Marché au vin voor Nieuwe expositie bij van Lubeck Kinderhuis Antonius Verkoop afgeschreven materialen bibliotheek Groep 8 Radboudschool maakt zich op voor BUYA Enerverende weken voor Fanfare Showband Heiloo Taxi Zwart opvallend onopvallend verhuisd W BRIEVEN UITKIJKPOST - 29 OKTOBER 2003 - PAGINA 6 INGEZONDEN Concert Neva Ensemble in kapel GGZ D66 in de regering: prima of kan beter Welkom bij YVD- Heiloo Nivon Heiloo Politieberichten Keer op Keer, kringloop voor het Natuurwerkdag Nijenburg Enquete levert taart op woningstichting Heiloo Hebbesz opent haar deuren in Limmen Ontwikkelingen door de jaren heen, aangepast aan wensen van de klant Protest tegen de bezuiniging op de huursubsidie Minister Dekker van VROM wil bezui nigingen op de huursubsidie. Zij stelt voor dat alle 1 miljoen huursubsidie ontvangers er met ingang van juli 2004 zo'n 12 euro per maand op achteruit gaan. Dit betekent voor de ongeveer 500 huursubsidieontvangers in Heiloo een enorme aanslag op het huishoudbudget. De Huurdersvereniging Heiloo voert samen met de Woonbond actie tegen dit kabinetsplan. Er is niet één huursubsi die-ontvanger die E 12 kan missen. En zeker niet de E 18 die minister Dekker in 2006 wil inhouden. De klap zal voor de groep AOW-ers het hardst aanko men. Zij hebben namelijk maandelijks maar E 250 vrij te besteden. In veel huis houdens zal de armoede dan ook toe slaan en het aantal huishoudens dat de huur niet meer kan betalen zal toene men. De inkomensachteruitgang van grote groepen burgers heeft ook gevol gen voor de gemeente Heiloo. Te ver wachten valt dat er veel vaker een beroep wordt gedaan op het gemeente lijk woonlastenfonds en/of de bijzonde re bijstand. De actie maakt deel uit van de campagne die de Woonbond voert onder het motto 'Handen af van de huursubsidie'. De Huurdersvereniging Heiloo is tegen de bezuinigingen om de volgende vijf redenen: Elke ingreep in de huursubsi die treft direct de mensen met de aller laagste inkomens. Verslechtering van de huursubsidieregeling betekent een extra lasten-verzwaring voor mensen met lage inkomens, omdat ook zij geconfronteerd worden met een eigen bijdrage in de ziektekosten, stijging van de premies voor het ziekenfonds en voor het pensi oen. Deze extra lasten worden slechts gedeeltelijk gecompenseerd en leiden rechtstreeks tot koopkrachtverlies. De keuzevrijheid van huurders met lage inkomens wordt verder ingeperkt. Aangepaste woningen worden voor ouderen volstrekt onbetaalbaar en dus onbereikbaar. Aantasting van de huur subsidieregeling leidt tot verdere stag natie van de herstructurering en de doorstroming op de woningmarkt. Eigenaar-bewoners blijven in 2004 bui ten schot. De financiële behandeling door de overheid van huurders en kopers wordt daardoor steeds ongelij ker. Huurdersvereniging Heiloo Heiloo Het broddelwerk van de gemeente Op het allerkleinste inbreiplekje van de gemeente Heiloo wil de raad een gezondheidscentrum neerzetten voor de bevolkipg. Het centrum komt te liggen tussen een vierkant van bebouwing en is slechts per auto bereikbaar voor perso neel en twee invaliden. De patiënten, vaak slecht ter been, zullen het centrum moeilijk kunnen bereiken. Nu al is Breedelaan en Slimpad slecht bereik baar voor vrachtverkeer vanwege de smalle wegen en de overal geparkeerd staande auto's. Nu al parkeren bezoe kers van de fysiotherapie hun auto op de opritten van de aangelegen huizen en in het bos omdat er geen parkeerplaatsen genoeg zijn Nu al heeft de gemeente zelf geconstateerd dat er niet voldoende parkeerruimte is voor de bezoekers en het personeel van twee huisartsen, labo ratorium, Rima, vier fysiotherapeuten en Rode Kruis. 17 plaatsen voor al deze mensen en hun patiënten? Parkeer beleid achteraf kan nooit een garantie geven voor een goede oplossing. Zaken die niet kloppen! Ook heeft de gemeen te geen rekening gehouden met het claustrofobisch effect voor de bewoners van Breedelaan 1 die ingeklemd worden tussen twee hoge gebouwen. Er is zelfs niet eens gesproken met deze bewoners als direct belanghebbende! Leden van de gemeenteraad, u wordt uitgenodigd om te komen kijken en te schrikken. 