Start herinrichting De Hofstee Campagne leefbaarheid Stationsomgeving werkt 1 1 ËÉÉiiiÉÉÉié NSB ^.NTf HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Vanaf donderdag 23 oktober a.s. richt de gemeente De Hofstee opnieuw in. Het werk wordt uitgevoerd door De Vries van de Wiel bv. en duurt 5 6 weken. De bewoners van De Hofstee hebben uitvoerig en tot in detail meegedacht over de inrichting van hun straat. De afgelopen maanden is er door gemeente en politie hard gewerkt om de Stations omgeving veiliger en aantrekkelijker te maken. Uit het aantal uitgeschreven boetes en de reacties van ondernemers en bewoners van het gebied is gebleken dat de situatie inmiddels is verbeterd. Ook in de toekomst blijven gemeente en politie zich inspannen voor een verbetering van de Stationsomgeving. Donderdag 23 oktober 2003 starten de voorbereidende werkzaamheden voor het herinrichten van De Hofstee met het verwijderen van de bomen. De eigenlijke werkzaamheden beginnen op maandag 27 oktober. In de week van 27 oktober vinden de opbreekwerkzaamheden plaats. De rioleringswerkzaamheden worden uitgevoerd in de twee weken die daarop volgen (ongeveer van 3 november tot 12 november). Tegelij kertijd wordt in de week van 10 november begonnen met het straatwerk. Deze werkzaamheden duren tot en met week 48 (28 november). Afhankelijk van de weersomstandig heden is uitloop van het werk mogelijk. De gemeente vraagt uw begrip voor eventuele overlast die het werk met zich mee kan brengen. De bewoners van de Hofstee zijn door de gemeente door middel van een brief geïnformeerd. Bewoners denken mee De aanleiding voor de herinrichting was het noodzakelijke onderhoud aan bestra ting en riolering en de verzoeken van bewoners de overlast van de bomen aan te pakken. De gemeente heeft twee haal bare mogelijkheden uitgewerkt en in een enquête voorgelegd aan de bewoners. Een meerderheid (67% van de personen die een enquêteformulier heeft ingevuld) heeft gekozen voor het plan zoals dit nu wordt uitgevoerd. Vervolgens heeft de gemeente begin september tijdens een inloopavond verdere uitleg gegeven over het alternatief dat door de bewoners is uitgekozen. De bewoners hebben tijdens deze bijeenkomst ook hun voorkeur voor een boomsoort aangegeven, die voor de herinrichting waren geselecteerd. Een ruime meerderheid van de bewoners (87%) heeft hierbij gekozen voor de (bol)acacia. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Koster van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. In de periode juli en augustus van dit jaar hebben gemeente en politie een actie gestart tegen wildplassen en alcohol drinken op straat. Door middel van o.a. posters en gratis ansichtkaarten zijn bezoekers van de Stationsomgeving bewust gemaakt van hun gedrag en de boetes die hiervoor worden gerekend. Er is in de genoemde periode extra gecontroleerd door de politie. In 2003 zijn er tot nu toe 15 mensen beboet voor wildplassen en is er 4 maal procesver baal opgemaakt voor het drinken van alcohol op straat. In 2002 zijn geen boetes uitgeschreven voor deze overtre dingen. Naast deze controle in juli en augustus wordt er al drie keer per twee maanden en tijdens bijzondere gelegen heden, zoals de kermis, extra gecontroleerd bij de horeca in Heiloo. Deze controles vallen dus buiten de sur veillances die de politie dagelijks uitvoert. Fietsen Veel fietsen in de Stationsomgeving worden fout geparkeerd. Ook vormen zoveel fietsen bij elkaar in een onover zichtelijke stalling een makkelijk doelwit voor fietsendieven. Om fietsdiefstal in de Stationsomgeving te verminderen, heeft de politie de afgelopen maanden veel gecontroleerd. Dit heeft als resul taat gehad dat een aantal fietsdieven is aangehouden en dat het aantal aan giftes van fietsdiefstallen gedaald is. Op dit moment wordt ook het foutpar- keren van fietsen rond het station aangepakt door de parkeervoorzie ningen uit te breiden. ProRail is gestart met de vernieuwing van een deel van de onbewaakte fietsenstalling bij station Heiloo. De nieuwe fietsenstalling aan de westzijde van station Heiloo heeft straks 552 nieuwe