I Zadar brengt Balkanmuziek tot leven in concert Wereldrecordpoging over bevroren Lena rivier l Kinderen Limmen ontdekken De Raadselachtige Planeet Plusactiviteiten Bonhoeffercollege mmfi Castricum 105 doet verslag van voetbalderby Gemeente Castricum ziet af van verhaal bouwfraude Activiteiten m JC de Bakkerij in het teken van de beeldende kunst 'Buiten Gewoon Castricum' gewoon bij de burger thuis Adressen Activiteiten SWOA Jazz Session Club Vredeburg te Limmen Politie Noord Holland Noord Kledinginzameling Mensen in Nood succes zoek niek verder... WWW. Kerkenveiling Limmen opnieuw groot succes Vrouwen van Nu, afdeling Limmen Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) wordt een doorlopende tentoonstelling gehouden van heden daagse kunst. Tevens is het gebouw en de technische installatie te bezichtigen. Toegang E 1,- en kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel: 0251- 313286 of 0251-313253 voor groepen en/of scholen. Bezoekerscentrum De Hoep Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum heeft momenteel drie exposi ties. Prachtige foto's van de fotografen van Natura brengen de lente in beeld en de twee andere exposities gaan over de kleinste en grootste dieren óp de wereld: spinnen en dinosaurussen. De Hoep is alle dagen van de week geo pend, tussen 10.00 en 17.00 uur. Er zijn doorlopend allerlei activiteiten, excur sies, filmprogramma's en exposities te zien en te beleven. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251-661066, informatie over en boeken van excursies: 0800-7966288. Ateliers 'De Duinrand' Wisselende exposities. Openingstijden 14 tot 17 uur, van Oldenbarneveldtweg 37 te Bakkum. Johwin Slaapcomfort Wisselende exposities bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg te Limmen. Raadhuis Castricum Wisselende exposities tijdens de ope ningstijden van het gemeentehuis. Gemeentehuis Limmen Wisselende exposities te zien tijdens de openingsuren van het gemeentehuis, maandag t/m donderdag van 8.30 tot 16.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Toonbeeld Wisselende exposities aan de Jan van Nassaustraat 6 in Castricum, tel. 0251- 659012. Of e-mail toonbeeldwil@hot- mail.com. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn wisselende tentoonstellingen te zien. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. Atelier TP Geopend elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur of na telefonische afspraak. Termijen 189 Heiloo, tel. 072-5334596. CASTRICUM - Stichting Iskra is er in geslaagd om Zadar, een bijzonder bal kanorkest, te strikken voor een concert in deé Maranathakerk. Dit uit zeven muzikanten bestaande orkest speelt niet alleen met groot enthousiasme en gedrevenheid, maar toont in zijn spel ook over heel veel inzicht en gevoel voor deze muziek te beschikken. Daardoor komt hun spel bijzonder authentiek en levendig over. Op vrijdag 7 november is er de kans om deze groep in levende lijve muzikaal actief te zien en te beluisteren wat zij in huis hebben. Zadar werd in oktober 1984 opgericht en bestaat uit muzikanten die al in diverse ensembles ervaring hebben opgedaan met volksmuziek uit Oost Europa. Aanvankelijk specialiseerde Zadar zich in muziek uit het voormali ge Joegoslavië en trad het orkest veel op voor Joegoslaven in Nederland. Daarnaast speelde Zadar volksdans- muziek en begeleidde folkloristische dansgroepen tijdens theatervoorstellin gen. Ook waren er succesvolle optre dens in het buitenland. De laatste jaren verzorgt het ensemble vooral concer ten, waarvoor het repertoire uitgebreid is met muziek uit Griekenland, Bulgarije, Roemenië en Hongarije. Zo spelen zij snelle kolo's uit Servië en Kroatië, dansmuziek uit Macedonië en sevdalinke uit Bosnië. Ook heeft het ensemble Chassidische muziek waaronder Jiddische liederen en klezmermuziek op het repertoire. Zadar neemt de luisteraar mee op een muzikale reis langs dorpen en steden; op bezoek bij de mensen thuis, naar boerenbruiloften, naar de