30% Bebouwd? Is het reeds op dit ter rein staande woonhuis meegerekend? De huisartsen zelf gaven ook te kennen dat ze niet blij zijn met dit plan! Haal dit broddelwerk uit en brei iets behoorlijks voor de huisartsen van Heiloo en hun patiënten op een daarvoor geschikte plek met uitbreidingsmogelijkheden en parkeergelegenheid. Wij gunnen de huisartsen van Heiloo iets beters! Naam en adres bekend bij redactie Huisartsen Aan de huisartsensoap in Heiloo, inge zet door een aantal bewoners van de Vinkenbaan, komt nu een macaber einde. Opgejaagd door die bewoners, die geen boodschap hadden aan de belan gen van patiënten en artsen, moest het gemeentebestuur helaas een ongelukki ge keuze doen. Hoewel de combinatie met de fysiotherapiepraktijk op zich logisch lijkt, is door de ligging daarvan aan de Breedelaan, de afstand tot de patiënten uit de oorspronkelijke prak tijk van huisarts Duijvestijn veel te groot geworden. Het feit dat er juist in die situatie geen parkeerplaatsen voor bezoekers van de praktijk worden aan gelegd is volstrekt onacceptabel en getuigt zeker van onbehoorlijk bestuur. Het gemeentebestuur mag er op reke nen dat zij daar op aangesproken kan wordt. Verondersteld moet worden dat er geen overleg met de ouderenbonden in Heiloo heeft plaatsgevonden en dat de leden van de gemeenteraad niet al te wakker waren tijdens de behandeling van de kwestie. Het merendeel van de patiënten woont immers in Heiloo- West, waarbij ook nog eens een zeer groot en toenemend percentage tot de ouderen behoort. Bovendien gaan men sen niet voor niets naar een arts of fysi otherapeut en zijn zij op dat moment soms ook immobiel. De gemeente ontkomt er dan ook niet aan om opnieuw in overleg met de bewoners van de Breedelaan en het Slimpad naar een constructieve oplos sing te zoeken. Dat daar bezwaren lig gen is terecht en zoals de zaken er nu voor liggen, kunnen de bewoners in de toekomst voortdurend auto's langs, of zelfs op de weg verwachten.Voor het gemeentebestuur is er werk aan de win kel, want tot dusver is er wel genoeg gesold met de belangen van huisartsen en patiënten. J. Knegt Heiloo HEILOO - Op zondag 2 november houdt de Lions Club-Heiloo, Limmen en de Egmonden weer het evenement 'Marché au vin'. Een gezellig samenzijn in restaurant Klein Varnebroek met een goed glas wijn en lekkere hapjes, bedoeld om vrienden en bekenden te ontmoeten, maar ook om een bijdrage te leveren aan het goede doel. Dit jaar is gekozen voor het Kinderhuis Antonius te Heiloo. Er zijn diverse stands waar niet alleen wijn kan wor den geproefd, maar ook informatie kan worden verkregen, waaronder over dit bijzondere kinderhuis. Ook voor kinde ren is de middag leuk, er zijn voor hen diverse activiteiten georganiseerd. De entree is gratis. Kinderhuis Antonius In het kinderhuis Antonius wonen 52 kinderen in de leeftijd van 3 tot 13 jaar, verdeeld over 6 groepen. Eén van de groepen is de langverblijfgroep. Deze groep is van Bakkum naar Heiloo ver huisd en in een woonwijk gesitueerd, waardoor deze kinderen zoveel moge lijk in een normale omgeving kunnen integreren. Ze gaan ook naar school, voor speciaal onderwijs, die op het ter rein van het Antoniushuis in Bakkum gevestigd is. Het Antoniushuis richt zich erop dat kinderen weer terug kun nen naar hun thuissituatie. Dat gebeurt, hoe ingewikkeld soms ook, door nauw samen te werken met de ouders. Als kinderen niet meer terug naar huis kunnen, wordt in overleg met de ouders naar een alternatief gezocht als een pleeggezin, een gezinshuis of een vervolginternaat. Een uithuisplaatsing is voor een kind altijd een forse ingreep. Het Antoniushuis probeert het voor de kinderen zo aangenaam moge lijk te maken, maar heeft niet altijd de