Handbal is dé sport, waar je voor gaat Egmonden w* Kamerlid Erica Terpstra opent expositie voor Hospice Alkmaar Dojo 't Loo scoort ook internationaal Galerie De Kapberg: Vogelgeluiden in de bossen Goa speelt in Alkmaar Muziekweekend Eensgezindheid met jubileumconcert en festivals UITKIJKPOST - 22 OKTOBER 2003 - PAGINA 10 Uitslagen bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de bij bridgeclub Sans Atout gespeelde wedstrijden op maandag 20 oktober zijn: A-lijn: 1. Middelbeek-Bakker 58,9, 2. Haafkens-Schipper 57,8. B-lijn: 1. Stark-Vos 58,3, 2. Verduin- Duin 57,9, Van Toornburg-de Vries 57,9. C-lijn: 1. Kaashoek-Kaashoek 62,0, 2. Mooij-Mooij 58,9. D-lijn: 1. Visser-Boelhouwer 62,0, 2. Kemper- Kemper 56,3. E-lijn: 1. De Waard- Eeltink 60,0,2.Toby-Toby 56,9. F-lijn: 1. Giliam-Giliam 61,4,2. Bakker-Toby 52,8, Brouwer-Brouwer 52,8. Uitslagen Heilooër Bridge Club HEILOO - De uitslagen van de bij de Heilooër Bridge Club gespeelde wed strijden op dinsdag 14 oktober zijn: A-lijn: 1. Theune/Kloots 59,6, 2. Olgers/B reeman 57,9. B-lijn: 1. Visser/Pin 75,0,2. De Graaf/Van Lith 65,3. Donderdag 16 oktober: A-lijn: 1. Brugman/Velseboer 60,9, 2. Van der Vlies/Berkman 57,3. B-lijn: 1: Hendrikse/Kóot 61,7,2. Evers/Knoop 58,3. C-lijn: 1. Fam. De Graaff 65,6,2. Beentjes/Nielen 58,9. D-lijn: 1 Rey/Oei 66,7, 2. Kroon/De la Porte 63,8. Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 15 oktober als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. V.Bellen-V .Bergen Hene gouw 58.93,2. Keyzer-Keyzer 58.48,3 Dolmans-Bollweg 58.04, B-Lijn: 1 Piersma-V .Splunder 63.64, 2. Boy- mans-Fagel 56.93, 3. Fam.van der Molen 56.79, C-Lijn: 1. Endel-Selie 63.84, 2. Goedhart-De Wit 58.04, 3. Daudey-Zwitselaar 56.70, D-Lijn: 1. Hulsebosch-Zeeman 55.73, 2. Gelsing Stolp 54.02, 3. Nijman-Hulsebosch 52.08, E-Lijn: 1. V.d.Horn-Kops 64.88,2. Fam.Koene 61.31,3. Fam. Segerius 58.52. I CSV-Handbal telt meer dan 200 leden. Nieuwe leden, die soms tegen een stoot je moeten kunnen, zijn echter altijd welkom. Schaakvereniging Oppositie Peter Folkertsma snelschaakkampioen HEILOO - Het jaarlijkse snelschaak kampioenschap, traditioneel steeds afgewerkt op de eerste speelavond van het nieuwe jaar, was deze maal 'naar voren gehaald' naar de herfstvakantie. 22 Spelers (58% van het ledental) waren aanwezig om van het lekkere draaierige gevoel dat de snelschaker van 5-minuten-partijtjes ervaart, te kunnen genieten. Was de jeugdige Woudstra (toen 18 jr.) vorig jaar met 9 uit 9 ongenaakbaar, dit jaar was 'de oude' Folkertsma (66) de sterkste (7,5 uit 9). Dit kwam mede door zijn unieke en ludieke manier van voorbereiding: hij deelde voor aanvang van het toernooi eigenhandig consumptiebonnen uit, die, alleen als hij kampioen zou worden, in een drankje naar keuze (voor zijn reke ning) konden worden omgezet!! Van de 'bier-boys' (van Ham, Langereis, Woudstra) deed van Ham het uitstekend: tweede met 7 uit 9, waarschijnlijk omdat hij de snelst wer kende lever heeft. Nieuwkomer Korsse wist met trillende handen keurig 4 uit 9 te halen en scoorde van Etten, ondanks een trainingsstage de avond tevoren, slechts 3(!) uit 9. De eindstand: (steeds uit negen partij en) 1. Folkertsma 7,5,2. Van Ham 7, 3. V.d.Werff 6,5,4. Jongkind 6,5,5. Bosma 5,5, 6. Manni 5, 7. V.d.Wal 5, 8. Langereis 5,9.Jonkheer 5,10. Woudstra 5, 11. V.d.Brink 5, 12. Maas 5, 13. De Jager 4, 14. Sauer 4, 15. Korsse 4, 16. Blom 4,17. Niehaus 3,18. V.Etten 3,19. Huffnagel 3, 20. De Lange 3, 21. Horninge 2,5,22. Kraayenbrink 0,5. CASTRICUM - CSV-Handbal is als aparte vereniging op 4 november 1948 naast CSV-Voetbal opgericht. Hiermee mag deze club