terrassen en kroegen. Dit bijna twintig jaar oude ensemble bestaat uit Joke Bout op accordeon, Bas van Geel, gitaar en zang, Wim de Goede op contrabas, Menno Koerts Meijer, slagwerk, Friso Molewijk op viool, Martin Stolp op kla rinet, blokfluit en saxofoon en de zang van Chris Zitter. Allen hebben ruim- CASTRICUM - Na eerder succesvol volbrachte expedities in ijskoude gebieden als Siberië en Groenland gaat Castricummer Ralph Tuijn zijn groot ste uitdaging aan: een wereldafstandre- cord over ijs per tweewiel aangedreven voertuig op eigen kracht, welke 30 november aangemeld wordt bij het Guinnes Book of World Records in Londen. De nieuwste uitdaging is een fietsexpe- ditie over, de langste geheel bevroren rivier ter wereld; de Lena rivier in Siberië, die 19 december zal starten en na 2 maanden op 20 februari 2004 vol- voor het eindpunt bevinden zij zich tevens in het territorium van de ijsbeer. Hiervoor zijn zij bewapend en wordt een bewakingssysteem aangeschaft, die rond het tentenkamp geplaatst wordt en hen waarschuwt door middel van vuurwerk als zij slapen. Medio 20 febru ari moet de plaats Tiksi aan de Arctische oceaan bereikt zijn. Momenteel volgt het programma Hart van Nederland solozeiler Henk de Velde met zijn 'onmogelijke' reis rond de wereld. Met zijn zeiljacht zal hij moe ten overwinteren bij de plaats Tiksi, wat tevens het eindpunt is van hun expedi tie. Mede doordat Henk in het verleden bracht moet zijn. Expeditielid Jasper de persoonlijk adviseur was van Ralph Balkanorkest Zadar geeft vrijdag een bijzonder concert in de Maranathakerk. schoots hun sporen verdiend in dit veelzijdige genre. Zangeres Chris Zitter en klarinettist/ fluitist/saxofonist en kaval(herders- fluit)- bespeler Martin Stolp spelen en verzorgen beide workshops bij de internationale organisatie Musicians without Borders. Allen deden uitgebreide ervaring op in andere balkanensembles, waarvan som mige in het begeleiden van befaamde volksdansgezelschappen. Castricum mer Wim de Goede is bij de liefhebbers van wereldmuziek en klezmer geen onbekende in deze regio. Als contra bassist is hij een betrekkelijke nieuw komer in de Balkanmuziek. Van jongs af aan georiënteerd op jazz en folk, raakte hij een aantal jaar geleden geïn teresseerd in Balkanmuziek. Hij speel de contrabas bij Balkan-orkest Stranac en sinds 2000 bij Zadar. Ook speelt hij klezmermuziek in het Castricumse orkest Shmeychl en hij zingt en speelt bij wereldmuziekkoor Cascantar. Het optreden van Zadar op vrijdag 7 LIMMEN - Tientallen kinderen uit Limmen zijn afgelopen zondag getuige geweest van een bezoek van Professor Sikkepit en zijn hulpje Willemijn aan de raadselachtige planeet 'Floem- Flats'. De professor en zijn hulpje maakten op Floem-Flats kennis met buitenaardse wezens waaronder geme ne pestkoppen als de Orkies. De zaal in de Burgerij was compleet uit verkocht en zowel kinderen als ouders genoten volop van het avontuur van pro fessor Sikkepit en Willemijn. De profes sor, die naar eigen zeggen al vier keer het wiel wist uit te vinden, liet de kinderen eerst wat van zijn uitvindingen zien. Teleurstellend voor de professor merk ten de kinderen scherp op dat zijn kle- dingbevestiger, tikuitdeler en huppelveer al waren uitgevonden en bekend waren als klerenhanger, hamer en springstok. Ook het 'schietgeval' van de professor bleek al te bestaan en de kinderen wezen de prof erop dat dit een raket was. Vervolgens vertelde de professor het verhaal van toen hij en zijn hulpje Willemijn naar een raadselachtige pla neet wilden gaan, genaamd Floem- Flats. Ondanks de waarschuwing van de professor aan het adres van Willemijn dat ze absoluut van de oran je hendel af moest blijven, activeerde Willemijn toch via deze hendel de raket. En de professor was nog niet aan boord! Willemijn werd door de raket naar Floem-Flats gebracht en de pro fessor besloot om nog een raket te bou wen om haar achterna te gaan. Hiervoor had de professor wel de hulp nodig van Sjoerd, Anita, Isabella