middelen daarvoor. Voor uitjes, kam pen en deelname aan clubs zijn de mogelijkheden beperkt. Activiteiten doen en contacten leggen met andere kinderen komen het plezier en de mogelijkheden van de kinderen ten goede. De Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden steunt het Antoniushuis in deze met de Marché au vin. Op de wijnmiddag is een infor matiestand van het Antoniushuis aan wezig. Marché au Vin vindt van 15.00 tot 19.00 uur plaats in restaurant Klein Varnebroek, Omloop 22 te Heiloo. HEILOO - Deze keer exposeert van Lubeck het werk van twee schilders. Bij middeleeuwse schilderijen moet men niet denken aan de taferelen van de oude meesters met zwaardvechten- de ridders te paard en brandende ste den op de achtergrond, maar in het geval van Björn Gunderson aan de verstilde sfeer in oude kastelen waarin middeleeuwse rekwisieten zijn gebruikt. Zijn schilderijen zijn van een manshoog formaat nodigen uit om er binnen te stappen en de trap van de kerker op te lopen om te zien wie die fluwelen narrenkap heeft verloren die daar ligt. Tegelijkertijd exposeert Peter van Oostzanen zijn bijzonder fantasie rijke werk waarbij je het idee krijgt dat je naar een andere werkelijkheid kijkt. Egbert Bos exposeert een klein aantal zeer krachtige beelden. Deze kracht zit 'm in zowel het materiaal, het formaat als de uitvoering. Het materiaal is mas sief ijzer. Dé ijzeren beelden zijn niet gegoten, maar zijn het resultaat van eindeloos snijbranden, lassen, slijpen, vijlen, ciseleren en gloeien. Het groot ste beeld is ruim twee meter hoog en weegt 280 kilo. Het werk van Björn Gunderson, Peter van Oostzanen en Egbert Bos is tot en met zondag 21 decenlber te zien bij Galerie van Lubeck, Kanaalweg 6 in Heiloo. Geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur, tel: 072-5039905. HEILOO - Nog even en het is zover; dan zal groep 8 van de Radboudschool te zien zijn in het televisieprogramma BUYA. Dit is een programma voor kin deren van groep 8 en daaromheen. Het wordt gepresenteerd door Jetske van den Eisen en Jochem van Gelder. De opnames zijn op 13 november. Groep 7 zal hun daarin vergezellen en aanmoe digen. Vorige week waren Timo Lesterhuis en Karen Stevenson (De Springschans) al samen te zien bij BUYA in het item Hartenjagen. Hierin verraste Timo Karen met een leuke ochtend in het tropisch zwembad in Egmond. Dat heeft deze week een ver volg gekregen in de vorm van een inter view in het blad Z@pp&zo waarin ze samen vertellen over de opnames. Straks is het de beurt aan de overige leerlingen om de eer van de school hoog te houden. Zij moeten daar onder andere tegen een andere groep 8 een quiz spelen en koken voor de hele klas. Samen met juf Saskia van der Geer en meester Jan Kraakman zijn zij nu hard aan het oefenen om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Ongeacht de uit komst zal het een leuke ervaring voor alle leerlingen en leerkrachten zijn. Op vrijdag 31 oktober houdt de Openbare Bibliotheek Heiloo de laat ste normale verkoop van afgeschreven materialen in het oude gebouw aan Het Malevoort. De verkoop vindt plaats in de hal van de bibliotheek, van 15.00 tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.30 uur. Zowel 's middags als 's HEILOO - Op maandag 3 november, om 20.00 uur, geeft het NEVA ensem ble uit Sint Petersburg een concert in de kapel GGZ, Kennemerstraatweg 464, in Heiloo (voorheen Willibrord) De kapel is open vanaf 19.30 uur, de toegang is vrij, en vol is vol. Na het con cert wordt een vrijwillige bijdrage zeer op prijs gesteld. Het NEVA ensemble toert al voor het elfde jaar door Nederland, en Heiloo is een vaste plek voor een optreden. In de geheel eigen avonds worden boeken voor jeugd en volwassen, cd's, tijdschriften enz. ver kocht. Opvallend zijn de grote aantal len populaire cd's (alle genres), die bij deze verkoop aangeboden worden. De prijzen zijn onder andere: jeugd boek - 0,70, volwassen boek -€ 