Koude kruising heet hangijzer bij afslag A9 Henk Oostendorp ontvangt eerste exemplaar van straatnamenboek Natuurwerkdag op landgoed Nijenburg 4 Ba h krant 500 19° JtüR SWllkDS SI DEUTEKOM PE L L A BORDEN «ft» Het Straatnamenboek van Heiloo van Heiloo Slagerij Kramer 1(072) 53510 00 3 Bief- €n Cf) stukken Erwten- ^%yc Mini Pizza's 05 NOVEMBER 2003 - 68e JAARGANG NO. 45 M| E U WS B l_A D HEILOO EM OMSTREKEN Rood PVw üfP,.. Doorrijder Geschiedenis en verklaring van de namen van straten, wegen, lanen en paden anno 2003 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel Bewoner gewekt door inbreker uit Heiloo Opbrengst collecte Diabetes Fonds Workshop portrettekenen Open haard-hout Kapelbos SUKADELAPPENniio 6,98 4 SLAVINKEN €3,50 4 TARTAAR 3,00 BEKER ERWTENSOEP 2,50 www.vosmakelaardij.nl 3 Kogelbief- - stukken cA J (J SOep 1liter€^fD Roomboter- amandel- en speculaas- staaf SAMEN Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 -1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uurvrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Ook op internet: Vers van de pers staan de boeken klaar bij drukkerij de Uitkijkpost (foto: MSP) Heiloo - Maandagavond werd er weer vergaderd door de raad van Heiloo. Het agendapunt waar het langst over werd gesproken, was de vaststelling van het rapport en instemmen met het vervol gonderzoek naar de aansluiting van de A 9 met Heiloo. Tijdens de commissie vergadering Openbare Ruimte van 15 oktober is het rapport in drie delen behandeld; het rapport, het vervolgon derzoek en de criteria van het vervol gonderzoek. Tijdens die vergadering heeft de commissie unaniem positief gestemd over het starten van een ver volgonderzoek. Maandagavond werden vragen gesteld aan portefeuillehouder Opdam, die mee worden genomen in dit vervolgonderzoek. De heer Kalf van de WD gebruikte in zijn vraag een mooie term: 'de koude kruising', dat bij sommige aanwezigen werd beantwoord met een opgetrokken wenkbrauw. Gelukkig werd het vervol- HEILOO - Henk Oostendorp, geboren in 1923 te Schagen en sinds 1946 woonachtig in Heiloo, ontving afge lopen vrijdag het eerste exemplaar van zijn tweede versie van Het straatna menboek van Heiloo. In 1987 bracht Henk Oostendorp zijn eerste boek over zijn woonplaats 'Heiloo, geschiedenis en verklaring van de straatnamen' uit, waarvan inmiddels zo'n 4.000 exemplaren zijn verkocht. In deze tweede uitgave zijn ruim 45 nieu we straatnamen opgenomen en zo'n 30 straatnamen zijn herzien of aangevuld met nieuwe informatie. Ook bevat het boek nieuw uniek beeld materiaal, waardoor ook dit exemplaar weer absoluut de moeite is om aan te schaffen. In het boek gaat Henk Oostendorp onder andere in op het ontstaan van de straatnamen op zich. Hoe de straatna men in Heiloo ook tot stand zijn geko men, waarbij soms uitgebreide en lang niet altijd succesvolle speurtochten moesten worden ondernomen, ze zijn een bron van kennis van de plaatselijke geschiedenis. Vrijdag nam de heer Oostendorp verge zeld door zijn vrouw, het boek in ont vangst, uit handen van Arnoud Mars, directeur van drukkerij de Uitkijkpost. 'Heiloo, geschiedenis en verklaring van de straatnamen' is vanaf heden ver krijgbaar bij Boekhandel Deutekom in 't Loo en bij de Uitkijkpost aan de Hoefsmid 5 voor 15,-. Uit handen van Arnoud Mars ontvangt de heer Oostendorp het eerste exemplaar van zijn boek. (foto: UKP) HEILOO - Op zaterdag 1 november was het Natuurwerkdag. In heel Nederland waren er op meer dan 200 locaties acti viteiten georganiseerd, waarbij mensen op allerlei manieren aan de slag konden in de natuur. Eén van die locaties was het Landgoed Nijenburg in Heiloo, ook bekend als het Heilooër Bos. Daar organiseerde de Werkgroep Heilooër Bos, die twee keer per maand meehelpt met het onderhoud, nu een extra werkochtend. Om 9 uur 's och tends kwamen bijna 25 volwassenen en een 10-tal jonge meiden van de