Met een rolstoel door 't Loo bepaald geen sinecure Jl voordeel 4r /Velkekr iet dit jaai Protest tegen dreigende sluiting Bulletje edri f O intratuin ra HET GROENE WARENHUIS up* f098 Tsjechisch Baroktrio in Witte Kerk ^A^EUA I ii 5,50 €5,00 €5,00 0,95 BORDEN Poortjesplantenbakken, en hellende straten Koopjesdriedaagse Winkelhof't Loo eli Slagerij Kramer (072) 53510 00 Runder- €jr en Schnitzels jpU BraadzakJ f Boeren- cake Herfst-€ vlaai Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres; Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 -17.30 uurvrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 29 OKTOBER 2003 - 68e JAARGANG NO. 44 NIEUWSBLAD N/OOR HEI EM OMSTREKEN Ook op internet: HEILOO - In het kader van het Europees jaar van mensen met een handicap, werd vrijdagmiddag in 't Loo een ludieke actie gehouden. Organisator was het Platform Cliëntenparticipatie Gehandicapten beleid Heiloo, dat dit jaar van start is gegaan. Alhoewel het platform nog niet officieel is geinstalleerd- de verwach ting is dat dat in december van dit jaar zal gebeuren- heeft het eerste wapen feit zich die dag afgespeeld in en om winkelhof 't Loo. Onbekende, en iets bekendere Heilooers werden daar uit genodigd om via een 20 minuten durend parcours te ervaren wat het is om gehandicapt te zijn. Zittend in een rolstoel, lopend met een blindenbril op en een blindenstok in de hand, of ach ter een rollator, werden de deelnemers uitgedaagd een aantal opdrachten te vervullen. Die opdrachten bestonden uit het ophalen van enveloppen bij de kassa's van onder andere Albert Heijn, Kruidvat en Bart Smit, en een bosje bloemen bij bloembinderij 't Loo. Rode wangen en pijnlijke bovenarmen Dat dit bepaald geen sinecure is, bleek bij de meeste deelnemers al in de eerste meters van het parcours. Onder de uit genodigde deelnemers bevinden zich onder andere de wethouders Opdam, Bos en Daas, Ton ten Hoope van het KBO en Joop Jansen van de ANBO, en een aantal mensen uit het winkelend publiek dat zich spontaan opgaf voor het parcours. Ook uw verslaggeefster onderging de ervaring, en rolde zittend in een rolstoel op weg naar de opdrach ten. De eerste meters nog vol enthousi asme, maar daarna met steeds rodere wangen en pijnlijke bovenarmen door de inspanning van het rolstoelrijden. Behalve spierballen was er ook een behoorlijke portie handigheid vereist voor het besturen van de rolstoel. Bochtjes draaien om stellingen of poor tjes heen, naar links of rechts sturen en achteruit rijden waren van die technie ken die essentieel bleken om de opdrachten te kunnen volbrengen. Maar na even oefenen ging dat steeds beter. De echte uitdaging zat hem in het feit hoe 'gezonde mensen' omgaan met de gehandicapte medemens, die op een drukke vrijdagmiddag probeert een boodschap te doen. Meestal mede lijdende blikken, maar soms ook rond uit geïrriteerde reacties. Gelukkig mocht uw verslaggeefster bij de Albert Heijn van twee aardige dames wel even voorgaan, en hielp een heer zonder morren met de onmogelijke opdracht een envelop op te halen bij de Bart Smit. Deze speelgoedwinkel bevindt zich namelijk bovenaan de roltrap in 't Loo, een hindernis die niet zonder gevaar voor eigen leven te begaan was. Later bleek dat ook de deelnemers die met een blindenbril de route aflegden, hier angstige momenten hadden beleefd. Vooral de roltrap omlaag viel niet mee. Discussie Open Huis In de afsluitende discussie in het Open Huis werden de ervaringen uitge wisseld en werd er gediscussieerd, onder leiding van Hans van Engen van De Stolp en SDG Reigersdaal. Aan