegd dat als we verloren we geen boe mochten roepen want anders werden we gediskwalificeerd en hadden we sowieso verloren. Het ging de hele tijd fout toen we Zig Zag moesten zeg gen. Er lag een doek met zaagsel en dat moesten Rowie en Simon wegvegen. Als ze dat gedaan hadden moesten ze er een touw opleggen. Rood gooide een emmer in het water wat niet moest, dat was grappig. We waren eerste geworden, we kregen een grote beker. Het was een leuke dag.' HEILOO - Afgelopen vrijdag namen de kinderen van groep 8 van basisschool de Springschans juf Carla Riethorst een interview af; na 26 jaar Vondelschool en later genoemd de Springschans gaat zij onderwijs Heiloo verlaten om in Groet directeur te worden v van de Groeterschool. Hieronder treft u een aantal vragen van de kinderen en de ant woorden van Juf Carla. Heeft u altijd lesgegeven op deze school? Ja, 26 jaar geleden ben ik begonnen op de Vondelschool. Ik was toen 21 jaar. Ik moest een brief schrijven en na twee gsprekken ben ik aangenomen. Ik was wel gewend te werken met kinderen. Ik deed al veel aan padvinderswerk. Toch was ik wel heel zenuwachtig toen ik moest beginnen. Kent u nog kinderen uit die tijd? Nou, toevallig ben ik vorige week nog een leerling uit mijn eerste klas tegenge komen. Ik herkende haar wel, zij moest heel erg goed kijken. Vroeger had ik namelijk lang haar en nu kort. Alle namen van mijn eerste klas ken ik nog: Saskia, Olsen, Dennis, Inge, Inge, Monique en Monique, Björn, Maddy... Er zijn ook twee juffen die nu op deze school werken, die leerling bij mij zijn geweest. In welke groepen heeft u gewerkt? In alle groepen heb ik gewerkt, van groep 1 tot en met 8. Wat was uw lievelingsklas? Het leukste vind ik lesgeven aan groep 5 en 6 want dan gaan de kinderen voor het eerst aardrijkskunde en geschiedenis leren. Dan zijn ze zo enthousiast. Wat zou u liever willen hebben; dans les- een kus van Balkenende of een nieuwe fiets? Dat zou dan dansles worden; ik vind dansen heel leuk. Wanneer wilde u veranderen? Toen ik vorig jaar 25 jaar in het onder wijs werkzaam was, heb ik besloten óm te gaan veranderen. En via hetzelfde bestuur kwam de Groeterschool in beeld. Waarom wilt u veranderen? Ik wil veranderen om directeur te wor den. Ik ben natuurlijk nu adjunct-direc teur, het lijkt me leuk om directeur te zijn. Op een gegeven moment heb je bepaalde ideeën over onderwijs en dat kun je uitvoeren als je directeur bent. En dat wil ik graag gaan uitproberen. Waarom gaat de directeur daar weg? De directeur daar gaat na 31 jaar weg. Hij gaat met vervroegd pensioen. Vond u school vroeger leuk? Ja, ik ben zelf graag naar school gegaan. Ik was altijd een heel lief meisje, tenmin ste dat hoorde ik op de reünie laatst. Wilde u altijd al juf worden? Nee, eigenlijk wilde ik iets met geschie denis gaan doen. Ik had me ingeschreven om geschiedenis te gaan studeren, maar werd uitgeloot omdat er teveel studen ten waren. Er kwam een plaatsje vrij op de PA (Pedagogische Academie) en ben toen juf geworden, gelukkig. Bent u voor Ajax, Feyenoord of PSV? Eigenlijk voor geen van drie, ik volg AZ een beetje omdat die club uit Alkmaar komt. Wat was het mooiste moment dat u heeft meegemaakt? Een heel mooi moment vond ik dat we met alle kinderen een door Cas, mijn man, gemaakt lied over de Vondel school zongen. Ik had het lied aan alle groepen aangeleerd. Dat was met de opening van het gebouw. Daar kreeg ik kippenvel bij. Wat zijn uw hobby 's? Dat zijn er veel, dansen, wandelen, naar museum gaan, fietsen, lekker eten, lek ker eten maken. Wat is uw droom? Om zolang mogelijk zo gelukkig te zijn zoals nu. Bent u weieens boos geworden op een kind? O jawel, als een kind over een grens heengaat dan spreek ik hem daarop aan. Dan ben ik boos over het gedrag