1 Activiteiten Nivon Heiloo Samen eten in het Trefpunt L I T I E UITKIJKPOST - 22 OKTOBER 2003 - PAGINA 6 MNI wiili tak O HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. uerk in uitvoering Controle en doorspoelen van brand- kranen in Heiloo Verleende collectevergunning Vervolg van voorpagina: HEILOO Decembercadeaus maken BERICHTEN Kledinginzameling Mensen in Nood De Heilooër keuken Gereedschap gestolen uit bestelwagens Succesvolle collecte Brandwonden Stichting CDA fietst door Heiloo Rabobank West-Kennemerland vrijwilligersprijs! Herfstknutselen bij het Oosthonk Poffertjes bij de Rabobank 't Ateiiertje bestaat 5 jaar Informatie avond borstvoeding China-avond bij GoodBookers Najaarsprogramma De Gelaarsde Kat Fanatic aerobics introduceert Bodystep Informatieavond EIckerlijc 22 oktober vervolg van pagina 4 van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. wW^ ilBr "'M' Vanaf maandag 27 oktober 2003 start de gemeente met de controle van de brandkranen in Heiloo. Er wordt bekeken of de kranen het nog goed doen en zonodig wordt er onderhoud aan de kranen gepleegd. Ook wordt bekeken of de kranen nog goed bereikbaar zijn en niet over woekerd worden door beplanting. Verder worden de kranen doorgespoeld. De gemeente start met de controle van de brand kranen in het Blockhovepark en vervolgens in het gebied ten noorden van de Stationsweg, gelegen tussen de spoorlijn en de Kennemer- straatweg. De komende weken leest u op deze informatie pagina welke wijken er voor controle en doorspoelen aan de beurt zijn. Bruin water uit uw kranen en verminderde druk Als uw wijk aan de beurt is voor controle en doorspoelen van de brandkranen, kunt u thuis enigè overlast ondervinden. Op het moment van doorspoelen kan er namelijk bruin water uit uw kranen komen en ook kamer verminderde druk ontstaan. Wij raden u aan uw kranen na de controlewerk zaamheden enkele minuten met water te laten doorstromen. Dit om de leiding tussen uw per ceel en de hoofdleiding schoon te spoelen. Na 16.00 uur wordt er niet meer doorgespoeld en kunt u zonder problemen water gebruiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68 of met de heer J. Koedijk van de Brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 53. Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte inde volgende periode. - Diabetes Fonds Nederland van 26 oktober tot en met 1 november a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Bruce Key speelde covers van onder andere Live, Pearl Jam en U2. Rockmuziek die het altijd, en zowel bij jong als oud, goed doet. Feeier verraste met een bijna on Nederlandse sound. Melodieuze pro- gröck van de bovenste plank. Gruppo Sportivo heeft zijn sporen al dik ver diend in Nederland. De podiumbeesten maakt het niet uit waar ze staan, het is altijd feest met de Hagenezen, zo ook in 't Vennewater. Full Circle stond vanaf de eerste tonen als een huis, niet in de laatste plaats door zangeres Jeannet. Met de ogen dicht was het alsof een samensmelting Tina Turner en Melissa Etheridge op het podium stond. De rasmuzikanten, die al jarenlang in het Noordhollandse THE PROMS OF HEILOO circuit spelen schudden nummers van The Supremes, Rolling Stones, The Shadows, Skunk Anansie en Anastasia ogenschijnlijk makkelijk uit de muzika le mouwen. Net als voorgaande jaren was het een succesvolle avond waarop Heiloo elkaar, onder het genot van een biertje, weer eens tegenkwam. Foto's MSP. Zie voor meer foto's: www.msp-persfotografie.net. Noord-Holland Noord 112 0900- 88 44 HEILOO - Op dinsdag 14 oktober werd aangifte gedaan van