1,40, cd's - 1,20 en 2,40. akoestiek van de kapel komen de stem men van de zangeressen en zangers bij zonder tot hun recht. Met zijn zessen vullen zij de ruimte met Slavisch Byzantijnse kerkmuziek, die zij a capel- la ten gehore zullen brengen. Na de pauze bestaat het programma uit licht klassieke muziek, opera en Russische volksliederen. In dit gedeelte wordt de begeleiding verzorgd door een pianiste. Het ensemble bestaat uit twee sopra nen, een contra-alt, een tenor, een bari ton en een bas, die allen in Rusland een hoogwaardige muzikale opleiding heb ben genoten. HEILOO - De Fanfare Showband Heiloo werd onlangs blij verrast door een Heilooër instelling met een een malige gift van maar liefst 1.500,-. Omdat de muziekvereniging al gerui me tijd bezig was met het zoeken naar twee goede (tweedehands) bassen, kwam deze gift op een geweldig moment. De gulle gever heeft met nadruk gevraagd anoniem te mogen blijven en natuurlijk respecteert de muziekvereniging dit. Een tweede vreugdevolle tijding kwam van een bedrijf uit Heiloo, dat te kennen heeft gegeven om voorlopig twee jaar als hoofdsponsor van de Fanfare Showband Heiloo te willen optreden. Regen, regen en nog eens regen: de 8 oktober optocht van Alkmaar. Het getuigt van enorme inzet dat de muzi kanten en majorettes van de Fanfare Showband Heiloo tóch weer de gehele optocht hebben opgeluisterd met hun show en muziek. Zij vertrouwen erop er volgend jaar bij de grote festivitei ten van Alkmaar (750 jaar!) weer bij te mogen zijn. Vrijdagavond 17 oktober werd aan een 50-jarige nog een serena de gebracht. Een gelegenheid, waar voor de muziekvereniging steeds vaker wordt gevraagd. Ditmaal betrof het een bestuurslid, die deze memorabele leeftijd bereikt had. Zondag zijn de leden per touringcar afgereisd naar Slagharen, waar een tweetal optredens werd verzorgd in het overbekende pretpark aldaar. Natuurlijk mochten de 'artiesten' zich daarna vrijelijk bewegen in het park en gebruik maken van de vele leuke, maar vooral span nende attracties. Net als twee jaar gele den werd door de gastheer een fraaie groepsfoto ter beschikking gesteld en mochten tamboermaïtre Steven Gouverneur en Miss Majorette Wendy van Gijlswijk weer een heuse herinne ringsbeker in ontvangst nemen. De Fanfare Showband Heiloo kijkt HEILOO - Bert Bakker, lid van de Tweede Kamer voor D66, komt maan dag 3 november naar het Open Huis te Heiloo. Bert Bakker zal spreken over actuele politieke onderwerpen en de standpunten die D66 daarbij inneemt. Hij zal ook ingaan op de rol van D66 binnen de regering en in de Tweede Kamer. In hoe verre stelt de Tweede Kamerfractie zich onafhankelijk op tegenover het Kabinet? Met welke bezuinigingsmaatregelen kan D66 wel en niet leven? Op welke terreinen vindt D66 dat er juist meer geïnvesteerd moet worden? Moeten er nu opeens wel kruisraketten in Nederland worden aangeschaft, of niet? Op deze en andere vragen zal Bert Bakker een antwoord proberen te geven en u kunt hier met hem over in discussie gaan. Bent u geïnteresseerd in D66 of in de politiek in het algemeen, dan bent u welkom op deze avond die om 20.00 uur aanvangt in het Open Huis, Winkelhof 't Loo in Heiloo HEILOO - Wie een onderwerp wil bespreken met de gemeenteraadsleden van VVD-Heiloo, is van harte welkom in de fractievergadering op donderdag 6 november, om 20.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang, kr. 0.24). Graag een berichtje vooraf naar: Chris Streefkerk, tel. 072-5331386, of René van Splunteren, tel. 072-5321931, of e- mail: cstreef@quicknet.nl. met veel voldoening terug op de maand oktober en natuurlijk is zij binnenkort weer present bij de intocht van St. Nicolaas in Heiloo (én in Zaandam). Zomerseizoen De voorbereidingen voor het nieuwe zomerseizoen zijn alweer in volle gang. Binnenkort gaan de muzikanten en majorettes in Sporthal Heiloo werken aan een volledige nieuwe straat- en taptoeshow. Nog altijd zijn enthousiaste