Nieuwe eigenaresse voor Pet's Place Kindervoorstelling De raadselachtige Planeet IMMEN Scrooge, A Christmas Carol Gilde-aanbieders gezocht Lute interieur wordt Slaapkenner Lute mU9- www. flCTiyiTEJTEN Van wolbaai tot slaapzaal Cursus 'Omgaan met ongewenst gedrag van volwassenen' Zwarte Piet bezoekt babybeurs in Castricum Statencommissie bekijkt waterbergingslocaties Bijzondere concerten sluiten muziekproject af Kennismaken met nieuwe media in bibliotheek Stichting Welzijn Ouderen Limmen Conquistanieuws gemeente-info Kunst lenen bij de Duinrand Artotheek Halloweenconcert Uitgeester Harmonie Storey Club en Storey Plus Allerzielenviering HAL parochies Villa Fochteloo heropend Klaverjassen bij Dimtronic Meervogels in de vorm van Marlies Winder, Kerkweg 44 1906 AW Limmen JeL07?-50>?0W wwwHE&5E52 M. Open wo t/m vr13:30 - 18:00 vr- avond 19:00 - 21:00 zaterdag 10:00 - 17:00 CASTRICUM - Op woensdag 5 en 12 november wordt voor vrijwilligers, werkzaam voor diverse organisaties, de cursus 'Omgaan met ongewenst gedrag van volwassenen' gegeven. De cursus wordt gehouden van 19.30 tot 22.00 uur in Ontmoetingscentrum Geesterhage in Castricum en wordt georganiseerd door de Stichting Welzijn Castricum, sector Opbouwwerk. Als vrijwilliger gaat u om met cliënten of deelnemers die een beroep doen op service of hulp van de organisatie waar u werkzaam voor bent. Daarnaast gaat u om met collega's. Dagelijks ervaren we in de omgang met mensen verschillen in gedrag. Hoe ga je om met al die ver schillen? Hoe ga je om met ongewenst gedrag en irritaties. Wat is ongewenst gedrag eigenlijk? In de cursus leert u hoe uzelf invloed kunt uitoefenen op moeilijke situaties in de omgang met anderen. De cursus wil een steun in de rug zijn om lastige situaties op een prettige manier op te lossen en tot een goed einde te bren- gen. Vrijwilligers uit de verschillende ker nen van Castricum zijn van harte uitge nodigd de cursus te komen volgen. De cursuskosten bedragen E 9,- inclu sief cursusmap. Opgave en informatie: Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum, tel 0251-657998. LIMMEN - Vroegere plaatsgenoot Jessica Knijpes is cum laude geslaagd voor haar studie psychologie aan de U.V.A. Universiteit te Amsterdam. CASTRICUM - In Sportcentrum De Bloemen, Bloemen 71 te Castricum wordt zondag 23 november voor de derde keer de tweedehands De Baby Boel Beurs, voorheen Limmer Baby- beurs, gehouden. Deze beurs is speciaal voor mensen die van hun oude baby-, peuter-, en kleuterspullen afwillen en voor mensen die op zoek zijn naar betaalbare kinderspulletjes. Iedereen die spullen over heeft en deze niet meer gebruikt kan deze spullen hier te koop aanbieden voor een prijs die u zelf bepaalt. Gedacht wordt aan kleding tot maat 158, speelgoed, kin derstoeltjes, boxen, fietszitjes, buggy's; je kunt het zo gek niet bedenken of het krijgt een plaatsje op de beurs. Van de opbrengst is 2/3 voor de inbrenger van de spullen en 1/3 voor de organisatie. De beurs wordt gehouden van 10.00 tot 13.00 uur en de entree is gratis. Goed te weten is ook dat enkele Zwarte Pieten dit jaar weer de beurs zullen gaan bezoeken. Wilt u meer weten over de beurs of een verkoopnummer aanvra gen (inschrijven is ook gratis), neem dan contact op met Mascha de Jager, tel. 072-5053304/06-40092822 of Melissa Valkering, tel. 072-5054242. CASTRICUM - Sinds maandag is het officieel: vanaf die dag zwaait de 24- jarige Marlies Winder voortaan de scepter van dierenwinkel Pet's Place in winkelcentrum Geesterduin. „Nou, een echte baas ben ik niet hoor, we doen het vooral samen. Alle medewerkers blijven en ook het interieur en assorti ment blijven onveranderd. Zelfs de alom bekende beo (soort grote pape gaai, red.) blijft praatjes maken