klemmen (voorheen 370) en 132 nieuwe kluizen (voorheen 70). De stalling is een eerste aanzet om de par keergelegenheid voor fietsen uit te J: aad en (raads)commissies Monumentencommissie Op woensdag 29 oktober a.s. vergadert de Monumentencommissie De vergadering begint om 15.30 uur in de B&W-kamer van het gemeentehuis, ingang Raadhuisplèin. Agenda 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Notulen 20 augustus 2003 4. Bouwplannen ter advisering: van Foreest- laan 8 en Cornelius op Willibrord 5. Archeologie, actuele ontwikkelingen. Toelichting door de heer Ron Buitendam, archeoloog gemeente Castricum 6. Inventarisatie cultuurhistorische waarden Zandzoom 7. Voortgang inventarisatie gemeentelijke monumenten 8. Evaluatie Open Monumentendag 2003 9. Rondvraag Welstandscommissie Op maandag 27 oktober a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 13 oktober 2003. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: - Ewislaan 23, voor het vergroten van een woning; - Hoogeweg 63, voor het bouwen van een woonhuis. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, op vrijdag 24 oktober a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. ouwen en wonen Gemeente start verkoop volgende acht bouwkavels Oosterbos Het Oosterbos ligt in de zuidoosthoek van Heiloo. Daar vormt dit bos een kwalitatieve afronding van Heiloo en een overgang tussen bebouwing en landschap. In het Oosterbos is een woonbosmet veertig kavels opge nomen. De kavels zijn voorzien van bosaanplant. Om het begrip 'wonen in het boszoveel mogelijk inhoud te geven, is in het woonboseen lage woningdichtheid gehan teerd. De kavelgrootte ligt tussen 1260 en 1610 m2. Van elke te verkopen kavel in het 'woonboswordt maximaal 400 m2 (20 bij 20 meter) vrijgemaakt van bosaanplant voor de bouw van een woning met de bijbehorende bijgebouwen, terrassen, tuin en parkeerplaats op eigen terrein. De gemeente verwijdert ook bosaanplant voor de aanleg van een ontslui- tingsweg. De overige bosaanplant moet worden behouden en de toekomstige eige naar van de kavel moet de bosaanplant dan ook beheren. Het resterende bos op de kavel mag niet gekapt worden. Op een kavel kan een woonhuis worden gebouwd. Om het boskarakter zo weinig mogelijk aan te tasten en tegelijkertijd de architectonische kwaliteit te waarborgen, dienen woongedeeltes en bijgebouwen in een harmonieus samenhangend bouwvolume te worden samengevoegd. Daarbij moet het ont werp voor een bouwplan voldoen aan redelijke eisen van welstand. Naast de bouw van het woonhuis zijn er zeer beperkte bouw mogelijkheden. De bebouwingsvoorschriften zijn opgenomen in het bestemmingsplan Zuid - Oost III Inschrijvingsprocedure De gemeente Heiloo stelt iedereen tot en met zaterdag 15 november 2003 in de gelegen heid een bod te doen op één of meerdere kavels in het plangebied OosterbosEen bod kan gedaan worden op de kavels 17 tot en met 24. Voor de verkoop is een verkoopbrochure ver vaardigd waarin informatie over het project is opgenomen. In deze brochure valt ook te lezen waar de kavels precies liggen. De ver koopbrochure is verkrijgbaar bij de gemeente bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal in het gemeentehuis. U kunt daar terecht tijdens de openingstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. De brochure en het inschrijfformulier zijn tevens te downloaden op de website van de gemeente Heiloo: www.heiloo.nl Bij de verkoopbrochure wordt een inschrij vingsformulier meegeleverd. Hierop staan onder meer de bodemprijzen per kavel aange geven. Deze variëren van 415.000 tot 450.000. Op het inschrijvingsformulier kan onder andere de hoogte van het bod per kavel worden ingevuld en kan worden aangegeven naar welke kavels de voorkeur uit gaat. Voor de verkoop van de kavels is een aantal 'spelregels' vastgesteld. Zo is de wens van het gemeentebestuur dat tenminste vier van de acht kavels worden uitgegeven aan inwoners van Heiloo. Als inwoner van Heiloo worden aangemerkt die personen die tenminste 1 jaar staan ingeschreven in het bevolkingsregister van de gemeente Heiloo. Meer informatie over de 'spelregels' is te vinden in de bro chure. Inschrijvingsformulieren moeten aangetekend worden verzonden of persoonlijk overhan digd worden aan de notaris. Notariskantoor Winter te Heiloo is aangewezen als notaris voor de kavelverkoop in het Oosterbos. Het kantoor aan de Kennemerstraatweg 83 is op werkdagen geopend van 8.30 tot 13.