de hand van een drietal stellingen konden de genodigde aanwezigen, onder wie enkele Heilooër politici, leden van het platform, en enkele 'ervaringsdeskun digen' op het gebied van het hebben van een handicap, hun mening kwijt over het gehandicaptenbeleid in r #- I Onder de enthousiaste begeleiding van een bewoonster van project De Stolp werd een 'vrijwillige blindedoor het winklecenmtrum geloodsd. (fotoMSP) Wethouder Opdam probeert een bood schap van de bovenste schappen te pak ken en dat valt niet mee! (foto: MSP) Heiloo. Een stelling was bijvoorbeeld: 'Heiloo heeft helemaal geen platform voor gehandicapten nodig omdat men sen met een handicap beter mee kun nen doen met gewone politieke partij en om op die manier hun belangen te behartigen'. Wethouder Bos ziet het platform juist als zeer welkome raadgever voor het college. Ondanks dat de nota Toegankelijkheid er al ligt, en zo kan worden opgepakt, is volgens hem het platform nodig voor juist de onge vraagde adviezen zodat het college geen punten over het hoofd ziet en alle belangen kunnen worden behartigd. Ook Gré Ris van de PvdA Heiloo ziet het belang van een dergelijk platform in. Alhoewel gehandicapte mensen uiteraard welkom zijn in de politiek, ziet zij het gevaar in van het opkomen van de eigen belangen, terwijl de poli tiek er juist is om alle belangen af te wegen. Ook werd het zelfstandig wonen besproken, waarbij een bewo ner van De Stolp aangaf dat hij liever tussen 'normale' mensen woont dan in een apart woonproject voor gehandi capten. In het kader van de integratie was iedereen het daar mee eens. Juist om gettovorming te voorkomen en om ervoor te zorgen dat men middenin de maatschappij staat, is het goed om gewone rijtjeshuizen aan te passen aan elke soort bewoner. Op het gebied van de financiële conse quenties van het hebben van een han dicap waren de meningen meer ver deeld. Vond de een dat gekeken moet worden naar inkomen en persoonlijke situatie, om zo de onkostenvergoeding per persoon af te stemmen, anderen vonden dat deze vergoeding voor iedereen hetzelfde moet zijn. Ook werd geopperd de vergoeding af te laten hangen van de zwaarte van de handi cap. Een leerzame dag, deze vrijdag. Vooral door zelf te ervaren hoe het is om als gehandicapt persoon een boodschap te doen in een winkelcentrum. HEILOO - Zaterdag 1 november zal in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) een extra concert worden gegeven door het Tsjechisch Baroktrio, bestaan de uit Antonfn Rous (viool; is eerste violist bij het Koninklijk Concert gebouworkest te Amsterdam), Martin Jakubfcek (klavecimbel en fortepiano; is organist van de St. Augustinuskerk in Brno en klavecinist bij het Telemann Barokcollegium) en Jan Skrdlfk (cello; is onder andere solist en lid van het Walinger Strijkkwartet met optredens in Amerika en Europa). Dit opmerkelijke ensemble speelt barokke en pré-klassieke werken op instrumenten die in oorspronkelijke staat verkeren. Het programma omvat werken van J. Haydn (pianotrio in F), Biber (Sonata Representativa, beter bekend als de Dierensonate), Bach (Sonata voor violoncello en Cembalo oblig.), Telemann (triosonate in a als mede Scherzi melodiche uit 'Pyrmonter Kurwoche') en Bach (kwartet in D). Voor dit laatste werk wordt het trio aangevuld met Suzan Rous (dochter van Antonfn Rous), die na haar studie (viool) aan het Sweelinck conservatori- Gewapende overval op winkelier HEILOO - De politie stelt een onder zoek in naar een overval opeen reform huis aan de Stationsweg. Omstreeks 21.00 uur kwam daar vrijdag'24 okto ber, net