voor de winkel. Het enige dat verandert, is dat Han en Mirjam niet meer de vertrouw de gezichten zijn." Han en Mirjam Dusser zijn verhuisd naar Nijverdal, waar zij weer een filiaal van de dierenwinkelketen Pet's Place zijn gestart. „Zij waren op zoek naar een huis met meer grond voor hun vier Lakense herders. Dat hebben ze dus gevonden in het oosten van het land, waar ze oorspronkelijk ook vandaan komen. Ik ken ze al heel wat jaartjes omdat ik een regelmatige bezoekster was van de winkel. Het gevoel is dan ook een beetje dubbel: ik vind het onwijs jammer dat ze zijn verhuisd, maar hun vertrek betekende voor mij aan de andere kant natuurlijk een hele mooie kans." Terwijl ze eigenlijk nooit de wens had om een eigen zaak te star ten. „Ik ging een keer guppen halen bij Pet's Place toen Han me vertelde dat ze een vervanger zochten- of het niet wat voor mij was. Welnee, dacht ik, hoezo? Toch ben ik er over gaan praten met mijn vriend Barry, die ook ondernemer is, en het idee werd steeds aantrekkelij ker." Ze schreef een brief naar de ray onmanager van Pet's Place en werd na een kennismakingsgesprek uit negen maar de sprekende beo Mr. Bean bleef wel in wc Geesterduin. foto UKP) de winkel: de laagdrempeligheid en gezelligheid: het 'buurtwinkel-gevoel'. Ik krijg ook allemaal leuke reacties, mensen gunnen het me echt. Het scheelt natuurlijk dat Han en Mirjam me zelf hebben gevraagd het over te nemen, omdat ze vonden dat ik de geschikte persoon was. Ik zal dan ook verschrikkelijk m'n best doen hun ver wachtingen waar te maken!" Marlies houdt deze hele week een specia le actieweek met leuke aanbiedingen. Zie voor meer informatie de advertentie van Pet's Place elders in dit blad. U vindt Pet's Place in winkelcentrum Geesterduin, nummer 18/20, tel. 0251-659429. kandidaten gekozen als nieuwe eige naar van de dierenwinkel in Castricum. „En toen ging alles heel snel. Ik moest mijn baan opzeggen bij Artis, wat me best zwaar is gevallen. Ik was daar die renverzorger, waarvan ik de laatste verantwoordelijk was voor de leeuwen en tijgers. Je krijgt een enorme band met die beesten, dus afscheid van ze nemen was best verdrietig. Maar geluk kig staat daar enorm veel tegenover." Zoals het werken met vriendin Franka, die al jaren bij Pet's Place werkt. „Pet's Place heeft veel vaste klanten die soms meer voor het praatje komen dan om iets te kopen. Dat is juist het leuke van LIMMEN - Na de succesvolle voorstel lingen Op weg naar Fabelonia en Het geheim van de grottengriezel, die Peter Dekker en Lida Winder de afgelopen jaren op de planken brachten, vonden zij de tijd rijp voor een nieuwe produc tie. Dat werd De raadselachtige Planeet. In dit moderne sprookje wordt gezongen, gesproken en gedanst en ook is er weer alle ruimte gelaten voor de acteer- en improvisatie van Peter, Lida en de jeugdige toeschouwers. Professor Sikkepit is uitvinder en samen met zijn trouwe hulp Willemijn is hij elke dag te vinden in zijn werk plaats. Daar vindt hij van alles uit, maar zijn laatste uitvinding is wel een heel bijzondere. Alles gaat naar wens, totdat door een ongelukje zijn plannen in de war worden geschopt. Er gebeuren vreemde dingen en ze beleven span nende avonturen. Hulp uit de zaal zal zeker nodig zijn om dit tot een goed einde te brengen. De voorstelling vindt plaats op zondag 2 november, aanvang 14.30 in de Burgerij te Limmen. De kaarten kosten 3.50 euro ën zijn verkrijgbaar bij Bakker Bakker aan de Vuurbaak te Limmen. De opbrengst komt ten goede aan Puck van Straaten. Puck is een meisje van 9 jaar, dat vorig jaar in het zwembad een hartstilstand kreeg en nu zeer zwaar meervoudig gehandicapt is en in coma ligt. Uiteraard zijn ook ouders, broers en zussen, opa's en oma's welkom. De