uit Castricum zich één van de oudste van Nederland noemen. Wisten jullie dat begin augustus het honderdste jeugdlid ingeschreven is? Het is Maarten Hoberg geworden, die meteen door de shirtleverancier in een nieuw trainingspak gehesen werd. Alle leden hebben vlak voor de begin van het seizoen nieuwe clubkleding gehad. Een nieuw lid hoeft dus niet meer zelf voor kleding te zorgen, maar kan dit nu direct via de vereniging regelen. Seizoen 2003 van start Het weekeinde van 23 en 24 augustus was het een drukte van jewelste op Sportpark Wouterland. Ruim 1500 handballers en handbalsters kwamen dat weekeinde naar Castricum om de eerste handbalwedstrijden te spelen op het jaarlijkse CSV openingstoernooi. Zaterdag was de jeugd er met 75 teams van 19 verenigingen en zondag waren de senioren goed vertegenwoordigd met 103 teams van 26 verenigingen. Handbal Handbal is een gezellige en enerveren de teamsport voor mannen, vrouwen, jongens, meisjes, jong en oud. Zes veld- spelers en een keeper bepalen het spel en proberen de tegenstander te ver slaan met tactisch, snel en fair spel. Alleen bereik je niets, als team maak je het; elkaar weten te vinden, goed plaat sen met een prima spel- en balgevoel. En natuurlijk een goede conditie, veel scoren en dan winnen. Met handbal ben je continu met het spel bezig; ieder een verdedigt en valt aan. Hierdoor is handbal veel gevarieerder dan menig andere sportbeoefening en je kunt er absoluut al je energie, creativiteit en fanatisme in kwijt. Met handbal gaat het er vaak stevig tegenaan. Fysiek con tact is toegestaan, zij het dat overtre dingen worden afgefloten en eventueel worden bestraft. Wekelijks op zaterdag en zondag kun je de CSV-teams zien spelen op het Sportpark Wouterland en in de winter vind je hen doorgaans in de Sporthal De Bloemen. Handbal is een sympathieke en dynamische sport met gebruikmaking van heel je lichaam en tal van vaardigheden. Het vraagt om doorzettingsvermogen en de wil om te winnen. Handbal, echt een sport voor jong en oud en ook voor sportieve en enthousiaste mensen, die soms ook tegen een stootje moeten kunnen. Trainen Tijdens de trainingen leer je de fijne kneepjes van de mooie handbalsport. Alles word je geleerd, van de basis tot de techniek van moeilijke val- en sprongschoten. Je leert op vele manie ren aan te vallen en te verdedigen. Natuurlijk wordt je conditie op een hoog peil gebracht en gehouden. Ook leer je om met z'n allen diverse syste men te draaien, met als doel de verde diging van de tegenpartij te ontwrich ten. De trainingen voor de jeugd begin nen meestal rond 18.30 uur en de oude ren trainen vanaf 20.00 uur. Naast de fysieke elementen van handbal wordt er veel aandacht besteed aan de team vorming. Door het jaar heen worden er f tal van activiteiten en feesten georgani seerd. Wekelijks wordt ieder lid van het reilen en zeilen van deze actieve vere niging op de hoogte gehouden middels, een clubblad vol mededelingen, uitsla gen en verslagen. Actueel nieuws en achtergrondinfo is te vinden op www.csvhandbal.nl. Meer weten? Vanaf 6 jaar kun je al lid worden van CSV-Handbal. Er worden twee compe tities gespeeld, de veldcompetitie, onderbroken door de zaalcompetitie die loopt van medio oktober t/m eind maart. Naast recreatiehandbal wordt er ook hard gewerkt aan prestatiegericht handballen op een zo hoog mogelijk niveau. Dit geldt vooral voor de eerste teams van de senioren en de jeugd. Er zijn aparte poules voor dames en heren, alleen de allerkleinsten mogen mixed spelen. CSV-Handbal telt meer dan 200 leden. Er wordt gespeeld met zeven seniorenteams en tien jeugd- teams. Jongens, meisjes, dames