na sluitingstijd, een blanke man binnen die dreigde met een vuurwapen en eiste van de winkelier dat door hem het geld uit de kassa werd overhandigd. De man kreeg enkele bankbiljetten mee en vertrok daarna te voet over de Heereweg in de richting van het par keerterrein. De verdachte is ongeveer 1,85 meter lang, heeft kort blond haar en is tussen de 20 en 25 jaar oud. um te Amsterdam regelmatig te horen is in diverse Nederlandse orkesten waaronder ook het Concertgebou workest. Haar grootste interesse gaat uit naar kamermuziek; zij is lid van het Prinsekwartet, dat veel optredens heeft in binnen- en buitenland. Het concert begint om 20.00 uur. De (speciale) toegangsprijs bedraagt 6,-. Kaarten kunnen telefonisch worden gereserveerd via 072-5334804 of 072- 5335852. Ook kan worden gereserveerd voor het arrangement 'diner en concert', bestaande uit een 3 gangenmenu in restaurant de Loocatie (tegenover de Witte Kerk) en toegang tot het concert a 26,- p.p. Reserveren hiervoor uit sluitend via 072-5334804. Inbraak in winkels HEILOO - Op donderdagmorgen 23 oktober werd tussen 03.25 en 04.25 uur ingebroken in een warenhuis aan de Heerenweg te Heiloo. De daders kwa men binnen door een kei door een win kelraam te gooien. Een stellingkast die vlak bij het raam stond werd groten deels leeggeroofd. Uit de winkel ver dwenen Playmobil speelgoed, radio/cd spelers en frituurpannen. Ook werd er ingebroken in een kledingzaak aan de Stationsweg. Hier werd ook een steen door een winkelruit gegooid. Uit deze zaak werden spijkerjasjes, lederen jas jes en dameskleding ontvreemd. 1 ft WINKELHOF Als bijlage bij deze krant een folder barstensvol www.vosmakelaardij.nl Henny Stoop tel. 532 0345 E.j. Potgieterweg 27 Heiloo r liJG\i V» r HEILOO - Plaatsgenoot Sander Schoorl is geslaagd voor de studie Economie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam, afstudeerrichting bedrijfs kundige economie. De nieuwste collectie kerst-en nieuwjaarskaarten li gen voor u daar D66 in de regering: "Prima" of "kan beter"? Bert Bakker, lid Tweede Kamer D66 bespreekt graag met u de actuele politiek op maandag 3 november in het Open Huis et heiloo, aanvang 20.00 uur Drukkerij Uitkijkpost De Hoefsmid 5 tel 072 5330175 HEILOO - Vrijdag vond een bijzonde re demonstratie plaats voor de ingang van het gemeentehuis in Heiloo van een groep ouders en kinderen. Het spandoek maakte het doel van de demonstratie luid en duidelijk: 'Wij wil len dat ome Bram en tante Hetty blij ven'. Oftewel: de ouders en kinderen zijn tegen de dreigende sluiting van kinderopvang Bulletje. Enkele maan den geleden werd door de gemeente Heiloo, in samenwerking met brand weer en GGD, onderzoek gedaan naar de wettelijke veiligheid- en hygiëne eisen van diverse kinderdagverblijven in Heiloo. Kinderopvang Bulletje vol doet volgens de rapporten van deze inspecties niet aan de eisen voor een kinderopvang en dient gesloten te wor den. Al snel werden de verontruste ouders met hun kinderen door burgemeester den Boon uitgenodigd om binnen in het gemeentehuis hun verhaal te doen. Wethouder Bos maakte vervolgens tijd vrij om naar het emotionele betoog te luisteren. De ouders gaven in het gesprek met de wethouder aan zeer verontwaardigd te zijn over alle nega tieve berichten rondom de resultaten en gevolgen van de inspecties van de gemeente, de GGD en de brandweer. Tot op heden hebben zij als ouders wel iswaar individueel maar niet als groep de gevoelens bij de gemeente Heiloo kenbaar gemaakt. Deze ochtend meen den zij echter een gezamenlijke reactie af te moeten geven