muziek is verzorgd door Rob van de Sande, de techniek door Sjaak Seignette. CASTRICUM - De statencommissie Natuur, Landschap, Water en Milieu gaat er donderdag 23 oktober op uit. Eerst om te horen wat de ervaringen zijn met de waterbergingslocaties in polder Woudmeer en de Speketers- polder (gemeente Harenkarspel). Vervolgens zal natuurbeheerder PWN de commissie naar Castricum reizen. In Castricum leggen vertegenwoordigers van natuurbeheerder PWN aan de commissie uit welke plannen er zijn voor het zweefvliegterrein in het gebied Watervlak in de duinen bij Castricum. Rond 17.00 uur keert de commissie terug naar Heerhugowaard waar zij om 18.00 uur in de De Schakel aan haar maandelijkse openbare verga dering zal beginnen. LIMMEN - Het Alkmaars Symfonie Orkest en het gemengd koor De Vredeburgers uit Limmen met medewerking van leden van zang vereniging Harmonie uit Middenbeemster sluiten hun muziekproject af met twee schitte rende concerten. Deze worden gege ven op vrijdag 7 november in de Corneliuskerk aan de Kerkweg in Limmen en zaterdag 8 november m de Vrijheidskerk aan de Hobbe- malaan in Alkmaar. Onder de enthousiaste leiding van de dirigenten Albert van Eeghen en Gerard Leegwater is de afgelopen maanden hard gewerkt aan een bij zonder mooi programma. De muziekstukken die worden uitge voerd zijn 'Der Sturm' van Haydn en 'Psalm 42' van Mendelssohn, met als soliste de sopraan Lara Diamand. Ook het Singspiel 'Fernando' van Schubert staat op het programma. Hieraan werken naast koor en orkest drie zangsolisten mee, name lijk de sopranen Loes Groot Antink en Lara Diamand en de tenor Otto Bouwknegt. Guusje de Jong treedt op als vertelster van het verhaal ach ter dit Singspiel. Hier is uw kans om dit zelden uitgevoerde werk te beluisteren! De concerten beginnen om 20.15 uur, om 19.30 uur is de kerk open. De toe gangsprijs bedraagt, inclusief een kopje koffie/thee in de pauze, E 10,- en E 9,- voor CJP en 65+. Kaarten zijn verkrijgbaar via de leden, bij kapsalon Stuifbergen aan de Kerkweg in Limmen en in de kerk voor aanvang van het concert. Voor reserveringen kunt u bellen: tel. 072- 5052235 of 072-5340747. LIMMEN - Zondag 26 oktober vanaf 14.00 uur is de Vredeburg open voor alle 55 plussers uit Limmen. Ónder het genot van een kopje koffie/thee en een drankje kan men kaarten, sjoelen bil jarten en er zijn Oudhollandse spellen. Kortom gewoon een gezellige middag hebben met elkaar. Voor meer informa tie bel Thea Adrichem, tel. 072-5051404. (ADVERTENTIE) LIMMEN - Het programma voor vrij dag 24 en zaterdag 25 oktober bij jon gerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 10 jaar Op zaterdag 25 oktober kun je bij de kinderwerkgroep een vismobiel maken. De ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) wordt een doorlopende tentoonstelling gehouden van heden daagse kunst. Tevens is het gebouw en de technische installatie te bezichtigen. Toegang E 1,- en kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel;0251- 313286 of 0251-313253 voor groepen en/of scholen. Bezoekerscentrum De Hoep Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum heeft momenteel drie expo sities. Prachtige foto's van de fotogra fen van Natura brengen de lente in beeld en de twee andere exposities gaan over de kleinste en grootste die ren op de wereld: spinnen en dinosau russen. De Hoep is alle dagen van de week geopend, tussen 10.00 en 17.00 uur. Er zijn doorlopend allerlei acti viteiten, excursies, filmprogramma's en exposities te zien en te beleven. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251- 661066, informatie over en boeken van excursies: 0800-7966288. Johwin Slaapcomfort Wisselende exposities bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg te Limmen. Raadhuis Castricum Wisselende exposities tijdens de ope ningstijden van het gemeentehuis. Gemeentehuis Limmen Wisselende exposities te zien tijdens de openingsuren van het gemeentehuis, maandag t/m donderdag van 8.30 tot 16.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Toonbeeld Wisselende exposities aan de Jan van Nassaustraat 6 in Castricum, tel. 0251- 659012. Of e-mail toonbeeldwil@hot- mail.com. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn wisselende tentoonstellingen te zien. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. Professor Sikkepit is uitvinder en samen met zijn trouwe hulp Willemijn elke dag te vinden in zijn werkplaats. CASTRICUM - Musicalkoor Time Square heeft zich dit jaar met groot enthousiasme voorbereidt op hun eer ste echte eigen musical. Het bekende Dickens verhaal van Scrooge and Marley. Na jaren 'meelopen' aan de hand van de bekende musicals in den lande en daarbuiten was Time Square toe aan een nieuwe uitdaging: een geheel eigen productie. De engelse liedteksten zijn namelijk zelfgeschre ven door een koorlid van Time Sqaure: Piet Blankendaal, leraar Engels in het dagelijks leven. De vrouw van de diri gent van Time Square, Christel de Ruijter- van Boxmeer, studerend aan het conservatorium heeft daarbij de noten gecomponeerd en de arrange menten geschreven. Maar Time Square doet nog veel meer zelf. Het décor zelf ontwerpen en schilderen, de kleding zelf maken, workshops geven voor Vic toriaanse hoedjes en tasjes. Grimeer- lessen geven, affiches ontwerpen, pro grammaboekjes maken etcetera. Time Square is momenteel met man, vrouw en macht bezig om invulling te geven aan Scrooge, met de zelfgeschreven liedjes die in het engels worden gezon gen en een verteller die het verhaal in het Nederlands inhoud geeft. Regiseur Ambro Louwe heeft een full-time baan erbij gekeregen om beweging in het stuk te krijgen. Ook doen er deze keer verschillende kinderen mee. Vrijdag 21 en 28 november en zaterdag 22 en 29 november zijn de voorstellingen in de Ned. Hervormde Kerk te Uitgeest. Kaarten a E 10,- zijn vanaf heden ver krijgbaar bij Boek- en Kantoorhandel Schuyt, Middelweg 139, Uitgeest. BAKKUM - Op zondag 2 november kan van 12.00 tot 16.00 uur kunst geleend worden in de Oude Duinrandschool in Bakkum. Twee keer per jaar, kunnen mensen uit Castricum en omgeving voor een half jaar, of een jaar een werk uitzoeken bij de Duinrand Artotheek. Om het voor iedereen aantrekkelijk te maken, zijn de kosten bewust laag gehouden. Bevalt het werk niet, dan kan het na een half jaar weer ingeleverd worden. Maar is men er zo aan gehecht geraakt dat men het niet meer wil missen, dan kan het ook aangekocht worden. Het is een gemakkelijke manier om kunst in huis te halen. De kunstuitleen van de Duinrand Artotheek bestaat al bijna 10 jaar en heeft inmiddels een vaste plaats verworven in deze regio. Er zijn schil derijen, figuratief of abstract, groot of klein, beelden of etsen te leen. Duinrand Artotheek Ateliers, Olden- barneveldtlaan 37 te Bakkum. AKERSLOOT - Op 31 oktober geeft de Uitgeester Harmonie een najaar sconcert helemaal in het teken van Halloween. Een feest dat oorspronke lijk Amerikaans is, maar dat ook de laatste jaren in Nederland in opmars is. Een najaarsfeest waar bij gegriezeld mag worden. Het concert gaat plaatsvinden in de r.k. Jacobuskerk aan de Kerklaan in Akersloot, een geheel nieuwe locatie voor de Harmonie, die gekozen is omdat ook een aantal leden van de Harmonie uit Akersloot afkomstig zijn. Het orkest, dat onder leiding staat van Astrid Gorter, brengt een gevarieerd repertoire helemaal in het teken van het Hallowcenfeest, dus vooral span nende en griezelige muziek. Wat dacht u bijvoorbeeld van Thriller van