het vernielen van een personenauto. Met een kei werd de voorruit van de zwarte Jeep van het type Cherokee vernield. Als HEILOO - De volgende activiteiten kunnen in het kader van de december maand in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, worden gevolgd: zaterdag 1 en 2 november workshop vrij verbeeldend schilderen. In deze twee daagse workshop wordt op directe, spontane wijze geleerd om al schilde rend creatieve oplossingen te vinden. De docent is Rob ter Steeghe. Deze tweedaagse workshop kost E 35 exclu sief E 18 materiaalkosten inclusief een voudige lunch. De workshop is van 10.00 tot 16.00 uur. Op zaterdag 8 november workshop portrettekenen, aan de hand van een zelf meegebrachte foto. Deze workshop is van 13.30 uur tot 16.30 uur en kost E 10. Papier en hout kool zelf meenemen of tegen vergoe ding verkrijgbaar bij docente Saskia Sengers. Zaterdag 15 november moza ïek maken, docente is Trudie Buis. De workshop kost E 50, inclusief lunch, koffie, thee en materiaalkosten. Voor informatie en aanmelding: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel: 072-5331297. gevolg van het gooien van de steen ont stond ook schade aan de motorkap. De vernieling werd in de nacht van zater dag 11 op zondag 12 oktober gepleegd terwijl het voertuig op de van Merlenlaan stond geparkeerd. Op woensdag 15 oktober werd tussen 14.00 en 22.30 uur de beide kenteken platen van een personenauto ont vreemd. Het voertuig met kenteken LH-FT-09 stond tussen genoemde tijdstippen aan de Hoefsmid gepar keerd. Op donderdag 16 oktober werd aangif te gedaan van de diefstal van een brom fiets van het merk Puch Maxi. De dief stal werd gepleegd in de nacht van 15 op 16 oktober terwijl deze met een schakelslot stond afgesloten voor een woning aan de Westerweg. De bewoon ster van een woning aan de Zevenhuizerlaan kwam zondagochtend 19 oktober omstreeks 9.30 uur tot de ontdekking dat in de woning getracht was in te breken. Zij trof een gat aan in een bijkeukenraam. Vermoedelijk werd e poging de avond daarvoor onderno men. Zij hoorde die avond tussen 23.00 en 24.00 uur een scherp krassend geluid. Omdat het bij een'poging is gebleven wordt er niets uit de woning vermist. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, vlaggenmast, gsm Siemens blauw, zilve ren hanger met afbeelding soort Cupido, fietskabelslot, gsm Nokia rood, linker wielrennershandschoen, zwart kabelslot. HEILOO - Op vrijdag 7 november is er weer een maaltijd in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Het menu bestaat uit wildsoep vooraf, ver der chili con carne met rauwkost, kar bonade, roerbakschotel, aardappelen, sperziebonen, jus en ijs toe. Aanvang van de maaltijd is 18.00 uur. Voor die tijd is er nog een mogelijkheid om in de ontmoetingsruimte wat te drinken. De maaltijd kost E 8,-, te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. Het 'Eten in het Trefpunt' is een geza menlijke activiteit van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ouderen bonden ANBO en KBO. Samen met het personeel van de keuken van De Loet en de talrijke vrijwilligers wordt ervoor gezorgd dat u volop kunt genie ten van een heerlijke maaltijd. Voor wie zich wil opgeven voor de maaltijd, maar geen vervoer heeft, kan gebruik maken van de chauffeurs van het vrij willigers autovervoer. Kosten zijn E 4,- p.p. retour (in Heiloo), aan de chauf feur te voldoen. Opgave voor de maal tijd (en het vervoer) bij de balie in het Trefpunt, tel. 072-5331297. Wie zich heeft opgegeven, maar vervolgens is verhinderd, wordt verzocht dat zo spoedig mogelijk