Proms of Heiloo groot muzikaal feest Succesvol open huis bij project Hoog en Laag Ludieke actie in 't Loo krant Kees &Kee 250 mm Tentoonstelling boerderijen van Heiloo in de Oudheidskamer Schnit- €5 00 Eurovriendelijk menu cfrïe gangen 15,50 r pMil 'Spotgeesten' A P E L L A BORDEN FALKLAND TONEEL be kweUerij Slagerij Kramer (072) 535 10 00 ËIÉÉ laasslof€3?5 Boter- noten- 22 OKTOBER 2003 - 68e JAARGANG NO. 43 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Ook op internet: Auto tegen boom Oudej aarsconference in De Beun Aanhouding wegens belediging PRESENTEERT: Omdat ieder VAARWEL een BIJZONDERE IS.. adverteren i: WWW. Voor opvang van baby's en peuters van 6 weken tot 4 jaar www.vosmakelaardij .nl HAMLAPPEN 1 Kiio €6,50 HAMBURGERS 4 stuks 4,00 SHOARMA PAKKET GEMARINEERDE PROCUREUR LAPJES 4 «3 €5,00 zeis 5 voor Ham- ^CQQ lappen Lamscarréel 98 Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur mrn.hrasseriewiltlsehut.nl Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) ;imw>m HEILOO - Momenteel is er in de Oudheidskamer van de oude Pastorij, aan de Nicolaas Beetsweg te Heiloo, een bijzondere tentoonstelling te zien. Maar liefst 56 Heilooër boerderijen zijn daar, in woord maar vooral in beeld te bewonderen. In het kader van het Jaar van de Boerderij is deze tentoonstel ling georganiseerd, en is nog tot 9 december te zien in de Oude Pastorij. Woensdagavond was de tentoonstelling open voor genodigden die bijna alle maal dezelfde mening hadden over de tentoonstelling: 'Ik wist niet dat er in Heiloo nog zoveel boerderijen waren!' Volgens Marja de Groot, bestuurslid van Vereniging Oud Heiloo, had zij een soortgelijk gevoel bij de voorbereidin gen van de tentoonstelling. „Vooral de bijzondere exemplaren, zoals boerderij Noord-West en de boerderij op de kruising van de Laan van Zeeman en de Zeeweg. Die boerderijen hebben naast hun prachtige uiterlijk ook een rijke historie, waar nog oude foto's en informatie van bewaard zijn gebleven. Dat zijn dan echt de pareltjes van de tentoonstelling. Maar ook de diverse schilderijen van boerderijen, de bouw tekening die het interieur van een boer derij tot in detail toont en de maquette van een gerenoveerde boerderij tot woonboerderij, zijn een bezoek aan de tentoonstelling meer dan waard." De vereniging Oud Heiloo richt na de huidige tentoonstelling over De boer derijen in Heiloo, een nieuwe tentoon stelling in, met als titel 'Heiloo het middelpunt van de wonderlijke wereld', jvaarin een breed scala van souvenirs uit alle werelddelen te zien zal zijn. Voor deze tentoonstelling heeft de ver eniging uw hulp nodig. Wie leuke, bij zondere, aparte of bizarre souvenirs bezit en die aan Oud Heiloo in bruikleen wil afstaan, wordt verzocht om contact op te nemen met Marja de Groot, tel. 072-5330656 of Bep van Vliet, tel. 072-5332908. De Oude Pastorij is geopend op zater dag van 14.00 tot 17.00 uur en dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur. De zangeres van Full Circle zette de sporthal op z 'n kop met vertolkingen van Anouk en The Supremes. (foto: MSP) 'Ik wist niet dat er in Heiloo nog zoveel boerderijen waren!was een veelge hoorde reactie van bezoekers van de tentoonstelling, (fotoMSP0 HEILOO - Zaterdag 18 oktober hield Woningstichting Heiloo voor alle belangstellenden een open huis bij Hoog en Laag, het nieuwe complex zorgtoegankelijke appartementen in Heiloo. Het weer werkte mee en het bezoekersaantal lag ver boven de ver wachting. Het open huis was dan ook een groot succes. Ruim 900 mensen kwamen op de uitnodiging af, die vori ge week in de kranten stond. Hieronder waren naast belangstellenden ook nieuwe bewoners en buurtbewoners. Deze laatste twee hadden een persoon lijke uitnodigingsbrief gekregen. Aan het verzoek om met de fiets te komen, werd