MMEN Firma Velzeboer bouwt aan de toekomst Triviant toernooi in het JC De Bakkerij Outlet store 't Winkeltje in Akersloot geopend Kerstconcert in de Hervormde Kerk Geologie en landschappen van Noord-Holland Activiteiten Adressen Lezing hypnose en hypnotherapie in bibliotheek Limmen Langlaufsafari voor 55 plussers Halloween in de Storey Club Verkeerscontroles Kerkenveiling Limmen Conquistanieuws 'adverteren WWW Halloweenconcert Uitgeester Harmonie gaat niet door Vertelvoorstellingen voor iedereen vanaf 7 jaar en ouder(s) Seizoenstart carnavalsvereniging De Uylenspieghels Symposium afzet biologische vaste planten Activiteiten van SWOA I HÉ IB Hl IF St I Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) wordt een doorlopende tentoonstelling gehouden van heden daagse kunst. Tevens is het gebouw en de technische installatie te bezichtigen. Toegang E 1,- en kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel: 0251-313286 of 0251-313253 voor groe pen en/of scholen. Bezoekerscentrum De Hoep Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum heeft momenteel drie expo sities. Prachtige foto's van de fotogra fen van Natura brengen de lente in beeld en de twee andere exposities gaan over de kleinste en grootste die ren op de wereld: spinnen, en dinosau russen. De Hoep is alle dagen van de week geopend, tussen 10.00 en 17.00 uur. Er zijn doorlopend allerlei acti viteiten, excursies, filmprogramma's en exposities te zien en te beleven. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251- 661066, informatie over en boeken van excursies: 0800-7966288. Ateliers 'De Duinrand' Wisselende exposities. Openingstijden 14 tot 17 uur, van Oldenbarneveldtweg 37 te Bakkum. Johwin Slaapcomfort Wisselende exposities bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg te Limmen. Raadhuis Castricum Wisselende exposities tijdens de ope ningstijden van het gemeentehuis. Gemeentehuis Limmen Wisselende exposities te zien tijdens de openingsuren van het gemeentehuis, maandag t/m donderdag van 8.30 tot 16.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Toonbeeld Wisselende exposities aan de Jan van Nassaustraat 6 in Castricum, tel. 0251- 659012. 'Of e-mail toonbeeldwil@hot- mail.com. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn wisselende tentoonstellingen te zien. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072: 5051825 Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. Atelier TP Geopend elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur of na telefonische afspraak. Termijen 189 Heiloo, tel. 072-5334596. (advertentie) AKERSLOOT - Firma Velzeboer bestaat al 57 jaar. Om nog minstens zo lang mee te kunnen is de winkel zowel aan de binnenkant als aan de buiten kant aangepast op allerlei manieren. De winkel aan de Julianaweg heeft onlangs een verbouwing ondergaan en hierdoor een modernere uitstraling gekregen. De verbouwing vond zowel aan de binnen- als aan de buitenkant van het pand plaats. Zo is het gehele platte dak op het pand vernieuwd. De winkel zelf heeft een modernere inrichting gekre gen. Twee jaar geleden had een deel van de winkel deze verandering al ondergaan, nu werd de nieuwe inrich ting voltooid. De nieuwe winkelinrich ting is nodig om de groei, die warenhuis Velzeboer momenteel doormaakt, te realiseren. Zo zijn er onder andere nieuwe stellingen in de winkel geplaatst. Hierdoor wordt er efficiënter van de ruimte gebruik gemaakt en ont staat er maar liefst tot driemaal zoveel schapruimte in de winkel. „En dat was nodig ook. Door de uitbreiding van het assortiment, raakte de winkel aan de kleine kant. Maar door de ruimte beter te gebruiken is dat nu opgelost," aldus