door te bellen. HEILOO - Op zaterdag 25 oktober houdt Henk Mandos, wereldreiziger en natuurfotograaf, voor de afdeling Heiloo van het Nivon een dialezing over Madagascar. Plaats is het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo (dus niet in het Open Huis!). Aanvang: 20.00 uur. Kosten: leden E 2,- niet-leden E 3,-, jeugd E 1,- p.p. Opgave vooraf wordt op prijs gesteld via tel. 072-5333127 of 072-5113450). Zoals gebruikelijk verzorgt de Openbare Bibliotheek een collectie boeken die ter plaatse kunnen worden gereserveerd. Deens papier- snijtechniek Het Nivon Heiloo organiseert dit sei zoen weer vier bijeenkomsten in het Open Huis te Heiloo (boven het win kelcentrum, bij het Witte Kerkje) om de techniek Deens papier- snijtechniek te leren. Twee dinsdagochtenden om de veertien dagen in november voor de Kerst en twee voor de Pasen in de maand maart. De kosten bedragen E 23.45, leden krijgen korting. Deze minicursus staat onder leiding van Joan Velthuizen. Voor opgave en informatie: Reina Mulder, tel. 072-5333127, b.g.g. tel. 5334576 of 5336259 Zwarte piet in de zak Het Nivon Heiloo houdt op maandag avond 10 november van 20.00 tot 22.00 uur een workshop Zwarte Piet in een jute zak. Docente Trudy Bolleman is aangesloten bij de Gilde Zonnekind poppen. Zij verzorgt alle materialen. Kosten workshop Nivonleden E 5.-, anderen E 6.- en het materiaalpakketje kost E 6.50. Deze workshop vindt plaats in het Open Huis te Heiloo. Voor opgave en informatie kunt u bellen met Reina Mulder, tel. 072-5333127, Lineke Muller tel. 5334576 of Astrid Oudhoff tel. 5336259. HEILÖO - De kledingactie van Mensen in Nood is volop bezig. Draagbare kleding (geen kapotte of versleten kleding), huishoudtextiel en dekens zijn nog van harte welkom. De Kledingactie zamelt al ruim 35 jaar kle ding in en is hiermee de oudste charita tieve kledinginzamelaar van Nederland. De ingezamelde kleding wordt ver kocht aan betrouwbare sorteerbedrij- ven in Nederland. De opbrengst wordt besteed aan de wereldwijde noodhulp en kinderprojecten van Mensen in Nood. Dit najaar gaat de opbrengst van de kleding naar een weeshuisproject in de Oekraïne. De kleding kan (goed verpakt in dozen of plastic zakken) worden ingeleverd op 22,23,24 en 25 oktober op de volgende adressen: J. Neelen, Kapelweg 15, te Limmen of Th. Van Lieshout, Visweg 20, te Limmen. Wie geen mogelijkheid ziet om de kleding te komen brengen kan deze eventueel op laten halen, tel: 072- 5051398 (mevrouw van Lieshout). Het vorige recept kwam uit de Franse keuken en wel uit de Elzas. Kip in Riesling. Maar voor lekkere klaarge maakte kip hoeft u niet altijd maar de Franse recepten te zoeken. In Heiloo zijn er restaurants waar ze ook van wanten weten. Zo is het onderstaande recept van Hans Kok van restaurant de Loocatie (winkelcentrum 't Loo) en naar mijn gevoel doet dat zeker niet onder voor het vorige recept. Als u wel eens in de Loocatie heeft gege ten, dan weet u bij voorbaat dat dit recept een prima eindproduct zal opleveren. Het aardige is dat Hans Kok in dit recept niet aangeeft hoe veel u van elk ingrediënt moet gebrui ken, maar in zijn recept aangeeft; 'hoe veelheden naar eigen inzicht en smaak'. Dus u bent de kok en iaat uw eigen wensen prevaleren boven stan daard hoeveelheden. Met dit gegeven kunt u aan de slag met het recept: Salade met kip, avocado, spek, truffelaardappeltjes en mayonaise Benodigde ingrediënten: kipfilet, avo cado, ontbijtspek, truffelaardappeltjes, olie (zonnebloem), natuurazijn, zout, peper, suiker, mosterd, eidooier, bies look en diverse slasoorten