Scoutinggroep Don Bosco uit Alkmaar bij elkaar om samen aan het werk te Het was hard maar dankbaar werk om de gracht van het landhuis schoon te maken voor de vissen, (foto: MSP) verkrijgbaar vanaf 5 november gaan. Na een kort welkomstwoord gaf boswachter Wim Grotendorst uitleg over de werkzaamheden. De volwas senen gingen de gracht van het land huis schoonmaken, om zo de omstan digheden voor de vissen te verbete ren. Daar zouden dan ook de ijsvogel- tjes, die daar dit voorjaar gebroed hebben, van kunnen profiteren. De scouts en hun begeleiders namen met boswachter Annika Langeveld de kronkelpaden ten zuiden van het landhuis onder handen. De algemene bedoeling was om het parkachtige karakter van de omgeving van het landhuis te versterken. Vol goede moed toog men dus op weg. De volwassenen trokken met zware 'kroosharken' de blubber en takken vanuit de 'slotgracht' op de kant, waarna vooral de takken met kruiwa gens naar een takkenril werden gebracht. Ook werden los liggende takken langs de oprijlaan naar de andere kant gesleept. Na een dik uur werken was men wel aan een pauze toe. Vooral het werk aan de gracht was zwaar, maar gelukkig kon men ter afwisseling ook wat lichtere taken op zich nemen. Tegen 12.00 uur waren sommigen wel wat modderig gewor den, maar de gracht en omgeving zagen er duidelijk beter uit. Voor de scouts, meisjes van 11 tot 15, viel het op den duur ook al niet mee om al die natte herfstbladeren van de hobbelige paden te harken, maar met kleine pauzes tussendoor en de flinke pauze halverwege lukte het toch om de paden in het 'Engelse Werk', zoals dat deel heet, ten minste tijdelijk bladvrij te maken. Volgend jaar, zaterdag 6 november, is er weer een natuurwerkdag. Voor hen die zo lang niet willen wachten is er nog plaats bij de Werkgroep Heilooër Bos. Inlichtingen: Paul ten Have, tel. 072-5325110, of email: ptenhave@hccnet.nl. Verkrijgbaar bij: Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 073 5331483 gens uitgelegd: een kruising waarbij niet links- of rechtsaf kan worden geslagen, maar waar alleen rechtdoor op mag worden gereden. In het geval van Heiloo heeft de koude kruising betrek king op de kruising tussen de Kennemerstraatweg en de N9, tussen Heiloo en Alkmaar. Ook Heiloo2000 plaatste, in depersoon van Tom ten Hoope, vraagtekens bij deze koude kruising, die door wethouder Opdam gekscherend 'halfwarme' kruising werd genoemd. Opdam legde uit dat de koude kruising een van de voorwaarden van de Provincie is, voor het realiseren van de aansluiting tussen de A9 en onze regio. Volgens Rijkswaterstaat moet namelijk een bestaande afslag wijken voordat een nieuwe afslag kan worden gereali seerd. Deze optie heeft echter niet de voorkeur van Opdam, die liever pleit voor een verkorte afslag bij Akersloot, of om die te beperken tot de afslag bij Motel Akersloot. Ook de mogelijke gevolgen voor het kustverkeer, en het verkeer op de Kennemerstraatweg, dat door de afslag mogelijk drastisch zal toenemen, werden door de diverse frac ties aangekaart. De besprekingen zijn echter nog in volle gang, waardoor niet op korte termijn duidelijk zal worden wat de exacte consequenties zullen zijn van de aansluiting met de A9. De ver wachting van Opdam is dat medio augustus 2004 een en ander duidelijker zal zijn. In een onlangs gehouden gesprek over deze kwestie, dat plaatsvond in het Golden Tülip Hotel te Heiloo, bleek al dat de verschillende partijen, gemeen ten Heiloo en Castricum en de Provincie, het voorlopig nog niet met elkaar eens zijn. En dan met name op het gebied van de financiën. Ook hierover werden in de raadsverga dering diverse vragen gesteld. Zo maak te Heiloo2000 een opmerking over het feit dat zowel een bedrag van 16, als van 60 miljoen euro is genoemd, als moge lijke kosten van de aansluiting met de A9. Opdam legde uit dat beide bedra gen slechts schattingen zijn, waarbij het hoogste bedrag