en Mats. Door hun goede hulp kon de pro fessor zijn hulpje snel volgen. Op Floem-Flats bleken ook gemene Orkies te wonen, die onzichtbaar waren en graag pestten. Floem-Flats bewoonster Fleur vertelde in een geheimpje aan de kinderen dat zij de leider was van de gemene Orkies. Diezelfde Orkies hadden er via een MacVerdwijnburger voor gezorgd dat Willemijn onzichtbaar was geworden. Gelukkig wist de professor met behulp van de kinderen en toverfee Fleur (een goedaardige menselijke Fleur) de slech te leider van de Orkies weg te blazen en Willemijn weer terug te toveren. Gelukkig konden Professor Sikkepit en Willemijn toen weer terug naar de aarde om bij te komen van hun avontuur. De Raadselachtige Planeet was een waar theaterspektakel waarin Peter Dekker en Lida Winder (Sikkepit en Willemijn) de Limmenese jeugd mee nam en mee liet spelen ten faveure van Stichting Puck. Stichting Puck, ver noemd naar de negenjarige Puck van Straaten, zet zich in voor gehandicapte kinderen. Puck raakte gehandicapt na een hartstilstand in het zwembad. Verschillende ondernemers uit Limmen hebben hun bijdrage geleverd aan het theaterstuk, wat het geweldige bedrag van 1500 euro opleverde. AKERSLOOT - De SWOA heeft de komende tijd de volgende activitei ten. Dinsdag 4 en donderdag 6 november: kaartsoos, aanvang: 13.30 uur. Zaterdag 8 november om 14.00 uur is er een modeshow voor jong en oud. Deze wordt georganiseerd door Monet-Mode uit Alkmaar. Zondag 9 november wordt er weer geklaver jast. De aanvang is 13.30 uur en de kosten zijn 2. Er zijn leuke prijzen te winnen/Maandag 10 november is er een creativiteitmiddag. De aanvang is om 13.30 uur, tot ongeveer 16.00 uur. Er kunnen even tueel al kerstkaarten gemaakt wor den. Bel voor benodigde materialen met Els Woestenburg, tel: 0251- 314615. Wie weer eens een probleem met de computer heeft, kan dat elke dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur aan de betrokken deskundigen voorleg gen. Tevens is er dan tijd en machi necapaciteit voor computerzelfstu die. Bovenstaande activiteiten vinden plaats in gebouw 't Kruispunt, Mozartlaan IA in Akersloot. Het spreekuur van het cliëntenplat form dat werd gehouden op vrijdag ochtend van 10.00 tot 11.00 uur ver dwijnt, wegens gebrek aan belang stelling. Heeft men vragen op finan cieel, juridisch en hulpverleningsge- bied, dan moet men voortaan con tact opnemen met de vrijwiliiger- scentrale in Castricum, bereikbaar onder nummer 06-23372235 of 0251- 656562. De SWOA werkt samen met de klus- senbank. Voor kleine klussen in en om huis kan de Akerslootse 65-plus- ser deze bellen. De kosten van dit soort dienstverlening waarvoor meestal geen vakman is te porren, bedragen vijf euro per uur. De klus- senbank is onder nummer 0251- 656562 in Castricum te bereiken. CASTRICUM - Bij de Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege vinden bin nenkort de volgende cursussen plaats: Op zaterdag 15 november kan een Schelpenkrans worden gemaakt van 09.00 tot 12.00 uur, kosten 26,-. Een bijzonder mooie, blijvende versiering voor elk interieur. Een strokrans met een doorsnee van 30 centimeter vormt' de basis. Hierop worden vele verschil lende schelpen gelijmd met een lijm- pistool. Tussen de schelpen wordt forestmos verwerkt, waardoor de krans een nog vollere uitstraling krijgt. Hangend of liggend, er is altijd een mooie plek voor te vinden. De cursusprijs is inclusief 12,50 aan materialen. Op zaterdag 22 november kan een Keukenkrans worden gemaakt van 09.00 tot 11.30 uur, kosten 19,-. Een salimkrans is de basis, die gedeeltelijk als decoratief element te zien blijft. Deze krans wordt beplakt met allerlei schijfjes gedroogde vruchten, bijvoor beeld sinaasappel, grapefruit, appel, en kaneelstokjes. De krans ruikt heer lijk en zal in keuken of andere ruimte lang in het oog springen. De cursus prijs is inclusief 7,50 materialen. Op maandag 17 november vindt de workshop Imaginatie plaats van 19.00 tot 21.30 uur, kosten 