Heiloo werkt aan veiligheid van speelplekken Open dag nieuwe bewoners I A i or HEILOO 1 urgerzaken Integreren doe je samen. Integreren is samen UITKIJKPOST - 29 OKTOBER 2003 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl In de gemeente Heiloo zijn 52 speel plekken verdeeld over de wijken Oost, West en de recreatiegebieden. Dit najaar worden drie speelplekken gerenoveerd om de veiligheid van de spelende kinderen te vergroten. De werkzaamheden starten in week 45 (3 november 2003). Volgens planning worden de volgende drie speelplekken gerenoveerd: Boswinde, voor huisnummer 1 Baetenburg, achter de huisnummers 40 tot en met 64 De Capel-acker Regelmatige inspectie Het beheer en onderhoud en kleine reconstructies van de speelplekken, met uitzondering van de speelelementen op schoolpleinen, vallen onder de verant woordelijkheid van de afdeling Beheer Openbare Ruimte. Een viertal medewer kers van deze afdeling zijn opgeleid om de speeltoestellen en speelplekken te inspecteren en onderhouden. Door het bijhouden van logboeken, wordt gecon troleerd of er onderhoud of vervanging nodig is voor de speelplekken. Zo wordt er niet alleen gekeken naar de speeltoe stellen en de bodems, maar ook naar andere elementen waaruit een speelplek is opgebouwd, zoals afrastering, verlich ting en looproutes. Veilig in fasen Ingegeven door nieuwe wetgeving, het Besluit Veiligheid Attractie- en Speeltoe stellen, is in 2001 een inventarisatie gemaakt van de toestand van de speel plekken. Vervolgens is bekeken wat de financiële gevolgen zijn van de beno digde aanpassingen en heeft de gemeenteraad eind 2002 geld beschik baar gesteld voor het gefaseerd aanpassen van de speelplekken. De reno vatie en het onderhoud van de speelplekken staat nog gepland tot en met 2006. jT acid en (raads)commissies Gemeenteraadsvergadering maandag 3 november 2003 De gemeenteraad vergadert maandag 3 november a.s. in de raadzaal van het gemeen tehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie sprekers over hamerstukken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. a. Vaststelling notulen raadsvergadering van 06 oktober 2003 b. Vaststelling notulen vragen(half)uur van 14 oktober 2003 6. Ingekomen stukken Behandelde en verzonden stukken Hamerstukken 7. Vaststelling van de Verordening cliën tenparticipatie gehandicaptenbeleid Heiloo 8. Benoemen (plaatsvervangend) lid in het algemeen bestuur van het Regionaal His torisch Centrum 9. Beslissing op bezwaarschriften tegen toepassing Wet voorkeursrecht gemeenten in gebied Zandzoom 10. Aanvraag krediet als voorfinanciering van het project geluidsanering 11Instemmen planologische procedure voor de voorgenomen aanleg van geluidswal A9 en fietspad Kanaalweg- plan Oost (art 19, lid 1, Wet R.O.) Bespreekstukken 12. Instemmen met de in het subsidieboek 2004 voorgestelde subsidieplafonds en de daarmee samenhangende financiering 13. Vaststellen van het rapport en instemmen met het vervolgonderzoek aansluiting A9, Lagelaan gemeente Heiloo 14. Instemmen met de nieuwe verorde ningen op grond van art. 212,213 en 213a van de Gemeentewet 15Vaststellen van de belastingtarieven en privaatrechtelijke tarieven 2004 16. Vaststellen van de programmabegroting 2004 17. Vaststellen besluit gemeenschappelijke Veiligheidsregio Noord-Holland Noord 18. Benoeming burgerlid en architectlid voor de Welstandscommissie Heiloo 19. Wijziging plaatsvervangend voorzitter schap raadscommissie Openbare Ruimte ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Boswinde 60 - vergroten woning serre (reg.nr. 2003/0334) Het Zandstuk 1 - plaatsen dakkapel achterdakvlak (reg.nr. 2003/0240) Slimpad 18 - plaatsen berging verplaatsen