van dat kind. Wat zult u het meeste missen van de Springschans? Ik denk dat ik jullie zal gaan missen, de kinderen en de collega's, vooral de sfeer. De kinderen zullen Carla erg missen, zo gedreven, muzikaal, met enorme inzet en doorzetting heeft zij les gegeven. Vrijdag hebben ouders en oud-leerlinge - nafscheid van haar genomen tijdens een receptie op de Springschans. HEILOO - Op uitnodiging van de Fanfare St. Joseph bracht de jubileren de Muziekvereniging Eensgezindheid in het weekend van 27 en 28 september een tegenbezoek aan Pey-Echt. Een volle bus met enthousiaste leden, diri gent en supporters werden een week end lang bijzonder gastvrij onthaald waardoor er vele vriendschappelijke contacten zijn ontstaan. Belofte uit 1951 Eensgezindheid heeft met dit tegenbe zoek de belofte uit 1951 waargemaakt, de tijd waarin de fanfare St. Joseph op het concours van Eensgezindheid pro motie maakte naar de superieure afde ling. In de notulen van Eensgezindheid wordt dit wapenfeit uitgebreid beschreven. De leden van St. Joseph waren te gast bij de leden van Eensgezindheid, vandaar dat Eensge zindheid de feestvierende fanfare van toen zeker niet vergeten was. In het licht van die tijd was deze concertreis naar Heiloo en de geleverde prestatie ook voor St. Joseph en de hele Peyer gemeenschap een onvergetelijke ge beurtenis. Sinds de eerste juli 1951 komt de fanfare nog steeds uit in de superieure afdeling. Middels het bezoek van St. Joseph aan Heiloo in 2001 en het tegenbezoek van Eens gezindheid aan Pey is aan dit wapen feit de nodige aandacht besteed. Het programma begon met de ont vangst in de concertzaal Biej Aolders van St. Joseph met een hartelijk wel komstwoord van voorzitter Ger Boonen. Daarna was er de kennisma king met de gastgezinnen waar een groot deel van de leden van Eensgezindheid bleven overnachten. Vervolgens ging de reiscommissie van St. Joseph mee in de bus om tezamen met Eensgezindheid een bezoek aan Maastricht te brengen. Na een rond leiding en een afsluitend terrasje op het Vrijthof werd er een rondrit gemaakt door het mooie Limburgse heuvelland. Na een broodmaaltijd wer den de voorbereidingen voor te geza menlijke concert in Pey getroffen. Het concert van de fanfare St. Joseph was werkelijk hoogstaand en van supe rieur niveau, al lag het voor de Noord- Hollanders soms wat moeilijk in het Kip in Riesling De Franse keuken heeft een goede naam. En dat is terecht. In Franse restaurants kun je vaak uitstekend eten. Maar je moet geen vegetariër zijn, want dan is het gedaan met het improvisatietalent van de Franse koks. Eigenlijk kun je niet echt spreken van 'de Franse keuken', want Frankrijk is een groot land en de keuken verschilt van streek tot streek. In het Noorden krijg je heel andere gerechten dan in het diepe Zuiden. De Elzas is een mooie streek. Zeker om in de vakantie te bezoeken. En ook daar is het eten meestal een exclusieve gebeurtenis waar je goed voor gaat zitten. Waarom zullen we dat in Heiloo niet oppak ken? Met een recept van 'Libraire Istra' in Straatsburg. Een betrekkelijk eenvoudig recept met een heel lekker resultaat: Kip in Riesling. En zoals u wel zult weten is Riesling een Elzasserwijn van de Rieslingdruif. Benodigd voor 4 personen: 1 kip van ongeveer 1 kg., 75 gram boter, 25 gram sjalotten, 3 dl. Riesling, 150 gram verse champignons, 2 dl. Cognac, 1 dl. koksroom, 15 gram meel, zout en peper. gehoor. Vooral de concoursstukken vielen bij sommigen wat zwaar op de maag, maar dat werd ruimschoots gecompenseerd met de lichtere num mers. Ook Eensgezindheid speelde deze avond als nooit tevoren, vooral het stuk Oregon van Jacob de Haan viel bij het publiek goed in de smaak. Dirigent Cees Brugman heeft het orkest in korte tijd op behoorlijk hoog niveau weten