11,-. Imaginatie is een manier om eigen thema's uit te werken in innerlijke beelden, geuren, geluiden en gevoelens. Doordat de zintuigen worden aangesproken ont staat er een tocht door de innerlijke beeldenwereld. Hier kan contact worden gemaakt met personen en 'dingen' die zich daar voordoen. Het is een andere manier november in de Maranathakerk, Kleibroek in Castricum begint om 20.30 uur en is gratis toegankelijk. Een vrijwillige bijdrage ter bestrijding van de onkosten wordt echter zeer op prijs gesteld. Voor verdere informatie, ook voor de nieuwe plannen voor 2004, kan gekeken worden op de website van Stichting Iskra: www.iskra.nl of via het secretariaat, tel: 0251-671501. Admiraal, tevens de basecamp manager tijdens de expeditie komt uit Limmen. Hij zal tijdens de expeditie ook contact houden met de lokale media, zodat de lezers de vorderingen kunnen lezen.Ralph Tuijn zal tezamen met expeditieleden Mike Tuijn en Erik Gelauff 3800 kilometer overbruggen onder buitengewoon extreme omstan digheden. De eerste 2000 kilometers, van Ust-Kut naar Jakutsk, zullen de expeditieleden om de paar dagen een dorp of kleine stad tegenkomen, zodat zij zich daar kunnen bevoorraden met betrekking tot voedsel. Tijdens de laatste 1800 kilo meter komt het echter voor, dat ze in een tijdsbestek van twee weken geen enkel dorp tegen komen. Dit het gebied waar de hevigste stormen voorkomen en kan de temperatuur tijdens die peri ode dalen tot -60 °C. Honderd kilometer en Mike bij hun roeioversteek over de Atlantische oceaan zal dit leiden tot een indrukwekkende Nederlandse ontmoe- ting. Om deze expeditie ook daadwerkelijk uit te kunnen voeren is er de beschik king over twee reguliere mountainbikes met spikebanden en de speciaal ont worpen Vittorio Icebike op dubbele rijen spikebanden. Tijdens deze expedi tie is men in het bezit van verschillende communicatiemiddelen. Zo is er de beschikking over Iridium satelliettele- fonie en over het revolutionaire Inmarsat communicatie systeem, waar mee dagelijks digitale filmbeelden naar Nederland verzonden kunnen worden. Tijdens de expeditie zal Jasper Admiraal met hen in contact staan en het aanspreekpunt in Nederland zijn met betrekking tot de communicatie, media en public relations zichzelf beter te leren kennen. Zelf tekenpapier en kleurkrijt meenemen. Op maandag 24 november is de cur sus Kerstkindje maken, van 19.00 tot 22.00 uur, kosten 24,-. In deze cursus wordt met behulp van de koud porse lein-techniek een kerstkindje in de kleur naar eigen keuze gemaakt. Het kindje komt uit een potje en geeft een beetje het idee van Anne Geddes. De cursusprijs is inclusief alle materialen. Op donderdag 27 november start de cursus Kerststukjes maken van 19.30 tot 21.00 uur, kosten 35,-. Laat met Kerstmis voor de deur nog eens een keer de creativiteit spreken. In vier lessen worden de basistechnieken voor het maken van zeer fraaie en ori ginele kerstkransen en kerststukjes geleerd. Materialen kunnen na over leg met de docente worden aange schaft. De cursusprijs is inclusief materialen voor de eerste les. De oorsprong van ons kerstfeest Op woensdag 10 december houdt Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Castricum de lezing Kerstfeest van 20.00 tot 22.00 uur, kosten 7,-. Waarom vieren wij Kerst op 25 december? Wat is hiervan historisch juist? Besproken wordt het geheim van kerstboom en de kerstman. Kerstmis heeft zijn duistere kanten en magische krachten. De aanwezigen gaan terug in de tijd naar de oor sprong van de oeroude heidense volksgebruiken. Met verhalen over licht in de duisternis onder het genot van een warme bisschopsdrank. Voor informatie en inschrijving: 0251-659119 (werkdagen) of www.plusactiviteiten.nl. CASTRICUM - Op maandagmiddag 3 november ging de website 'Buiten Gewoon Castricum' van de gemeente online. Burgemeester Emmens stelde rond 13.30 uur de website officieel in gebruik. De website is een belangrijke pijler in het project dat tot een toekomstvisie voor