Ria Velzeboer. Bovendien heeft de firma zich aange sloten bij de speelgoedorganisatie Toys 2 Play, die werkt met een franchisefor- mule. Hierdoor zullen er volgend jaar nog meer soorten speelgoed in de win kel van Ria Velzeboer verkrijgbaar zijn. Begin 2004 zal ook de ingang nog ver nieuwd worden. Er komt een dubbele deur en de toonbank zal verplaatst worden. De klanten zullen hier nauwe lijks hinder van ondervinden. „Uiteindelijk leidt het ertoe dat we de klant beter van dienst kunnen zijn," meent een enthousiaste Ria Velzeboer. |ppj|P mmm «XP 0 yierad©^ XtY*ek Kerk weg Limmen Iel. 072 -X5>20>7 www .mmz ^Pen jT wo t/m vr13:30 -18:00 vr- avond 19:00 - 21:00 zaterdag 10:00-17:00 AKERSLOOT - Het wordt vrijdag 31 oktober griezelen en huiveren in de Storey Club tijdens de Halloween avond. DJ Joery zorgt ervoor dat de knokige skeletten en de verdwaalde geesten een swingende avond tegemoet gaan. De Storey Club wordt omgeto verd in een griezelgrot. Spinnen, vleer muizen, horrorfilms en bloederige drankjes maken het tafereel compleet. De Storey Club gaat om 21.00 uur open. CASTRICUM - Dinsdag 21 oktober, wer den zeven (brom)fietsers op verschillende plaatsen in Castricum bekeurd omdat zij geen of geen goede verlichting voerden. Drukke weken Warenhuis Velzeboer gaat drukke Rob in de winkel van Velzeboer. weken tegemoet met Sinterklaas en kerst in het vooruitzicht. Dan blijkt het belang van het efficiënt gebruiken van de winkelruimte. „In de drukke weken rond Sinterklaas en Kerst maken we dit jaar voor het eerst gebruik van een deel van de bovenverdieping. Tot en met 5 december liggen daar de kerstspullen, zodat de mensen dat ook gewoon kun nen kopen tijdens de Sinterklaastijd." In de weken voor pakjesavond zal Velzeboer zelf ook een beetje voor Sinterklaas gaan spelen. Bij besteding van een bepaald bedrag krijgen de klanten een presentje. Nieuwe eigenaar In de toekomst gaat er ook in de leiding iets veranderen. Rob Dekker zal meer belangen in de winkel te krijgen, om uiteindelijk de winkel over te gaan nemen en voort te zetten. Op dit moment is Rob Dekker werkzaam voor de firma Velzeboer, daarnaast is hij ook werkzaam voor de Ondernemings Vereniging Akersloot (OVA). Rob Dekker: „Het werken in een winkel en alles wat daarbij komt kijken vind ik erg leuk, vooral in een winkel als Velzeboer, omdat we een breed assorti ment hebben. In de winkel hoor ik veel positieve reacties van klanten op het plan van de OVA om de consument voor Akersloot te behouden en ik merk het ook aan de klandizie, dat stimuleert mij om het beste uit onze winkel te halen." Als Rob Dekker de zaak over een aan tal jaar heeft overgenomen zal hij met de meeste activiteiten van het bedrijf gewoon door gaan, zo ook de productie van het Witte Blaadje, dat binnenkort haar veertigste verjaardag mag vieren en al die jaren bij de firma Velzeboer gemaakt wordt. CASTRICUM - Op woensdag 29 okto ber gaan in JC de Bakkerij de woens dagavond activiteiten weer van start. Met als opening een spetterend triviant toernooi. Elk jaar organiseert jonge rencentrum De Bakkerij een triviant toernooi. Het toernooi is de aftrap van een seizoen vol met activiteiten op de woensdagavond in het koffiehuis van het jongerencentrum. Over de verdere invulling van de woensdagavond tij dens dit seizoen is binnenkort meer te horen en te lezen. In elk geval is er woensdag genoeg spanning te vinden in JC De Bakkerij. Het triviantspel, dat draait om kennis en een beetje geluk, wordt gespeeld in teams. De teams bestaan uit twee personen die het tegen drie andere tweetallen opnemen. Na de eerste ronde blijven de winnende teams van vier tafels over. Deze teams