inclusief alle mogelijke aanpassingen, onder andere op het gebied van infrastructuur, is. De exacte bedragen worden pas duidelijk wanneer diverse opties zijn uitgesloten en alles op papier staat. Uitgaande van het laagste bedrag, zal de helft volgens Opdam kunnen wor den opgebracht uit de opbrengsten van de grondverkoop in de Zandzoom. Waar bij de bouw van huizen geen reke ning mag worden gehouden. Dus niet alleen maar dure huizen bouwen, omdat die meer opbrengen, waardoor de kosten voor de gemeente Heiloo weer worden gereduceerd. Wat ook Peperkamp van de PvdA een veront rustend idee vindt, die opmerkte dat de sociale woningbouw absoluut niet mag lijden onder de mogelijke kosten van de afslag. Zijn fractiegenoot Gré Ris voeg de er vervolgens nog aan toe dat ze uit het gesprek in het Golden Tulip van de afgevaardigde van Rijkswaterstaat had begrepen dat Heiloo woningbouw in de Zandzoom 'kan vergeten' als de partij en er qua infrastructuur niet uitkomen. Alhoewel Opdam er niet van uit gaat dat het zo ver komt, gaf hij aan wel begrip te hebben voor dit standpunt van de Provincie. Net als de gemeente Heiloo, zijn zij in deze fase natuurlijk ook nog volop aan het onderhandelen, en ook de belanghebbenden gemeentes zijn nog volop in discussie. Ten slotte merkte Ton van Dril van GroenLinks op, dat hij alternatieven voor de afslag mist in de onderzoeks rapporten. Volgens hem kunnen de tientallen miljoenen die zullen worden besteed aan de afslag, net zo goed wor den besteed aan alternatieven voor de afslag. Waarop hij van harte door Rob Opdam werd uitgenodigd om daar eens over te komen praten. HEILOO - Op zaterdagmorgen 1 november omstreeks 02.30 uur fietste een 23-jarige man uit Limmen over de Hoogeweg in Heiloo. Vanuit tegenge stelde richting kwam een personenauto. Bij het passeren werd de fietser geraakt. Hij kwam daarbij ten val en liep ver wondingen aan het gezicht op. Na de aanrijding is de bestuürder van de per sonenauto doorgereden, zonder zijn identiteit bekend te maken. ALKMAAR - In de nacht van donder dag op vrijdag 31 oktober werd de bewoner van een woning in Alkmaar wakker van vreemde geluiden. Plotseling zag hij dat een persoon via het slaapkamerraam het huis wilde binnen gaan. Toen de inbreker zich ont dekt voelde rende hij weg. Aan de hand van het door de bewoner gegeven sig nalement kon de verdachte kort daarop worden aangehouden op de Kanaal kade. Het betreft een 42-jarige man uit Heiloo. Hij is voor verder onderzoek ingesloten. I B HEILOO - Je voelt je meteen op je gemak, wanneer je het nieuwe grand café Puccini binnenloopt. Iedere Heilooer zal het karakteristieke pand aan de Heerenweg op nummer 201 kennen. Wat eens de makelaardij was, is sinds deze zomer een smaak vol restaurant en grand café gewor den. Een mengeling van modern en klassiek, rust en leuke decoraties, maar vooral met een typische warme, Italiaanse uitstraling. ,,Er is keihard gewerkt om alles te verbouwen en iedereen hielp mee", zo vertellen Hedwig Abcouwer en Evalien Beentjes. ,,Het is begonnen tijdens een borrel met 4 voetbal vrienden. Mijn man had dit pand en een vriend had al veel, ervaring als kok en een aantal restaurants gehad. Nog twee vrienden sloten zich aan. Zo zijn we gestart." Op 23 juli van dit jaar opende Puccini zijn deuren. Dat het zo'n succes zou worden had het enthousiaste team niet durven hopen. „We hebben in die begintijd niet altijd iedereen genoeg aandacht kunnen geven. Het liep gewoon storm! Iedereen kent elkaar in Heiloo, dus dat ging van mond tot mond. Maar dat hebben we nu heel goed onder de knie, want we vinden het gewoon heel belangrijk dat iedereen zich op zijn gemak voelt. Het moet niet uitmaken of je nou voor een biertje aan de bar, een kop koffie met een broodje of een pizza komt", volgens Hedwig. „Je moet eigenlijk in je korte broek vanaf het strand binnen kunnen lopen, maar ook in je pak", vult