gemeente moet leiden. Iedereen die beschikt over een compu ter met internetverbinding kan voortaan op www.buitengewooncastricum.nl alle achtergronden en nieuws lezen over de gemeentelijke toekomstvisie. Bezoekers vinden er omgevingskaarten en driedi- LIMMEN - Evenals vorig jaar was de New Combo's Night een succes. Niet alleen door de grote publieke belang stelling (circa 125 bezoekers), maar vooral ook door de kwaliteit van het gebodene. Het Frans van Berkel Kwartet deed de goede oude tijden van Benny Goodman weer herleven. Maar ook G2B mocht er wezen en het optre den van de New East Side Combo van good old Jan van Weelden met zange res Elly Molenaar was als gewoonlijk weer prima verzorgd. Moeilijk voor de organisatoren om iets te vinden van een gelijkwaardig niveau. Maar het is volgens hen gelukt en wel met W.O.W., ofwel Way Out West onder leiding van Milan Kracht. Vorig jaar de openbaring van het seizoen. W.O.W. kan worden omschreven als een zeer vreemd orkest. Niet alleen qua bezet ting (een trompet, vier saxen, een vibra foon en een stevig swingende ritmesec tie) maar ook qua soort muziek en manier van optreden. Deze is showy, soms clownesk, maar altijd vrolijk en zeer aantrekkelijk voor het publiek. De soort muziek is veel moeilijker te omschrijven, want er komen zoveel muziekstijlen aan te pas, dat het de toe hoorders soms duizelt. Blues, Jazz, modern, drum'n bass, funk rock en soms zelfs wat klassiek. Het is een uiterst energiek gezelschap, dat zijn speelplezier zeer overtuigend weet over te brengen op het publiek. De sessie begint op zondag 9 november zoals altijd om 16.00 uur in de Vredeburg aan de Dusseldorperweg te Limmen, de toegang is nog steeds gra tis. Voor nadere informatie: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. mensionale beelden, en krijgen de mogelijkheid om mee te denken en mee te praten over het proces. De werkzaamheden in het kader van het project gingen afgelopen zomer van start en moeten in de herfst van 2004 tot een uitwerking van de verzamelde gegevens leiden. De bezoeker kan de vorderingen van het project en de uit komsten van de verschillende fasen via de website volgen. Er wordt nog onderzocht of het moge lijk is om internetzuilen te plaatsen op de gemeentelijke locaties. Mensen die niet beschikken over een pc en/of inter netverbinding kunnen dan via deze zui len ook hun stem over de toekomstvisie laten horen. CASTRICUM - Verloren in Castricum: cd-bon, gehoorapparaat Oticon, sleutelbossen 5x, zwarte por temonnee, ov-kaart, groene porte monnee, dubbel focus leesbril blauw montuur, gouden armband, bruine portemonnee met geld, vriendin boekje in cadeau verpakking, blauw wollen dameshandschoen, kinderbrii zwart montuur in zwarte koker, fijn zilveren armbandje. Gevonden in Castricum: sleutels 5x, blauwe kin- derstep, leesbril zilverkleurig mon tuur, blauw groene plaid, boekje Oei ik groei. Verloren in Akersloot: sleu- telsbos met lederen hanger. Gevonden in Limmen: sleutel en een gouden armbandje. Verloren in Limmen: zilverkleurige Nokia, sleutelbos. CASTRICUM - Onder het motto 'laat zien wat je kunt' zal jongerencentrum de Bakkerij het weekend van 7 en 8 november in het teken staan van de beeldendè kunst. Op vrijdag 7 november zal er een expe riment gehouden worden met muziek en de schilderkunst. Het centrale thema is: heeft muziek invloed op je creativiteit? Bezoekers krijgen vanaf 21.30 uur vijf keer de kans om een werkstuk te maken met elke keer een andere muziekstijl danwel sfeer. Na afloop wordt gekeken of er daadwerke lijk een verschil te bespeuren valt in de eindresultaten. De kosten zijn 3 euro per deelnemer. De eindresultaten, schilderijen op A3 formaat, zullen een belangrijk aandeel hebben in de expositie die 8 november gehouden zal worden. Die dag zal de Bakkerij worden omgetoverd in een kunstgalerie. Naast de op vrijdag geproduceerde werken zal er ook een overzicht te zien zijn van werken gemaakt door medewerkers van de Bakkerij variërend