en heren van 6 t/m 99 jaar kunnen schrijven naar of bellen met Tanja Heesterbeek, Hollaan 3 te Castricum, tel. 0251 - 658981 of Edwin Gronert, Ype- steinerlaan 97 te Heiloo, tel. 072-5335704. Viering jubileum RK Kerk EGMOND - De tachtigste verjaardag van de RK Kerk te Egmond aan den Hoef wordt dit weekend afgesloten, met op zaterdag 25 oktober om 19.00 uur een plechtig lof en zondag om 10.30 uur een feestelijke eucharistieviering met medewerking van de koren Soli Deo Glorie en Hoeverture. De dienst wordt voorgegaan door pastoor Nico Knol, met assistentie van oud-plaatsge noot pater Anton Pepping en oud- pastoraal werker Pierre Wildöer. Officiële opening Het kompas EGMOND - Op donderdag 30 oktober van 16.00 tot 18.00 uur vindt de officiële opening plaats van Het Kompas, de nieu we psychiatrische deeltijdbehandeling voor ouderen van het Van Foreest Centrum binnen de muren van de Prins Hendrik Stichting in Egmond aan Zee. In het kader van het streven de zorg dichter bij de gebruikers te brengen, werd beslo ten om naast de bestaande psychiatrische deeltijdbehandeling in Heiloo ook in Egmond een dergelijke voorziening te gaan aanbieden. Ruim een half jaar na de start van Het Kompas kan worden gesproken van een goedlopende voorziening, die duidelijk in een behoefte voorziet. Medewerkers van het Van Foreest Centrum bieden de deel nemers een programma dat bestaat uit activiteiten en diverse therapievormen. Op dit moment wordt de psychiatrische deeltijdbehandeling drie dagen per weerk aangeboden. Het merendeel van de huidige deelnemers woont in de Prins Hendrik Stichting en Huize Agnes. De verwachting is dat ook steeds meer zelf standig wonende ouderen uit Egmond en omgeving gebruik zullen gaan maken van deze nieuwe voorziening. Kom en werk mee op zaterdag 1 november EGMOND/HEILOO - Zin om lekker actief te zijn in de buitenlucht? Werk dan mee op de Natuurwerkdag zater dag 1 november en doe hierdoor iets terug voor de natuur. Op meer dan 150 locaties door heel Nederland kunnen duizenden liefhebbers van natuur en landschap aan de slag. Bij vrijwilligers- groep De Wielenmaker in Egmond- Binnen staan maaien, opschonen van een poel en een beekoever en het afvoeren en op hopen zetten van vrij gekomen maaisel en riet op het pro gramma. Aanmelden vooraf gewenst. Er is altijd een (gezins)locatie in de buurt. Kijk op www.natuurwerkdag.nl of bel 0900-7770900. BERGEN - Het was een heugelijk moment in het kantoor van de Duinstreek in de Stationstraat 1 Bergen, toen daar vrijdag 10 oktober in besloten kring een expositie van realistische stille vens door Kamerlid voor de WD Erica Terpstra werd geopend. Het betreft prachtige olieverfschilderijen van Maijo van der Burgt, Kitty Dillen en Jan Molenaar. Deze tentoonstelling is tot 13 november te bezichtigen. Tijdens de Kunsttiendaagse zal het Duinstreek kantoor beide weekends van 12.00 tot 17.00 uur voor bezoekers geopend zijn. Verdere openingstijden: alle werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. Voor alle informa tie: tel. 072-5897220. Hospice Alkmaar Het was Erica Terpstra, Kamerlid voor de WD en tevens goodwill-ambasadrice van de Nederlandse Hospice, die in haar openingstoespraak een hulde aan de drie kunstenaars bracht die al enkele jaren een percentage van de verkoop-voor het Hospice Alkmaar afstaan. Terpstra deed dit in aanwezigheid van dr. Jelle Vleer, oncoloog en voorzitter van het Hospice Alkmaar, de genodigden en enkele Duinstreekmedewerkers. Ook loco bur gemeester van Bergen, de heer J. Mesu was hierbij aanwezig. Erica Terpstra wist in haar goed voorbe reide openingsspeech op treffende