te krijgen, iets waar de leden hem zeer dankbaar voor zijn. Na het officiële gedeelte was er een gezel lig samenzijn met beide verenigingen dat eindigde met een spontaan feest met veel zelfgemaakte muziek op ver schillende instrumenten. Jeugdorkest Na een korte nacht en het ontbijt op de zondagmorgen gaf het jeugdorkest van St. Joseph een verkwikkend koffiecon cert je. Het jeugdorkest bestaat uit ruim 50 jongeren die zich intensief bezig houden met de fanfaremuziek op hoog niveau en het daarbij horende vereni gingsleven. Daarna volgde het afscheid van de gastgezinnen en vertrok de bus tezamen met de leden van de instru mentencommissie van St. Joseph rich ting het stadje Thorn waar een rondlei ding en vrije rondwandeling was geor ganiseerd. Thorn is in de muziekwereld bekend wegens de 140-jarige muzika le strijd tussen de Koninklijke Harmo nie en de Kerkelijke Harmonie. Na het bezoek aan Thorn ging het richting Heiloo. Deze vereniging heeft met dit tegenbezoek de gemeente Heiloo op een fantastische wijze weten te ver tegenwoordigen, gezien de compli menten die zij kreeg over de organisa tie van de reis, de gedisciplineerdheid van de groep, de gezellige mensen en haar muzikale prestaties op het con cert. Eensgezindheid zal dit jaar ook Heiloo nog van zich laten horen. Ter afsluiting van het jubileumjaar worden er inmiddels alweer de voorbe reiding getroffen voor een groot Kerstconcert tezamen met het jonge renkoor Mogojoko op vrijdagavond 19 december in de Willibrorduskerk te Heiloo. WWW De omslag van Hier schijnt de zon ken tot Schoorl, Camperduin en Groet. Naar aanleiding van het succesvolle en herdrukte boek Hier scheen 't geluk bereikbaar - Schrijvers over Bergen - Van Gorter tot Van Dis - is dit het ver volg over de schrijvers die in Schoorl, Groet en Camperduin woonden en werkten en nog wonen en werken, aan gevuld met een literaire route (zowel voor wandelaars als fietsers) met infor matie over de woonhuizen van ver schillende schrijvers en dichters. Aan het boek werkten ook enkele schrijvers uit onze nabije regio mee. Zo schrijft de Egmond-Binner Henk ten Berge over Jan de Hartog en Herman Robbers. De Egmondse schrijver bracht zelfs een bezoek aan het Letterkundig Museum om zich van het 'verre' verleden van auteur De Hartog op de hoogte te stellen. Dat Jan de Hartog het niet makkelijk moet heb ben gehad in zijn beginperiode blijkt wel uit diverse gepeperde uitspraken die over de schrijver in het artikel van Ten Berge naar voren komen. Zo schijnt een journalist Jan den Hartog ooit 'het schrijvende zwijn' te hebben genoemd en werd zijn poging dat het Rotterdams Toneel 'Het Hemelbed' jaren na de buitenlandse voorstellingen op het repertoire zou nemen met Ko van Dijk en Hilde Bouwmeester door een bekende toneelcritica wreed verhinderd. Lies Arnoldi, echtgenote van toneeldirec teur Ko Arnoldi, werd door deze critica opgebeld. Er ontspon zich de volgende dialoog: 'Ik hoor dat jullie Het Hemelbed gaan spelen?' 'Ja.' 'Moet je niet doen.' 'Waarom niet?' 'Krijg je 'n slechte pers.' 'Waarom? Het is 'n leuk stuk. Heb je 't gelezen?' 'Nee, maar wij mogen Jan de Hartog niet.' De eveneens uit Egmond-Binnen afkomstige Elly de Waard schrijft in Hier schijnt de zon over Chris J van Geel. In haar beschrijving zijn veel gedichten en poëtische verzen van Van Geel (onder andere uit de reeks Slaapwandelen) opgenomen. Behalve deze verzen staan enkele leuke anek dotes en ook uitspraken vermeld van de man die een zeer slechte reputatie als vrouwenversierder en sadist genoot. Zijn rijmpjes en uitspraken zijn echter onnavolgbaar, getuige zijn humor in de volgende uitspraken: Verzoek: 'Wilt u de Post, kranten enz. in de prullenmand doen. Er broedt een vogeltje in de bus. Dank u.' Stofzuiger: Als