zullen het in een zenuwslopende finale tegen elkaar opnemen. Het winnende team zal met de felbegeerde triviantbe- ker naar huis keren. Het koffiehuis zal woensdag sfeervol worden aangekleed waarbij een drank je en muziekje uiteraard niet zullen ontbreken. Geïnteresseerden kunnen zich per tweetal inschrijven bij jonge rencentrum De Bakkerij, Bakkersplein 1, Castricum, tel. Ó251-654877. Deelname aan dit gezelschapsspel is gratis. Het koffiehuis is woensdag 29 oktober geopend vanaf 19.30 uur, aan vang van het spel 20.00 uur. LIMMEN - Jessica Kuijper is cum laude geslaagd voor haar studie psychologie aan de UVA te Amsterdam. AKERSLOOT - Zaterdag 18 oktober heeft een nieuwe winkel, outlet store 't Winkeltje, in Akersloot haar deuren geopend. De winkel met aardewerk en tuin- en woonaccessoires zal de eerste en derde zaterdag van de maand geo pend zijn, in november en december zelfs elke zaterdag. Outlet store 't Winkeltje is een initiatief van Annie Kaandorp en Ineke Vreeburg. In de voormalige schilders winkel op Julianaweg 11 zijn zij hun eigen winkel begonnen. Beide dames zijn van mening dat nu de koopkracht afneemt, iedereen toch leuke accessoi res moet kunnen aanschaffen. „Om dit te kunnen realiseren kopen we mon sters en restpartijen op, waardoor we de artikelen ver beneden de adviesprijs kunnen verkopen", legt Annie Kaandorp uit. Deze formule zorgt er mede voor dat het assortiment erg wisselend zal zijn. Ineke: „We zullen van alles gaan ver kopen in ons nieuwe winkeltje. Van trendy aardewerken en zinken potten tot tuinmeubelen en buitenlantaarns." De dames willen er een gezellige snuf- felwinkel van maken. Maandelijks komen er nieuwe artikelen binnen. Daarom is het aan te raden om regel matig even langs te komen en te snuf felen in de winkel. „Dit kan eventueel onder genot van een kop koffie, die niet voor u klaar staat, maar speciaal voor u vers gezet wordt", vertelt Annie. LIMMEN - Op vrijdag 31 oktober vanaf 19.30 uur zal in de Burgerij tegen over de RK-kerk de traditionele ker kenveiling worden gehouden. Een tra ditie die terug gaat tot in de dertiger jaren van de vorige eeuw, toen Limmen nog voor 100% leefde van de bloembol lencultuur en export. Men schonk destijds bloembollen, plantgoed, mest stoffen en dergelijke aan de kerk die het vervolgens bij opbod verkocht. Tegenwoordig worden er veelal fruit manden, taarten, diners, bijzondere excursies, vlieg- en zeiltochten geschon ken. Het doel is nog altijd hetzelfde gebleven. De opbrengst komt voor de volle 100% ten goede aan jeugdwerk en kerk. Ook dit jaar is er weer veel geschonken door de inwoners van Limmen e.o. De catalogi liggen gratis in de zaal. Het zal als altijd opnieuw gezel lig zijn bij een levendig loven en bieden. LIMMEN - Het programma voor vrij dag 31 oktober en zaterdag 1 november bij jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 10 jaar Op zaterdag 1 november kun je een windtingeling komen maken. Het is een soort mobiel die rinkelt als de wind ertegenaan blaast. Erg leuk om buiten te hangen of als een leuke versiering voor in je kamer. De ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 1 november is er speci aal voor jullie een playstation-avond. Er is een groot scherm aanwezig zodat je levensgroot mee kunt genieten, als je niet zelf aan het spelen bent. Tevens staan de computers tot je beschikking om te kunnen internetten. De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te kletsen en ondertussen van de muziek te genie ten? De medewerkers van Conquista zijn er klaar voor en heten je welkom! De entree is gratis. LIMMEN - Afgelopen zomer is met groot succes een concert gegeven door Annemiek van Zeben (alt), Marjolein Oonk (viool) en Suzanna Veerman (orgel). Op dinsdag 16 december krijgt u nogmaals de gelegenheid naar deze drie musici te luisteren in een kerstcon cert. De organisLzal dan Paul de Boer zijn. Ook dit concert zal geheel in het teken van Bach staan met o.a. aria's uit kerstcantates en het Weinachts-oratori um. Uitgebreide informatie binnenkort in deze krant en op de website van de kerk www.samenopwegcastricum.nl. Het concert begint om 20.00 uur.De kerk is vanaf 19.30 uur geopend. De toegangsprijs bedraagt E 5,-. Kaarten zijn voorafgaande aan het con cert in de kerk verkrijgbaar. AKERSLOOT - Het Halloween- concert van de Uitgeester Harmonie, dat zou plaatsvinden in de RK Jacobuskerk te Akersloot, waarover de Uitkijkpost vorige week berichtte, kan door onvoorziene organisatorische pro blemen helaas geen doorgang vinden. LIMMEN - Op woensdag 12 novem ber is er in de Openbare Bibliotheek te Limmen om 20.00 uur een lezing over hypnose en hypnotherapie. Gastspreekster is Marri Huisman-van Santen. Zij heeft al sinds 1995 een eigen praktijk voor hypnotherapie in Castricum, is lid van het NGVH (Nederlands Gilde van Hypno- therapeuten) en heeft het European Certificate of Psychotherapy. Zij zal vertellen over hoe zij zelf als thera peut met cliënten werkt. Belang stellenden zijn welkom. Fenomeen Hypnose is een fenomeen dat vaak vragen oproept. Veel mensen kennen hypnose alleen van amusement pro gramma's op de tv. Soms zien we spec taculaire beelden in hypnoseshows. Met onwaarschijnlijk gemak lijkt de hypnotiseur in staat mensen tot acties te verleiden die ze, in hun dagelijkse leven, vast niet zouden kunnen. Smullen van citroenen bijvoorbeeld. Zo'n voorbeeld geeft de kracht van suggesties, bij mensen die in trance zijn gegaan, goed weer. Ook soms 'n beetje eng?. Of niet Therapeutisch gebruik Therapeutisch gebruik van hypnose kan soms even spectaculaire resulta ten hebben. In Europa werd hypnose als pijnbestrijding en anesthesie tij dens medische behandelingen toege past voor de moderne anesthesie bekend was. Ook nu wordt hypnose regelmatig gebruikt in de reguliere gezondheidszorg. Bijvoorbeeld in het AMC als hulpmiddel om de bijwer kingen te bestrijden van bijvoorbeeld chemotherapie. Veel meer dan hulpmiddel Moderne hypnotherapeuten kunnen vaak veel meer dan hypnose als hulp middel toepassen. Ze hebben zich gespecialiseerd in het werken met trance en zijn geschoold in tal van* methodieken. Therapeuten aangeslo ten bij het NGVH werken op het niveau van de Europese Associatie voor Psychotherapie. Ze hebben mini maal een gedegen post Hbo-oplei ding. Effectief Hypnotherapie kan effectief zijn bij een scala van klachten zoals: depres sieve gevoelens, angsten, onzekerheid, onbegrepen lichamelijke klachten, stress, fobieën, gecompliceerde rouw en traumaverwerking. Hypnotherapie is in principe een kortdurende thera pie. De toegang voor deze lezing is E 5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de balies van de bibliotheken Castricum, Akersloot en Limmen. Ook kunt u telefonisch een plaats reserveren op nummer 072-5052135 of via e-mail op oblimmen@tiscali.nl Voor meer informatie kunt u Marri bellen 0251-657160. CASTRICUM - Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum houdt in samenwer king met Kalebas Produkties vier keer de vertelvoorstelling 'Tussen water en wind'. Wijnand Stomp voert op meesle pende wijze de toeschouwer naar het schemergebied tussen werkelijkheid en fantasie. Hij vertelt in Tbssen water en wind onder andere over Halima, die water moet gaan halen bij de waterput en over Chino, die met zijn bootje op zee in een storm terechtkomt. Op een spannende en