van foto's tot mode. Ook zullen enkele regionale kunste naars werken tentoonstellen. Men is nog bezig om er voor te zorgen dat een paar kunstenaars live aan het werk te zien zullen zijn. De galerie zal haar deuren voor jong en oud openen om 13.00 uur en sluiten om 19.00 uur, de entree is gratis. Om 21.30 uur gaan de deuren wederom open om de gehele avond stijlvol.te kunnen swingen en ook hier zal er geen entree geheven worden. De Bakkerij, Bakkersplein 1 in Castricum, tel: 0251-654977/679112 Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) wordt een doorlopende tentoonstelling gehouden van heden daagse kunst. Tevens is het gebouw en de technische installatie te bezichtigen. Toegang E 1,- en kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel: 0251- 313286 of 0251-313253 voor groepen en/of scholen. Bezoekerscentrum De Hoep Bezoekerscentrum De Hoep te Castricum heeft momenteel drie exposi ties. Prachtige foto's van de fotografen van Natura brengen de lente in beeld en de twee andere exposities gaan over de kleinste Qn grootste dieren op de wereld: spinnen en dinosaurussen. De Hoep is alle dagen van de week geopend, tussen 10.00 en 17.00 uur. Er zijn doorlopend allerlei activiteiten, excursies, filmpro gramma's en exposities te zien en te beleven. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251-661066, informatie over en boeken van excursies: 0800-7966288. Ateliers 'De Duinrand' Wisselende exposities. Openingstijden 14 tot 17 uur, van Oldenbarneveldtweg 37 te Bakkum. Johwin Slaapcomfort Wisselende exposities bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg te Limmen. Raadhuis Castricum Wisselende exposities tijdens de ope ningstijden van het gemeentehuis. Gemeentehuis Limmen Wisselende exposities te zien tijdens de openingsuren van het gemeentehuis, maandag t/m donderdag van 8.30 tot 16.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.3Q uur. Toonbeeld Wisselende exposities aan de Jan van Nassaustraat 6 in Castricum, tel. 0251- 659012. Of e-mail toonbeeldwil@hot: mail.com. Bibliotheek Akersloot In de bibliotheek van Akersloot zijn- wisselende tentoonstellingen te zien. Galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aquarel len, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823. Atelier TP Geopend elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur of na telefonische afspraak. Termijen 189 Heiloo, tel. 072-5334596. LIMMEN - De jaarlijkse kledingsactje van de stichting Mensen in Nood is dankzij de medewerking van vele mem sen dit jaar weer een groot succes geworden. Er is 3500 kilo kleding inge bracht. Buiten de jaarlijkse kledingactie kan kleding (goed verpakt in dozen of zakken) het gehele jaar door worden afgegeven afgeven bij mevrouw vaii Lieshout, Visweg 20 te Limmen, tel 072- 5051398. De opbrengsten worden gebruikt voor de sponsoring van diverse goede doelen in binnen- en buitenland. le procedure probeert de stichting hef te hoog berekende prijsniveau van aam bestedingen te verhalen. Aanvankelijk wilde de gemeente zich aansluiten bij het vooronderzoek van de stichting» Inmiddels heeft zij zelf onderzoek gedaan naar de betreffende aanbeste dingen uit de periode 1994 tot en met 1998. Uit deze analyse en de beschikbar re gegevens uit de schaduwadministrar tie van bouwbedrijf Koop heeft het gemeentebestuur geconcludeerd dat de aanbestedingen op juiste wijze en binnen de gestelde ramingen zijn uitge voerd. De aanbestedingen pasten binnen het vigerende aanbestedingsbe leid en de van toepassing zijndejegeb geving. Daarnaast is ingeschat dat haalbaar heid van verhaal vanwege de juiste uit: voering van de aanbestedingen eën langdurige kwestie wordt, veel geld gaat kosten en uiteindelijk niet zal leid den tot enig verhaal. Momenteel wordt het aanbestedingsbeleid nog een keer onder de loep genomen. Daarmee denkt de gemeente Castricum voldoen* de garanties te hebben voor een helder en duidelijk aanbestedingsbeleid. CASTRICUM - Het college van