Michael Jackson, of herinneringen ophalen bij de muziek van de musical The Phantom of the Opera. Ook het bekende Toccata in D mineur van Johan Sebastiaan Bach zal worden uit gevoerd. Nog even terugdenken aan een dagje Efteling met de muziek uit Villa Volta en natuurlijk zullen Harry Potter en Cruella de Vil (uit 101 Dalmatiërs) niet ontbreken. Kortom, dit belooft een spannend con cert te worden. Na afloop zal Scouting Akersloot ook acte de presence geven ter opluistering van het geheel. Het con cert vangt aan om 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de ingang van de kerk, de entree bedraagt E 3,-. AKERSLOOT - Storey Club en Storey Plus presenteren op dinsdag 21 oktober 20.30 uur: AEK Athene - PSV en op woensdag 22 oktober 20.30 uur: Ajax Celta de Vigo. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 25 oktober is er een vette disco. Stan zorgt die avond voor de muziek en Mary en Frank staan ach ter de bar. Wat wil je nog meer? Neem al je vrienden en vriendinnen mee en ga lekker een avondje swingen, kletsen en computeren. De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te klet sen en ondertussen van de muziek te genieten? De medewerkers van Conquista zijn er klaar voor en de entree is gratis. LIMMEN - In het dagelijks leven krij gen we steeds vaker te maken met nieuwe technischë snufjes. Eerst kwam de telefoon, toen de radio en de tv, de video, cd- en dvd-speler. Nu halen men sen de informatie die ze nodig hebben van een cd-rom en internet. Steeds bleef het oude bestaan en kwam het nieuwe erbij. En elke verandering bood de mensen ongekende mogelijkheden. Er ging een nieuwe wereld voor hen open. Zou u ook graag kennis willen maken met de nieuwe media? Dan krijgt u nu een kans. Het Horizon College organiseert in samenwerking met de bibliotheek een cursus voor volwassenen die nog nooit achter een computer gezeten hebben. Het is ook niet nodig dat u thuis een computer heeft. Het gaat er juist om, dat u de nieuwe media leert gebruiken op plekken waar u die in de samenle ving'tegen kunt komen zodat u weet waar u alle informatie kunt vinden en de hiervoor benodigde apparatuur kunt bedienen. In deze cursus leert u werken met een toetsenbord en een computer; maakt u kennis met de mogelijkheden van de bibliotheek; leert u de geautomatiseer de catalogus van de bibliotheek gebrui ken; leert u opzoeken met behulp van cd-rom, internet en de naslagcomputer met o.a. de reisplanner van de NS; er komt iemand van de Rabobank vertel len over de mogelijkheden van tele bankieren. Bij de opzet van de cursus is tijd vrij gemaakt voor uw eigen leerwensen. Vindt u het moeilijk om te faxen, uw voice mail of video te bedienen? Kunt u uw telefoon doorschakelen en opbellen met doorkiesnummers? Het program ma van de cursus wordt in overleg met u ingevuld. De cursus is bedoeld voor senioren. Er wordt gewerkt in een kleine groep van ongeveer 12 deelnemers. De cursus duurt 10 weken en vindt plaats in de Openbare Bibliotheek te Limmen. De cursus start op maandagochtend 17 november van 09.00 tot 11.45 uur. De kosten bedragen E 67,50. U kunt zich aanmelden via de balies van de biblio theken Akersloot, Castricum en Limmen. Of u kunt zich teLefonisch aanmelden op nummer 072 - 5052135. Na aanmelding wordt u uitgenodigd voor een informatieochtend op maan dag 10 november in de bibliotheek van Limmen. Op deze bijeenkomst kunt u zich definitief opgeven. De definitieve inschrijving geschiedt op grond van aanmeldingsdatum. LIMMEN/AKERSLOOT - Binnen de r.k. kerken is het een goed gebruik dat eenmaal per jaar bijzondere aandacht wordt besteed aan de overledenen van het voorbije jaar. Dit jaar zullen de H(eiloo)-A(kersloot)-L(immen) paro chies dat doen op zondag 2 november