Bereidingswijze: allereerst het klaar maken van de mayonaise. Hiervoor heeft u natuurlijk wel de precieze hoe veelheden nodig: 35 gr. eidooier, 6 gr. water, 1,5 gr. peper, 7,5 gr. suiker, 5 gr. zout, 10 gr. mosterd, 3/4 ltr. slaolie, 31 gr. azijn. Gebruik voor dit recept wat u nodig hebt en bewaar de rest (in een fles of pot) in de koelkast voor een volgende gelegenheid. De verdere werkwijze is: - in een kom de helft van de azijn, mosterd, eidooier, zout, peper en sui ker met een garde mengen tot er een egale dikke saus is ontstaan (licht geel), dan druppelsgewijs de olie erbij onder voortdurend roeren - dan de rest van de azijn en het water toevoegen - zet water op met zout (niet te weinig) en pocheer hier de kip in gaar (80 gra den) v - bak de reepjes bacon uit en laat ze uitlekken op keukenpapier - kook de truffelaardappeltjes gaar in de schil en haal de schil er naderhand met een klein mesje af - snij de avocado door de helft en ver wijder de pit, 'zouten' en 'peperen' en meteen mengen met de mayonaise (anders verkleurt het) - snijd alles in dezelfde maat en meng het met de mayonaise en de bieslook. Wijn- en serveertip: Gemengde sala de en witte- of rosé wijn (bijvoorbeeld Elzasser witte wijn, zoals Riesling) of een rosé uit de Provence of het Loire- gebied. HEILOO - In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in twee bestelwagens die geparkeerd stond op de Waard. In beide gevallen werd een raampje vernield om in de auto te komen. Uit beide busjes werd een grote hoeveel elektrisch gereedschap wegge nomen zoals boor-, slijp- en zaagmachi nes, boorhamers en een lasapparaat. Ook een bestelwagen die geparkeerd HEILOO - In de week van 5 tot en met 11 oktober collecteerden in heel Nederland meer dan 50.000 vrijwilligers voor de Nederlandse Brandwonden Stichting, en werd een bedrag van E 6329.22 opgehaald. De opbrengsten van de collecte stellen de Brandwonden Stichting in staat om haar werk voort te zetten. Al meer dan 30 jaar zet de Nederlandse Brandwonden Stichting zich in voor mensen met brandwonden. Door onderzoek ter verbetering van de behandeling van brandwonden, het opzetten van preventiecampagnes en het instandhouden van de huidbank. Daarnaast doet de Brandwonden Stichting veel aan nazorg. stond op de Kleine Kanne werd open gebroken. Ook vanuit deze auto werd een grote hoeveelheid elektrisch gereedschap weggenomen. De totale waarde van de weggenomen goederen beloopt een paar duizend euro. Gezien het tijdstip en de wijze waarop werd ingebroken is het niet ondenkbeeldig dat deze inbraken zijn gepleegd door dezelfde dader(s). HEILOO - Zaterdagochtend 25 okto ber fietsen fractie- en bestuursleden van CDA-Heiloo weer door het dorp. Wanneer u hen wilt spreken of iets wilt laten zien in uw woonomgeving neemt u dan contact op met de fractiesecreta ris: Elly Beens, tel. 072-5338208 of e- mail: ellybeens@quicknet.nl. CASTRICUM - Alle instellingen en verenigingen in de Castricumse samenleving (Akersloot, Castricum en Limmen) kunnen tot 4 november hun vrijwilligers, een van hun groepen vrijwilligers of één specifieke vrijwilli ger voordragen voor de Rabobank West-Kennemerland vrijwilligers prijs. Deze bank neemt lokale betrok kenheid serieus en geeft daaraan onder ander uiting door het onder steunen van vrijwilligerswerk. 