wijze een verband te leggen tussen de schil derkunst en het leven in zijn verschillen de facetten. De begaafde en sympathie ke spreekster wist haar sympathie voor het Hospice en deze vorm van stervens begeleiding zeer goed onderbouwd te verwoorden. Halverwege in haar toespraak verraste zij het publiek met het voorlezen van een onroerend gedicht en moeiteloos wist zij ook dankzij een groot gevoel voor humor de lachers op haar hand te krij gen. De genodigden kunnen terugkijken op een geslaagde opening en dankten Erica met een warm applaus. Links de heer Vleer, oncoloog van het MCA, rechts Erica Terpstra voor de ope ningstoespraak. (foto Henk Jellema) Toos Engeringh, woonachtig in Heiloo en organisatrice van de expositie in het Duinstreek-kantoor, bedankte Harrie Oud (coördinator) en Henk Jellema, journalist van de Duinstreek, voor hun medewerking en dat deze exposanten voor het derde jaar gratis in dit kantoor voor het Hospice mogen exposeren. Tenslotte overhandigde zij aan Erica Terpstra een geschenk uit de Wereldwinkel Heiloo. In het Parkhotel, tegenover het kantoor van De Duinstreek, werd deze opening voorafgegaan door een korte lezing over het Hospice door dokter Jelle Vleer. Dr. Vleer legde uit dat Hospice Alkmaar een kleinschalige High-care instelling is met vier eenpersoonskamers. Hier wordt 24 uur per dag en 7 dagen in de week pro fessionele palliatieve zorg geboden aan mensen die hun laatste levensfase niet thuis willen of kunnen doorbrengen. Hij wist de start van Hospice Alkmaar in 2001 en hoe het Hospice in belangrijke behoefte voorziet goed onder woorden Rondwandeling St. Historisch Egmond EGMOND - Op zondag 26 oktober houdt de Stichting Historisch Egmond haar laatste rondwandeling van het sei zoen. Onder leiding van een deskundi ge gids wandelt u door het oude gedeel te van Egmond aan den Hoef waarbij stil wordt gestaan bij oude panden en bijzondere plekjes. De gids geeft tekst en uitleg en beantwoordt uw vragen. Aan het eind van de rondwandeling gaan we naar de fundamenten van het oude slot. Al dwalend over de restanten kunt u zich zelf een indruk vormen over dit eens machtige kasteel. Na de rondleiding kunt u tevens voor de laatste maal de expositie over de berging van de Duitse minionderzeeër bekijken. De expositie laat tal van voorwerpen, foto's en ander archiefma teriaal zien. Tevens is er een videopre sentatie over de berging. Na dit week end wordt de expositie gesloten. Deelname aan de rondwandelingen kost E 1,50 voor volwassenen en E 0,50 voor kinderen tot 12 jaar. Verzamelpunt is het bezoekerscentrum van de Stichting Historisch Egmond aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. Aanvang van de rondwandeling is om 14.00 uur. EGMOND - In Galerie de Kapberg in Egmond aan den Hoef is tot en met zondag 16 november een expositie te zien met de titel Beeld en Bos. Edith Sont toont schilderijen en tekeningen, Martie van der Loo beelden. Vogelgeluiden begeleiden de tentoon stelling en voeren de bezoeker mee tij dens een boeiende wandeling door de bossen. Geometrie en gecontroleerde ordening waren lange tijd kenmerkend voor het werk van Edith Sont. In haar vroegere werk speelden vaak ingewikkelde architectonische constructies en platte gronden de hoofdrol, maar gaandeweg nam het landschap om de architectuur heen meer van haar composities in beslag. Een echt keerpunt vormde een verblijf in Extremadura in Spanje in 2000. De prachtige lange stammen van de pijnbomen met hun ovale toef naal den aan de top brachten haar op het idee de architectonische zuilen te ver vangen door bomen. Het ene schilderij met bomen volgde het andere