om 10.00 uur. In de kerken van de drie parochies zul len speciale vieringen worden gehou den waarbij stil wordt gestaan bij de overledenen. Speciaal zullen de overle denen die tussen 1 november 2002 en 1 november 2003 zijn ontvallen met naam genoemd zullen worden. Van harte wor den de familieleden, maar vanzelfspre kend ook andere belangstellenden uit genodigd voor deze vieringen. CASTRICUM - Vandaag wordt Villa Fochteloo feestelijk heropend. Wethouder Willem Veldt verricht samen met de directeur van PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland de officiële opening. De villa ligt op de hoek van de Zeeweg en de Van Oldenbarneveldweg. Dit gebouw biedt al een halve eeuw onderdak aan natuur vorsers en is kortgeleden omgetoverd tot het kantoor voor alle boswachters van het Noordhollands Duinreservaat. De boswachters van PWN beheren al bijna 70 jaar meer dan 7000 ha natuur. Door de sterk veranderde werkzaam heden van de boswachter, waarbij het jachtgeweer plaats heeft gemaakt voor de computer en de portofoon voor de mobilofoon, hebben de boswachters een modern kantoor nodig om hun taak goed te kunnen uitvoeren. AKERSLOOT - Komende vrijdag 24 oktober wordt er weer geklaverjast in de kantine van Dimtronic Meervogels aan de Boschweg. De zaal is open om 19.30 uur. Het klaverjassen start om 20.00 uur. Er zijn leuke prijzen voor de winnaars. Voor inlichtingen bel 0251-311355. CASTRICUM - Gilde Castricum is op zoek naar iemand met kenriis van zaken ten aanzien van ergonomie. De Vereniging Fibromyalgi houdt één keer in de zes weken een lotgenotenmiddag die door zo'n 15 a 20 vrouwen wordt bezocht. Zij zijn op zoek naar iemand die een lezing wil verzorgen rond het onderwerp Handigheidjes in huis om het leven dragelijk te maken. Kunt u de vereniging van dienst zijn, of heeft u kennis van zaken als aquarelle ren, fietsenonderhoud de Portugese taal of pitrieten? Dan is Gilde Castricum naar u op zoek! Maar ook andere 50+- ers zijn welkom. Laat uw kennis en ervaring niet verloren gaan! Meldt u aan bij Gilde Castricum! Veel mensen hebben een schat aan ken nis en ervaring. Zij hebben in de loop van hun leven veel geleerd in hun werk of gezin, of via hobby's, studie of reizen. Ook u! Het Gilde houdt zich niet bezig met het geven van cursussen en het laten uit voeren van klussen. Het gaat om het belangeloos en vooral informeel over dragen van uw kennis en ervaring. Dit kan op velerlei wijze. U kunt kiezen voor alleen een eenmalig advies, of ook voor een wat langere begeleiding. Wellicht vindt u het leuk om een lezing over een bepaald onderwerp te geven of een demonstratie te verzorgen. Gilde Castricum heeft een bestand met meer dan 200 aanbiedingen op allerlei terrei nen, bijvoorbeeld op het gebied van computers, cultuur, handvaardigheid, hobby's, muziek, reizen, talen, techniek, tuinieren, koken, enz. enz. Om het aan bod zo breed mogelijk te maken en dichtbij huis te kunnen aanbieden komt het Gilde graag in contact met nieuwe aanbieders uit de dorpskernen Akersloot, Castricum en Limmen. Wilt u meer weten over Gilde Castricum en eens bespreken of het Gilde iets voor u kan zijn? U kunt con tact opnemen met de Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-656562, in Ontmoetingscentrum Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castricum. Storey Club Weekend: Vrijdag 24 oktober 21.00 uur: DJ Mister Nilsson. Voetjes van de vloer! Mister Nilsson, beter bekend als Niels Krom, laat je de beste houseplaten horen. Zaterdag 25 oktober 21.00 uur: Desire, één van de beste bands uit Akersloot en omstreken geeft deze avond weer een spetterend optreden. Zondagmiddag 26 oktober van 14.00 tot 16.00 uur is er de Crazy Show. Een spannende show met veel humor en