nieuwelin gen welkom. De contributie kan met name laag worden gehouden door de grote inzet van de leden bij het opha len van oud papier in de gemeente. Hoewel er binnen de vereniging zelf opleidingen mogelijk zijn, wordt nauw samengewerkt met de Muziekschool van Heiloo. Het belang daarvan wordt zo groot geacht, dat er een minimale bijdrage 15,- per jaar) wordt gevraagd van muzikanten/majorettes die een aanvullende opleiding aldaar volgen. Heb je interesse? Bel gerust voor nadere informatie over de band met Nanda de Jong, tel. 072-5337150 of voor informatie over de majorettes met Angelique Stoop, tel. 06-30699865. HEILOO - Het zal de meeste mensen wel opgevallen zijn dat Taxi Zwart inmiddels niet meer huisvest bij het sta tion. Het taxibedrijf is verhuisd naar industrieterrein De Oude Werf. Toch zal dit de taxigebruikers van Heiloo niet opvallen aan de service. Net als voor de verhuizing staan bij het station de (trein)taxi's gereed en ook de tele foonpaal om treintaxi's te bestellen, weliswaar verhuisd naar de oostkant van het station, is nog altijd aanwezig. George Schot, één van de twee eigena ren van Taxi Zwart, geeft aan dit ook belangrijk te vinden. Desalniettemin is hij heel gelukkig met de nieuwe locatie aan De Oude Werf: „Het pand bij het station werd echt te klein. We hebben nu inmiddels 25 voertuigen rondrijden en daar hadden we bij het station zeker geen plaats voor. Daardoor waren we gedwongen openbare parkeerplaatsen te gebruiken." Nu heeft Taxi Zwart zelfs een eigen werkplaats en een eigen monteur. Er moeten nog een wasstraat en reclame borden komen. George Schot en zijn zakenpartner Mare Paauw namen negen jaar geleden het taxibedrijf over van Martin Schilder. „We hadden toen negen auto's. Nu dus vijfentwintig. En wat veel mensen niet weten is dat we ook nog dochterbedrijven in Hoorn, Enkhuizen en Anna Paulowna hebben, Taxi Kok bijvoorbeeld." Naast de treintaxi service in Heiloo, Castricum, Hoorn en Bovenkarspel heeft Taxi Zwart ook nog de schiphol- service. Via de telefoon, maar ook via internet, zijn er taxi's te bestellen om naar Schiphol te rijden. Daarnaast heeft Taxi Zwart ook een koeriers dienst opgezet, waarmee pakketjes het hele land door worden gebracht. Taxi Zwart is nog altijd te bereiken op 072-5331313 en is gelokaliseerd op De Hoefsmid 37 op industrieterrein De Oude Werf. Op internet zijn ze te vin den op www.taxizwart.nl. HEILOO - Het Nivon Heiloo zal op donderdagavond 20 november van 19.30 tot 22.00 uur een workshop het tekenen van een Rozet-Mandala aan bieden. Deze workshop staat onder lei ding van docente Marjorie van der Grijn en wordt gehouden in het Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo). Kosten: 7.50 excl. materiaal. Leden krijgen reductie. Aan deze workshop kan iedereen deel nemen, beginners en degenen die reeds kennis maakten met deze techniek. Voor opgave/ info Reina Mulder, tel. 072-5333127, Lineke Muller tel. 072-53334576. Theater Carré in Amsterdam Op woensdag 5 november vanaf 10.45 uur staat een excursie in het beroemde theater Carré aan de Amstel in Amsterdam op het programma. Daar wordt een uiteenzetting gegeven over het ontstaan en de geschiedenis van het gebouw en kunnen de kleedruimten, repetitiezolder, voormalige stallen en toneel worden bewonderd. Er wordt uitgelegd en bekeken hoe de belichting werkt, het geluid geregeld en wat er allemaal komt kijken bij het maken en plaatsen van decors. Vertrek vanaf het NS station Heiloo met de trein van 9.18 uur naar Amsterdam. Kosten bedragen 3.50 p.p. excl. reiskosten. Opgave vooraf is gewenst bij Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Joop Koorn,tel. 5334001. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Workshop kerstvouwen Speciaal voor degenen die nog niet zoveel gevouwen hebben of alleen met theezakjes, is op dinsdagavond 11 november van 20.00 tot 22.00 uur een mooie gelegenheid in het Open Huis te Heiloo. De leiding berust bij docente Joke Mooij, erkend Origami-docente van de landelijke Origami Vereniging en reeds jarenlang docente bij het Nivon in Heiloo. Ook degenen, die reeds voorgaande jaren deelnamen aan een workshop kunnen zich aanmelden, daar jaarlijks een ander programma samengesteld wordt. Voor 8.10 heeft u een gezellige avond inclusief materi aal. Nivonleden genieten korting. Opgave vooraf is gewenst bij Reina Mulder tel. 072-5333127 of Lineke Muller, tel. 5334576. HEILOO - De dagen worden korter. De avonden worden langer. Zeker nu de klok weer een uur is teruggedraaid is het 's avonds al vroeg donker. De afge lopen jaren heeft de politie van Heiloo moeten constateren dat het met de ver lichting en met name die van fietsen, heel slecht is gesteld. Rond deze tijd van het jaar fietsen de meeste mensen, en vooral veel kinderen, zonder fietsver lichting. Dit, eventueel in combinatie met donkere kleding, kan zeer gevaar lijk situaties in het verkeer opleveren, zeker op donkere wegen. De politie gaat daarom de komende weken meer dere verlichtingscontrole's houden. Een bekeuring voor het fietsen zonder ver lichting kost 23 euro. Een bekeuring voor het fietsen zonder voor- of achter licht kost 14 euro. Een bekeuring voor een bromfiet(ster) kost 23 euro binnen de bebouwde kom en 34 euro buiten de bebouwde kom. Het maakt dan niet uit of het voor- en of het achterlicht stuk is. De politie van Heiloo hoopt op een 'slechte vangst' tijdens de controle's. Op dinsdag 21 oktober werd aangifte gedaan van het vermelen van een per sonenauto. De vernieling aan een van de buitenspiegels van de rode Volvo 440 werd in de nacht van zaterdag 18 op zondag 19 oktober gepleegd terwijl het voertuig op de Butterlaan stond gepar keerd. De bewoner van een woning aan de Krommert schrok vrijdagochtend 24 oktober tussen 02.15 en 02.20 uur wak ker van een harde klap. Toen hij uit het slaapkamerraam keek zag hij een per soon bij zijn geparkeerde bedrijfsauto weglopen. Dezelfde morgen bleek dat geprobeerd werd het achterraam uit de Volkswagen Transporter te halen. Toen dit niet lukte werd het raam ingeslagen. Hier werd de bewoner van wakker waarop de dader wegvluchte. In de bocht van het het Rosendaal vond om 16.30 uur een aanrijding plaats tus sen een bromfietser en een personenau- HEILOO - Binnenkort is Heiloo is een nieuw kringloopcentrum rijker. Margriet Liefting en Monique Witkamp zijn initiatiefneemsters van het eerste uur. Margriet legt uit: „We wilden graag een leuke, gezellige en speciale kringloopinstuif waarbij de opbrengsten bestemd zijn voor onge subsidieerde goede doelen. Voor deze goede doelen hebben wij reeds een lijst met gegadigden beschikbaar. Hiervoor hebben we samen met een groep enthousiaste mensen de stich ting 'Keer op Keer, kringloop voor het goede doel' opgericht. Onze tweede stap was het zoeken naar een onderkomen op een geschikte loca tie. Daar zijn we met ons pand tegen over het NS station in Heiloo, dat tij delijk beschikbaar is gesteld door de heer van Lith. aardig in geslaagd." Vanuit dit pand aan het Stationsplein gaat de stichting een breed assorti ment aanbieden, waaronder gebruik te kleding, boeken en gebruiksgoede ren in goede staat voor een kleine bij drage. „Het wordt een feest om bij Keer op Keer te komen snuffelen. Wat je vandaag niet vindt, vind je de volgende keer wel", zegt Margriet. „Alle goederen en kleding worden gratis ter beschikking gesteld door mensen die het niet meer nodig heb ben, maar niet willen weggooien. Mensen die spullen willen doneren (alles wat heel is en niet tegen de houdbaarheidsdatum aanzit) kunnen altijd bellen. We kunnen van alles goed gebruiken; spullen, belangstel ling, bezoekers en vooral ook vrijwil ligers." Win-win situatie Nuttig bezig zijn, je talent gebruiken en gewaardeerd worden terwijl je je voor een goed doel inzet is een belo nende bezigheid. Monique: ..Het is een win- win situatie