'Met een pluim op de hoed en een cheque in de hand' waardeert zij de vrijwilli ge inzet van mensen voor een collec tief belang. Sinds 1997 wordt, rond de jaarlijkse Internationale Vrijwilligersdag, de Rabobank West-Kennemerland vrij willigersprijs uitgereikt in Castricum. Met de vorming van de nieuwe gemeente Castricum heeft de Rabobank besloten drie prijzen van E 250,- beschikbaar te stellen, te weten in Akersloot, Castricum en Limmen. De prijzen zullen worden uitgereikt op vrijdagmiddag 28 november om 15.00 uur in het kan toor van de Rabobank West- Kennemerland te Castricum. Inschrijfformulieren zijn te verkrij gen bij de filialen van de Rabobank West-Kennemerland en bij de Sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduin weg 5 (in Geesterhage achter de Bibliotheek), 1902 CB Castricum. Voor nadere informatie kunt u de Vrijwilligers Centrale bereiken op maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 0251-656562. HEILOO - Iedereen tussen de 4 en 12 jaar kan zaterdag 25 oktober komen knutselen in het Oosthonk, van 14.00 tot 16.30. Het thema is herfst. Entrée is E 2,-, inclusief twee keer limonade en een zakje chips. Voor vragen: Margot, tel. 072-5334098. HEILOO - Met een receptenwed strijd en poffertjes voor iedereen stond de Spaarweek van Rabobank West-Kennemerland vorige week in het teken van Kids Cooking. Broer en zus Chris en Marjolein uit Heiloo zitten lekker van de poffertjes te smullen in het Rabobankfiliaal aan de Kennemerstraatweg. Ook heb ben zij een recept ingeleverd voor de receptenwedstrijd. Of zij daar mee de wedstrijd winnen, waardoor ze met een vriendje of vriendinnetje en één van de ouders op zaterdag 1 november naar een kookstudio voor een smakelijke middag mogen? Dat is nog even een verrassing! HEILOO - Binnenkort viert men het 5-jarig bestaan van 't kleinste baby- en reparatie winkeltje in Heiloo. Was het vroeger voorname lijk zelfmaakbabykleding, de laatste 5 jaar worden er voor- en najaarscol lecties ingekocht van de merkjes Feetje, Dirkje en Bla-Bla-Bla. Nog vaak hoort de eigenaresse de vraag of dit allemaal zelfgemaakt is, maar dat was na een aantal jaar met zes dames niet meer haalbaar. De naam 't Ateiiertje is wel dezelfde geble ven, omdat er nog steeds kledingre- paratie is. In vroeger jaren werd de doorloopsteèg tussen Herenmode Blom en de huidige videotheek dichtgebouwd en ontstond 20 m2 winkelruimte. Als eerste kwam er een groenteboer, daarna sleutelma kerij en ongeveer 15 jaar terug 't Ateiiertje, dat zo'n 10 jaar zelfmaak- werk en breiwol verkocht. Wegens een flinke personeels leegloop zou dit kleine winkeltje gedoemd zijn om opgeheven te worden. De huidi ge eigenaresse heeft het toen opge pikt en is gaan inkopen. De ope ningsuren zijn nog steeds elke mid dag (van maandag tot en met zater dag) van 13.00 tot 17.00 uur. Er is geen pin en telefoon omdat het daar allemaal te klein voor is, daarom straalt het nog steeds de gemoede lijkheid van vroeger uit. Voor infor matie: Bep Woestenburg, tel. 0251- 310054 of neem 's middags een kijk je in 't Ateiiertje, Heerenweg 138b. ALKMAAR - Tijdens en na de zwan gerschap kunnen er allerlei vragen rijzen over borstvoeding. Er kan dan behoefte zijn aan specifieke informa tie over het geven van borstvoeding. Of gewoon eens andere ouders ont moeten die hun kindje borstvoeding geven: om (praktische) ervaringen en tips uit te wisselen. Daarom houdt de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk (VBN) woensdag 29 oktober van 20.00 tot 22.00 uur in Alkmaar weer een informatieavond over het geven van borstvoeding. Deze informatiea vonden worden elke laatste woens dag van de maand gehouden (de vol gende is op 26 november). De avon den zijn bedoeld voor voedende moe ders, hun partners en andere belang stellenden. Ook baby's zijn welkom. Er wordt een bijdrage gevraagd van 