muziek voor de 4 t/m 12 jarigen. De show bestaat uit goochelen, muziek, discoquiz, zingen met hindernissen en veel meer! Entree E 2,50 inclusief snoep, chips en fris. Vrijdag 31 oktober 21.00 uur Het wordt vrijdag griezelen en huiveren in de Storey Club tijdens de Halloween avond! DJ Joery zorgt ervoor dat de knokige skeletten en de verdwaalde geesten een swingende avond tegemoet gaan. Spinnen, vleermuizen, horror films en bloedige breezah's! LIMMEN - Om de klanten in de toe komst nog beter van dienst te kunnen zijn, is Lute interieur per 1 juli officieel lid geworden van de Nederlandse vere niging van erkende Slaapkenners, die als doel hebben het gezond en comfor tabel slapen te bevorderen. Peter Lute en zijn vrouw Annemiek namen in 2001 de zaak over van zijn vader. De winkel, die meer een dorpswinkel met eethoe- ken, bankstellen, meubels, slaapkamers, gordijnen en tapijten was, werd welis waar qua collectie wat veranderd, maar niet qua presentatie. Dat betekende nog immer veel aanbod op weinig vier kante meters vloer. Onlangs besloten de eigenaars de win kelinrichting rigoureus te veranderen. Het meubilair werd afgestoten, maar alles op het gebied van slapen, gordij nen en tapijten werd aangehouden. Het resultaat: een schitterend ruime winkel, waar de klant uitstekend terecht kan voor zijn wensen op slaapgebied. Dankzij de boxspringweken, die nog duren t/m 15 november, kan iedereen nu bovendien wel heel voordelig ken nismaken met de Slaapkenner Lute. „We hebben gekozen om te houdep waar we goed in zijn", vertelt Peter Lute. „Bovendien nemen meubels behoorlijk wat ruimte in beslag, en zou het na onze verbouwing weer een onoverzichtelijke ruimte worden. Nu kunnen we tenminste zeggen dat we een fraaie presentatie van het geheel neerzetten." Daarin zegt de eigenaar niets te veel. De zaak oogt zeer eigen tijds en biedt een ruime keuze aan de klanten. Na enkele weken verbouwen, en een week sluiting, opende Slaapkenner Lute op 10 oktober weer de deuren. Tijdens de open dagen, gehouden op 10 en 11 oktober, waren de klanten het unaniem eens over de Peter en Annemiek Lute hebben een slaapoplossing voor iedereen, (foto UKP) vernieuwde opzet: 'prachtig ruim', 'schitterende presentatie' en 'wat is het mooi geworden' waren de meest gehoorde uitlatingen. Samen met Gré en Marrie maken Peter en Annemiek Lute zich sterk voor per soonlijke aandacht voor hun klanten. „We doen dan ook alles zelf", laat Annemiek weten. „We verkopen, ver voeren, stofferen en monteren alles in eigen beheer. Dat betekent dat de klant ons altijd kan aanspreken en wij alles in eigen hand hebben. En dat winkelt een stuk prettiger!" De zaak is overigens al sinds 1934 in handen van de familie Lute. „Mijn oma is in dat jaar begonnen met een wol- en stoffenwinkel", vertelt Peter. Daarna nam mijn vader de zaak over en vervol gens was het mijn beurt." De Slaapkennersgroep bestaat uit 27 zelfstandige ondernemers, die door middel van gezamenlijke inkoop en scholing een topcollectie slaapsyste- men, kastsystemen, en bedtextiel van alle bekende A-merken in Nederland onder het Slaapkennerslabel op de markt zet tegen scherpe prijzen, waar bij het slaapadvies op de eerste plaats komt. Op de begane grond is de woningtextielafdeling uitgebreid met onder meer een ruime keuze in gordij nen, tapijten, vouwgordijnen, vinyl en zonwering van alle bekende merken en het huismerk Impression. U vindt Slaapkenner Lute aan de Kerkweg 1 te Limmen, waar de klant twee verdiepingen ter beschikking staan. En of het nu gaat om tapijten en gordijnen, of een passend advies in matrassen, beddenbodems, kasten of ledikanten, Slaapkenner Lute heeft een slaapoplossing voor iedereen!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8