we de stofzuiger lenen van de buren gaat ons huis ruiken naar hun hond. Naast de Egmondse schrijvers hebben ook drie Heilooër schrijvers hun bij drage geleverd aan Hier schijnt de zon. Zo schrijft Jan van der Vegt over het witte huis van Groet, Nico Keuning over schrijverssporen van Gerard Reve, Neeltje Maria Min en Nescio op en rond De Paardenhemel, en leverde Dick de Scally, op het Willem Blaeu College in Alkmaar verbonden als leraar Nederlands, een bijdrage over Hanny Alders. Het boel bevat verder o.a. werk van Peter van Zonneveld, Nicolaas Beets, J.J. Werumeus Buning, Lida Ilburg, Angenies Brandenburg, Michiel van Kempen, Bob van Amerongen, Frédéric Bastet, Ite Rümke en Bert van Baar. Hier schijnt de zon - Van Bernlef tot Reve is samengesteld door Conserve- uitgever Kees de Bakker. Op het omslag van het boek is een schilderij van Harrie Kuijten afgebeeld: Strand Camperduin uit de periode 1930-1940. Op 19 oktober wordt het 20-jarig bestaan van de uitgeverij gevierd in het Sociaal Cultureel Centrum De Oorsprong in Schoorl en daarbij wordt tevens het boek gepresenteerd. Het eerste exemplaar van Hier schijnt de zon - Van Bernlef tot Reve wordt over handigd aan de oud-burgemeester van Schoorl, mr. L. Quant. Voor meer informatie over het Schoorlboek kunt u bellen met Kees de Bakker van Uitgeverij Conserve, tel. 072-5093693 of mail naar info@conser- ve.nl. Ook kunt u een kijkje nemen op www.conserve.nl. De prinses met de blauwe haren trekt volle zaal HEILOO - Een koning van de kinde ren, een eigengereide prinses met blauwe haren, een sprekend schilderij en een tovermantel. Dit waren zo wat ingrediënten in de nieuwste kinder voorstelling van Falkland Toneel. Het was zoeken naar een plekje in de Beun afgelopen zondag Veel nieuws gierige kinderen en hun ouders, opa's, oma's en andere theatergangers. Allemaal benieuwd wat er nou toch zou schuilen achter de geheimzinnige aankondiging. Falkland hield de traditie hoog door te beginnen met een tiental kinderen te feliciteren met hun verjaardag op het toneel. Er waren cadeautjes, een toe spraak en 'het grootste koor dat Falkland kon vinden' hief het 'Lang zal ze leven' aan. Verrassende vondsten Met het doven van de zaallichten steeg de spanning. Een mooi klassiek intro zette al snel de toon voor dit koninklijke stuk. Dat het een stuk met verrassende vondsten zou zijn bleek al bij de opkomst van de Koning der kin- Bereiding: - de kip in 4 gelijke stukken verdelen - 50 gram boter verhitten en de met zout en peper bestrooide delen van de kip erin leggen. Gedurende 5 minuten op kleine vlam aanbraden. - de fijngehakte sjalotten eraan toe voegen, even laten meebakken en ver volgens het geheel met de cognac flamberen (dus cognac toevoegen, met een lucifer aansteken en laten uitbran den). - de verse fijngesneden champignons toevoegen en de Riesling er overheen gieten.Vervolgens in 30 a 40 minuten op 'klein vuur' laten garen. - de kipdelen eruit nemen en in een vuurvaste schaal plaatsen. Vervolgens het vocht laten indikken en binden met de room. Deze saus over de kip- delen gieten. - is de saus niet genoeg gebonden, dan een weinig boter verhitten, het meel erdoor mengen en langzaam de saus toevoegen. - het recept geeft aan dat het gerecht met 'Spatzle' (een soort lint- macaroni) moet worden opge diend. Maar ver basterd naar de Hollandse keu ken zal het gerecht (heet opdienen!) ook goed smaken met gebakken krielaardappel tjes. En uiter aard kunt u dan zelf de groente erbij uitzoeken. Wijntip Als wijn hoort hier natuurlijk een Elzasser wijn bij. Bijvoorbeeld Riesling (witte wijn) of een Pinot noir (lichtrode wijn). Wij zijn en blijven geïnteresseerd in uw lievelingsrecepten, stuur ze naar redactie Uitkijkpost, Postbus 68, 1850 AB Heiloo