op, minutieus geschilderd, rijk aan variaties in licht en kleur, zoals dat een echt bos HEILOO - Voor de vijftiende keer werd dit jaar het Internationaal Judo toernooi gehouden in sporthal de Hoorne Vaart in Alkmaar. Veel van de beste clubs in Nederland namen deel aan dit toernooi. Evenals clubs uit België, Engeland, Frankrijk, Duitsland, Zweden, Noorwegen en Hongarije. Totaal meer dan 600 judoka's traden aan van 46 verschillende clubs. Dojo 't Loo had een afvaardiging van 15 judo ka's gestuurd. Er werd gejudood vol gens het systeem van 'dubbele elimina tie'. Dit houdt in dat je na een verlies- partij in de herkansingpoule komt. Verlies je dan voor een tweede keer, dan is het toernooi over. Martin Brouwer (B -38 kilo) was de eerste partij vrijgeloot, en verloor zijn tweede partij. Na twee knappe winst partijen met een ippon, was de tegen stander in de vijfde partij te sterk. Martin verloor voor de tweede keer en was klaar. Tiemen de By (B -38 kilo) verloor de eerste partij om vervolgens zijn tweede partij knap naar zijn hand te zetten. De Zweedse tegenstander in de derde ronde was helaas te sterk voor Tiemen, zodat hij ook was uitgejudood. Hierna waren Maarten de Haan (A -38 kilol en Jasper Henselmans (A - 38 kilo) aan de beurt. Maarten stond goed en met veel inzet te judoën, maar kon zowel de eerste als tweede partij niet naar zich toe trekken. Jasper had min der moeite met zijn tegenstanders. Hij wist al zijn drie partijen met vol ippon te winnen en stond daar mee in de fina le. In de finale kwam hij helaas net te kort-. Zijn tweede plaats op dit zware toer nooi was toch een knappe prestatie. Menno Tol (A - 30 kilo) moest, ondanks het feit dat hij lekker stond te judoën, in een zware poule tweemaal zijn tegenstander 'voor laten gaan' en kon helaas niet verder. Thijs Lesterhuis (A -34 kilo) stond met veel inzet en goed judo op de mat, maar kon dit een aantal malen net niet omzetten in een winstpartij. Ook Martijn Dirkson (C -50 kilo) trof eenzelfde lot. Twee maal net niet. Jasper Corts (C -55 kilo) ver loor zijn twee partijen, ondanks dat hij vol overgave stond te judoën, nipt. Rens de Jong (C -38 kilo) begon voort varend met twee mooie winstpartijen met een vol ippon. Met twee verlies- partijen daarna was het sprookje helaas uit. Ronald Biersteker (D -50 kilo) kon zijn Engelse tegenstanders niet de baas en moest, strijdend en wel, capituleren. Pim Schuit (D -66 kilo) presteerde beter met twee winstpartijen, waarvan één met een fraaie tiltechniek, maar moest na twee verliespartijen toch ook de handdoek in de ring werpen. Kars Zoon (B -34 kilo) begon met een knappe winstpartij via een houdgreep, maar werd daarna twee maal gewor pen, zodat ook hij mocht omkleden. Timo Lesterhuis (B - 42 kilo) won zijn eerste partij en verloor zijn tweede, zodat hij daarna niet meer mocht ver liezen. De daarop volgende vijf partijen wist Timo dan ook winnend met een ippon af te sluiten. In de finale trof Timo de Engelse jongen waarvan hij zijn enige partij had verloren. In een spannende pot stond Timo tot 5 secon den voor het eind op winst, totdat hij zich liet verrassen. De zwaarbevochten tweede plaats was er echter niet minder onverdienstelijk om. Karen Stevenson (B -44 kilo) trof een kleine poule met louter hoger gegradueerde judoka's waar een dubbele competitie werd gespeeld. Het ging er fel aan toe bij de dames. Met 1 verliespartij en 3 winst partijen eiste Karen de eerste plaats op. Een buitengewoon knappe prestatie. Richard Tol (B -46 kilo) wist na een eerste verliespartij er twee knap te win nen. In de vierde partij wist hij de reeks echtej- niet voort te zetten. Joris