grotendeels voldaan en ook de kinderen waren alom vertegenwoor digd. Iedereen kreeg de gelegenheid zelf rustig rond te kijken. Eén van de appartementen was voor de gelegen heid omgetoverd in een koffiecorner, waar gretig gebruik van werd gemaakt. Omdat het appartementencomplex binnenkort wordt opgeleverd, waren er ook toekomstige bewoners. Veel interesse ging uit haar de maquet te en de plattegronden van het com plex. En natuurlijk was er alle gelegen heid om vragen te stellen, wat dan ook veelvuldig werd gedaan. Zo was er veel belangstelling voor de nieuwbouwplan- nen voor fase 2 van het project. Bezoekers waren benieuwd of én hoe zij voor deze twee kleinere woonblok ken in aanmerking konden komen. Enquête Bij aankomst kregen alle bezoekers, naast een kleine attentie als dank voor de belangstelling, een enquêteformu lier in handen, waarop zij hun mening konden geven over het complex. Er werd bijvoorbeeld gevraagd hoe men de vormgeving van het gebouw ervaarde, hoe men het hof en de tuin vond en wat men dacht van het initia tief van Woningstichting Heiloo om het open huis te organiseren. Van de uitge deelde enquêteformulieren zijn ej inmiddels 310 ingeleverd. Een eerste inventarisatie levert een zeer positief beeld op. De gevraagden gaven aan dat ze het belangrijk vinden om zelf te kun nen kijken en een eigen mening te vor men bij de bouw van dit project. De vormgeving en architectuur werden als erg mooi en bijzonder ervaren en kre gen hoge rapportcijfers. De meeste bezoekers stelden het open huis op prijs. Woningstichting Heiloo be schouwt de uitkomsten van de enquête als zeer waardevol en is voornemens bij iedere oplevering een open huis te organiseren. Binnenkort wordt fase 1 van Hoog en Laag opgeleverd aan de nieuwe bewo ners. Op zeer korte termijn zal Woningstichting Heiloo de bouwaan- vraag voor de 2e fase van het plan indienen, waaraan de Provincie Noord- Holland op verzoek van de gemeente Heiloo de status kwaliteitslocatie heeft toegekend. HEILOO - Zondag 19 oktober reed een 22-jarige automobilist uit Heiloo op de Heerenweg omstreeks 01.10 uur tegen een boom. De man kwam uit de richting van de Ter Coulstèrlaan en ging in de richting van de Stationsweg. Door onbekende oorzaak had hij zijn voertuig niet onder controle waarna hij tegen de boom tot stilstand kwam. Zijn auto raakte zwaar beschadigd. De man zelf werd met een hoofdwond in het ziekenhuis van Alkmaar opgenomen. HEILOO - Zaterdag werd voor de vierde keer het popfestijn The Proms of Heiloo gehouden in sporthal 't Vennewater. Gastheer Ger de Haas opende net als vorig jaar de avond, waarna bands en artiesten als Bruce Key, CCR, F3313r, Gruppo Sportivo, en Full Circle acte de HEILOO - Tim van der Sluijs is een van de best bewaarde cabaretgeheimen van Nederland. Zijn teksten en liedjes vallen op door een hoge grapdichtheid, spitsvondig taalgebruik, vreemde kron kels en briljante tekstvondsten. Hij becommentarieert het jaar op zijn geheel eigen wijze scherp, snel, humor istisch en super actueel. Een jaar lang heeft Tim de kranten gespeld, actuali teitenrubrieken gekeken, weekbladen verslonden, radio beluisterd, teletekst gezapt en internet gesurft. Waar lach ten we om? Waar huilden we om? Waar maakten we ons boos om of waar had den we ons boos om moeten maken? Crisis rond Irak, crisis rond Margarita, crisis in de portemonnee. We moeten het allemaal doen met minder. De Aldi in plaats van Albert Hein. Een brood trommeltje in plaats van een luxe lunch. Balkenende in plaats van Kok. Nietszeggende onbekende ministers in plaats van sprekende persoonlijkhe den. Tim zorgt voor de broodnodige afleiding in deze 'moeilijke tijden'. Hij doet meer met minder. Nu nog meer grappen voor nog meer geld. De oudejaarsconference van Tim van der Sluijs is op 2 december te