naar zowel de gemeente als de publieke opinie. Met name omdat in de regionale media het beeld van Bram en Hetty van der Laan en daarmee de opvang door Bulletje de laatste maanden volgens hen ten onrechte als zeer negatief is afgeschil derd. Er werd vrijdag overigens niet op de genoemde (juridische) verwijten ingegaan, de demonstratie op het gemeentehuis was puur bedoeld om een tegengeluid te laten horen. Zij wil den laten weten waarom zij als ouders van 'de kinderen van Bram en Hetty' juist in het volle besef en doelbewust, gekozen hebben en willen blijven kie zen voor hun opvang door hen. 'Bram en Hetty zijn hard werkende, lieve mensen die geheel op eigen kracht een kinderopvang runnen. Zij vangen kin deren op in een situatie die aansluit bij de kritische wensen en hoge eisen die elke ouder aan de opvang van zijn of haar kind stelt, je kind uit handen geven aan een ander is tenslotte voor Een spandoek maakt de mening van de ouders en kinderen luid en duidelijk: 'Wij willen bij ome Bram en tante Hetty blijven(foto: UKP) een ouder verre van gemakkelijk. Bulletje voldoet aan deze wensen en eisen, een laagdrempelige opvang in huiselijke kring, met een 'constante' en zeer ervaren vader en moeder, waar^ kinderen samen en in verticale groepen' opgroeien, waar een gevoel van veilig heid wordt geschapen en waar rust, reinheid en regelmaat hoog in het vaandel staan. Een opvang waarbij de persoonlijke zorg, geborgenheid, warmte, aandacht en liefde voor het kind centraal staan,. Kortom: een adres waar je met een gerust hart je kind ach ter laat', aldus de ouders. Sluiting van Bulletje vinden zij dan ook niet alleen onbegrijpelijk en drastisch maar ook zeer onredelijk. Wethouder Bos had begrip voor het emotionele betoog van de ouders en wil dit ook mee laten wegen in de besluitvorming over de toekomst van Bulletje. Aan de andere kant gaf hij aan dat de gemeente Heiloo absoluut geen precedent wil scheppen voor het stich ten van kinderdagverblijven zonder de benodigde papieren. Gisteravond werd door het college gesproken over deze kwestie. Bij het ter perse gaan van deze krant was het resultaat daarvan nog niet bekend. Standwerkers in 't Loo HEILOO - Aanstaande zaterdag bevolken ze de pleinen van 't Loo; goedgebekte standwerkers die nooit met de mond vol tanden staan. Op ludieke wijze brengen zij hun waren aan de man en weten zij hun publiek er van te overtuigen dat een leven zonder het aangeboden artikel niet de moeite waard is. De artikelen die aan de man zullen worden gebracht, zijn onder andere: Ginseng creme tegen alle pijn, Embossing sjablonen, pasta en glitters voor de mooiste kaarten, een stofzuigermondstuk die alle draadjes, haren en pluisjes opzuigt, schoonloop matten; het slechte weer komt er aan!, een blikopener die zo speciaal is, dit heeft men nog nooit gezien en een ponshulp waarmee je alle modellen met gemak door een kaart ponst: biedt daar nu maar eens weerstand aan! HEILOO - Vanaf deze week kun nen de moderne kapseldragers hun hart weer ophalenEen delegatie van Annet Haar Zaak is afgelopen maandag bij een beurs in Londen aanwezig geweest om de nieuwste trends te scoutenEigenaresse Annet Dekker heeft samen met haar twee bedrijfsleidsters en twee top sty list en de gehele dag in Londen foto's gemaakt van de nieuwste modetrends op haarge- bied. En dat is belangrijkvindt Annet: „We moeten goed bijblijven op het gebied van de laatste trends zodat we goed kunnen adviseren Annet is heel trots op Haar Zaak. Op allebei, want zowel in Heiloo als in Heerhugowaard is een vestiging van Haar