Burgemeester en Wethouders van Castricum heeft in zijn vergadering van 28 oktober afgezien van verdere deel name aan de Stichting Regres Verhaal Schade en Kosten Bouwfraude. Deze door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) opgerichte stich ting, behartigt de4 belangen van gemeenten als gevolg van de vermeen de bouwfraude. Volgens inschatting van deze stichting zijn gemeenten en andere overheden benadeeld voor een gemiddeld percen tage van 8,8%. Door de inschakeling van de Raad van arbitrage en en civie- CASTRICUM - 105 Sport Live, het wekelijkse sportprogramma van Radio Castricum 105, zal aanstaande zondag rechtstreeks verslag doen van de CAL derby F.C. Castricum tegen Meer- vogels. Net als afgelopen zondag, toen de andere CAL ontmoeting tussen Vitesse en Limmen plaatsvond, zal het pro gramma op 9 november daarom een uur eerder aanvangen. Dat betekent dat het station vier uur lang van 13.00 tot 17.00 uur iedereen op de hoogte zal houden van de ontwikkelingen in de wedstrijd. Behalve het wedstrijdverslag zullen de aanwezige reporters (Ton Lute en Ruud Kuijs) ook spreken met ver tegenwoordigers van beide verenigin gen. Tijdens de uitzending zal Marina Marcker tevens verslag doen van de rugby-ontmoeting tussen Hilversum en Cas RC. Centrale presentator Jan Raven zal de uitzending verder volpra- ten met allerlei sportzaken en lekkere muziek laten horen. Voor de oplettende luisteraar valt ook nog iets te winnen. In iedere sportuitzending wordt name lijk een waardebon verloot aan diege ne, die de sportartiest van de week ont maskeren kan. Men dient dan te bellen naar de studio op tel: 0251-655565. De techniek wordt zondag verzorgd door Koos Beekman. Op verzoek van diver se luisteraars zal ook wat meer aan dacht worden besteed aan het zater dagvoetbal. De redactie van het sport programma zoekt daarvoor nog mede werkers, die daarvan wekelijks verslag willen/kunnen doen. Castricum 105 is te ontvangen in de ether op 105.0 FM en op de kabel op 104.5 FM (in Bakkum en Castricum) en op 89.0 FM (in Akersloot, Limmen en op De Woude) Bezoek ook eens de website van de omroep: www.castri- cuml05.nl. LIMMEN - De afgelopen vrijdag avond gehouden veiling ten bate van Kerk en Jeugd in Limmen heeft maar liefst 26.965,- euro opgebracht Dit was iets hoger dan in 2002. Dit bedrag komt geheel ten goede aan Kerk en Jeugdwerk in Limmen. Pastor Johan Oiling, zichtbaar geluk kig met dit geweldige resultaat, kon dit bedrag om 01.45 uur. nadat hij zelf de allerlaatste kavel bij opbod had verkocht- een pond paling voor 100 euro, bekend maken. De veiling meesters wisten in een snel tempo ruim 450 kavels aan de man/vrouw te brengen. Bijzonder gevraagd waren bijvoorbeeld VïP-kaarten voor AZ wedstrijden en de Geografische tochten door de Zaanstreek en Waterland, onder deskundige bege leiding, met na afloop een koud buf fet. Deze deden gemiddeld 160,- tot 180,- per bon voor 2 personen. Als altijd vonden ook flessen wijn en drank, alsmede taarten gretig aftrek. Er waren prachtige fruitmanden en overheerlijke reuze taai- en specu laaspoppen. Ook waren er kaarten voor de Schaatsmarathon in De Meent en diverse dinerbonnen in uitstekende restaurants in Limmen en omstreken. LIMMEN - Op woensdag 12 november heeft Vrouwen Van Nu, afdeling Limmen een gezamenlijke avond met de Vrouwen van Nu uit Heiloo. Deze avond treedt de Indonesische dans groep Nuansa Seni Indonesia op. Dit i§ een gezelschap van een aantal Indonesische danseressen die iri Nederland wonen en samen klassieke; traditionele en nieuwere dansen uit Indonesië beoefenen en ten tonele brengen. De avond begint om 20.00 uur in de Burgerij aan de Dusseldorperweg in Limmen. Op woensdag 19 november brengt dé afdeling Limmen een bezoek aan de wasserij Hollands Roem in Heiloo, voor een kijkje achter de schermerï. Opgave op de avond van 12 november of bij Ineke Tebbens, tel. 072-5051732 of Riet Scheepmaker, tel. 5051722.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10