Evalien lachend aan. In september is Evalien het team komen versterken met haar horeca- ervaring. „Mensen moeten er ook nog aan wennen dat je hier ook kunt koffiedrinken. Want we gaan doorde weeks om 12:00 uur open, en van vrij dag tot en met zondag zelfs al om 10.00 uur. We hebben heerlijke In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. broodjes, maar ook aparte bieren van de tap." Styling Een rondleiding door het pand maakt dat je je ogen uitkijkt. Er is speciale aandacht aan de styling geschonken. De kleuren Marakesh- blauw, rood, terra en zacht olijfgroen van de zittingen vallen op, accessoi res als muziekinstrumenten, luiken voor de ramen en een heus Mariabeeld geven het geheel een heel eigen karakter. De eerste ver dieping herbergt een stijlvol en zeer huiselijke ruimte speciaal voor groe pen. De nok van het pand is weer tevoorschijn gehaald, zwart-wit gestreepte muren, afgewisseld met oranje muren, een open haard en een balkonidee maken dat je uren kunt vertoeven tijdens bijvoorbeeld een familiedinertje. Tot slot beschikt Puccini nog over een leuk terras, geheel in Mediterrane sfeer, waar het afgelopen zomer aan de 9 tafels goed toeven was. Ook hier is weer veel aandacht geschonken aan decoratie en beplanting. Lunch- en avondkaart Niet onbelangrijk is natuurlijk de vraag wat de menukaart biedt. Op de lunchkaart prijken vele soorten Panini („Alle broodjes worden hier vers gebakken!"), zoals een Semplice met Parmaham en buffelmelkmozza- rella. Daarnaast een aantal smake lijke salades en zo'n 30 pizza's. Wat de avondkaart betreft wederom een keur aan pizza's, vanaf 7,-, maar ook vlees- en visgerechten, variërend van 12,50 tot 19,50. „Alles is vers", zo verzekeren Hedwig en Evalien, „sauzen, deeg, pasta, en alle gerechten zijn bereid met verse krui den. We houden niet van potjes!" Grand café Puccini mag u niet missenLoopt u dus de volgende keer gewoon eens binnen aan de Heerenweg 201tel. 072-5320222 (in het weekend graag reserveren). Hedwig Abcouwer en Evalien Beentjes (foto: MSP) HEILOO De collecteweek van het Diabetes Fonds is achter de rug. Van 26 oktober tot en met 1 november hebben ruim 38.000 vrijwilligers weer en wind getrotseerd om het Diabetes Fonds te steunen. De collecte in Heiloo heeft dit jaar maar liefst E 9.408,94 opgebracht. Dit is E 718,65 méér dan in 2002, een geweldig resultaat. Wie de collectant heeft gemist en het Diabetes Fonds alsnog wil steunen, kan een gift overmaken op giro 5766, t.n.v. het Diabetes Fonds in Amersfoort. Voor verdere in formatie kunt u contact opnemen met het Diabetes Fonds, tel. 033-4622055. HEILOO - In het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, is op zaterdag 8 november een workshop portretteke nen. De deelnemers tekenen tijdens de workshop een persoon na van een foto die zij zelf hebben meegenomen. De workshop duurt van 13.30 tot 16.30 uur en kost 10,-. Voor informatie en aan melding kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297 ,,5 "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." 'Zördmq Heiloo e.o Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO - Met groot materiaal is het Kapelbos weer flink uitgedund. Er is dus weer goed open haardhout te koop bij Jan Swart aan de Kapellaan 3A. Met uw gezellige open haardvuur geeft u meteen de weeskinderen en daarnaast de kans arme kinderen een kans op een toe komst. De opbrengst van het hout gaat namelijk naar stichting Pater Bandsma, (Rabo rek. no. 120513730). Voor meer informatie, Jan Swart, tel. 072-5051477. geldig t/m zaterdag 8 november Telefoon 5330991 VAN DER APPARTEMENTEN WOONHUIZEN VILLA'S Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Jouw stijl Heerenweg 151 Heiloo www.zonneveldoptiek.nl 1 Regio Noord- KennemeHand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. 4 soorten nu per stuk slechts Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1