1 euro per persoon ter ondersteuning van dit (vrijwilligers) werk. Opgave bij Annemarie Weerman: 072- 5125810 of Esther Driest: 072- 5627794. HEILOO/LIMMEN - Gedurende de maand oktober staan reizen naar Azië centraal bij GoodBookers, vakantie-, reis- en avontuurwinkels in Castricum, Heiloo en Limmen. Tijdens deze infoweken wordt aller lei nuttige informatie verstrekt over vakanties en reizen in Azië en kan men bij de adviseurs alles aan de weet komen over vakanties en rei zen naar dit prachtige continent. GoodBookers biedt vliegtickets, rondreizen, strandvakanties, cruises tot en met maatwerk. Als afsluiting en hoogtepunt van onze Aziëweken organiseren wij een China-infoa- vond, bestaande uit een indrukwek kende diapresentatie over China, Hong Kong en de Trans Siberië Expres in samenwerking met de toonaangevende China specialist VNC Travel. Tijdens de China- avond zijn er verschillende GoodBookers reisadviseurs aanwe zig om vragen te beantwoorden. De avond staat in het teken van het ont dekken van en reizen door dit fasci nerende land. China verandert snel. Wie nog iets van het authentieke China wil zien, doet er goed aan de reis niet te lang uit te stellen. Een avond vol inspiratie en uitgebreide informatie. Voor informatie en aan meldingen, tel: 0251-675333 bij Goodbookers Reistheater aan de Dorpsstraat 51, Castricum, aanvang 20.00 uur. Toegang is gratis, aanmel den is noodzakelijk. HEILOO - De Gelaarsde Kat baby- en speelgoed in Heiloo heeft dit jaar een nieuwsbrief uitgebracht. Naast leuke aanbiedingen is daarin een programma gepresenteerd met ver schillende activiteiten om informatie te geven over de aanschaf van speel goed. Voor de kinderen zijn dit de spelontdekdagen. Dit zijn drie zaterdagen, te beginnen op 25 okto ber met Geomag, het magnetische bouwsspeeigoed voor oudere kinde ren. Op 1 november zijn dit de spel len en op 8 november de kapla. Voor de ouders zijn er drie lezingen. Op drie donderdagavonden worden drie leeftijdscategorieën belicht en het speèlgoed wat kinderen in deze leeftijd boeit. Ook het kennismaken en spelen met het speelgoed zal ruimschoots vertegenwoordigd zijn. U kunt altijd de nieuwsbrief in de winkel halen om het volledige pro gramma te zien. HEILOO - Fanatic aerobics in Heiloo introduceert Bodystep, de verrassende workout waarbij je op het bekende lage bankje stevig doorstappend die laatste kilo's er af stept en je conditie snel verbetert. Bodystep is steps zoals steps ooit bedoeld was. Back to basics aero bics, waarbij de eenvoud tegelijker tijd de uitdaging vormt. De focus richt zich met Bodystep weer op het liehaam en niet meer op de kunst van het doen van ingewikkelde pas jes. Eenvoud, veel herhalingen, goed te volgen voor beginnende sporters en tegelijkertijd uitdagend voor de ervaren steppers, dat zijn de kern woorden. Bodystep is bij uitstek een workout waarbij de calorieën eraf vliegen en je conditie met grote stappen vooruit gaat. Door de inspi rerende, eigentijdse muziek haalt iedereen die meedoet met Bodystep probleemloos en swingend het einde van de workout. Nieuwsgierig naar deze effectieve groeps workout? Bel Fanatic aerobics vandaag nog. Bel 072-5339595 of 06-50622171. HEILOO - Vorige week plaatsten wij een bericht over de informatieavond van basisschool Elckerlyc, welke zou worden gehouden op 22 mei. Dit moet natuurlijk zijn: 22 oktober, aan vang 20:00 uur aan de Boekenstein 44. De avond wordt gehouden op de school zelf. Voor meer informatie: tel. 072-5321585 of op www.elckerlyc-hei- loo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6