en iedereen vaart er wel bij. Mensen die gek zijn op rommelmarkten en snuisterijtjes verzamelen, mensen die kleding voor een themafeest of oude l.p.'s zoeken, of jongeren die op kamers gaan wonen, kunnen uitstekend bij Keer op Keer terecht. Iedereen die iets aparts, speciaals of nuttigs zoekt is van harte welkom, terwijl met de opbrengsten tegelijkertijd goede doelen in zowel de directe omgeving als in het buitenland worden gesteund." De cirkel van Keer op Keer begint bij de mensen die als gever spullen ter beschikking willen stellen. „Oude nog goed bruikbare spullen weggooien is heel anders dan wegschenken aan het goede doel. De volgende stap zijn de liefhebbers van de goederen. Iedereen die iets speci aals zoekt kan voor een beperkte bij drage slagen bij Keer op Keer. Alle spullen, kleding en boeken worden nagekeken. Het is altijd weer een verrassing wat je aantreft. Dan zijn er de vrijwilligers die zich voor het initi atief in willen zetten. De grootste wens nu is dan ook in contact komen met deze gemotiveerde vrijwilligers, die van aanpakken weten." Deze mensen kunnen Margriet altijd bellen op 072-5333767 of 06- 41160097. Keer op Keer opent op zaterdag 15 november haar deuren aan de Stationsweg. De openingstijden zijn: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. to. De oorzaak van de aanrijding was het gevolg van het feit dat de bromfiet ser onvoldoende rechts hield. Er was alleen materiele schade. De bromfietser kreeg ook nog een proces verbaal omdat hij beneden de 16 jaar was. Op zaterdag 25 oktober werd aangifte gedaan van het vernielen van een per sonenauto. Aan de groene VW Golf werd over een tijdsbestek van enkele weken diverse vernielingen aangericht, waaronder het leksteken van een band. De vernielingen werden in alle gevallen gepleegd terwijl de auto geparkeerd stond op een parkeerplaats aan de Holleweg. Gevonden voorwerpen van 20 tot en met 26 oktober: enkele sleutels, zilveren kinderarmband met bedeltjes, zilver kleurig herenhorloge. HEILOO - Zin om een ochtend actief te zijn in de buitenlucht? Werk dan mee op de Natuurwerkdag, zaterdag 1 november en doe iets terug voor natuur en landschap. In iedere provincie is er een keuze uit een ruim aantal natuur- werkplekken. Eén daarvan is het Landgoed Nijenburg in Heiloo, ook bekent als het Heilooër Bos. Daar orga niseert de Werkgroep Heilooër Bos een extra werkochtend van 9.00 tot 12.00 uur. Samen buiten stevig werken is gezellig en geeft voldoening; voor drin ken en iets te eten wordt gezorgd. Voor informatie: kijk op www.natuurwerk- dag.nl, waar ook andere locaties wor den vermeld. Daar kan men zich ook opgeven, of via noord-holland@natuur- werkdag.nl, of bij de provinciale coördi nator Cathy Wiersema, tel. 0251-662250. De nationale natuurwerkdag wordt georganiseerd door negen organisaties, waaronder Landschapsbeheer Neder land, de NJN, de Vereniging Natuurmonumenten, en het IVN. HEILOO - Op zaterdag 18 oktober vond het succesvolle open huis plaats bij Hoog en Laag. Op de uit nodiging om het complex met 35 zorgtoegankelijke nieuwbouwappar- tementen te bezoeken, kwamen ruim 900 mensen af. Een groot deel van de belangstellenden leverde na het bezoek een ingevuld enquêteformu lier in, waarop men zijn of haar idee ën kon geven over bijvoorbeeld de architectuur, de indeling van de appartementen en het materiaalge bruik. Onder de inzenders verlootte Woningstichting Heiloo drie grote taarten van banketbakkerij Van Velzen. Op vrijdag 23 oktober werden de winnaars ontvangen op het kantoor van Woningstichting Heiloo. Hier werden de gasten in het zonnetje gezet en werden de taarten overhan digd door Ellis Polak van de woningstichting. De familie Jansen, mevrouw Borgman en mevrouw Out, allen afkomstig uit Heiloo, waren de gelukkigen. De uitslag van de enquête is inmiddels bekend en mag ais positief worden bestempeld. De meeste mensen vonden de ruimte, de ligging en de architectuur