berging (reg.nr. 2003/0335) Ypesteinerlaan 37 - bouwen garage (reg.nr. 2003/0238) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. De Driestal - oprichten woongebouw, tweede fase, 14 woningen technische toets (reg.nr. 2003/0284) De Laghe Weijdt 11 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2003/0191) Goodeslaan 33 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0259) Het Zandstuk 54 - veranderen woning garage wordt slaapkamer (reg.nr. 2003/0308) Kennemerstraatweg 315 - vergroten woning incl. dakkapel achterdakvlak (reg.nr. 2003/0297) Kennemerstraatweg 87 - vergroten woning zolderverdieping (reg.nr. 2003/0004) Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer C. Hartland, kwaliteitsmedewerker afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 6811. Op zaterdag 25 oktober jl. zijn de nieuwe inwoners van het afgelopen jaar ontvangen voor een kennismaking met het gemeentebestuur. De burgemeester en wethouders gaven elk een korte presentatie over hun takenpakket. Vervolgens was er uitgebreid gelegenheid om vragen stellen over alle zaken die zij belangrijk vinden in de gemeente Heiloo. De aanwezigen maakten goed gebruik van deze mogelijkheid. De gemeente heeft alle inwoners uitge nodigd die na augustus 2002 in Heiloo zijn komen wonen. Dit zijn er ongeveer 500. Een zestigtal nieuwe inwoners heeft gebruik gemaakt van de mogelijkheid geïnformeerd te worden over het reilen en zeilen in de gemeente. Er was veel waardering van de aanwezige nieuwe bewoners voor de mogelijkheid om kennis te maken met hun nieuwe woon- gemeente. Zo merkte een aanwezig op: "Voor mij heeft het gemeentebestuur nu een gezicht gekregen." Publieksbalies Normaal gesproken kunnen de inwoners van Heiloo iedere werkdag van 08.00 tot 12.30 en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur terecht bij de publieksbalies. Speciaal voor de nieuwe bewoners waren de balies ook op deze zaterdag ochtend geopend. Hier kon men terecht voor praktische vragen Medewerkers van de publieksbalies informeerden bijvoorbeeld over reisdo- cumenten of rijbewijzen, over regels bij verbouwing van een woning en over welzijnszaken zoals een invalidenpar- keerkaart of de vangnetregeling huursubsidie. Een medewerker van de buitendienst beantwoordde vragen over afval en de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal, de groenvoorzieningen in de gemeente en onderhoud van bijvoor beeld wegen of riolering. Medewerkers van de afdeling VROM gaven uitleg over o.a. het indienen van een bouwaanvraag en woningbouw plannen in de Zandzoom. Ook het Informatiecentrum was geopend voor informatie over allerlei onderwerpen. Hier konden de nieuwe bewoners de agenda's en verslagen van de b&w-, commissie- en raadsvergaderingen inzien en grasduinen in de diverse beleidsplannen en folders van de gemeente. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw L.E. Zuurbier van de afdeling Organisatieondersteu ning, telefoonnummer (072) 535 67 32. Middelhof 15 - vergroten woning na sloop garage (reg.nr. 2003/0168) Oosterzijweg 66 - plaatsen dakkapel achterdakvlak (reg.nr. 2003/0300) Slimpad 16 c- slopen bijeenkomstgebouw Rodekruis gebouw/Speel-o-theek (reg.nr. 2003/0338) Werkendelslaan 41 - vergroten woning erker voorgevel (reg.nr. 2003/0203) Westerweg 107 - vergroten dakkapel (voorzijde) (reg.nr. 2003/0289) Zeeweg 25 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0163) Zeeweg 35 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2003/0285) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw en/of sloopver gunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 23 oktober 2003 geboorte aangiften Troy z.v. S. van Diepen