Zaak. In Heiloo begon ze bijna negen jaar geleden. In december 2004 is het dan ook tijd voor een feestje, want dan viert Annet Haar Zaak haar tienjarig bestaan. Na haar kappersopleiding werkte ze voor Vitu kappers in Amsterdam, waar ze in vier jaar opklom tot bedrijfsleidster. Drie zaken zette ze op als bedrijfsleidster en negen jaar geleden dus haar eigen zaak in win kelhof 't Loo. Samen met haar part ner, die zich iets eerder dit jaar uit hun zaak terugtrok, waardoor het volledig Haar Zaak werd. Nog steeds is ze voormalig partner Toon heel dankbaar: „Zonder hem had ik het nooit gedaan. Ik vond het toch wel eng, een eigen zaak. Hij trok me over de streep. Hij is dan wel weg, maar echt niet vergeten." De waardering voor Toon, heeft ze net zo veel voor haar personeel. „De zaak draait op dit moment goed. In tegenstelling tot wat ik hoor van anderen, hebben we niet veel last van de economische recessie. Dat komt door de locatie en door de goede contactuele eigenschappen van de meiden." Dat Annet haar personeel hoog in het vaandel heeft staan, blijkt wel uit het feit dat ze van Annet alle maal op de foto moesten voor dit artikel. „Kunnen ze ook allemaal even genoemd worden?", vraagt Annet. Vooruit dan maar: Digna, Suzanne, Lida, Sonja, Judith, Anke en Hiljo, De laatste was helaas verhin derd voor de foto: „Maar wil je haar toch noemen?" Bij deze. Londen Naast haar personeel krijgt ook de klant veel aandacht. En uiteraard het kapsel. Want de foto's aan de wand met voorbeelden, en die van de advertenties, zijn ook echt foto's van Annet Haar Zaak. „Ik maak zelf de posters. Met foto's van Ab Baart en zelfgekozen modellen. Dus: 'what you see, is what you get'." De volgende posters komen eraan. Nadat de dames in Londen zijn geweest om de nieuwe looks te spot ten, krijgt de rest van het personeel een demonstratie. De reis naar Londen is nog een hele onderneming geweest. „We namen het eerste vlieg tuig heen en het laatste vliegtuig terug", vertelt Annet, „dat werd natuurlijk keten. Ik zei al tegen die meiden dat ze hun gympies konden aantrekken. Ze kijken toch niet naar je schoenen: als je haar maar goed zit!" Natuurlijk moest er in Engeland ook gewerkt worden. „In Londen lopen ze anderhalfjaar voor. We heb ben de hele dag foto's gemaakt. Dan de demonstratie. En nu gaan we met zijn allen posters maken. Dat wordt heel erg leuk." Voor een 'gezellige knipbeurtis Annet Haar Zaak te vinden in Winkelhof 't Loo, nummer 35, tel: 072-5332779. Graag even bellen voor een afspraak, vanwege de drukte. Kijk ook eens op: www.annethaarzaak.nl. RUNDERGEHAKT 1 kiio 4 GEPANEERDE SCHNITZELS 4 KIPSCHNITZELS CEVAPCIC1100 gram geldig t/m zaterdag 1 november Telefoon 5330991 www.vanderborden.nl (v.l.n.r.) Digna, Suzanne, Lida, Sonja, Judith en Anke, Annet en hond Mister. Hiljo was verhinderd, (foto: MSP) Orchideeënshow bij Intratuin Heiloo diverse soorten 4 voor kerry of paprika per stuk deze week van €3.15 voor Stationsweg 82 Heiloo leiefoon 072 532 1392 Open: ma t/m zo 12.00 tot 20.00 uur www.brasseriewildsehut.nl APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." jpffifr soprt, Mttfkt Waardering In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 7 55 7 PZ Postbus 68, 7 850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Makelaar Van 29 oktober t/m 8 november Bezoek Intratuin en kom alles te weten over de koningin van de bloeiende planten en maak gebruik van de aantrekkelijke aanbiedingen. HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo 59°

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1