Molenaar (B 50 kilo) trof een kleine maar zware poule. Met gedisciplineerd judo wist hij drie van zijn vier tegen standers te verslaan met zowel staande technieken als een houdgreep. Joris legde daarmee beslag op een welver diende tweede plaats. De wedstrijdcoach van Dojo 't Loo, Sander Groefsema (- 81 kilo) kwam zelf ook nog in actie en wist ook een mooie tweede plaats te bemachtigen. Alleen een Zweed (tweede op de Zweedse kampioenschappen) moest hij voor laten gaan. Met vier tweede plaatsen en één eerste plaats hebben de judoka's van Dojo 't Loo zich zeker laten gelden op dit internationale toer nooi. Voor de judoka's die dit jaar bui ten de prijzen absoluut een stimulans om volgend jaar opnieuw mee te din gen naar een medaille. Er kan immers weer een vol jaar getraind worden. Voor meer informatie zie ook de site www.dojotloo.tk. Schaakvereniging Vredeburg LIMMEN - Vredeburg speelde vrijdag 17 oktober ronde 4 van de interne com petitie. P. vd Heijdt merkt het resultaat van zijn theoretisch huiswerk en stopte de opmars van het nieuwe lid C. Dinkla. J. Admiraal voerde de druk tot grote hoogte op en ruilde af naar een gewon nen eindspel tegen B. van Diermen. M. Wester liet een gewonnen stelling tegen K. Keijzer glippen, overzag een matzet en verloor teleurgesteld. J. de Graaf is nu genoeg afgedroogd door toppers, na zijn kansloze verlies tegen R. Rommel kan hij volgen de week beginnen aan zijn herstel. In de B-groep begint Mathijs Hendriks zijn eerste plaats ste vige vorm te geven. Na zijn winst tegen Nutte van Belzen kan alleen Thijs Beentjes hem volgen op de Jweede plaats. Thijs won gemakkelijk tegen de speelse Hidde Ebels. Uitslagen: Groep A. K. Kramer-R. Termes 1-0, E. Stolp-H. Ebels remise, B. Kerkhof-J. Limmen 0-1, P. vd Heijdt-C. Dinkla 1-0, G. Hafkamp-D. Keijzer 1-0, J. Admiraal-B. van Diermen 1-0, M. Wester-K. Keijzer 0-1, D. Aafjes-P. Zwart 0-1, T. Castelein-J. Levering 0-1, R. Rommel-J. de Graaf 1-0, K. Aafjes-M. Voorwalt 0-1, G. Pouw-N. Pepping 1-0, M. Kos-J. Tebbens 1-0, M. Sturk-E. van Duin 1-0, C. Pepping-B. Blekemolen 0-1, B. Stolp-W. Mijnsbergen 1-0. Groep B. Nutte van belzen-Mathijs Hendriks 0-1, Hidde Ebels-Thijs Beentjes 0-1, Joep van Zanten-Thomas Voorwalt 0-1, Micha van Buuren-Laura Aafjes 1-0, Alex Zwart-Jeffrey vd Wagen 0-1. betaamt. Stammen zijn tot ver in het bos te zien, en in die diepte is vaak weer een open plek te onderscheiden. Een reis naar Mongolië zorgde voor een nieuw element: sneeuw. Ook de lange berkenbosschilderijen zijn prachtig, steeds wisselend van kleur, licht en vorm en een transparantie die berken- bossen eigen is. Edith Sont is een speci alist in het detail en weet hoe licht gevangen moet worden. De beeldhouwster Martie van der Loo heeft een grote fascinatie voor steen. Van mergel, de zachtste steensoort tot de hardste, graniet, zij werkt overal mee. De uitdaging voor haar zit in het definitieve van de bewerking van het materiaal. In alle culturen, treft zij mensen aan die haar fascinatie voor steen delen en die, soms met nauwelijks goed gereedschap tot hun beschikking, de confrontatie met het materiaal aangaan. Ook zij werd zeer geïnspireerd door Mongolië. Een van de resultaten daarvan is al op het affiche voor de tentoonstelling treffend en humoristisch in beeld gebracht. Een stoere mannenkop met een indrukwek kende hoofdtooi of bontmuts zo men wil, van takken. Daarmee is voor de expositie de cirkel rond - een fraai geheel van kunstwerken die perfect op elkaar aansluiten. Galerie De Kapberg, Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef is geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak. Telefoon