of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl deren. Op een echte snelle fiets maak te Jaap Schuring zijn entree, die zicht baar lol in zijn rol had en de lachers vaak op zijn hand wist te krijgen. Even verrassend was een sprekend schilde rij. Edo Postma in zijn rol van (sprookjes) schrijver Louis Couperus, bleek achter de lijst te schuilen. Hij was echter ook te vinden op de plan ken. Zeer geloofwaardig, compleet met slobkousen en verouderd taalge bruik. Maar na een glaasje appelsap bleek een aangeschoten scène ook geen probleem te zijn voor hem. Norine Haps bleef statig en afstande lijk in haar rol van Prinses Yweine. Zeer geïnteresseerd in haar spiegel beeld en prachtige blauwe haren. Een mooi contrast met haar lollige en kindvriendelijke vader. Dokter Anders, gespeeld door Harry van Miltenburg, speelde doortastend in zijn wetenschappelijk onderzoekende rol. Hij knipte tot schrik van de zaal een grote hap uit de prachtige blauwe haren van de prinses. Lakei Michel Mannes liep maar gedienstig achter de koning aan. Precies zoals een keurige lakei dat moet doen. Dat hij ook van grappen wist, kwam wel naar voren toen hij de ludieke pauzeaankondiging met een bestuurbare auto voor zijn rekening nam. Kinderen helpen mee Veel interactie met de zaal dit keer bij Falkland. De kinderen werden vaak om hulp gevraagd als de slaperige lakei geroepen moest worden. Ze wisten beter dan Dokter Anders waar de mantel van de koning van gemaakt was: kinderen op de eerste rij wisten het bij de eerste hap: spekkies! Tot slot waren er zelfs kinderen bereid een haar af te staan voor een middel om de zieke prinses weer beter te maken! Wederom ook veel lof voor de kostuums en het decor. Falkland weet zich duidelijk verzekerd van een kun dig team achter de schermen. Natuurlijk liep alles weer goed af. De oude schrijver Couperus krijgt het fietsen onder de knie, de prinses her stelt en wordt tot een lieve koningin gekroond en de koning kan met een gerust hart afstand doen van de troon en zijn oude dag slijten. Gewapend met een echt spekkie uit de mantel van de koning gingen jong en oud weer tevreden naar huis. HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo heeft haar aanvragen bij diverse fondsen voor subsidies ten behoeve van projecten onlangs zodanig gehonoreerd zien worden dat zij daaraan met ingang van 2004 een extra impuls kan geven. Het project WonenPlus Heiloo ontving door medewerking van de gemeente Heiloo subsidie van de Provincie Noord- Holland onder meer om de dienstverle ning van WonenPlus, nu nog met name op senioren gericht, uit te breiden tot gehandicapten en chronisch zieken. Het Intergenerationeel Project, dat onder noemer 'Dorp voor alle leeftijden' het contact tussen verschillende leeftijds groepen wil bevorderen, ontving van het VSB Fonds, het Oranje Fonds, het SKaN Fonds en de Stichting Sluyterman van Loo bijdragen om gedurende twee jaar een halftime medewerker aan te trek ken. Het Trimbos-instituut verleende subsi die voor het Weduw Weduw naarsproject. Dit project, waarin ook de gemeente Heiloo participeert, beoogt met vrijwilligers/lotgenoten mensen die weduwe of weduwnaar geworden zijn na enige tijd te bezoeken zo mogelijk te ondersteunen, bijvoorbeeld bij het voor komen van sociaal isolement. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp kende door medewerking van de oude renbonden Anbo en Kbo een bijdrage toe voor het Project Creatieve Huisbezoeken, een project waarbij acti viteiten door vrijwilligers bij mensen thuis worden aangeboden. De Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo ondersteunde alle projecten met een aanvullend geldsbedrag. De doel stelling van de Stichting Vrienden Ouderwerk Heiloo wordt mogelijk gemaakt door opbrengsten uit de maan delijkse verkoop van tweedehands boe ken in het Trefpunt, schenkingen en legaten. De Stichting Ouderenwerk Heiloo is werkzaam in en vanuit het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo, tel 072-5331297. Naast een klei ne professionele staf werken bij de stich ting veel vrijwilligers, onder meer om bovengenoemde projecten te realiseren. Indien u informatie (over een der pro jecten) wilt, kunt u vragen naar dhr. G. Zeeman, directeur. Paddentrek Heiloo HEILOO - Landelijke bescherming van amfibieën bij het oversteken van ver keerswegen vindt plaats in de maanden maart en april. Deze voorjaarstrek, van overwinteringsplaats (bos en duin) naar water (voortplanting), wordt paddentrek genoemd. In het voorjaar van 2003 vond deze 'overzetactie' in Heiloo plaats in het actiegebied Westerweg- Kuillaan- R. Frederiklaan- Zanderslootweg. De pad dentrek 2003 kan worden gekenschetst als te koud en te droog. Slechts de week van 5 maart, de tien dagen rond eind maart begin april en omstreeks 12 april waren trekavonden met een hoge padde- nactiviteit. Er was één avond met een uit schieter, namelijk 28 maart met 426 pad den. Ondanks de koude en droogte kwa men de dieren op de 'goede avonden' massaal tevoorschijn, waardoor gespro ken kan worden van een zeer geslaagd seizoen. Het totaal aantal levende amfi bieën was 3366, gewone padden 3337, bruine kikker 5 en kleine watersalaman der 24. Het totaal aantal dode padden was 43. Sinds 1996 is de Kuillaan gedu rende de maanden maart en april door middel van een slagboom afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Langs het fietspad Zanderslootweg worden van- gemmers en een gaasstrook ingegraven teneinde de overstekende dieren te beschermen tegen langsrijdende brom mers en fietsers. Modeshow ANBO en KBO HEILOO - Op 16 oktober houdt de activiteitencommissie van ANBO en KBO weer een modeshow in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof zich op vele terreinen ontwikkelen en Activiteiten Vrouwen van Nu HEILOO - Op maandagavond 20 oktober ontvangen de Vrouwen van nu, afdeling Heiloo, de kunsthistoricus Gert van Boxtel uit Amsterdam. De bijeenkomst vindt plaats in een zaal van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg te Heiloo en start om 20.00 uur. De architect Berlage vormt het onderwerp van deze avond. Hij leefde van 1856 tot 1934 en ontwierp wonin gen en stadsuitbreidingsplannen, maar ook meubels en gebruiksvoorwerpen. Het Haags Gemeentemuseum en het Beursgebouw in Amsterdam zijn mooie voorbeelden van zijn werk. Zijn ontwerp voor de uitbreiding van 'Amsterdam-Zuid' is een belangrijk moment in de geschiedenis van de Europese stedenbouw. Niet-leden zijn ook welkom, zij betalen 2 euro per per soon. Tijdens de Uitmarkt van september hebben veel mensen een kansje gewaagd met de quiz, om de namen van de gefotografeerde vrouwen te raden. Tenslotte waren er twee dames die alle foto's herkenden: Bep van Vliet en Lida Blank. Zij hebben inmiddels hun prijsje ontvangen. Dat de Uitmarkt voor de Vrouwen van Nu erg succesvol is geweest, blijkt wel'uit het feit dat zich maar liefst 20 vrouwen hebben aange meld als lid of aspirant-lid. Met 61.000 leden vormt de Vrouwen van Nu de grootste algemene vrouwenbond van Nederland. Voor veel leden betekent dit méér dan alleen maar gezellige avondjes. Leden van de Vrouwen van Nu (voorheen Bond van Plattelandsvrouwen) kunnen 2. Getoond wordt een mooi assortiment nieuwe dameskleding tegen een rede lijke prijs. De entrée is E 1,- inclusief een kop koffie of thee in de pauze. leveren een bijdrage aan een leefbare samenleving. Voor meer informatie over de afdeling Heiloo: tel. 072- 5336861. SCHRIjV.f.RS OVER SCHOORL, Groet en Camperduin

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8