van de apparte menten erg mooi (63,2%) en ook de indeling viel in goede aarde (88%). Bijna 60% van de ondervraagden zou er, mede dankzij de warme dorp se sfeer en de centrale ligging, wel willen wonen. Maar liefst 94% van de bezoekers was enthousiast over het initiatief van Woningstichting Heiloo om het open huis te organise ren. Des te meer reden om dit een volgende keer weer te doen. Monique Witkamp en Margriet Liefting openen binnenkort kringloopwinkel Keer op Keer. LIMMEN - Vandaag heeft Hebbesz officieel haar deuren geopend. Deze sfeerwinkel aan de Kerkweg 44 in Limmen durft een unieke combinatie te laten zien, in een pand dat al j$ren weer een echte winkel nodig had. Unieke persoonlijke babybedjes worden moeiteloos gecombineerd met speciaal vervaardigde sieraden en prachtig keramiek. Dit wordt ver der aangevuld met niet-alledaagse hebbedingen, zoals serviezen, ooster se decoratie, knuffels en sfeerboe- ken. Kom de speciale sfeer van Hebbesz proeven. Met de donkere dagen in aantocht wordt die sfeer in huis weer steeds belangrijker. jjjiJjt Mevrouw Borgman, mevrouw Out, Ellis Polak van Woningstichting Heiloo en de familie Jansen. HEILOO - De oplettende klant van de Rabobank aan de Kennemerstraatweg heeft het al lang gezien. Sinds 14 oktober prijkt een Te H uur-bord in de tuin van het pand, als markering van de overgang naar een nieuwe periode. Op 3 november worden de deuren geopend van het nieuwe pand aan de Stationsweg 136. Het huidige kantoor zal nog tot 1 december in gebruik zijn voor de zogeheten backoffice activiteiten, en de geldautomaat blijft voorlopig gehandhaafd. De aanpassing van de kantoren begon in Akersloot en Limmen. In december is de cirkel rond als ook in Castricum verbouw en nieuwbouw gereed zijn. De nieuwbouw is geen overbodige luxe. Ten eerste waren de bestaande kantoren veel te groot geworden voor de activiteiten waarvoor ze bestemd zijn. Zo had ieder kantoor eigen vergaderruimten en van ouds her nog een woongedeelte. Ten twee de verandert de vraag naar de dien sten van de bank voortdurend. Door de mindere voorspelbare carrièrepa den, de terugtrekkende overheid en individualisering van de maatschap pij, hebben mensen en huishoudens steeds meer behoefte gekregen aan persoonlijk advies. Mensen regelen hun financiële zaken steeds vaker zelf, zoals de toekomstvoorzieningen, in plaats van zich te verlaten op bedrijfspensioenen en overheidsre gelingen. Persoonlijk 'advies op maat' is daarbij zeer gewenst. De Rabobank heeft in dat kader nieuwe specialismen ontwikkeld die in het nieuwe kantoor zijn terug te vinden. Naast vier cliëntadviseurs voor beta len, beleggen, lenen, sparen en verze keringen, zijn er specialisten aanwe zig voor hypotheken en financieel advies. Zij zijn gespecialiseerd op het gebied van financiële planning, waar bij de samenhang van de verschillen de bankproducten onderling, maar ook op het gebied van belastingen, belangrijke onderdelen zijn. Voor advies is tijd nodig. Veel routi nematige handelingen zijn daarom geautomatiseerd. Geld- en betaalau tomaten en de chipknip oplader zijn bekend. Op de Stationsweg komt daarnaast ook een machine waar klanten zelf hun munten en bankbil jetten kunnen storten. Voor zakelijke klanten is er een sealbag-afstortkluis voor grote stortingen. Door de 'een voudige' zaken te automatiseren hebben de adviseurs steeds meer hun handen vrij om de klanten van advies te dienen. Ideaal voor oudere klan ten, is de geldautomaat binnen. Dit geeft meer privacy en extra veilig heid. Bovendien is er altijd een bankmedewerker in de buurt om te helpen bij de bediening van de appa raten. Met al deze veranderingen hoopt de Rabobank nog beter te kunnen vol doen aan de wensen van haar klanten. Met uitgebreid advies, toegespitst op de persoonlijke situatie van de klant en aangepast aan de maatschappij de zich voortdurend ontwikkelt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6