tijdens openingsuren 072-5062645. te brengen. Een van de nieuwe doelstel lingen is nu het vinden van een (gedwon gen) nieuw onderkomen dat bovendien over meer kamers beschikt dan het hui dige Hospice. Met enige trots gaf hij blijk van het onlangs geopende inloophuis t Praethyus) voor kankerpatiënten en hun naasten, welke nu tijdelijk is gevestigd in het familiehuis van het MCA. Verder legde hij het accent op (naast de vakbe- kwaamde en toegewijde verpleegkundi gen) de zeer goed opgeleide vrijwilligers. Door de vernieuwing van de AWBZ per 1 april j.l. heeft het Hospice extra kansen zich te profileren met haar specialisti sche functie en de samenwerking tussen Hospice Alkmaar en de Vrijwilligers Terminale thuiszorg. Op financieel ter rein kan het Hospice Alkmaar mede blij ven bestaan door giften en donaties. Deze lezing werd afgesloten met een rondevraag en als dank mocht de heer Vleer ook een gepast geschenk uit de Wereldwinkel ontvangen. Ouderenochtend EGMOND - Woensdag 29 oktober is de ouderenochtend in Het Gebouw naast de NH-kerk aan de Trompstraat. Deze keer wordt gesproken over dialecten. Het Derps maar ook andere dialecten zullen de revue passeren. Heeft u leuke verhalen of gedichten in uw eigen dia lect, dan krijgt u de gelegenheid om deze voor te dragen. Alle 55 plussers zijn welkom. Om 10.00 uur staat de kof fie klaar. Als u vervoer nodig heeft, bel dan op dinsdagmiddag 28 oktober naar mevrouw Prins, tel. 072-5062055. Ruim twintig inbraken opgelost EGMOND - De politie Noord-Kenne- merland heeft met de aanhouding van twee jongens van vijftien jaar uit Egmond meer dan twintig woningin braken opgelost. Op 2 oktober pro beerden de jongens in te breken bij een woning aan de Hoogeweg in Heiloo. Zij werden op heterdaad betrapt door de eigenaar van het pand. Een van de jon gens is toen aangehouden en in verze kering gesteld, de andere jongen brak bij het wegrennen zijn been en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Na zijn ziekenhuisopname is ook de twee de jongen aangehouden en in verzeke ring gesteld. Uit onderzoek en verhoor is gebleken dat beide jongens bij meer inbraken betrokken zijn geweest, o.a. in een woning aan de Slotweg in Egmond aan de Hoef en meer dan twintig inbra ken in woningen aan de Nollenweg in Egmond aan Zee. Hier hebben zij diverse goederen gestolen en vernielin gen aangericht. Beide verdachten zijn na verhoor in vrijheid gesteld. ALKMAAR - Goa, 's werelds eerste paardenmusical komt van 29 oktober t/m 2 november met een gloednieuwe musi calproductie naar Alkmaar op het even emententerrein aan de Olympiaweg. Goa is een compleet nieuwe vorm van paardentheater. Een vorm die zich mag verheugen op internationale lof en uit verkochte tenten, ook tijdens de vorige tournee door Nederland in 1999. De nieuwe Goa productie is een show geworden waarin vele theaterdiscipli nes elkaar vinden: een sprookjesshow voor alle leeftijden, waarin onder meer gedanst, gezongen en geacteerd wordt. En waarin, zoals dat een echt sprookje betaamt, het goede uiteindelijk het kwade overwint. Kortom, een familie show voor het hele gezin. De allereerste Goa-productie reisde drie jaar door Duitsland en Nederland. Het succes was overweldigend. Overal uitverkochte voorstellingen. Reden te over dus om de gloednieuwe formule van Goa in 2002 voort te zetten met een compleet nieuwe show. Het idee voor Goa kwam van twee mannen die, elk op hun eigen manier, hun leven in dienst van de paarden hebben gesteld. Franz Althoff is een van hen: een man die, met een geheel vernieuwende visie op de showbranche, garant staat voor topentertainment. Günther