zien in theater in de Beun. Voor kaartverkoop, tel. 072-5333156. presence gaven. Toni Macaroni en The Swinging Devils had wegens ziekte van enkele bandleden afgezegd, maar werd waardig vervangen door Soul Machine. De oude bekenden van de CC Revival kunnen steevast rekenen op een groep trouwe dorpsgenoten. De band speelt louter en alleen Creedence covers, welke mede door het rauwe stemgeluid van zanger Frank Niemans bijna niet te onderscheiden zijn van de originele nummers met de stem van John Fogerty. Lees verder op pagina 6 HEILOO - Zaterdag 18 oktober weYd een 21-jarige man uit Heiloo omstreeks 02.00 uur aangehouden omdat hij agenten had beledigd. De man liep met een blikje bier voor een café op de Heerenweg. Toen de agenten vroegen of hij het blikje in een prullenbak wilde gooien, smeet hij het op straat. Toen hij hiervoor een bon kreeg gaf hij een Valse naam op en beledigde de agenten door hen uit te schelden voor 'grote klootzak ken'. Hij werd ter ontnuchtering ingesloten. Het bleek te gaan om een hardleerse man want hij was in juni van dit jaar ook al een keer aange houden wegens belediging van poli tieambtenaren in functie. De man mag zich binnenkort voor een rech ter verantwoorden voor zijn gedrag. HEILOO - Dit jaar is in de gemeente Heiloo het Platform Cliëntenparti cipatie Gehandicaptenbeleid Heiloo van start gegaan. Dit platform zal de wethouder met Welzijn in zijn porte feuille gevraagd en ongevraagd van advies dienen. De verwachting is dat Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. het platform in december van dit jaar officieel zal worden geïnstalleerd. Het platform wil dit jaar deelnemen aan het Europees jaar van mensen met een handicap. In dat kader wordt op 24 oktober een ludieke actie gehouden. Van 14.00 tot 16.00 uur is er in het win kelhof 't Loo een programma waar genodigden, maar zeker ook mensen die toevallig in het winkelcentrum aan wezig zijn uitgenodigd zullen worden om 20 minuten te ervaren wat het is om gehandicapt te zijn door in van te voren uitgekozen winkels een boodschap te doen in bijvoorbeeld een rolstoel of met een blindenbril op. Onder de uitgenodigde deelnemers bevinden zich onder andere: de redac tie van de Uitkijkpost. Wethouders Opdam, Bos en Daas, Ton ten Hoope van het KB O en Joop Jansen van de ANBO. Zij zullen deze dag middels een rolstoel, rollator of blinde bril met stok, ervaren hoe het is om met een handi cap te winkelen in 't Loo. Als afsluiting zal er van 16.30 tot 18.00 uur voor genodigden een discussie zijn aan de hand van een drietal stellingen in het Open Huis. B Heeft u zich wel eens afgevraagd wat de naam Tos amis i, van de die renspeciaalzaak in het Hoekstuk, nu eigenlijk betekent? Dan bent u niet de enige! Een exotische vogelsoort? Is het een merk kattenvoer? Het Japanse woord voor dierenmis schien? Ton Boerkoop legt uit: ,,Nee hoor, het is veel simpeler dan dat. 'Tois van mijn naam Ton, sais van mijn vrouw Sandra, en 'mien 'sizijn onze kinderen Michelle en Silvester!Ton runt samen met Sandra sinds april van dit jaar de bovengenoemde dierenspeciaal zaak. Hard werken, want naast de winkel, werkt Ton nog steeds bij Corus en heeft Sandra de kinderen en de konijnen, paarden, katten en honden waar ze haar handen vol aan heeft. ,,Maar het zal voorlopig nog even zo moeten legt Ton uit. ,,Als we een jaar verder zijn, en die renliefhebbers die hoge eisen stellen aan producten voor hun huisdier, ons goed weten te vinden, dan gaan we ons fulltime met Tosamisi bezig houden." Tosamisi heeft zich in de relatief korte tijd al weten te onderscheiden op het gebied van dierenbenodigdhe den, accessoires en dierenvoeding, waar de winkel een groot assorti ment in heeft. Daarnaast kunt u bij Tosamisi terecht voor goede voe dingsadviezen voor uw huisdier. Advies „Voor alle vragen over of problemen met voeding kan iedereen altijd bij ons in de winkel terecht. We zijn natuurlijk geen dierenarts, maar veel problemen kunnen we samen met de klant oplossen. Zo wordt diervoeding steeds beter van kwaliteit en worden er vitamines en voedingsstoffen aan toegevoegd die bijvoorbeeld blaas gruis helpen voorkomen en geschikt is voor dieren met bepaalde allergie ën." Tosamisi werkt nauw samen met diverse gerenommeerde merkvoerfa- brikanten als Hills, Royal Canin en Euceba. „Maar de ervaringen van onze klanten blijft het belangrijkst. We hebben veel klanten die enorm In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 51851 PZ Postbus 68, 1850 AB HeilooOf per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Inde aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. merkvast zijn, omdat dat merk gewoon naar tevredenheid is. We maken ook wel mee dat we echt klanten moeten overtuigen eens een ander merk te proberen. Als de klant meldt dat de kat of hond onverzadig baar is bijvoorbeeld. Dan weten wij dat het huisdier te weinig voedings stoffen haalt uit het betreffende dier- voedingmerk. Dat vind ik juist het leuke van dit werk: je maakt tijd voor de klant en probeert samen het beste voor het vaak zeer geliefde huisdier te kiezen", aldus Sandra. Geen verkooppraatje Dat speciaal voer voor binnen- of buitenkatten, kittens of oudere kat ten slechts een slim verkooppraatje van de fabrikant is, spreekt het echt paar tegen. Ton: „Kittens hebben gewoon veel meer bouwstoffen nodig om te groeien, die te weinig aanwezig zijn in regulier voer. En oudere katten blijven langer vitaal als er bepaalde vitamines en minera len in het voer zitten." Dat katten vroeger gewoon met de pot mee aten en toch hartstikke oud werden, ligt volgens Ton aan het feit dat toen de natuur veel meer invloed had. „Nu is een huisdier veel meer afhankelijk van wat hun baasje hen voorschotelt. Een logisch gevolg is dat ook hun nageslacht niet meer weet hoe je zelf je maaltje vangt en daardoor totaal afhankelijk is van fabrieksvoer. Maar door de hoge kwaliteit van het hedendaagse voer is dat helemaal niet erg." Toekomst Buiten een enorm groot assortiment diervoeding- ook voor ratten, gerbils, fretten, landschildpadden en tropi sche vogels, heeft Tosamisi ook alle benodigdheden voor uw huisdier. „Het enige wat we niet verkopen zijn levende dieren, daar beginnen we gewoon niet aan. Ik vind dat je daar heel veel tijd in moet kunnen steken, en aders moet je het niet doen. Wel zouden we een grotere winkel willen hebben, zodat ik het assortiment rui mer zou kunnen opstellen. Maar wel in Het Hoekstuk, want het bevalt ons hier prima!" Dierenbenodigdheden, 740. Tosamisi Het Hoekstuk 3, tel. 5323 FALKLAND TONEEL van Noël Coward in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo 'inderdagverblijf Westerweg 2ld, 1851 AA Heiloo De Kwekkerij ligt aan de rand van het bos, op de gezonde grond van de voormalig gemeentekwekerij van Heiloo. Het is een kleinschalig, knus en kwalitatief hoogwaardig kinderdagverblijf met relatief goedkope kindplaatsen. Bel voor informatie of inschrijving 023-5407710 APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA's (5 broodjessaus)3|Ww geldig t/m zaterdag 25 oktober Telefoon 5330991 VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Skimmia Japomca 'Rubella' Buitenplant, minimaal 15 bloemknoppen, hoogte ca. 35 cm, potmaat 15 cm Van 8,99 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond Bij Sandra en Ton Boerkoop kunt u onder andere terecht voor goede voedingsadviezen voor uw huisdier, (foto: UKP) 1 kilo q 100 gram 1 voor Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo Stationsweg 82; Hdfoo Telefoon 072 532 1392 jfp.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1