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Formulieren die na 15 november 2003 binnen komen, worden terzijde gelegd. Op maandag 17 november om 16.00 uur maakt de notaris de biedingen in een openbare bijeenkomst in de raadzaal het gemeentehuis bekend door het openen van de enveloppen. De notaris legt daarbij niet ondertekende of foutief ingevulde formu lieren terzijde. Tijdens deze bijeenkomst doet de gemeente nog geen uitspraken over de toewijzing. De gemeente beraadt zich allereerst op de biedingen en hanteert de spelregelsom tot toewijzing te komen. De gehele inschrijvings- en toewijzingsproce dure vindt plaats onder verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur. De rol van de notaris beperkt zich tot het in ontvangst Controle en doorspoelen brandkranen vanaf maandag 27 oktober a.s. J nemen van de biedingen en het openen van de enveloppen. Daarnaast verlopen zaken als betaling en de eigendomsoverdracht via de notaris. Meer informatie Voor meer informatie over de kavels in het Oosterbos kunt u terecht bij de afdeling VROM, mevrouw P. Arnold, telefoonnummer (072) 535 67 92 of mevrouw E. Zaadnoordijk, telefoonnummer (072) 535 67 80. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Handelsweg 1 - gedeeltelijk veranderen industrieelgebouw (reg.nr. 2003/0326) Het Zandstuk 108 - bouwen berging na sloop bestaande berging (reg.nr. 2003/0323) Kennemerstraatweg 185 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0324) Van Foreestlaan 8 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0219) Westerweg 107 - vergroten dakkapel voor zijde (reg.nr. 2003/0289) Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Bestevaerslaan 25 - vergroten bijgebouw berging (reg.nr. 2003/0304) De Loet 3 - veranderen bedrijfsgebouw stomerij wordt knaagdierenopvang (reg.nr. 2003/0328) De Wildtlaan 30 - vergroten woning uitbreiding achterzijde en dakkapel voorzijde (reg.nr. 2003/0245) Oosterzijweg 25 - veranderen woning raam- en deurkozijn rechterzijgevel (reg.nr. 2003/0177) Slimpad 16c - bouwen huisartsenpraktijk annex RIMA-kantoor (reg.nr. 2003/0292) Vennewatersweg 4 (schuin tegenover nr. 17) - bouwen dienstwoning met kantoor- annex bedrijfsruimte (reg.nr. 2001/0240) breiden en te verbeteren. Ook aan de oostzijde wordt een nieuwe stalling geplaatst, naar verwachting in 2006. Parkeren auto's Automobilisten parkeren hun vervoer middel in de Stationsomgeving, met name op de Heerenweg, nog regelmatig niet op de juiste plaats. In 2003 zijn tot nu toe 15 boetes uitgeschreven voor deze overtreding. Om voldoende goede parkeergelegenheid te kunnen bieden, is in juni van dit jaar aan de oostzijde van het spoor een tijdelijk parkeerterrein aangelegd. Het aantal parkeerplaatsen op het langparkeerterrein aan de west zijde van het spoor wordt op dit moment door de gemeente vergroot van 101 naar 181 plaatsen. Volgende actie Het foutparkeren van fietsen en het stelen van fietsen in de Stationsomge ving is een van de aandachtspunten van politie en gemeente. De tweede actie van de campagne "Verbetering Stations omgeving Heiloo" richt zich begin 2004 dan ook op het goed parkeren en het goed op slot zetten van fietsen. Tegelij kertijd zal de politie extra controles uitvoeren op fietsdiefstal en foutpar keren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last van de afdeling Organisatieondersteu ning, telefoonnummer (072) 535 66 44. Politie 0900 8844 (locale tarief) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel Vossenakkers 21. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 23 oktober 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na tele fonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Heiloo contact mmmm m Hf urm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4