Fröhlich is de andere bedenker: als vooraanstaand fokker van Friezen staat hij in de paardenwereld bekend als 'De Paus der Friezen'. Hun idee werd realiteit, ondermeer door de samenwerking met een derde partner, Gino Edwards. Samen vormen zij het team achter een nieuwe dimensie, een wereldprimeur, in de showbusiness; een musical met paarden in de hoofdrollen. Voor toegangsprijzen en reserveringen kijk op www.ticketservice.nl, of bel Ticket- Service via 0900-3001250 (0,45 cpm). Voor meer informatie kunt u bellen met de info-nummers 06-20854781, -82, en -83. EGMOND - Op zaterdag 25 en zondag 26 oktober zal de muziekvereniging Eensgezindheid uit Egmond-Binnen een muziekweekend presenteren dat uit drie onderdelen bestaat. Het evene ment, ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van Eensgezindheid, vindt plaats in dorpshuis de Schulp en begint op zaterdag 25 oktober met een festival voor opleidingsorkesten. Opleidingsorkesten zijn ensembles waarin leerlingen, aangevuld met geroutineerde muzikanten, de kans krijgen om zichzelf te bekwamen in het orkestspel met de inmiddels opgedane vaardigheden op het eigen instrument. Elk deelnemend orkest krijgt de gele genheid een optreden te verzorgen dat circa 30 minuten in beslag zal nemen. De repertoirekeuze is tijdens dit festi val geheel vrij. Elk orkest kan een of meerdere muziekstukken laten beoor delen door een jurylid die daarvan een verslag opmaakt. Met deze opmerkin gen kunnen de orkesten hun muzikale prestaties in de toekomst verder verbe teren. Aan dit festival, dat om 15.00 uur begint werken vijf orkesten mee. Het gaat hierbij om de organiserende vereniging Eensgezindheid, Juliana uit Marken, Hildegardis uit Tuitjenhorn, Lamoraal van Egmont uit Egmond aan den Hoef en Onderling Genoegen uit Krommenie. Na afloop van dit festival zal de zaal worden ingeruimd voor het jubileum concert dat het fanfareorkest van Eensgezindheid zal verzorgen. Dit con cert, eveneens vanwege het vereni gingsjubileum, staat echter ook in het teken van het jubileum van Karei Bruin. De uit Alkmaar afkomstige Karei Bruin is 25 jaar als dirigent aan de vereniging is verbonden en is sinds de oprichting van Eensgezindheid in 1913 is hij de achtste in rij. Eensgezindheid heeft onder leiding van Karei Bruin meerdere muzikale hoog tepunten beleefd en niet in de laatste plaats door diens inspirerende en vak kundige wijze van leiding geven aan een ensemble van amateur-muzikanten. Het programma van het jubileumconcert omvat een muzikale terugblik waarbij - begrijpelijk - de laatste 25 jaar centraal staan. Uitgevoerd wordt o.a. klassieke- en operamuziek, musical en populair met solistische bijdragen. Medewerking aan dit concert wordt verleend door pianiste Mariëlle Tromp - Zentveld. Tot besluit van het muziekweekend vindt er op zon dag 26 oktober een Muziekfestival plaats waaraan vijf blaasorkesten medewerking verlenen. De deelnemende orkesten krij gen elk circa 40 minuten toebedeeld om een concertprogramma ten gehore te brengen. Het festival begint om 14.30 uur en even als op de zaterdag kunnen de deelne mers hun programma of een deel daar van laten beoordelen door een aanwezig jurylid. Dat is overigens voor beide dagen Ton van de Kieft. De juryversla gen worden na afloop van het festival uitgereikt aan de betreffende orkesten. De optredende orkesten op de zondag middag zijn Caecilia uit Alkmaar, Ons genoegen uit Wij denes, Emergo (b- orkest) uit Castricum, Onderling Genoegen uit Krommenie en de Schoorlse Big-band. De toegang tot het evenement is voor beide dagen gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10