interactieve manier betrekt Wijnand Stomp de kinderen en volwassenen in zijn verhalen. De vertelvoorstellingen zijn op de vol gende zondagmiddagen in de filmzaal van De Hoep: 2 en 30 november, en 7 en 21 december. De voorstellingen beginnen steeds om 14.00 uur en kosten E 5,- per persoon. U kunt kaar ten reserveren via het boekingsbureau 0800-7966288. Kalebas Produkties maakt theatrale vertelvoorstellingen die wortelen in tradities van allerlei culturen, met als spil Wijnand Stomp. Hij ontleent veel inspiratie aan de Antillen, het land van zijn vader. Maar evenzeer is hij verbon den met de Hollandse aarde. De verha len van Kalebas zijn vrolijk, ondeugend en ontroerend. Ze gaan net zo goed over list en bedrog als over kwetsbaar heid en identiteit. Voor meer informa tie: www.kalebas.nl. Bezoekerscentrum De Hoep, Zeeweg te Castricum, tel. 0800-7966288. minste als je alleen naar de oppervlak te kijkt; verder naar beneden zit er natuurlijk nog veel meer. In deze cursus bekijkt u de invloeden van de laatste twee ijstijden, de opdrin gende zee, de veenvorming, aardbe- Stranden, duinen, kleivlakten, kreek- vinkjes en natuurlijk ook de invloed ruggen, oeverwallen, venen, stuwwal- van de mens. Zonder menselijk ingrij- len, keileembulten, om maar enkele pen hadden we hier een gebied dat er landschapsvormen te noemen, ze zijn CASTRICUM - Op woensdag 5 november start bij de Plusactiviteiten de cursus Geologie en landschappen van 19.00 tot 20.30 uur (4 lessen van 1,5 uur E 29,-). allemaal te vinden in onze provincie. Van Texel tot het Gooi vinden we zeer verschillende landschappen, die op zeer verschillende manieren zijn ontstaan. We passeren ze vaak zonder er, letter lijk, bij stil te staan. Geologisch zijn het allemaal zeer jonge landschappen, ten- totaal anders uitzag. Hoe? Dat komt o.a. in deze cursus aan bod. Bij vol doende belangstelling kan er aan het eind van de cursu^ een excursie (fiets, bus(je)), georganiseerd worden. Cur susprijs is inclusief syllabus. Voor infor matie en inschrijving: 0251-659119 (werkdagen) of www.plusactiviteiten.nl. LIMMEN - Op zaterdagavond 8 november geeft carnavalsvereniging De Uylenspieghels uit Limmen het startschot aan haar 38ste seizoen. Dit jaar is er voor het motto 'De Uylenspieghels in de Oudheid' geko zen. Het motto wordt gebruikt voor de Uylenbabbel, het clubblad van de vere niging en voor het Prinsenbal. Zaterdag 8 november is er het Prinsenbal waarin bekend wordt of Prins Tyl X herkozen wordt of dat er een Tyl XI komt. Ook zal dan blijken of er wisselingen binnen de raad plaats gaan vinden. Dit alles wordt d.m.v. een leuk toneelstukje, wat zich natuurlijk in de oudheid zal afspe len, gedaan. De Uylenspieghels vinden dat iedereen die avond kennis kan maken met deze gezellige vereniging en nodigt daarom- hierbij iedereen uit om eens een kijkje te gaan nemen. Deze avond komt nie mand verkleed en is dus een ieder, dona teur of niet, welkom. Het Prinsenbal wordt gehouden in Leutbunker party centrum De Burgerij, te Limmen. De aanvang is om 21.00 uur en de muziek is in handen van Harold van Vegten van Specials Drive-in-Shows. AKERSLOOT - Hoe zet ik biologisch geteelde vaste planten af op de biologi sche markt? Deze vraag staat centraal tijdens een symposium op 6 november in Akersloot. Het symposium wordt gehouden in het kader van het project 'Innovatie en Stimulering Biologische Boomteelt in de Provincie Noord Holland'. Tijdens het symposium wordt stil gestaan bij de mogelijkheden om biologische landplanten of potplanten goed te vermarkten. De avond begint om 19.30 in Hotel Akersloot, Geesterweg la in Akersloot. Na de opening houden M. Vrenzen van Florganic en J. Hoogeveen van Biobol een korte inleiding over hun ervaringen met biologische afeet. Daarna vindt dis cussie plaats onder leiding van R. Blokland van kwekerij Het Hoefblad, K. van der Meij van Hobaho, B. Griffioen van Griffioen Wassenaar en R. Aarts van Adviesbureau SV&A (adviseert onder andere Intratuin). Hoe bewerk je het afzetkanaal? Vaste plantenkwekers en andere geïn teresseerden kunnen voor opgave of inlichtingen contact opnemen met Cor van Leeuwen van DLV Plant, tej. 06- 53317619 of het DLV Kantoor in Boskoop, tel. 0172-212827. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. U it vaart verzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten in Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. AKERSLOOT - Donderdag 30 okto- ber en dinsdag 4 november is er de kaartsoos. De aanvang daarvan is 13.30 uur. Zondag 2 november is er weer een spelletjesmiddag. U kunt gezellig komen klaverjassen, rummicuppen en sjoelen. Voor El,- kunt u een uur bil jarten en voor E 2,- een uur internet ten. Voor computerproblemen kunt u elke dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur terecht bij de betrokken deskundigen. Tevens is er dan tijd en machinecapaciteit voor computerzelfstudie. Bovengenoemde activiteiten vinden plaats in 't Kruispunt, Mozartlaan IA, Akersloot. Het spreekuur van het cliëntenplat form dat werd gehouden op vrijdag ochtend van 10.00 tot 11.00 uur ver dwijnt, wegens gebrek aan belangstel ling. Heeft men vragen op financieel, juridisch en hulpverleningsgebied moet men dus nu contact opnemen met de vrijwilligerscentrale in Castricum, bereikbaar ondér nummer 06-23372235 of 0251-656562. De SWOA werkt samen met de klus- senbank. Voor kleine klussen in en om huis kan de Akerslootse 65-plusser deze bellen. De kosten van dit soort dienstverlening waarvoor meestal geen vakman is te porren, bedragen vijf euro per uur. Voor informatie, zie boven staand nummer. In de cursus Geologie en invloeden van de laatste twee ij aardbevinkjes en natuurlijk ook )en van Noord-Holland bekijkt u de ten, de opdringende zee, de veenvorming, le invloed van de mens. LIMMEN - Bewegen is goed voor u. Daarom organiseert Stichting Meer Bewegen Noord-Holland net als voorgaande jaren, ook de komende winter weer twee 8-daagse langlau- freizen voor 55+ ers/sters naar Oostenrijk. Voor de reis van 14 febru ari naar Pfaffenhofen in Oostenrijk zijn nog enkele twee persoonskamers beschikbaar. Voor wie is de langlaufsafari bedoeld? Voor iedere 55+er/ster die van een actieve en sportieve vakantie houdt en het langlaufen graag eens wil pro beren. Maar ook voor de gevorderden is er voldoende tijd om de fijne kneep jes onder de knie te krijgen. Mocht u liever een dagje gaan wandelen in de sneeuw dan kan dat natuurlijk ook. U vertrekt op zaterdagochtend vroeg naar uw wintersport bestemming waar u 's avonds voor het diner aan komt. De bus blijft de hele week bij u en brengt u dagelijks naar een plek met de meeste sneeuw. Deze reizen worden begeleid door twee ervaren MBvO langlaufdocen- ten die gespecialiseerd zijn in het les geven aan senioren. Zij zullen u de hele week langlaufinstructie geven of u begeleiden op een langlauftochtje. Voordat uop de latten gaat verzorgen zij ook een goede warming up. Het voordeel van twee docenten is dat iedereen op zijn eigen niveau onder begeleiding kan langlaufen, 's Avonds is er voor belangstellenden een avondprogramma. Voor meer informatie kunt u bellen met Stichting Meer Bewegen Noord- Holland, Trees Werring, tel. 072- 5053702 of johan.werring@wolmail.nl, Anneke van Velzen, tel. 0118-466713 of lcvelzen@zeelandnet.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10