en B. Burggraaf Dominique d.v. J. van Bennekom en K. ter Beek MarijnA. d.v. J.P.M. Morssink en R.M. van Straalen Ties B.J. z.v. J.T. Booij en .P.C. Hoenderdos elders geboren Sem z.v. D. Vader en H.C.M. Kerssens Nina R. d.v. M.S.J. Out en L. de Boer Jeroen z.v. J. Piet en A.Y. Balkenende Timi E.A. d.v. R. de Jong en M. Stuifbergen Rik z.v. N.T.M. Onderwater en M.P.C. Dekker Brim z.v. D.C.M. Adrichem en S.P. Gonet Fien E. d.v. H.J. Heiloo en A.M.C. van Gooi huwelijksaangiften P.G.J. Bot en P.J.M. Rijs huwelijken/ partnerschapsregistratie J. P. Medema en R. Best J. de Bie en M.C.C. Neeft Voorkom overlast in het stationsgebied: plaats uw fiets in de fietsenstalling overleden A.M. Mokkenstorm ev Verdonk A. Ploeger H. Leker elders overleden H.J. van Goor W.J.J. van Westerhoven A.A.C. Huting wv Kaandorp H.J. Boersma A. Haringhuizen ev Leurink J.G. Nijst ev Loggen C.P.E. Zoon ev Schigt E.W. Kluft ev Dekker einigingsdienst Schoonmaken grijze rolemmers De grijze rolemmers worden dit jaar schoongemaakt in week 45, van maandag 3 november tot en met vrijdag 7 november 2003. Wij vragen u de grijze rolemmer na het legen wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. ededelingen Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Stichting Alzheimer Nederland van 2 november tot en met 9 november a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. erk in uitvoering Fietsenstalling stationsgebied Door Prorail en de gemeente zijn extra tijde lijke fietsenstallingen geplaatst aan de oostzijde van het station. Het doel is om de overlast van verkeerd gestalde fietsen te beperken. Gebleken is dat ondanks de aanwe zigheid van voldoende nood-fietsenstallingen aan de oostzijde van het spoor, aan de west zijde regelmatig fietsen worden gestald op bijvoorbeeld het trottoir. Dit zorgt voor veel overlast voor bewoners, winkeliers en pas santen in het stationsgebied. De gemeente roept u dan ook op om deze overlast te voor komen: plaats uw fiets in de fietsenstalling. Bereikbaarheid stationsgebied voor autoverkeer De verschillende werkzaamheden in het stationsgebied vorderen gestaag. Naar ver wachting komt eind oktober het langparkeerterrein aan de westzijde van het spoor gereed. Dan is ook de grote fietsen stalling aan de westzijde van het spoor, waar Prorail momenteel aan werkt, gereed. Op 20 oktober is begonnen met de realisatie van nog een fietsenstalling aan de westzijde, tegenover taxi Zwart. Vanaf 15 oktober is Overkerck tijdelijk niet meer bereikbaar via de Stationsweg, maar via Hoog en Laag. Het ver nieuwde langparkeerterrein is na 1 november ook enige tijd alleen via Hoog en Laag bereik baar. Het NS-station zelf is via de westzijde voor auto's niet meer bereikbaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mw. P. Arnold, projectassistente, telefoonnummer (072) 535 67 92. nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) In ons land krijgt 1 op de 9 vrouwen borstkanker. Daarom heeft de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) samen met Borstkanker- Vereniging Nederland oktober uitgeroepen tot jaarlijkse borstkankermaand. Het gaat ook om jouw toekomst. NEDERLANDSE Giro 26000 sUk KANKERBESTRIJDING Giro 123488 Heiloo contact TlJÖEtUKI FIETSEN STALLINGEN Ga borstkanker te lijf! KONINGIN WILHELMINA FONDS spelen. De taalbarrière voor hem tackelen. Zodat hij in zijn nieuwe land niet buitenspel komt te staan. De één is hier geboren. De ander hierheen gevlucht.' Nederland is wat we er samen van maken. In de buurt. Op het werk. Op het veld. Bijdragen aan integratie? Kijk op www.vluchtelingenwerk.nl. Wij maken er werk van. """"'Ew

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4